پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران【سال1402】⭐+ لیست 10 تایی

ما قصد داریم در این مقاله بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران را معرفی کنیم. بینایی یکی از مهم ترین حواس انسان است و زمانی که دچار اختلال شود اولین کسی که آن را تجربه می کند خود شخص است. اختلال بینایی و استرس از دست دادن بینایی باعث می شود افراد نگران باشند و بیماری چشم یکی از آن بیماری هایی است که مورد توجه قرار می گیرد. برای هر کدام از مشکلات چشم خود باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و همچنین برای معاینه و تعیین نمره چشم و گرفتن عینک صحیح به سایر متخصصان ارجاع داده می شوید. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

چشم پزشکی چیست؟

چشم پزشکی یکی از شاخه های علوم پزشکی است که با آناتومی و فیزیولوژی چشم مرتبط است که شامل بیماری های چشم می شود و چشم پزشکی تخصصی است که هم جراحی را شامل می شود و هم به درمان دارویی مربوط می شود.

چشم پزشک متخصص پزشکی است که بیماری های چشمی و اختلالات سیستم بینایی را تشخیص داده و درمان می کند. آن ها متخصص در زمینه درمان پزشکی، جراحی میکروسکوپی بیماری های چشم هستند و ممکن است برای شما عینک یا لنزهای تماسی و همچنین دارو برای بیماری های چشمی تجویز کنند و اگر مشکل چشم یا اختلال بینایی دارید، ممکن است به بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران معرفی شوید که آن ها چشم پزشکان حرفه ای هستند که تمام جنبه های پزشکی مراقبت از چشم از جمله درمان، جراحی و تجویز لنزهای تماسی و عینک را انجام می دهند. برای درمان بیماری های چشم می توانید به بهترین مرکز لازک در تهران مراجعه نمایید.

بیماری های تحت درمان بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران

در صورت تشخیص زودهنگام توسط چشم پزشک، مشکلات رایج چشم قابل درمان هستند و همچنین مراجعه منظم به چشم پزشک بهترین راه برای اطمینان از بینایی است که بیماری های چشم انواع مختلفی دارد و در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

پیر چشمی: پیرچشمی از دست دادن توانایی دیدن اشیاء نزدیک یا چاپ ریز است که پیرچشمی بخشی از روند طبیعی پیری چشم است. بعد از 50 سالگی ممکن است لازم باشد کتاب یا سایر مطالعات خود را دورتر از چشمان خود نگه دارید که در این صورت می‌توانید از عینک، لنزهای تماسی، لیزیک که جراحی چشم با لیزر است و روش‌های دیگر برای بازگرداندن دید خواندن خوب استفاده کنید.

آب مروارید: آب مروارید کدر شدن عدسی چشم است که طبق گزارش سازمان بهداشت ایالات متحده، آب مروارید عامل اصلی نابینایی در سراسر جهان و علت اصلی کاهش بینایی است. آب مروارید می تواند در هر سنی به دلایل مختلف رخ دهد و حتی ممکن است در بدو تولد نیز وجود داشته باشد که علامت اصلی آن تاری دید یا کاهش دید به خصوص در شب است و لازم است بدانید که آب مروارید اغلب به کندی ایجاد می شود و با مراجعه به بهترین متخصص چشم پزشکی در تهران قابل درمان است.

کور رنگی: وقتی نمی توانید رنگ های خاصی را ببینید یا نمی توانید تفاوت آن ها را تشخیص دهید، ممکن است کور رنگ باشید. کوررنگی زمانی رخ می دهد که سلول های رنگی در چشم شما از بین رفته یا کار نمی کنند و در شدیدترین شکل خود، کوررنگی باعث می شود که شما فقط سایه های خاکستری را ببینید و کوررنگی یک اختلال ارثی است که در آن اکثر مبتلایان کوررنگ به دنیا می‌آیند، اما می‌توانید با گذشت زمان در زندگی به دلیل برخی داروها و بیماری‌ها به آن مبتلا شوید که احتمال اینکه مردان کوررنگ به دنیا بیایند بسیار بیشتر از خانم ها است.

سندرم خشکی چشم: خشکی چشم زمانی رخ می دهد که غدد اشکی نتوانند اشک کافی تولید کنند یا اشک بی کیفیت تولید کنند. خشکی چشم می تواند آزاردهنده باشد و باعث خارش یا سوزش چشم شود و ممکن است احساس کنید چیزی در چشم شما وجود دارد یا چشم شما می سوزد که با مراجعه به بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران قابل درمان خواهد بود.

قرمزی چشم: سطح چشم پوشیده از رگ های خونی است که در صورت تحریک یا عفونت منبسط می شوند و به چشمان شما ظاهر قرمزی می دهند. خستگی چشم، کم خوابی یا آلرژی، آسیب چشم، خشکی، ورم ملتحمه و عفونت از عوامل اصلی قرمزی چشم هستند ولی با این حال، گاهی اوقات قرمزی چشم ها می تواند نشانه ای از بیماری های چشم مانند گلوکوم یا یووئیت باشد که باید درمان شود.

چشم صورتی: ورم ملتحمه یا چشم صورتی یک بیماری چشمی است که باعث قرمزی و التهاب بافت شفاف پوشاننده چشم و داخل پلک می شود. ورم ملتحمه می تواند باعث قرمزی، خارش، سوزش، ریزش اشک، ترشح یا احساس وجود چیزی در چشم شود که فرد در هر سنی ممکن است به این بیماری شایع چشمی مبتلا شود و علت اصلی آن عفونت های باکتریایی یا ویروسی است، اما قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و محرک ها یا آلرژی ها از دیگر دلایل آن هستند.

ناخنک چشم: ناخنک زمانی رخ می دهد که بافت صورتی و گوشتی ملتحمه بیش از حد رشد کرده باشد و این بیماری چشمی می تواند یک چشم یا هر دو چشم را درگیر کند اما سرطانی نیست و به سایر قسمت های چشم سرایت نمی کند. علائم اصلی ناخنک التهاب، خارش، سوزش و درد خفیف در چشم است و گاهی ناخنک بدون علائم خاص یا بدون درد است که در برخی موارد چشم پزشک مجبور به درمان و حتی جراحی ناخنک می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران در جدول زیر لیست شده است:

⭐سطح پزشکتخصص لازم را برای ارائه خدمات داشته باشد
⭐مهارت و تخصصدارای تخصص کافی باشد
⭐برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
⭐هزینهطبق نوع بیماری، تخصص و تجربه پزشک

انواع عمل های برطرف کننده عیوب انکساری چشم

وقتی به یک جسم نگاه می کنیم، نور منعکس می شود و تصویری از جسم روی شبکیه ایجاد می شود. برای اینکه این تصویر روی شبکیه بیفتد، پرتو نور باید در چند نقطه قطع شود. اگر این خرابی رخ ندهد یا به طور دقیق رخ ندهد، ممکن است تصویری تار ببینیم. مشکلاتی که باعث می شود اشیا تار به نظر برسند، عیوب انکساری نامیده می شوند.

این نوع مشکلات عبارتند از: نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و ​​پیرچشمی. یک فرد نزدیک بین در دیدن اشیاء دور مشکل دارد، یک اپراتور دوربین در دیدن اشیاء نزدیک مشکل دارد و یک فرد مبتلا به آستیگماتیسم نمی تواند اشیاء خاص را به خوبی ببیند. در پیرچشمی، سازگاری چشم ها کاهش می یابد.

برای ترمیم این عیوب عموما از شیشه استفاده می شود. عینک ها نور را در جاهایی که چشم نمی تواند به وضوح ببیند، شکست می دهد. اما چه مدت باید از عینک استفاده کرد؟ برخی افراد دوست ندارند عینک روی صورت خود داشته باشند و از استفاده از آن متنفرند. اما چگونه می توانید از عینک زدن خودداری کنید و بینایی خود را مختل نکنید؟

جراحی هایی که برای برطرف کردن عیوب انکساری می باشند شامل : عمل لازک، عمل لیزیک، عمل اپی لازک، عمل PRK، عمل فمتو، عمل چشم اسمایل، عمل چشم ALK، عمل چشم RLE، کراتونومی آستیگماتیک یا AK، عمل آب‌مروارید چشم، عمل پیوند قرنیه، عمل ناخنک چشم و … است.

10 تا از بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران را بشناسید!

دکتر مریم روشنی

دکتر مریم روشنی

دکتر مریم روشنی یکی از بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران محسوب می شود. ایشان فوق تخصص قرنیه و بخش قدامی، جراح و متخصص بیماری های چشم و پزشک فارغ التحصیل از دانشگاه تهران هستند و یکی از بهترین چشم پزشکان تهران هستند که با تلاش خود بسیاری از جراحی های چشم را با بهترین نتایج و با موفقیت انجام داده است. ایشان دارای دکترای حرفه ای پزشکی هستند که شما دوستان عزیز در صورت داشتن مشکل بینایی و یا بیماری های چشمی می توانید با مطب ایشان تماس گرفته و با مشاوره با ایشان بهترین و مفیدترین روش های درمانی و جراحی را دریافت نمایید.

خدمات:

 • عمل لیزیک چشم
 • کاشت لنز
 • درمان و جراحی آب مروارید
 • پیوند قرنیه

آدرس: ایران، تهران، سعادت آباد، سرو شرقی، علامه شمالی، نبش چهاردهم، ساختمان سایه

شماره تماس: 09307984190

دکتر مرجان مازوچی

دکتر مرجان مازوچی

دکتر مرجان مازوچی جراح و چشم پزشک با فلوشیپ پیوند قرنیه و لیزیک هستند. ایشان موفق به اخذ دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و در سال 1391 تخصص خود را در رشته چشم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند و همچنین موفق به اخذ فلوشیپ تحقیقات قرنیه از دانشگاه شهید بهشتی شدند. دکتر مازوچی خدمات پزشکی و درمانی را به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای با استفاده از فناوری های پیشرفته و جدید روز ارائه می دهند که در صورت نیاز می توانید با شماره های درج شده تماس گرفته و با تعیین وقت قبلی به مطب ایشان به عنوان بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران مراجعه نمایید.

خدمات:

 • انجام جراحی عیوب انکساری
 • عمل جراحی آب مروارید
 • کاشت لنز داخل چشمی
 • درمان های قوز قرنیه

آدرس: ایران، تهران، خیابان شریعتی، بین ظفر و میرداماد، جنب پمپ بنزین، ساختمان پزشکان رازی

شماره تماس: 02122884787

دکتر محمد رضا فلاحی

دکتر محمد رضا فلاحی

دکتر محمد رضا فلاحی یکی دیگر از بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران هستند. ایشان متخصص جراحی چشم و فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم هستند که در سال 1387 مطب شخصی خود را افتتاح کرده و کار در مراکز خصوصی خود را آغاز کردند. دکتر فلاحی استاد مشاور در پایان نامه دانشجویی و همچنین پژوهشگر برتر دانشگاه هستند که توانسته اند چندین مقاله در مجلات معتبر جهانی در زمینه تخصص خود انتشار دهند.

خدمات:

 • لازک
 • فمتو
 • لیزیک
 • اصلاح دوربینی

آدرس: ایران، شيراز، خيابان قصردشت، بالاتر از سه راه عفیف آباد، بین کوچه 36 و 38 قصردشت، طبقه فوقانی بانک پارسيان

شماره تماس: 07136270519

دکتر رضا رخشان

دکتر رضا رخشان

دکتر رضا رخشان متخصص و جراح چشم هستند که 15000 عمل جراحی آب مروارید را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. ایشان با تلاش و پشتکار توانست رتبه اول فارغ التحصیل عمومی و رتبه سوم علوم پایه کشوری و همچنین رتبه اول مدرک بورد تخصصی را کسب کند و ایشان به عنوان بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران همواره به دنبال جلب رضایت بیماران و مراجعین خود بوده است و تا حد زیادی در این زمینه موفق بوده اند و با دانش بالای خود تا پایان درمان مراجعین خود را همراهی و راهنمایی می کنند.

خدمات:

 • جراحی عیوب انکساری
 • درمان خشکی چشم
 • درمان آب مروارید
 • درمان ناخنک

آدرس: ایران، شیراز، بلوار زند، نبش خیابان صورتگر، ساختمان کیمیا، طبقه دوم

شماره تماس: 07132362119

دکتر حمید خاکشور

دکتر حمید خاکشور

دکتر حمید خاکشور جراح و چشم پزشک، فوق تخصص قرنیه، آب مروارید، لیزیک و پیوند قرنیه هستند. ایشان استاد دانشگاه و رئیس گروه قدامی چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین عضو آکادمی چشم پزشکی آمریکا و عضو انجمن جراحان آب مروارید و انکسار آمریکا و اروپا می باشند. ایشان به عنوان یکی از بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران بیش از 80 مقاله پژوهشی در سمینارها، مجلات داخلی و خارجی چشم پزشکی ارائه داده و منتشر کرده است.

خدمات:

 • عمل قوز قرنیه
 • لازک
 • انواع پیوند قرنیه
 • لنز داخل چشمی

آدرس: ایران، مشهد، خیابان احمد آباد، ملاصدرا 7، پلاک 4

شماره تماس: 05138401063

دکتر قاسم کاویانی

دکتر قاسم کاویانی

دکتر قاسم کاویانی به عنوان یکی دیگر از بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران از فروردین 1383 در استان همدان مشغول به کار و طبابت بوده که در رشته چشم پزشکی از دانشگاه زاهدان فارغ التحصیل شده است. هدف ایشان همواره ارائه خدمات مختلف در زمینه درمان به بیماران و مراجعین جهت جلب اعتماد و رضایت آنان بوده و تا حدود زیادی موفق بوده است.

خدمات:

 • چکاپ سلامت بینایی
 • جراحی لنز داخل چشمی
 • پیوند قرنیه
 • دریافت لنز و عینک

آدرس: ایران، همدان، خیابان خواجه رشید، جنب اداره اماکن، ابتدای کوچه فداکار، ساختمان وحدت

شماره تماس: 08138252587

دکتر میر سیامک ریاضی

دکتر میر سیامک ریاضی

دکتر میر سیامک ریاضی، جراح و متخصص چشم هستند و فارغ التحصیل فوق تخصص پیوند قرنیه، لیزیک، جراحی آب مروارید و جراحی بخش قدامی می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی چشم پزشکی و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند که به عنوان یک پزشک ماهر و مجرب همواره خدمات زیبایی و درمانی با کیفیتی را به مراجعین خود ارائه می دهند و همیشه با اخلاق حرفه ای پزشکی خود به درمان بسیاری از افراد پرداخته و تا پایان درمان همراه و راهنمای بیماران خود بوده است.

خدمات:

 • لیزر شبکیه
 • درمان انحراف چشم
 • بلفاروپلاستی
 • درمان آب مروارید

آدرس: ایران، رشت، چهار راه گلسار، ساختمان بوسار، طبقه دوم

شماره تماس: 09113310790

دکتر سید مهدی نبی پور اشرفی

دکتر سید مهدی نبی پور اشرفی

دکتر سید مهدی نبی پور اشرفی جراح و متخصص چشم در شهرستان گرگان است که پس از سال ها مطالعه و تحقیق در این زمینه، فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران شده اند. ایشان مدرک تخصصی خود را نیز از دانشگاه زاهدان دریافت کردند و همچنین با گذراندن دوره های متعدد توانسته اند گواهینامه های معتبر در زمینه روش های نوین جراحی چشم و درمان پیرچشمی از کشور بلژیک و همچنین جراحی زیبایی پلک که بلفاروپلاستی نیز نامیده می شود را دریافت کنند.

خدمات:

 • درمان قوز قرنیه
 • درمان آب مروارید
 • درمان آستیگمات
 • درمان دوربینی و نزدیک بینی چشم

آدرس: ایران، گرگان، خیابان شلیکوبی، نبش عدالت 23، ساختمان پزشکان ایرانشهر، طبقه دوم

شماره تماس: 01732361461

دکتر وحید اونق

دکتر وحید اونق

دکتر وحید اونق از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و فوق تخصص جراحی بیماری های چشم هستند که در کنار تدریس در دانشگاه و انجام فعالیت های علمی و پژوهشی، فعالیت های زیادی در زمینه درمان داشته و جراحی های بسیاری را انجام داده و توانسته هزار عمل موفق را در کارنامه کاری خود ثبت کند. ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران و به عنوان یک چشم پزشک واجد شرایط به بررسی و تشخیص بیماری های چشمی می پردازد و با توجه به دانش روز دنیا بهترین روش درمانی را ارائه می دهد.

خدمات:

 • بلفاروپلاستی
 • درمان آب مروارید
 • جراحی قوز قرنیه
 • درمان تنبلی چشم

آدرس: ایران، گرگان، عدالت 21، مجتمع پزشکان ویلا

شماره تماس: 01732327756

دکتر مینا اوجانی

دکتر مینا اوجانی

دکتر مینا اوجانی جراح چشم و متخصص در زمینه شبکیه و لیزر است که در آزمون بورسیه و فوق تخصص شبکیه دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به کسب رتبه اول شده و توانسته بورد چشم پزشکی کشور و تخصص چشم خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کند. ایشان دارای مدرک دکتری با رتبه اول از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند و توانسته اند در آزمون سراسری پیش کارورزی پزشکی رتبه اول را کسب کند و همواره به دنبال جلب رضایت بیماران خود بوده است که تا حد زیادی در این زمینه موفق بوده اند و با دانش بالای خود تا پایان درمان مراجعین خود را همراهی و راهنمایی می کنند.

خدمات:

 • انجام جراحی عیوب انکساری
 • کاشت لنز داخل چشمی
 • درمان های قوز قرنیه
 • جراحی زیبایی پلک

آدرس: ایران، کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان پزشکان دی

شماره تماس: 0903444120

ساختار اصلی چشم

ساختار چشم پیچیده است که مشکلات چشمی می تواند به همه این مناطق مربوط باشد. ساختارهای اصلی چشم عبارتنداز:

 • قرنیه: بافت سبک جلوی چشم است.
 • عنبیه: قسمت رنگی چشم که مردمک را احاطه کرده است را شامل می شود.
 • پلک ها: ساختارهایی هستند که از پوست و ماهیچه های زیر پوستی تشکیل شده اند و وظیفه محافظت از چشم ها را بر عهده دارند.
 • مردمک چشم: سیاهچاله ای در عنبیه هستند که میزان نور ورودی به چشم را تنظیم می کند.
 • لنز: یک دیسک شفاف کوچک در داخل چشم است که پرتوهای نور را روی شبکیه متمرکز می کند.
 • عصب بینایی: چشم را به مغز متصل می کند و تکانه های ایجاد شده توسط شبکیه را به قشر بینایی مغز حمل می کند و اگر دچار مشکل شود باید به بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران مراجعه شود.
 • زجاجیه: ماده شفاف و ژلاتینی که مرکز چشم را در بر می گیرد.
 • شبکیه: لایه ای که پشت چشم را می پوشاند، نور را تشخیص می دهد و تکانه هایی ایجاد می کند که از طریق عصب بینایی به مغز می رسد.
 • ماکولا: ناحیه مرکزی کوچکی از شبکیه چشم است که به انسان امکان می دهد جزئیات دقیق را به وضوح ببینیم.
 • صلبیه: قسمت سفید نسبتاً جامد که تمام کره چشم به جز قرنیه را می پوشاند.
 • ماهیچه های چشم: حرکات کره چشم است که توسط 6 ماهیچه کوچک که در اطراف کره چشم متصل می شوند کنترل می شود.
 • مشیمیه: پرده سیاه نازکی که شبکیه را احاطه کرده است.
ساختار اصلی چشم

راه های حفظ سلامت چشم

افراد برای داشتن چشم هایی سالم باید مراقبت هایی را انجام دهند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

در طول روز از عینک آفتابی استفاده کنید: عینک آفتابی بخرید که بتواند از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت کند. انجمن چشم پزشکی آمریکا بر اهمیت استفاده از عینک آفتابی برای محافظت از چشمان انسان در برابر اشعه ماوراء بنفش به منظور جلوگیری از مشکلات چشمی و بینایی تاکید ویژه می کند.

از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید: لوازم آرایشی که در اطراف چشم خود استفاده می کنید نقش مهمی در سلامت چشم ایفا می کند و سایه چشم، خط چشم و مژه مصنوعی از جمله محصولاتی هستند که در داخل و اطراف چشم استفاده می شوند. استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت یا تاریخ مصرف گذشته می تواند باعث تحریک، خشکی چشم یا مشکلاتی مانند ورم ملتحمه شود که در صورت وجود بیماری چشم باید به بهترین کلینیک چشم پزشکی در تهران مراجعه کنید.

سیگار را ترک کنید: سیگار برای سلامتی مضر است و باعث بیماری هایی مانند بیماری قلبی، سکته و سرطان می شود اما بسیاری از افراد که سیگار مصرف می کنند و اگر برای مدت طولانی این کار را انجام دهند، می تواند سلامت افراد از جمله چشمان افراد را به خطر بیندازد و همچنین تحقیقات نشان می دهد که سیگار خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن را افزایش می دهد.

از چشمان خود با عینک ایمنی محافظت کنید: تحقیقات نشان داده است که مناطق خاصی از خانه، مانند حیاط یا گاراژ، شایع ترین مکان برای آسیب های جدی چشم هستند و همچنین استفاده از مواد شوینده مانند سفید کننده و پختن غذا و انداختن روغن از ماهیتابه هنگام سرخ کردن، نزدیک کردن اجسام داغ مانند اتوی مو و استفاده از مته از جمله فعالیت هایی است که می تواند به چشمان شما در خانه آسیب برساند که در صورت بروز مشکل چشم باید به بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران مراجعه کنید.

لنزهای تماسی را قبل از خواب بردارید: لنزهای تماسی برای مهمانی ها بسیار مناسب هستند و رنگ های مختلفی دارند که می توانید از آن ها برای زیباتر دیده شدن و احساس بهتری نسبت به خودتان استفاده کنید. برخی افراد برای اجتناب از عینک زدن هر روز از لنزهای تماسی استفاده می کنند که باید آن ها را قبل خواب بردارید.

به طور منظم با چشم پزشک مشورت کنید: بسیاری از مردم به ویژه کودکان تا زمانی که عینک تجویز نشده است، متوجه نمی شوند که با عینک بهتر می بینند و علاوه بر این، مشکلات رایج چشمی مانند گلوکوم، بیماری چشم دیابتی و دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن اغلب در مراحل اولیه بیماری بدون علامت هستند که این شرایط تنها با معاینه چشم قابل تایید است و درمان زود هنگام آن ها می تواند به کاهش اثرات آن ها بر بینایی کمک کند.

راه های حفظ سلامت چشم

کلام آخر

بینایی شما یکی از با ارزش ترین دارایی های شما است و بسیاری از شما ممکن است در طول زندگی خود از بیماری چشمی یا مشکل مربوط به بینایی رنج برده باشید. برخی از بیماری های چشمی خفیف هستند و در زمان کوتاهی از بین می روند یا به راحتی در خانه قابل درمان هستند اما برخی دیگر از بیماری های چشمی آزاردهنده هستند، بنابراین نیاز به مراقبت و مراجعه به بهترین کلینیک چشم پزشکی در ایران است.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با بهترین متخصص چشم پزشکی در ایران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

آیا امکان درمان هر دو چشم در یک زمان وجود دارد؟

اکثر جراحان ، عمل لیزیک هر دو چشم را در یک زمان انجام می دهند . 

جراحی لیزیک معمولا چقدر زمان خواهد برد؟

درمان لیزیک معمولا کمتر از یک دقیقه طول می کشد اما این در حالیست که کل پروسه جراحی تقریبا 15 دقیقه زمان خواهد برد.

آیا لیزیک چشم دردناک است؟

خوشبختانه عمل لیزیک چشم اصلاً دردناک نیست. درست قبل از عمل، جراح قطره بی حس کنند را در هر دو چشم می‌ریزد تا حین عمل هیچ‌گونه فشار و دردی را تجربه نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا