خانه و سبک زندگی

بهترین برند های مایکروفر در بازار【سال1402】✅ + لیست 10 تایی

امروزه برای تمامی نیاز هایی كه در طول روز با آن سر و كار داریم وسایل جدید و پر کاربردی در بازار وجود دارد كه انجام آن کار را برای ما راحت تر می‌ كند. یكی از این وسیله ها بهترین برند مایکروفر است كه حداقل ترین نیاز ما كه سریع تر گرم شدن غذا در مواقع عجله داشتن است را فراهم می‌كند.

این وسیله که امروزه انواع فراوانی دارد، با وجود اندازه‌ ی نه چندان بزرگ، می‌ تواند به راحتی از پس کار های بزرگی بر بیاید. از طبخ سریع انواع غذا گرفته، تا یخ‌ زدایی، پخت پاپ‌ کورن و کیک؛ پس باید بهترین برند مایکروفر را انتخاب کنیم.

تفاوت مایکروفر و ماکروویو

امروزه دستگاه هایی که با عنوان ماکروویو عرضه می شوند علاوه بر لرزاننده ی امواج دارای چند المنت هستند که برای گریل و فر مورد استفاده قرار می گیرند و این دستگاه ها را با نام مایکروویو گریل دار می شناسند. طراحی مایکروویو ها به گونه ای است که این امواج با طول موج کوتاه را محبوس کرده و زمانی که درب دستگاه بسته باشد و شما دستگاه را روشن نمایید ساطع می شوند.

مایکروفر به دستگاهی می گویند که سبب می شود پخت غذا در یک محیط بسته و در دمایی یکنواخت به تمامی قسمت های غذا صورت پذیرد. ساده ترین مایکروفر ها با گاز کار کرده و کاربر می تواند دما را بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه ی سانتیگراد تنظیم نماید تا پخت تمامی قسمت های غذا به طور یکنواخت صورت پذیرد.

تفاوت مایکروفر و ماکروویو در این است که مایکروویو مواد غذایی را با ساطع کردن امواج با طول موج کوتاه و در زمان کم درست می کند ولی مایکروفر با داشتن المنت گرمایی غذا را در مدت زمانی نسبتا بیشتر از مایکروویو ولی به طور کامل گرم می نماید و در اصطلاح غذا به طور کامل مغز پخت می شود.

مزایای مایکروفر ها

پخت سریع: آشپزی با بهترین برند مایکروفر، سریع‌ تر از هر روش پخت و پز دیگر مانند گاز یا اجاق الکتریکی است.

حفظ ارزش غذایی: غذای پخته شده با مایکروفر از ارزش غذایی بالاتری نسبت به غذای پخته شده با روش‌ های سنتی برخوردار است و کمتر مواد مغذی خود را از دست می‌ دهد.

آشپزخانه‌ ی خنک‌ تر: در صورت استفاده از مایکروفر، درجه حرارت آشپزخانه‌ بالا نخواهد رفت؛ چرا که در این روش خبری از شعله‌ ی آتش نیست و حتی ظرف و ظروف آشپزی شما نیز همانند پخت‌ و‌ پز با اجاق داغ نخواهند شد.

ایمنی: آشپزی با مایکروفر به دلیل عدم استفاده از آتش به خودی خود ایمن است. علاوه بر این، جهت اطمینان خاطر، مایکروفر ها معمولا به چندین سیستم امنیتی مختلف نیز مجهز هستند تا در صورت پخت بیش از حد غذا، با قطع خودکار عملیات پخت‌ و‌ پز مانع از آتش‌ گیری آن شوند.

نظافت: تمیز کردن داخل مایکروفر به سادگی کشیدن یک دستمال است؛ البته در برخی موارد نیاز به استفاده از مواد شست‌ و‌ شوی مخصوص مایکروفر برای حذف مواد چسبیده به بدنه‌ ی آن است.

تفاوت مایکروفر و ماکروویو

مایکروفر معمولی یا مایکروفر مجهز به انتقال گرما

یک مایکروفر معمولی، امواج مایکروویو را از طریق ظروف شیشه ای و پلاستیکی برای طبخ غذا عبور می دهد. مایکروفر مجهز به انتقال گرما، با ترکیب تکنولوژی مایکروفر معمولی و حرارت تابشی و گردش هوای گرم به شما اجازه می دهد غذاهای کبابی، بریان یا برشته را بهتر طبخ نمایید.

مایکروفر های مجهز به انتقال گرما یک المنت گرمایی و هم چنین یک فن برای گردش هوای گرم دارند. این امر باعث می شود که غذا به صورت بهتر و کامل تری پخته شود. هم چنین سرعت پخت و پز آن ها بسیار بیشتر از مایکروفر های معمولی است.

برخی از این مدل مایکروفر ها به همراه یک ظرف برای طبخ استیک و نان ترد (برشته) عرضه می شوند. یک جایگزین دیگر، گرم کردن با ترکیب اشعه مایکروویو و نور شدید یک لامپ هالوژن کوارتز برای کبابی و برشته کردن غذاست که از این روش عموما در سولاردم ها استفاده می شود.

از آن جایی که مایکروفر های انتقال گرما امکان چندین مدل طبخ غذا را در یک دستگاه می دهند باید انتظار پرداخت هزینه خرید بیشتری را داشته باشید.

مکان
اولین چیزی که به هنگام خرید مایکروفر باید در نظر بگیرید، مکانی در آشپزخانه است که می خواهید مایکروفر را در آن جا قرار دهید. مکان مورد نظر شما بر قیمت مایکروفر، ویژگی ها، نصب و اندازه مایکروفر تاثیر می گذارد. شما سه گزینه اصلی دارید که در ادامه شما را با بهترین برند مایکروفر آشنا می کنیم و بیشتر درباره آن ها توضیح می دهیم.

اندازه
این که مایکروفری با اندازه مناسب پیدا کنید که نیاز های غذایی شما را برطرف کند و در فضای مناسب قرار بگیرد موضوع مهمی است. ابتدا فضایی را که می خواهید مایکروفر را در آن جا قرار دهید اندازه گیری نمایید. سپس ارتفاع عرض و عمق مایکروفری را که مد نظر دارید اندازه گیری کنید تا از متناسب بودن آن با فضایی که دارید مطمئن شوید.مایکروفر معمولی یا مایکروفر مجهز به انتقال گرما

مسئله بعدی اندازه ظرفیت داخلی مایکروفر است. اگر فکر می کنید جز ان دسته از افرادی هستید که از مایکروفر برای پخت و پز کامل وعده های غذایی برای کل خانواده استفاده می کنید، به مایکروفر های بزرگ تر با توان بالا نیاز پیدا می کنید. یکی از کار هایی برای تخمین ظرفیت داخلی مایکروفر این است که ابعاد بزرگ ترین ظرفی که دارید و می خواهید از آن برای مایکروفر استفاده نمایید را هنگام خرید مایکروفر در نظر بگیرید.

توان مصرفی
توان مصرفی مایکروفر، همان قدرت آن است. به طور کلی، توان مصرفی بالاتر، غذای شما را سریع تر و یکنواخت تر آماده می کند. توان مصرفی اکثر مایکروفر ها بین 600 تا 1200 وات است (البته مایکروفر های با توان بیشتر و کمتر نیز وجود دارد). مایکروفر های بزرگ حدودا 1000 تا 16000 وات، مایکروفر های متوسط 800 تا 1000 و مدل های کوچک تر بین 500 تا 800 وات توان ارائه می دهند.

به یاد داشته باشید که هر چه که توان مایکروفر کم تر باشد، مدت زمان طبخ یا گرم کردن آن بیشتر خواهد بود و هر چه که مایکروفر ها گران تر و بزرگ تر می شوند، توان مصرفی آن ها نیز بیشتر می شود بنابراین، به طور کلی اندازه، توان و قیمت به طور چشم گیری می تواند بر عملکرد پخت و پز مایکروفر تاثیر بگذارد.

 

 

انواع مایکروفر

بهترین برند مایکروفر های خانگی در سبک های مختلفی تولید می شوند. به طور کلی سه نوع دسته بندی اصلی برای مایکروفر وجود دارد. مایکروفر رومیزی، مایکروفر بالا اجاقی و مایکروفر کشویی که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

در ادامه مطلب بهترین برند مایکروفر را به شما معرفی می کنیم و درباره هر یک از انواع مدل های مایکروفر بیشتر توضیح می دهیم.

مایکروفر پاناسونیک

مایکروفر پاناسونیک

یکی از بهترین برند مایکروفر پاناسونیک می باشد که در سال 2018 وارد بازار شده است مدل این مایکروفر NN-GD692S می‌ باشد. هم چنین با قابلیت های متعدد در بین مایکروفر های میان رده با قیمتی مناسب جایگاه ویژه در بین مصرف کنندگان دارد.

از جمله قابلیت های این مایکروفر عبارتند از: گریل با قدرت بالا‏، سیستم یخ زدایی توربو اینورتر، برخورداری از ۱۹ برنامه پخت و پز ترکیبی و همزمان، ۱۸ ماه گارانتی، پانل کنترل لمسی مسطح. هم چنین از نقاط ضعف این دستگاه می توان به نداشتن سیستم جوجه گردان اشاره کرد.

اگر قصد خرید بهترین برند مایکروفر پاناسونیک را دارید این مدل بهترین انتخاب خواهد بود. در هنگام خرید مایکروفر پاناسونیک خیالتان از بابت تعمیرات آن نیز راحت باشد.

مایکروفر سامسونگ

مایکروفر سامسونگ

یکی از بهترین برند مایکروفر های موجود در بازار مایکروفر برند سامسونگ مدل MINI SAMI 5 می باشد. این مایکروفر از برند خوب سامسونگ با قابلیت های بسیار و 32 لیتر فضای داخلی در دسته بهترین مایکروفر های موجود در بازار ایران می باشد. تنها نقدی که خریداران این دستگاه به آن اشاره کرده اند قیمت بالای آن می باشد.

در ادامه برخی از ویژگی های این دستگاه را بررسی خواهیم کرد.

از جمله قابلیت های این مایکروفر که از برند سامسونگ مدل MINI SAMI 5 است می توان به سیستم پخت یکنواخت با فناوری TDS، گریل، کانوکشن، بخارپز، قابلیت تهیه خمیر و ماست، قابلیت رفع بوی نامطبوع پخت و پز، 18 ماه گارانتی و فناوری PowerGrill Duo اشاره کرد.

شرکت سامسونگ علاوه بر تجربه موفق در صنعت تولید تلفن های هوشمند در زمینه تولید لوازم خانگی بخصوص مایکروفر محصولاتی با طراحی زیبا و باکیفیت بالا تولید و به بازار عرضه کرده و به عنوان یکی از پرچم داران در حوزه تولید لوازم خانگی با کیفیت محسوب می شود.

مایکروفر های سامسونگ که از بهترین برند مایکروفر هستند، غالبا دارای محفظه های ساخته شده از جنس سرامیک بوده و دارای برنامه های مختلف برای پخت مواد غذایی مختلف هستند. قابلیت های گریل ، پخت کانوکشن و پخت ترکیبی از جمله ویژگی های مایکروفر های عرضه شده توسط شرکت سامسونگ است.

مایکروفر ال جی

مایکروفر ال جی

شرکت ال جی دیگر نیازمند معرفی و تعریف نیست. مایکروفر های ال جی همواره در دسته بهترین برند مایکروفر ها و سولاردام ها بوده اند. یکی از بهترین مدل های مایکروفر های ال جی که امروز به معرفی آن می پردازیم، مایکروفر MS92SCR می باشد.

این محصول با وجود قیمت نسبتا بالای خود از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار است. ماکروفر ال جی مدل MS92SCR از مجوعه تولیدات این شرکت در سال های اخیر نیست اما هم چنان به روز ترین امکانات را پشتیبانی می کند.

مهم ترین امکانات این دستگاه عبارتند از: فناوری مگا هیتینگ که باعث می شود غذا از دو سمت بالا و پایین گریل شود، هیتر ذغالی، پخت با کیفیت انواع کیک و شیرینی، 18 ماه گارانتی، کانوکشن، بخارپز، 28 برنامه پخت مجزا و ترکیبی.

مایکروفر فلر

مایکروفر فلر

یکی دیگر از بهترین برند مایکروفر می توان به مایکروفر فلر اشاره کرد که از سری مایکروفر های برتر در سال 2020 می باشد. مایکروفر فلر مدل Feller MW 341 است. این دستگاه 34 لیتری با قیمت مناسب و کیفیت بالا بسیاری از نیاز های مصرف کنندگان را پوشش می دهد. از جمله مهم ترین ویژگی های این محصول عبارتند از: پخت و پز چند مرحله ای، یخ زدایی سریع، سیگنال اتمام پخت غذا، قفل کودک، پخت ترکیبی، محفظه داخلی فولاد ضد زنگ، گریل و 2 سال گارانتی.

مایکروفر تکنو

مایکروفر تکنو

مایکروفر 342 تکنو که از بهتر ین برند مایکروفر است، این بار پیشتاز در زمینه کیفیت، توانسته است با مدل جدید خود نظر کاربران بسیاری را به خود جلب کند. کارایی بالا و امکانات پیشرفته و از همه مهم تر قیمت مناسب این دستگاه موجب شده است که بسیاری از افراد برای محل کار و یا منزل خود خرید مایکروفر تکنو را انتخاب کنند.

مهم ترین ویژگی های مایکروفر تکنو که یکی از بهترین برند مایکروفر های موجود در بازار است عبارتند از: پانل کنترل لمسی، حجم 38 لیتر، دیواره فولاد ضد زنگ، عملکرد ماکروویو و کباب، پخت و پز با گریل، یخ زدایی اتوماتیک، منو پخت و پز خودکار تایمر دیجیتال، صفحه چرخش شیشه ای 3 لایه، شروع سریع، سیگنال در پایان پخت و پز، سیستم پخت با هوای گرم (کانوکشن)، پخت و پز ترکیبی و دارای 1 سال گارانتی می باشد.

مایکروفر میدیا

مایکروفر میدیا

اگر خانواده پر جمعیتی هستید، مایکروفر EG142A5L مدیا که از بهترین برند مایکروفر می باشد انتخاب خوبی برای شماست. 42 لیتر فضای داخلی مایکروفر به شما این امکان را می دهید تا ظرف بزرگ لازانیا را با خیال راحت داخل مایکروفر قرار دهید و نگران گیر کردن آن به دیواره های مایکروفر نباشید.

تنها ضعف این مدل از مایکروفر های میدیا نداشتن قالبت کانوکشن می باشد که همین امر باعث شده بسیاری از افراد از خرید آن پشیمان شوند. از مهم ترین قابلیت های مایکروفر میدیا عبارتند از: گریل، مجهز به مایکروویو، مجهز به پخت و پز ترکیبی، سیستم دیفراست اتوماتیک، پانل کنترل دیجیتال و 18 ماه گارانتی.

مایکروفر بیمکث

مایکروفر بیمکث

اگر بخواهیم بهترین برند مایکروفر ایرانی را  معرفی کنیم باید به بیمکث اشاره کرد. این مایکروفر که بیشتر به صورت توکار وجود دارد، شاید بتوان گفت در دسته بهترین برند مایکروفر های ایرانی قرار دارد.

اگر بودجه محدودی برای خرید مایکروفر توکار در نظر گرفته اید و می‌خواهید یک مایكروفر با کیفیت با طراحی زیبا داشته باشید، ما به شما مایكروفر های بیمکث را پیشنهاد می‌ کنیم. از جمله امکانات مایكروفر توکار بیمکث عبارتند از: شیشه سه جداره‏‏‏، کنترل پانل الکترونیکی، نمایشگر LED، دستگیره آلومینیومی برای باز شدن آسان درب مایکروفر پس از پخت غذا، دیفراست، گریل ترکیبی، 2 سال گارنتی دارد.

مایکروفر کنوود

مایکروفر کنوود

اکنون نوبت به بهترین برند مایکروفر کنوود از جمله تولید کننده های باکیفیت لوازم خانگی رسیده است. شرکت ژاپنی کنوود با تولید مایکروفر های با دوام بسیار زیاد و طراحی ساخت با کیفیت از جمله مایکروفر های کنوود OVEN MWL426 پرفروش در بازار ایران محسوب می شوند.

این شرکت با توجه به کیفیت ساخت و دوام بالای محصولات خود تبدیل به یکی از بهترین و معتبر ترین برند های تولید کننده فر و مایکروفر های خانگی تبدیل شده است هم چنین دیگر لوازم خانگی های این شرکت در بازار ایران طرفداران بسیاری دارند و یکی از دلایل فروش خوب این برند قیمت مناسب در کنار خدمات پس از فروش آن است.

مایکروفر دوو

مایکروفر دوو

از بهترین برند مایکروفر می توان به دوو اشاره کرد. شرکت دوو تولید کننده بسیار با کیفیتی در حوزه لوازم خانگی است بدون شک کسی نیست که کیفیت لوازم خانگی تولید شده توسط این شرکت را زیر سوال ببرد اما کمبود لوازم خانگی دوو در بازار ایران باعث شده تا قیمت این لوازم مقداری بالاتر از قیمت اصلی خود باشد.

شرکت دوو با کیفیت طراحی ساخت بالا و ظاهری زیبا هم چنین استفاده از قطعات مرغوب و امکانات مختلف در تولید مایکروفر دوو DEM 341C0K PS خود از جمله بهترین برند و مدل مایکروفر در دنیا به شمار می آید.

مایکروفر ال جی

مایکروفر ال جی

مایکروفر ال جی مدل MG42 یک مایکروویو ساده نیست! اول از همه از جمله بهترین برند مایکروفر است و هم چنین چهار دستگاه تعبیه شده در یک دستگاه است: مایکروفر، سرخ کن، ماست ساز و گرم کن. بین مایکروفر های ال جی بخاطر قیمت پایین تر از جمله پرفروش ترین مایکروفر های ال جی در ایران محسوب می شود.

البته قابلیت های این مایکروفر ال جی که از بهرتین برند مایکروفر است، به همین ختم نمی شود؛ این دستگاه امکانات مختلفی هم چون یخ زدایی، تمیز کردن آسان (easy clean)، دارای ۳۰ برنامه پخت متفاوت، پخت ترکیبی، اینورتر هوشمند و امکانات مختلف دیگر است.

مایکروفر ال جی MG42 دارای وزن حدودی ۲۲ کیلوگرم و ظرفیت ۲۵ لیتر، توان متغیر تا ۱۰۰۰ وات، سنسور های مختلف تنظیم زمان و محفظه آنتی باکتریال با قابلیت تمیز کردن آسان است.

نکات قبل از خرید

در مجموع سه طراحی اصلی برای مایکروفر در نظر گرفته شده است که هنگام خرید بهترین برند مایکروفر حتما باید به آن ها توجه کنید.

مایکروفر توکار: این مدل مایکروفر ها به گونه ای طراحی شده اند که در داخل کابینت جا سازی می شود.

مایکروفر معمولی: همان مایکروفر های معمولی که می توانید به صورت رومیزی از آن ها نیز استفاده کنید و به صورت دلخواه در هر نقطه ای از آشپزخانه آن را نیز نگهداری کنید.

فر گازی: نوع دیگر از مایکروفر ها می باشد که در روی فر موجود یا فر آشپزخانه نیز نصب می شوند که البته خرید آن ها پیشنهاد نمی شود.

قیمت مایکروفر: قیمت مایکروفر اگر برایتان اهمیت زیادی دارد پس باید توجه داشته باشید که مدل های رومیزی یا همان معمولی نسبت به مدل های توکار بسیار ارزان تر می باشد و برای نصب آنها هیچ گونه هزینه اضافی نباید پرداخت کنید زیرا بعد از خرید مایکروفر به سادگی می

توانید دستگاه را در هر نقطه ای از منزل به صورت دلخواه خود نیز قرار دهید. اما برای مایکروفر های توکار باید یک محل مناسب نیز در نظر بگیرید و برای نصب آنها کمی باید هزینه نمایید.

قدرت وات مایکروفر:
حتما قبل از انتخاب مایکروفر با توجه به نیاز خود ببنید چه قدرت واتی را نیاز دارید. قدرت وات مایکروفر ها بین 600 تا 1400 وات می باشد که برای پخت مواد غذایی در حجم بالا باید قدرت وات بالا را نیز انتخاب کنید، اگر شما عضو یک خانواده کم جمعیت هستید به شما پیشنهاد می کنیم یکی از بهترین برند مایکروفر را انتخاب کنید که قدرت توان پایین تری داشته باشید تا مصرف برق شما افزایش پیدا نکند.

نکات قبل از خرید

ابعاد مایکروفر: امروزه مایکروفر ها در ابعاد و اندازه های مختلف به بازار نیز عرضه شده است که شما باید قبل از خرید مایکروفر یک محل مناسب را برای آن نیز در نظر بگیرید تا بعد از انتخاب مایکروفر هیچ گونه مشکلی بابت فضای نگهداری آن نداشته باشید. دقت داشته باشید که مایکروفر های بزرگ قابلیت پخ و پز مواد غذایی بیشتری را نیز در خود دارند.

قابلیت های مایکروفر: معمولی ترین مایکروفر حتما باید قادر به پختن غدا، یخ زدایی، گرم کردن غذایی یخچال باشد پس مطمئن شوید که هنگام خرید مایکروفر این عملکرد های ابتدایی در مدل انتخابی شما یافت شود.

سایر قابلیت های مایکروفر: بعد از قابلیت های که در متن بالا گفتیم حال قابلیت های برای مایکروفر طراحی شده اند که باعث می شوند تا فرایند پخت و پز برای شما آسان تر شود به طور مثال اگر مدلی را انتخاب کنید که از صفحه چرخان مواد غذایی بهره ببرد باعث می شود تا مواد غذایی کاملا به صورت یکنواخت و یکسان پخته شوند.

یکی دیگر از قابلیت های خاص برای مایکروفر، قابلیت پاپ کورن می باشد که تنها با فشار دادن یک دکمه می توانید پاپ کورن تهیه کنید.

کلام آخر

از شما دوستان عزیز نهایت تشکر را داریم که تا پایان مقاله بهترین برند مایکروفر با تاپتنا همراه بودید، خرید وسیله برقی یکی از مهم ترین مسائل در خرید خانه است، پس در خرید خودت دقت کنید تا دچار پشیمانی نشوید. نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا