پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

هر فردی ممکن است دچار مشکلاتی در مجاری ادراری اش شود از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید به راحتی مشکلات دستگاه ادراری خود را برطرف کنید.

دستگاه ادراری چیست؟

دستگاه ادراری یا دستگاه میزش از جمله دستگاه‌های کالبد انسان و حیوانات می باشد که نقش مهمی در دفع کردن ادرار (میز) دارد؛ این دستگاه تشکیل شده از کلیه، میزنای، مثانه و پیشابراه می باشد و بخش انتهایی میزراه‌ها (مجاری ادرار) در جنس مذکر و مؤنث متفاوت است. لازم به ذکر است؛ پزشکان متعددی در راستای درمان کلیه مشکلات مرتبط با دستگاه ادراری روی کار آمده اند و مهارت های مختلفی را کسب کرده اند.

دستگاه ادراری چیست؟

عفونت مجاري ادراري چگونه رخ مي دهد؟

مجاري ادراري نيز ممكن است مانند بسياري از نقاط ديگر بدن دچار عفونت و بيماري شود كه بايد در زمان مناسب و به موقع تشخيص داده شود تا بهترين دكتر مجاري ادراري در تهران درمان را آغاز كنند.

مي توان گفت كه عفونت‌های ادراری (UTI) جزو متداول ترين عفونت‌ها در انسان مي باشد که می‌تواند در هر ناحيه اي از سیستم ادراری فرد مانند کلیه‌ها، لوله‌های حالب‌ها[۱] (لوله‌هایی که کلیه‌ها را به مثانه متصل می‌کنند)، مثانه و مجاری ادرار رخ دهد؛ در بيشتر موارد عفونت‌های ادراری به دليل وجود باکتری‌ها هستند اما بعضي از آن ها نیز ناشي از قارچ‌ها و ویروس‌ها مي باشند.

در صورتي كه فرد به عفونت‌های ادراری مبتلا شود، اين مشكل باعث سوزش ادرار مي شود و زمان دفع كردن ادرار احساس دردي ناخوشایند برای او به وجود مي آيد؛ بيشتر این عفونت‌ها موجب درگيري دستگاه ادراری تحتانی مثل مثانه و مجاری ادرار مي شوند؛ زماني كه عفونت در مثانه ايجاد مي شود، می‌تواند كاملا دردناک و آزاردهنده باشند و در ضمن گسترش يافتن عفونت و راه يافتن آن به کلیه‌ها با عواقب جدی همراه خواهد بود.

عفونت مجاري ادراري به چه دليل به وجود مي آيد؟

به طور معمول عفونت‌های دستگاه ادراری هنگامي اتفاق می‌افتد که باکتری‌ها از مجاری ادراری به مثانه راه پيدا كرده باشند و ایجاد عفونت کنند؛ درصورتي كه سیستم ادراری طوري طراحی شده است که ممكن است تا حدي از وارد شدن این‎گونه مهاجمین میکروسکوپی جلوگیری نمايد ولي برخي اوقات این مقابله با شکست همراه است و باکتری‌ها به دستگاه ادراری وارد مي شوند و تبديل به یک عفونت کامل در دستگاه ادراری مي شوند.

مي توان گفت كه شایع‌ترین عفونت‌های ادراری عمدتا در خانم ها رخ مي دهد و مثانه و مجاری ادرار را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

عفونت مجاري ادراري به چه دليل به وجود مي آيد

عوارض عفونت ادراری چیست؟

اگر عفونت اداری دارید و به دنبال بر طرف کردن آن هستید و اگر بیماری خود را درمان نکردید، امکان دارد این بیماری به عفونتی عود کننده تبدیل شود و چند وقت یک بار گرفتار این بیماری شوید. خانم هایی که به این بیماری دچار می شوند باید تحت نظر پزشک باشند و دوران این درمان را تکمیل کنند.اگر این بیماری را در مان نکنید می تواند خطر های زیادی داشته باشد و باعث آسیب رسیدن به کلیه های شما شود.

برای درمان مجاری ادراری، عفونت های ادراری، بیماری های کلیوی، سنگ  کلیه و… پیشنهاد می کنیم به مطلب بهترین دکتر کلیه در تهران مراجعه کرده و با بهترین دکتر های تهران بیماری خود را در میان بگذارید و بهبود یابید.

عفونت مجاري اداري چه علائمي دارد؟

زماني كه عفونت مجاري رخ مي دهد، ممكن است هيچ علائمي از خود بروز ندهد اما گاهي اوقات نيز علائم آن به شرح زير مي باشند كه در ادامه ذكر مي شوند :

 • نیاز بسيار و پي در پي به دفع كردن ادرار
 • سوزش در حين دفع ادرار احساس مي شود
 • دفع كردن ادرار به مقدار بسيار کم و پي در پي
 • ادرار ابری (کدر شدن رنگ و حالت غیر طبیعی ادرار)
 • ادراری که رنگ آن صورتی به نظر می‌رسد (تغییر رنگ ادرار نشانه‌ای از وجود خون در ادرار است)
 • ادراري كه با بوی نامطبوع و شدید همراه باشد
 • درد لگن در زنان (به ویژه در مرکز لگن و ناحیه اطراف استخوان عانه (پلوبیس یا استخوان شرمگاهی)

10 تا از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را بشناسید !

دکتر امیر ملک احمدی

دکتر امیرملک احمدی

دکتر امیر ملک احمدی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی می باشند و ایشان فارغ التحصیل دانشگاه شیراز هستند و در ضمن دارای بورد تخصصی اروپا می باشند؛ دکتر احمدی عضو انجمن ارولوژی ایران و انجمن ارولوژی اروپا هستند و در ضمن ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران می باشند که شهرت بسیار زیادی بین مردم دارند.

خدمات دکتر امیر ملک احمدی :

 • درمان بیماری های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • درمان سنگ های ادراری، نازایی، اختلالات جنسی از جمله اختلال نعوظ، زودانزالی، سرطان های دستگاه سیستم ادراری و تناسلی شامل سرطان کلیه،مثانه و بیضه
 • انجام اعمال جراحی سرپایی در مطب مثل سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری،وازکتومی ،سیستوسکپی
 • اصلاح ختنه، بیوپسی بیضه، کرایوتراپی زگیل تناسلی
 • تزریق پاپاورین و تزریق BCG در مثانه و کلیه
 • انجام جراحی درمانی سرپایی ارولوژی در مطب

آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت، جنب خیابان روانپور، ایستگاه خبرنگاران، برج جم، طبقه۸، واحد ۳

تلفن تماس : 02122654549

دکتر رزیتا حسینی

دکتر رزیتا حسینی

دکتر رزیتا حسینی فوق تخصص بیماریهای کلیه و مجاری ادرار در کودکان و نوجوان می باشند که ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران می باشند؛ ایشان نفر اول بورد تخصصی رشته کودکان و نفر برتر بورد فوق تخصصی نفرولوژی و دانشیار مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان حضرت علی اصغر می باشند؛ ایشان تخصص های بسیاری در این زمینه دارند که شامل موارد زیر می باشد :

 • دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • عضو انجمن نفرولوژی کودکان و نوجوانان بین المللی IPNA
 • عضو انجمن پیوند کودکان بین المللی IPTA
 • عضو انجمن پیوند آسیای جنوب غربی MESOT
 • عضو انجمن نفرولوژی کودکان و نوجوانان ایران

خدمات دکتر رزیتا حسینی :

 • پیوند کلیه
 • سیستینوزیس
 • اورولوژی کودکان
 • درمان سنگ های کلیه و مجاری ادرار
 • و …

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بین ظفر و میرداماد، خیابان مینا، پلاک 1، ساختمان سپهر، طبقه هفتم

تلفن تماس : 02122903047

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری در سال 1371 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند و سپس در سال 1378 دوره تخصصی کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به اتمام رساندند. ایشان در سال 1389 با مدرک فوق تخصص نفرولوژی اطفال یا فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر کورش علیزاده موفق به کسب رتبه اول بورد فوق تخصصی بیماری های کلیه کودکان در سال 1389 گردیدند؛ دکتر کوروش علیزاده علمداری فوق تخصص کلیه کودکان و متخصص کودکان و نوزادان در با بیش از 10 سال سابقه تخصصی پزشکی در تخصص اطفال به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران می باشند.

خدمات دکتر کوروش علیزاده :

 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و حساسیتی و عفونی در نوزادان
 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و عفونی و کلیه، مجاری ادراری و تناسلی در کودکان

آدرس : تهران، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه 1، واحد 2

تلفن تماس : 32400842

دکتر مصطفی شریفیان

دکتر مصطفی شریفیان

دکتر مصطفی شریفیان در سال 1360 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس در سال 1364 دوره تخصص کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در سال 1374 با مدرک فوق تخصص کلیه، مثانه و مجاری ادراری کودکان از دانشگاه لندن فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر شریفیان همچنین بیش از 100 مقاله تخصصی را در کنگره های خارجی و داخلی ارائه نموده اند و به عنوان پژوهشگر نمونه انتخاب گردیدند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران می باشند.

خدمات دکتر مصطفی شریفیان :

 • درمان بیماری های کلیه، مجاری ادراری و تناسلی

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، جنب ایستگاه مترو شریعتی، کوچه یاس، ساختمان پزشکان سینا

تلفن تماس : 02122251692

دکتر داریوش فهیمی

دکتر داریوش فهیمی

دکتر داریوش فهیمی در سال 1367 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس در سال 1370 دوره تخصص کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در سال 1374 با مدرک فوق تخصص نفرولوژی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر داریوش فهیمی دارای بیش از 22 سال سابقه در تخصص نفرولوژی کودکان و از جمله پزشکان باسابقه در این حوزه می باشند همچنین دکتر فهیمی عضو انجمن نفرولوژی کودکان ایران نیز هستند و ایشان یکی از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران هستند.

خدمات دکتر داریوش فهیمی :

 • مراقبت های عمومی نوزادان و کودکان
 • درمان بیماری کلیوی کودکان

آدرس : تهران، یوسف آباد، بالاتر از میدان کلانتری، نبش کوچه 47، پلاک 429، طبقه دوم، آپارتمان 6

تلفن تماس : 02188064774

دکتر اکبر عابدی

دکتر اکبر عابدی

دكتر اكبر عابدى داراى بورد تخصصى جراحى كليه و مجارى ادرارى، نابارورى و اختلالات عملكرد جنسى مردان از دانشگاه علوم پزشكى تهران مى باشند.

دكتر عابدى با بهره مندى از دانش جراحى مجارى ادرارى و آشنايى كامل به آناتومى و عملكرد آلت تناسلى داراى تجربه انجام بيش از دوازده هزار ختنه به روشهاى مختلف تحت بى حسى موضعى از نوزادى تا بزرگسالى مى باشد.

انجام ختنه نوزادى بدون حلقه، بدون بخيه، بدون استفاده از ليزر، كوتر و …و بدون خونريزى با ظرافت، حوصله و دقت، در كنار حفظ عملكرد و زيبايى ظاهرى نتيجه همين دانش و تجربه مى باشد.
تسلط كامل بر تكنيك هاى بى حسى و بى دردى باعث ايجاد فضاى آرام براى كودك ، والدين و پزشك در جهت انجام بهينه ختنه خواهد شد.
آشنايى با جديدترين تجهيزات تخصصى مورد استفاده در جراحى ختنه و فراهم آورى آن ، در كنار تاكيد بر ايمنى و بهداشت و استريليزاسيون وسايل و محل انجام عمل باعث بهبود سريع و بدون عارضه كودك بعد از ختنه مى شود.

 • انجام ختنه به روشهاى مختلف و در سنين مختلف
 • اصلاح و ترميم عوارض ختنه هاى قبلى
 • جراحى هاى ترميمى نقايص مادرزادى آلت و هيپوسپاديازيس
 • بررسى و پايش رشد و نمو جنسى و بلوغ

آدرس:  تهران ، پاسداران ، خيابان گل نبى ، پلاك ٣٤ ، واحد ١٤ ، طبقه چهارم

تلفن تماس: 02122895495

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نیز دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان است از نخبه‌ های ارولوژی ایران که دارای شهرت بین المللی است و بیماران زیادی از کشور های دیگر برای درمان بیماری‌ های کلیوی سنگ ، پروستات و ناباروری نزد ایشان مراجعه می کنند.

مقطع پزشکی عمومی خود را در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه ممتاز به پایان رساند و پس از موفقیت آزمون دستیاری در رشته ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد ، پس از موفقیت در آزمونهای ارتقا به عنوان رتبه اول بورد تخصصی ارولوژی از این دانشگاه فارغ تحصیل شد.

پس از دوران طرح تخصصی با رتبه یک و رشته فوق تخصصی اندو یورولوزی و لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد و پس از فارغ التحصیلی دوره فلوشیپ ناباروری مردان را در پژوهشگاه رویان گذراند .
از فعالیت های پژوهشی ایشان ارائه سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی ‌و کم تهاجمی در سنگ ها سیستم ادراری و نیز نقش تومور مارکرها در تشخیص سرطان های دستگاه ادراری است .

آدرس: خیابان ولیعصر ، توانیر ، میدان توانیر ، ساختمان طلا ، طبقه اول

تلفن تماس :  88203868-021 و 09126590455

دکتر سلمان اسلامیDr. Salman Eslami

دکتر سلمان اسلامی بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران اند که دارای بورد تخصصی ارولوژی و عضو انجمن اورولوژی ایران و اروپا می باشد. وی فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و دوره تخصصی ارولوژی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با موفقیت گذرانده است.

خدمات دکتر سلمان اسلامی :

 • درمان سنگ کلیه و نارسایی کلیه
 • برداشتن کلیه
 • پیوند کلیه
 • درمان عفونت و درد مثانه
 • رفع افتادگی مثانه
 • سندروم مثانه درد ناک
 • بی اختیاری ادرار و ادرار خونی واریکوسل
 • جراحی میکروسرجری واریکوسل
 • آب آوردن بیضه
 • ورم بیضه
 • پیچ خوردگی بیضه
 • پروتز بیضه
 • آسیب بیضه
 • جراحی برداشتن بیضه
 • لیزر درمانی پروستات
 • جراحی برداشتن پروستات نعوظ دائم
 • جراحی افزایش طول آلت
 • پروتز آلت
 • درمان بیماری کجی آلت
 • درمان ناباروری در مردان
 • رفع اختلالات جنسی مانند دیر یا زود انزالی
 • درمان زگیل تناسلی و درمان تبخال تناسلی
 • ترمیم آلت و پیش اب راه
 • شب ادراری در کودکان
 • نارسایی کلیه در کودکان
 • درمان سرطان کلیه، مثانه، پروستات، بیضه و آلت تناسلی

آدرس : تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم کوچه شهید نظری، روبروی ام آر آی دکتر اطهری، ساختمان زهره، پلاک ۵۰، طبقه ۵، واحد ۱۶

روزهای حضور : روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۸

تلفن تماس : 02188343444

دکتر نعمت اله عطایی

دکتر نعمت الله عطایی

دکتر نعمت اله عطایی استاد تمام و متخصص بیماری های کودکان و نوزادان و فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری کودکان و نوجوانان و بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران می باشند؛ ایشان سال 1332 در شهر خرم دره ( استان زنجان) متولد شدند و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در دبستان کوشش خرم دره، تحصیلات متوسطه در دبیرستان سعدی خرم دره، شرکت در کنکور سراسری در سال 1352 و قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران، وارد دانشکده پزشکی شد؛ پس از 7 سال تلاش مداوم در نهایت در سال 1359  موفق به اخذ درجه دکترای پزشکی از دانشگاه تهران گردید.

آثار علمی دکتر نعمت اله عطایی :

 • به چاپ رساندنبیش از 58 مقاله تحقیقی در نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی به زبان انگلیسی
 • به چاپ رساندن 19 مقاله تحقیقی در طب نفرولوژی کودکان در نشریات معتبر داخلی و به زبان فارسی همراه با خلاصه مقاله  به زبان انگلیسی
 • مجری بیش از32 طرح تحقیقاتی در طب نفرولوژی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • مشارکت در تالیف حداقل 3 کتابدررابطه با طب اطفال و بیماری های کلیه در کودکان

آدرس : خیابان آزادی، خیابان دامپزشکی، بین کارون و جیحون، پلاک 383

تلفن تماس : 66019821

دکتر اسفندیار بداغی

اسفندیاربداغی فرزند احمد علی بداغی در روز سیزدهم اسفند ۱۳۱۳ خورشیدی در شهر بیرجند به دنیا آمد. سال‌های نخست زندگی وی در نقاط مرزی وشهرهای استان‌های خراسان، سیستان و بلوچستان سرانجام شیراز به تندی گذشتند و در هفت سالگی در فردوس به دبستان رفت؛

ایشان در سال ۱۳۴۳ پس از یک سال خدمت در بخش کودکان، زمینه استفاده از بورس فرانسه به تشویق محمد قریب برایش فراهم گردید؛ در پاریس در بیمارستان Enfents Malades در کلینیک پروفسور روبرت دوباره به کار مشغول شد؛ به زودی بنا به توصیه استادش که سفارش به فراگیری در یکی از شاخه‌های طب اطفال مانند کلیه نموده بودند خود را به بخش پروفسور پی یر روایه نزدیک و کوشش دربه عهده گرفتن پروژه‌ای در بیماران کلیوی بخش ایشان نمود.

خدمات دکتر اسفندیار بداغی :

 • تشخیص و درمان بیماری مزمن کلیه CKD، نارسایی کلیه، نارسایی حاد کلیه، سنگ کلیه،
 • فشارخون بالا
 • پیوند کلیه
 • دیالیز
 • کیست ساده کلیه
 • درمان عفونت مجاری ادراری و عفونت کلیه (پیلونفریت)
 • درمان بیماری کلیوی دیابتی

آدرس : تهران، منطقه ۶، مطهری (تخت طاووس)، خیابان عبادی، بیمارستان طوس

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۷۱۴۸۹۱

عفونت ادراري چند نوع مي باشد؟

در واقع عفونت دستگاه ادراري چند نوع مي باشد كه هر يك به طوري موجب بروز عفونت مي شوند؛ انواع آن به شرح زير مي باشند :

عفونت ادراري چند نوع مي باشدعفونت مثانه يا سيستيت : به طور معمول این نوع عفونت‌مجاری ادراری به دلیل وجود باکتری اشریشیا کلی (E.coli) که بيشتر مواقع در دستگاه گوارش (GI) قرار دارند، به وجود مي آيد؛ از اين رو گاهی اوقات باکتری‌های دیگر هم موجب به وجود آمدن این عفونت‌ها می‌شوند؛ همچنين مقاربت جنسی می‌تواند باعث به وجود آمدن التهاب مثانه شود و این نوع از عفونت را در بدن فرد مورد نظر گسترش دهد.

تمام بانوان به دلیل آناتومی خاصي كه بدنشان دارد – مخصوصا فاصله کوتاه میان مجرای ادرار تا مقعد و فاصله کم میان دهانه مجرای ادرار تا مثانه – بيشتر در معرض خطر مبتلا شدن به سیستیت قرار دارند.

عفونت مجاري ادرار ( اورتريت ) : این نوع عفونت‌های مجاری ادراری نيز هنگامي براي فردي به وجود مي آيند که باکتری‌های دستگاه گوارش (GI[7]) راهي از مقعد به مجرای ادرار بيابند و در آن‌ قسمت گسترش پيدا كنند؛ به اين دليل كه مجرای ادرار در خانم ها به واژنشان نزدیک مي باشد، عفونت‌هایی که از طريق جنسی انتقال مي يابند، عفونت‌هایی مثل تبخال تناسلی، سوزاک، کلامیدیا و مایکو پلاسما – می‌توانند موجب اورتریت شوند.

اين امكان وجود دارد كه عفونت‌های ادراری (UIT) در افراد مسن مهم تلقي نشود یا با بیماری‌های دیگري اشتباه گرفته شوند؛ به طور معمول دكترها برای درمان كردن عفونت‌های دستگاه ادراری، از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده می‌نمايند.

پيلونفريت ( عفونت كليه ) :

پیلونفریت نوعي عفونت باکتریایی تلقي مي شود كه در نواحي لگنچه‌ها، توبول‌ها و بافت بینابینی کلیه استو انواع مختلفی دارد که شامل :

 1. پیلونفریت حاد
 2. پیلونفریت مزمن
 3. پیلونفریت آمفیزماتو

چون كه كليه ها نقش مهمي در بدن دارند، این بیماری ممكن است جزو بیماری‌های خطرناک در نظر گرفته شود؛ آمار ابتلا به پیلونفریت (عفونت‌های کلیوی) در خانم ها بیش‌تر از آقايان مي باشد و این بیماری در خانم هايي كه باردارن  موجب درد و زایمان زودرس خواهد شد.

پیلونفریت حاد موجب رخ دادن التهاب لگنچه و بافت کلیه می‌شود و با اين كه میکروب‌های متفاوتي در ایجاد این بیماری سهم دارند ولي متداول ترين عامل ایجاد آن، باکتری اشریشیاکلی (E.Coli) هستند.

باکتری بيشتر اوقات از طريق بخش‌های پایینی دستگاه ادراری به بدن فرد وارد شده و به سوي کلیه‎‌ها حرکت می‌کند و موجب درگيري آن‌ها مي شود؛ ریفلاکس ادرار موجب افزایش يافتن احتمال ابتلا به پیلونفریت حاد خواهد شد.

تشخیص سنگ کلیه

در صورت بروز علائم سنگ کلیه باید به بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران (بیماری‌های مجاری ادرار) مراجعه کرد.

دکتر ممکن است آزمایش خون (برای اندازه‌گیری سطح کلسیم و اسید اوریک)، آزمایش ادرار، سونوگرافی، رادیوگرافی (ساده یا تخصصی) یا سی‌تی‌اسکن درخواست نماید.

براي جلوگيري از عفونت ادراري، بايد به چه نكاتي توجه كرد؟

در واقع براي اين كه بتوان از بروز عفونت در مجاري ادراري جلوگيري كرد، بايد به برخي نكات و توصيه ها اشاره كرد كه آن ها شامل موارد زير مي باشند :

 • مايعات به خصوص آب به مقدار فراوان بنوشيد.
 • آب ذغال اخته بنوشيد.
 • پس از دفع ادرار و مدفوع، مقعد خود را تميز كنيد.
 • پس از اتمام مقاربت جنسي، مثانه خود را تخليه كنيد.
 • براي ناحيه تناسلي خود، از اسپري هاي خوشبو كننده استفاده نكنيد.
 • از D مانوز استفاده كنيد.

براي جلوگيري از عفونت ادراري، بايد به چه نكاتي توجه كرد؟کلام آخر

در مقاله امروز تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا مطالب مفیدی در رابطه با مجاری ادراری و مشکلاتی که برای آن رخ می دهند در اختیار شما قرار دهیم و در ضمن 10 تا از بهترین دکتر مجاری ادراری در تهران را به شما معرفی کردیم تا با خیالی آسوده برای داشتن جسمی سالم تر اقدام کنید.

در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با مطالب مربوط به مجاری ادراری می توانید به سایت ما مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا