پزشکانجراحی و زیبایی

معرفی 10 تا از بهترین جراح عمومی در تهران ⭐【سال1402】

ما در این مقاله قصد داریم؛ شما را با بهترین جراح عمومی در تهران آشنا کنیم تا در صورت نیاز شناخت لازم را از آن ها داشته باشید. برخی از مردم ممکن است فکر کنند که یک جراح عمومی قادر است انواع جراحی های مختلف را انجام دهد؛ در حالی که بر خلاف نامشان، بیشترین تخصص آن ها در جراحی اندام های شکمی می باشد. در واقع می توان گفت جراحان عمومی به جراحی اندام هایی مثل مری، معده، روده، لوزالعمده، کیسه صفرا می پردازند و بیشتر تمرکز آن ها روی این اندام ها است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

جراحی عمومی چیست؟

بر خلاف نام، جراح عمومی یک تخصص جراحی است که بر روی اندام های شکمی (مانند روده) تمرکز می کند که شامل مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، پانکراس، کیسه صفرا و مجاری صفراوی و اغلب مجاری صفراوی غده تیروئید. (بسته به دسترسی) به متخصصان جراحی سر و گردن). جراحان عمومی همچنین با بیماری های پوستی، بیماری های پستان و فتق سروکار دارند. آنها عمدتاً از تنه مراقبت می کنند.

از آنجایی که متخصصان جراحی عمومی در بسیاری از مراکز در سراسر جهان اولین سطح خدمات را به بیماران تصادفی و فوریت های تهدید کننده حیات تشکیل می دهند، دامنه عمل و توانایی آنها بسیار گسترده است و در صورت لزوم قادر به انجام عمل می باشند. . زمینه هایی مانند جراحی های ارتوپدی، جراحی های زنان، جراحی های اورولوژی و در برخی موارد جراحی مغز و جراحی مغز و اعصاب. متخصصان جراحی عمومی را ژنرال می نامند زیرا قادر به عمل در تمام قسمت های بدن هستند و تنها ناحیه تخصصی جراحی هستند. که اصول جراحی (اصول جراحی) مانند آب و الکترولیت، هموستاز و … را می دانند.

جراح عمومی کیست و چه وظایفی دارد؟

یک جراح عمومی برخلاف نامش، قادر است جراحی های تخصصی را انجام دهد. در واقع جراح عمومی با توجه به دانش بالایی که دارد عمدتا بر اندام های شکمی تمرکز دارد و جراحی های او نیز بیشتر مربوط به این بخش ها است و همین طور در مواقع اورژانسی نیز می تواند جراحی هایی مثل ارتوپد و زنان را انجام دهد. تمام جراحان ابتدا می بایست که آموزش خود را از جراحی عمومی آغاز کنند. لازم به ذکر است؛ جراحان عمومی روی بیماری های دربردارنده پوست، پستان و فتق نیز تمرکز دارند. اولین سطح ارائه خدمات جراحان عمومی، انجام اعمال مختلف به بیماران اورژانسی و بیماران تصادفی می باشد.

می توان گفت که جراحان عمومی دامنه فعالیت ها و توانایی شان بسیار گسترده است. آن ها در مواقع ضروری می توانند به انجام جراحی های اورژانسی مثل جراحی های ارتوپدی، جراحی های زنان، جراحی های اورولوژی و در مواردی به جراحی های مغز و اعصاب نیز بپردازند. به طور کلی وظایف یک جراح عمومی تمرکز بر جراحی اندام ها و مدیریت و درمان بیماری هایی مثل چاقی، گواتر، یبوست، آپاندیسیت، هموروئید، سرطان کبد و سایر بیماری ها می باشد.

برخی از انواع جراحی عمومی:

❣جراحی فتقزمانی که عضلات داخلی شکم ضعیف می شوند و پاره می شوند، باید جراحی فتق انجام گیرد.
⭐جراحی کیسه صفرااگر سنگ کیسه صفرا ایجاد گردد باید جراحی انجام گیرد؛ مشکلات دیگر کیسه صفرا نیز هستند که نیاز به جراحی دارند.
❣جراحی کبداگر کبد دچار اختلال شود، باید جراحی صورت گیرد؛ مشکلات کبد شامل التهاب، اختلال در جریان خون در کبد و … است.
⭐جراحی سرطان دستگاه گوارشجراحی لوزالمعده، معده، روده و … جزو این جراحی ها اند.

مراقبت های لازم بعد از جراحی عمومی

قبل از جراحی از داروهای بیهوشی استفاده می شود و پس از آن تمامی قسمت های بدن باید به حالت طبیعی خود برگردد. در نتیجه مهم ترین دقایق برای بیمار، یک ساعت پس از بیهوشی است و کادر پزشکی می بایست در قسمت ریکاوری، مراقبت‎ های بعد از عمل جراحی را انجام دهند تا از کار کردن قسمت های مهم بدن همچون سیستم قلبی و عروقی مطمئن شوند.
مراقبت های بعد از جراحی، در ساعات و روزهای اولیه بر عهده پزشکان و کادر درمان است. اما پس از آن مسئولیت بر عهده بیمار و خانواده آن می باشد. معمولا در جراحی، با توجه به شرایط بیمار و نوع بیماری از بیهوشی عمومی و یا موضعی استفاده می‎ شود. برخی از عوارض جراحی، مربوط به داروهای بیهوشی بوده، برخی دیگر نیز مربوط به عمل جراحی و وسعت آن است. عوارض داروهای بیهوشی پس از چند ساعت به هوش آمدن بیمار، برطرف خواهد شد اما عوارض مربوط به عمل جراحی ممکن است چندین روز ادامه داشته باشد.

بعضی از عوارض داروهای بیهوشی، حالت تهوع است. این حالت کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. عده ای از بیماران جدا از حالت تهوع، احتمال دارد که تا مدتی گیج باشند، این حالت باز هم به دلیل مصرف داروهای بی هوشی و یا کم خونی در حین عمل می باشد. برای کنترل این شرایط بیمار، باید از سرم و داروهای مسکن استفاده نمود.

مراقبت های لازم بعد از جراحی عمومی

خصوصیات بهترین جراح عمومی در تهران

چند مورد از خصوصیات بهترین جراح عمومی در تهران به شرح زیر است:

 • به خدمت رسانی و کمک به سلامت مردم علاقه بسیاری دارد و توانایی هماهنگی بین پرسنل و دستیاران و نظارت بر کارشان را دارد.
 • در حوزه پزشکی و فیزیولوژی مهارت و دانش بالایی دارد و همین طور از مهارت ارتباطی خوب و انجام کارهای تیمی به صورت حرفه ای برخوردار است.
 • به بیماران آرامش می بخشد و در جلب اعتماد آن ها نسبت به خود تلاش می کند.
 • در تحمل فشار کاری بسیار توانمند بوده و در مواقعی که فشار کاری زیاد می باشد، توانایی تصمیم گیری درست را دارد.
 • هماهنگی زیاد بین تمام اعضای بدن به خصوص چشم و دست برقرار کرده و اطلاعات پزشکی و مهارت های خود را به روز می کند.
 • کار را مطابق با بالاترین استانداردهای حرفه ای انجام می دهد و در حوزه آناتومی و فیزیولوژی از دانش بالایی برخوردار می باشد.
خصوصیات بهترین جراح عمومی در تهران

هزینه جراحی عمومی در سال 1402

هزینه جراحی عمومی در سال ۱۴۰۱ به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور کلی پوشش بیمه ای بیمار، نوع جراحی، هزینه تجهیزات، هزینه بیمارستان و دستمزد تیم جراحی از موارد تعیین کننده هزینه جراحی عمومی می باشند. لازم است که بدانید جراحی عمومی جنبه درمانی دارد. در بیمه های مختلف از جمله بیمه تامین اجتماعی بخشی از هزینه جراحی را پرداخت می نماید اما در صورتی که جراحی جنبه زیبایی داشته باشد، بیمه هزینه جراحی را قبول نمی کند. از عوامل دیگر که بر روی هزینه جراحی تاثیر می گذارند به شرح زیر است:

 • هر جراحی عمومی که باید انجام شود، نیاز به تجهیزات پزشکی دارد که این تجهیزات بعد از اتمام جراحی دور ریخته می شود و هزینه تجهیزات استفاده شده حین عمل، بر عهده خود بیمار است.
 • هزینه جراحی عمومی به نوع بیمه بیمار که تحت پوشش آن قرار دارد، بستگی دارد به طور مثال امکان استفاده از خدمات بیمه های تکمیلی در بسیاری از بیمارستان ها برای انجام جراحی میسر است. بیمارانی که تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند می توانند بعد از پرداخت کمک هزینه عمل بیمارستان با ارائه فاکتور بیمارستان بخشی از هزینه را دریافت نمایند.
 • هزینه جراحی عمومی مانند سایر خدمات درمانی در بیمارستان های دولتی بسیار ارزان تر از بیمارستان های خصوصی است.
 • لازم به ذکر است که دستمزد جراحان عمومی با یکدیگر متفاوت است. بنابراین هزینه جراحی توسط بهترین تیم جراحی فوق تخصص، بالاتر است.

جراح عمومی با داخلی چه فرقی دارد؟

جراح عمومی و پزشک داخلی دو تخصص مهم در پزشکی هستند و از نظر وظایف تفاوت‌هایی با هم دارند. جراح عمومی عملیات جراحی را در نواحی مختلف بدن انجام می‌دهد که شامل: استئومیولار، سیستکتومی، آپاندیسکتومی و…،ترمیم شکستگی‌ها، جراحی‌های پلاستیک و ترمیمی نیز می‌باشد و جراحی‌های اضطراری مانند حادثه‌ها یا بیماری‌های اورژانسی را نیز انجام می‌دهد. جراحان عمومی درگیر اجرایی کردن فرآیندهای جراحی هستند از طراحی و برنامه‌ریزی عمل جراحی گرفته تا انجام آن و مراقبت از بیمار در دوره بعد از عمل را نیز انجام می‌دهند.

پزشک داخلی به عنوان متخصص در تشخیص، مدیریت و درمان بیماری‌های داخلی یا عمومی شناخته می‌شود. این تخصص به بررسی بیماری‌هایی که درون بدن است و نیازمند تشخیص و مداخله پزشکی است، می‌پردازد. پزشکی داخلی خود به زیرشاخه‌هایی تقسیم می شود که پزشکان داخلی در آن تخصص می‌گیرند که شامل: مشکلات قلبی، مشکلات دستگاه گوارش، مشکلات ریه و دستگاه تنفسی، اختلالات سیستم عصبی، تشخیص و درمان سرطان‌ها، مدیریت بیماری‌های مرتبط با سیستم متابولیک بدن است.

پزشکان داخلی معمولا درمان بیماران خود را از طریق تجویز داروها، مدیریت تغذیه، تشخیص دقیق و توصیه‌های پزشکی غیرجراحی ارائه می‌دهند و هم‌چنین مسئولیت مراقبت پزشکی بلندمدت بیماران را دارند که شامل: تجزیه و تحلیل سابقه پزشکی، ارائه تشخیص دقیق، تنظیم برنامه‌های درمانی و پیگیری بلندمدت برای بهبود و حفظ سلامت بیماران می‌باشد.

جراح عمومی با داخلی چه فرقی دارد؟

10 تا از بهترین جراح عمومی در تهران را بشناسید

دکتر علی آریایی

دکتر علی آریایی

دکتر علی آریایی متخصص جراحی عمومی و دارای دکترای حرفه ای می باشند. ایشان عضو سازمان نظام پزشکی ایران و همین طور یکی از بهترین جراح عمومی در تهران محسوب می شوند. دکتر آریایی در حرفه خود بیش از 15 سال سابقه دارند و می توان گفت در این زمینه دارای مهارت بالایی هستند. وی همچنین در شغل خود بسیار مسئولیت پذیر بوده و سلامت بیمار برای ایشان در اولویت قرار دارد.

خدمات:

 • ویزیت اولیه
 • انجام جراحی های سرپایی
 • جراحی افتادگی پلک (بلفاروپلاستی)
 • فتق های کشاله ران و نافی و جدار شکم و کیسه صفرا
 • درمان لیزر هموروئید و بیماری های نشیمنگاه: فیشر (شقاق مقعد)، فیستول مقعد، سینوس پیلونیدال (کیست مویی)

آدرس: تهران، پاسداران، خیابان پایدار فرد، رو به روی بیمارستان لبافی نژاد، پلاک 107، طبقه 2، زنگ 3

شماره تماس: 02126249718

دکتر ابوالفضل رخشان

دکتر ابوالفضل رخشان

دکتر ابوالفضل رخشان متخصص جراحی عمومی و یکی از بهترین جراح عمومی در تهران به شمار می رود. ایشان فارغ التحصیل رشته جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. همچنین بخش های کانسر و جراحی عروق را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده اند. دکتر رخشان بیش از 14 سال سابقه جراحی و سابقه اشتغال در بیمارستان های: عرفان، تهرانپارس، الغدیر را دارند.

وی در حال تحصیل علمی و گذراندن بخش های علمی و تخصصی و آموزش متدهای نوین جراحی می باشند. می توان گفت که ایشان در حرفه خود بسیار شخص منصف و مسئولیت پذیری است و تلاش می کند که با ارائه خدمات با کیفیت، رضایت بیمار را نسبت به خود جلب کند.

خدمات:

 • عمل جراحی تیروئید و تعبیه پورت شیمی درمانی
 • جراحی ژنیکوماستی (بزرگی سینه آقایان) ماستوپکسی وماموپلاستی (عمل زیبایی پستان)
 • ابدومینوپلاستی
 • عمل جراحی انواع هرنی ها شامل هرنی جدار شکم، هرنی نافی، کشاله ران بدون بازگشت
 • جراحی لاپاراسکوپی
 • درمان انسداد روده

آدرس: تهران، خيابان شریعتی، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه شریفی، پلاک 6، طبقه همکف

شماره تماس: 02122223195

دکتر فرزان نقش وار

دکتر فرزان نقش وار

دکتر فرزان نقش وار متخصص جراحی عمومی و بیماری های نشیمنگاه (کولورلکتال) می باشند. ایشان با هزاران جراحی موفق درتهران و شیراز، توانسته رضایت زیادی از مشتریان را از آن خود کند. با بهترین و به روزترین دستگاه های دنیا، عالی ترین نتیجه را از جراحی ها به دست می آورند. دکتر نقش وار یکی از بهترین جراح عمومی در تهران محسوب می شوند و در مطب خود، محیطی امن و آرام و همین طور کاملا بهداشتی را برای مراجعین و بیماران فراهم کرده است.

خدمات:

 • جراحی های تیروئید
 • درمان بیماری های نشیمنگاهی (بواسیری)
 • کیسه صفرا و طحال
 • جراحی ابدومینوپلاستی
 • جراحی ماموپلاستی
 • لیپوساکشن و پیکرتراشی
 • بلفاروپلاستی و تزریق چربی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، اول سرو شرقی، پلاک78، ساختمان سعادت، ورودی غربی، طبقه1، واحد10

شماره تماس: 02122083860

دکتر مجتبی احمدی

دکتر مجتبی احمدی

دکتر مجتبی احمدی متخصص جراحی عمومی و لاپاروسکوپی پیشرفته می باشند. ایشان دارای مدرک بورد تخصصی جراحی و لاپاروسکوپی هستند و یکی از بهترین جراح عمومی در تهران به شمار می روند. دکتر احمدی متخصص جراحی دستگاه گوارش نیز می باشند و در حرفه خود 19 سال تجربه دارند و بسیار توانمند هستند. وی کلیه اعمال جراحی عمومی (بجز بیماری‌های مقعدی) را انجام داده و روی جراحی های چاقی با جدیدترین و پیشرفته ترین روش های روز دنیا در بهترین بیمارستان های تهران تمرکز دارند و همچنین با دقت بالایی وظایف خود را انجام می دهند.

خدمات:

 • جراحی چاقی (شامل اسلیو و انواع بای پس معده)
 • جراحی های لاپاراسکوپی چاقی
 • جراحی غده تیروئید
 • آپاندیسیت
 • جراحی روده
 • جراحی کبد
 • برداشتن کیست سباسه
 • طحال برداری

شماره تماس: 02126741854

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار سعادت آباد، خیابان 38، پلاک 44، ساختمان خانه سبز، طبقه 2

دکتر مریم شفیعی

دکتر مریم شفیعی

دکتر مریم شفیعی متخصص جراحی عمومی و جراح پستان می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و دوره تکمیلی جراحی پستان و همچنین یکی از بهترین جراح عمومی در تهران هستند. دکتر شفیعی در جراحی زیبایی شکم و سینه مهارت بالایی داشته و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز و همین طور به دلیل ارائه خدمات با کیفیت و برخورداری از اخلاق خوب، دارای رضایت بالایی از مراجعین می باشند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی سینه
 • جراحی بیماری خوش خیم و بدخیم پستان
 • جراحی گوارش
 • جراحی تیروئید و کیسه صفرا

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، ابتدای باقر خان، پلاک 119، ساختمان پرهام، طبقه دوم، واحد 5

شماره تماس: 02166933869

دکتر ناهید نفیسی

دکتر ناهید نفیسی

دکتر ناهید نفیسی متخصص جراحی عمومی (سرطان و زیبایی) و دارای فلوشیپ جراحی انکوپلاستیک پستان، انکولوژی می باشند. ایشان فارغ التحصیل رشته جراحی عمومی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران و همچنین موفق به کسب بورد تخصصی جراحی هستند. دکتر نفیسی در حوزه فعالیت خود بسیار توانمند و ماهر هستند و با دقت و کیفیت بالایی به وظایف خود در این زمینه عمل می کنند و همچنین یکی از بهترین جراح عمومی در تهران محسوب می شوند.

خدمات:

 • درمان سرطان سینه
 • جراحی ماموپلاستی
 • جراحی آنکوپلاستی
 • درمان کیست سینه
 • پروتز و لیفت سینه

آدرس: تهران، پاسداران، نبش اختیاریه جنوبی، پلاک 2، طبقه اول

شماره تماس: 02122852250

دکتر عبدالله زندی

دکتر عبدالله زندی

دکتر عبدالله زندی متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی های کم تهاجمی و چاقی از انگلستان می باشند. ایشان به دلیل فعالیت های حرفه ای در این زمینه به عنوان بهترین جراح عمومی در تهران شناخته شده اند. دکتر زندی بیش از 24 سال در حوزه فعالیت خود تجربه دارند و با بهره گیری از به روزترین تجهیزات آمریکایی و متناسب با آناتومی و ژنتیک هر فرد، انواع جراحی های عمومی را انجام می دهند تا علاوه بر حفظ سلامت بیمار، عوارض ناشی از جراحی به حداقل ممکن برسد.

خدمات:

 • لاپاراسکوپی
 • جراحی چاقی
 • جراحی بای پس معده
 • جراحی اسلیو معده

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از چهار راه دادمان (بیمارستان آتیه)، خیابان ناخدا همتی، پلاک 44، طبقه 2

شماره تماس: 02188361609

دکتر فرهاد موسی زاده

دکتر فرهاد موسی زاده

دکتر فرهاد موسی زاده متخصص جراحی عمومی و جراحی پستان؛ متولد 1348 در تهران هستند. ایشان در سال 1366 در رشته پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی کرمان پذیرفته شده و در سال 1373 فارغ التحصیل شدند. سپس تحصیلات تخصصی در رشته جراحی عمومی از سال 1380 تا 1384 در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری کردند.

دکتر موسی زاده دوره های لاپاراسکوپی پیشرفته را در مرکز جراحی لاپاروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران گذراندند و از سال 1381 در بیمارستان دی شروع به فعالیت کردند. ایشان از سال 1386 تاکنون، تجربه جراحی سرطان و پستان را دارند و همین طور یکی از بهترین جراح عمومی در تهران محسوب می شوند.

خدمات:

 • جراحی های زیبایی پستان، ماموپلاستی (کوچک کردن پستان)
 • ماستوپکسی (لیفت پستان)، پروتز پستان
 • عمل پروتز پستان بدون برش جراحی (TABA)
 • جراحی های درمانی و سرطان پستان
 • جراحی کیست پستان
 • جراحی فیبروآدنوما، انکوپلاستی
 • ماستکتومی رادیکال مدیفیه، ماستکتومی ساب کوتانه

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، سه راه توانیر، رو به روی اورژانس بیمارستان دی، کوچه دوم گاندی، ساختمان پزشکان دی، پلاک 12، طبقه 8، واحد C

شماره تماس: 02188870913

دکتر سعید شمس

دکتر سعید شمس

دکتر شمس متخصص جراحی عمومی، فوق تخصص جراحی چاقی و لاپاروسکوپی، بهترین دکتر اسلیو معده و همین طور بهترین جراح عمومی در تهران محسوب می شوند. ایشان بیش از 4000 عمل چاقی موفق و رضایت بخش داشته اند و در این زمینه دارای مهارت بالایی هستند.

دکتر شمس فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند و از اعضای هیئت علمی دانشگاه خراسان نیز بوده اند. وی همچنین عضو جامعه جراحان چاقی کشور، جامعه بین المللی جراحان چاقی و باریتریک (IFSO)، جامعه جراحان ایران و همین طور عضو جامعه جراحان درون بین ایران هستند.

خدمات:

 • اسلیو معده، بای پس معده و مینی بای پس معده
 • جراحی لاپاراسکوپیک، جراحی توده های کبد
 • جراحی متابولیک، جراحی فتق
 • جراحی سنگ کیسه صفرا
 • جراحی کیست های تخمدان
 • جراحی توده های لوزالمعده (پانکراس)
 • جراحی آپاندیس و جراحی توده های غده فوق کلیه (آدرنال)

آدرس: تهران، خیابان دکتر شریعتی، پایین تر از دو راهی قلهک، کوچه صادقیان، پلاک 1، طبقه سوم، واحد 7

شماره تماس: 09120472785

دکتر محسن اسدی

دکتر محسن اسدی

دکتر محسن اسدی فوق تخصص پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و متخصص جراحی عمومی و همین طور بهترین جراح عمومی در تهران می باشند. ایشان سال 1366 وارد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران شدند و در سال 1373 در رشته پزشکی فارغ التحصیل شدند. دکتر اسدی عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) از سال 2016 و جامعه جراحان ایران می باشند.

وی دوره تکمیلی لیزر را در دبی (امارت متحده عربی) و دوره پیشرفته پروتز سینه و باسن را در کشور برزیل طی کرده اند و موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در سال 1390 (رتبه چهارم کشور) شده اند. همچنین ایشان رئیس ‌‌‌‌‌‌و عضو هیئت مدیره مرکز جراحی شقایق از سال 1384 و مدرس ارشد مباحث زیبایی در آموزشگاه و کلینیک پاریز (گاندی) و کلینیک آلما لیزر (پالادیوم) هستند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی پلک
 • ابدومینوپلاستی
 • جراحی زیبایی گوش
 • پروتز سینه
 • جراحی زیبایی بینی
 • لیپوماتیک

آدرس: تهران، قیطریه، پايين تر از اتوبان صدر، بلوار كاوه، نبش كوچه مطلبی نژاد، پلاک 21

شماره تماس: 02122617680

انواع جراحی عمومی توسط بهترین جراح عمومی در تهران

چند مورد از جراحی های عمومی عبارتند از:

 • جراحی های تیروئید: شامل جراحی ندول تیروئید (رشد غیر عادی سلول‌ های تیروئید و تبدیل شدن آن‌ ها به یک توده در غده تیروئید گفته می شود) و جراحی سرطان تیروئید می شود.
 • جراحی کیسه صفرا: کار کیسه صفرا غلیظ کردن، ذخیره سازی و ترشح صفراوی تولید شده توسط کبد می باشد. رایج ترین نوع بیماری صفرا مربوط به تشکیل سنگ کیسه صفرا است که در آن سنگ‌ های کوچک از تجمع نمک صفرا و کلسترول تشکیل می‌گردند و یکی از بیماری‌ های دیگر این ناحیه از بدن سرطان کیسه صفرا است که برای درمان آن از جراحی استفاده می شود.
 • جراحی فتق: مشکل فتق زمانی رخ می دهد که لایه های درونی عضله شکمی ضعیف شده و منجر به تورم یا پارگی شود.
 • جراحی سرطان های دستگاه گوارش: به طور کلی این اعمال شامل جراحی معده، لوزالمعده، روده باریک و روده بزرگ است که دچار کانسرهای دستگاه گوارش شده‌اند.
 • جراحی بواسیر: عمل جراحی بواسیر همراه با درد و خون ریزی زیادی می باشد. از طرفی بیمار پس از انجام عمل جراحی دوره نقاهت دردناکی را پشت سر خواهد گذاشت و ممکن است فرد تا مدتی آرامش نداشته باشد.
 • جراحی های کبد: یکی از مهم‌ ترین اعضای بدن، کبد است که هر گونه اختلال در آن می‌ تواند سیستم کل بدن را دچار مشکل کند و اختلالات مختلفی مثل: التهاب سلول‌ ها مانند هپاتیت، انسداد در جریان صفرا مانند کُلستاسیس، اختلال در جریان خون به کبد، تجمع کلسترول یا تری‌ گلیسرید مانند تغییر چرب یا استئاتوز و آسیب به بافت کبد به‌ وسیله‌ مواد شیمیایی و مواد معدنی یا از طریق سلول های غیرطبیعی مانند سلول های سرطانی، ایجاد کند.

جالب است بدانید که یک جراح عمومی خوب می تواند بهترین جراح سینه در ایران نیز باشد چرا که هر جراح عمومی با این که تمرکز بیشتر آن روی جراحی قسمت های شکم می باشد، اما قادر است جراحی های گوناگون مثل جراحی سینه را به خوبی انجام دهد.

انواع جراحی عمومی توسط بهترین جراح عمومی در تهران

لاپاراسکوپی چیست؟

لاپاراسکوپی یک تکنیک کم تهاجمی جراحی عمومی است که در آن جراح، شکاف های کوچکی در سطح شکم ایجاد می کند و از طریق آن ها دوربین و سایر وسایل مخصوص وارد حفره شکم می شود. این وسایل به جراح این امکان را می دهد که تمامی قسمت های داخل شکم و لگن را روی تلویزیون مخصوص، مشاهده و معاینه کند و همین طور جراحی با کمک آن ها انجام می گیرد. لاپاراسکوپی برای تشخیص بیماری ها و درمان های خاص کاربرد دارد و این نوع جراحی بسیار کم تهاجمی و کم خطرتر از جراحی باز متداول و سنتی می باشد.

همانطور که توضیح داده شد، یکی از وظایف جراح عمومی، جراحی های مربوط به پوست و پستان می باشد. به عنوان مثال شخصی که دچار سوختگی های خفیف روی پوست صورت و یا بدن خود شده است، می توان گفت که جراح عمومی قادر به درمان آن می باشد اما برای رفع سوختگی های عمیق روی پوست خود می توانید از بهترین جراح عمومی در ایران کمک بگیرید.

خطرات لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی یک عمل جراحی نسبتا بی خطر می باشد، خصوصا وقتی که جراح، بهترین جراح عمومی در تهران باشد. اگر جراح با مهارت و مجرب باشد، میزان خطر لاپاراسکوپی کمتر از یک درصد است. احتمال دارد که عروق خونی و یا روده ها سوراخ شده و این اتفاق باعث می شود خون و یا محتویات روده ها وارد حفره شکم شود که البته عارضه ای بسیار جدی می باشد و ضروری است که جراحی سریع و کاملی جهت رفع مشکل انجام شود که البته این قبیل عوارض بسیار کم اتفاق می افتد. سایر عوارض نادر شامل: خون ریزی، ملتهب شدن جدار شکم، ابسه و عارضه های مرتبط به بیهوشی عمومی می باشد.

خطرات لاپاراسکوپی

کلام آخر

در این مقاله به توصیف یک جراح عمومی و همچنین وظایف کلی آن در رابطه با جراحی های مختلف، پرداخته شد. همین طور ما با معرفی بهترین جراح عمومی در تهران، شما را تا حدودی با آن ها آشنا کردیم تا در صورت نیاز، شناخت لازم را از آن ها داشته باشید. لازم است ذکر شود که مطالب این مقاله صرفا جهت معرفی جراحان عمومی بوده و شما باید برای مراجعه به یک جراح عمومی خوب، تحقیقات و بررسی های بیشتری را داشته باشید. امید است مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از این که تا پایان این مقاله با ما در ارتباط بودید، از صمیم قلب از شما سپاسگزاریم. همچنین می توانید برای ثبت هر گونه پیشنهاد و یا انتقادی با ما در سایت تاپتنا در ارتباط باشید.

آیا جراح عمومی می تواند سرطان تیروئید را درمان کند؟

بله جراح عمومی می تواند مشکلات تیروئید را به خوبی درمان کند.

هزینه جراحی عمومی چقدر است؟

نمی توان هزینه جراحی عمومی را به طور دقیق مشخص کرد زیرا هر جراحی به مبلغ متفاوتی نیاز دارد.

آیا فرد بیمار برای جراحی عمومی بیهوش می شود؟

بله باید بیهوشی عمومی پیش از جراحی صورت گیرد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا