پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران【سال1402】❤️ + لیست10تایی

آنژيوپلاستی روشی موثر برای درمان مشكل قلبی می باشد كه از اين رو قصد داريم 10 تا از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران را به شما معرفی كنيم تا بتوانيد با خيالی آسوده از بین بهترین دکتر قلب در تهران، پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید و بیماری خود را درمان کنید.

آنژيوپلاستی چيست؟

آنژیوپلاستی روشی بدون جراحی و زیبایی محسوب می شود که به هیچ گونه بریدگی خاصی نياز ندارد و كمترين ميزان تهاجم را دارا است؛ آنژیوپلاستی می‌تواند تنگی و مسدود شدن رگ های عروقی را برطرف کند و درضمن ترمیم كردن آن ها را به خصوص در عروق قلبی انجام دهد؛ در صورتی كه مسدود بودن رگ ها بسيار زیاد باشد، دكتر تصمیم می گيرد جراحی قلب باز به جای آنژیوپلاستی یا استنت گذاری، انجام دهد.

مدت زمان مورد نياز برای انجام این جراحی توسط بهترین دکتر آنژیوپلاستی در ایران تقريبا 1 ساعت می باشد (آنژیوپلاستی بین 0 دقیقه تا 2 ساعت متغیر است اما در بيشتر مواقع در مدت 1 ساعت به پایان می رسد)؛ در اين روش هيچ گونه نیازی به بیهوشی کامل فرد نيست و معمولا با بی حسی موضعی یا بیهوشی بسيار كم به طوری که بیمار در طول جراحی بیدار است انجام می شود.

آنژيوپلاستی چگونه انجام می شود؟

دكتر در روش آنژیوپلاستی بالونی را که همانند یک بادکنک کوچک می باشد را به طور موقتی در قسمتی که شریان عروقی گرفتگی دارند، به مدت چند ثانیه قرار می دهد و آن بالن را باد می کند تا رگ های بسته شده به طور کامل باز شود؛ پس از انجام دادن این جراحی، رگ فرد باز می شود و به روند اصلی خود بر می گردد اما در بيشتر موارد نیز برای جلوگیری كردن از مسدود شدن دوباره، از یک فنری به نام استنت استفاده می شود که بايد در رگی قرار بگيرد که دچار انسداد شده است.

در واقع اين كه یک فنر در رگ قرار بگيرد، کار بسيار ساده ای هم نیست، در بعضی از افراد پس از کار گذاشتن فنر در رگ، خون به طور حادی لخته می شود که در چنين شرايطی دكتر مجبور می شود فرد بيمار را دوباره به اتاق آنژیوگرافی منتقل كند و آنژیوپلاستی انجام دهد؛ برخی مواقع این اتفاق منجر به مرگ فرد می شود؛ در این شرایط اضافه کردن مایعاتی که باعث رقیق شدن خون می شود، بهترین کار است.

خصوصیات بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران:

❤️مهارت کافیدکتر آنژیوپلاستی باید مهارت کافی در درمان بیماری ها داشته باشد.
❤️پاسخ دهی مناسبمتخصص آنژیوپلاستی باید صبورانه به سوالات بیماران پاسخ صحیح دهد.
⭐ تسلط بر متد روز دنیادکتر آنژیوپلاستی در صورتی جزء برترین ها محسوب می شود که بر متد روز دنیا تسلط کافی داشته باشد.
✅ برخورداری از تجهیزات جدیدبرخورداری از تجهیزات و امکانات به روز یکی دیگر از ویژگی های مهم بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران است.

آنژیوپلاستی چقدر طول می‌کشد؟

آنژیوپلاستی با بی حسی موضعی یا بیهوشی خفیف انجام می شود و معمولا 1 ساعت طول می کشد و گاهی اوقات که لازم است چند استنت‌ها را در رگ‌ها قرار دهند مدت زمان آنژیوپلاستی افزایش می‌یابد و به طور کلی بین 45 دقیقه تا 2 ساعت طول خواهد کشید البته آنژیوپلاستی کودکان به زمان بیشتری نیاز دارد در صورتی که آنژیوپلاستی از طریق کشاله ران انجام شده باشد بیمار باید یک شب در بیمارستان بخوابد ولی اگر آنژیو از طریق دست انجام شود بیمار پس از به هوش آمدن بعد از چند ساعت می تواند مرخص شود.

آنژیوپلاستی عروق کرونر یک روش درمانی برای باز کردن سرخرگ های مسدود و بسته قلب است زمان مورد نیاز برای انجام آنژیوپلاستی به عوامل مختلفی مانند: تعداد عروق مورد آنژیوپلاستی، موقعیت و مشکل موجود در عروق، وضعیت عمومی بیمار مانند: سن، بیماری‌های مزمن همچون دیابت، فشار خون بالا و مشکلات دیگر می‌تواند تاثیرگذار باشد در این روش یک بالن کوچک را در محل رگی که دچار گرفتگی شده قرار داده و آن را باد می‌کنند تا سرخرگ باز شود و معمولا همراه با قرار دادن دائمی یک لوله سیمی توری به اسم استنت در داخل سرخرگ‌ها همراه است گاهی اوقات استنت‌ها را به دارو آغشته کرده تا بهتر سرخرگ‌ها را باز کند.

آنژیوپلاستی چقدر طول می‌کشد؟

آنژيوپلاستی چه خطرات و عوارضی در بر دارد؟

آنژيوپلاستی نيز مانند روش های درمانی ديگر با مشكلات و عوارضی ممكن است همراه باشد كه آن ها به شرح زير می باشند و بايد شما پيش از انجام نسبت به اين عوارض اطلاعات كافی داشته باشيد :

 1. تنگ شدن مجدد عروق : با انجام دادن آنژیوپلاستی بدون اين كه فنر گذاشته شود، امکان تنگ شدن دوباره عروق، ۳۰ درصد از موارد موجود بيشتر می باشد؛ استنت (فنر) نیز به دليل کاهش يافتن ميزان تنگی مجدد عروق رواج یافته است؛ استنت های لخت فلزی ميزان تنگ شدن دوباره عروق را تا حدود ۲۰ درصد کاهش می دهند و استنت هایی كه دارو را آزاد می كنند، از تنگ شدن مجدد عروق تا ميزان ۱۰ درصد می كاهند.
 2. لخته های خونی : ممكن است لخته های خون در داخل استنت حتی پس از انجام دادن فرآیند نیز به وجود آيند؛ این لخته ها می توانند موجب بسته شدن عروق شوند و حملات قلبی رخ دهد؛ در اين مورد مصرف كردن آسپرین، کلوپیدوگرل (پلاویکس )، پراسوگرل یا داروی دیگری که منجر به کاهش يافتن خطر لخته خون می شوند، بسیار مهم اند؛ بايد از دكتر مورد نظر خود در رابطه با مدت زمانی که این گونه داروها بايد استفاده شوند حتما سوال كنيد.
 3. خونریزی : اين امكان وجود دارد كه در ناحیه پا یا بازو و در هر قسمتی که کاتر قرار گرفته است خونریزی رخ دهد؛ این مسئله برخی مواقع موجب به وجود آمدن کبودی می شود اما گاهی اوقات خونریزی بسيار شدید اتفاق می افتد و ممکن است كه فرد نیازمند انتقال خون یا جراحی باشد.

برخی عوارض ديگر از جمله آسيب رسيدن به عروق كرونری، حمله قلبی، آسيب رسيدن به كليه ها، سكته و ريتم غير طبيعی قلب ممكن است پس از آنژيوپلاستی رخ دهد که با کمک بهترین دکتر قلب در تهران این عوارض به حداقل می رسد.

آنژیوپلاستی برای چه کسانی موثر است؟

آنژیوپلاستی روشی است که نمی تواند برای همه افراد مفید واقع شود؛ در صورتی که سرخرگ اصلی که وظیفه اش رساندن خون به سمت چپ قلب است، دچار گرفتگی گردد، یا زمانی که ماهیچه قلب فرد بیمار بسیار ضعیف باشد یا اگر چندین رگ خونی دچار مشکل و عیب شوند، در این صورت جراحی بای‌پس سرخرگ‌های کرونر می تواند جایگزینی برای آنژیوپلاستی در نظر گرفته شود.

در جراحی ذکر شده، از یک رگ خونی که از بخش دیگر بدن بیمار برداشته شده، استفاده می شود تا جراح بتواند رگی را به صورت کنار گذر در ناحیه ای که گرفتگی سرخرگ رخ داده است، قرار دهد؛ زمانی که بیمار به بیماری دیابت مبتلا باشد یا گرفتگی‌های بسیار زیاد در سرخرگ‌هایش داشته باشد، این امکان وجود دارد که جراح مورد نظر، جراحی بای‌پس سرخرگ کرونری را به فرد توصیه نماید.

اگر در شهر تهران ساکن هستید و می خواهید برای حل برخی مشکلات قلب خود از روش آنژیوگرافی استفاده کنید، می توانید به مقاله بهترین دکتر آنژیوگرافی در تهران مراجعه نمایید.

آنژيوپلاستی چگونه انجام می شود؟

10 تا از بهترين دكتر آنژيوپلاستی در تهران را بشناسيد!

دکتر عبدالوهاب برادران

دکتر عبدالوهاب برادران یکی از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران می باشد همچنین این پزشک متخصص قلب و عروق (رتبه برتر بورد تخصصی کشور) و دارای فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی (آنژیوپلاستی/آنژیوگرافی/بالون و استنت/واریس و لیزر) می باشد. ایشان فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند و نیز دانشنامه و بورد تخصصی دوره تخصص قلب و عروق را نیز از دانشگاه علوم پزشکی تهران(مرکز قلب تهران) دریافت کرده اند و رتبه برتر پذیرش دوره فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال کاردیولوژی (آنژیوپلاستی) در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران می باشند.

خدمات:

 • اکوکاردیوگرافی
 • نوار قلب
 • تست ورزش
 • هولتر ۲۴ ساعته فشارخون
 • هولتر ۲۴-۷۲ ساعته نوار قلب
 • تشخیص و درمان فشارخون
 • آنژیوگرافی عروق کرونر و اندام ها
 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی از رگ دست
 • اصلاح سوراخ های قلبی بدون جراحی
 • اصلاح اختلالات مادرزادی بدون عمل
 • درمان واریس با اسکلروتراپی و لیزر
 • آنژیوپلاستی کرونر و اندام ها با بهترین برند های استنت دنیا

آدرس : تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، بین شهرداری و پاک نژاد، روبروی نان سحر، پلاک ۱۴۹، طبقه اول، واحد یک

شماره تماس:  09399605514

اینستاگرام: dr_baradaran.official

دکتر سید شاهرخ تقوی

دکتر سید شاهرخ تقوی

دکتر سید شاهرخ تقوی متولد ١٣۴٧ شهر تهران است و تحصیلات متوسطه را در سال ١٣۶۵ به اتمام رسانید و در همان سال در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شد. وی در سال ١٣٨٠ با رتبه اول از رشته تخصصی بیماریهای داخلی و در سال ١٣٨۵ از رشته فوق تخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد.او در سال ۱۳۹۴ دوره فلوشیپ اینترونشن ( آنژیوپلاستی مداخله ای قلب و عروق ) را به پایان رسانید.

دکتر تقوی یکی از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران است و جزو معدود دانش آموختگان رشته پزشکی در ایران است که موفق به اخذ مدارک پی در پی تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ شده است.

خدمات دكتر سيد شاهرخ تقوی :

 • بازگشایی ( آنژیوپلاستی )عروق کرونری قلب و محیطی در اندام ها، بدون عمل قلب باز از طریق عروق دست و پا، توسط استنت (فنر) و بالون
 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی از راه عروق دست
 • معالجه ی فشارخون های مقاوم به درمان
 • معالجه همزمانِ بیماری های داخلی ، از جمله تیرویید، دیابت
 • مشاوره و تصمیم نهایی، قبل از هرگونه آنژیوگرافی و جراحی قلب باز

آدرس : سعادت آباد ، بلوار دادمان ، انتهای بلوار درختی

تلفن تماس : 02122376489

دکتر سید رضا سیدی

دکتر سید رضا سیدی

دكتر سيد رضا سيدی بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران است و در فروردین ماه 1356 متولد شده است؛ وی تحصیلات دوره متوسطه خود را در دبیرستان تیزهوشان (علامه حلی مرکزی) به پایان رسانیده و در همان سال (1374) در کنکور سراسری در رشته پزشکی پذیرفته شده و در سال 1381 با کسب رتبه ممتاز فارغ التحصیل شده است؛ در ادامه در رشته تخصص بیماری داخلی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته و پس از طی آن دوره به مرحله دستیاری فوق تخصصی قلب و عروق با رتبه اول در دانشگاه تهران (مرکز قلب تهران) راه می یابد.

خدمات دکتر سید رضا سیدی : 

 • نوار قلب
 • تست ورزش
 • اکوکاردیوگرافی پیش رفته زنگی
 • والولو پلاستی دریچه های قلب
 • درمان بیماری های مادرزادی قلب
 • اصلاح سوراخ های قلبی بدون جراحی
 • انجام آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی (تعبیه استنت و بالون)
 • بازگشایی (آنژیوپلاستی) عروق کرونری قلب و محیطی در اندام ها
 • توسط استنت (فنر) و بالون و بدون نیاز به استرات طولانی و کیسه شن
 • هولتر ۴۸-۲۴ ساعته فشار خون برای تشخیص و درمان دقیق بیماری فشار خون
 • هولتر ۷۲-۲۴ ساعته نوار قلب (ریتم) برای تشخیص و درمان دقیق آرتیمی های قلبی

آدرس : نیاوران، خیابان مژده (مقدسی ). خیابان محمود احمدی زمانی، جنب سفارت اتریش، پلاک 16، کلینیک نیاوران

تلفن تماس: 02128111911

دکتر محمد نوری زاده

دکتر محمد نوری زاده

دکتر محمد نوری زاده بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران است که در سال ۱٣٩٠ موفق به کسب بورد تخصصی قلب و عروق شد. پس از آن دو دوره علمی در زمینه تحقیقات قلبی در رشته مداخلات قلبی در امریکا و در بیمارستان Scripps ساندیگو گذراند و در سال ۱٣٩۵ جهت تکمیل تحصیلات در رشته فوق تخصصی مداخلات قلب و عروق در زمینه بالون آنژیوپلاستی در دانشگاه علوم پزشکی ایران بیمارستان شهید رجایی مشغول تحصیل شد و در نهایت با کسب مقام اول در امتحان پایانی، این دوره را به پایان رساند.

وی همچنین از سال ۱٣٨٨ به عضویت بنیاد ملی نخبگان ایران درآمد و در چندین کنگره بین المللی ارائه مقاله و سخنرانی داشته است.

خدمات دکتر محمد نوری زاده :

 • نوار قلب
 • تست ورزش
 • آنژیوگرافی از طریق دست
 • درمان فشار خون بالا و پایین
 • والولو پلاستی دریچه های قلب
 • هولتر ۲۴ ساعته فشارخون
 • هولتر ۲۴-۷۲ ساعته نوار قلب(ریتم)
 • اصلاح سوراخ های قلبی بدون جراحی
 • اکوکاردیوگرافی ساده ورنگی پیشرفته
 • تشخیص و درمان بیماریهای عروق قلب و اندام ها
 • بازگشایی (آنژیوپلاستی) عروق کرونری قلب و محیطی در اندام ها

آدرس : اندرزگو، سه راه قیطریه، خیابان سلیمانی غربی، نرسیده به چهار راه اسدی، ساختمان پزشکان حکیم، طبقه ۴ واحد ۲۶

تلفن تماس : 02122392914

دکتر رضا صابری همدانی

دکتر رضا صابری همدانی

دکتر رضا صابری همدانی  بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران و متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی عروق قلبی و محیطی سال 1368 از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته پزشکی عمومی فارغ‌ التحصیل شده و بعد از 2 سال اتمام طرحشان در تخصص قلب و عروق در سال 1372 وارد دانشگاه شهید بهشتی شدند‌ و سال 137‌6 با رتبه عالی در تخصص قلب فارغ‌ التحصیل و برای فوق تخصص آنژیوپلاستی در سال 1380 در بیمارستان قلب شهید رجائی پذیرفته شدند.

خدمات دكتر رضا صابری همدانی :

 • آنژیوگرافی
 • آنژیوپلاستی
 • تست ورزش
 • اکو قلب
 • نوار قلب
 • درمان واریس
 • تنظیم فشار خون

آدرس : تهران، گاندی، گاندی 21، ساختمان 26، طبقه 3

تلفن تماس : 02188673001

دکتر پرگل نوروزی

دکتر پرگل نوروزی

دکتر پرگل نوروزی بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران اند که دارای بورد تخصصی قلب عروق از دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 92 هستند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان کشوری، عضو انجمن آترواسکلروز ایران، عضو انجمن قلب اروپا هستند.

خدمات دكتر پرگل نوروزی :

 • انجام ویزیت، مشاوره
 • انجام آنژیوگرافی عروق
 • نوار قلب
 • اکوکاردیوگرافی
 • تست ورزش
 • هولتر مانیتورینگ نوار قلب و فشار خون

آدرس : تهران، اشرفی اصفهانی، ابتدای بلوار مرزداران، مرکزدرمانی و جراحی بهار، طبقه دوم

تلفن تماس : 02148000962

دکتر غلامحسین فاتحی

دکتر غلامحسین فاتحی

دكتر غلامحسين فاتحی بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران اند که در سال ۱۳۵۵ در شهر اردبیل به دنیا آمدند. وی مدرک پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۱ از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل دریافت کردند؛ دکتر فاتحی در سال ۱۳۸۸ با مدرک متخصص قلب و عروق از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ‌التحصیل شدند و در سال ۱۳٩٤ مدرک فلوشيپ( فوق تخصص) اینترونشنال کاردیولوژی (بالون- آنژيوپلاستی) را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.

خدمات دكتر غلامحسين فاتحی :

 • نوار قلب
 • تست ورزش
 • اکو کاردیوگرافی
 • درمان فشار خون
 • درمان بیماریهای قلب و عروق
 • انجام آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی (تعبیه استنت و بالون) در مجهزترین بیمارستان های تهران

آدرس : تهران، خیابان پاسداران، میدان نوبنیاد، خیابان لنگری، انتهای خیابان صنایع، پلاک 30، واحد 301، طبقه 3۰

تلفن تماس : 021229828

دکتر بابک حیدری اقدم

دکتر بابک حیدری اقدم

دکتر بابک حیدری اقدم بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران، دارای فلوشیپ تخصصی آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی می باشد. وی دوره دکترای عمومی خود را دانشگاه علوم پزشکی تبریز گذراند و سپس موفق به دریافت مدرک تخصصی قلب و عروق از دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.

خدمات دکتر بابک حیدری اقدم :

 • آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی عروق کرونر قلب، عروق محیطی و اندام ها، عروق کلیوی، ائورت و کاروتید
 • درمان بیماری های مادرزادی قلب در بالغین به روش اینترونشن ( غیر جراحی)
 • الولوپلاستی دریچه های قلب (باز کردن دریچه های تنگ  قلب با بالون)
 • آنژیوپلاستی سیستم عصبی شرایین کلیوی در بیماران فشار خونی (RENAL  DENERVATION)
 • تشخیص و درمان بیماری های قلبی عروقی و فشار خون

آدرس : تهران، سعادت آباد، خیابان سرو شرقی، خیابان مجد، پلاک 10، واحد1

تلفن تماس: 02122135890

دکتر ایرج ناظری

دکتر ایرج ناظری

پروفسور ناظری بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد؛ او همچنین دوره تخصصی بیماری‌های قلب و عروق بزرگسالان را در دانشگاه تهران به پایان رساند. سپس به عنوان متخصص برجسته در برنامه شناخته شده قلب و عروق دانشگاه تهران به ریاست پروفسور رشید معصومی را اخذ کرد.

خدمات دکتر ایرج ناظری :

 • جراحی قلب
 • سی‌تی‌اسکن قلب
 • آزمون استرس قلب
 • الکتروکاردیوگرام(EKG)
 • درمان آریتمی‌های قلبی
 • درمان بیماری مادرزادی قلب
 • درمان بیماری مادرزادی قلب
 • بررسی الکتروفیزیولوژی و درمان آریتمی‌ها
 • بررسی الکتروفیزیولوژی و درمان آریتمی‌ها
 • تشخیص و درمان بیماری‌های عروق محیطی
 • تشخیص و درمان بیماری های دریچه ای و عضله قلب

آدرس : مرکز قلب ناظری، تهران، خیابان ولی‌عصر، ساختمان پزشکی دی، شماره ۱۲۲۵

تلفن تماس : 888709933

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی متخصص قلب و عروق و فشار خون، فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد؛ وی با انجام هزاران آنژیوگرافی  از راه دست تجربه فراوانی بدست آورده و دارای هشت سال تجربه مستمر در حوزه آنژیوگرافی رادیال است؛ ایشان بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران اند.

خدمات دكتر فريبا هندسی :

 • درمان واریس
 • آنژیوگرافی
 • نوار قلب
 • فشار خون
 • تپش قلب
 • تست ورزش
 • اکوکاردیوگرافی
 • درمان بیماری های قلبی

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان شهرداری، خیابان بخشایش، جنب بیمارستان عرفان، کوچه هفدهم، پلاک ۸۱

تلفن تماس: 02122137133

پيش از آنژيوپلاستی بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

شب پيش از انجام آنژيوپلاستی بايد شما به برخی نكات و توصيه ها توجه كنيد تا مشكلی در روز جراحی برای شما رخ ندهد كه اين نكات به شرح زير اند :

 • داروهای فعلی خود را به طور دقيق زير نظر بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران مصرف كنيد زيرا مصرف خودسرانه برخی داروها مانند دارو ديابت، ضررهايی در بر دارد.
 • داروهايتان را حتما با خود به بيمارستان ببريد و با مقدار كافی آب بنوشيد.
 • شب پيش از آنژيوگرافی بايد در بيمارستان بستری شويد و پس از اتمام نيز بايد فردی از آشنايان شما را به منزل برساند، پس برای اين موارد برنامه ريزی كافی داشته باشيد.
 • شش الی هشت ساعت پيش از عمل نبايد چيزی بخوريد.
پيش از آنژيوپلاستی بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

پس از آنژيوپلاستی بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

در صورتی كه پس از آنژيوپلاستی علائمی که در گذشته داشتید مانند نفس تنگی یا درد قفسه سینه دوباره به سراغتان آمد، به دكتر مورد نظر خود حتما مراجعه کنید؛ در صورتی كه درد در قفسه سینه بسيار شديد بود یا دردی داريد که به نیتروگلیسرین پاسخ ندهد، بايد به سرعت با اورژانس تماس بگیرید؛ به طور كلی بايد برای مراقبت كردن و حفظ سلامت خود بعد از آنژیوپلاستی به برخی نكات و توصيه های مهم توجه نماييد که اين نكات در ادامه ذكر می شوند :

 • پزشکان متخصص توصیه می کنند تا از استعمال دخانيات دوری كنيد.
 • وزن خود را متعادل نگاه داريد.
 • ديابت، فشار خون و موارد اين چنينی را هميشه كنترل كنيد.
 • كلسترول خون خود را پايين بياوريد.
 • هر روز به طور مرتب ورزش كنيد.
 • تا يک هفته پس از اين عمل، استراحت كنيد و فعاليت های روزمره خود را بعد از اين تايم انجام دهيد.
 • تا 24 ساعت از بلند كردن اجسام سنگين خودداری نماييد.
 • حتما بايد فردی را به همراه خود داشته باشید تا مراقبتان باشد.
 • پس از آنژیوپلاستی از رانندگی کردن خودداری نماييد تا زخم های شما كاملا ترميم شود.
 • دست كم تا مدت ۲ روز پس از آنژیوپلاستی استحمام نكنيد یا تا مدت طولانی سرپا نايستيد و پیاده روی نکنيد.
 • در صورتی كه در محل ورود کاتتر خونريزی و تورم مشاهده كرديد و تب که علائم عفونت است را داشتيد. سریعا به دكتر مورد نظر خود اطلاع دهید.
 • پس از استنت گذاری بايد دست كم تا مدت ۳۰ روز از انجام ورزش های شدید خودداری نماييد.
 • پس از استنت فلزی دست كم تا ۴ ماه نباید MRI انجام دهید.

هزینه آنژیوپلاستی در تهران چه مقدار می باشد؟

در صورتی که بخواهید در شهر تهران آنژیوپلاستی انجام دهید باید هزینه ای را بپردازید که این مبلغ به موارد مختلفی از جمله مهارت دکتر، موقعیت مکانی مطب یا بیمارستان مورد نظر، بیمه قراردادی شما و غیره بستگی دارد که اگر شما می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید، می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوال خود را بیابید.

در ضمن اگر می خواهید در رابطه با هزینه های انجام آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی در شهر های دیگر مطلع شوید، می توانید به مقاله بهترین دکتر آنژیوگرافی در ایران یا بهترین دکتر قلب در ایران مراجعه کنید.

هزینه آنژیوپلاستی در تهران چه مقدار می باشد؟

پس از آنژیوپلاستی نیاز به استنت گذاری است؟

بیشتر کسانی که آنژیوپلاستی انجام داده اند، نیاز دارند که استنت نیز در شریانی که مسدود شده اند قرار دهند؛ به طور معمول پس از این که از طریق بالون شریان باز شدند، استنت گذاری انجام می گیرد؛ استنت می تواند باعث حفاظت از دیواره شریان شود که در این صورت شریان ها مجددا تنگ نمی شوند؛ استنت شباهت بسیار زیادی به سیم حلقه ای بسیار کوچک دارد؛ نحوه استنت گذاری به شرح زیر است :

 •  محل قرار گیری استنت، دور بالون و سر کاتتر است و به درون شریان قلب می رود تا به گرفتگی آن برسد.
 •  در ناحیه گرفتگی، بالون باز می شود و استنت برای این که درون شریان گیر بیفتد، کش می آید.
 •  استنت می تواند به طور دائم در شریان بماند تا شریان باز نگه داشته شود و خونرسانی قلب بهبود یابد؛ گاهی اوقات نیاز به بیش از یک استنت است.
 • در صورت قرار گیری استنت در ناحیه مورد نظر، بالون و کاتتر خارج می شوند و عکس های بیش تری گرفته می شود تا خونرسانی بهتر مشاهده گردد؛ در انتها باید کاتتر کاملا خارج شود تا جراحی به پایان برسد.

كلام آخر

در مقاله امروز تمام تلاش خود را به كار گرفتيم تا شما را با موضوع آنژيوپلاستی قلب آشنا كنيم و در ضمن 10 تا از بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران را به شما معرفی کردیم تا بتوانيد با خيالی آسوده و راحت بيماری قلبی را درمان كنيد.

از اين كه تا انتهای مقاله امروز با ما همراه بوديد از شما بسيار متشكريم و در صورتی كه هر گونه انتقاد يا پيشنهاد در رابطه با آنژيوپلاستی قلب داريد می توانيد از طريق سايت با ما در ميان بگذاريد. لازم به ذکر است، در صورتی که از سایر مشکلات مرتبط با سلامتی و درمانی رنج می برید، پیشنهاد می کنیم با مراجعه به سایت تاپتنا، به متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

آنژیوپلاستی عروق کرونر چقدر ایمن است؟

از آنجا که برای این عمل نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ در بدن نیست، معمولاً در بیشتر افراد با خیال راحت انجام می‌شود.

 مزایای آنژیوپلاستی کرونر چیست؟

در بیشتر موارد، جریان خون از طریق عروق کرونری پس از آنژیوپلاستی بهبود می‌یابد.

پس از آنژیوپلاستی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

باید غذای سالم مصرف کنید؛ سیگار نکشید؛ از نظر فیزیکی و بدنی فعال باشید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا