پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر【سال1402】❤️+ لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر آشنا کنیم تا در صورت لزوم به آن جا مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنید. زیبایی چهره افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها داشتن دندان های تمیز و بی عیب و نقص است و اگر دندان های نامرتب و روی هم رفته ای دارید، ارتودنسی یکی از جامع ترین و بهترین روش های درمانی برای مرتب سازی و تراز کردن دندان های شلوغ و نامرتب است. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یکی از مهم ترین حوزه های تخصصی دندانپزشکی و همچنین اولین تخصص معرفی شده در دندانپزشکی است. کار ارتودنسی بیشتر در مورد اصلاح مال اکلوزیون یا عدم تطابق دندان ها که این ممکن است ناشی از نامرتبی دندان ها یا دو فک باشد و یا ممکن است درجاتی از هر دو مشکل در یک فرد وجود داشته باشد.

لازم است بدانید که بسته به نوع قرارگیری و ناهنجاری دندان ها، ویزیت و معاینه برای درمان ارتودنسی دندان ها باید قبل از سن بلوغ انجام شود تا حرکت دندان ها در طول رشد کامل شود. در اکثر مواقع سن مناسب برای درمان ارتودنسی بین 8 تا 9 سالگی است و در صورتی که بیمار مشکل فک داشته باشد با کمک ارتودنسی و بریس می توان مشکل را حل کرد و اگر مشکل دندان ها فقط با روش ارتودنسی حل نشود، بیمار نیاز به جراحی فک دارد.

ارتودنسی چیست؟

انواع ناهنجاری های فکی و دهانی قابل درمان با ارتودنسی

جلو بودن دندان های پیشین: در این اختلال، دندان های فک پایین نسبت به دندان های بالا جلوتر هستند که این ناهنجاری علاوه بر این که لبخند و سپس زیبایی چهره را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، احتمال آسیب دیدن دندان های جلویی را نیز در هنگام ورزش کردن و زمین خوردن افزایش می دهد.

دندان نهفته: در این ناهنجاری، همانطور که از نامش پیداست، دندان هایی که باید در استخوان فک وجود داشته باشند به دلایل مختلف از بین می روند. این ناهنجاری علاوه بر این که زیبایی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد، مشکلات زیادی از جمله ناتوانی در جویدن صحیح را به دنبال دارد که توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران قابل درمان است.

دندان های نامتقارن: در این ناهنجاری که به عنوان طیف غالب ناهنجاری های دهان و دندان شناخته می شود، هنگام بسته شدن فک، دندان های فک بالا و پایین روی هم قرار نمی گیرند و چینش و تقارن طبیعی دندان ها در این ناهنجاری وجود ندارد که توسط بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر قابل درمان است.

دیپ بایت: در این ناهنجاری دندان های جلویی بالا و پایین بیش از حد عمودی روی هم قرار می گیرند که زیبایی لبخند افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. از طرفی چون در این ناهنجاری دهان و دندان، لبه‌های دندان‌های پایین با لثه‌های پشت دندان‌های بالا تماس پیدا می‌کنند، فرسوده می‌شوند و می‌توانند باعث مشکلات یا اختلالات فکی شوند.

5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر را بشناسید!

دکتر عبدالرضا جمیلیان

دکتر عبدالرضا جمیلیان

دکتر عبدالرضا جمیلیان در سال 1369 در رشته دندانپزشکی عمومی از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در سال 1377 در رشته ارتودنسی از همین دانشکده فارغ التحصیل شد. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر در سال 1389 موفق به اخذ بورسیه تخصصی جراحی سندرم های فک و صورت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شد.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی متحرک
 • انجام ارتودنسی ثابت
 • سفید کردن دندان
 • جرم گیری دندان

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار راه پارک وی، خیابان پسیان، پلاک ۱۴

شماره تماس: 02122252228

دکتر مسعود داودیان

دکتر مسعود داودیان

دکتر مسعود داودیان در سال 1376 با کسب رتبه 17 کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شد و همچنین در سال 1383 در آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی شرکت کرد و موفق به کسب رتبه اول علمی دستیاری ایران در رشته تخصصی ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی شد.

خدمات:

 • انجام انواع ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • مشاوره دهان و دندان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بین میرداماد و ظفر، رو به روی ایستگاه متروی شریعتی، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد

شماره تماس: 02126710760

دکتر فرشید رحیمی

دکتر فرشید رحیمی

دکتر فرشید رحیمی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر محسوب می شود. هدف ایشان همواره ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی با استفاده از تجهیزات با کیفیت و تجهیزات پزشکی مدرن برای جلب رضایت مراجعین خود بوده است که در این زمینه بسیار موفق هستند.

خدمات:

 • ترمیم دندان
 • عصب کشی
 • کشیدن دندان
 • انجام ارتودنسی

آدرس: تهران، میدان ولیعصر، جنب سینما قدس، نبش کوچه مینو، ساختمان مینو، طبقه ۴

شماره تماس: 09018129077

دکتر مریم زندیه

دکتر مریم زندیه

دکتر مریم زندیه دکترای عمومی را از اصفهان و دکترای تخصصی را از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت کردند. ایشان با 18 سال سابقه دندانپزشکی و به مدت 3 سال از اعضای هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدرس سابق جهاد دانشگاهی تهران بوده است.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند
 • انجام ارتودنسی
 • جرم گیری دندان
 • سفید کردن دندان

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بین چهار راه ولیعصر و امیر اکرم، خیابان هاشمی فر

شماره تماس: 02166723942

دکتر امیرحسین فخرایی

دکتر امیرحسین فخرایی

دکتر امیرحسین فخرایی با شماره نظام پزشکی ۱۴۴۱۸ یکی دیگر از بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر محسوب می شوند. ایشان متخصص جراحی دهان، فک و صورت هستند. هدف ایشان همواره ارائه خدمات با کیفیت با استفاده از ابزارها و دستگاه های پیشرفته و مدرن پزشکی برای جلب رضایت بیماران خود بوده است و در این زمینه موفق بوده اند.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی ثابت
 • انجام ارتودنسی متحرک
 • سفید کردن دندان
 • عصب کشی

آدرس: تهران، میدان ولیعصر، خیابان فرهنگ حسینی، پلاک 20

شماره تماس: 02196025660

فواید انجام ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر

انجام ارتودنسی دندان فواید زیادی برای افراد در سنین مختلف دارد که در این بخش به ذکر چند مورد از آن ها می پردازیم:

بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس: انجام ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران تاثیر زیادی در ظاهر چهره و لبخند افراد خواهد داشت و اعتماد به نفس افراد را تا حد زیادی بهبود می بخشد و در نهایت منجر به تعاملات و روابط اجتماعی بهتر می شود.

جلوگیری از پوسیدگی دندان و عفونت لثه: با صاف کردن دندان ها و بهبود سلامت دهان و دندان از این بیماری ها که عامل اصلی از دست دادن دندان هستند جلوگیری می کنید.

مسواک زدن: پس از انجام ارتودنسی زیر نظر بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر، دندان های افراد صاف و مرتب می شوند و رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار آسان تر می شود.

جلوگیری از آسیب های دندانی: دندان هایی که در وضعیت طبیعی قرار ندارند و کج یا حتی بیرون زده هستند، آسیب پذیرتر خواهند بود. با کمک بریس ها می توان این دندان ها را در موقعیت صحیح قرار داد و از آسیب دیدن آن ها جلوگیری کرد.

بهبود گفتار: گاهی اوقات کج شدن دندان ها می تواند تاثیر بدی بر گفتار افراد داشته باشد و منجر به اشتباه تلفظ برخی حروف و کلمات شود. با درمان ارتودنسی می توان دندان ها و فک ها را در موقعیت صحیح قرار داد و به بهبود گفتار و تلفظ کمک کرد.

بهبود گوارش: یکی از کارهای اصلی دندان های انسان جویدن و آسیاب کردن غذا است. وقتی دندان های افراد خراب می شوند، این عملکرد نمی تواند به درستی انجام شود. در این صورت غذا به تکه های کوچک تجزیه نمی شود و این می تواند تاثیر نامطلوبی بر هضم داشته باشد.

جلوگیری از تحلیل استخوان فک: دندان های کج برای سلامت فک مضر هستند زیرا از اعمال نیروی یکنواخت به تمام قسمت های استخوان فک جلوگیری می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، برخی از نواحی فک ممکن است هیچ تحریکی دریافت نکنند در حالی که برخی دیگر فشار بالایی را تجربه می کنند. با گذشت زمان، این امر منجر به فرسایش استخوان می شود.

فواید انجام ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر

عوارض ارتودنسی دندان

انجام ارتودنسی دندان دارای عوارض احتمالی است که در همه افراد یکسان نیست. ما در این بخش از مقاله برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به عوارض احتمالی انجام ارتودنسی می پردازیم:

 • خراشیدگی یا زخم بافت نرم داخل دهان
 • ارتودنسی می تواند باعث درد خفیف و ناراحتی خفیف شود.
 • ارتودنسی احتمالا باعث از بین رفتن مینای دندان در برخی افراد می شود.
 • عفونت لثه یکی از بزرگترین عوارض ارتودنسی در بیماران تنبل است.
 • ارتودنسی می تواند ریشه دندان ها را در برخی افراد کوتاه کند.
 • ایجاد لکه روی دندان ها و زرد شدن آن ها در طول درمان و بعد از آن
 • ارتودنسی می تواند مشکلات دندانی را تشدید کند.

کلام آخر

ارتودنسی علاوه بر جنبه درمانی باعث زیبایی افراد نیز می شود و می توان گفت انجام ارتودنسی بیشتر برای زیبایی ظاهری است و این مسئله افراد را به استفاده از ارتودنسی که روشی بی خطر به شمار می رود ترغیب می کند. برای انجام ارتودنسی می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر یا بهترین کلینیک دندانپزشکی در ولیعصر مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در ولیعصر آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا