مادر و کودک

بهترین برند های لباس نوزاد در بازار【سال1402】✅ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم بهترین برند های لباس نوزاد در بازار را به شما معرفی کنیم و ویژگی های لباس نوزاد خوب را به شما معرفی کنیم و راهنمای خرید لباس نوزاد را به  شما ارائه دهیم.

قطعا خرید لباس و تهیه آن برای کودک یک امر ضروری است و ممکن است بپرسید چه لباسی برای نوزاد مناسب است؟ بهترین برند ها برای لباس نوزاد کدام هستند؟ هنگام خرید لباس نوزاد باید به چه مواردی دقت کنم؟

انواع لباس نوزاد

انواع مختلف البسه نوزاد در مدل ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود است که بهتر است آنهایی را انتخاب کنید که پوشاندنشان به نوزاد راحت‌تر است. معمولی ترین لباس‌های نوزادان شامل موارد زیر است:

 • لباس سرهمی نوزاد

در ماه‌های اول پس از تولد نوزاد بهتر است لباس سرهمی نوزاد تهیه کنید. لباس سرهمی از یک بلوز و شلوار متصل به هم تهیه شده که لباس روزمره و حتی لباس خواب راحتی برای نوزاد به شمار می‌آید.لباس سرهمی نوزاد دارای چند دکمه است که برای تعویض پوشک نیز کار را بسیار آسان می کند.

 • بلوز نوزاد

بلوز نوزاد دارای جنس و بافت های گوناگون است و در انواع مدل برای فصل‌های گرم و سرد تولید می‌شود. توصیه می‌کنیم به یقه بلوز نوزاد توجه کنید زیرا یقه بلوز نوزاد باید آزاد باشد تا کودکتان احساس خفگی یا ناراحتی نداشته باشد. همچنین یقه گشاد برای تعویض  لباس کار را راحت می کند.

 • شلوار نوزاد

وزن نوزاد همواره افزایش می یابد بنابراین توصیه می‌کنیم حتما شلوار نوزادی تهیه کنید که کمر کشی داشته باشد تا کودک در آن راحت باشد. پوست نوزاد لطیف و حساس است، از این رو حتما شلوار نخی و لطیفی برای عزیزتان تهیه کنید.

 • جوراب نوزاد

خرید جوراب نوزاد اهمیت بسیاری دارد، چرا که پوست کودک خیلی حساس است و ممکن است  سردش شود. توصیه می‌کنیم همیشه جوراب پای نوزادتان کنید تا پاهایش گرم بماند. جنس جوراب نیز همچون لباس‌های دیگر اهمیت دارد و باید از الیاف طبیعی تهیه شده باشد.

 • کلاه نوزاد

مهم نیست که نوزاد شما در چه فصلی به دنیا آمده است، چرا که سر نوزاد باید همیشه گرم بماند. با این حال توصیه می‌کنیم در فصل‌های گرم از کلاه نخی و نازک  و در فصل‌های سرد از کلاه‌هایی با بافت ضخیم‌تر و گرم تر استفاده کنید.

بهترین برند های لباس نوزاد در بازار

راهنمای خرید لباس نوزاد

لباس نوزاد یادآور یک احساس شیرین، لطیف و معصوم است. پیش از خرید باید به نکات مهمی در لباس نوزاد توجه کنید تا نوزاد دلبندتان در لباسش احساس راحتی و آرامش داشته باشد، برای خرید بهتر نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • جنس لباس

در خرید لباس نوزاد پیش از آنکه به مدل و زیبایی لباس توجه کنید، باید جنس لباس را در نظر بگیرید زیرا جنس لباس نوزاد اهمیت بسیاری دارد و اگر  نوزاد شما در لباسش احساس راحتی نداشته باشد دچار حساسیت می شود یا پوست لطیف‌ اش قرمز می شود. از این جهت توصیه می‌کنیم پیش از خرید لباس نوزاد حتما دقت کنید که لباس از الیاف مناسبی تهیه شده باشد.

انواع جنس: 

 1. پنبه لاون : یک پارچه بسیار نازک و لطیف است که اکثر لباس های نوزاد را از این نوع پارچه تهیه می‌کنند. پنبه لاون بافت نازکی دارد و نوزاد در این جنس لباس احساس راحتی می‌کند.
 2. باتیست: یک نوع پارچه با بافت درشت اما لطیف است که در تهیه بسیاری از لباس‌های بچگانه و لباس خواب استفاده می‌شود.
 3. لاکرا : یک نوع پارچه کشی است و برای تولید لباس راحتی نوزاد تهیه می‌شود.
 4. پارچه کتان : باعث عبور جریان هوا می‌شود. در صورتی که می‌خواهید یک لباس مهمانی ساده برای نوزادتان تهیه کنید، پارچه کتان بهترین انتخاب است.
 5. ماهوت : یک پارچه سبک است که برای دوخت لباس مهمانی نوزاد به کار می‌رود. این پارچه سطح درخشانی دارد و مناسب دوخت لباس مجلسی بچگانه است.
 6. میکرو فیبر: اگر نوزاد شما پوست حساسی دارد، می‌توانید از لباس‌هایی با جنس میکرو فیبر بهره‌مند شوید. این جنس از پارچه باعث حساسیت پوستی نمی‌شود.
 • سایز لباس

دانستن اینکه نوزادتان در ابتدا به چه سایز لباسی نیاز دارد ممکن است کمی سخت باشد. لباس‌های دوران نوزادی معمولاً تا سه ماهگی به سرعت برای بسیاری از نوزادان کوچک می‌شود و به برخی از نوزادانی که هنگام تولد وزن بالاتری دارند، لباس‌های سایز نوزادی را نمی‌توان پوشاند و از همان بدو تولد لباس‌های سایز نوزاد سه ماه یا سه تا شش ماهه را می‌پوشند. اما نوزادان ریزاندام، لباس‌های سایز نوزادی خود را تا ماه‌ها می‌پوشند، پس بهترین کار این است که با تشخیص حدود وزن نوزاد توسط پزشک، فقط چند دست لباس‌ معمولی بخرید و خرید کلی را بعد از تولد انجام دهید. همچنین لازم است دقت کنید که لباس نوزادتان باید کمی گشاد و آزادتر باشد و کاملاً به بدنش نچسبد و خیلی جذب هم نباشد.

 • تعداد لباس ها

این موضوع که از هر نوع لباس به چه تعداد نیاز دارید، به قصد شما برای تعداد دفعات شستن لباس‌ها و به میزان حساسیت و وسواس شما ارتباط دارد. ولی در کل بهتر است بعد از تولد نوزادتان، از هر لباس چند دست داشته باشید.

 • نداشتن زیپ

لباس نوزاد نباید زیپ داشته باشد زیرا نوزاد بدون آنکه متوجه باشد، دست و پاهایش را در جهت‌های مختلف تکان می‌دهد. از این رو ممکن است دست یا پایش به زیپ لباس گیر کند و دچار آسیب شود.

توصیه می‌کنیم به منظور رعایت نکات ایمنی، لباس دکمه‌دار تهیه کنید. بهتر است دکمه‌های لباس پلاستیکی باشند و گوشه‌های تیز نداشته باشند. همچنین توصیه می‌کنیم استحکام دوخت دکمه‌های لباس را بررسی کنید تا به راحتی باز نشوند.

 • دقت در خرید زیرپوش

زیرپوش نوزاد  از مهم‌ترین لباس‌های نوزاد است، زیرا  دائما در ارتباط مستقیم با پوست بدن نوزاد است. در صورتی که جنس زیرپوش نوزاد زبر و نا مناسب باشد، نوزادتان ناآرام می‌شود. برخی از زیرپوش‌هایی که جنس پلاستیکی دارند یا از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند، ممکن است باعث حساسیت و سوختگی پوست نوزاد شوند.

توصیه می‌کنیم زیرپوش نوزادی که انتخاب می‌کنید، حتما جنس نخی، نازک و ظریفی داشته باشد. یک زیرپوش مناسب و استاندارد بدن نوزاد را گرم نگه می‌دارد، از این رو در خرید زیرپوش نوزاد دقت لازم را داشته باشید.

 • قابل شستشو بودن

برخی از تولیدکنندگان لباس نوزاد لباس‌های بی‌ کیفیتی وارد بازار می کنند که تنها با یک بار استفاده یا شستشو از بین می‌روند.

از این جهت توصیه می‌کنیم به برچسب روی لباس توجه کنید و یک لباس قابل شستشو تهیه کنید. معمولا لباس نوزاد در طول روز به سرعت کثیف می‌شود، از این رو این لباس باید استحکام بالایی داشته باشد تا در شستشوهای  مداوم  از بین نرود.

حتما لباس نوزادی تهیه کنید که در ماشین لباسشویی به سادگی شسته شود و دچار آسیب نشود. معمولا مادرها زمانی برای شستن لباس نوزاد به روش سنتی و با دست ندارد و ساده‌ترین روش شستشوی لباس نوزاد با ماشین لباسشویی است.

بهترین برند های لباس نوزاد در بازار

در ادامه با توجه به ویژگی هایی که ذکر کردیم ، چندتا از بهترین برند های لباس نوزاد در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد که همه ویژگی های مناسب را دارند. ابتدا برند های خوب داخلی را معرفی کرده سپس به برند های خارجی می پردازیم.

برند تاپ لاین

برند تاپ لاین

از ویژگی‌ منحصربه‌فرد لباس‌های تولیدشده برند تاپ لاین، پارچه‌های تماما از جنس نخ پنبه، باکیفیت و ضد حساسیت است و دیگر نیاز نیست نگران سلامت پوست حساس نوزاد دلبندتان باشید. الگوهای سایزی که در طراحی و دوخت لباس‌ کودک و نوزاد تاپ لاین استفاده می‌شود، الگویی استاندارد با معیارهای اندازه‌گیری با توجه به سن نوزاد و کودک است. درواقع تاپ لاین از ۷ سایزبندی برای تولید زیرپوش‌های تولیدی خود استفاده می‌کند. این برند از بهترین برند های لباس نوزاد در بازار ایران می باشد.

سایزبندی لباس تاپ لاین

برند تاپ لاین همیشه تلاش کرده است تا با تولید لباس‌های متناسب با سنین مختلف نوزاد و کودکان تولید و به انتخاب بهتر و راحت‌تر والدین هنگام خرید لباس کودک، کمک کند.

 • سایز ۰ ، مناسب نوزاد صفر تا سه ماهه
 • سایز ۱ ، مناسب نوزاد سه تا شش ماهه
 • سایز ۲، مناسب کودک شش تا نه ماهه
 • سایز ۳، مناسب کودک نه ماهه تا یک ساله
 • سایز ۴، مناسب کودک یک ساله تا ۱۸ ماهه
 • سایز ۵، مناسب کودک ۱۸ ماهه تا دو ساله
 • سایز ۶، مناسب کودک دو ساله تا سه ساله

برند به آوران

برند به آوران

شرکت تولیدی به آوران هم یکی از بهترین برند های لباس نوزاد در بازار، در تولید لباس نوزاد و کودک است. این شرکت تولیدی شهرت و محبوبیت خود را به دلیل تولید لباس‌هایی با مواد اولیه باکیفیت، مرغوب، طراحی خلاقانه و متنوع همگام با دیگر رقبای خود، به‌ دست آورده است. برای والدین جنس باکیفیت و ضد آلرژی پوشاکی که برای فرزندشان می‌خرند، بیش از هر چیزی اهمیت دارد. این که پوشاک آنها سلامت کودکشان را به خطر نیندازد و علاوه بر نرمی و  لطافت مناسب و ایده‌آل، با پوست حساس بچه‌ها هم سازگار باشد. همچنین در کنار جز جنس لباس، طراحی زیبا و خلاقانه آن هم اهمیت دارد، چراکه این روزها برخی از مدل‌ها خیلی تکرار شده‌اند. برند ایرانی به‌ آوران، تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بتواند پوشاکی باب سلیقه و خواسته والدین تولید کنند.

با توجه به تحقیقات انجام شده در سایت‌های معتبر تعداد زیادی از خانواده‌ها از کیفیت مرغوب و ضد حساسیت پارچه‌هایی که در تولید پوشاک به‌ آوران استفاده شده، راضی هستند چرا که به‌ آوران پارچه‌هایی از جنس ۱۰۰ درصد پنبه را برای دوخت لباس‌های مخصوص نوزادان و کودکان استفاده می‌کند. سایزبندی لباس‌های تولیدشده به‌ آوران استاندارد است و می‌توانید با در نظر گرفتن ماه تولد، وزن و قد نوزاد، لباس مناسب او را تهیه کنید.

سایز بندی لباس به آوران

 • سایز ۱، لباس‌های مخصوص نوزادان از بدو تولد تا سه ماهگی
 • سایز ۲، از سه ماهگی تا شش ماهگی
 • سایز ۳، از شش ماهگی تا یک سالگی
 • سایز ۴، از یک سالگی تا ۱۸ ماهگی
 • سایز ۵ ، از ۱۸ ماهگی تا دو سالگی
 • سایز ۶، از دو سالگی تا سه سالگی

 برند آدمک

برند آدمک

آدمک ، از سال 1342 به تولید پوشاک نوزاد و کودک اشتغال دارد و مفتخر است که زیر پوش های 100% پنبه نوزادی برای اولین بار توسط این واحد تولیدی در اوایل دهه 60 به مصرف کنندگان ایرانی معرفی گردید. کالاهای عرضه شده در این مجموعه با رعایت بالاترین استاندارد های مواد اولیه مصرفی و روش های تولید تهیه شده اند و با بهترین کالاهای هم ردیف ارایه شده در سطح دنیا رقابت می نماید. این برند نیز بدون شک جزو بهترین برند های لباس نوزاد در بازار است.

برند نیلی

برند نیلی

می توان گفت یکی از انتخاب های موفق و مطمئن در پوشاک نوزادی محصولات نیلی است.
استفاده از نخ و الیاف طبیعی در تولید پوشاک به همراه طراحی خلاقانه و گستردگی تنوع در سایز بندی های گوناگون تا سن ۲ سال، مجموعه نیلی را به عنوان یکی از بهترین برند های لباس نوزاد در بازار ایران مطرح کرده.
نخ پنبه در پوشاک نوزادان و کودکان برای استفاده در همه فصل ها به خوبی پاسخگوی نیاز آنها است و از پوست لطیف و حساس کودکان محافظت می کند. کیفیت عالی، دوخت بی عیب و نقص، مقاوم بودن در برابر شست و شو و ضد حساسیت بودن محصولات نیلی آرامش و رضایت خاطر پدران و مادران را فراهم می نماید.

آدرس کارخانه: تهران، کیلومتر ۸ جاده مخصوص کرج، بعد از اتوبان آزادگان،خیابان شانزدهم، خیابان چهار شرقی، صنایع آموزشی آزادگان

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان انقلاب، خیابان فلسطین، خیابان لبافی نژاد، کوچه خادl

برند بی سی سی

برند بی سی سی

بی سی سی از سال ۱۳۸۰ آغاز به کار نموده و  توانسته تا اکنون به واسطه کیفیت در ارائه خدمات و کالا های خود جایگاهی شایسته ، در میان خانواده های ایرانی بدست آورد از عوامل دیگری که موجب این موفقیت گردیده , دیدگاه برند محور مدیران مجموعه است که تبدیل به مزیت رقابتی قدرتمند در برابر برند های سنتی موجود در بازار پوشاک نوزاد ایران شده است.

در سال ۱۳۸۴ و با تغییر هیئت مدیره بی سی سی ، بیشتر از پیش فعالیت های برند سازی در این سازمان قوت گرفت چراکه مدیران جدید ، بازاریابی را ابزاری مهم برای بدست آوردن سهم بازار دانسته و به این دلیل سرمایه گزاری های قابل توجهی در این راستا صورت پذیرفت. با در پیش گرفتن دیدگاه برند محور یکی از اصلی ترین ماموریت های بی سی سی ارایه محصول با کیفیت استاندارد و بدون حساسیت برای پوست نوزادان شد از این رو پارچه هایی که از ۱۰۰% پنبه تهیه گردیده بود و همچنین سایر متعلقات بدون آلرژی، برای تولید محصولات بی سی سی مورد استفاده قرار گرفت .

در سال ۱۳۹۷ به علت استقبال بالا از محصولات بی سی سی بخش تولید این مجموعه ارتقاء یافت و از تولیدی به شکل کارگاه به کارخانه تبدیل گردید. در سال ۱۳۹۱ اولین شعبه ی بی سی سی در تهران، مرکز خرید میلاد نور افتتاح گردید . شعبات بی سی سی تا سال ۱۳۹۷ به ۱۷ شعبه در سراسر ایران ارتقاء یافت . در مقوله ی ارایه خدمات در شعب بی سی سی به جای استفاده از روش های سنتی متداول در ایران که فروشگاه را تنها محلی برای فروش و انتخاب محصول در نظر می گیرند، از هنر فروشگاه گردانی (Shopping art) استفاده شد که این مهم موجب آن گردید فروشگاه های بی سی سی از دیگر فروشگاه های لباس نوزاد در ایران متمایز شود. این مجموعه بدون شک از بهترین برند های موجود در بازار ایران است.

کارخانه: شهر قدس ، بلوار مصلی ، روبروی تامین اجتماعی ، پلاک ۸

شماره تماس کارخانه: ۴۶۸۲۲۷۸۸-۰۲۱

آدرس دفتر مرکزی : تهران سعادت آباد

شماره تماس دفتر مرکزی: ۲۲۰۹۸۷۹۳-۰۲۱

برند چیکو (chicco)

برند چیکو (chicco)

برند chicco که تلفظ صحیح ایتالیایی آن (کی کو) هست، یکی از بهترین برند های لباس نوزاد در بازار و تولید کننده انواع لباس کودک و نوزاد و اسباب بازی کودک در سراسر جهان است که در حال حاضر در بیش از 120 کشور دنیا در حال فعالیت می باشد. این برند قدمت  60 ساله دارد و در سال 1958 در ایتالیا شکل گرفته و متعلق به هلدینگ آرتسانا می باشد.

چیکو با دارا بودن بیش از 300 فروشگاه مستقیم در جهان و در بیش از 120 کشور، توانسته است محصولات خود را به سراسر جهان ارسال کند.

از محصولات این برند می توان به:

 • لوازم بارداری وشیردهی
 • غذای کودک
 • لوازم بهداشتی کودک
 • کالسکه و کریر چیکو
 • صندلی ماشین کودک
 • انواع تخت کودک و گهواره
 • انواع اسباب بازی
 • لباس کودک و کفش و چکمه
 • سایر لوازم سیسمونی کودک

اشاره کرد.

برند مادر کر (mothercare)

برند مادرکر(mother care)

مادر کر (Mothercare) یک خرده فروش انگلیسی است و به صورت تخصصی به فروش محصولاتی برای مادران باردار و کودکان تا سن 8 سال می‌پردازد. این شرکت توسط Selim Zilkha و Sir James Goldsmith در سال 1961 تأسیس شد و اولین فروشگاه خود را در کینگستون بریتانیا افتتاح کرد. این فروشگاه در سال 1982 با Habitat ادغام شد و Habitat Mothercare PLC را شکل داد. در ماه می سال 2000، فروشگاه‌های Bhs به فیلیپ گرین فروخته شد و فروشگاهی با نام تجاری مادرکر (Mothercare) افتتاح گردید.

مادر کر (Mothercare) در ابتدای کسب و کارش بیشتر تمرکز فروش خود را بر روی لباس‌های بچه‌ گانه، مبلمان مهد کودک و لباس‌های زایمان گذاشت اما بعد از آن، گستره وسیعی از لباس‌ها را برای کودکان تا سنین پنج سال و هشت سال پوشش داد. اکنون مادر کر فعالیت‌های خرده فروشی خود در انگلستان را در طیف گسترده‌ای از لباس‌های مادر و کودک، تخت و کمد کودک، ملحفه، تغذیه، وسایل حمام، وسایل حمل کودک، لوازم بهداشتی کودک و اسباب بازی ارائه می‌دهد و همچنین از طریق شرکت‌های تحت امتیاز در اروپا، خاورمیانه، آفریقا و شرق دور تحت نام تجاری Mothercare حضور دارد. این برند از بهترین برند های لباس نوزاد در بازار برند های خارجی است.

برند نکست (next)

برند نکست(next)

نکست Next شرکت خرده‌فروشی بریتانیایی و چند ملیتی است که در زمینه عرضه لباس، کفش و زیورآلات فعالیت می‌نماید. شرکت نکست Next در سال ۱۸۶۴ توسط جوزف هیپوورت، در شهر لیدز تاسیس گشت و در حال حاضر دارای۷۰۰ شعبه است که ۵۰۰ شعبه فروش در بریتانیا و ایرلند بوده و ۲۰۰ شعبه نیز در اروپا، آسیا و خاورمیانه دارد. برند نکست Next در سال ۲۰۱۲ از رقیب دیرینه‌اش، مارکس اند اسپنسر، پیشی گرفت و به‌ عنوان بزرگترین خرده‌فروش پوشاک در بریتانیا شناخته‌ شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر لسترشر، بریتانیا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس لندن معامله می‌شود. این برند نیز از بهترین برند های بازار است.

برند کارترز (carter’s)

برند کارترز

برند کارترز به جرات می توان گفت بهترین برند لباس نوزاد در بازار و بهترین انتخاب برای خرید لباس نوزادی است. این برند که کارخانه اصلی آن در آمریکا قرار دارد در سال 1865 توسط ویلیام کارترز تاسیس شد. در سال 2019 برند کارترز، برند اول در زمینه لباس های خواب کودکان آمریکا شد. پوشاک کارترز جزو معدود شرکت هایی است که فقط در زمینه کودک فعالیت دارد و دارای گسترده ترین طرح ها و رنگ ها برای کودکان است.

الیاف مورد استفاده در برند کارترز از الیاف طبیعی و قابل بازیافت تشکیل شده اند و برای پوست کودک حساسیتی ایجاد نمی کنند.  پوشاک تخصصی کودک کارترز از کشور هایی همچون تایلند و کامبوج بصورت سفارشی و با کیفیتی بسیار بالا وارد کشور می شوند.

برند زارا (zara)

برند زارا (zara)

برند زارا یکی از بزرگترین برند های پوشاک آقایان و بانوان است که محصولات و پوشاک مربوط به کودک را نیز، عرضه می کند. این برند از سال 1975 در اسپانیا کار خود را با طراحی مدل های خاص شروع کرد. یکی از ویژگی های برند زارا، توجه همیشگی به محیط زیست و قابل بازیافت بودن محصولاتش است. برند پوشاک زارا جزو کلکسیون های لوکس لباس و لوازم شخصی محسوب می شود و البته برند های تقلبی زیادی با لیبل زارا وارد بازار می شوند.

راهنمای پوشاندن لباس به نوزاد

 • از لباس‌هایی که دور گردن آنها تنگ است و لباس‌هایی که بند یا کراوات دارد دوری کنید.
 • دکمه‌ها و تکه‌های تزیینی لباس را به دقت نگاه و بررسی کنید تا مطمئن شوید محکم است.
 • طوری به نوزاد لباس بپوشانید که به او فشار نیاید.
 • دکمه‌ها و کش‌ها را باز کنید تا بتوانید سر کودک را  به راحتی وارد آنها کنید.
 • ابتدا سر آستین‌ بلوزها و پاچه‌ی شلوارها را بگیرید تا دست‌ها و پاهای نوزاد را راحت‌تر وارد لباس شود.
 • لباس پوشاندن به نوزاد روی میز مخصوص تعویض پوشک یا روی زمین اغلب ساده‌تر است.
 • هنگام پوشاندن لباس، با کودک خود صحبت کنید یا سرگرمش کنید تا از لباس پوشیدن لذت ببرد.

کلام آخر

در این مقاله سعی داشتیم شما را با بهترین برند های لباس نوزاد در بازار آشنا کنیم و ویژگی های لباس مناسب و راهنمای خرید به شما ارائه دهیم.ممنون از اینکه با سایت تاپتنا همراه بودید.

اگر نوزادی دارید یا به تازگی قرار است صاحب نوزادی شوید از مقاله بهترین برند های پوشک بچه  دیدن کنید.

3.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا