پزشکان

بهترین دکتر ختنه در تهران【سال1402】⭐ + لیست 10 تایی

سلامتی انسان ها مهم ترین نعمت الهی می باشد که از دیرباز تا به امروز مورد توجه همگان قرار گرفته است، این توجه ها از تمیز نمودن بدن و رعایت اصول بهداشتی گرفته تا ختنه کردن پسران؛ ختنه از جمله جراحی های متداول برای فرزندان پسر می باشد که اصول خاص خود را دارد، از اين رو قصد داريم 10 تا از بهترین دکتر ختنه در تهران را به شما معرفی کنیم تا بتوانيد فرزند خود را ختنه كنيد.

ختنه چيست؟

هنگامی كه پسر متولد می شود، پوستی بر روی انتهای آلت‌ كودک قرار گرفته است که با انجام دادن جراحی ختنه، اين پوست برداشته می‌شود؛ در واقع ختنه بیشتر در بين مناطق مذهبی مرسوم می باشد و از جمله یکی از واجبات در دين اسلام است ولی اكنون در بیشتر کشورها این جراحی را برای نوزادان خود انجام می‌دهند.

زمانی که دكتر پوست انتهایی را برمی دارد؛ آلت كودک كاملا در معرض دید قرار می‌گیرد که در بيشتر موارد برای رعایت كردن بهداشت و تمیزی انجام می‌شود.

ختنه در اسلام

ختنه در اسلام به عنوان یک عمل مذهبی در برخی از جوامع مسلمانان انجام می‌شود. ختنه به معنای برداشتن بخشی از پوست غیرضروری واقع در اطراف نواحی تناسلی پسران است در اسلام، ختنه بر اساس احادیث و روایات از دوران پیامبر اسلام، محمد (ص) به عنوان عملی مستحب یا حتی واجب در برخی موارد مطرح شده است.

 • در برخی کشورها و مکان‌ها، ختنه به عنوان یک رویداد مذهبی و فرهنگی با آیین‌های خاصی همراه است و ممکن است در زمان‌ها و شرایط خاصی انجام شود.
 • اکثر علمای دین توصیه می‌کنند که ختنه بهتر است در دوران کودکی (معمولاً بین 1تا 3 ماهگی) انجام شود.
 • حضرت علی (ع) فرموده‌اند: فرزندان خود را در روز هفتم ختنه و هیچ گاه گرما و سرما شما را از این عمل باز ندارد زیرا ختنه مایه طهارت و پاکی جسم است.
 • طبق روایتی از امام کاظم (ع) ایشان فرموده‌اند ختنه نوزاد در روز هفتم سنت است و تاخیر آن نیز منعی ندارد.
 • براساس فقه امامی خودداری از ختنه در مردان جایز نیست و باید عمل ختنه انجام شود.
 • اگر مرد غیر مسلمانی به دین اسلام روی آورد و مسلمان شود، ختنه بر اون واجب است.
 • اگر طفلی بالغ شود و قبل ار سن تکلیف ختنه نشده باشد بر او واجب است که ختنه شود.
ختنه در اسلام

برای انجام ختنه چه آمادگی مورد نياز است؟

برای انجام دادن این جراحی برای فرزند خود، بايد در ابتدا اين موضوع را در نظر بگیرید که آيا كودک پسر آمادگی كافی برای انجام دادن این جراحی را دارد یا خیر؟ شما باید در رابطه با اين موضوع، نظر دكتر متخصص را بپرسيد تا ايشان بگويد كه آمادگی فرزند شما برای انجام اين جراحی چه مقدار است.

در اكثر اوقات، بزرگسالان می توانند پس از گذشت چند روز از به دنیا آمدن نوزاد خود، این جراحی را برای وی انجام دهند اما اين امكان وجود دارد كه در برخی از کودکان به دلایل مختلفی مثل نارس بودن، انجام دادن این جراحی بسيار زود باشد؛ دكتر متخصص در خصوص مزایا و خطرات احتمالی توضیحات لازم را خواهد داد.

پس از اين كه بهترین دکتر ختنه در ایران نظر خود را ارائه داد، شما می‌توانید فرم رضایت‌نامه را برای فرزند خوب تکمیل کنيد و رضایتتان را برای انجام دادن این جراحی برای فرزند خود اعلام نماييد؛ هر اندازه كه انجام این جراحی برای کودکان زودتر انجام گیرد، برایشان بهتر و مناسب تر خواهد بود؛ چون كه در سنین بالاتر آن ها درد بیشتری را احساس خواهند کرد.

برای انجام ختنه چه آمادگی مورد نياز است؟

مزایای ختنه کودک

همان طور که می دانید ختنه کردن برای نوزادان پسر از واجبات است زیرا با مزایا و فواید بسیار زیادی برای آن ها همراه است؛ این مزایا موجب شده تمامی خانواده ها نوزادان خود را ختنه کنند، در ادامه برای شما این مزایا را شرح خواهیم داد :

 • ختنه کردن می تواند ریسک مبتلا شدن به سرطان آلت تناسلی را کاهش دهد.
 • با این روش از بروز بیماری بالانوپوستیت (التهاب غده و پوست ختنه گاه) جلوگیری می شود.
 • ختنه از به وجود آمدن بسیاری از بیماری های مقاربتی از جمله STD و HIV جلوگیری می کند.
 • با کمک این روش خطر ابتلا به عفونت ادراری کاهش می یابد.
 • در صورت ختنه کردن نوزادان از بیماری فیموز (چسبیدن بسیار شدید و سفت پوست ختنه‌گاه به آلت تناسلی) جلوگیری می شود.
 • ختنه کردن خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را برای شریک جنسی کاهش می دهد و در ضمن مانع از عفونت‌ها و آلودگی‌ها در آلت تناسلی می شود.

در ادامه لیست ده تایی از بهترین دکتر ختنه در تهران را گردهم آورده ایم تا در صورتی که به دنبال متخصص ختنه می باشید، به راحتی به مقاله ما مراجعه نمایید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

عوامل تاثیرگذار در هزینه نهایی ختنه:

❤️تخصص پزشکهر چه پزشک موردنظر از تحصیلات بالاتری برخوردار باشد، هزینه ختنه نیز بیشتر خواهد بود.
❤️سابقه درخشانداشتن تجربه و سابقه بالا در نتیجه جراحی و در نهایت در هزینه ختنه نیز موثر می باشد.
✅به روز بودنبهترین دکتر ختنه همواره باید به روز باشد و طبق متد روز دنیا خدمت رسانی نماید.
⭐امکانات ویژهبرخورداری از امکانات و تجهیزات ویژه از اساس کار هر پزشکی است و بهترین دکتر ختنه باید از پیشرفته ترین تجهیزات بهره جوید.

بهترین دکتر ختنه در تهران کیست؟

بهترین دکتر ختنه در تهران به فردی گفته می شود که می تواند با کودکان ارتباط بسیار قوی برقرار کند و به خوبی و با آرامش آن ها را ختنه کند؛ دکتر ختنه در زمینه انجام این نوع از جراحی های سرپایی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و می تواند به خوبی از عهده انجام این روش بر بیاید؛ بهترین دکتر ختنه در تهران در زمینه ختنه کودکان از سابقه بسیار زیادی برخوردار است و می تواند نظر والدین را به نحوه کار خود جلب کند.

بهترین دکتر ختنه در تهران با هر یک از کودکان رفتار بسیار مهربان و محترمانه دارد و سعی می کند با صبر و حوصله به وظیفه اش عمل کند؛ دکتر از ابزار و تجهیزات بسیار تمیز و استریل شده استفاده می کند تا سلامت کودکان به خطر نیفتد و ناحیه تناسلی شان دچار عفونت و مشکل نشود.

مزایای ختنه کودک

10 تا از بهترین دکتر ختنه در تهران را بشناسید!

دکتر اکبر عابدی

دکتر اکبر عابدی

دكتر اكبر عابدى داراى بورد تخصصى جراحى كليه و مجارى ادرارى، نابارورى و اختلالات عملكرد جنسى مردان از دانشگاه علوم پزشكى تهران مى باشند. دكتر عابدى با بهره مندى از دانش جراحى مجارى ادرارى و آشنايى كامل به آناتومى و عملكرد آلت تناسلى داراى تجربه انجام بيش از دوازده هزار ختنه به روشهاى مختلف تحت بى حسى موضعى از نوزادى تا بزرگسالى مى باشد. انجام ختنه نوزادى بدون حلقه، بدون بخيه، بدون استفاده از ليزر، كوتر و …و بدون خونريزى با ظرافت، حوصله و دقت، در كنار حفظ عملكرد و زيبايى ظاهرى نتيجه همين دانش و تجربه مى باشد. تسلط كامل بر تكنيك هاى بى حسى و بى دردى باعث ايجاد فضاى آرام براى كودك ، والدين و پزشك در جهت انجام بهينه ختنه خواهد شد. آشنايى با جديدترين تجهيزات تخصصى مورد استفاده در جراحى ختنه و فراهم آورى آن ، در كنار تاكيد بر ايمنى و بهداشت و استريليزاسيون وسايل و محل انجام عمل باعث بهبود سريع و بدون عارضه كودك بعد از ختنه مى شود.

خدمات:

 • انجام ختنه به روشهاى مختلف و در سنين مختلف
 • اصلاح و ترميم عوارض ختنه هاى قبلى
 • جراحى هاى ترميمى نقايص مادرزادى آلت و هيپوسپاديازيس
 • بررسى و پايش رشد و نمو جنسى و بلوغ

آدرس: تهران ، پاسداران ، خيابان گل نبى ، پلاك ٣٤ ، واحد ١٤ ، طبقه چهارم

شماره تماس: 02122895495

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری، متخصص جراحی تومور و سرطان های کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان می باشند؛ همچنین متخصص در زمینه جراحی میکروسکوپی واریکوسل، جراحی سنگ های ادراری، بی اختیاری ادراری هستند؛ ایشان دوره تکمیلی از ژنو سوییس و عضو انجمن ارولوژی اروپا، عضو انجمن ارولوژی کانادا می باشند. ایشان خدمات لیزر HPV هم ارائه می دهند.

خدمات:

 • جراحی تومور های کلیه
 • جراحی های مجاری ادراری
 • ناباروری مردان
 • جراحی واریکوسل
 • جراحی سنگ های ادراری
 • بی اختیاری ادرار
 • لیزر اچ پی وی HPV

آدرس : نیاوران، سه راه مژده، خیابان مقدسی، نبش احمدی زمانی، پلاک۲، واحد ۲

شماره تماس :

02188196551

02188196449

دکتر صابر نجفلو

دکتر صابر نجفلو

دکتر صابر نجفلو متولد سال ۱۳۴۸ ایشان بهترین دکتر ختنه در تهران هستند. ایشان در سال۱۳۶۶ وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و در سال ۱۳۷۴ فارغ التحصیل گردیدند. در سال ۱۳۷۷ در رشته بیماری های کودکان و نوزادان در همان دانشگاه شروع به تحصیل نموده و در سال ۱۳۸۰ بورد تخصصی بیماری های کودکان را کسب نمودند. ایشان عضو رسمی انجمن پزشکان کودکان و نوزادان می باشند.

سوابق :

 • از بنیانگزاران اصلی ختنه به روش حلقه در بیمارستان میلاد
 • سابقه ۲۰ سال ختنه در چندین بیمارستان
 • آموزش ختنه با هماهنگی مدیریت درمان بیمارستان به چندین پزشک در داخل و خارج از کشور
 • انجام بیش از 7 هزار ختنه با کمترین عوارض و بهترین کیفیت در مراکز مختلف
 • مدرس رسمی کارگاه احیای نوزاد در بیمارستان کسری و چندین بیمارستان دیگر
 • به عنوان پزشک سرپرست تیم احیای نوزادان در بخش مراقبت های ویژه نوزادان در بیمارستان های کسری، میلاد، لاله، بهمن، آرش، خاتم الانبیا، یاس سپید فعالیت داشته و دارند.

تقدیرنامه ها :

۱- پزشک نمونه نوزادان در بیمارستان میلاد در سال ۱۳۹۴

۲- تقدیر نامه از طرف ریاست بیمارستان میلاد به عنوان یکی از پزشکان پرتلاش و فعال و دلسوز در مبارزه با بیماری کرونا و درمان نوزادان و کودکان بستری مبتلا به کرونا می باشد.

خدمات:

 • ختنه با حلقه

آدرس: اتوبان ستاری شمال، بالاتر از فروشگاه افق کوروش، ساخنمان پزشکان حکیم، پلاک 47

تلفن تماس: 09102093049 _ 44484260

دکتر سید شهاب الدین ایزدی

دکتر سید شهاب الدین ایزدی

دکتر سید شهاب‌الدین ایزدی متخصص جراحی اورولوژی و دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران است. ایشان در زمینه بیماری‌ها و جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی کارآزموده و مشغول به کار است.

مرکز تخصصی ختنه تهران توسط ایشان تأسیس شده است. برای اولین‌بار در کشور تمامی روش‌های استاندارد و علمی ختنه در این مرکز قابل انجام است. بهترین روش ختنه برای هر کودک، بر اساس ویزیت اولیه و با توجه به سن، آناتومی ناحیه تناسلی و بنا بر درخواست و تمایل والدین پس از مشاوره انتخاب می‌شود. تمامی روش‌های ختنه با بی‌حسی موضعی و با در نظر گرفتن معیارهای طبی و زیبایی انجام می‌شوند.

خدمات:

1.انجام ختنه به تمامی روش‌ها

 • روش جراحی کلاسیک (شیوه سنتی یا تکنیک Dorsal Slit-Sleeve)
 • روش کلامپ نقره‌ای یا کلامپ گومکو (Gomco Clamp)
 • استفاده از کلامپ موگن (Mogen Clamp)
 • استفاده از تجهیزات یک‌بارمصرف (حلقه پلاستیکی)

2.اصلاح ختنه ناقص

3.ترمیم عوارض ختنه‌های قبلی (چسبندگی، تنگی مجرا و …)

آدرس:

خیابان مطهری (تخت طاووس)، دقیقاً ابتدای خیابان علی‌اکبری (پارسا)، جنب فضای سبز، ساختمان نقش طاووس، پلاک ۱۳۳، طبقه ۲، واحد ۸.

شماره تماس:

۰۹۹۲۹۹۰۳۵۳۹

دکتر مهدی افشاری

دکتر مهدی افشاری

دکتر مهدی افشاری، بهترین دکتر ختنه در تهران و متخصص اطفال، کودکان و نوجوانان دارای سابقه انجام 14 سال ختنه تخصصی با کمترین عوارض هستند؛ از جمله خدمات ارائه شده در مطب کودکان دکتر افشاری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خدمات:

 • ختنه تخصصی
 • ویزیت و مشاوره آنلاین
 • ویزیت و تزریقات در منزل
 • واکسیناسیون کودکان در مطب

آدرس : تهران، مهرآباد جنوبی، دانشگاه هوایی جنوبی، تفرش شرقی، پلاک 193، واحد همکف

تلفن تماس : 021 – 66602506

دکتر مریم مومن

دکتر مریم مومن

دکتر مریم مومن بهترین دکتر ختنه در تهران و رتبه برتر بورد تخصصی، فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند؛ ایشان جراحی و درمان بیماری های خوش خیم و بدخیم پستان، ژنیکوماستی در مردان، جراحی باز و لاپاروسکوپی شامل جراحی های فتق جدار شکم، کبد و کیسه صفرا، سینوس مویی، توده های جلدی و جراحی های اورژانس، جراحی و درمان بیماری های مقعد شامل شقاق یا فیشر ، همورویید یا بواسیر و …، انجام جراحی های زیبایی شکمی مانند ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن انجام می دهند.

خدمات دکتر مریم مومن:

 • اعمال جراحی عمومی
 • برداشتن کیسه صفرا به روش لاپاراسکوپی و باز
 • برداشتن آپاندیس به روش لاپاراسکوپی و باز
 • انواع جراحی های شکمی اورژانس و غیر اورژانس مانند فتق های جدار شکم و کشاله ی ران، جراحی های زیبایی شکم شامل لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی، بیماری های پستان و…

آدرس : خیابان پیروزی، نبش خیابان پرستار، ساختمان مهر، کلینیک هما، طبقه ی دو

تلفن تماس : 02177489878

دکتر نجمه سادات باقرحسینی

دکتر نجمه سادات باقرحسینی

دكتر نجمه سادات باقر حسينی بهترین دکتر ختنه در تهران و دارای بورد تخصصی جراحی عمومی می باشند و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران هستند: دكتر باقر حسينی عضو سابق هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و عضو جامعه انجمن جراحان ایران اند؛ ايشان دارای بورد تخصصی اند و عضو انجمن جراحان ایران می باشند.

خدمات دکتر نجمه سادات باقر حسینی:

 • لاپاراسکوپی
 • تیروئید
 • گوارش
 • پستان
 • چاقی و متابولیک
 • زیبایی
 • لیزرهای درمانی
 • زیبایی مزوتراپی
 • تزریق ژل و بوتاکس

آدرس : تهران،خیابان ولی عصر، بالا تر از طالقانی، کوچه فرهنگ حسینی،کلینیک شهرداری، منطقه 6

تلفن تماس: 02122502401

دکتر عباس معین

پزشک متخصص اطفال در شرق تهران (بهترین دکتر ختنه در تهران)، دکتر عباس معین پزشک متخصص کودکان و نوزادان با بیش از ۱۵ سال سابقه در تهران به شما والدین گرامی برای بالا بردن سطح آگاهی و سلامت فرزندانتان می باشد.

دکتر عباس معین متولد فروردین ۱۳۵۵ در شهر یزد می باشد؛ مقاطع تحصیلی شان را تا پزشکی عمومی را در یزد گذراند و سپس جهت گذراندن طرح پزشکی عمومی به شهر تهران عزیمت نموده و در بیمارستان و درمانگاه های ارتش جمهوری اسلامی طرحشان را گذراند. بعد از آن در رشته تخصصی کودکان و نوزادان پذیرفته شدند.

دکتر عباس معین با گذشت بیش از ۱۸ سال سابقه درخشان درمانیشان و فعالیت در بیمارستان ها و درمانگاه های مختلف کشور، هم اکنون در مطب شخصیشان واقع در شرق تهران ( تهرانپارس ) و بیمارستان بزرگ الغدیر در رشته تخصصی کودکان و نوزادان مشغول به فعالیت می باشند.

خدمات دکتر عباس معین:

 • ویزیت تخصصی اطفال
 • تست زردی از طریق پوست
 • دستگاه درمان زردی نوزاد
 • نوار قلب
 • تغذیه درمانی
 • تست قند خون
 • ساکشن جرم و ترشحات گوش
 • تزریقات،بخیه و پانسمان
 • جراحی های سرپایی

آدرس: تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و چهار راه تیرانداز، نبش ۱۶۲ غربی، پلاک ۱، واحد ١

تلفن تماس:  02176700919

دکتر آوید میرشکرایی

دکتر اوید میرشکرایی

دكتر آويد ميرشكرايی بهترین دکتر ختنه در تهران و متخصص بيماری های كودكان و نوزادن هستند؛ از جمله خدمات دكتر آويد ميرشكرايی کنترل كردن رشد و تغذيه نوزادان كودكان و شيرخواران و درمان بيماری های عفونی كودكان می باشد.

سوابق علمی دكتر ميرشكرايی :

 • فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 1365 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد
 • فارغ التحصیل دوره تخصصی بیماری های کودکان در سال 1373 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • گذراندن دوره مشاهده گری عفونی کودکان در بیمارستان مفید، بخش فوق تخصصی عفونی کودکان به مدت 6 ماه (سال 1386)

سوابق کاری دكتر ميرشكرايی :

 • خدمت در بیمارستان مرکزی وزارت نفت از سال 1374 تا سال 1394. آخرین سمت: ریاست گروه اطفال بهداری بهداشت تهران صنعت نفت
 • پزشک متخصص کلینیک تخصصی کودکان بیمارستان مهراد

آدرس : خیابان شهید بهشتی، قائم مقام فراهانی، نبش کوچه هشتم، ساختمان پزشکان 183

تلفن تماس : 88735457 – 88740989

کلینیک الهام

کلینیک الهام

کلینیک “الهام” خدمات ارولوژی و نفرولوژی را به صورت تخصصی و با بهره گیری از پزشکان سرشناس در سطح تهران برای تشخیص و درمان مشکلات و بیماری های کلیه و مجاری ادراری، مشکلات جنسی به مراجعین گرامی ارائه می نماید.

کلینیک الهام در سال 1390 و در مرکز پزشکی یادمان واقع در شهرک غرب افتتاح گردید. از ابتدای فعالیت این موسسه، هدف ما ارائه خدمات کاملا علمی و تخصصی با استفاده از بهترین و به روزترین تجهیزات بود، لذا در وهله اول برخی از پرسنل را جهت آموزش و گذراندن دوره های تخصصی به کنگره های خارجی و داخلی اعزام نمودیم و در گام دوم با دعوت از پزشکان متخصص و فوق تخصص در زمینه های ارتوپدی، مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب و ارولوژی در سال 1392، تیم درمان را به بهترین شکل ممکن تکمیل نمودیم.

خدمات کلینیک الهام :

 • نارسایی کلیه، سنگ کلیه، درمان عفونت کلیه، کلیه اسفنجی
 • بی اختیاری ادرار و درمان آن، عفونت مجاري ادرار
 • وازکتومی، واریکوسل
 • تبخال تناسلی
 • سیفیلیس
 • پروستاتیت، سرطان پروستات و علائم آن، بزرگی پروستات BPH
 • سوزاک یا گاناریا
 • لکه های سفید روی بیضه ها
 • آزمایش ادرار، گلبول قرمز در ادرار، مخاط یا MUCUS در آزمایش ادرار، خون در ادرار ( هماچوری )
 • درد بیضه، ختنه
 • کیست ، پولیپ و زگیل واژن

آدرس : شهرک غرب، بلوار فرحزادی، پانصد متر بالاتر از بلوار دادمان، کوچه محتاج، انتهای بن بست، پلاک یک، طبقه یک

تلفن تماس : 02188591358

پس از انجام ختنه بايد چه مراقبت هايی را انجام داد؟

پس از اين كه انجام جراحی ختنه به پايان رسيد، بايد از گاز استريل نرم بر روی زخم ایجاد شده استفاده كرد؛ استفاده كردن از اين نوع باندها برای جلوگیری كردن از برخورد آلت نوزاد با لباس می باشد؛ بعد از انجام دادن جراحی نیز باید مراقبت‌هایی تا هنگام بهبودی كامل انجام شود؛ اين نكات مراقبتی به شرح زير اند :

 • از پمادهایی که بهترین دکتر ختنه در کرج برای بعد از جراحی برای كودک تجویز كرده است استفاده كنيد و مصرف آن پس از هر بار شستشو الزامی می باشد.
 • نبايد شما پوشک فرزندتان را با فشار و به محكمی ببنديد زيرا نباید به آلت کودک هيچ گونه فشاری وارد شود.
 • بايد به فرزندان خود لباس‌های راحتی بپوشانید.
 • پس از اين كه هر بار پوشک بچه تعويض شد، از گاز استريل جديد استفاده نماييد.
پس از انجام ختنه بايد چه مراقبت هايی را انجام داد؟

پس از اتمام ختنه، كودک را چگونه بايد حمام كرد؟

بعضی از والدین اين گونه تصور می‌کنند كه پس از انجام دادن ختنه بايد كودک را استحمام كرد و انجام اين كار هيچ گونه مشکلی را برای فرزند پسر ایجاد نمی‌کند؛ بيشتر متخصصان اين گونه توصیه می‌کنند که باید در هفته‌های ابتدایی اسفنجی را برای تميز كردن فرزند خود استفاده نماييد و ايشان را تمیز کنید؛ در حقيقت هنگامی می‌توانید فرزندتان را حمام ببرید که روند بهبودی او را بتوانيد مشاهده کنید.

مشاهده كردن چگونگی روند بهبودی فرزند بدين معنا نیست که با استفاده كردن از صابون بخش جراحی شده را ماساژ دهید؛ فقط باید با استفاده كردن از آب گرم، قسمت مورد نظر را شستشو ملایمی داد؛ بعد از بهبود يافتن کامل كودک، می‌توانید شستشو با آب و صابون را انجام دهید.

آیا انجام ختنه کودک را می توان به تعویق انداخت؟

توصیه پزشكان متخصص در اين عرصه به هر يک از والدین این می باشد که بايد برای انجام دادن ختنه فرزندان خود در دوره نوزادیشان اقدام نمايند؛ ممكن است برخی اين گونه تصور کنند که در سنين نوزادی، او هيچ دردی را احساس نخواهد كرد اما اینطور نمی باشد؛ در نوزادان نیز زمان انجام دادن جراحی ختنه، دردی وجود خواهد داشت ولی آن ها نسبت به کودکان و بزرگسالان می توانند تجربه آسان تری در اين باره داشته باشند.

در حقيقت برای انجام دادن این جراحی در نوزادان فقط از داروی بی‌حسی استفاده می‌شود و در طول جراحی کودک به طور كامل هوشیار است. ولی در صورتی كه این جراحی در کودکان و بزرگسالان انجام شود، نمی‌توان آن را تنها با استفاده كردن از بی‌حسی انجام داد؛ بايد برای کودکان و بزرگسالان از داروی بی هوشی استفاده کرد.

در كل هر اندازه كه انجام دادن ختنه به سنين بزرگسالی موکول شود، مدت زمان روند بهبودی دردناک‌تر و طولانی تر خواهد بود؛ در نتيجه بهتر می باشد، در صورتی که شرایط برای نوزاد مناسب باشد، در سنین نوزادی این جراحی انجام شود.

ختنه در نوزادان با چه فوايدی همراه است؟

انجام دادن این نوع جراحی با فواید بسيار زیادی همراه می باشد، در حقيقت این امر موجب شده است که تمام افراد مجبور شوند این جراحی را برای فرزندان خود انجام دهند؛ در ادامه قصد داريم كه مزايا انجام ختنه را برای شما ذكر كنيم :

مطابق تحقیقاتی كه اخيرا انجام شده است؛ نوزادانی که در روزهای ابتدايی تولدشان، جراحی ختنه را انجام می‌دهند، احتمال خطر ابتلا به عفونت های ادراری در آن ها بسيار كمتر می شود؛ در ضمن در اين جراحی هم تأثیرات کوتاه‌ مدت و هم تأثیرات بلندمدت قابل مشاهده هستند؛ به طور مثال بیماری‌های جنسی (STI) از جمله بیماری‌های پرخطر می باشند، چنانچه كه جراحی ختنه انجام شده باشد، از بروز آن جلوگیری خواهد شد.

در ضمن والدين بهتر می توانند پسرانی که ختنه انجام داده‌اند را تميز و ضدعفونی كنند؛ در كل انجام دادن این جراحی علاوه بر مواردی كه ذکر شده است، تأثیر بسيار زيادی بر روی بهداشت و جلوگیری كردن از بسیاری از بیماری‌های دیگر خواهد داشت.

ختنه در نوزادان با چه فوايدی همراه است؟

انجام جراحی ختنه چه عوارضی در بر دارد؟

همان گونه که به شما گفته شد، جراحی ختنه فواید بسيار زیادی برای پسرها دارد ولی این نکته بايد در خاطر شما باشد که انجام دادن جراحی ختنه نيز مانند دیگر جراحی ها از عارضه‌های بسیار نادر برخوردار است؛ لازم به ذكر است که پيش از انجام دادن این جراحی برای فرزندتان، اطلاعات كافی در رابطه با هر گونه عوارض احتمالی و نادر آن داشته باشيد؛ در صورتی كه آگاهی داشته باشيد، می‌توانید هنگام بروز اين گونه عارضه‌ها، رفتار و عکس العمل خوبی نسبت به آنها نشان دهید.

از جمله عارضه‌های ختنه كه بسیار نادر است، عفونت می باشد؛ به همين دليل دكتر در طول جراحی، از وسیله‌هایی كه بسيار استریل شده اند استفاده می‌کنند، در بيشتر مواقع عفونت‌ها خفیف می باشند و با استفاده كردن از آنتی‌بیوتیک‌ها درمان می شوند؛ در مواردی كه هر یک از علائم زیر را مشاهده كرديد، بسيار سريع به دكتر متخصص مورد نظر خود مراجعه کنید:

 • قرمز شدن
 • احساس درد
 • تورم در اطراف قسمت برش زده شده
 • چرک كردن
 • تب كردن
 • خونریزی

برخی مواقع اين امكان وجود دارد كه خونریزی‌های بسیار خفیفی مشاهده شوند؛ برای پیشگیری كردن از این عارضه ها، دكتر مورد نظر سابقه‌های پزشکی خانوادگی مرتبط با خونریزی، سلامتی و درمانی را پرس و جو خواهند كرد؛ خونریزی‌هایی كه ایجاد می شوند، گاهی بعد از گذشت مدت کوتاهی متوقف می‌شوند ولی گاهی اين امكان وجود دارد كه نیاز به بخیه مجدد در آن ناحیه و یا انجام جراحی و زیبایی باشد.

در صورتی كه خونریزی مشاهده شود، بهتر است برای اطمینان خاطر خود به پزشک مربوطه مراجعه کنید تا رسیدگی‌های لازم انجام گیرد.

كلام آخر

سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما عزیزان را با متخصصین ختنه آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شود و در صورت نیاز می توانید به لیست ده تایی بهترين دكتر ختنه در تهران مراجعه کنید و به صورت حضوری نزد یکی از این پزشکان بروید و فرزند خویش را ختنه نمایید.

از اين كه تا انتهای مقاله با ما همراه بوديد از شما بی نهايت متشكريم و در صورتی كه هر گونه انتقاد يا پيشنهاد در رابطه با مقاله ما داريد می توانيد از طريق سايت با ما در ميان بگذاريد.

روش های ختنه نوزاد کدامند؟

روش حلقه و روش جراحی

بهترین زمان ختنه نوزاد پسر چه زمانی‌ است؟

بهترین زمان ختنه از نظر پزشکی در ۴۰ روز اول تولد است. محل ختنه در نوزاد زودتر التیام می یابد.

آیا با ختنه می‌توان از سرطان پیشگیری کرد؟

شواهد هنوز کامل نیستند اما با انجام آن می‌توان میزان ابتلا به خطر سرطان آلت تناسلی را کاهش داد.

4.6/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا