جراحی و زیبایی

هزینه عمل پروتز گونه چقدر است؟【سال1402】✅

امروزه جراحی های زیبایی طرفداران بسیار زیادی بین مردم دارند و همین مسئله موجب شده که پزشکان به افراد برای داشتن چهره ای اروپایی و جذاب کمک شایانی کنند. بسیاری از افراد از داشتن چهره استخوانی و گونه های صاف رنج می برند و به دنبال یافتن راه حلی برای زیبایی بیشتر چهره شان می باشند. یکی از این تکنیک های پرکاربرد، جای گذاری عمل پروتز گونه است. پروتز گونه موجب برجسته تر شدن گونه های شما می شود و از این رو چهره جذاب تری می توانید داشته باشید. این روش یکی از جراحی های زیبایی رایج است که اخیرا بین خانم ها بسیار رواج یافته است. اگر شما نیز می خواهید در رابطه با جراحی پروتز گونه، هزینه عمل پروتز گونه، مراقبت های قبل و بعد آن، مزایا و عوارض آن اطلاعات کافی کسب کنید، می توانید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

عمل پروتز گونه چگونه انجام می شود؟

پروتز گونه از جمله جراحی های زیبایی بسیار متداول بین خانم ها است که می تواند تاثیر بسیار خوبی بر زیبایی صورت با کاشت ایمپلنت روی استخوان بگذارد. این پروتزها بسته به نیاز و خواست فرد و در ضمن نظر بهترین دکتر پروتز گونه در تهران در انواع مختلف برگزیده می شوند. اخیرا کاشت پروتز در گونه به عنوان یک جراحی بسیار محبوب و موثر صورت شناخته شده است که متقاضیان زیادی برای آن اقدام می کنند.

بسته به شرایط بیمار، کاشت گونه می توان با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام داد. سپس با آماده کردن فرد بیمار جهت انجام گرفتن جراحی، برش های لازم در داخل دهان یا به موازات پلک پایین ایجاد می شود. پروتزهای انتخاب شده قبل از عمل روی استخوان گونه قرار می گیرند و برای اطمینان از حرکت نکردن روی استخوان گونه پیچ می شوند. در انتها پس از عمل، برش ها با بخیه های ظریف بسته شده و بیمار برای مراقبت های لازم به اتاق ریکاوری انتقال می یابد. با تشخیص جراح متخصص ممکن است بیمار نیازی به بستری شدن نداشته باشد و می تواند ظرف چند ساعت پس از عمل به خانه برود.

مراحل جایگذاری پروتز در گونه را در ادامه شرح خواهیم داد:

1- در جلسه مشاوره، تمام خواسته ها و انتظارات خود را در رابطه با نتیجه عمل جراحی با پزشک متخصص در میان بگذارید.

2- پیش از عمل همه آزمایشات مورد نیاز را انجام دهید و نتیجه را به جراح متخصص خود ارائه دهید.

3- در روز جراحی بهترین کار این است که با کمک همراهتان به بیمارستان یا کلینیک خصوصی مراجعه کنید.

4- بسته به شرایط بیمار ممکن است از بیهوشی عمومی یا بیهوشی جراحی استفاده شود.

5- برش های مورد نیاز در درون دهان یا در خط موازی پلک پایین توسط جراح ایجاد می شود.

6- پروتز گونه از پیش انتخاب شده در محل مورد نظر قرار می گیرد و روی استخوان گونه پیچ می شود.

7- در نهایت برش ها بخیه شده و بیمار برای مراقبت های بیشتر به اتاق ریکاوری منتقل می شود.

عمل پروتز گونه چگونه انجام می شود؟

انواع پروتز گونه

پروتز گونه انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها برای عده ای از افراد مناسب اند و مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

پروتز ساب مالار یا زیر گونه ای : این نوع پروتز، باید در بالای استخوان گونه و زیر خط چشم قرار گرفته شود. این روش به طور کلی برای کسانی که با افزایش سن افتادگی یا شل شدگی گونه را تجربه کرده اند، مناسب است. در این افراد به علت افزایش یافتن سن، عضلات صورت مثل گونه ها شل می شوند و به سمت پایین کشیده می شوند و منجر به کاهش حجم گونه ها می شود.

پروتز مالار یا گونه ای : پروتز مالار زیر محل قرارگیری پروتز ساب مالار یا مستقیماً روی استخوان گونه قرار می گیرد. این نوع پروتز عمدتاً در جوانان 20 تا 30 ساله مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت با این کار می توان به گونه های برجسته و زیباتری دست یافت.

پروتز ترکیبی : بعضی از افراد امکان دارد ترجیح دهند از هر دو تکنیک ذکر شده برای خود استفاده کنند. این روش برای افرادی مناسب است که گونه های بسیار کوچکی دارند و می خواهند گونه های برجسته و زیباتری داشته باشند.

عمل پروتز گونه برای چه کسانی مناسب است؟

همه کسانی که مایل به افزایش جذابیت صورت خود از طریق جراحی زیبایی هستند، می توانند عمل کاشت گونه انجام دهند. اما به طور کلی می توان گفت کسانی که شرایط زیر را دارند گزینه بهتری برای این عمل محسوب می شوند:

 • کسانی که به علت ارث دارای گونه های بدون برآمدگی و افتادگی هستند.
 • افرادی که به علت افزایش سن دچار افتادگی گونه می شوند.
 • کسانی که می خواهند با پروتز گونه جذابیت و زیبایی چهره خود را افزایش دهند.
 • کسانی که انتظارات و الزامات معقولی در رابطه با نتیجه عملیات دارند.
 • افرادی که از سلامت روحی و جسمی کامل برخوردارند.

نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل پروتز گونه

شما باید قبل و بعد از پروتز گونه به برخی نکات و توصیه های مهم توجه نمایید تا هیچ مشکلی برای شما رخ ندهد، در ادامه می خواهیم هم نکات قبل از پروتز گونه، هم نکات بعد از پروتز گونه را برای شما ذکر کنیم :

نکات قبل از پروتز گونه :

 • به جراح متخصص با تجربه و مهارت کافی در این زمینه مراجعه کنید تا از بروز هر گونه عوارض جلوگیری شود.
 • در طول مشاوره، انتظارات و خواسته های خود را با جراحتان در میان بگذارید.
 • در ضمن اگر بیماری زمینه ای دارید یا از داروهای خاصی استفاده می کنید به جراح خود اطلاع دهید.
 • در روز جراحی با معده خالی به بیمارستان بروید. به مدت 6 تا 8 ساعت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • آزمایش ها و عکس های تجویز شده توسط پزشک را قبل از عمل انجام دهید و نتیجه را به پزشک خود بدهید.

نکات بعد از پروتز گونه :

 • اگر می خواهید التهاب و کبودی بعد از جراحی را سریعتر کاهش دهید، از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • داروهای تجویز شده توسط جراح متخصص خود را در زمان درست مصرف کنید تا به طور کامل از هرگونه درد یا عفونت جلوگیری شود.
 • حداقل هفت تا ده روز استراحت کنید و فعالیت های سنگین و ورزش انجام ندهید.
 • در دوران نقاهت، هنگام استراحت و خواب، سر خود را بالاتر از بدن خود نگه دارید و از بالش استفاده کنید.
 • پس از عمل بهتر است از خوردن غذاهای سفت و خشک که نیاز به جویدن زیاد دارند اجتناب کنید.
 • علاوه بر این، نوشیدن مقدار زیادی مایعات و نوشیدنی های مفید پس از جراحی می تواند به بهبودی سریعتر شما کمک کند.
نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل پروتز گونه

عوارض جراحی پروتز گونه چیست؟

جراحی پروتز گونه نیز مانند هر جراحی دیگر ممکن است با برخی عوارض همراه باشد که افراد متقاضی باید نسبت به آن ها اطلاعات کافی داشته باشند. عوارض مربوط به جراحی بزرگ کردن گونه در تمام روش های جراحی مشترک است. با این حال، عوارض مربوط به این روش نادر می باشد. کبودی امکان دارد رخ دهد و به طور عادی 2 هفته طول می کشد تا برطرف شود، اما خونریزی جدی نادر است. عفونت کمتر شایع است (کمتر از 5.5%) و معمولاً با درمان آنتی بیوتیکی مناسب برطرف می شود. امکان جابجایی پروتز در مدت کوتاهی پس از جراحی وجود دارد. از وارد کردن فشار به گونه ها در هنگام خواب، ماساژ صورت یا حرکات بیش از حد در دوران نقاهت خودداری کنید. تغییر در حس اطراف گونه ها مورد انتظار است و معمولاً 6 تا 12 هفته پس از جراحی به حالت عادی باز می گردد.

مزایای جراحی پروتز گونه

این جراحی در کنار عوارضی که در بر دارد، با برخی مزایا نیز می تواند همراه باشد که در ادامه شرح خواهیم داد:

 • جراحی پروتز گونه یک جراحی سرپایی محسوب می شود که در زمان بسیار کوتاه و سریع پایان می یابد.
 • پروتزها باید با ایجاد برش هایی داخل دهان در گونه قرار داده شوند، از این رو هیچ جای بخیه ای روی صورت مشاهده نمی شود.
 • پروتزها در بهترین و مناسب ترین ناحیه از صورت قرار گرفته می شوند، از این رو با افزایش سن همچنان طبیعی به نظر می رسند.
 • پروتز به صورت دائمی در گونه ها قرار داده می شوند اما زمانی که فرد رضایت کافی از این روش نداشته باشند می تواند آن را خارج کند.
 • امکان ترکیب کردن این روش با سایر روش های زیبایی دیگر وجود دارد.

هزینه عمل پروتز گونه چقدر است؟

برای انجام عمل پروتز گونه باید هزینه ای به جراح متخصص پرداخت شود تا بتواند جراحی را انجام دهد. هزینه ای که بابت انجام جراحی پروتز گونه باید پرداخت شود به موارد مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال نوع پروتزی که جراح برای انتخاب می کند، تاثیر بسزایی بر روی هزینه ها می گذارد زیرا هر یک از پروتز ها متناسب با جنس و نوعشان، هزینه متفاوتی دارند.

در ضمن میزان مهارت و تجربه ای که جراح دارد، تاثیر بسزایی بر روی هزینه ها می گذارد، هر چه جراح متخصص مهارت بیشتری داشته باشد، امکان بهتر شدن نتایج جراحی وجود دارد و در نهایت هزینه ها افزایش می یابد. مورد مهم دیگر مربوط به موقعیت مکانی کلینیک جراح است چون هر چه موقعیت مکانی کلینیک بهتر باشد، دسترسی بهتری داشته باشد، دکوراسیون کلینیک خاص باشد، امکان افزایش قیمت بیشتر می شود. همچنین میزان هزینه دستمزد جراح ، هزینه پرسنل اتاق عمل و بیهوشی، هزینه آزمایشات قبل از عمل جراحی جزو موارد مهم در هزینه محسوب می شوند.

به طور کلی موارد مختلفی می توانند بر روی هزینه عمل پروتز گونه اثر بگذارند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید، می توانید از پزشکان و کلینیک های معرفی شده در سایت تاپتنا پرس و جو کنید.

هزینه عمل پروتز گونه چقدر است؟

سایر روش های غیرجراحی بزرگ کردن گونه

تکنیک های متعددی جهت بزرگ کردن گونه وجود دارد که فرد بسته به نیاز و تمایل خود می تواند یکی از این روش ها را انتخاب کند. در ادامه توضیحات کامل در رابطه با این عناصر داده شده است:

تزریق فیلر یا ژل : یکی از روش های رایج جهت بزرگ کردن گونه ها، تزریق ژل یا فیلر می باشد. ژل ها انواع و مارک های متعددی دارند که هر کدام بسته به سازنده و کیفیت آن می توانند از ماندگاری متفاوتی برخوردار باشند. متناسب با نیاز و درخواست فرد اندازه مشخصی ژل تزریق می شود که می تواند در افزایش قیمت نیز تاثیرگذار باشد. لازم به ذکر است که تزریق ژل یا فیلر به گونه راه دائمی جهت بزرگ شدن گونه نیست و اثر آن بعد از گذشت مدتی از بین می رود.

تزریق چربی: یکی دیگر از تکنیک های بسیار متداول جهت بزرگ کردن گونه، تزریق چربی می باشد. چربی های مورد نیاز برای این کار از بخش های مختلف بدن از جمله شکم و پهلوهایی که چربی مازاد دارند، برداشته می شود. خارج کردن چربی با استفاده از روش لیپوماتیک و با کمک یک میله نازک به نام کانولا انجام می شود. در ادامه با تصفیه چربی ها، مقدار لازم به ناحیه گونه تزریق می شود. این روش برای همیشه دوام نخواهد داشت و پس از مدتی باید تکرار شود.

عمل پروتز گونه بهتر است یا تزریق ژل و چربی؟

انتخاب بهترین تکنیک جهت بزرگ تر شدن گونه بستگی به انتظارات و موقعیت فرد دارد. بعضی از افراد جراحی نمی خواهند. برای این دسته از افراد تزریق چربی یا ژل گزینه مناسب تری می باشد. این تکنیک ها دوره نقاهت ندارند و بازه زمانی جراحی زیبایی بیش از 1 ساعت نیست. ولی در صورتی که به دنبال روش های دائمی می باشید و نمی خواهید برای هر بار تجدید به کلینیک مراجعه کنید، کاشت گونه بهترین گزینه است. هزینه جایگذاری پروتز در گونه بیشتر از دو روش دیگر است. اما اگر بخواهیم هزینه را در بلند مدت در نظر بگیریم، روش پروتز گونه مقرون به صرفه است. نتایج این روش دائمی است و نیازی به پرداخت هر ساله ندارد.

عمل پروتز گونه بهتر است یا تزریق ژل و چربی؟

کلام آخر

پروتز گونه روشی است که به وسیله آن می توان به گونه ها حجم داد و در نتیجه به جوانسازی صورت و اصلاح فرم چشم ها کمک کرد. گونه های برخی از افراد در بدو تولد بزرگ نیست، در حالی که برای برخی دیگر، اندازه گونه با افزایش سن کاهش می یابد. سایز گونه یکی از معیارهای زیبایی است و کوچک بودن گونه باعث ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس برخی افراد می شود. از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با راه حل بزرگ کردن گونه ها یعنی پروتز گونه در اختیار شما قرار دهیم.  از این که تا آخر مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با هزینه عمل پروتز گونه در سایت تاپتنا با ما به اشتراک بگذارید. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا