مادر و کودک

بهترین بازی های فکری کودک در بازار【سال1402】⭐ + لیست 10 تایی

همیشه بازی کردن یکی از اصلی ترین نیاز های بچه‌ ها در دوران کودکی و نوجوانیشان خواهد بود. به گونه‌ای که روانشناسان حوزه‌ی سلامت کودک بر این عقیده‌ اند که والدین موظفند شرایط مناسب یک بازی ایده‌ آل و بی خطر را برای فرزندانشان فراهم کنند.

در بین تمامی باز‌ی‌ هایی که وجود دارند، بهترین بازی فکری کودک، جایگاه ویژه‌ ای دارد، چرا که علاوه بر برانگیختن استعداد و هوش کودکان، آن ها ساعت‌ های زیادی در طول روز می‌ توانند سرگرم شوند و از انجام این بازی هیجان انگیز لذت ببرند.

پس اگر در کمد وسایل فرزندتان اثری از بازی‌ های فکری متنوع وجود ندارد، پیشنهاد ما به شما این است که هرچه سریع تر نسبت به خرید بهترین بازی فکری کودک اقدام کنید.

راهنمای خرید

خانواده‌ ها باید توجه داشته باشند که هیچ‌ گاه استعداد و توانایی کودکشان را دست کم نگیرند و همواره از پیشرفت او ذوق زده شوند. چون وقتی کودک هیجان و خوشحالی والدین را می‌ بیند، نسبت به انجام بازی‌ های سخت‌ تر ترغیب خواهد شد و در آینده هم به فردی باهوش تبدیل می‌ شود.

بهترین بازی فکری کودک این امکان را می‌ دهد که در محیطی امن و به دور از هر گونه خطر، معمای بازی را حل کند و در نهایت از پیشرفت خود لذت ببرد. والدین عزیز می‌ توانند متناسب با سن فرزندشان یا کودکی که مد نظرشان می‌ باشد، بهترین بازی فکری کودک را خریداری کنند.

راهنمای خرید

بازی فکری چیست؟

بازی های فکری کودک همان طور که از نامش مشخص است، وسیله‌ ای سرگرم کننده می‌ باشد که به واسطه‌ ی دخالت تمرکز و فکر انسان انجام می‌ شود و به نوعی فرد یا گروه خاصی را به چالش می‌ کشاند. در تعریف دیگری از بازی فکری می‌ توان گفت که هر فعالیت و حرکت هدفدار افراد یا گروه خاصی را بازی فکری می‌ گویند.

اگر انسان برای مدت نسبتا طولانی به انجام این نوع بازی‌ ها روی آورد قدرت تمرکز در او بالا رفته و عملا به افزایش هوش او کمک خواهد کرد. پس این بازی با توجه به عملکردی که دارد هوش، استعداد، تمرکز، IQ و EQ افراد را به چالش خواهد کشید و همین امر از جمله دلایلی است که بچه‌ ها حتی بزرگسالان هم به انجام آن تمایل دارند.

هر کدام از بهترین بازی‌ فکری کودک که در بازار موجود هستند، قسمت خاصی از ذهن انسان را درگیر می‌ کنند و در صورت استمرار این کار، آن بخش از ذهن بسیار فعال خواهد شد و می‌ تواند بسیاری از محاسبات را حل کند.

آشنایی با بازی فکری

یکی از نکاتی که قبل از خرید بازی فکری کودک و نوجوان، باید به آن توجه داشته باشید این است که با بازی که قصد خرید آن را دارید؛ آشنا شوید. آشنایی با بازی فکری می تواند به شما کمک کند تا از خرید خود مطمئن شوید در غیر این صورت ممکن است بازی فکری را خریداری کنید و سپس متوجه شوید که بازی فکری کودک و نوجوان که خریداری کردید مطابق میل شما نمی باشد.

روش های متفاوت و متنوعی وجود دارد تا با بهترین بازی فکری کودک که قصد خرید آن را دارید؛ آشنا شوید.

بازی فکری چیست؟

شما می توانید از پرسنل فروشگاه که بهترین بازی فکری کودک را از آن جا خریداری می کنید اطلاعاتی در آن مورد کسب کنید. هم چنین جستجو در اینترنت نیز می تواند به شما کمک کند تا در مورد بازی و هم چنین قوانین بازی اطلاعاتی را کسب کنید و نظرات دیگران در مورد بازی ای که قصد خرید آن را دارید را نیز بخوانید.

بعضی از بازی های فکری کودک و نوجوان به گونه ای طراحی شده اند که روی جعبه آن‌ ها اطلاعات مختلفی در مورد بازی وجود دارد. شما می‌ توانید با مطالعه این اطلاعات، با بازی فکری که قصد خرید آن را دارید به صورت کامل آشنا شوید.

هم چنین بهتر است قبل از خریداری بهترین بازی فکری کودک توجه داشته باشید که که بازی که خریداری می ‌کنید جذاب باشد. بعضی از بازی های فکری بسیار جذاب و پر کشش طراحی شدند. این بازی ها قابلیت این را دارند که برای چندین بار بازی شوند. اما بعضی از بازی های فکری چندان جذاب و پر کشش نیستند.

در این صورت پرداخت هزینه زیاد برای خرید بازی که فقط یک یا دو بار قصد بازی کردن با آن را دارید چندان از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد.

حلقه‌ هوش

حلقه‌ هوش

حلقه‌ ی هوش یکی از معروف‌ ترین بازی‌ هایی است که برای رشد ذهنی کودکان زیر ۳ سال توصیه می‌ شود که جزو بهترین بازی فکری کودک است. این ‌بازی شامل یک میله‌ مخروطی و تعدادی حلقه‌ رنگی‌ است.

کودک برای انجام بازی باید حلقه‌ ها را به‌ ترتیب اندازه از بزرگ به کوچک وارد میله کند. شاید به‌ نظر شما بازی پیش‌ پا افتاده‌ ای بیاید، اما مطمئن باشید که تشخیص اندازه‌ ها برای کودکان نوپا کار آسانی نیست.

کودک با انجام این بازی در درجه‌ اول با مفهوم رنگ و اندازه آشنا می‌ شود و می‌ تواند درصورت همراهی بزرگ‌ تر ها شمارش اعداد را هم یاد بگیرد. این بازی به‌ ویژه موجب پرورش مهارت‌ های حرکتی و تفکر منطقی و نیز مهارت‌ های دیداری‌ـ‌فضایی می‌ شود و برای تقویت هماهنگی چشم و دست هم بازی مفیدی است.

از آنجایی‌ که این بازی دارای میله مخروطی است، حلقه‌ ها درصورت چینش غلط داخل پایه جا نخواهند گرفت و به‌ همین‌ خاطر می‌ توان گفت که بازی با حلقه‌ هوش توانایی حل مسئله را هم در کودک پرورش می‌دهد.

 • رده‌ی سنی: ۱ تا ۳ سال
 • مناسب برای: دختران و پسران
 • نوع بازی: انفرادی

بابابو

بابابو

بازی بابابو که از بهترین بازی فکری کودک، ماجرای بابابزرگ دوست‌ داشتنی‌ ای به‌ اسم بابابو است که برای نوه‌ هایش کتاب‌ قصه می‌ خواند. نوه‌ ها تعدادشان زیاد است و برای این که بتوانند پهلوی بابابو بنشینند باید سخت تلاش کنند.

قطعه‌ اصلی این ‌بازی صندلی چوبی‌ ای است که بابابو با کتاب‌ قصه‌ اش در دست روی آن نشسته است. صندلی بابابو گهواره‌ ای است و می‌ تواند به جلو و عقب تاب بخورد. سایر متعلقات بازی شامل ۱۰ مهره‌ بزرگ، ۱۰ مهره‌ کوچک (جنس مهره‌ ها هم چوبی است) و یک کیسه پارچه‌ای.

مهره‌ها حکم نوه‌ های قد و نیم‌ قد بابابو را دارند و بازیکنان باید نوبتی نوه‌ ها را روی صندلی جا دهند. اما چون صندلی بابابو گهواره‌ای است، اگر نوه‌ ها جای درستی نشانده نشوند، تعادل صندلی به‌ هم می‌ خورد و بابابو و نوه‌ هایش کله‌ پا خواهند شد. طبیعتا بازنده‌ بازی کسی است که بابابو و نوه‌ هایش را با جاگذاری اشتباه مهره‌ ها زمین بزند.

این بازی نیاز به آموزش دارد. یعنی وقتی بابابو و نوه‌ هایش را تازه در اختیار کودک‌تان قرار می‌دهید، اول باید خودتان چند بار مهره‌ ها را بچینید تا کودک‌ شما ببیند که چطور مهره ها را بچیند تا تعادل صندلی بهم نخورد. این بازی فکری برای کودکان 4 ساله مناسب است و کودکان در خانه به راحتی می‌توانند بازی کنند.

 • رده‌ سنی: ۳ سال به بالا
 • نوع بازی: انفرادی/جمعی (۱ تا ۶ نفر)

دست‌ چین

دست‌ چین

دست‌ چین بازی نام‌ آشنایی در میان بهترین بازی‌ فکری کودک است که جزو بازی‌ های سرعتی دسته‌ بندی می‌ شود و هیجان بالایی دارد. این بازی شامل ۲۰ عدد لیوان رنگی، ۲۴ عدد کارت بازی، ۱ عدد زنگ فلزی و دفترچه‌ راهنماست.

هر کارت ترکیب رنگی مشخصی را نشان می‌ دهد و بازیکنان باید در سریع‌ ترین زمان همان ترکیب را با لیوان‌ های خود را بسازند و زنگ را به صدا در بیاورند. اما دست‌ چین آن‌ قدر هم ساده نیست، زیرا بازیکنان را بر سر تیز بینی و سرعت‌ عملشان به چالش می‌ کشد.

همان‌ طور که از اسم بازی پیداست، هدف بازی دست‌ چین پرورش هماهنگی چشم و دست، و یا بهتر است بگوییم تقویت مهارت‌ های دست‌ ورزی است. کودک برای ساخت درست ترکیب رنگی کارت‌ ها به دقت بالایی نیاز دارد و مجبور است که حداکثر تمرکزش را برای بُرد جمع کند.

این بازی رقابتی، ضمن آموزش مهارت‌ های ارتباطی، حافظه‌ دیداری و مهارت تطبیق را هم به کودک می‌ آموزد. ضمنا دست‌ چین از نوع بازی‌ های هم‌ زمان است و کسی برای نوبتش منتظر نمی‌ ماند. یعنی همه بازیکنان هم‌ زمان با هم در بازی شرکت دارند و همین کودک را در معرض رقابت‌ های هیجانی و تمرین تسلط بر خود قرار می‌ دهد.

 • رده‌ی سنی: ۵ سال به بالا
 • نوع بازی: جمعی (۲ تا ۴ نفر)

جنگا (برج هیجان)

جنگا (برج هیجان)

جنگا یکی از پر طرفدار ترین بازی‌ های برج‌ سازی در جهان است که محدودیت سنی ندارد و جزو بهترین بازی فکری کودکان است. این بازی شامل ۵۴ عدد بلوک چوبی است که برای شروع بازی باید در ۱۸ طبقه‌ ۳ تایی روی هم چیده شوند. سپس هر بازیکن باید به‌ نوبت یکی از بلوک‌ ها را طوری بیرون بکشد که برج فرو نریزد.

بلوک خارج‌ شده بالای برج قرار می‌ گیرد و با پیش‌ رفتن بازی به‌ تدریج برج بلندتر و ناپایدار تر می‌شود. بازنده‌ بازی طبیعتا کسی است که با حرکت نابجا برج را واژگون کند.

برای کودکان خردسال‌ تر، ترجیحا زیر سن مدرسه، بهتر است که فقط نیمی از برج را بچینید. برج‌ های نیمه پایداری و احتمال ریزش کمتری دارند و در نتیجه کودک می‌ تواند این بازی را با موفقیت بیشتری تمرین کند.

بازی جنگا برای افزایش تمرکز و پرورش مهارت‌های حرکتی حرف ندارد. تلاش کودک برای برداشتن بلوک‌ها بدون واژگونی برج موجب تقویت هماهنگی چشم و دست می‌شود و مهارت کودک را در کنترل دست‌ها افزایش می‌دهد. جنگا هم چنین به یادگیری تفکر تحلیلی و حل مسئله کمک می‌کند، چراکه کودک برای ادامه بازی باید به سازه‌ برج با دید تحلیلی نگاه کند تا بتواند تصمیم بگیرد که بیرون‌ کشیدن کدام بلوک خطر کمتری دارد.

این بازی سرعت عمل کودک را هم نشانه می‌رود. اگر بازیکن دیگری دست روی همان بلوکی که او می‌ خواسته بیرون بکشد بگذارد، کودک باید در سریع‌ ترین زمان انتخابش را تغییر دهد و بلوک دیگری را مد نظر بگیرد. بازی جنگا در مجموع به کودک می‌ آموزد که باید پیش از هر اقدامی نتایج احتمالی آن را پیش‌ بینی کند و حساب‌ شده جلو برود.

 • رده‌ی سنی: ۳ سال به بالا
 • نوع بازی: انفرادی/جمعی (معمولا حداکثر تا ۴ نفر)

دوز چهارسو

دوز چهارسو

دوز یکی از قدیمی‌ ترین بازی‌ های فکری استراتژیک است که هنوز هم از محبوبیت نیفتاده است. دوز ۴ سوی ساخت شرکت «بازی‌کار» شامل یک صفحه‌ ایستاده‌ حفره‌ دار و ۲۲ جفت مهره‌ رنگی است. هر بازیکن یکی از رنگ‌ ها را انتخاب می‌ کند و مهره‌ هایش را به‌ نوبت داخل حفر ه‌ها قرار می‌ دهد.

برنده‌ بازی کسی است که زودتر بتواند در یکی از ردیف‌ های افقی، عمودی یا حتی مورب ۴ مهره‌ پشت‌ سر هم داشته باشد. این بازی هم می‌ تواند بازی فکری دخترانه باشد و هم پسرانه. انجام بازی دوز با پرورش تفکر استراتژیک همراه است و مهارت‌های کودک را درزمینه‌ حل مسئله و تصمیم‌ گیری پرورش می‌دهد.

کودک برای بُرد در بازی باید با اتخاذ تصمیمات هوشمندانه جلوی ردیف‌ شدن مهره‌ های بازیکن مقابل را بگیرد و حرکات بعدی رقیب را زود حدس بزند. از این‌ رو بازی دوز هوش منطقی و سرعت‌ عمل کودک را بهبود می‌ بخشد و کودک را از سنین پایین با نحوه‌ ایجاد و به‌ کار بستن استراتژی‌ های موفق آشنا می‌ کند.

 • رده‌ی سنی: ۶ سال به بالا
 • نوع بازی: ۲ نفره

راز جنگل

راز جنگل

راز جنگل بازی نوستالژیک و دلنشینی است که کودکان امروزی هم می‌ توانند با آن خاطره بسازند. هم چنین جزو بهترین بازی فکری کودک است. این بازی ماجرای حکمران محبوبی است که به‌ دنبال فرد لایقی برای جانشینی خود می‌ گردد.

از آن جایی‌ که بار ها به او خبر رسیده است که در جنگل اسرارآمیز اطراف قلعه گنجینه‌ های عجیب‌ و غریبی پنهان شده‌اند، پس تصمیم می‌ گیرد کسی را که بتواند مخفیگاه ۳ گنج‌ را پیدا کند به‌ عنوان جانشین خود بپذیرد.

جویندگان گنج باید پای درخت‌ ها را بگردند و محل گنج‌ ها را به‌ خاطر بسپارند و سپس رو به قلعه بروند و مخفیگاه گنج‌ ها را برای حکمران فاش کنند. این ماجرا در قالب یک بازی صفحه‌ ای و با متعلقاتی هم چون کارت و مهره انجام می‌ شود. می‌توان گفت راز جنگل، محبوب‌ ترین بازی فکری برای کودکان 9 ساله است.

بازی‌ های صفحه‌ ای یا همان بُرد گِیم‌ ها هیجان و سرگرم‌ کنندگی بالایی دارند و کودک را در زمینه مهارت‌ های شناختی و ارتباطی رشد می‌ دهند. بازی راز جنگل چون برای کودکان سنین پایین‌ تر طراحی شده است، قوانین ساده‌ و پیچیدگی کمتری دارد و تمرین خوبی برای انجام برد گیم‌ های پیچیده‌ تر در سال‌ های آینده است.

انجام این بازی به‌ ویژه تمرکز و حافظه‌ کودک را تقویت می‌کند و در پرورش مهارت تطبیق مؤثر است. ضمنا چون بازی با انداختن تاس پیش می‌ رود، کودک می‌ آموزد که نتیجه‌ بازی در برد گیم‌ ها به شانس هم بستگی دارد و نباید اخلاق بازی را حتی درصورت عدم کسب نتیجه‌ دلخواه زیر پا بگذارد.

 • رده‌ سنی: ۸ سال به بالا
 • نوع بازی: جمعی (۲ تا ۶ نفر)

گربه‌ های انفجاری

گربه‌ های انفجاری

گربه های انفجاری یکی از بهترین بازی فکری کودک است. اگر یک بازی 4 نفره بخواهید که مناسب فضا های دوستانه کودک باشد و علاوه بر این، کودک بتواند آن را با بزرگسالان نیز بازی کند و همه از آن لذت ببرند، بازی فکری گربه های انفجاری همان چیزی است که می‌خواهید. یک بازی کارتی که به سبک استراتژیک است و از نوع بازی‌ های ریسکی است.

در این بازی، بازیکن‌ ها به نوبت از مخزن کارت بر می‌ دارند. زمانی که کارت گربه منفجره به یکی برسد، او منفجر خواهد شد. البته همه چیز به همین سادگی نیست و فقط به شانس منتهی نمی‌ شود.

کارت‌ های دیگری هم در این بازی وجود دارند که در راستای جلوگیری از برداشتن کارت گربه منفجره یا جا به‌ جا کردن آن استفاده می‌ شوند. این که شما چطور از این کارت‌ ها استفاده می‌ کنید مشخص می‌ کند که چقدر می‌ توانید در این بازی موفق باشید.

شیر مرغ

شیر مرغ

بازی فکری شیر مرغ که یکی از بهترین بازی فکری کودک است، یک بازی ساده و خلاقانه است که لحظاتی پر از خلاقیت به اضافه‌ ی خنده‌ ی محض را برای بازیکن‌ ها فراهم می‌ کند. این بازی کارتی است. در هر نوبت از بازی، یک نفر مشتری خواهد شد. این مشتری یک شخصیت دارد.

مثلا یا جلاد است، یا زن حامله یا رئیس مافیا و … که همین نقش‌ها به خودی خود بازی‌ را خنده‌ دار تر از چیزی که هست کرده‌ اند. وقتی که یک نفر مشتری می‌ شود سایرین فروشنده خواهند شد. آنها باید با کنار هم قرار دادن دو کارت که در هر کدام یک کلمه وجود دارد یک ترکیب کلمه‌ای بامزه بسازند و مشتری را متقاعد کنند که آن را بخرد. مثلا زیرشلواری آدامس یا آدامس عشق!

تصور کنید که قرار است زیر شلواری آدامس را به یک جلاد بفروشید و او را در کمتر از یک دقیقه متقاعد کنید؟ چطور می‌خواهید این کار را انجام بدهید؟ این چیزی است که فقط در صحنه‌ی بازی به ذهنتان خواهد رسید.

کار و بار

کار و بار

کار و بار که یکی دیگر از بهترین بازی فکری کودکان است، یک بازی بر مبنای روش سرمایه‌ گذاری جمعی و مناقصه است. اگر می‌ خواهید روی کسب و کار های پر خطر سرمایه‌ گذاری کنید و حسابی توی نقش میلیونر های واقعی غرق شوید، کار و بار همان چیزی است که مسلما به آن علاقمند خواهید شد.

در هر دور از این بازی فکری اقتصادی، تعدادی کسب و کار پر از خطر به شما معرفی می‌ شود. بازیکن‌ ها می‌ توانند به صورت مخفیانه به این کسب و کار ها پیشنهاد سرمایه‌گذاری بدهند و پروژه‌ ها را تصاحب کنند. در پایان هر نوبت، بازیکنی برنده خواهد شد که بیش ترین سهم را در هر پروژه داشته باشد.

این بازی را می‌ توان 4 نفره بازی کرد و از محبوب‌ ترین‌ های لیست بهترین بازی فکری کودک برای کودکان 9 ساله به حساب می‌آید.

رامودیس

رامودیس

رامودیس که از بهترین بازی فکری کودک است. یک بازی جذاب و سرگرم‌ کننده برای کودکان و بزرگسالان، که می‌ توان آن را با تعداد افراد بیشتر از 4 نفر بازی کرد. این بازی همه چیز تمام است. باعث می‌ شود تا حسابی از مغزتان کار بکشید. چون اگر این کار نکنید، نمی‌ توانید برنده شوید.

در این بازی هم باید ذهن‌ خوان خوبی باشید، هم تصمیم‌ گیرنده سریعی باشید، هم خوب به خاطر بسپارید و هم حرکت حریفان را خوب و به موقع پیش‌ بینی کنید. قرار است در یک مزرعه پر از گوسفند، گرگ شکارچی و سگ نگهبان بازی کنید و اگر از توانایی‌ های خود به خوبی استفاده نکنید، نمی‌ توانید برنده بازی باشید.

نکات قبل از خرید

برای خرید بهترین بازی فکری کودک و نوجوان بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید. در نظر گرفتن این نکته ها، نه تنها برای خرید بازی فکری بلکه به صورت کلی هنگام خرید کردن می تواند به شما کمک کند تا خرید بهتری داشته باشید. اگر هنگامی که قصد خرید بازی دارید به این نکته ها توجه نکنید ممکن است مشکلات مختلفی برای شما به وجود بیاید.

در ادامه به چند مورد از مهم ترین نکته هایی که باید به آن ها توجه شود؛ اشاره می کنیم.

خرید بازی متناسب با علاقه

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از خرید بهترین بازی فکری کودک و نوجوان باید به آن توجه داشته باشید این است که بازی فکری که خریداری می ‌کنید متناسب با علاقه کودک شما باشد.‌ در صورتی که بازی فکری که خریداری می کنید متناسب با علاقه شخصی کودک نباشد به احتمال زیاد کودک  پس از یک یا دو بار بازی کردن دیگر چندان تمایلی برای انجام دادن بازی ندارد و از بازی کردن لذت نمی برد.

بازی های فکری متنوع و بسیار زیادی وجود دارند و به احتمال زیاد شما می توانید بازی فکری که متناسب و علاقه شخصی کودک شما طراحی شده را پیدا و خریداری کنید. هم چنین باید گفت اگر برای فرد دیگری قصد خرید بازی فکری دارید بهتر است سلیقه او را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید بهترین بازی فکری کودک بکنید.

نکات قبل از خرید

هدف از خرید بازی فکری

هدفتان را قبل از خرید بازی فکری مشخص کنید یکی دیگر از نکاتی که قبل از خرید بازی فکری باید به آن توجه داشته باشید؛ این است که هدف شما از خرید بازی چیست. بازی فکری انواع گوناگون و متنوعی دارد. بازی ها با هدف خاص و مشخصی ارائه شدند و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. به طور مثال بعضی از بهترین بازی فکری کودک و نوجوان جنبه سرگرمی دارند.

این بازی ها فقط به عنوان ابزار سرگرمی شناخته می شوند و جنبه آموزشی ندارند. اگر شما می خواهید بازی فکری که خریداری می کنید فقط جنبه سرگرمی داشته باشد باید این دسته از بازی های فکری را انتخاب کنید. باید بدانید بعضی دیگر از بازی های فکری هستند که علاوه بر سرگرم کننده بودن آموزنده نیز می باشند.

اگر قصد شما از خرید بازی فکری کودک و نوجوان، تنها سرگرمی نیست بلکه تمایل دارید فرزند شما از این بازی نکات مختلفی نیز بیاموزد می ‌توانید بازی های فکری را خریداری کنید که جنبه آموزشی نیز دارند.

یکی دیگر از نکاتی که قبل از خرید بازی فکری کودک و نوجوان، باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید بازی فکری جدید را امتحان کنید. هرچند که به این موضوع اشاره کردیم که باید بهترین بازی فکری کودک که خریداری می‌ کنید متناسب با علاقه شخصی شما می باشد اما بد نیست هر چند مدت یک بار بازی های فکری جدید را امتحان کنید.

این گونه می توانید تجربه جدید و متفاوتی را به دست بیاورید و هم چنین از انجام دادن بازی های جدید لذت ببرید. البته بهتر است قبل از این که اقدام به خرید بهترین بازی فکری کودک جدید کنید، در مورد بازی اطلاعات داشته باشید.

رده بندی سنی بازی

یکی دیگر از نکاتی که قبل از خرید بهترین بازی فکری کودک و نوجوان، باید به آن توجه داشته باشید؛ رده بندی سنی بازی است که قصد خرید آن را دارید. بازی های فکر دارای رده بندی مشخصی هستند و برای سن خاصی طراحی شدند. قبل از این که اقدام به خرید بهترین بازی فکری کودک کنید بهتر است رده بندی سنی را نیز در نظر بگیرید.

البته باید گفت لازم نیست بازی که خریداری می کنید طبق زده بندی سنی مشخصی باشد. اما باید گفت به صورت کلی این رده بندی بر اساس پژوهش های مختلف صورت گرفته و می تواند قابل اطمینان باشد.

همه افراد می توانند بهترین بازی فکری کودک را برای کودکان و جوانان را تهیه کنند. اما به طور معمول دسته ای از افراد هستند که بیشتر، خرید بهترین بازی فکری کودک و نوجوان را انجام می دهند، این دسته افراد خود کودکان و نوجوانان هستند.

نکات قبل از خرید

کودکان و نوجوانان با این که هنوز به صورت رسمی وارد جامعه نشدند و به سن قانونی نرسیده اند اما باید مهارت های گوناگون را آموزش ببینند و توانایی انجام دادن آن را داشته باشند. یکی از این مهارت ها خرید کردن است. کودکان و نوجوانان می توانند با خرید وسایلی که مربوط به خود آن هاست مانند خرید بهترین بازی های کودک و نوجوان مهارت خرید کردن را بیاموزند.

علاوه بر این زمانی که خود آن ها خرید بهترین بازی فکری کودکان را انجام می دهند می ‌توانند جوانب مختلف را سنجیده و بازی فکری مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

کلام آخر

بهترین بازی فکری کودک می توان گزینه خوبی برای سرگرمی کودک شما باشد. از شما دوستان عزیز نهایت تشکر را داریم که با تاپتنا تا پایان مقاله بهترین بازی فکری کودک همراه بودید. نطرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا