مادر و کودک

بهترین مدل های پیشبند نوزاد در بازار【سال1402】⭐ + لیست 10 تایی

اهمیت خرید بهترین مدل پیشبند نوزاد بسیار زیاد است و باید در هر اتاق از خانه، کیف دستی و در هر جایی که رفت و آمد زیاد دارید و حتی در ماشین خود چند عدد از آن را نگه دارید.

اگر چه پیشبند در تمیز نگه داشتن محیط اطراف کودک تأثیر زیادی ندارد اما می‌ تواند شما را از تعویض و شستشوی پی‌ در پی لباس‌ های کودک نجات دهد. هر چند که در اینجا استفاده از بهترین برند مینی واش به کار می آید اما نه در هر جا و مکانی.

امروزه انوع زیادی از بهترین مدل پیشبند نوزاد در طرح‌ های مختلف، سایز ها، جنس‌ ها با کارایی‌ های متفاوت در بازار موجود هستند.

این موضوع شاید انتخاب و خرید بهترین مدل پیشبند نوزاد مناسب را برای پدر و مادر دشوار سازد؛ اما نگران نباشید، زیرا تاپتنا در این مقاله شما را با انواع پیشبند های نوزاد و کودک و تفاوت‌ های هر یک آشنا خواهد کرد تا از هفته ششم بارداری به بعد که خرده ریزهایی برای سیسمونی خریداری می‌ کنید، خیالتان راحت باشد و انتخاب درستی داشته باشید.

در حین خرید سیسمونی و با دیدن مدل ها و تنوعی که پیشبند نوزاد دارد ممکن است وسوسه شوید که حداقل یک یا چند پیش بند را برای نوزاد خود تهیه کنید؛ اما بهتر است پیش از تصمیم گیری برای خرید بهترین مدل پیشبند نوزاد با ما تا انتهای مقاله همراه باشید. زیرا نکات جالب و کاربردی را در رابطه با پیش بند، نحوه ی شست و شوی آن و مواردی که در حین خرید باید به آن ها توجه کنید را بیان می کنیم، تا با دقت بیشتری بهترین خرید را داشته باشید.

راهنما خرید پیشبند نوزاد

یکی از مهم ترین وسیله ها در سیسمونی، بهترین مدل پیشبند نوزاد می باشد که با بسته شدن دور گردن نوزاد، از کثیف شدن لباس او جلوگیری می کند. در حقیقت پس از چند ماه نوزاد شروع به در آوردن دندان می کند و آب دهان او دائما سرازیر خواهد شد. اینجاست که پیشبند برای او لازم خواهد شد؛ زیرا کار سختی است که هر ساعت به دلیل رطوبت و خیسی، لباس کودک را تعویض کنید.

هم چنین هنگامی که نوزاد شروع به غذا خوردن می کند شما با یک چالش سخت و بزرگ رو به رو خواهید شد. پس از هر وعده ی غذایی تعویض لباس نوزاد ضروری می باشد؛ زیرا نوزاد در حین غذا خوردن به شدت لباس و اطراف خود را کثیف می کند و شما با بستن پیشبند نوزاد از کثیف شدن هر باره ی لباس نوزادتان خودداری خواهید کرد.

شستن مداوم لباس در اثر لکه ی غذا موجب می شود لباس پس از مدت زمان کوتاهی زیبایی خود را از دست بدهد. هم چنین لکه ی برخی از غذا ها به هیچ وجه از روی لباس پاک نخواهد شد. بنابراین تهیه ی بهترین مدل پیشبند نوزاد یک کار عقلانی و ضروری می باشد. پیشنهاد ما این است که چندین پیشبند برای کودک خود تهیه کنید تا هر زمان که می خواهید آن را تعویض نمایید.

راهنما خرید پیشبند نوزاد

بهترین مدل پیشبند نوزاد کدامند؟

شناختن انواع پیشبند و ویژگی آن ها موجب می شود تا بر اساس سلیقه، جنس، راحتی و کارایی که هریک دارد بهترین مدل آن را برای نوزاد خود تهیه نمایید. برخی از انواع پیشبند نوزاد به شرح زیر می باشند:

پیشبند ساده

پیشبند ساده

پیشبند های ساده اغلب طرحی بیضی‌ شکل دارند و دور گردن کودک بسته می‌ شوند. این پیشبند ها که از بهترین مدل پیشبند نوزاد است، در سایز های مختلف موجود هستند. بعضی از آن ها بلندتر بوده و بخش بیشتری از لباس کودک یا نوزاد را پوشش می‌ دهند.

در حالی که بعضی دیگر کوتاه‌ تر هستند و بیشتر هنگام شیر خوردن یا مصرف مایعات و سوپ به کار می‌ روند. پیشبند های ساده معمولاً قیمت کمتری دارند. این پیشبند ها معمولاً در بسته‌ بندی‌ های چند عددی به فروش می‌ رسند.

این مدل ابتدایی ترین و ساده ترین حالت پیشبند می باشد که به شکل بیضی یا مربع و گرد برش خورده است و به وسیله بند پشت گردن نوزاد بسته خواهد شد. پیشبند ساده در جنس و طرح های ساده و عروسکی در بازار موجود می باشد و حتی برخی از این مدل پیشبند ها با کمک یک دکمه یا برچسب پشت گردن نوزاد بسته می شوند. اگر شما مدلی از پیشبند ساده را می خواهید که تمامی قسمت های لباس نوزاد را پوشش دهد بهتر است سایز بزرگ آن را تهیه کنید.

پیشبند آستین دار

پیشبند آستین دار

این نوع پیشبند که از بهترین مدل پیشبند نوزاد است، همان گونه که از اسمش پیداست دارای آستین و حتی در برخی مدل ها دارای قسمتی برای پوشاندن پاها می باشد. در واقع تمامی قسمت های جلویی لباس نوزاد را پوشش می دهد و شما با توجه به نیاز خود می توانید مدل نیم تنه یا مدل تمام تنه ی آن را خریداری نمایید.

پیشبند آستین دار برای مواقعی مانند مهمانی که لباس اندکی برای نوزاد برده اید کاربرد بسیاری دارد، زیرا کثیف شدن لباس را به حداقل می رساند. هم چنین اگر کودک شما قصد داشته باشد با آب رنگ، گواش و وسایل سرگرم کننده ی دیگر نظیر ماژیک بازی کند و نگران لکه شدن لباس او هستید می توانید از پیشبند آستین دار استفاده کنید.

پیشبند آستین‌ بلند علاوه بر پوشش دادن دست‌ ها، کل بدن کودک تا روی پاهای او را می‌ پوشاند، و خیال شما را بابت این که کودک شما خودش را کثیف کند راحت تر می شود، و حتی به صرفه تر نیز هستند زیرا کل بدن کودک را پوشش می دهد.

این پیشبند ها طوری طراحی شده‌ اند که احتمال کثیف شدن لباس کودک را به صفر می‌ رسانند، بنابراین برای زمان غذا خوردن، هنگام مهمانی‌ ها و در شرایط عدم دسترسی به لباس تمیز، بسیار مناسب هستند.

هم چنین می‌ توان از آن ها در زمان بازی با رنگ استفاده کرد. این پیشبند ها اغلب از پشت بدن باز و بسته می‌شوند. در نتیجه می‌توان با خیال راحت آن ها را از کودک جدا و تمیز کرد. لازم به ذکر است که بعضی از پیشبند های آستین‌ دار طول کمتری داشته و فقط بالا تنه نوزاد یا کودک را پوشش می‌دهند.

پیشبند یک بار مصرف

پیشبند یک بار مصرف

این نوع پیش بند که از بهترین مدل پیشبند نوزاد است، یک انتخاب عالی برای مواقعی می باشد که شما خارج از منزل (مهمانی، محل کار، پارک، مسافرت و…) هستید و زمانی برای شست و شوی پیشبند ندارید. این نوع پیشبند به صورت چند تایی و گاهی اوقات تک عددی به فروش می رسد و غیر قابل شست و شو می باشد.

هم چنین این نوع پیشبند از جنس کاغذ ضد آب بوده و وزن بسیار کمی دارد. پیشبند نوزاد یک بار مصرف برای مادرانی مناسب است که از فرصت کمی برای شستشو دارند. این پیشبند ها برای سفر و یا فعالیت‌ های تفریحی مثل کمپینگ و رفتن به پارک نیز بسیار کاربرد دارند.

مادران می‌ توانند آن ها را بعد از استفاده به راحتی از دور گردن کودک باز کرده و در سطل آشغال بیندازند. پیشبند یکبار مصرف معمولاً از جنس کاغذ با رویه ضد آب است و در بسته‌ بندی‌ های چند عددی به فروش می‌ رسد. وزن آن نیز بسیار سبک و حملش آسان است.

پیشبند لبه دار یا جیب دار

پیشبند لبه دار یا جیب دار

این نوع پیشبند که از بهترین مدل پیشبند نوزاد است، در اطراف دوخت، دارای لبه هایی می باشد که از افتادن و ریختن غذا به اطراف و زمین جلو گیری می کند و بیشتر مناسب زمان هایی می باشد که نمی خواهید زمین و اطراف نوزاد کثیف شود.

به عنوان مثال می توانید در مهمانی ها، هواپیما و ماشین از آن استفاده کنید. هم چنین مادرانی که نسبت به تمیزی و نظافت محیط زندگی حساس هستند می توانند از این مدل برای کودک خود استفاده کنند.

پیشبند شیر خوری

پیشبند شیر خوری

نوزادان در زمان شیر خوردن خیلی اوقات دچار آبریزش شیر از دهان می‌ شوند. بعضی از نوزادان نیز بعد از شیر خوردن مقداری از شیر را بالا می‌آورند. پیشبند های شیر خوری که یکی دیگر از بهترین مدل پیشبند نوزاد است، می‌ توانند در این مواقع مفید واقع شوند.

این پیشبند ها اغلب سایز کوچکی داشته و از جنس نرم و بسیار مرغوب تهیه شده‌ اند تا پوست لطیف کودک را دچار حساسیت نکنند. از آن ها می‌ توان در شرایط عادی برای تمیز نگه داشتن لباس نوزاد از آب دهان یا بینی نیز استفاده کرد. جنس این پیشبند ها به گونه‌ ای است که رطوبت را به خوبی جذب خود می‌ کند.

برخی از نوزادان در زمان شیر خوردن از دهانشان اندکی شیر به بیرون می ریزد و حتی بعد از شیر خوردن اندکی شیر را بالا می آورند. در این مواقع بهتر است از مدل شیرخواری استفاده کنید چون جذب رطوبت بالایی داد.

جنس این مدل پیش بند بسیار نرم و لطیف می باشد تا موجب آزار پوست نوزاد نشود. هم چنین سایز این مدل بسیار کوچک می باشد. از این پیش بند می توانید برای پاکیزه نگه داشتن لباس نوزاد در زمان هایی که نمی تواند آب دهان یا بینی خود را کنترل کند نیز استفاده نمایید.

پیشبند دستمال گردنی

پیشبند دستمال گردنی

این مدل که یکی دیگر از بهترین مدل پیشبند نوزاد می باشد، در ظاهر به گونه ای می باشد که گویا نوزاد دستمال گردن بسته است و در طول و عرض های مختلفی در بازار موجود می باشد. پیش بند دستمال گردنی بیشتر برای خوردن خوراکی های کوچک کاربرد دارد.

هم چنین در زیر آن دارای لثه گیر برای کودک می باشد تا علاوه بر آرام کردن لثه ی نوزاد در حین در آوردن دندان از ریختن آب دهان روی لباس جلوگیری کند.

این پیشبند ها طوری طراحی شده‌ اند که گویی کودک دستمال گردن به تن دارد. طول این پیشبند می‌ تواند کوتاه یا بلند باشد. پیشبند مدل دستمال گردن به کودک آزادی بیشتری برای حرکت کردن می‌ دهد.

این پیشبند ها زمان غذا خوردن خیلی مناسب نیستند. بهتر است بیشتر در زمان مهمانی یا مصرف خوراکی‌ های کوچک از آن ها استفاده کنید. پیشبند های دستمال گردنی برای جلوگیری از انتقال آب دهان بر روی لباس نیز به کار می‌ روند. بهتر است قبل از خرید بدانید که بعضی این پیشبند ها در مثلث انتهایی خود به دندان‌ گیر ژله‌ ای نیز مجهز هستند و درد لثه کودک را هنگام دندان درآوردن کاهش می‌ دهند.

پیشبند فانتزی

پیشبند فانتزی

پیشبند های فانتزی که یکی از بهترین مدل پیشبند نوزاد است، طوری طراحی شده‌ اند که نظر کودک را به خود جلب کرده و او را به غذ خوردن ترغیب کنند. این پیشبند ها در انواع طرح‌ ها و شکل‌ های مختلف مثل شکل حیوانات در بازار موجود هستند. جنس آنها نیز معمولاً با پیشبند های دیگر متفاوت است.

برای مثال پیشبند های نوزاد با طرح حیوانات اغلب از جنس مخمل و پشمی هستند. قیمت خرید این پیشبندها معمولاً بالاتر است. شستشو و تمیز کردن آنها نیز دقت بیشتری می‌ طلبد. پیش بندهای فانتزی در شکل های عروسکی و… در بازار وجود دارند و با طرح های خود برای کودک جلب توجه کرده و موجب افزایش میل او به غذا خوردن خواهند شد.

خوب است بدانید پیشبند های فانتزی بیشتر در جنس مخمل و پشمی بوده و هم چنین از قیمت بالاتری نسبت به دیگر پیشبند ها برخوردار هستند. شستن پیشبند مدل فانتزی نوزاد نیازمند دقت و زمان بیشتری می باشد.

پیشبند نوزاد تیک تاک طرح عروسکی

پیشبند نوزاد تیک تاک طرح عروسکی

این پیشبند طرح عروسکی از بهترین مدل پیشبند نوزاد است با جنس ابریشم و مناسب برای روزمره، دارای جذب بالا و وزن سبک و ضد چروک است. هم چنین باید در دمای بین 30 تا 40 درجه سانتی گراد شسته شود.

در ماه هایی که کودک دندان در می آورد، آب دهانش به مقدار زیاد خارج می شود و این پیشبند ها مانع خیس شدن لباس آن ها می شوند. هم چنین این مدل پیشبند ها به هنگام غذا خوردن کودک از کثیف شدن لباس او جلوگیری می کند و مانع جذب مواد غذایی به لباس کودک می شود.

این پیشبند دارای کیفیت بسیار عالی می باشد و بارها می توانید ان را استفاده و شستشو نمایید. پیشبند های عروسکی بسیار شیک و خاص می باشند و جلوه ی خوشایندی به لباس کودکتان می دهند.

این پیشبند ها علاوه بر کاربردی بودنشان با توجه به طراحی های شاد و فانتزی در دیزاین اتاق کودک نیز می توان از آن ها استفاده کرد.

پیشبند نوزاد تیک تاک طرح عروسکی

 

محصولی که می‌ بینیم یک پیشبند نوزادی از برند معروف «آدمک» است. که از بهترین مدل پیشبند نوزاد می باشد. برند آدمک بهترین برند های لباس کودک را نیز تولید می کند. این پیشبند طراحی ساده‌ ای داشته و ابعاد جمع‌ و جوری دارد. این‌ کار جنس پنبه‌ ای نرم و لطیفی دارد. لبه‌ های این پیشبند یک نوار نازک با رنگ نارنجی دوخته شده است.

در امتداد این نوار، بندی به عنوان بست دوخته شده است که برای ثابت شدن و بستن در پشت گردن نوزاد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. ابعاد این پیشبند به صورتی است که به خوبی روی لباس نوزاد را می‌ پوشاند. با توجه به اندازه این پیشبند می‌ توانید از بدو تولد نوزاد تا 6 ماهگی او استفاده کنید. شستشو با ماشین لباس شویی و در دمای 30 درجه سانتی‌ گراد آب برای حفظ ظاهر زیبای کار توصیه می شود. از سفید کننده استفاده نشود.

پیشبند برادر مکس مدل Catch And Fold Baby

پیشبند برادر مکس مدل Catch And Fold Baby

پیشبند برادر مکس که از بهترین مدل پیشبند نوزاد است، دو پیشبند ضد آب و پنبه‌ ای هستند که می‌ توان از آن‌ ها در هنگام غذا خوردن استفاده کرد. این پیشبندها را به‌ صورت چسبی می‌ توان در کنار گردن بچه‌ ها چسباند. باز و بسته کردن آن بسیار راحت است. از طرفی دیگر، می‌ توان این پیش‌ بندها را با اتصال بخش کاسه‌ ای تبدیل به پیش‌بند کاسه‌ ای کرده و از آن در سنین بالاتر هم استفاده کرد.

بچه‌ ها بسیار دوست دارند که خود غذا بخورند. ولی مادران به دلیل کثیف شدن لباس‌ هایشان، تمایلی به این کار ندارند. پیشبند های کاسه‌ ای یک وسیله بسیار مناسب است که می‌ توان این مسئله را به‌ راحتی حل کرد تا در حین غذا خوردن مواد درون آن بریزد.

این پیشبند های پنبه‌ ای ضد آب بوده و می‌ توان اندازه آن‌ ها را تغییر داد. پیش بند ها دو لایه می باشند لایه بیرونی از پنبه و لایه داخلی از پلاستیک می باشد. که به راحتی قابلیت شست‌ و شو دارد و از طرفی نرم و لطیف است. برند (Brother Max) یک برند معتبر است که توانسته در مدت ده سال، 50 جایزه مختلف دریافت کند. این برند با هدف کمک به والدین کالا های بسیار متنوع و با کیفیت برای نوزادان طراحی کرده که نمونه فوق یکی از بهترین مدل پیشبند نوزاد است.

نکات قبل از خرید

بهتر است پیش از خرید بهترین مدل پیشبند نوزاد به نکات زیر توجه کنید تا خریدی عالی و بدون پشیمانی را داشته باشید.

شست و شوی راحت
بهترین مدل پیشبند نوزاد آن است که با آب و لباسشویی و هر نوع شوینده ای تمیز شود و هیچ لکه ای روی آن باقی نماند. هم چنین پس از چند بار شست و شو کهنه نشود. اگر زمان زیادی برای شست و شوی پیشبند ندارید بهتر است مدل هایی را تهیه نمایید که با گرفتن زیر آب به آسانی تمیز می شوند.

جنس پیشبند
بهترین جنس برای پیشبند، پارچه ای و نخی می باشد که شست و شوی آن راحت بوده، مقاوم است و هیچ لکه ای روی این نوع پارچه باقی نمی ماند. بنابراین بهتر است زیبایی را فدای کیفیت نکنید و یک پیش بند با جنس خوب تهیه نمایید.

از دیگر جنس های بهترین مدل پیشبند نوزاد می توانیم به پیشبند سیلیکونی، پلاستیکی و نایلونی اشاره کنیم که هر یک به نوعی شسته خواهند شد،
و با توجه به نحوه ی شست و شوی خود می توانید بهترین جنس را برای نوزادتان تهیه کنید.

باز و بسته شدن پیشبند
بهتر است نوعی از پیشبند را تهیه کنید که باز و بسته شدن آن به آسانی صورت بگیرد و هربار برای بسته و باز شدن وقت شما را نگیرد. مدل دکمه ای و فشاری می تواند انتخاب خوبی باشد.

نوع استفاده از پیشبند
توجه کنید که پیشبند را برای چه مواقعی می خواهید استفاده کنید؟! زیرا همان طور که بیان کردیم برخی از آن ها برای مهمانی و برخی دیگر برای مصارف روزانه و هم چنین نوع دیگری از پیشبند یک بار مصرف می باشد. بنابراین با توجه به زمان استفاده، بهترین مدل پیشبند نوزاد را تهیه کنید.

نکات قبل از خرید

رنگ
پیشبند نوزاد در رنگ و طرح های مختلفی از رنگ روشن تا رنگ های شاد، طرح های حیوان و عروسکی موجود می باشد. شما با توجه به سلیقه ی خود یا علاقه ی کودک به رنگ خاصی می توانید آن را تهیه کنید. پیشنهاد می کنیم رنگ روشن را برای پیشبند نوزاد انتخاب کنید تا تمامی لکه های روی آن نمایان باشند و شما بتوانید به آسانی آن را با مایع سفید کننده بشویید.

برخی لکه ها در رنگ های شاد مانند رنگ قرمز به آسانی دیده نمی شوند اما این مورد بستگی به سلیقه و علاقه ی شما و یا نوزادتان دارد. هم چنین اگر می خواهید لکه ای روی پیشبند نوزاد دیده نشود می توانید رنگ های شاد و طرح های شلوغ را انتخاب کنید.

با اندکی دقت می توانید پیشبند مناسبی را برای نوزاد خود خریداری نمایید. بهتر است در حین خرید با توجه به سن نوزاد، سایز مناسبی را برای او انتخاب کنید. زیرا پیشبند با سایز خیلی کوچک یا خیلی بزرگ می تواند موجب آزار کودک شود.

خوب است بدانید خواباندن نوزاد با پیشبند کار اشتباهی می باشد. با این کار ممکن است پیشبند زیر گردن نوزاد گیر کند و موجب کشش گردن او و خطرات جبران ناپذیری شود.

کلام آخر

از شما دوستان عزیز نهایت تشکر را داریم که با تاپتنا تا پایان مقاله بهترین مدل پیشبند نوزاد با ما همراه بودید. در خرید خود دقت کنید تا پشیمان نشوید. نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا