سرگرمی و ورزش

بهترین دارت موجود در بازار【سال1402】⭐ + لیست 10 تایی

دارت یکی از ورزش ها و بازی های سرگرم کننده و محبوب به شمار می آید که طرفداران خاص خود را دارد و روز به روز به علاقمندان این ورزش افزوده می شود. بازی دارت چگونه است؟ انواع تخته دارت کدام اند؟  هنگام خرید دارت باید به چه مواردی دقت کنیم؟ مزایای بازی دارت چیست؟ بهترین دارت در بازار کدام است؟ اگر شما عزیزان به دنبال خرید بهترین دارت موجود در بازار می باشید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه بازی دارت:

دارت یکی از ورزش‌های بر اساس رقابت بین بازیکنان می باشد که در آن شرکت کنندگان، موشک‌های نوک‌ تیزی که به تیر دارت معروف هستند را ، به سمت یک هدف در تخته‌ای دایروی، پرتاب می‌کنند.

طبق مستندات تاریخی حدس زده می شود که این بازی که در زمان خود نوعی تفریح هم محسوب می‌شد، برای اولین بار در مدیوال کشور انگلستان انجام شده است. به این دلیل که تاریخ نگاران به مدارکی تاریخی دست یافته اند که بیانگر این است که عده‌ای این ورزش را به دانش آموزان دوره متوسطه آموزش می‌دادند، تا بتوانند با قوی‌ کردن عضله‌های بازو و ساعد خود نشانه‌های بهتر و دقیق تری داشته باشند .

در روزهای جنگ در قرن 18 میلادی ، نشانه‌گیری برای انداختن چوب کبریت از فاصله دور به داخل بطری‌های خالی مشروبات الکلی، یکی از جالب‌ترین تفریحات سربازها بود که بعد تر این ایده به ذهنشان خطور کرد که می‌توانند به شکل کامل تر و سرگرم کننده‌تری بازی کنند و حتی از این بازی کسب درآمد کنند . بنابراین پس از مدتی بطری‌ها تبدیل به یک تخته مسطح شد و با تکه چوب‌های تراشیده شده ، به قطعات کوچک و نوک تیز تغییر یافتند.

صفحه چوبی و مسطح که بورد نام دارد، تشکیل شده از تعدادی حلقه‌های رنگین که به فاصله‌هایی معین نقاشی شده می باشد.  هر پرتاب در داخل حلقه‌های رنگی امتیاز معین خودش را دارا می باشد. از آنجایی که صد ها سال پیش هر وسیله و ابزار سرگرمی و وقت گذرانی از دید قشر سطح بالای جامعه و قشر مرفه پنهان نمی ماند، دارت و پرتاب دارت نیز به سرعت مورد توجه شاهزادگان و ثروتمندان اروپایی قرار گرفت و به مرور در طی زمان به محبوبیت بیشتری دست یافت.

نحوه انجام و قوانین بازی دارت

همانطور که می دانید بازی دارت نیازمند یک تخته دارت(بورد) و تعدادی تیر دارت می باشد. تخته دارت از چهار قسمت تشکیل شده است:

 1. حلقه خارجی (Double Ring)
 2. حلقه داخلی (Triple Ring)
 3. میان خال (Inner Bull)
 4. خال (Bull)

نحوه انجام و قوانین بازی دارت

تخته دارت تشکیل شده از تعدادی دایره هم مرکز است که در نهایت شکل کلی تخته را ، به صورت قسمت های مثلثی که به وسیله میله فلزی از هم جدا شده، درآورده است. هرچند اگر به شکل قرار داشته شده توجه کنید، مشاهده می کنید که میله فلزی علاوه بر درست کردن این مثلث ها تخته دارت را به چهار قسمت که اشاره کردیم ، در آورده است. اگر  تیر دارت شما در بین دو میله اول خورده باشد،امتیاز شما از دوبرابر کردن عدد به دست می آید (Double Ring).

و اگر در بین دو میله دوم خورده باشد امتیاز شما از سه برابر کردن عدد به دست می آید (Triple Ring).  اگر در بین میله سوم باشد امتیاز شما 25 و اگر در بین میله آخر یا مرکز قرار گیرد امتیاز شما 50 خواهد بود . اگر تیر دارت شما داخل این میله ها قرار نگیرد عددی که روی آن است به تنهایی حساب می شود. اگر پرتاب شما خارج از محیط مشخص شده باشد امتیاز شما صفر خواهد بود.

همانطور که مشاهده می کنید هر مثلث عدد خود را دارد، و با پرتاب سه دارت در مجموع اعداد محاسبه می گردد. هر سه پرتاب شما را یک راند نامیده می شود. در آخر شخصی پیروز می شود که به امتیاز در نظر گرفته شده زودتر از باقی دست پیدا کند.

قواعد مشترک  تمام بازی های دارت:

 • هر بازیکن در نوبتش با انداختن سه تیر دارت در هر نوبت (راند) بازی می کند.
 •  هر بازیکن یک دارت را در ابتدا برای مشخص شدن نفر آغاز کننده بازی پرتاب می کند.

 •  امتیازات بدست آمده بر مبنای امتیازی است که برای هر قسمت در نظر گرفته شده است و رنگ تاثیری در امتیاز ندارد.

 • در صورت افتادن دارت از تخته دارت ، اگرچه با ناحیه امتیاز آور برخورد کرده باشد، امتیازی برای آن پرتاب محسوب نمی شود.

راهنمای خرید دارت

راهنمای خرید دارت

برای خرید دارت با در نظر گرفتن اینکه هدفتان از خرید چیست و بودجه‌تان چه مقدار است، انتخاب های متنوعی در بازار وجود دارند. در چه سطحی می‌خواهید این بازی را انجام بدهید؟ حرفه‌ای هستید و هر روز تمرین می‌کنید؟ دارت را برای شرکت در رقابت و مسابقه می‌خواهید؟ شاید هم تنها به‌دنبال تفریح هستید.

باید بدانید که بودجه‌تان برای خرید چقدر است. این موضوع می‌تواند گزینه‌های متعدد پیش رویتان در بازار را کم کند و شما را به نتیجه و انتخاب درست برساند. هرچند دارت گرانتر به معنای بهتر بودن آن نیست و شما عزیزان باید نکات متعددی را در نظر داشته باشید تا بهترین خرید را انجام دهید. در ادامه به نکات مهم در خرید بهترین دارت می پردازیم:

 • صفحه دارت (بورد)

صفحه دارت بسیار مهم می باشد. بوردی مطلوب تر است که براق‌تر و  صاف تر باشد و دوام بالایی نیز داشته باشد. معمولا تخته‌هایی که از الیاف گیاهی طبیعی ساخته شده اند، کیفیت بالاتری دارند و قیمت‌شان هم بیشتر است. تخته‌هایی از جنس پارچه و پلاستیک هم وجود دارند که  مخصوص بازی حرفه‌ای نیستند و کیفیت‌ پایین‌تری دارند. اگر صفحه دارت‌تان از جنس الیاف گیاهی است باید آنها را از سرما و گرما حفظ کنید و دقت داشته باشید که در معرض سرما یا گرمای شدید نباشند.

 • جنس تیر

توجه به مواد سازنده تیر دارت نیز اهمیت بالایی دارد. مواد سازنده تیر دارت نقش کلیدی ایفا می کنند زیرا با توجه به اندازه ، وزن و استحکامشان روی حسی که در دست گرفتن تیر به بازیکن منتقل می کند و نحوه بازی بازیکن و نتیجه نهایی تاثیر دارد. رایج‌ترین مواد‌ی که در ساخت تیر دارت استفاده می‌شوند، نیکل، برنج، تنگستن یا ترکیبی از این مواد است.

تیر دارت‌های برنجی از باقی تیر ها قیمت پایین تری دارند اما دوام زیادی ندارند. تیر دارت‌های نیکلی از برنجی‌ها گران‌تر و بادوام‌تر هستند.ویژگی‌های خاص تنگستن هم باعث می‌شود تا تیر دارت‌هایی از این جنس برای حرفه‌ای‌ترها کاربرد داشته باشند. تنگستن فلزی با چگالی بالا است. به همین دلیل ساخت تیرهایی نازک از این جنس امکان‌پذیر است. پس بدون اینکه وزن تیر را برای سبک‌شدن آن کاهش بدهند، امکان ساخت تیری ظریف از تنگستن به‌ وجود می‌آید.

 • وزن تیر

وزن تیر های این بازی در حدود ۱۶ تا ۲۶ گرم  قرار دارند. این موضوع روی عملکرد هنگام بازی تاثیر مستقیمی می گذارد. البته میزان مشخصی برای وزن دارت نمی توان تعیین کرد و هر بازیکن باید به تنهایی تشخیص دهد با چه وزن تیر دارت، بازی بهتری انجام می دهد. سبک و نحوه بازی هر بازیکن با دیگران تفاوت دارد از اینرو وزن دارت آنها نیز باید فرق داشته باشد.

به‌طور کلی می توان گفت تیرهای با وزن سنگین‌تر ، مستقیم و با انحراف کمتر به حرکت در می‌آیند. افراد حرفه ای با تیرهایی با وزن بالاتر بازی می کنند، که این موضوع باعث می شود دقت حرکت مستقیم تیر در هوا افزایش پیدا کند. تیرهای سبک‌تر مستقیم و بدون انحراف حرکت نمی‌کنند و بیشتر توسط تازه کار ها استفاده می‌شوند.

هرچند موارد گفته شده چیز صد درصدی و قطعی نمی باشد و بسیاری از حرفه‌ای‌ها هم هستند که دوست دارند با تیرهای سبک بازی کنند و بسیاری از مبتدی‌ها هم عاشق تیرهای سنگین هستند. این موضوع فقط توسط خود شخص تعیین می شود. بهترین راه برای خرید تیر دارت با وزن مناسب، این است که گزینه‌هایی با وزن‌های مختلف را به دست بگیرید و هر یک را امتحان کنید تا متوجه شوید که کدام مورد برایتان انتخاب بهتری است.

 • شکل تیر دارت

شکل های متنوع و مختلفی از تیر دارت در بازار موجود می باشد. طریقه ای که تیر دارت را هنگام پرتاب نگه می دارید و اندازه دستتان در خرید موثر است. اگر تیر دارت را با چندین انگشت نگه می‌دارید باید تیرهایی با طول بیشتر انتخاب کنید. اما اگر عادت کرده اید تیر را با نوک انگشتان نگه دارید، بهتر است به سراغ تیرهای کوچک‌تر و کوتاه‌تر مراجعه کنید. به طور کلی انتخاب از میان گزینه‌های موجود به شخص خودتان وابسته است.

بازیکنان حرفه ای دارت، معمولا تیرهای باریک‌‌ تر را ترجیح می دهند چون معمولا پرتاب آنها و برخوردشان به هدف ،در زمانی که چندین تیر دارت از قبل روی بورد و سیبل فرود آمده، راحت تر است. البته باید ببینید که طول و شکل کدام تیرها ، با دست و خواسته‌تان سازگارتر است و با کدام راحت ترید.

گاهی اوقات سازندگان به ناحیه‌ای که در دستان بازیکن قرار می‌گیرد، برش، کنگره و لبه اضافه می‌کنند تا نگه‌داشتن تیر در دست آسانتر شود و لیز نخورد. هرچند نباید این برش ها به طوری باشد که تیر به دست بچسبد و جدا نشود. به طور کلی طراحی ساده بیشتر مناسب بازی حرفه ای می باشد.

بهترین دارت موجود در بازار کدام است؟

همانطور که اشاره کردیم مدل های متنوعی از دارت در بازار وجود دارند. در ادامه 10 تا از بهترین دارت موجود در بازار را برای راحتی شما عزیزان در خرید ، معرفی می کنیم و مشخصات هر کدام را بررسی خواهیم کرد.

دارت یونیکورن مدل Eclipse Pro 2

دارت یونیکورن مدل Eclipse Pro 2

تخته دارت یونیکورن مدل Eclipse Pro 2 طبق استاندارهای تعریف شده از سمت PDC طراحی  شده است. این سازمان برای بازیکنان حرفه‌ای دارت بوده که هرساله تورنمنت‌های گوناگونی را در رشته دارت برگزار می‌کند. این تخته از الیاف گیاهی  ساخته شده است. این صفحه به نسبت صفحه‌های چوبی و کاغذ فشرده ، دوام بیشتری دارد و بازی را برای شما دلپذیر می‌کند.

این صفحه به دلیل الیاف گیاهی استفاده شده حالتی بازگشت‌پذیر نیز دارد، این بدین معنی است که زمانی که سوزن فرو رفته در صفحه را بیرون می‌کشید، صفحه دوباره جمع شده و حالت اولیه خود را پیدا می‌کند. همچنین جنس این صفحه به صورتی است که سوزن دارت در زمان پرتاب به خوبی بر روی صفحه می‌نشیند. قاب چوبی آن نیز امتیاز قسمت‌های مختلف را مشخص می‌کند. راهنمای نصبی بر پشت جعبه به صورت چاپ شده وجود دارد تا بتوانید تخته را به درستی نصب کنید.

فاصله‌ استانداری که در زمان پرتاب سوزن‌ها باید با تخته داشته باشید 237 سانتی‌متر است. تخته دارت یونیکورن مدل Eclipse Pro 2 را می توان بهترین دارت موجود در بازار محسوب کرد و استفاده از آن می‌تواند برای شما لحظاتی خوش به همراه داشته باشد.

 • با کیفیت و با دوام
 • سایز استاندارد مسابقات
 •  جنس صفحه : الیاف گیاهی
 •  قاب چوبی
 • ساختار بدون درز
 • مورد تایید PDC
 • ابعاد: 4 × 46 × 46 سانتی‌متر
 • شعاع پرتاب: 237 سانتی‌متر
 • وزن: 4880 گرم
 • بیشترین امتیاز: 20
 • درجه بندی: دایره ای
 • نوع سیبل: یک طرفه

دارت سوزنی یونیکورن مدل striker

دارت سوزنی یونیکورن مدل striker

یک قاب فلزی برای مشخص‌کردن محدوده‌ی امتیاز‌ دهی روی صفحه موجود است. سیم‌های استفاده‌شده برای ساخت این قاب قطر نازکی دارند تا احتمال برخورد سوزن با ‌قاب کاهش پیدا کند. این قاب فلزی همچنین قابلیت چرخش دارد تا اگر قسمتی از صفحه حالت اولیه خود را از دست داد، بتوان بر اساس نیاز، محدوده‌ی امتیاز را دوباره از نو مشخص کنید. در بسته‌بندی این محصول پیچ‌هایی وجود دارند تا تخته را راحت‌تر نصب کنید.

فاصله‌ای که باید هنگام پرتاب سوزن‌ها با این تخته داشت 237 سانتی‌متر بوده که شعاع پرتاب استانداردی است. یونیکورن همواره یکی از پیشگامان در زمینه‌ی دارت بوده و بسیاری از تغییراتی که در این زمینه صورت گرفته به دلیل نوآوری‌های یونیکورن بوده است.  تخته دارت یونیکورن مدل Striker یک تخته‌ی خوش‌ساخت و باکیفیت بوده و استفاده از الیاف گیاهی باعث شده تا بتوان برای مدت‌ها از آن استفاده کرد. این دارت را می توان یکی از بهترین دارت در بازار محسوب کرد.

 • ابعاد: 45x45x4 سانتی‌متر
 • جنس: الیاف گیاهی
 • شعاع پرتاب: 237( استاندارد)
 • وزن: 1000 گرم
 • بیشترین امتیاز: 20
 • درجه بندی: دایره ای
 • نوع دارت: سوزنی
 • نوع سیبل: یک طرفه

دارت یونیکورن مدل ECLIPSE HD2

دارت یونیکورن مدل ECLIPSE HD2

تخته دارت یونیکورن در بسته بندی و کارتن یونیکورن بفروش می رسد.همراه با تخته لوازم نصب تخته دارت هم موجود می باشد که شامل :
بست یو شکل، پیچ های نصب بست یو شکل، سه عدد ضربه گیر و میخ برای نصب آن روی تخته، یک عدد کارت فینیش، یک عدد متر کاغذی یک متری برای اندازه گیری دقیق جهت نصب تخته دارت روی دیوار یا پایه متحرک تخته دارت، همراه با تخته یک برگه راهنما جهت نصب تخته دارت همراه با اندازه و معیار جهانی فاصله موجود می باشد.
جنس تخته از مواد مصنوعی و کاغذ فشرده شده می باشد که در کارخانه و با دستگاه های دقیق تولید شده است.
از این تخته برای استفاده در سطح آماتور تا حرفه ای می توان استفاده کرد. این تخته ساخت کشور چین می باشد و می توان آن را از جمله بهترین دارت در بازار محسوب کرد.
 • ابعاد: 45x45x4 سانتی‌متر
 • جنس: مواد مصنوعی و کاغذ فشرده شده
 • جنس پر: پلاستیک
 • شعاع پرتاب: 2 متر و 37 سانتیمتر
 • وزن: 4500 گرم
 • بیشترین امتیاز: 50
 • درجه بندی: مشبک
 • نوع دارت: سوزنی
 • نوع سیبل: یک طرفه

 دارت مدل WINMAX

دارت مدل WINMAX

این تخته از نوع تیغه ای می باشد و برای استفاده برای سالن های دارت و همچنین در منزل بسیار عالی می باشد. این محصول ساخت سال 2021 و با کیفیت بالا می باشد. تخته دارت مدل winmax جزو بهترین دارت موجود و در سطح کاملا حرفه ای استفاده می شود.

 • ابعاد: 45x45x5 سانتی‌متر
 • وزن: 2800 گرم
 • بیشترین امتیاز: 50
 • درجه بندی: مشبک
 • نوع سیبل: یک طرفه

دارت Vox مدل Flocked Dart Board

دارت Vox مدل Flocked Dart Board

این تخته جزو بهترین دارت موجود و در سطح کاملا حرفه ای استفاده می شود. به همراه این تخته تیرهایی نیز ارائه می شود.

 • ابعاد: 3 × 45 × 45 سانتی‌متر
 • وزن: 18 گرم
 •  دو ور قابل استفاده

دارت مدل Bristle dart board

دارت مدل Bristle dart board

این دارت از طراحی و ابعاد مناسب برای بازی دارت برخوردار است. تخته‌ی به‌کاررفته در ساخت این مجموعه از جنس تار موی اسب و الیاف تهیه شده است تا در اثر پرتاب زیاد دارت و سوراخ‌شدن قسمت‌های آن، کیفیت اولیه‌ی خود را از دست ندهد و باعث می شود که پس از در آوردن دارت ، تخته به حالت اول خود باز گردد. همراه این مجموعه 6 عدد سوزن دارت آهنی عرضه شده است تا پس از تهیه‌ی آن بتوانید بازی دارت را شروع کنید و از این ورزش جذاب لذت ببرید.

تخته‌ی دارت 18 اینچی که همراه آن مجموعه‌ی 6 عددی سوزن دارت نیز عرضه شده، وسیله‌ای مناسب است برای کسانی که به ورزش‌های هیجان‌ انگیزی نظیر دارت علاقه دارند. همچنین پر آن از پلاستیک و در دو رنگ متفاوت عرضه شده است. این تخته جزو بهترین دارت موجود و در سطح کاملا حرفه ای استفاده می شود.

 • تهیه شده از یال اسب
 • حلقه محافظ فلزی
 • ابعاد: 47x6x45 سانتی‌متر
 • شعاع پرتاب: 2.3
 • وزن: 4800 گرم
 • بیشترین امتیاز: 50
 • نوع دارت: سوزنی
 • نوع سیبل: یک طرفه

دارت پرو اسپورتز مدل pro GZ 18011

دارت پرو اسپورتز مدل pro GZ 18011

این تخته جزو بهترین دارت موجود و در سطح کاملا حرفه ای استفاده می شود.

 • ابعاد: 40x40x3 سانتی‌متر
 • جنس: فلز
 • جنس پر: پلاستیک
 • شعاع پرتاب: 22
 • وزن: 1700 گرم
 • بیشترین امتیاز: 20
 • درجه بندی: دایره ای
 • نوع دارت: سوزنی
 • نوع سیبل: دو طرفه

دارت سان فلکس مدل REGAL

دارت سان فلکس مدل REGAL

تخته دارت سان فلکس مدل REGAL در سایز 18 اینچ بفروش می رسد. این تخته دو طرفه می باشد و از دو طرف آن می توان استفاده نمود. همراه با این تخته 6 عدد دارت برنجی هم بفروش می رسد و دیگر برای بازی به چیزی نیازمند نیستید. این دارت را می توان یکی از بهترین دارت در بازار محسوب کرد.
 • ابعاد: 46x46x3 سانتی‌متر
 • تعداد: 6 عدد
 • جنس: برنجی
 • جنس پر: پلاستیک
 • شعاع پرتاب: 237
 • وزن: 2800 گرم
 • بیشترین امتیاز: 50
 • درجه بندی: مشبک
 • نوع دارت: سوزنی
 • نوع سیبل: دو طرفه

دارت مغناطیسی بویلی

دارت مغناطیسی بویلی

این دارت را می توان یکی از بهترین دارت در بازار محسوب کرد. مغناطیسی بودن این دارت باعث می شود که استفاده از آن خطری به همراه نداشته باشد و به همین خاطر کودکان نیز می توانند از آن استفاده کنند.

 • سایز 16 اینچ
 • مناسب استفاده سنین 3 سال به بالا
 • 6عدد دارت در رنگ بندی زرد و قرمز
 • ابعاد: 40.5×40.5×2 سانتی‌متر
 • جنس: پلاستیک
 • جنس پر: پلاستیک
 • شعاع پرتاب: 2.3 متر
 • وزن: 1000 گرم
 • بیشترین امتیاز: 50
 • درجه بندی: دایره ای
 • نوع دارت: مغناطیسی
 • نوع سیبل: یک طرفه

دارت ولف

دارت ولف

تخته دارت 15 اینچ wolf دارای 6 دارت سوزنی است. تخته به کار رفته شده در ساخت این مجموعه از جنس کاغذ فشرده تهیه شده است تا در اثر پرتاب زیاد دارت و سوراخ شدن قسمت‌های آن، کیفیت اولیه خود را از دست ندهد. همچنین استفاده از کاغذ در ساخت این تخته دارت باعث ایجاد وزنی نسبتا سبک در آن شده که کار حمل و نقل و نگهداری آن را برایتان راحت‌تر کرده است. این دارت را می توان یکی از بهترین دارت در بازار محسوب کرد.

 • ابعاد: 37x37x2 سانتی‌متر
 • تعداد: 6 عدد
 • جنس: برنجی
 • جنس پر: پلاستیک
 • وزن: 700 گرم
 • بیشترین امتیاز: 50
 • درجه بندی: مشبک
 • نوع دارت: سوزنی
 • نوع سیبل: دو طرفه

انواع دارت

دارت و تخته دارت سه نوع متفاوت دارد:

 • دارت سوزنی: همانطور که از نام آن بر می آید ، نوع تیر این دارت نوک تیز و سوزنی است. صفحه دارت سوزنی طوری ساخته شده است که تیر پرتاب شده، به راحتی در آن فرو می رود. در شرایط برابر دارت سوزنی از دارت مغناطیسی قیمت و بیشتری دارد. پرتاب این دارت به دلیل برندگی سوزن آن خطرات بالاتری به همراه دارد و باید هنگام بازی احتیاط کنید. این نوع دارت محبوبیت بیشتری نسبت به سایر دارد.
 • دارت مغناطیسی: آهنربایی که به جای سوزن در نوک دارت های مغناطیسی قرار دارد، خطرات بازی با دارت را نسبت به نوع سوزنی آن، کاهش داده است. این دارت کاملا بی‌خطر است و به دیوار و اشیای دیگر صدمه‌ای وارد نمی‌کند. تخته دارت مغناطیسی از یک ورق فلزی مغناطیسی نازک ساخته شده و با دو روکش پشت و جلوی این ورق پوشانده می‌شود.
 • دارت الکترونیکی: این دارت یک تخته دیجیتالی مشبک دارد و با هر بار پرتاب تیر دارت به سمت آن، امتیاز ضربه در همان زمان حساب می شود. برخی از تخته‌های سوزنی مخصوص بازی حرفه ای نیز، دارای سیستم ثبت امتیازدهی دیجیتالی هستند. دارت دیجیتالی را می‌توان در چند نوع ایستاده، دیواری و رومیزی خریداری کرد.

مزایای بازی دارت

مزایای بازی دارت

دارت فقط یک بازی سرگرم کننده نیست، و در واقع نوعی ورزش محسوب می شود و نیازمند دقت و مهارت بالا می باشد. انجام این ورزش مزایای زیادی دارد که با هم آنها را بررسی می کنیم:

 • کاهش استرس

دارت یک بازی برای اوقات آزاد است. زمانی که شروع به بازی می‌کنید، ذهن شما از مشکلات و دغدغه‌های روزمره رها شده و استراحت می‌کند. اگر هنگام بازی به راحتی ذهن خود را آزاد کرده و روی پرتاب تیر تمرکز کنید، ذهن شما ریلکس می شود و سطح اضطراب و استرس شما کاهش می یابد.

 • افزایش تمرکز

برای فکر کردن در مورد منطقه ای که می خواهید تیر شما فرود بیاید و برای قرار دادن تیر در منطقه مورد نظر، نیازمند توانایی تمرکز 100 درصدی و جلوگیری از حواس پرتی هستید. این بازی به تمرکز زیادی نیاز دارد و باعث افزایش تمرکز در افراد می شود.

 • افزایش اعتماد به نفس

دارت در عین سادگی، بازی سختی است و پیروزی در آن آسان نیست. تمرین و کسب تجربه به کمک می کند تا پیروز شوید. این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.

 • هماهنگی ذهن و بدن

اگر در دراز مدت، به طور مداوم دارت بازی کنید، هماهنگی چشم و عضلات دست شما بسیار افزایش می یابد. چرا که پیروزی در بازی دارت نیازمند هماهنگی بین ذهن و بدن است.

کلام آخر

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان مقاله بسیار سپاس گزاریم، سایت تاپتنا سعی داشته تا شما عزیزان را با بهترین دارت موجود در بازار آشنا کند.
لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا