مادر و کودک

10 تا از بهترین ناخن گیر کودک در بازار【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ناخن نوزادان از همان روز اول رشد دارد و اگر آن را کوتاه و به آن رسیدگی نکنیم باعث زخم شدن صورت و بدن آن ها می شود. برخی تصور می کنند که به علت نرم و نازکی ناخن نوزاد، کوتاهی آن اهمیت چندانی ندارد اما این تصور کاملا اشتباه است.

ناخن نوزادان علاوه بر نرم بودن، تیزی خود را هم دارد که اگر به موقع گرفته نشود دچار خراشیده شدن دست و صورت نوزاد می شود. ناخن نوزادان بسیار نرم و ظریف است. برای کوتاهی ناخن هایشان باید از قیچی و ناخن گیر مخصوص و بهترین ناخن گیر کودک استفاده شود تا پوست نرم و لطیف دور ناخن صدمه‌ ای نبیند.

توصیه پزشکان این می باشد که در هفته های اول نوزادی، برای کوتاهی ناخن از سوهان مخصوص استفاده شود. هیچگاه توسط دندان خود، ناخن نوزاد خود را کوتاه نکنید. این عمل باعث انتقال میکروب به ناخن و تیزی بیشتر آن می شود. هم چنین یکی از زمان های مناسب برای کوتاه کردن ناخن کودک بعد از حمام نوزاد می باشد. در این حال ناخن ها نرم و لطیف تر شده و به راحتی گرفته می شود.

گرفتن ناخن نوزاد ممکن است کمی دشوار باشد و مجبور باشید با وسایل و اسباب بازی های گوناگون او را سرگرم کنید. بنابراین یکی موقعیت مناسب برای کوتاهی ناخن توسط بهترین ناخن گیر کودک، زمانی است نوزاد خواب است.

مراحل کوتاهی ناخن نوزاد

  • دست‌ های خود را کاملا ضد عفونی نمایید.
  • از قیچی و ناخن گیر ظریف یا مخصوص کودک استفاده نمایید.
  • نور کافی برای دیدن داشته باشید.
  • برای جلوگیری از بریدن پوست نوزاد، نوک انگشت را به عقب فشار دهید.
  • ناخن را موازی با انحنای انگشت کوتاه کنید.
  • از سوهان مخصوص کودک برای صافی گوشه‌ های تیز استفاده نمایید.
  • کوتاهی ناخن‌ های پای کودک فراموش نشود.

کودکان نسبت به بزرگسالان حساس تر می باشند و بیشتر در معرض آسیب و بیماری قرار دارند. اگر ناخن های کودک بیش از اندازه بلند شوند، می تواند هم بچه ها را بیمار کند و هم بدنش را زخم کند. سرعت رشد ناخن در سنین پایین به ویژه نوزادان بالا است. بنابراین اگر ناخن های کودک را کوتاه نکنید مشکلات جدی برایشان رخ می دهد.

مشکلاتی از قبیل خراشیدن و زخم کردن صورت و بدن، آسیب به چشم، انتقال میکروب به بدن از طریق دهان، زخم کردن بدن مادر هنگام شیر خوردن. برای جلوگیری از بروز این اتفاقات باید به سراغ بهترین ناخن گیر کودک بروید.

این محصول نسبت به مدل های مخصوص بزرگسالان کوچک تر است و تیزی کمتری دارد. از نظر شکل و رنگ بسیار متنوع هستند و طرح های جذاب بچگانه دارند. بعضی از ناخن گیرهای کودک به صورت ست عرضه می شوند و در مجموعه خود سوهان، قیچی و … نیز دارند. اگر می خواهید همه وسایل لازم را یک جا داشته باشید، از این مدل استفاده کنید.

مراحل کوتاهی ناخن نوزاد

راهنما خرید

کودکان انگشتان و ناخن های کوچک و حساسی دارند. به همین علت برای کوتاه کردن ناخن هایشان باید از ناخن گیر کودک استفاده کرد. این محصول دقیقا برای دست های ظریف کودکان طراحی شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین ناخن گیر کودک آشنا کنیم.

برای کوتاه کردن ناخن های کودک باید بسیار صبور باشید و با حوصله این کار را انجام دهید. سعی کنید زمانی که کودک خواب است ناخن هایش را بگیرید. ابتدا دست کودک را در دست خود قرار دهید و انگشتش را به آرامی بگیرید تا بیدار نشود. طوری دستش را نگه دارید که اگر بیدار شد و تکان هم خورد، دستش با ناخن گیر آسیب نبیند.

ناخن های انگشتان پا را به صورت صاف و ناخن های دست را به صورت هلالی کوتاه کنید. ناخن را خیلی از ته کوتاه نکنید چون اگر دقت نداشته باشید پوستش را با ناخن گیر می خراشید بنابراین خیلی مراقب باشید. برای نوزادان می توانید از قیچی کودک یا سوهان کاغذی هم استفاده کنید.

بعد از پایان کار ناخن ها را لمس کنید. اگر حس کردید که لبه هایشان تیز است سوهان کشی هم انجام دهید. با این کار مطمئن می شوید که خطری پوست و چشم فرزندتان را تهدید نمی کند.

اگر وسط کار کودک بیدار شد سعی کنید سرش را با اسباب بازی یا شعر خواندن گرم کنید تا کارتان تمام شود. به هیچ وجه اگر کودک لجبازی کرد با او بد رفتاری نکنید. چون این کار هم شما را عصبی می کند و دقتتان را پایین می آورد و هم ممکن است فرزندتان آسیب ببیند.

راهنما خرید

بهترین ناخن گیر کودک کدام است؟

در هنگام خرید ست بهترین ناخن گیر کودک، باید به این نکته توجه داشته باشید که درست به همان اندازه که رعایت بهداشت و رسیدگی به نظافت دلبند کوچکتان مهم است، این مساله نیز اهمیت دارد که در حین تلاش برای گرفتن ناخن ها، پوست و انگشتان ظریف او آسیب نبینند. بنابراین باید به برخی نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین ست ناخن گیر نوزاد را بخرید. این نکات عبارت هستند از:

بهتر است ناخن گیر و قیچی، دارای تیغه های منحنی شکل و گرد طراحی باشند تا احتمال آسیب دیدن پوست و گوشت دست دلبندتان به حداقل برسد. حتما توجه داشته باشید که ست ناخن گیر نوزاد، دارای قیچی باشد، زیرا در روز ها و هفته های ابتدایی تولد، ناخن های نوزادان و شیرخواران، بسیار کوچک و ظریف بوده و با قیچی راحت تر می توان آن ها را گرفت.

اگر جنس تیغه قیچی و سری ناخن گیر، از استیل باشد، بهتر است زیرا در مقابل زنگ زدگی مقاوم خواهد بود که به طول عمر مفید این محصولات اضافه می کند. به جنس دسته قیچی و ناخن گیر توجه کرده و انواعی را انتخاب کنید که در دستتان دچار لغزش نمی شوند.

حتما قبل از خرید، برای یک بار هم که شده ناخن گیر را در دستتان گرفته و کار با آن را امتحان کنید تا بتوانید محصولی را بخرید که کار با آن برایتان راحت است. ناخن گیر های با طرح های فانتزی و رنگی، نسبت به انواع ساده ارجحیت بیشتری دارند چون باعث جلب توجه بچه ها شده و کمی از بی قراری و ناراحتی آن ها در هنگام ناخن گرفتن کم می کند.

هرچه که زمان می گذرد، تنوع محصولات نیز بیشتر شده و شما می توانید محصولاتی را پیدا کنید که امکانات جانبی بیشتری دارد. به عنوان مثال وجود ذره بین بر روی ناخن گیر یکی از این موارد است که می تواند با بالا بردن دقت شما در حین انجام کار حساس ناخن گرفتن، خطر آسیب دیدن پوست و گوشه ناخن بچه ها را به حداقل برساند.

در نهایت فراموش نکنید که حتی در صورت خرید بهترین ناخن گیر کودک، باز هم این دقت و تمرکز شما است که در هنگام کوتاه کردن ناخن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. شما برای انجام این کار باید صبور باشید و زمانی را انتخاب کنید که کوچولوی شما در خواب بوده و یا به تازگی از حمام بیرون آمده باشد.

ست ناخن گیر کودک چیکو

ست ناخن گیر کودک چیکو

این ناخن گیر از جمله پرفروش ترین و بهترین ناخن گیر کودک در بازار می باشد. کارایی و عملکرد با آن آسان است. کیفیت بسیار بالایی دارد و از طراحی و زیبایی و زیادی برخوردار است. هم چنین جنس بدنه این ناخن گیر از پلاستیک است و دارای سوهان می باشد. بنابرین ارزش خرید نسبت به قیمت را دارد.

قیچی چیکو به دلیل داشتن لبه های منحنی مانع از آسیب رسیدن به گوشه های ناخن و انگشت های ظریف نوزاد می گردد. هم چنین ناخن گیر به دلیل داشتن سر کوچک و تیغه های ظریف، به شما برای استفاده راحت تر کمک می نماید. قیچی ناخن چیکو دارای یک درپوش محافظ می باشد که از تیغه قیچی محافظت کرده و مانع از آلوده شدن آن می گردد.

ست ناخن گیر نوزاد چیکو را قبل از اولین استفاده و بعد از هر بار استفاده با آب ولرم بشویید و آن را دور از دسترس کودکان قرار دهید .

ناخن گیر کودک بیبی لند

ناخن گیر کودک بیبی لند

ناخن‌ گیر کودک بیبی لند با توجه به نیاز شما تولید شده و بهترین ناخن گیر کودک است که برای کودکان زیر یک سال طراحی گردیده است. این محصول طوری طراحی شده که تیغه آن برای دست‌ ها و ناخن کوچک کودک تهیه شده و از جنس استیل ضد زنگ است.

این ناخن گیر نیز از جمله پر فروش ترین و بهترین ناخن گیر کودک در بازار می باشد. کارایی و عملکرد با آن آسان است. کیفیت بسیار بالایی دارد و از طراحی و زیبایی و زیادی برخوردار است. هم چنین جنس بدنه این ناخن گیر از پلاستیک است و دارای سوهان می باشد. بنابرین ارزش خرید نسبت به قیمت را دارد.

این محصول به راحتی در دست قرار می‌ گیرد و می‌ توانید ناخن کودک دلبندتان را بگیرید اما همیشه زمان مناسب برای گرفتن ناخن را در الویت قرار دهید. ناخن‌ گیر کودک از برند Baby Land جهت گرفتن ناخن کودکان با تیغه و بدنه استیل در اختیار همگان قرار گرفته که تا حدی خیال شما را از بابت آسیب رسیدن به دستان کودک راحت کرده است و با توجه به قیمت و کیفیت خرید مقرون به ‌صرفه‌ای است.

ناخن گیر کودک مادرکر

ناخن گیر کودک مادرکر

این ناخن گیر نیز از جمله پر فروش ترین و بهترین ناخن گیر کودک در بازار می باشد. کارایی و عملکرد با آن آسان است؛ کیفیت بسیار بالایی دارد و از طراحی و زیبایی و زیادی برخوردار است. هم چنین جنس بدنه این ناخن گیر از پلاستیک است و دارای سوهان می باشد. بنابرین ارزش خرید نسبت به قیمت را دارد.

مناسب برای نوزادان از بدو تولد، دارای تیغه های استیل ضد زنگ، دارای یک دسته بزرگ برای کنترل بهتر ناخن گیر می باشد.

ست ناخن گیر کودک بیبی جم

ست ناخن گیر کودک بیبی جم

ناخن گیر بیبی جم از جمله بهترین ناخن گیر کودک است که دارای قیچی نیز می باشد. از آن جایی‌ که ناخن‌ های نوزاد در ماه‌ های آغازین تولد بسیار کوچک هستند و کوتاه‌ کردن آن‌ ها به دقت بالایی نیاز دارد، بهتر است از قیچی‌ های مخصوصی استفاده کنید که به این منظور تولید شده‌ اند. قیچی برند «بیبی جم» محصولی مناسب برای این دوران است.

مهم‌ ترین فاکتور در این قیچی جنس استیل تیغه‌ ی آن است. این جنس مانع از زنگ‌ زدن تیغه می‌ شود. هم چنین برای جلوگیری از آسیب‌ دیدن گوشه‌ های ناخن، سری قیچی به صورت گرد طراحی شده است. بنابراین با داشتن این قیچی خیالتان بابت آسیب‌ نرسیدن به دستان نوزاد راحت می‌ شود.

این ناخن گیر نیز از جمله پر فروش ترین و بهترین ناخن گیر کودک در بازار می باشد. کارایی و عملکرد با آن آسان است. کیفیت بسیار بالایی دارد و از طراحی و زیبایی و زیادی برخوردار است. هم چنین جنس بدنه این ناخن گیر از پلاستیک است و دارای سوهان می باشد. بنابرین ارزش خرید نسبت به قیمت را دارد.

ناخن‌ گیر کودک دلوکس

ناخن‌ گیر کودک دلوکس

ناخن‌ گیر Deluxe که از بهترین ناخن گیر کودک است. این ناخن گیر با ذره‌ بین تعبیه شده روی آن، به والدین این قابلیت را می‌ دهد تا ناخن نوزاد را 4 برابر بزرگ تر ببینند. این ناخن‌ گیر گزینه مناسبی برای والدینی است که ضعف بینایی دارند یا این که مایلند در هنگام گرفتن ناخن، به راحتی ناخن نوزاد را ببینند.

این ناخن‌ گیر با یک دسته ارگونومیک طراحی شده تا بتوان کنترل دقیق و کامل روی آن داشت. برخی از والدین، استفاده از ذره‌ بین را به هر دلیلی مشکل می‌ یابند ولی خوشبختانه می‌ توان ذره‌ بین را روی ناخن‌ گیر برگرداند و والدین مجبور نخواهند بود از آن استفاده کنند.

ناخن‌ گیر برقی کودک ZoLiBUZZ B

ناخن‌ گیر برقی کودک ZoLiBUZZ B

مهم نیست نوزاد شما چقدر نا آرامی می‌ کند، زیرا این ناخن‌ گیر که از بهترین ناخن گیر کودک است، با ملایمت و سایش، ناخن‌ های نوزاد را می‌ گیرد. ناخن‌ گیر برقی نوزاد با 4 پد مختلف است که بر اساس سن نوزاد دسته بندی شده و هم چنین امکان قدرت دستگاه دارای 2 تنظیم متفاوت است تا اطمینان حاصل کنید قدرت مناسبی برای سایش ناخن نوزاد شما اعمال می‌شود.

پد ها و باطری قابل تعویض هستند و یک جعبه نیز برای حمل آن وجود دارد. این ناخن‌ گیر سرعت زیادی در گرفتن ناخن ندارد، به یاد بسپارید که این ناخن‌ گیر در واقع ناخن‌ ها را با سایش می‌ گیرد و زمان بیشتری نسبت ناخن‌ گیر های استاندارد نیاز است. هم چنین قیمت بالای این ناخن‌ گیر ها نیز می‌ تواند باعث شود افراد با بودجه کم نتوانند آن را تهیه کنند.

ناخن‌ گیر کودک FridaBaby

ناخن‌ گیر کودک FridaBaby

این ناخن‌ گیر که یکی از بهترین ناخن گیر کودک است، دارای یک حفره در بالاست تا والدین بتوانند در هنگام گرفتن ناخن، انگشت نوزاد را ببینند و از صدمه دیدن آن جلوگیری شود. یک خمیدگی و روی‌ هم‌ افتادگی در سر ناخن‌ گیر نیز به والدین کمک می‌کند ناخن‌ ها را بدون دندانه‌ ای شدن بگیرند.

با این ناخن‌ گیر که از بهترین ناخن گیر کودک است، دیگر نگرانی از بابت بریدن بیش از حد ناخن وجود نخواهد داشت. این ناخن گیر نیز از جمله پر فروش ترین و بهترین ناخن گیر کودک در بازار می باشد. کارایی و عملکرد با آن آسان است. کیفیت بسیار بالایی دارد و از طراحی و زیبایی و زیادی برخوردار است. هم چنین جنس بدنه این ناخن گیر از پلاستیک است و دارای سوهان می باشد. بنابرین ارزش خرید نسبت به قیمت را دارد.

ناخن‌ گیر کودک Safety

ناخن‌ گیر کودک Safety

ناخن گیر Safety از بهترین ناخن گیر کودک است. اگر نوزاد شما خواب سنگینی دارد، شاید ترجیح دهید در هنگام خواب، ناخن‌ هایش را بگیرید. با وجود نور LED که در این ناخن‌ گیر تعبیه شده، این کار می‌ تواند با راحتی بیشتری انجام شود. نور روشن و هدفمندی که در سر ناخن‌ گیر وجود دارد، نور کافی برای گرفتن ناخن را مهیا می‌ کند.

این ناخن‌ گیر هم چنین دارای یک محفظه پلاستیکی برای نگهداری ناخن‌ های گرفته شده است تا ناخن‌ ها جایی ریخته نشود. نور این ناخن‌ گیر به محض باز کردن ناخن‌ گیر روشن می‌ شود، اگر مایل به استفاده از نور نیستید، کافیست منتظر بمانید تا خود خاموش شود. باطری این ناخن‌ گیر قابل تعویض نیست ولی عمر نسبتا طولانی ندارد.

قیچی ناخن‌ گیر کودک Piyo Piyo

قیچی ناخن‌ گیر کودک Piyo Piyo

این قیچی‌ های ناخن‌ گیر، انتخاب مناسبی برای نوزادان تازه متولد شده است و از بهترین ناخن گیر کودک می باشد. زیرا ناخن‌ نوزادان بسیار نرم است و بریدن آن ها مانند بریدن کاغذ می‌ ماند.
با قیچی Piyo Piyo نیازی به نگرانی از بابت صدای گرفتن نوزاد نیستید که آیا پوست انگشت نیز وسط ناخن‌ گیر بوده یا نه.

این قیچی طوری طراحی شده تا هم افراد چپ‌ دست و هم راست‌ دست بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. شاید به نظر برسد قیچی برای نوزادان خطرناک است ولی Piyo Piyo یک کاور دارد تا زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید تیغه‌ های آن را بپوشانید.

این ناخن گیر نیز از جمله پر فروش ترین و بهترین ناخن گیر کودک در بازار می باشد. کارایی و عملکرد با آن آسان است. کیفیت بسیار بالایی دارد و از طراحی و زیبایی و زیادی برخوردار است. هم چنین جنس بدنه این ناخن گیر از پلاستیک است و دارای سوهان می باشد. بنابرین ارزش خرید نسبت به قیمت را دارد.

ناخن گیر کودک رجینال

ناخن گیر کودک رجینال

این محصول که تیغه آن برای دست‌ ها و ناخن کوچک کودک طراحی شده، از جنس استیل ضد زنگ است و جزو بهترین ناخن گیر کودک است. بهترین زمان برای گرفتن ناخن کودک بعد از حمام است چرا که ناخن‌ ها نرم شده یا حتی زمانی‌ که کودک خواب است و یا در حال شیر خوردن است می‌ توان این کار را انجام داد و کار را برای شما راحت می‌کند.

این محصول به راحتی در دست قرار می‌ گیرد و می‌ توانید ناخن کودک دلبندتان را بگیرید اما همیشه زمان مناسب برای گرفتن ناخن را در الویت قرار دهید. ناخن‌ گیر کودک از برند Reginal جهت گرفتن ناخن کودکان با تیغه و بدنه استیل در اختیار همگان قرار گرفته که تا حدی خیال شما را از بابت آسیب رسیدن به دستان کودک راحت کرده باشد و با توجه به قیمت و کیفیت خرید مقرون به ‌صرفه‌ای خواهد بود.

نکات قبل از خرید

چرا باید ست ناخن گیر نوزاد را بخریم و کاربرد ست ناخن گیر نوزاد چیست؟

شاید برایتان عجیب و جالب باشد، اما ناخن های ظریف بچه ها، از همان دوران جنینی و زمانی که در درون رحم مادر هستند، رشد کرده و بلند می شوند و بعد از به دنیا آمدن نوزاد نیز هم چنان و به سرعت به رشد خود ادامه می دهند. با این که این ناخن های ظریف، بسیار نرم و قابل انعطاف به نظر می رسند، اما اگر از حد معمول بلند تر شوند، به دلیل تیز بودن می توانند حسابی برای شما دردسر ساز شوند.

زیرا کودکان در سنین نوزادی و شیر خوارگی دست ها و پاهای خود را بدون هیچ فکر و کنترلی مرتبا تکان داده و بنابراین در صورت بلند بودن ناخن ها ممکن است باعث ایجاد خراش و زخم شدن پوست صورت و بخش های مختلف بدن شما و یا خودشان شوند. از سوی دیگر، ناخن های بلند، محل تجمع آلودگی هستند و اگر فرزند کوچک وروجکتان انگشتانش را به داخل دهان و یا چشم هایش ببرد، ممکن است به دلیل همین آلودگی ها درگیر عفونت و بیماری شود.

ست ناخن گیر نوزاد و بهترین ناخن گیر کودک در واقع با همین هدف طراحی شده تا به کمک آن بتوانید ناخن های ظریف و کوچک نوزادان و شیرخواران را کوتاه کنید، بدون این که آسیبی به پوست حساس آن ها بزنید.

نکات قبل از خرید

آیا خریدن ست ناخن گیر نوزاد در سیسمونی ضروری است؟

به طور قطع بله! شما نمی توانید با ناخن گیر مخصوص بزرگسالان، ناخن های ظریف دلبندتان را بگیرید، زیرا با این کار ممکن است صدمه جدی به دست ها و انگشتان او بزنید و به همین دلیل هم خرید ست ناخن گیر نوزاد در سیسمونی بسیار ضروری و مهم است و باید بهترین ناخن گیر کودک را خریداری کنید.

قیمت ست ناخن گیر نوزاد چقدر است؟

بسته به مارک و اینکه چه مواردی در یک ست ناخن گیر نوزاد موجود باشند، قیمت این دسته از محصولات بسیار متغیر است.

ست ناخن گیر نوزاد ارزان بخریم یا گران قیمت؟

با توجه به تنوع محصولات موجود در بازار و قیمت های متفاوت آن ها، شاید دچار سردرگمی شوید که ست ناخن گیر ارزان با گران قیمت چه تفاوتی با یک دیگر داشته و این سوال برایتان ایجاد شود که کدام یک از آن ها را بخرید، برایتان بهتر خواهد بود!

خب باید بگوییم که اگرچه در برخی موارد گرانی ها بی دلیل بوده و صرفا به دلیل یک مارک و برند خاص، قیمت ست بهترین ناخن گیر کودک و نوزاد، زیاد است اما همیشه ارزان بودن هم خوب نیست. در واقع بسیاری از محصولات ارزان قیمت موجود در بازار از کیفیت خوبی بهره مند نبوده و به همین دلیل شما باید صرف از نظر قیمت، ست ناخن گیر نوزادی را بخرید که از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و کار شما را به بهترین نحو ممکن پیش ببرد.

کلام آخر

از شما دوستان عزیز نهابت تشکر را داریم که تا پایان مقاله بهترین ناخن گیر کودک با تاپتنا همراه بودید. نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا