مادر و کودک

بهترین آغوشی های نوزاد در بازار【سال1402】✅ + لیست 10 تایی

یک آغوشی نوزاد نرم می تواند یک وسیله مفید برای والدین نوزادان باشد. ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین آغوشی های نوزاد را به شما معرفی کرده و اطلاعاتی درباره این وسیله پرکاربرد را بررسی کنیم.

آغوشی نوزاد چیست؟

همانطور که از نامش مشخص است، آغوشی نوزاد نوعی وسیله حمل است که به شما این امکان را می دهد که کودک نوپای خود را به راحتی در دو طرف بدن خود در وضعیت حمل نگه دارید. بیشتر آغوشی های نوزاد دارای ساختار نرم برای سه یا چند موقعیت مختلف برای حمل هستند، یکی از این موارد حمل مفصل ران است. والدین مختلف دریافته اند که این کار در روزهای بزرگ تر و سنگین تر شدن کودک نوپا مفید است.

آیا آغوشی نوزاد برای فرزند شما خوب است؟
استفاده از آغوشی نوزاد برای نوزاد تا زمانی که فرزند شما را در حالی که در آن قرار دارد به درستی حمایت و ایمن می کند، مناسب است.

بهترین آغوشی های نوزاد در بازار کدامند؟

در ادامه 10 تا از بهترین آغوشی های نوزاد در بازار را به شما معرفی می کنیم:

آغوشی نوزاد سولی بیبی (Solly Baby)

آغوشی نوزاد سولی بیبی

سولی بیبی یکی از بهترین آغوشی های نوزاد در بازار است و تعجبی ندارد که چرا! در حالی که پارچه های ضخیم تر برخی از روکش ها می توانند گزینه های مناسبی برای آب و هوای سردتر باشند، آغوشی نوزاد سولی بیبی از یک قطعه نازک از پارچه مودال فوق العاده قابل تنفس ساخته شده است. این آغوشی نه تنها فوق العاده نرم است بلکه می تواند در تمام طول سال در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرد بدون اینکه شما گرمتان شود.

گریه نوزادان را کاهش دهید، ارتباط خود را افزایش دهید، از آزاد بودن دستان خود لذت ببرید و نوزاد کوچک خود را به راحتی با آغوشی نوزاد سولی بیبی بپوشانید. شما می توانید کودک را نرم، دنج و آرام نگه دارید و به سرعت آن را به خانه دوم نوزاد خود در تمام سال اول تبدیل کنید.

ویژگی های این محصول:

 • آسان برای بسته شدن: این آغوشی نوزاد به راحتی بسته می شود و به حالت دلخواه شما در می آید.
 • سبک و نرم: پارچه ای قابل تنفس و با دوام، نرم بر روی پوست نوزاد
 • راحت: این آغوشی دارای اندازه ای مناسب است که راحتی این محصول را نتیجه می دهد.
 • حجم کم: به راحتی در هر کیفی جمع می شود.
 • قابل شستشو در ماشین: 100٪ ویسکوز ساخته شده از اکالیپتوس و اقاقیا

آغوش نوزاد اینفنتینو (Infantino)

آغوشی نوزاد اینفنتینو

آغوشی نوزاد اینفنتینو به طور شگفت انگیزی ایمن است، به راحتی تنظیم می شود و دقیقا در محل مناسب پشت یا قفسه سینه شما می نشیند. بسیار کوچک می شود و بسیار سبک به نظر می رسد، شما به سختی می دانید که آنجا وجود دارد، بنابراین می توانید در هر زمان، در هر صورت، آن را در کیف، سبد و یا صندوق عقب ماشین نگه دارید.

داخل یک کیف حمل کوچک قرار می گیرد که می توانید آن را مانند یک کیف دستی بپوشید یا فقط در کیف خود قرار دهید. برای مسافرت بسیار مناسب است، هنگامی که ممکن است بخواهید از چیزهای بزرگ اجتناب کنید، اما بخواهید این امکان را داشته باشید که دست آزاد داشته باشید. اگر نوزاد یا کودک نوپا دارید این محصول از کاربردی ترین و بهترین آغوشی های نوزاد برای شما خواهد بود.

ویژگی های این محصول:

 • 4 روش حمل: رو به داخل (صندلی باریک)، رو به داخل (صندلی پهن)، رو به بیرون و بسته به پشت
 • برای بچه های با وزن 3.6 تا 14.5 کیلوگرم مناسب است
 • صندلی طبیعی و ارگونومیک
 • تکیه گاه سر قابل تنظیم
 • بندهای شانه ای با روکش اضافی
 • کمربند پشتیبانی کننده وزن را به باسن پوشنده منتقل می کند.

آغوشی نوزاد بیبی کتان (Baby K’tan)

آغوشی نوزاد بیبی کتان

به راحتی آغوشی نوزاد بیبی کتان را مانند یک تی شرت بپوشید. هیچ راهی برای کنار آمدن با یادگیری چگونگی پیچیدن که با بیشتر آغوشی های نوزاد همراه است وجود ندارد. آغوشی نوزاد بیبی کتان یکی از بهترین آغوشی های نوزاد است زیرا دارای تمام مزایای یک روکش است بدون اینکه شما ملزم به انجام هرگونه پیچیدن باشید.

طراحی دو حلقه به طور مساوی وزن را روی شانه ها و پشت شما در هر یک از موقعیت های حمل توزیع می کند. از این بهتر، پارچه زیادی وجود ندارد، مانند یک تی شرت در سه مرحله آسان آن را بپوشید.

ویژگی های این محصول:

 • 100% پنبه
 • طراحی ساده، بدون حلقه، کمربند، سگک یا پارچه اضافی
 • توزیع یکنواخت وزن
 • پارچه قابل تنفس در برابر پوست نوزاد
 • نه بزرگ و نه سرد، ایده آل برای مادران و پدران
 • طرح حلقه دوگانه و کشش یک طرفه نگهدارنده نوزاد، کودک شما را محکم، ایمن و مطمئن در محل خود نگه می دارد.

آغوشی نوزاد موبی (Moby)

آغوشی نوزاد موبی

آغوشی نوزاد موبی را به شما معرفی می کنیم که آسان، راحت، قابل تنفس و دقیقا به سبک شما هستند. این آغوشی نوزاد از نظر راحتی، سبکی و سازگاری از بهترین آغوشی های نوزاد است. از پارچه ای نرم، مقاوم و 100٪ پنبه ای ساخته شده است که برای نوزادان و کودکان نوپا مناسب است و این محصول را به یکی از بهترین آغوشی های نوزاد موجود در بازار تبدیل می کند.

آغوشی نوزاد موبی همه کاره با بزرگ شدن نوزاد موقعیت های حمل متعدد را ارائه می دهد، به علاوه راحتی کامل برای والدین که آن را به آغوشی مناسب نوزاد تبدیل می کند. طراحی آن به طور مساوی وزن نوزاد را بر پشت و باسن توزیع می کند و راحتی را در حین حرکت و ماجراهای بدون دردسر امکان پذیر می کند. آغوشی نوزاد موبی گزینه های حمل به جلو و پشت را ارائه می دهد.

ویژگی های این محصول:

 • پارچه ای نرم و قابل تنفس
 • پوشیدن راحت برای مدت زمان طولانی
 • تک سایز
 • قابل شستشو در ماشین
 • شستشو با ماشین در آب سرد یا ملایم
 • 100% پنبه

آغوشی نوزاد مادرکر (MotherCare)

آغوشی نوزاد مادرکر

آغوشی نوزاد مادرکر از بدو تولد به شما این امکان را می دهد که بچه کوچک خود را در سه حالت مختلف حمل کنید و هنگام پیاده روی یا گردش در مکان های شلوغ و در مواقعی که ممکن است با کالسکه مشکل داشته باشد، ایده آل است.

با سه حالت مختلف برای حمل، آغوشی نوزاد مادرکر طوری طراحی شده که از بدو تولد قابل استفاده است. برای راحتی شما، بندهای شانه ای پهن و با آستر نرم دوخته شده اند و می توانید مطمئن باشید که کودک نیز راحت خواهد بود. نوزاد تازه متولد شده را می توان رو به داخل حمل کرد و با بزرگ شدن هنگامی که می توانند کمی سر خود را نگه دارند، اغوشی را می توان چرخاند تا کودک همچنان در جلو، اما رو به بیرون حمل شود تا بتواند اطراف را ببیند.

استفاده از آغوشی نوزاد مادرکر که از بهترین آغوشی های نوزاد در بازار است، مزایای بیشماری برای شما و نوزاد شما دارد. ضربان قلب و گرمای بدن شما با آموختن زندگی خارج از رحم به نوزاد شما اطمینان خاطر و احساس امنیت می دهد. جنس این آغوشی 80% پلی استر است و در آب با دمای 40 درجه سانتی گراد قابل شستشو است.

آغوشی نوزاد بیبی بیورن (BabyBjorn)

آغوشی نوزاد بیبی بیورن

سهولت پوشیدن برای آغوش حرف اول را میزند زیرا آخرین چیزی که هنگام جیغ زدن نوزاد باید با آن کنار بیایید این است که با یک آغوشی پیچیده دست و پا بزنید. آغوشی نوزاد بیبی بیورن، ساده، سر راست و عالی است و برای والدینی که می خواهند راهی سریع و مطمئن برای حمل نوزاد خود در ماه های اولیه داشته باشند، مناسب است. کافی است چند سگک را ببندید و کار تمام است. حتی اگر کودک شما در خواب باشد، بیرون آوردن و داخل گذاشتن او بسیار ساده است.

این آغوشی به قدری سبک است که بتوانید آن را در کیف یا در سبد کالسکه خود قرار دهید. این محصول برای والدینی که به دنبال کیفیت و راحتی هستند از بهترین آغوشی های نوزاد موجود است.

ویژگی های این محصول:

 • دو موقعیت حمل ایمن، رو به داخل و رو به بیرون
 • مناسب برای نوزادان بدو تولد تا تقریبا 12 ماهگی
 • حمایت مناسب از سر، گردن، ستون فقرات و باسن نوزاد
 • کوچک، ایمن و آسان برای استفاده

آغوشی نوزاد ارگوبیبی (ErgoBaby)

آغوشی نوزاد ارگوبیبی

آغوشی نوزاد ارگوبیبی از بهترین آغوشی های نوزاد موجود در بازار است. اولین چیزی که به آن توجه می کنید احتمالا پارچه فوق العاده نرم و سبک این محصول است. فوق العاده تنفس پذیر است و راحت می توانید از آن استفاده کنید حتی وقتی درجه حرارت شروع به افزایش می کند. این ویژگی در مورد بسیاری از آغوشی های دیگر صدق نمی کند، بنابراین این یک مزیت بسیار بزرگ است.

حمل نوزاد در موقعیت های مختلف با این آغوشی نوزاد قابل انجام است. از روزهای نوزادی تا دوران کودکی به خوبی کار می کند و برای نوزادان و کودکان بسیار راحت است.

ویژگی های این محصول:

 • با فرزندتان از نوزادی تا کودکی رشد می کند
 • مناسب برای نوزاد از بدو تولد تا 48 ماهگی
 • 100٪ پنبه ممتاز
 • نرم و راحت
 • کاپوت UPF برای محافظت در برابر آفتاب
 • حریمی برای تغذیه آسان با شیر مادر
 • قابل شستشو در ماشین لباسشویی
 • سبک و قابل تنفس
 • 4 موقعیت حمل

آغوشی نوزاد لیله بیبی (LilleBaby)

آغوشی نوزاد لیله بیبی

تکیه گاه کمری روی این آغوشی نوزاد درجه یک است. دارای یک کمربند عریض و قابل تنظیم است که به توزیع یکنواخت وزن نوزاد کمک می کند. می توانید پشتی را با توجه به نیازهای خود تنظیم کنید. این آغوشی نوزاد می تواند فرزند شما را در 6 حالت حمل کند. این آغوشی نوزاد به علت حمایت عالی از کمر بچه، از بهترین آغوشی های نوزاد در بازار است.

ویژگی های این محصول:

 • قابلیت حمل در 6 موقعیت
 • زیپ جلو به شما این اجازه را می دهد که دمای کودک را کنترل کنید.
 • با داشتن بندهای دو طرفه راحتی و پشتیبانی را برای نوزاد و شما فراهم می کند.

آغوشی نوزاد آکرابروس (Acrabros)

آغوشی نوزاد آکرابروس

آغوشی نوزاد آکرابروس از یک پارچه ریون و پلی استر ساخته شده که کشدار و در عین حال پشتیبانی کننده است. طرفداران این روکش دوست دارند که دارای بسیاری از ویژگی های یک روکش گران قیمت با نصف قیمت است. با این حال، یک نکته مهم این است که آکرابروس را فقط می توان برای کودک شما در موقعیت رو به رو استفاده کرد.

بند آغوشی نوزاد آکرابروس بسیار بلند است تا انواع بدن را در خود جای دهد، اما برخی می گویند پارچه اضافی آن دست و پا گیر است. حمل و نقل بدون نیاز به دست با این آغوشی نوزاد امکان پذیر می شود. این محصول از لحاظ راحتی و سبکی از بهترین آغوشی های نوزاد در بازار است. این روکش هوشمند برای راحت نگه داشتن نوزاد و محافظت از او نزدیک سینه شما، به شما امکان می دهد آزادانه حرکت کنید، خرید کنید و کار کنید.

آغوشی نوزاد آکرابروس دوخت دو طرفه را برای استحکام بیشتر و پایداری حالت بدن ارائه می دهد. یک وسیله حمل کودک با سایز مناسب و جنس بافتنی کشی، آن را به یک وسیله عالی برای هر مادری تبدیل می کند.

آغوشی نوزاد میشن کریتیکال (Mission Critical)

آغوشی نوزاد میشن کریتیکال

بدنه این آغوشی نوزاد از پارچه نایلونی مقاوم و سبک ساخته شده و دارای طراحی نظامی مستحکم با روکش (برای چسباندن اسباب بازی ها عالی است) است. آستر این محصول برای شستشوی سریع قابل جدا شدن است. این آغوشی برای استفاده پدرها یکی از بهترین آغوشی های نوزاد در بازار است.

این آغوشی حتی برای پدران بزرگ و بلند قد مناسب است، اما به اشتراک گذاشتن آن با یک مراقب دیگر که اندازه متفاوتی دارد دشوار است. برخی نیز می گویند این آغوشی ممکن است برای نوزادان در حال رشد راحت ترین نباشد. زیرا صندلی آن ممکن است بهترین موقعیت را ترویج نکند.

این آغوشی نوزاد برای ماجراجویی طراحی شده است. این وسیله حمل نوزاد را ساخته شده تا بتوانید با خیال راحت، ایمن و آسان بچه کوچک خود را هر جا که می خواهید با خود ببرید. با پنل های جلو و عقب که شامل توری محکم هستند، این آغوشی بسیار قابل تنظیم است. این وسیله حمل طوری طراحی شده است که به نوزاد شما اجازه می دهد تا برای راحتی شما در داخل آن قرار بگیرد.

آغوشی نوزاد میشن کریتیکال ساخته شده از ساختار نایلونی فوق العاده قوی و با دوام و تسمه های سنگین می باشد. محافظ خورشیدی قابل نصب و آستر قابل جابجایی و قابل شستشو این وسیله را در هر ماجراجویی ضروری می کند.

پیش از خرید آغوشی نوزاد به چه چیزهایی توجه کنیم؟

چگونه می توانم نوزاد خود را با خیال راحت حمل کنم؟
مهم ترین چیز این است که نوزاد خود را با خیال راحت حمل کنید. شما باید از قوانین زیر برای حمل کردن ایمن نوزاد پیروی کنید:

 • بندها باید آنقدر محکم باشند که کودک را نزدیک شما نگه دارند.
 • نوزاد باید همیشه جلوی چشم شما باشد. شما باید بتوانید وقتی به پایین نگاه می کنید، چهره نوزاد خود را ببینید. پارچه نباید روی صورت آن ها بسته شود.
 • سر نوزاد باید آنقدر نزدیک چانه شما باشد که بتوانید قسمت بالای آن را ببوسید.
 • چانه را از قفسه سینه دور نگه دارید. نوزاد هرگز نباید در وضعیتی قرار بگیرد که چانه را به سینه خود فشار دهد، زیرا این امر می تواند تنفس او را محدود کند.
 • تکیه گاه کمر نوزاد باید محکم نگه داشته شود، اما در حالت طبیعی و کمی خمیده.

بهترین آغوشی های نوزاد

آغوشی نوزاد من را در چه موقعیتی نگه می دارد؟
در حالت ایده آل، نوزادان باید به گونه ای حمل شوند که زانوها از قسمت پایینی آن ها بالاتر باشد. این امر به طور خودکار هنگام نگاه کردن به کودک از یک طرف، یک انحنای ملایم در پشت آن ها به شکل J ایجاد می کند. پاهای آن ها باید بالا بیایند تا آویزان نشوند و در قسمت زانو خم شوند تا در وضعیت جنین یا قورباغه قرار بگیرند. همانطور که رشد می کنند، پاهای آن ها بیشتر شکل M می گیرد.

سر آن ها باید روی قفسه سینه شما قرار بگیرد، به یک طرف برگردد و هیچ چیزی سر یا راه های هوایی آن ها را نپوشاند. آغوشی نوزاد می تواند برای نوزادان خوب باشد، زیرا می توانید آن ها را به گونه ای که از آن ها حمایت کند بپیچید، اما هم چنین به طوری که همه چیز در بند قرار گرفته باشد، بنابراین آن ها احساس راحتی می کنند.

آب و هوا چگونه است؟
داشتن یک نوزاد کوچک چسبیده به سینه شما می تواند مانند بخاری شخصی شما عمل کند که هنگام حمل در زمستان بسیار خوب است، اما هنگام حمل در ماه های گرم تابستان نیز باید مورد توجه قرار گیرد. بندهای آغوشی نوزاد از مواد بسیار سبک مانند پنبه یا بامبو ساخته می شوند که می تواند به احساس راحتی کودک شما کمک کند. در همین حال، برخی از آغوشی ها می توانند نسخه ای از جنس مش مانند را برای تنفس بیشتر انتخاب کنند.

عمر مفید آغوشی نوزاد من چقدر است؟
این در واقع مدت زمانی است که شما می توانید از آغوشی نوزاد خود استفاده کنید قبل از این که نوزاد شما از آن بزرگ تر کند. در حالی که امکان استفاده از بند پارچه ای برای کودکان نوپا و کودکان وجود دارد، اکثر والدین از سن 12-18 ماهگی از بند استفاده نمی کنند زیرا حمایت یکسانی ندارند. آغوشی های نوزاد ساختاری اغلب برای حمل کودکان از بدو تولد تا سن 2-3 سالگی طراحی شده اند. هنگام خرید آغوشی نوزاد باید به این فکر کنید که چه مدت می خواهید از آن استفاده کنید.

چه کسی از آغوشی نوزاد من استفاده می کند؟
هنگام انتخاب آغوشی نوزاد، قابلیت تنظیم نکته ای کلیدی است. آغوشی نوزاد دارای بندها و نوارهای کمری است که ممکن است در صورت انتخاب شریک زندگی با اندام متفاوت نیاز به تغییر داشته باشد. اگر تنظیمات درست را داشته باشید ، ممکن است مبهم و نا امید کننده باشد. با این حال، آغوشی نوزاد ساختاری بین زن و مرد محبوب هستند.

بهترین آغوشی نوزاد

نکات ایمنی استفاده از آغوشی نوزاد

اگر نوزادان به درستی در بندهای نوزاد قرار نگیرند، در معرض خفگی قرار دارند. این امر به این دلیل است که نوزادان نو پا در صورتی که در موقعیت خطرناکی قرار بگیرند که راه های هوایی آن ها را مسدود می کند، نمی توانند حرکت کنند.

این چند قانون می توانند به شما کمک کنند چگونه فرزند خود را با خیال راحت در یک بند بچه قرار دهید:

 • محکم: بند آغوشی نوزاد باید محکم باشد، نوزاد در موقعیت بالا و راست با تکیه گاه سر قرار گیرد. هر گونه پارچه گشاد ممکن است باعث افتادگی نوزاد شما شود که می تواند تنفس را محدود کند.
 • نوزاد همیشه در نظر شما باشد: همیشه باید بتوانید با نگاه کردن به پایین صورت نوزاد خود را مشاهده کنید. اطمینان حاصل کنید که صورت، بینی و دهان نوزاد توسط آغوشی نوزاد یا بدن شما باز نشده است.
 • آنقدر نزدیک برای بوسیدن: نوزاد شما باید آنقدر نزدیک شما باشد که با کمی خم کردن سرتان بتوانید سر نوزادتان را ببوسید.
 • چانه را از قفسه سینه دور نگه دارید: مطمئن شوید که چانه نوزاد شما بالا تر و دور از بدن او است. نوزاد شما هرگز نباید به گونه ای حلقه شود که چانه او به زور روی قفسه سینه قرار گیرد. این می تواند تنفس را محدود کند. به طور مرتب نوزاد خود را بررسی کنید. نوزادان می توانند بدون ایجاد سر و صدا یا حرکتی در ناراحتی باشند.
 • پشتی حمایت شده: کمر نوزاد شما باید در حالت طبیعی با شکم و سینه در مقابل شما قرار گیرد. هنگام خم شدن، کودک را با یک دست بر پشت او، نگه دارید. از ناحیه زانو خم شوید نه از ناحیه کمر.

اگر متوجه موارد زیر شدید نوزاد خود را سریعا از آغوشی نوزاد بیرون بیاورید:

 • صورت نوزاد شما پوشانده شده یا چانه او در آن قرار گرفته است
 • کودک شما در حالت جنین قرار گرفته است
 • کودک شما غر می زند، خس خس می کند یا نفس های سخت، سریع یا صدا دار می کشد
 • یک رنگ خاکستری یا آبی روی پوست کودک شما وجود دارد
 • کودک شما آشفته است، بی قرار است یا گله می کند

کلام آخر

در این مقاله ۱۰ تا از بهترین آغوشی های نوزاد در بازار را به شما معرفی کردیم. تمام تلاش سایت تاپتنا بر این بوده که مطالب مورد نیاز برای مخاطبان عزیز تهیه و منتشر کند. امیدواریم که سودمند بوده باشد. از همراهی شما عزیزان تا پایان این مقاله سپاس گزاریم. در ادامه به مقاله بهترین کریر نوزاد نیز نگاهی بیاندازید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا