پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر ختنه در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

همان گونه که می دانید تمام والدين فرزند پسر خود را در سن مشخصی ختنه می كنند، از اين رو می خواهيم 10 تا از بهترین دکتر ختنه در کرج را به شما معرفی كنيم تا بتوانيد برای ختنه كردن فرزند خود به موقع اقدام كنيد و از اين پزشكان كمک بگيريد؛ از همان ابتدا ختنه کردن فرزندان پسر، بین مردم با ادیان و فرهنگ های مختلف رایج بوده است و باید والدین این کار را انجام دهند؛ البته این روش تحت نظر پزشک و در کلینیک مجهز باید انجام شود تا عوارضی برای نوزاد به وجود نیاید.

بهترین دکتر ختنه در کرج كيست؟

در بيشتر كشورهای مذهبی دنيا، ختنه امری واجب برای فرزندان پسر می باشد و والدين باید اقدام به انجام همچنين كاری كنند؛ در حقيقت ختنه جهت از بين بردن پوست اضافه روی آلت تناسلی نوزاد انجام می شود که دكتر می تواند طبق اصول و روشی خاص و با استفاده از ابزار به خصوص آن را بر دارد و ختنه را انجام دهد.

برای اين كار بايد والدين به مطب بهترين دكتر ختنه در كرج مراجعه كنند زيرا ايشان می تواند به درستی اقدام به انجام این جراحی سرپایی كند و نتيجه موفقيت آميزی حاصل شود؛ بهترین دکتر ختنه در کرج كسی است كه تجربه و سابقه بسيار درخشانی در اين زمينه دارد و از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است.

اما در صورتی که شما در شهر دیگری از جمله تهران ساکن هستید و قصد ختنه کردن فرزند خود را دارید، می توانید با مراجعه به سایت بهترین دکتر ختنه در تهران، پزشک شهر خود را بیابید و برای انجام ختنه نوزاد خود اقدام کنید.

بهترین دکتر ختنه در کرج كيست؟

برای انجام ختنه از چه روش هايی می توان استفاده كرد؟

برای انجام ختنه از سه روش می توان كمک گرفت كه هر يک به نوعی قابل انجام هستند و هر کدام از پزشکان، يكی از روش ها را مد نظر دارند و استفاده می كنند؛ اين روش ها به شرح زير می باشند :

1 . گامپ گومکو :

برای انجام دادن اين روش از ابزار ویژه ای به نام آن کاوشگر استفاده می شود که جهت جدا کردن پوست از آلت تناسلی می باشد(به طور معمول به وسيله غشای نازک به آنها ملحق می شوند) و وسیله ای زنگ دار بر روی سر آلت تناسلی مرد و در زیر شاخک تعبیه شده است (در جهت اجازه دادن به این كار امكان دارد برش ایجاد شود)؛ پس از آن، پوست ناحيه ختنه گاه به سوی بالا و زنگ کشیده می شود و گیره ای در قسمت اطراف آن محکم می شود تا موجب كاهش يافتن جریان خون به ناحیه مورد نظر شود؛ پوست سر برای بریدن و برداشتن پوست قسمت ختنه گاه مورد استفاده قرار می گیرد.

2 . گیره مگن :

پوست پیشانی مجددا از طريق پروانه از سر آلت جدا می شود؛ پس از آن پوست ختنه گاه ناحیه جلوی سر، بیرون کشیده می شود و به وسيله گیره ای فلزی همراه با شکاف به داخل آن وارد می شود؛ این گیره تا زمانی آن را نگه می دارد که پوست ختنه گاه همراه با پوست سر بریده شود و پس از این که گیره چند دقیقه باقی ماند، پزشک مطمئن می شود که که خونریزی قابل کنترل است.

3 . تکنیک Plastibell یا حلقه (روش نوین حلقه) بهترین روش :

این روش شباهت بسیار زيادی به تکنیک گیره گومکو دارد و بعد از جدا كردن با کاوشگر، زنگ پلاستیکی در قسمت زیرين پیشانی و بالای سر آلت قرار می گیرد؛ بخیه ای به صورت مستقیم در نواحی اطراف پوست ختنه دیده می شود که موجب قطع شدن خونرسانی به پوست ختنه گاه می شود، بعد از آن می توان از پوست سر در جهت بریدن پوست اضافی پیشانی استفاده كرد؛ ولی حلقه پلاستیکی باقی می ماند و به طور تقريبی 6 الی 12 روز پس از آن خود به خود سقوط می کند.

براي انجام ختنه از چه روش هايي مي توان استفاده كرد؟

ختنه کردن نوزادان چه فوایدی دارد؟

ختنه کردن نوزادان مانند هر جراحی دیگری با فواید بسیاری همراه است و همین موضوع موجب شده که تمام والدین مجاب به انجام این جراحی سرپایی شوند؛ از این رو در ادامه مقاله قصد داریم برخی از فواید ختنه نوزادان را برای شما ذکر کنیم :

طبق گفته بهترین دکتر اورولوژی در کرج، والدینی که نوزادان خود را در روزهای ابتدای تولد، ختنه می کنند، نوزادانشان با احتمال کمتری به عفونت ادراری مبتلا می شوند؛ نه تنها ختنه کردن با فواید کوتاه مدت همراه است بلکه می توان برخی از فواید بلند مدت را در این جراحی مشاهده کرد به عنوان مثال بیماری‌های جنسی (STI) از جمله بیماری‌های پر ریسک محسوب می شوند و چنانچه عمل ختنه در زمان درست و به خوبی انجام شود، از بروز این بیماری جلوگیری می کند.

همچنین والدین می توانند نوزادان پسری که ختنه انجام داده‌اند را بسیار راحت‌تر تمیز و ضد عفونی کنند؛ در کل می توان گفت که انجام دادن این جراحی، می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی بهداشت و جلوگیری کردن از بسیاری از بیماری‌ها داشته باشد.

10 تا از بهترین دکتر ختنه در کرج را بشناسید!

دکتر حمیدرضا قشقاییدکتر حمیدرضا قشقایی

دکتر حمیدرضا قشقایی بهترین دکتر ختنه در کرج هستند که ایشان در زمینه اورولوژی تخصص دارند و می توانند بسیاری از بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری را درمان کنند؛ دکتر قشقایی در ابتدا مدرک پزشک عمومی خود را دریافت کرده اند و در ادامه توانستند که مدرک تخصصی اورولوژی را با موفقیت بسیار زیاد اخذ کنند؛ ایشان دارای بورد تخصصی اورولوژی در ایران و اروپا می باشند.

خدمات :

 • درمان بیماری های مردان و ناباروری
 • درمان بیماری های ادراری
 • درمان عفونت کلیه
 • ختنه

آدرس : کرج، میدان شهدا، برج نوا (کنار بازار موبایل)، طبقه 8، واحد 14

تلفن تماس : 02632245950

دکتر مرتضی مازوچی

دکتر مرتضی مازوچی

دکتر مرتضی مازوچی فوق تخصص جراحی های کودکان هستند و ایشان دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و لاپاراسکوپی می باشند و در ضمن عضو هیئت علمی دانشگاه نیز هستند؛ دکتر مازوچی بهترین دکتر ختنه در کرج هستند و خدماتی را در اختیار مردم قرار می دهند؛ دکتر مرتضی مازوچی در ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه کسب کرده اند و در ادامه با موفقیت کامل، مدرک جراحی اطفال را اخذ کرده اند.

خدمات :

 • انجام جراحی ناهنجاری های مادرزادی
 • جراحی های کم تهاجمی یا لاپاراسکوپی
 • جراحی های نوزادان و کودکان
 • اورولوژی اطفال و فتق و ختنه
 • جراحی بیضه نزول کرده
 • جراحی کیسه صفرا

آدرس : کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا، روبروی کلینیک شهدا، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه هفتم شمالی، واحد 24

تلفن تماس : 32279759

دكتر جعفر امينیدكتر جعفر اميني

دکتر جعفر امینی بهترین دکتر ختنه در کرج می باشند که ایشان با اخذ کردن مدرک دکترای تخصصی بیماری های کودکان و نوزادان از دانشگاه علوم پزشکی، فارغ التحصیل شدند و در حال حاضر به عنوان متخصص اطفال در کرج مشغول به فعالیت پزشکی می باشند.

دکتر جعفر امینی متخصص اطفال هستند که با تجارب بسیار با ارزش خود در حوزه بیماری های کودکان و نوزادان در بیمارستان بسیار معروف شهر کرج، به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و خدمات درمانی بسیاری به بیماران این شهر ارائه می دهند.

خدمات :

 • کنترل کردن رشد فیزیکی و ذهنی نوزادان
 • درمان کردن هر نوع از بیماری های کودکان
 • انجام معاینات دوره ای کودکان و بررسی کردن تکامل آنان
 • مشاوره دادن به والدین برای واکسیناسیون نوزادان و کودکان
 • درمان کردن انواع بیماری های عفونی، گوارشی و حساسیتی نوزادان
 • مراقبت های ویژه از نوزادان نارس، مشاوره تغذیه برای نوزادان و کودکان

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی، ابتدای طالقانی جنوبی، کوچه شهید عابدینی، ساختمان پاستور، پلاک 11، طبقه 4

تلفن تماس : 0263274074

دکتر سید شمس الدین عاملی

دکتر سید شمس الدین عاملی

دکتر سید شمس الدین عاملی بهترین دکتر ختنه در کرج و فوق تخصص جراحی های کودکان در شهر کرج می باشند؛ ایشان در ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را اخذ کرده اند و در ادامه برای مدرک جراحی عمومی تلاش کردند و با موفقیت آن را دریافت کردند؛ دکتر عاملی در نهایت توانستند از دانشگاه علوم پزشکی تهران، مدرک فوق تخصص جراحی اطفال را دریافت نمایند؛ ایشان در بیمارستان و زایشگاه امام علی مشغول به فعالیت هستند و شماره نظام پزشکی ایشان 13488 می باشد.

خدمات :

 • ختنه
 • فتق
 • جراحی های نوزادان و کودکان
 • درمان بیماری های گوارشی کودکان

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی، خیابان طالقانی شمالی، کوچه نسیم، پلاک 479، طبقه دوم

تلفن تماس : 02632261202

دکتر شهلا هاشمی

دکتر شهلا هاشمی

دکتر شهلا هاشمی بعد از اخذ کردن مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1369 از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سال 1373 با مدرک تخصصی کودکان و نوزادان از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شدند؛ فعالیت های آکادمیکی که ایشان انجام می دهند شامل تحقیقات و پژوهش های بسیار ارزشمندشان در زمینه بررسی کردن و شیوع عوارض واکسن سل در نوزادان می باشد.

دکتر شهلا هاشمی متخصص کودکان و نوزادان هستند که بیش از 24 سال سابقه تخصصی در این زمینه دارند؛ می توان گفت که دکتر شهلا هاشمی بهترین دکتر ختنه در کرج هستند و بین مردم این شهرت زیادی دارند.

خدمات :

 • درمان بیماری های گوارشی کودکان
 • درمان بیماری های حساسیتی و بیماری های عفونی
 • مراقبت کردن از نوزادان ( غذای کمکی، مولتی ویتامین و قطره آهن، خواب طبیعی نوزاد و …)

آدرس : کرج، 45 متری گلشهر، نبش کوچه شقایق، ساختمان گلشهر

تلفن تماس : 0263408909

دکتر فرزانه زنوریدکتر فرزانه زنوری

دکتر فرزانه زنوری فوق تخصص اطفال و کودکان در کرج می باشند که ایشان در ابتدا موفق به کسب مدرک پزشک عمومی شدند و در ادامه با تلاش و زحمات خود، توانستند مدرک تخصصی اطفال را اخذ نمایند و وی در حیطه درمان بیماری های اطفال دارای 30 سال سابقه درخشان هستند.

دکتر فرزانه زنوری در این زمینه خدمات بسیاری را به والدین ارائه می دهند تا آن ها بتوانند کودکان خود را به موقع درمان کنند؛ ایشان دارای شماره نظام پزشکی 33399 می باشند و در واقع دکتر زنوری یکی از بهترین دکتر ختنه در کرج هستند و بین مردم شهر کرج شهرت زیادی دارند.

خدمات :

 • اورولوژی کودکان که شامل فتق، ختنه، ترمیم اختلالات آلت تناسی و مجاری ادراری و … است.
 • جراحی و درمان کردن انواع ناهنجاری های کودکان و نوزادان
 • جراحی بیماری های مادرزادی نوزادان و کودکان
 • جراحی ناهنجاری های دستگاه گوارشی کودکان
 • جراحی شکاف کام و شکاف لب
 • جراحی های قفسه سینه و شکم

آدرس : کرج، شاه عباسی، خیابان فاطمیه، روبروی مسجد، پلاک 45، طبقه دوم

تلفن تماس : 02632219789

دکتر مهدی خراسانیدکتر مهدی خراسانی

دکتر مهدی خراسانی متخصص کودکان می باشند که ایشان انواع مختلف بیماری کودکان را درمان می کنند؛ دکتر خراسانی یکی از بهترین دکتر ختنه در کرج هستند که به دلیل رفتار و برخورد محترمانه شان، شهرت زیادی بین مردم شهر کرج دارند؛ ایشان دارای مدرک حرفه ای پزشکی می باشند.

آدرس : استان البرز، کرج، حصارک، خیابان انقلاب، جنب داروخانه دکتر دیانت، پلاک 23

تلفن تماس : 02634552444

دکتر مریم پناهیدکتر مریم پناهی

دکتر مریم پناهی جراح کودکان در شهر کرج هستند که ایشان بسیاری از بیماری های کودکان را می توانند به خوبی درمان کنند؛ دکتر پناهی دارای شماره نظام پزشکی 115400 هستند و در این زمینه دارای سابقه 25 ساله هستند؛ در واقع دکتر پناهی ابتدای تحصیلاتشان، مدرک پزشک عمومی خود را اخذ کرده اند و پس از آن، با ادامه تحصیل، مدرک جراحی عمومی شان را با موفقیت دریافت کرده اند.

ایشان با هر یک از مراجعین خود رفتار و برخورد بسیار محترمانه ای دارند و همین مسئله موجب شده که شهرت بسیار زیادی بین مردم شهر کرج داشته باشند؛ دکتر مریم پناهی یکی از بهترین دکتر ختنه در کرج هستند.

خدمات :

 • انجام انواع مختلف جراحی کودکان از جمله بیضه های نزول یافته و فتق و غیره
 • درمان ناهنجاری مجاری ادراری در کودکان و نوزادان
 • انجام جراحی ناهنجاری های مادرزادی
 • جراحی های قفسه صدری و شکم
 • انجام جراحی شکاف لب و کام
 • جراحی اختلالات گوارشی
 • جراحی تومورهای مری
 • جراحی انسداد روده

آدرس : کرج، عظیمیه، بیمارستان امام علی (ع)

تلفن تماس : 02632527576

دکتر سهراب خزائیدکتر سهراب خزائی

دکتر سهراب خزائی جراح اطفال در کرج هستند که ایشان می توانند خدمات بسیاری را در این زمینه به مردم این شهر ارائه دهند؛ کد نظام پزشکی دکتر خزائی 66186 می باشد؛ ایشان می توانند بسیاری از بیماری های مربوط به کودکان و نوزادان را درمان کنند؛ دکتر خزائی در ابتدا برای اخذ مدرک پزشک عمومی تلاش کرده اند و در ادامه مدرک جراحی اطفال را با موفقیت کامل اخذ کرده اند؛ دکتر سهراب خزائی را به عنوان بهترین دکتر ختنه در کرج می شناسند.

خدمات :

 • ختنه
 • سوراخ کردن گوش
 • درمان زردی نوزادان

آدرس : کرج، محمدشهر، بلوار امام، تقاطع حافظ، طبقه دوم، املاک مهرزاد

تلفن تماس : 02636215485

دکتر میترا اقدسیدکتر میترا اقدسی

دکتر میترا اقدسی توانسته اند در سال 1371 مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را با موفقیت اخذ کنند و پس از آن در سال 1381 با تخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل شدند؛ دکتر میترا اقدسی شانزده سال سابقه تخصصی پزشکی در زمینه انجام انواع جراحی های عمومی و درمانی دارند؛ دکتر میترا اقدسی یکی از بهترین دکتر ختنه در کرج هستند.

خدمات :

 • انجام جراحی های سرپایی از جمله ختنه
 • انجام جراحی های گوارش
 • درمان بیماری های پستان
 • درمان بواسیر

آدرس : کرج، میدان شهدا، به سمت چهارراه طالقانی، ساختمان نیلوفر، طبقه 6، واحد 21

تلفن تماس : 02632261034

پس از ختنه بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

پس از آن كه نوزاد خود را ختنه کردید، بايد به برخی نكات و توصيه ها توجه كنيد تا نوزادتان بتواند بدون هر گونه عارضه، اين دوران را پشت سر بگذارد؛ اين نكات به شرح زير هستند :

1 . نوزاد بايد دست كم 30 الی 60 دقیقه پس از انجام دادن جراحی تحت نظر دكتر باشد و در سه ساعت ابتدایی در منزل، ناحيه جراحی از لحاظ خونریزی و تورم چک شود و لازم به ذکر است که همیشه کمی ورم در این ناحیه وجود دارد؛ اگر پس از ختنه خونریزی به وجود آيد، فشردن ناحيه خونريزی شده به مدت 10 دقيقه موجب متوقف شدن خونريزی می شود ولی در صورتی كه بیش از یک ‌چهارم پوشک نوزاد خونی بود، بايد والدين به دكتر اطلاع دهند تا راهنمایی بگيرند.

2 .  بعد از به اتمام رسيدن اولین ادرار نوزاد، بايد پانسمان اولیه دور انداخته شود و ناحيه ختنه شسته و تميز و خشک گردد و در ادامه پانسمان گاز استریل و مقداری پماد تتراسیکلین بر روی ناحيه جراحی گذاشته شود؛ تا زمان بهبود يافتن و جدا شدن حلقه، از پانسمانی كه استریل است استفاده شود، اما بعد از آن نيازی به هيچ گاز استریلی نیست و تنها نوک مجرای ادرار با استفاده از پماد چرب شود.

3 . بايد ناحيه جراحی شده را تا مدت چند روز ابتدايی از آلودگی و مدفوع دور نگه داشت و در صورتی كه از طريق مدفوع آلوده شده باشد، باید با آب و صابون تمیز شود.

4 . در این جراحی هيچ گونه نیازی به مصرف كردن آنتی بیوتیک به عنوان پیشگیری كننده از عفونت، وجود ندارد مگر این كه در روزهای بعد از جراحی عفونت در موضع به وجود آيد که در این شرایط باید از روش درمانی استفاده كرد.

5 . درد پس از انجام ختنه با تجویز كردن قطره استامینوفن، دو قطره به ازاء هر کیلوگرم تا مدت زمان 1 الی 2 روز( سه بار در روز) تسکین می یابد زیرا این قطره موجب کاهش يافتن درد در نوزاد می شود و درد ختنه به طور معمول یک الی دو روز بیشتر طول نمی کشد.

6 . والدین می توانند نوزاد خود را پس از گذشت دو روز از جراحی استحمام کنند.پس از ختنه بايد به چه نكاتي توجه كرد؟

هزينه ختنه نوزاد چه مقدار است؟

برای ختنه كردن نوزاد بايد هزينه هايی به بهترین دکتر ختنه در کرج پرداخت شود تا ايشان بتواند برای اين جراحی اقدام كند و البته مقدار مبلغی كه بايد پرداخت شود به موارد مختلفی از جمله نوع روش ختنه كردن و چگونگی انجام آن و همچنين سابقه و تجربه دكتر بستگی دارد؛ در كل موارد مختلف بسياری هستند كه بر روی هزينه انجام ختنه نوزاد اثر می گذارند كه اگر می خواهيد در اين باره اطلاعات كافی كسب كنيد، می توانيد به سايت ما مراجعه كنيد و پاسخ سوالات خود را بيابيد.

در چه صورت پس از ختنه بايد به پزشک مراجعه كرد؟

در شرايط مختلفی بايد برای رفع مشكلات حاصل از ختنه به پزشک مراجعه كرد تا ايشان بتواند برای از بين بردن این مشكلات اقدام كند؛ اين موارد شامل گزينه های زير هستند :

 • در صورتی كه نوک آلت نوزاد خونریزی كرده باشد یا تغییر رنگ داده باشد.
 • در صورتی كه تورم بسيار شدید یا خون مردگی به طور وسیع در آلت و بیضه آلت و بیضه رخ دهد.
 • نوزاد باید حداکثر تا مدت زمان 12 ساعت بعد از جراحی ادرار كند در غیر این صورت باید به دكتر معالج نوزاد اطلاع دهید.
 • بروز عفونت در ناحيه ختنه ( قرمزی موضعی و ترشح چرکی )
 • افتادن حلقه در مدت زمان کمتر از 3 روز یا نیفتادن حلقه تا 12 روز پس از جراحی، در کمتر از 3 روز مجددا حلقه دیگری بسته می شود؛ اگر تا 12 روز حلقه نیفتاد به راحتی نخ را پزشک باز می کند و حلقه را خارج می کند.

در چه صورت پس از ختنه بايد به پزشك مراجعه كرد؟

ختنه کردن نوزادان چه عوارضی در بر دارد؟

در ابتدای مقاله فواید ختنه کردن نوزادان را برای شما ذکر کردیم اما این جراحی ممکن است با عوارضی هرچند نادر همراه باشد؛ این عوارض نادر شامل عفونت کردن نوزاد می باشد زیرا در برخی مواقع پزشک نکات بهداشتی را رعایت نمی کند که در این صورت قرمزی، تورم و چرک مشاهده می شود؛ عارضه نادر دیگر این جراحی، احساس سوزش یا کبودی در نوزاد است که این عارضه در نتیجه استفاده از داروهای بی حسی در حین جراحی می باشد.

در صورتی که نوزاد شما در اثر ختنه دچار مشکلات مجاری ادراری و از این قبیل شد، می توانید به مقاله بهترین دکتر کلیه اطفال در کرج مراجعه کنید و نوزاد خود را به مطب دکتر مورد نظر ببرید.

كلام آخر

در این مقاله مطالبی مفید و مورد نیاز در رابطه با ختنه برای شما ذكر کردیم و شما را با 10 تا از بهترین دکتر ختنه در کرج آشنا کردیم تا بتوانید در سن مناسب نوزاد خود را برای ختنه به مطب دکتر مورد نظر ببرید؛ ختنه باید در زمان درست و در کلینیکی معتبر و توسط پزشک حاذق انجام شود تا هیچ مشکلی برای نوزاد رخ ندهد؛ شما می توانید با خواندن این مقاله به پزشکان حاذق شهر کرج به راحتی دسترسی داشته باشید.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم و در صورتی كه هر گونه انتقاد يا پيشنهاد در رابطه با ختنه نوزادان داريد می توانيد از طريق سايت با ما در ميان بگذاريد.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا