پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین جراح بینی ترمیمی❤️【سال1402】+ لیست 10 تایی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از فرم بینی خود ناراضی هستید و یا به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی هستید، ما را تا پایان مقاله بهترین جراح بینی ترمیمی همراهی کنید تا شما را با بهترین و حاذق ترین پزشکان و جراحان بینی آشنا کنیم. عمل جراحی ترمیم بینی به مراتب پیچیده تر و سخت تر  از جراحی اولیه بینی است. چرا که بیشتر افرادی که قبلا عمل بینی داشته اند و از نتیجه عمل قبلی خود ناراضی هستند به فکر انجام جراحی و زیبایی بینی خود می افتند.

معمولاً جراحی بینی که برای اولین بار انجام می گیرد بهترین زمان برای انجام تمام تغییرات زیبایی و یا درمانی است؛ از این رو بهتر است برای انجام هر گونه عمل زیبایی در همان ابتدا به دنبال بهترین پزشک و جراح باشید تا نیاز به جراحی ترمیمی پیدا نکنید. اما امروزه با پیشرفت علم و ایجاد تکنیک های به روز دنیا می توانید با خیال آسوده جراحی های ترمیمی را نزد بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران انجام دهید. معمولا افرادی که دارای آسیب و مشکلاتی در بینی خود هستند به فکر انجام جراحی ترمیمی می افتند. برای مثال افرادی که دارای انسداد مجراهای بینی، افتادگی غضروف و استخوان های بینی، افتادگی دریچه داخلی یا خارجی بینی، تقارن نامناسب حفره های بینی هستند، خواستار انجام جراحی ترمیم بینی هستند.

در بعضی موارد افرادی که به طور کامل و یا مناسب بهبود نیافته اند و یا پزشکان قبلی  از روش ها و تکنیک های نادرست جراحی استفاده کرده اند، خواستار انجام جراحی ترمیمی هستند. هم اکنون ما در این مقاله تلاش می کنیم شما عزیزان را با بهترین جراح بینی ترمیمی و بهترین روش های درمانی آشنا کنیم. پزشکان نام برده شده در این مقاله تنها جهت معرفی برای شما عزیزان قرار گرفته است و شما بر اساس نیاز و شرایط خود می توانید به آن ها جهت رفع مشکلات و درمان خود، مراجعه کنید.

جراحی بینی ترمیمی

امروزه با توجه به افزایش خواستار افراد در انجام عمل های زیبایی، انجام جراحی بینی اعم از جراحی زیبایی درمانی و ترمیمی افزایش یافته است. جراحی بینی ترمیمی به جراحی بینی مجددی گفته می شود که برای رفع ایرادات ظاهری و ساختاری بینی انجام می پذیرد. این جراحی ترمیمی می تواند برای رفع آسیب های بافتی انجام شود. پزشک متخصص آسیب بافت بینی را که دچار مشکل و آسیب شدند را مورد برسی قرار می دهد و درصدد رفع مشکل آن بر می آید.

جراحی بینی ترمیمی در دو صورت انجام می پذیرد. مورد اول شامل افرادی می شود که در اثر بروز حادثه و یا تصادف دچار نقض و یا ایجاد آسیب هایی در بینی خود شده اند. برای مثال بینی شان شکسته و احتیاج به ترمیم و بازسازی دارد. این دسته از افراد اقدام برای انجام جراحی پلاستیک و بازسازی بافت بینی می کنند که نیازمند عمل های جراحی متعدد و پیچیده ای است.

گروه دوم شامل افرادی می شود که از فرم بینی عمل شده خود ناراضی هستند و به فکر انجام عمل دوباره افتاده اند که به انجام این عمل، عمل ثانویه یا رتوش بینی می گویند.

در این نوع عمل، فردی یک بار عمل بینی را انجام داده و اکنون به دلایل مختلفی و یا بروز مشکلاتی در ساختار بینی خود، از نتیجه ناراضی است و احساس می کند نیاز به عمل مجدد دارد. می توان گفت که این عمل بسیار حائز اهمیت است. عمل ثانویه بسیار سخت تر و پیچیده تر از عمل اولیه و ابتدایی گذشته است زیرا بینی در عمل اولیه دستخوش تغییراتی شده که کار را برای جراح ترمیم بینی سخت تر می کند.

مهم ترین ویژگی های بهترین جراح بینی ترمیمی:

❤سابقه بالاداشتن سابقه و تجربه بالا در انجام جراحی بسیار حائز اهمیت است.
⭐مهارت کافیبهترین جراح بینی ترمیمی باید از مهارت ویژه ای برخوردار باشد.
❤به روز بودنبه کارگیری روش های نوین و به روز بودن جراح معالج از ویژگی های مهم هر جراحی است.
⭐برخورد صمیمیبهترین جراح بینی ترمیمی باید با کلیه مراجعین خویش برخوردی صمیمانه و صبورانه را پیش گیرد.

مراحل جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی مانند جراحی اولیه، مراحلی دارد که قصد داریم در ادامه آن ها را برای شما شرح دهیم:

1 . بیهوش کردن بیمار: در بیشتر موارد جراحی بینی ترمیمی با بیهوشی کامل صورت می گیرد؛ اما گاهی اوقات جراح می تواند آن را با کمک بی حسی موضعی انجام دهد؛ بیهوشی موجب کاهش یافتن میزان هوشیاری بیمار می شود و از این رو باید بیمار از آشنایان کسی را همراه خود داشته باشد.

2 . ایجاد برش: برای جراحی بینی از دو روش باز و بسته کمک گرفته می شود که برش بستگی به نوع روش موردنظر دارد؛ در جراحی باز، باید برش های بسیار وسیع تری در بینی ایجاد شود اما در روش بسته این برش ها بسیار محدود هستند و تنها داخل بینی ایجاد می گردند.

3 . گرفتن غضروف: در بیشتر جراحی های بینی از غضروف استفاده می شود که این غضروف یا از بدن خود برداشته می شود یا غضروف مصنوعی استفاده می گردد.

4 . اصلاح مشکلات ساختار بینی: بهترین جراح بینی گوشتی در تهران خاطر نشان می کنند؛ در صورتی که مشکلات بینی در این مرحله از بین بروند، غضروف در جای مناسب خود قرار می گیرد تا ظاهر بینی بهبود یابد.

5 . بخیه زدن: مرحله بسیار حساس مربوط به بخیه زدن است؛ زمانی که جراح در این زمینه از تجربه بسیار زیادی برخوردار نباشد، بر روی بافت بینی اسکار ایجاد می شود؛ در صورت استفاده از روش بسته، بخیه ها درون بینی زده می شوند اما اگر از روش باز استفاده شود، این بخیه خارج از بینی زده می شوند.

6 . قرار گیری تامپون و اسپلینت: پس از این که بر روی بینی بخیه زده می شود، اسپلینت گذاشته می شود و در ادامه در مجراهای بینی تامپون قرار می گیرد؛ این روش کاملا به صلاح خود جراح انجام می گیرد؛ گاهی اوقات بیمار نیازی به استفاده از تامپون ندارد.

جراحی بینی ترمیمی

10 تا از بهترین جراح بینی ترمیمی را بشناسید!

دکتر شاهین باستانی نژاد

دکتر شاهین باستانی نژاد

دکتر شاهین باستانی نژاد جراح و متخصص گوش، گلو و بینی، جراح پلاستیک بینی هستند. دکتر شاهین باستانی نژاد در سال 1357 متولد شدند، اصالتا شیرازی هستند و در اصفهان دوران تحصیل خود را سپری کردند. ایشان در سال 1375 وارد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شدند و در سال 1384 به عنوان دستیار گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز به کار کردند.

ایشان در سال 1388 فارغ التحصیل شدند. دکتر باستانی نژاد، در دوران دستیاری موفق به کسب عنوان دستیار برتر از دانشکده علوم پزشکی تهران شدند. در آزمون بورد رتبه چهارم را بدست آوردند و در سال 1388 در شهرستان جهرم استان فارس طرح خود را گذراندند.

بعد از یک سال به عنوان هیئت علمی در بیمارستان امیراعلم تهران آغاز به کار کردند. طی این مدت انتشارات متعددی داشته اند و مجری بسیاری از برنامه ها و سمینارهای جراحی زیبایی بینی (3 دوره) و جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس (7 دوره) را گذراندند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی هستند. شما اگر خواستار انجام عمل زیبایی بینی هستید می توانید به ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی بینی ترمیمی
 • درمان افتادگی نوک بینی

آدرس: تهران، میدان ونک، چهار راه جهان کودک، خیابان صانعی، پلاک 1، واحد 6

تلفن: 02188205606

دکتر خدیجه جمشیدی

دکتر خدیجه جمشیدی

دکتر خدیجه جمشیدی فارغ التحصیل رشته گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن هستند. ایشان دوره های آموزشی متعدد جهت جراحی زیبایی بینی و تزریق فیلر و بوتاکس تحت نظر اساتید داخلی و بین المللی را گذرانده اند.

ایشان عضو جامعه جراحان گوش و حلق و بینی ایران و جامعه بین المللی گوش و حلق و بینی و هم چنین عضو جامعه جراحان پلاستیک بینی ایران و اروپا هستند؛ ایشان دارای 15 سال سابقه در جراحی زیبایی بینی و جراحی درمانی بینی را دارند؛ ایشان در زمینه تزریق ژل و بوتاکس و اندوسکوپی سینوس فعالیت دارند.

پذیرش مطب دکتر خدیجه جمشیدی به صورت اختصاصی در زمینه بیماری ها و جراحی های بینی، زیبایی بینی و تزریق ژل و بوتاکس می باشد؛ اگر خواستار انجام عمل های زیبایی بینی هستید و یا به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی هستید می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره ببرید.

خدمات:

 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی بینی ترمیمی
 • تزریق ژل و بوتاکس

آدرس: تهران، میدان ونک، گاندی شمالی، خیابان شهید محمد صانعی غربی، پلاک 19، طبقه 3، واحد 8

تلفن: 02188856337

دکتر فرشاد زارعی

دکتر فرشاد زارعی

دکتر فرشاد زارعی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی بینی هستند. ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اند. مطب دکتر فرشاد زارعی در شهر تهران است. ایشان دارای نوبت دهی اینترنتی، مشاوره اینترنتی و مشاوره تلفنی می باشند.

دکتر فرشاد زارعی از جمله پزشکان فعال در زمینه زیبایی هستند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی اند که اگر خواستار انجام عمل جراحی بینی و به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی هستید می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید و تعیین وقت برای انجام خدمات درمانی را انجام دهید.

خدمات:

 • پروتز سینه
 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی بینی ترمیمی
 • جراحی متموپلاستی
 • لیپوم پلک
 • جراحی دست

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، ین مطهری و پاکنژاد، شماره 173

تلفن: 02188560673

دکتر سینا غیاثی حافظی

دکتر سینا غیاثی حافظی

دکتر سینا غیاثی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند. دکتر سینا غیاثی حافظی متولد تهران می باشند. ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان تیزهوشان مفید به پایان رساندند و از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل شدند.

ایشان دوره تخصصی جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه سوم بورد کشوری به اتمام رساندند. ایشان موفق به کسب رتبه اول در امتحان پذیرش دستیار فوق تخصصی در بیمارستان حضرت فاطمه زهرا از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند و بعد از آن دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیمی را شروع کردند.

ایشان پس از اتمام دوره فوق تخصص با دریافت دانشنامه فوق تخصصی (بورد فوق تخصص) به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فعالیت فوق تخصصی خود را آغاز کردند.

ایشان دوره های تکمیلی در زمینه جراحی های زیبایی صورت و جراحی زیبایی بینی و سینه و شکم در کشورهای آمریکا و سوئیس و برزیل و آلمان گذرانده اند. وی دارای بیماران بسیاری هستند که از نتیجه عمل خود بسیار راضی هستند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی هستند.

خدمات:

 • جراحی های زیبایی صورت، بینی، پلک، گونه، پیشانی، غبغب 
 • جراحی های زیبایی سینه شامل پرتز سینه، کوچک کردن و لیفت سینه
 • جراحی های شکم شامل عمل باز (ابدومینوپلاستی) و پیکر تراشی (لیپوماتیک)
 • جراحی های زیبایی اندام بازو، ران و پروتز باسن
 • جراحی گوش برجسته و زیبایی گوش
 • لیپوماتیک و پیکرتراشی به روش فوق پیشرفته جراحی ترمیمی و بازسازی بافت های نرم در نواحی مختلف
 • جراحی ترمیمی و بازسازی سینه بعد از سرطان
 • جراحی شکاف لب و کام
 • جراحی سوختگی ترمیم و بازسازی مناطق سوختگی در نواحی مختلف بدن

 آدرس: تهران، میدان ونک، ابتدای بلوار جهان کودک،  نرسیده به گاندی، ساختمان فوق تخصصی 72 ونک، طبقه سوم، واحد 301 

تلفن: 02188645576

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

 دکتر مجید نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند. دکتر مجید نداف کرمانی پس از اتمام هفت سال دوره پزشکی عمومی و چهار سال تخصص جراحی عمومی، دوره سه ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی  در دانشگاه شهید بهشتی به عنوان جراح پلاستیک شناخته شدند.

 ایشان در بهترین مرکز فوق تخصصی جراحی پلاستیک ایران دوره و تخصص خود را گذراندند. ایشان عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی هستند. اگر خواستار انجام های زیبایی بینی هستید به مطب ایشان مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره ببرید.

خدمات:

 • جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)
 • جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)
 • جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)
 • جراحی پروتز چانه و گونه
 • لیفت ابرو، لب و صورت
 • پروتز سینه
 • جراحی زیبایی شکم(ابدومینوپلاستی)
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • لیپوساکشن چانه و گردن
 • لیفت سینه(ماستوپکسی)
 • لیپوساکشن
 • تزریق چربی

 آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان نهم، پلاک 1، ساختمان کاج،  طبقه 2، واحد 10

 تلفن: 0212213493

دکتر احمدرضا دیانی

دکتر احمدرضا دیانی

دکتر احمدرضا دیانی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند. مطب دکتر احمدرضا دیانی در شهر تهران است و ایشان دارای نوبت دهی اینترنتی، مشاوره اینترنتی و مشاوره تلفنی هستند. ایشان در پرونده خود تعداد بسیاری از عمل های موفقیت آمیز زیبایی را ثبت کرده اند. اگر به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی هستید به مطب ایشان مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره ببرید.

خدمات:

 • جراحی زیبایی بینی
 • جراحی بینی گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی
 • جراحی بینی ترمیمی
 • جراحی ترمیمی و سوختگی

 آدرس: تهران، زعفرانیه، میدان آصف، خیابان بهزادی، جنب داروخانه دکتر نهرور، ساختمان سامان، پلاک 39

 تلفن: 02122433780

دکتر امیررضا معتبر

دکتر امیررضا معتبر

 دکتر امیررضا معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند. ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هستند. ایشان موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک با رتبه برتر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شده اند. ایشان سابقه متعدد اعمال جراحی زیبایی بینی، صورت و پری اوربیت (پلک) را دارند.

ایشان عضو هیات علمی و استادیار دانشکده پزشکی هستند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی هستند. اگر به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی هستید و خواستار انجام عمل های زیبایی هستید به مطب ایشان مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره ببرید.

خدمات:

 • جراحی زيبايی بينی
 • زاويه دار كردن فک
 • تزريق ژل و بوتاكس
 • ماموپلاستی و پروتز سينه
 • ليفت صورت
 • جراحی زيبايی پلك

آدرس: تهران، ميرداماد، ميدان مادر، خيابان سنجابی، كوچه شريفی، پلاک 4، واحد 2

 تلفن: 02126645841  

دکتر مریم جعفری منصوری

دکتر مریم جعفری منصوری

 دکتر مریم جعفری منصوری فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی هستند. مطب دکتر مریم جعفری منصوری در شهر تهران است. نوبت دهی ایشان به صورت اینترنتی، مشاوره اینترنتی و مشاوره تلفنی است. ایشان پزشک فعال  در زمینه ی زیبایی هستند. ایشان از جمله پزشکان کارآمد در این زمینه هستند. دکتر مریم جعفری منصوری در پرونده خود تعداد بیشماری از عمل های زیبایی و پلاستیکی را ثبت کرده اند و دارای بیمارانی هستند که از نتیجه عمل خود راضی هستند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی هستند.

اگر خواستار انجام عمل های زیبایی هستید به مطب ایشان مراجعه کنید و از خدمات زیبایی و درمانی ایشان بهره ببرید. 

خدمات:

 • جراحی زیبایی سینه
 • انجام خدمات ابدومنوپلاستی
 • عمل زیبایی بینی
 • افتادکی پلک
 • انجام لیفت سینه
 • تزریق ژل به لب
 • ساکشن پهلو
 • بهترین جراح بینی ترمیمی

 آدرس: تهران، خیابان آفریقا، خیابان فرزان غربی، شماره 80، واحد 2

تلفن: 02188783894

دکتر احمدعلی رجب پور

دکتر احمدعلی رجب پور

دکتر احمدعلی رجب پور جراح بینی و پلاستیک هستند. ایشان دارای رتبه 1 بورد جراحی کشور سال 92 هستند. ایشان دارای رتبه ۱ آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور سال 93 هستند. ایشان دارنده بورد فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه تهران هستند.

ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه و عضو بنیاد ملی نخبگان ایران هستند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی هستند. اگر خواستار انجام عمل زیبایی و ترمیمی بینی هستید می توانید به مطب دکتر احمد علی رجب پور مراجعه کنید و از خدمات ایشان بهره ببرید.

خدمات:

 •  انجام جراحی ترمیم بینی
 • لیفت صورت
 • جراحی بینی فانتزی
 • جراحی بازسازی سینه
 • جراحی ماموپلاستی
 • پروتز سینه
 • لیپوساکشن
 • تزریق بوتاکس
 • بهترین جراح بینی ترمیمی

آدرس: تهران، دهکده المپیک

 تلفن: 02125015346

دکتر مجتبی کلینی

دکتر مجتبی کلینی

دکتر مجتبی کلینی متولد مهرماه 1338 در اصفهان هستند. ایشان نفر ممتاز قبولی کنکور پزشکی 1357 می باشند. ایشان در سال 69 از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقطع پزشکی عمومی فارغ التحصیل و برای گذراندن دوره جراحی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شدند. دکتر مجتبی کلینی تسلط کامل به زبان فرانسه داشته اند.

ایشان در سال 1995 میلادی موفق به اخذ فوق تخصص در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه کلود برنارد لیون شدند. ایشان فعالیت در زمینه جراحی پلاستیک را از سال 1380 آغاز کردند و یکی از چهره های سرشناس این رشته در تهران می باشند.

ایشان همچنین  هزاران عمل موفق جراحی بینی، سینه، شکم، باسن و پیکرتراشی را در کارنامه خود دارند. ایشان بهترین جراح بینی ترمیمی هستند. اگر خواستار انجام عمل زیبایی و یا ترمیمی هستید و به دنبال بهترین جراح بینی هستید به مطب ایشان جهت انجام خدمات درمانی و ترمیمی مراجعه کنید.

خدمات:

 • لیپوماتیک و لیپوساکشن
 • ابدومینوپلاستی
 • جراحی بینی
 • لیفت پوست صورت
 • لیفت سینه و لیفت باسن
 • لیفت ابرو و چشم
 • تزریق ژل و چربی
 • پروتز سینه
 • پروتز باسن
 • پروتز گونه و چانه

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از توانیر، روبروی مانتو بلوچ، جنب بانک شهر، کوچه نعمتی، مرکز پزشکی افق، طبقه 2

تلفن: 02188206300

زمان مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

به دلیل حساس بودن جراحی ترمیمی، بهتر است جراحی ترمیمی بینی را در زمان مناسب همراه با بهترین جراح بینی ترمیمی انجام دهید. روند بهبود و ترمیم بینی پس از جراحی ممکن است تا 1 سال پس از جراحی ادامه داشته باشد در این صورت شما نمی توانید برای انجام عمل بینی ترمیمی اقدام کنید. برای انجام جراحی ترمیمی بینی باید بعد از یک گذشت یک سال اقدام کنید، زیرا فرم نهایی و درست بینی پس از یک سال مشخص خواهد شد.

برای بسیار از افراد که از فرم بینی شان ناراضی هستند، ممکن است این زمان بسیار طولانی باشد و نتوانند در این مدت زمان طولانی تاب بیاورند اما باید توجه داشته باشید که پس از یک سال ورم بینی به طور کامل از بین خواهد رفت و پس از برطرف شدن ورم بینی ممکن است بسیاری از ایرادات دیگر بینی مشخص نشود.

بنابراین برای انجام جراحی بینی ترمیمی نباید عجولانه و خیلی سریع اقدام کرد. اقدام زود هنگام برای جراحی ترمیمی ممکن است در روند ترمیم و بهبود بینی اختلال ایجاد کند و عوارض غیر قابل بازگشتی را برای بیماران به همراه بیاورد. گاهی به دلیل عدم توجه پزشک به ساختار و ایرادات بینی، ممکن است بینی شما بهبود نیابد. بهتر است برای روند بهتر این عمل به بهترین جراح بینی ترمیمی در ایران مراجعه کنید.

در صورتی که برای انجام جراحی مجدد بینی به جراح دیگری مراجعه کردید، بهتر است همه جزئیات جراحی اول و عکس قبل و بعد از عمل بینی اولیه را در اختیار جراح دوم قرار دهید. برای انجام جراحی مجدد در برخی مواقع نیاز به بیهوشی است که در این صورت باید آزمایشاتی قبل از بیهوشی انجام شود و در برخی مواقع جراحی مجدد بینی بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می پذیرد.

در اکثر مواقع برای انجام اصلاحات کوچک و رفع ایرادات ظاهری کم نیازی به بیهوشی قبل از عمل نیست. اما برای اصلاح ایراداتی مانند انحراف تیغه بینی و افتادگی بینی و یا نامتوازنی حفره های بینی، برای انجام جراحی مجدد بینی در اتاق عمل نیاز به بیهوشی است.

مراقبت ها و توصیه های لازم

عمل جراحی بینی ترمیمی هم مانند دیگر عمل های بدن نیازمند انجام اقدامات و رعایت نکاتی است که حتما باید انجام شود. رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل در نتیجه عمل بسیار تاثیرگذار است. پس بهتر است در انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی و انجام نکات و توصیه های پزشکی، توجه و بررسی های لازم را داشته باشید. هم اکنون به توصیه های لازم اشاره خواهیم کرد.

 • حداقل به مدت ۲ ماه؛ از عینک استفاده نکنید تا فشاری به بینی تان وارد نشود.
 • بعد از عمل جراحی 7 الی 10 روز پانسمانی روی بینی شما گذاشته می‌شود (به صورت اسپلینت یا گچ). در طی این مدت، این پانسمان باید خشک بماند، بنابراین باید طوری حمام کنید که پانسمان ها خیس نشوند و یا رطوبتی به آن نرسد.
 • با شدت و فشار فین نکنید چرا که فشار زیادی را بر روی بینی ایجاد می کند.
 • بهترین جراح پلاستیک توصیه می کند؛ با شدت و فشار نخندید و یا با صدای بلند فریاد یا جیغ نکشید.
 • حداقل یک هفته از پوشیدن لباس هایی که دکمه ندارند و یا عبور آن از سر به سختی می باشد تا حتی الامکان دوری کنید تا فشاری به بینی تان وارد نشود.
 • از تابش شدید نور خورشید و آفتاب شدید و گرما دوری کنید تا آسیب و اختلالی در روند بهبود بینی تان ایجاد نشود.
 • از انجام مکالمات طولانی مدت و زیاد خودداری کنید.
 • از مصرف مشروبات الکلی، استعمال سیگار و سایر دخانیات جدا خودداری نمایید؛ زیرا فرایند ترمیم زخم را مختل می‌کند. بنابراین ضروری است از 6 هفته قبل از عمل تا حداقل 3 هفته بعد از آن از مصرف سیگار دوری کنید. مصرف الکل احتمال خونریزی بعد از عمل را افزایش می‌دهد.
 • از رفتن به مکان های شلوغ که احتمال ضربه و اصابت به بینی شما را دارد جدا خودداری کنید.
مراقبت ها و توصیه های لازم

کلام آخر

انجام عمل بینی ترمیمی عملی حساس و سخت است و در اکثر مواقع برای افرادی که مجددا می خواهند عمل بینی را انجام دهند صورت می پذیرد. عمل بینی ترمیمی از جمله عمل هایی است که نیاز به مراقبت های شدید دارد. برای انجام این عمل حتما به بهترین جراح بینی ترمیمی مراجعه کنید. در انجام این عمل عجله نداشته باشید تا روند بهبودی شما به طور مناسب انجام گیرد.

ممنون که ما را تا پایان مقاله بهترین جراح بینی ترمیمی همراهی کرده اید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در سایت تاپتنا در میان بگذارید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که قصد انجام اصلاح فرم بینی در ایران را دارید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح اصلاح فرم بینی در ایران مراجعه کنید.

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی چه زمانی است؟

سن قانونی که فرد می تواند برای خودش تصمیم بگیرد 18 سال است ولی از لحاظ علمی دخترها از 16-18 سالگی و پسرها از 18-20 سالگی می توانند مورد جراحی زیبایی قرار بگیرند.

جراحی ترمیمی بینی به روش بسته انجام می شود یا باز؟

جراحی بینی ترمیمی به دو روش باز و بسته انجام می شود.

کبودی و ورم پس از جراحی بینی ترمیمی چقدر طول می کشد؟

کبودی معمولا تا برداشتن پانسمان از بین می رود ولی در بعضی بیماران این کبودی ها ممکن است چند هفته باقی بماند.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا