پزشکان

ماندگاری لیفت صورت با نخ【سال1402】❤️

ما قصد داریم در این مقاله شما را با ماندگاری لیفت صورت با نخ آشنا کنیم تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کرده و زیبایی خود را تکمیل کنید. روش های جدید و پیشرفته جوانسازی پوست نمی توانند زمان را متوقف کنند، اما می توانند روند پیری پوست را که یکی از روش های محبوب و موثر برای بهبود انحنای سطح صورت است به میزان قابل توجهی کاهش دهند و همچنین می توانند چین و چروک های صورت را حتی در سنین بالا کاهش داده و درمان کند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

لیفت صورت با نخ چیست؟

چین و چروک های پوست همه افراد جامعه اعم از زن و مرد را در بزرگسالی درگیر می کند و این تغییرات همواره ذهن افراد مختلف را به خود مشغول می کند و افراد را وادار می کند راه های مختلفی را برای مقابله با آن امتحان کنند زیرا این خطوط ریز و عمیق و همچنین افتادگی پوست در انواع مختلف نواحی صورت باعث پیرتر دیده شدن صورت و همچنین خستگی چهره فرد می شود.

لیفت صورت با نخ یک روش کم تهاجمی برای جوانسازی پوست است که می تواند جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت صورت باشد و در این روش با استفاده از نخ، پوست صورت کشیده می شود سپس با سفت کردن نخ ها در محل مناسب، پوست سفت می شود و ظاهر بهبود می یابد یا می توان گفت در این روش از مواد بخیه درجه پزشکی برای بخیه زدن پوست و نگه داشتن آن استفاده می شود. باید دانست که در این روش از بخیه های نازک موقت یا دائمی برای رفع افتادگی صورت استفاده می شود، یعنی جراح با دوخت قسمت های آویزان صورت، پوست را کمی به سمت پایین و عقب می کشد و به رفع افتادگی صورت کمک می کند. علائم پیری در 45 دقیقه قابل اجر است.

لیفت صورت با نخ چیست؟

کاندیدا مناسب برای لیفت صورت با نخ

ماندگاری لیفت صورت با نخ قابل قبول بوده و لیفت با نخ برای افراد زیر توصیه می شود:

 • افرادی که حجم و چربی صورت شان به دلایلی مانند کاهش وزن تغییر کرده است گزینه یا کاندیدا مناسبی برای لیفت صورت با نخ هستند که می توانند با این روش زیبایی خود را کامل کنند.
 • کسانی که چربی دارند و به دلیل چربی اضافی در صورت خود دچار مشکل می شوند.
 • افرادی که پوست گردنشان به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن دچار چین و چروک می شود.
 • افراد بین 40 تا 60 سال به دنبال جوانسازی و لیفت صورت هستند. علاوه بر این افراد بین 60 تا 80 سال در صورت تمایل می توانند این عمل را انجام دهند.
 • کسانی که چروک های زیادی در کنار بینی و گوشه دهان دارند، کانیدا مناسبی برای لیفت صورت با نخ محسوب می شوند.
 • افرادی که ناحیه میانی صورت و لبه استخوان فک پایین به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن کشیده شده است.
 • افرادی که دارای خطوط عمیق پوستی هستند، مانند خطوط پوستی از گوشه های دهان تا چانه دارند لیفت صورت با نخ بسیار مناسب است.
 • لازم است بدانید که فرد متقاضی این سمت باید از سلامت جسمانی خوبی برخوردار بوده و سابقه بیماری حاد نداشته باشد.
 • لیفت صورت با نخ توسط بهترین دکتر پوست و مو برای افرادی که صورت استخوانی دارند بسیار مناسب است زیرا پوست این گونه افراد خاصیت ارتجاعی دارد.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

ماندگاری لیفت صورت با نخ به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه مقاله و برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به آن ها پرداخته ایم:

مهارت و تخصص پزشک: در شرایط عادی دوام لیفت با نخ حداقل یک سال و حداکثر دو سال تخمین زده می شود که مهارت و تجربه پزشک نیز بسیار موثر است.

شرایط و نوع نگهداری لیفت با نخ: اگر فردی بعد از لیفت صورت به اندازه کافی از پوست خود مراقبت کند، طول عمر و ماندگاری لیفت با نخ بیشتر می شود و متخصصان مراقبت توصیه می کنند کمپرس یخ به مدت بیست دقیقه، نوشیدن نوشابه، اجتناب از این کار. یکی از فعالیت های سنگینی است که باید به بهترین نحو رعایت شود.

نوع شرایط: ماندگاری و ماندگاری لیفت صورت با نخ در شرایط مختلف کمتر از جراحی لیفت صورت است زیرا لیفت صورت با نخ به تحریک کلاژن سازی بستگی دارد. کلاژن های ایجاد شده در اثر تحریک نخ برای مدت طولانی پایدار نیستند و پس از مدتی از بین می روند و به همین دلیل دوام و پایداری لیفت با نخ کمتر از دوام جراحی لیفت صورت است.

نوع نخ لیفت: دوام و ماندگاری بخیه های قابل جذب بیشتر از بخیه های غیر قابل جذب است که دو نوع آن شامل بخیه PDO و بخیه PLLA است، بخیه های PDO تا 6 ماه ماندگاری دارند و نتایج لیفت صورت با نخ AOP تا دوازده یک ماه طول می کشد، اما نخ های PLLA تا هجده ماه دوام دارند و نتایج لیفت صورت با نخ PLLA بیشتر از لیفت صورت دوام خواهند داشت.

استفاده از کرم ضد آفتاب: یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای پوست خود انجام دهید، استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع است، حتی اگر لیفت با نخ انجام داده اید.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

مهم ترین مراقبت های پس از انجام لیفت با نخ که موجب ماندگاری لیفت صورت با نخ می شود شامل موارد زیر است:

 • لازم است هنگام خواب سر خود را 45 درجه بالاتر از بدن قرار دهید.
 • بهتر است ناحیه تحت درمان را به مدت دوازده ساعت نشویید و به آن فشار یا شوک وارد نکنید. اگر کبودی یا تورم دارید، می توانید چهار تا پنج بار در روز به مدت سی دقیقه به مدت پنج روز یخ را روی صورت خود قرار دهید.
 • پس از لیفت صورت با نخ و زمانی که به خانه رسیدید، بقیه روز را استراحت کنید و همچنین می توانید آزادانه در اطراف حرکت کنید، اما از بلند کردن وسایل سنگین و فعالیت های شدید خودداری کنید.
 • باید بخوابید یا بنشینید تا فشار زیادی به ناحیه تحت درمان وارد نشود، مثلاً اگر لیفت صورت یا گردن انجام داده اید، رو به بالا بخوابید. پس از لیفت صورت، لازم است نواحی تحت درمان را به آرامی با نخ بشویید، اما تا دو هفته صورت خود را ماساژ ندهید.
 • با استفاده از کرم های ضد آفتاب با SPF حداقل 30 از پوست خود در برابر نور مستقیم خورشید محافظت کنید.
 • اگر لیفت صورت انجام داده اید، به مدت سه تا چهار هفته از باز کردن کامل دهان خودداری کنید و به مدت دو هفته از معاینه و درمان در دندانپزشک خودداری کنید.
 • تا چهل و هشت ساعت آرایش نکنید و از کرم های پوستی استفاده نکنید و حداقل به مدت هفت روز از هر گونه فعالیتی که سر را در موقعیتی پایین تر از قلب قرار می دهد، خودداری کنید. یکی دو روز پس از انجام این روش می توانید موهای خود را بشویید که بهترین کار با شامپو بچه است.
 • بهتر است تا هفت تا ده روز پس از لیفت صورت از غذاها یا نوشیدنی هایی که نیاز چندانی به جویدن ندارند و همچنین تا دو هفته آدامس نجوید و از نی برای نوشیدن استفاده نکنید.
 • درد یک ناراحتی کوتاه مدت طبیعی است، در این صورت باید مسکن خود را طبق توصیه پزشک مصرف کنید و همچنین از مصرف داروهای ضدالتهاب خودداری کنید زیرا برای تحریک تولید کلاژن جدید در محل، التهاب و داروهای ضد التهاب در روند این فرآیند دخالت می کنند.
 • به مدت ده روز از رفتن به مکان هایی با درجه حرارت پایین یا بالا مانند سونا یا سرد خودداری کنید و همچنین تا هفت روز پس از درمان از انجام تمرینات بدنی خودداری کنید.
 • تا ده روز از دستگاه های رادیویی مانند عکاسی یا دستگاه های مولد گرما مانند لیزر در مناطقی که لیفت با نخ درمان شده اند استفاده نکنید.
 • احساس خارش در پوست طبیعی است و پس از دو هفته از بین می رود و همچنین ممکن است عوارضی مانند تورم، عفونت، کبودی، واکنش های خارجی در سطح پوست مانند تشکیل گرانولوم رخ می دهد که باید با پزشک مشورت شود.
مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

فواید لیفت صورت با نخ

انجام لیفت صورت با نخ فواید بسیاری دارد که افراد را ترغیب به استفاده از این روش می کند و فواید لیفت صورت با نخ عبارتنداز:

جوانسازی: بلافاصله پس از لیفت با نخ، جوانسازی صورت انجام می شود زیرا پوست افتاده شما سفت و کشیده می شود، در این صورت نتایج فرآیند لیفت با نخ باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در بدن شما می شود. فقط چند ماه پس از درمان متوجه خواهید شد که خطوط و چین و چروک های صورت شما پر شده و تقریباً از بین رفته است، گونه های فرورفته اکنون پرتر و پرتر از سال های قبل هستند. هنگامی که نخ ها جذب بدن می شوند، الاستین پوست شما را سفت و نزدیک به صورت شما نگه می دارد و کلاژن تازه و سالم تضمین می کند که حداقل برای سال آینده حجم کافی در صورت شما وجود دارد.

جذب ایمن و آهسته: بسته به نوع نخ هایی که پزشک در درمان استفاده می کند، جذب می تواند تا یک سال ادامه داشته باشد و پس از جذب نخ ها، نتایج از سه ماه تا بیش از دو سال باقی می ماند. ، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج درمان بین نه ماه تا سه سال طول بکشد.

نتایج فوری: به دلیل تورم و التهاب، باید چندین هفته منتظر بمانید تا نتایج یک لیفت صورت سنتی را ببینید، در حالی که نتایج لیفت با سیم فوری است و حتی پس از دو تا سه ماه بهبود می یابد زیرا بدن شما کلاژن جدید و سالم تولید می کند را به پایان می رسد.

امکان شخصی سازی لیفت با نخ: یکی از مهمترین مزیت های لیفت با نخ، شخصی سازی آن است، زیرا نخ های لیفت با نخ در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد، درمان ضد پیری شما بسته به نوع پوست شما بستگی دارد. پوست شما و اهداف زیبایی شناسی شما شخصی خواهد شد. به عنوان مثال، نخ‌های نسبتاً نازک برای بازگرداندن حجم و جوان‌سازی گونه‌ها و چانه ایده‌آل هستند، در حالی که از نخ‌های ضخیم‌تر می‌توان برای بلند کردن و نگه داشتن پوست افتاده اطراف گردن استفاده کرد.

غیر تهاجمی: این درمان غیر تهاجمی است و هنگامی که بعد از درمان مطب را ترک می کنید، تورم، قرمزی، سوزش یا سایر علائم قابل مشاهده از انطباق وجود نخواهد داشت و اطرافیان شما متوجه می شوند که پوست صورت شما جوان و سالم به نظر می رسد.

ماهیت مکمل: یکی از مواردی که افرادی که تحت درمان لیفت با نخ قرار می‌گیرند، بیشتر از همه در مورد این نوع روش قدردانی می‌کنند این است که می‌توان آن را به طور ایمن و مؤثر با سایر درمان‌ها ترکیب کرد.

کلام آخر

بخشی از روند طبیعی پیری کاهش تولید کلاژن و الاستین است و کمبود این پروتئین ها و فیبرهای ضروری منجر به افتادگی پوست و چین و چروک می شود. امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند از خدمات لیفت صورت استفاده کنند و یا تصمیم به لیفت صورت خود با روش های نوین جوانسازی مانند لیفت با نخ دارند که گزینه مناسبی برای جوانسازی پوست است که لیفت با نخ شامل نواحی کوچک با چربی در قسمت پایین صورت و بدن است که نخ های آن به کشیدن پوست شکننده و تحریک کلاژن جدید کمک می کند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با ماندگاری لیفت صورت با نخ آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا