پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دکتر کلیه در ایران【سال1402】✅ + لیست 10تایی

كليه عضوی بسيار مهم در بدن انسان است كه بايد بيماری های مرتبط با آن را به سرعت درمان كرد، از اين رو 10 تا از بهترین دکتر کلیه در ایران را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد تا بتوانيد با انتخاب پزشکان مورد نظر خود، برای رفع هر گونه مشكل كليوی خود اقدام نمایید. امروزه بیماری سنگ کلیه در خیلی از افراد رواج یافته است و هر فردی به دنبال بهترین دکتر اورولوژی در ایران می باشد، که بیماری خود را درمان کند، در ادامه این مطلب با 10 تا از بهترین دکتر کلیه و سنگ کلیه شما را آشنا خواهیم کرد.

دکتر کلیه در ایران

به متخصصانی که در شاخه طب کلیه، مشغول به درمان و طبابت بیماران هستند، اورولوژیست گفته می شود. در حقیقت بهترین دکتر کلیه در ایران می تواند به درمان بیماری های سیستم ادراری، تناسلی و جراحی و زیبایی آن ها بپردازد؛ البته اورولوژیست ها فقط به مجاری های ادراری ارتباط ندارند، بلکه می توانند ناجی و نجات دهنده مردان و زنان در برابر مشکلاتی مثل ناباروری و تولید مثل باشند.

دکتر کلیه در ایران

بهترین دکتر کلیه در ایران چه وظایفی دارد ؟

بهترین دکتر کلیه در ایران وظایف مختلفی دارد که در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد :

 • علل و تشخیص بیماری‌ های کلیوی
 • درمان بیماری‌ های حاد یا مزمن کلیه
 • مطالعه عملکرد طبیعی کلیه
 • حفظ عملکرد طبیعی کلیه
 • پیوند کلیه

هم چنین بهترین دکتر کلیه در ایران به بررسی و مطالعه و درمان، روی دو دسته از بیماری‌ های سیستمیک می‌ پردازد:

بیماری‌ های سیستمیکی که کلیه‌ ها را درگیر می‌ کنند : بیماری دیابت و بیماری‌ های خود ایمنی و هم چنین بیماری‌ های سیستمیکی که به علت وجود بیماری در کلیه شکل می‌ گیرند.

برخی از افراد که دارای مشکل کلیوی هستند؛ این مشکل بر روی مجاری ادراری آن ها نیز تاثیر گذار است اگر شما هم جز کسانی هستید که با این بیماری مواجه هستید می توانید به مقاله بهترین دکتر مجاری ادراری در ایران مراجعه کنید.

درد کلیه و علل شایع آن

هر فردی ممکن است در طول زندگی خود درد کلیه را تجربه کند؛ در بیشتر مواقع علت احساس درد در کلیه، وجود سنگ کلیه یا عفونت در کلیه است؛ این شرایط می تواند تاثیر بسزایی بر روی عملکرد کلیه ها بگذارد؛ همانطور که همه می دانیم، کلیه جزء اعضای حیاتی بدن انسان است که می تواند موجب حذف شدن مایعات اضافی و سموم اضافی بدن شود؛ در صورتی که هر فردی در ناحیه کمر به سمت کلیه، درد حس کند، نشان دهنده بیماری کلیوی است؛ کسانی که به بیماری کلیوی مبتلا هستند، ممکن است این درد را به دو نوع حاد و ثابت یا ناگهانی و شدید حس کنند.

به طور کلی درد کلیه علل مختلفی دارد که شامل وجود مشکل در مجاری ادراری، عفونت کلیه، کلیه پلی کیستیک، آسیب دیدگی کلیه، سرطان کلیه و … است که باید تشخیص داده شوند و درمان گردند.

بهترین دکتر کلیه در ایران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

✅درمان تنگی مجرای ادراریتنگی مجرای ادراری یکی از بیماری های شایع در میان بزرگسالان و کودکان است که بیمار توانایی تخلیه کامل ادرار را نداشته و در نتیجه موجب ایجاد مشکلاتی نظیر نارسایی کلیه و تولید سنگ خواهد شد.
❤ درمان سرطان کلیهبرای درمان سرطان کلیه نیز بایستی حتما به بهترین دکتر کلیه در ایران مراجعه کرد. از علائم ابتلا به این بیماری حاد می توان به وجود خون در ادرار، کمر دردهای شدید، خستگی مفرط، کم خونی و… اشاره کرد.
✅درمان سنگ کلیهیکی دیگر از بیماری هایی که توسط بهترین دکتر کلیه در ایران درمان می شود سنگ کلیه است البته روش درمان این بیماری در افراد مختلف با هم فرق دارد و به اندازه سنگ کلیه بستگی دارد
❤درمان ناباروری در مردانبر اساس نتایج بررسی انجام شده میزان ناباروری در مردان بیشتر از زنان گزارش شده است که این دسته از افراد برای درمان باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

انواع نارسایی کلیه

در صورتی که عملکرد کلیه مختل شود آن را را به عنوان نارسایی کلیه می شناسند. نارسایی کلیه دارای 2 نوع است. اما اگر بخواهیم نارسایی کلیه را بر اساس مدت و شدت مشکل تقسیم کنیم، باید به دو نوع نارسایی حاد و مزمن کلیه اشاره کنیم.

1 . نارسایی حاد کلیه : نارسایی حاد کلیه در مواردی رخ می دهد که کلیه ها به طور ناگهانی در عرض چند ساعت یا چند روز از کار می افتند و قادر به دفع مواد سمی نیستند. این مشکل در افرادی که در بیمارستان بستری هستند یا نیاز به مراقبت ویژه دارند بیشتر خود را نشان می دهد. نارسایی حاد کلیه با شروع ناگهانی منجر به عوارض بسیار جدی می شود و حتی می تواند منجر به مرگ بیمار شود. نارسایی حاد کلیه علاوه بر کشنده بودن می تواند برگشت پذیر نیز باشد و همین دو دلیل کافی است تا مبتلایان به این بیماری توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

2 . نارسایی مزمن کلیه : مهمترین نشانه این نوع بیماری، خاموش بودن آن است. افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه ممکن است سال ها از این بیماری رنج ببرند. اما از آنجایی که علائم خاصی وجود ندارد یا علائم آهسته است، بافت کلیه را به آرامی و مخفیانه از دست می دهند. علائم نارسایی مزمن کلیه مانند علائم نارسایی حاد کلیه است، با این تفاوت که این علائم در مدت زمان طولانی تری ظاهر می شوند.

سنگ کلیه چیست و چه علائمی دارد؟

سنگ کلیه به رسوبات سختی گفته می شود که در اثر افزایش یافتن میزان نمک و املاح در ادرار به وجود می آید؛ این سنگ ها ممکن است به دلایل متعددی تشکیل شوند و می توان آن ها را در بخش از دستگاه ادراری مشاهده کرد؛ زمانی که این سنگ ها در کلیه حرکت می کنند، درد بسیار ناخوشایندی به وجود می آید که البته با تشخیص درست و دقیق دکتر، آسیب دائمی به کلیه ها وارد نمی شود.

برخی از افراد در خطر کلیه سنگ ساز هستند و ممکن است کلیه آن ها به طور مداوم سنگ تولید کند که در این صورت، بهترین دکتر کلیه در ایران می توان راه هایی را برای بیمار در نظر بگیرد تا مشکلش برطرف شود؛ وجود سنگ در کلیه ممکن است با علائمی همراه باشد که اصلی ترین آن شامل سوزش ادرار، ادرار بدبو یا تیره، احساس نیاز مداوم به دفع ادرار، افزایش یافتن تعداد نوبت‌های دفع ادرار بیش از حد عادی، کم شدن حجم ادرار است.

درد کلیه و علل شایع آن

10 تا از بهترین دکتر کلیه در ایران که باید بشناسید !

دکتر سید امین میرصادقی

دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی ( کلیه مجاری ادراری و تناسلی ، ناباروری ) که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی ایرانی که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
جزو نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که به صورت استریت ( بدون گذراندن طرح پزشکی عمومی) با رتبه ی برتر وارد رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند.از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا و انجمن نخبگان ایران میباشند .

دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شده اند و به جهت فرهنگ سازی در مورد بیماری های مردان پرمخاطب ترین ارولوژیست ایران در اینستاگرام و یوتیوب میباشند.
انجام بیشترین جراحی های فوق تخصصی تعبیه پروتز آلت به جهت درمان مشکلات عدم نعوظ در ایران باعث شده که ایشان جزو برترین پزشکان ارولوژیست در خاورمیانه قرار گیرد و از این رو دکتر کریستوف لورنز مالک و موسس کمپانی مشهور تجهیزات پزشکی ZSI سوییس به جهت دیدار با ایشان در بهمن 99 به ایران آمده و در یکی از جراحی های پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی در بیمارستان کسری تهران دستیار ایشان بوده اند.
بر اساس نظر سنجی های انجام شده ٬ ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و کلیه و مجاری ادراری و تناسلی در ایران شناخته می شوند.

دکتر سید امین میرصادقی

خدمات :

 • جراحی های تومورهای مثانه ، کلیه ، مجرار ادراری
 • جراحی و درمان مشکلات ، تومور ها و سرطان پروستات ( جراحی بدون برش )
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان
 • جراحی و درمان مشکلات تکرار و بی اختیاری و اختلالات ادراری در بانوان و آقایان
 • جراحی اسفنکتر مثانه به جهت درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی ، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری ( جراحی بدون برش )
 • درمان شب ادراری اطفال
 • جراحی درمان کجی و انحراف آلت تناسلی در اقایان
 • جراحی و درمان مشکلات و ناهنجاری ها و جابجایی مجراری ادرار ( هایپوسپادیاس )
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان
 • درمان زگیل و تبخال و بیماریهای تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • درمان و جراحی بیماری ها و توده های بیضه ، واریکوسل ، هرنی ، فتق
 • جراحی وازکتومی و برگشت وازکتومی اقایان
 • درمان مشکلات ناباروری اقایان ( جراحی آزو اسپرم )

آدرس:

تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، کوچه دهم بیهقی، پلاک ۱۱، طبقه اول، واحد ۳

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۸۴۲۱۴۴۱

اینستاگرام: dr.mirsadeghi

وب سایت: drmirsadeghi.com

دکتر اسفندیار بداغی

دکتر اسفندیار بداغی

اسفندیار بداغی در سال اول دبستان به بیماری استئومیلیت مبتلا شد که تا چهارده سالگی همه ساله یک یا چند بار حالت جاذبه خود می‌ گرفت و او چند روز تا چند ماه مخصوصا میان ماه اسفند تا اردیبهشت در بستر نگه می‌ داشت.

در سال ۱۳۴۳ پس از یک سال خدمت در بخش اطفال، زمینه استفاده از بورس فرانسه به تشویق محمد قریب برایش فراهم شد. در پاریس در بیمارستان Enfents Malades در کلینیک پروفسور روبرت دوباره شروع به کار کردن کرد. در پاییز سال ۱۳۴۵ به ایران بازگشت و به توصیه محمد قریب در بخش اطفال بیمارستان سازمان خیریه کمک زیر نظر مرتضی مشایخی اداره می‌ شد مشغول کار کردن شد. هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد.

خدمات دکتر اسفندیار بداغی :

 • فشار خون بالا
 • تشخیص و درمان بیماری مزمن کلیه CKD
 • نارسایی کلیه
 • نارسایی حاد کلیه
 • سنگ کلیه
 • پیوند کلیه
 • کیست ساده کلیه
 • دیالیز
 • درمان عفونت مجاری ادراری و عفونت کلیه ( پیلونفریت )
 • درمان بیماری کلیوی دیابتی

آدرس : تهران، منطقه ۶، مطهری (تخت طاووس)، خیابان عبادی، بیمارستان طوس

تلفن تماس : 02188714891

دکتر حسین کرمی

وی جراح و متخصص کلیه مجاری ادراری و تناسلی و دارای فلوشیپ تخصصی اندویرولوژی می باشد، هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد. دکتر حسین کرمی فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی آزاد تبریز می باشد و دوره تخصصی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی کرده است.

دکتر کرمی هم اکنون در حال کار کردن به صورت تخصصی در زمینه درمان زگیل تناسلی در مردان با کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل می باشد. تخصص جراحی کلیه و فلوشیپ تخصصی اندویرولوژی و استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی هستند که متخصص بیماری هایی از قبیل بیماری های پروستات، سنگ های کلیه و مجاری ادراری، ناباروری و ناتوانی جنسی، عفونت های ادراری و … می باشد.

خدمات :

 • سنگ کلیه و مجاری ادراری
 • ناباروری و ناتوانی جنسی
 • عفونت ادراری اورولوژی اطفال
 • بررسی و تشخیص اختلالات دفع ادرار
 • بی اختیاری های ادراری آقایان و خانم ها با انجام تست اورودینامیک

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، قلهک، روبروی مسجد قلهک، کوچه سجاد، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک ۶۸

تلفن تماس : 02122647404

دکتر مجتبی عاملی

دکتر عاملی یکی از برترین دکتر کلیه در ایران هستند که تحصیلات خود را از دوره ابتدایی تا متوسطه را در مشهد طی کرد و سپس با رتبه 39 در کنکور سراسری دانشگاه ها موفق به ورود رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و در همان زمان به عضویت در بنیاد ملی نخبگان در آمد و در سال ۱۳۸۶ با کسب معدل «الف» از این دانشگاه فارغ‌ التحصیل شد، هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد.

خدمات دکتر مجتبی عاملی :

 • مجرای ادرار، سوزش ادرار، تنگی مجرای ادرار، بی اختیاری ادرار
 • پروستات
 • عفونت مثانه، تومور مثانه، سنگ مثانه
 • تومور بیضه
 • بیماری جنسی
 • زگیل تناسلی، تبخال تناسلی
 • زود انزالی، ناتوانی جنسی
 • واریکوسل، سوزاک
 • کجی آلت تناسلی
 • سنگ کلیه
 • عفونت كليه
 • کیست کلیه
 • تومور کلیه
 • ختنه

آدرس : تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک، ابتدای جردن، کوچه صانعی، پلاک 1، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم

تلفن تماس : 0212621016

دکتر کیوان آقا محمد پور

دكتر کیوان آقا محمدپور فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های آندوسکوپی و لاپاراسکوپی کلیه و مجاری ادراری، جراح و متخصص کلیه و … هستند و ايشان جزو انجمن ارولوژی اروپا، ایران و آمریکا می باشد و هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد.

دکتر آقا محمدپور بعد از گرفتن مدرک پزشکی با نمره ممتاز از دانشگاه علوم پزشکی، وارد دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری یا ارولوژی شد. دکتر آقا محمد پور در مدت ۴ سال جزو نفرات برتر بوده و بسیار لوح تقدیر از ریاست دانشگاه دریافت کرد و در سال ۱۳۹۰ با دریافت رتبه کشوری موفق به گرفتن مدرک بورد تخصص شد.

خدمات دکتر کیوان آقا محمد پور :

 • سنگ کلیه
 • پروستات
 • مشکلات جنسی
 • بی اختیاری ادراری
 • مراقبت بعد از عمل
 • آلت تناسلی و جراحی پلاستیک

آدرس : تهران، میدان ونک، بلوار میر داماد، تقاطع ولیعصر، روبروی آزمایشگاه مسعود، جنب مجتمع اسکان، مرکز جراحی میر داماد

تلفن تماس : 02188784558

دکتر عباس حسن پور

دکتر حسن پور دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی جهرم طی کرد. هم چنین او در امتحان جامع به عنوان دانشجوی برتر انتخاب شد.

وی برای طی کردن دوره تخصصی، با شرکت در امتحان ورودی دستیاری، وارد رشته جراحی کلیه و مجاری ادراری (ارولوژی) در دانشگاه علوم پزشکی شهر شیراز شد و در طی دوره تخصصی به عنوان دستیار برتر برگزیده شد و سپس با دریافت مدرک تخصصی، در بورد تخصصی کشورهای اروپا شرکت کرد و رتبه اول را به دست آورد و هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد.

سوابق کاری :

 • عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
 • عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم
 • مدیریت گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم
 • به عنوان دستیار فلوشیپ رشته ارولوژی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • ده سال فعالیت خاص در زمینه ناباروری مردان، در بیمارستان مادر و کودک و غدیر شیراز
 • انجام انواع جراحی های میکروسکوپی در زمینه ناباروری و سایر زمینه ها طبق استاندارد های روز جهان
 • فعالیت خاص در حیطه ارولوژی کودکان (مشکلات کلیه و مجاری ادراری کودکان)

آدرس : شیراز، خیابان ملاصدرا، کوچه ۴، مجتمع پزشکی دیبا، طبقه ۴

تلفن تماس : 07136473576

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر رفعتی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی از دانشگاه علوم پزشکی ایران است و هم چنین او دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان است و هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد. وی از نخبه‌ های ارولوژی ایران هستند که دارای شهرت بین المللی و دارای بیماران زیادی از کشور های مختلف برای درمان بیماری های کلیوی سنگ و … است.

از فعالیت های پژوهشی دکتر رفعتی می توانیم به ارائه سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی ‌و کم تهاجمی در سنگ ها سیستم ادراری و هم چنین در نقش تومور مارکر ها در تشخیص سرطان های دستگاه ادراری پی ببریم.

خدمات دکتر احمدرضا رفعتی :

 • ناتوانی جنسی مردان و زنان و انجام تست ریجی اسکن
 • ناباروری مردان و درمان جراحی واریکوسل به شیوه میکروسکوپیک و لاپاراسکوپیک
 • درمان اندوسکوپی و لیزر بیماری‌ های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • جراحی های ترمیمی مجرا و دستگاه تناسلی اطفال و بزرگسالان ( مردان و زنان )
 • جراحی های ترمیمی افزایش سایز آلت و تعبیه پروتز الت
 • بازگشت باروری مردان به شیوه وازووازوستومی میکروسکوپیک
 • جراحی لاپاراسکوپیک و بسته فتق های کشاله ران

آدرس : خیابان ولیعصر، توانیر، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه اول

تلفن تماس : 88203868-021 و 09126590455

دکتر فریدون خیام فر

دکتر خیام فر پس از گذراندن دوره تحصیلی دبیرستان، در دبیرستان هدف و دریافت مدرک پزشکی عمومی موفق به اخذ دانشنامه جراحی کلیه و مجاری ادراری شد و در سال 1378 عضو هیئت علمی دانشگاه شد.

دکتر خیام فر دارای تخصص کلیه و مجاری ادراری، اورولوژیست، فلوشیپ فوق تخصصی آندویورولوژی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه و جراح بزرگترین تومور کلیوی در جهان و عضو هیئت علمی کلینیک سلامت خانواده (ناتوانی جنسی)، هم چنین مخترع ۵ دستگاه در اداره ثبت اختراعات در رشته های ناتوانی جنسی بیماری پیرونی و عمل های جراحی بدون شکاف عضو مرکز تحقیقات سلامت خانواده هستند.

ایشان عضو انجمن ارولوژی در ایران و نیز عضو انجمن اورولوژی اروپا هستند، هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد. سپس بعد از گذشت 5 سال موفق به اخذ مدرک فوق تخصصی (فلوشیپ) لاپاراسکوپی و آندویورولوژی شد. او در طی این مدت موفق به ثبت 5 اختراع در اداره ثبت اختراعات در رشته های ناتوانی جنسی، درمان بیماری پیرونی، عمل های جراحی بدون شکاف و بی اختیاری ادرار شد.

خدمات :

 • سنگ کلیه، سرطان کلیه، کیست کلیه، غده آدرنال فوق کلیوی
 • سرطان حالب، تنگی حالب، سنگ حالب
 • سرطان مثانه، سنگ مثانه، مثانه پیش فعال و عصبی، ساخت مثانه
 • ناتوانی جنسی، بیماری پیرونی، مشکلات نعوظ کوتاهی آلت تناسلی و یا بیماری کُردی یا شکستگی آلت
 • سرطان بیضه، بیضه نزول نکرده، هیدروسل، واریکوسل، اسپرماتوسل
 • سرطان آلت، کوتاهی آلت، انحنای آلت بیماری های پوستی آلت، هیپوسپادیاس، تنگی مجرای آلت
 • سرطان پروستات، التهاب پروستات، رادیکال پروستات

آدرس : تهران، ضلع شمال شرقی چمران با جلال آل احمد روبروی دانشکده مدیریت، کوچه پروانه پلاک 4، ساختمان پزشکان چمران

شماره تماس : 88635401

دکتر رضا ولی پور

دکتر ولی پور در سال ۱۳۶۰ فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. وی دارای تخصص کلیه، مجاری ادراری و تناسلی می باشد. دکتر ولی پور موفق به اخذ رتبه یک کشوری بورد تخصصی اورولوژی در سال ۱۳۹۱ شد. دکتر رضا ولی پور نیز فلوشیپ فوق تخصصی آندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی و عضو هیئت علمی دانشگاه و استادیار دانشکده پزشکی هستند، هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد.

افتخارات :

 • نفر اول کشوری امتحان پره انترنی (پیش کارورزی) شهریور ۸۴
 • نفر اول کشوری امتحان بورد تخصصی اورولوژی سال ۹۱
 • نفر دوم دوره انترنی دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • انجام بیش از ۱۵ مقاله به چاپ رسیده در مجلات داخلی و خارجی

آدرس : تهران، شهرک قدس (غرب) فاز ۶، انتهای بلور ایوانکی غربی

تلفن تماس : 09100988272

دکتر دینیار خزاعلی

وی عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های روبوتیک و انکویورولوژی هستند و هم چنین ایشان را می توان یکی از بهترین دکتر کلیه در ایران به شمار آورد.

خدمات دکتر دینیار خزاعلی :

 • جراحی های اندوسکوپیک و لاپاروسکوپیک سنگ های سیستم ادراری
 • درمان مشکلات جنسی، ناباروری و اختلالات نعوظ
 • درمان سرطان های سیستم ادراری
 • درمان اختلالات ادراری

آدرس : نبش 12 غربی کیانپارس، مجتمع سپید

شماره تماس : ۰۹۱۰-۰۰۳-۳۷۴

از کجا متوجه بشیم به بیماری کلیوی مبتلا شدیم؟

طبق گفته بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران، مشکلات زیر جزء علائم بیماری کلیوی می توانند باشند :

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • از دست دادن اشتها
 • مشکلات خواب
 • گرفتگی عضلات
 • پف اطراف چشم (احتباس مایع) و تورم پاها
 • فشارخون بالا
 • خستگی و ضعف
 • خارش، کبودی و زردی پوست (از کم‌خونی)
 • تنگی نفس
 • سردرد
 • درد قفسه سینه
 • خونریزی
 • استخوان‌ درد و شکستگی
 • کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ
 • سوزش ادرار یا مثانه درد ناک
 •  تکرر ادرار مخصوصا شب ها
 • ادرار خونی
 •  پف دور چشم
 • ورم کردن دست و پا
 • درد ناحیه های کوچک از پشت بدن (زیر دنده ها)
 • فشار خون بالا
 • تغییر در سطح انرژی یا قدرت بیماری کلیوی معمولاً در مراحل اولیه هیچ علامتی ندارد. آزمایشات نیز تنها می‌ توانند مشکلات در حال پیشرفت را تشخیص دهند. هر فردی که در معرض خطر ابتلا به بیماری کلیوی قرار دارد باید به صورت منظم برای توسعه این بیماری آزمایش شود.
 • کلیه ها خون را از وجود مواد زائد تصفیه می کنند. بعد از آن که خون در کلیه ها تصفیه شد، از طریق سیاهرگ های کلیوی به گردش خون باز می گردد. کلیه ها میزان آب بدن را تنظیم کرده و در ساخت ویتامین D و برخی از هورمون ها نقش دارند.
از کجا متوجه بشیم به بیماری کلیوی مبتلا شدیم؟

برای پیشگیری از بیماری های کلیوی چه باید کرد؟

چکاب سالیانه انجام دهید : بررسی سالیانه کلیه‌ ها باید برای افرادی انجام شود که مبتلا به دیابت، فشار خون بالا و چاقی هستند یا سابقه نارسایی کلیوی مزمن در خانواده‌ شان موجود است پس انجام معاینات به طور منظم کلیه را بعد از 40 سالگی فراموش نکنید. برای تشخیص زود هنگام بیماری کلیه اندازه‌ گیری فشار خون، انجام آزمایش ادرار و آزمایش اندازه‌ گیری کراتینین خون است. افراد در معرض خطر یعنی اشخاص بالای 50 سال، کسانی که فشار خون شان بالاست، افراد خیلی چاق، مبتلایان به دیابت، سیگاری ها و کسانی که سابقه فامیلی بیماری های مجاری ادرار یا بیماری کلیوی را دارند.

تغذیه متعادل غذای سالم از میوه‌ ها و سبزی‌ های تازه داشته باشید : مصرف غذا های فراوری‌ شده، قند و چربی و گوشت را در رژیم غذایی تان کاهش دهید، کلیه ها با ارزش هستند، به خاطر آنها تغذیه مناسبی داشته باشیم.

از مصرف استعمال دخانیات خودداری کنید : استعمال سیگار و صرف مواد الکی فشار خون را افزایش داده و مهم ترین عامل بیماری های کلیوی است.

از مصرف شکر زیاد خودداری نمایید : مصرف زیاد شکر مانع از جذب کلسیم و سدیم می شود و سپس باعث ایجاد سنگ کلیه می‌ شود. افرادی که شکر زیاد مصرف می کنند، پروتئین ها بیشتر از مقدار طبیعی از کلیه ها دفع می شوند که این باعث آسیب به کلیه ها می شود.

از مصرف زیاد نمک پرهیز کنید : مصرف زیاد نمک می تواند برای کلیه ها مضر بوده و یا اگر در حال حاضر به بیماری کلیوی مبتلا هستید سبب تشدید علائم بیماری می شود. فشار خون بالا یکی از عوامل بسیار مهمی است که می تواند سبب ابتلا به بیماری های کلیوی شود. اگر بیش از اندازه از نمک استفاده کنید شانس ابتلای شما به فشار خون بالا و سنگ های کلیوی افزایش می یابد و تشکیل سنگ در کلیه ها نیز می تواند به کلیه ها آسیبی جدی ایجاد کند.

از مصرف خودسرانه دارو ها پرهیز کنید.

تا جایی که می توانید هر روز فعالیت بدنی داشته باشید.

آب کافی بنوشید.

از خوردن نوشابه دوری کنید.

برخی از اطفال از مشکل کلیه رنج می برند و به دنبال یافتن راه حلی برای حل این مشکل هستند، والدین آن ها می توانند به مقاله بهترین دکتر کلیه اطفال در ایران مراجعه نمایند و از خدمات بهره ببرند.

برای پیشگیری از بیماری های کلیوی چه باید کرد؟

كلام آخر

برای انجام درمان بیمار های کلیوی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی کامل از بین 10 تا از بهترین دکتر کلیه در ایران پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دستورات و مراقبت های لازم را انجام دهید و نتیجه مفیدی را از این درمان به دست آورید و بیماری خود را بهبود یابید.در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر کلیه در تهران به سایت تاپتنا مراجعه فرمایید.

درصد پس زدن پیوند کلیه چقدر است؟

در حدود ۱۵ درصد از بیماران احتمال پس زدن پیوند در مراحل اولیه وجود دارد که درصد زیادی نیست. به طور کلی اکثر بیماران در این مرحله دچار پس زدن پیوند نخواهند شد.

پس از جراحی پیوند کلیه چه اتفاقی برای کلیه اصلی می‌افتد؟

معمولاً کلیه‌های اصلی در جراحی پیوند برداشته نمی‌شوند. پس از پیوند کلیه آنها کاربردی در بدن ندارند و کلیه پیوندی جدید وظایف آنها را انجام خواهد داد.

عوارض جانبی دیابت بر روی کلیه چیست؟

کنترل سطح قند خون، کاهش فشار خون و کاهش وزن، مصرف داروهای مخصوص فشار خون برای جلوگیری از بروز بیماری کلیه

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا