پزشکانجراحی و زیبایی

معرفی 10 تا از بهترین دندانپزشک در تهران ⭐【سال 1402】

گاهی اوقات برای داشتن دندان هايی سالم و بی نقص بايد جراحی هايی را انجام داد، از اين رو 10 تا از بهترین دندانپزشک در تهران را به شما معرفی خواهيم كرد تا شما عزیزان بتوانید بهترین پزشکان این حوزه را به راحتی پیدا کنید و در صورت نياز و احساس مشكل و درد در دندان خود، به مطب جراح مراجعه كنيد و از خدماتشان استفاده نماييد.

جراحی دندان

جراحی دندان شامل هر نوع جراحی است که بر روی استخوان فک و دندان انجام می شود. در بیشتر مواقع زمانی که دندانپزشک از اصطلاح جراحی دندان استفاده می کند، با وحشت و ترس زیادی از جانب بیماران مواجه می شود. دلیل آن این است که اکثر بیماران این عمل جراحی را یک فرآیند بسیار دردناک و پرهزینه می دانند.

جراحی دندان یکی از رایج ترین خدمات دندانپزشکی است. این جراحی شامل روش هایی است که به درمان بسیاری از مشکلات دندان و فک کمک می کند. در بیشتر موارد، این روش جراحی به عنوان یک روش سرپایی در نظر گرفته می شود و بیماران می توانند در عرض چند روز به فعالیت های عادی خود بازگردند.

احتمالا یکی از شناخته شده ترین جراحی های دندان، جراحی دندان عقل است. دندان عقل می تواند عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد و توصیه می شود در زمان مناسب آنها را با جراحی خارج کنید. در ادامه با انواع روش های جراحی دندان، موارد استفاده، فواید و عوارض آن آشنا می شویم. قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کاندید مناسبی برای جراحی دندان هستید یا خیر، دندانپزشک شما را به یک جراح دهان معرفی می کند. جراح کسی است که وضعیت و سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی می کند تا بهترین درمان را تعیین کند.

چند نوع جراحی دندان وجود دارد؟

روش های جراحی و زیبایی دندان انواع مختلفی دارد كه هر يک به نوعی مشكل دهان و دندان را برطرف می كند؛ انواع جراحی ها به شرح زير می باشند :

كانال ريشه : يكی از متداول ترين جراحی های دندان، کانال های ریشه است كه سالانه چندين ميليون دندان در حال درمان می باشند؛ برای جلوگیری كردن از افتادگی دندان یا تسکین يافتن درد و حساسیت دندان ها می توان از اين جراحی كمک گرفت؛ به طور معمول جراحی کانال ریشه بدون درد می باشد و تاثیر بسيار زیادی بر روی تسکین درد دارد.

در زیر مینای دندان انسان، ناحیه ای با نام پالپ دندان (مغز دندان) قرار دارد که شامل رگ های خونی، عصب ها و بافت می باشد؛ زمانی که دندان انسان دچار پوسیدگی می شود؛ باکتری ها به دندان راه پيدا می كنند و به پالپ آسیب می زنند؛ از اين رو دندان فرد عفونت می كند و موجب درد دندان، تورم و ایجاد دردهایی در ناحیه گردن و فک می شود.

بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران می تواند با در آوردن ناحیه پوسیده شده دندان و در ضمن از بين بردن پالپ عفونی شده، دندان شما را درمان کند.

چند نوع جراحی دندان وجود دارد؟

ايمپلنت دندان : برای جایگزین كردن ریشه یا ریشه های دندان از ايمپلنت استفاده می شود؛ ایمپلنت برای محافظت كردن از تاج دندان وصل شده به استخوان فک استفاده می شود؛ از این روش برای جایگزین كردن با دندانی مورد استفاده قرار می گيرد که با شرايطی همانند پوسیدگی، بیماری، سرطان دهان و یا مواردی همچون استعمال دخانیات رو به رو شده است.

جراحی دندان عقل : دندان عقل چهار عدد است كه در انتهای دندان های پایین و بالای بزرگسالان قرار دارد و با جراحی می توان آن ها را در آورد؛ می توان گفت كه اين دندان ها، جزو آخرین دندان هایی می باشند که در سنین 17 تا 25 سالگی رشد می كنند و زمانی که دندان های عقل فضای کافی برای رشد خود نداشته باشند، در فشار می مانند و موجب بروز درد، عفونت های دهانی و یا دیگر مشکلات دندانی می شوند.

بازسازی دندان : ممكن است بر اثر حادثه يا اتفاقی، به صورت شما آسيب وارد شود و در اين شرايط دندان هايتان دچار شكستگی می شوند كه در اين صورت بايد دندان را بازسازی كرد؛ اين آسيب ها را می توان به دو دسته آسيب های بافت نرم و شكستگی ها تقسيم بندی كرد كه هر يک به نوعی قابل درمان هستند.

آسیب های بافت نرم به پوست و لثه ها مرتبط است كه شامل بریدگی هایی در داخل گونه، لب ها و یا زبان و بریدگی های شدید یا خفیف در ناحیه کام می شوند.

شکستگی ها مربوط به بافت های کوچک استخوان درون دهان است كه آن ها شامل بازسازی های استخوان فک و دندان می باشند؛ گاهی اوقات در جراحی بازسازی دندان، در روش های درمانی و پروسه های درمان تراز فک و ساختار استخوان، از ایمپلنت دندان استفاده می کنند.

جراحی زيبايی : اين نوع از جراحی دندان انواع مختلفی دارد كه هر يک به نوعی به زيبا شدن دندان و ظاهر شما كمک می كنند؛ در روش های زیبایی دندان، ترمیم های کوچکی قرار دارند و برای رقم زدن لبخندی زیبا از روش هايی مانند سفید کردن دندان، ونیرهای دندان، کاشت کامپوزیت و … استفاده می شود.

راه كار هايی مثل کاشت و ونیرها برای تغییر دادن رنگ دندان ها و متصل شدن به دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند؛ برخی از بیماران تمايل دارند كه برخی دندان ها را متناسب با دندان های ديگر تغيير دهند که این جراحی ها با از بين بردن مینای دندان و پر کردن دندان انجام می شود.

برای انجام هر یک از موارد زیر می توان به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه کرد.

ویژگی های بهترین دندانپزشک در تهران:

❤️باتجربه و حاذق بودنباید بسیار باتجربه باشد و مهارت بسیار زیادی در زمینه دندانپزشکی داشته باشد.
⭐مدرک معتبر داشتنباید مدرک معتبری در زمینه دندانپزشکی تخصصی داشته باشد و این مدرک را از دانشگاه معتبر اخذ کرده باشد.
✅رعایت نکات بهداشتیباید نکات بهداشتی را زمان انجام خدمات دندانپزشکی رعایت کند و تمام ابزار را استریل کند.
????احترام به بیمارانباید به تمام بیماران خود احترام بگذارد و سوالاتشان را به درستی پاسخ دهد.

نحوه جراحی دندان عقل

جراحی دندان عقل اغلب زمانی انجام می‌شود که این دندان به طور نامنظم رشد کرده باشد و مشکلاتی مانند: درد، التهاب‌، فشار بر دندان‌های اطراف یا مشکلات ارتودنسی را به وجود آورده باشد در این موارد، دندانپزشک یا جراح دندان‌پزشک تصمیم به جراحی دندان عقل می گیرد. این عمل ممکن است از دو روش انجام شود:

جراحی دندان عقل ساده: در مواردی که قسمتی از دندان در لثه یا داخل لثه قرار دارد، ممکن است پزشک با انجام یک برش کوچک در لثه به دندان دسترسی پیدا کند و سپس دندان را به طور دقیق بکشد و دستورات بهداشتی مراقبت پس از جراحی را به بیمار بدهد.

جراحی دندان عقل پیچیده: در برخی موارد، دندان عقل به شکل افقی یا نادرست رشد کرده است در این موارد نیازمند جراحی پیچیده‌تر می‌باشد در این حالت، دندانپزشک باید لثه را باز کرده و ممکن است قسمت‌هایی از استخوان را برش داده تا به دندان عقل دسترسی پیدا کند و سپس آن را می‌کشد. این نوع جراحی نسبت به جراحی ساده نیازمند به زمان بیشتری برای بهبودی است.

مراقبت مناسب پس از جراحی شامل: استفاده از داروهای تجویز شده، تغییر در تغذیه و مراقبت از محل کشیده شدن دندان می‌شود هم چنین در صورتی که هر گونه نشانه‌های نگران‌کننده مانند: خونریزی شدید، تورم شدید یا درد نامعمول تجربه کردید، فورا به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

نحوه جراحی دندان عقل

10 تا از بهترين دندانپزشک در تهران را بشناسيد!

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی جراح دندانپزشک به شماره نظام پزشکی ۱۲۷۹۳۸ می باشند ایشان بعد از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۸۹ به منظور افزایش دانش و تخصص خود در اکثر دوره های زیبایی و ایمپلنت دندانی شرکت نموده اند.
ایشان دارای مدرک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه Genova ایتالیا می باشند و همچنین در حال حاضر دوره فلوشیپ لیزر (Laser) دندانپزشکی از دانشگاه Aachen آلمان را می گذراند. درمان های دندانپزشکی در محیط آرام و بدون درد و با رعایت اصول استریلیزاسیون انجام می شود.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان(اشترومن سوئیس) با روکش تمام سرامیک ( CAD-CAM)
 • طراحی لبخند (Smile design)
 •  لمینیت های (veneers) سرامیکی
 •  لمینیت های (veneers)کامپوزیتی
 • روکش های تمام سرامیک (زیرکونیا و
  Emax)
 • درمان زیبایی لثه(اصلاح تیرگی ها و فرم لثه)
 • ترمیم های سرامیکی ساخته شده با تکنولوژی CAD-CAM (اینله وآنله)
 •  ترمیم های کامپوزیتی(هم رنگ دندان)
 • دندانپزشکی پیشگیرانه

شماره تماس:

۰۲۱-۲۲۰۸۰۰۹۰
۰۹۱۲-۰۳۳-۰۶۵۰

آدرس: سعادت آباد، خ سرو غربی،خ بخشایش، پایین تر از بیمارستان عرفان ،ساختمان افتخار،پ۵۶، ط۴، واحد ۴۰۲

اینستاگرام: doctor_mehdikarimi@

دکتر مهرداد فلاح

دکتر مهرداد فلاح

دکتر مهرداد فلاح یکی از بهترین دندانپزشک در تهران اند که در دانشگاه شهید بهشتی تهران موفق به اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی شدند، در سال ۱۳۸۰ وارد دوره رزیدنتی دندانپزشکی ترمیمی شده و در سال ۱۳۸۲ دوره تخصصی دندانپزشکی را به اتمام رسانده و موفق به اخذ بورد تخصصی در رشته دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی گردیده است.

ایشان به طور مستمر در کنفرانس های علمی و در چندین پژوهش شرکت نموده اند و موفق به اخذ گواهینامه های معتبر بین المللی گردیدند؛ ایشان عضو انجمن دندانپزشکان ترمیمی و همچنین عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا AACD می باشند.

خدمات:

 • سفید کردن دندان‌ ها
 • کامپوزیت دندان
 • لمینت دندان
 • روکش کردن
 • شکل‌ دهی مینا و کانتورینگ
 • ارتودنسی
 • بریج و ایمپلنت

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، کوچه شواری، پلاک ٢٩، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ٢ واحد ٩

تلفن تماس : ٢٢٨٦٠٥٥٠-۰۲۱

دکتر ندا هادی

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی یکی از بهترین دندانپزشک در تهران اند و ایشان جراح و دندانپزشک زیبایی در سال ۱۳۸۶ فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشور در زمينه هاى مختلف دندانپزشكى شده اند.

 خدمات:

 • زيبايى
 • پروتز
 • ايمپلنت
 • جراحى لثه
 • کامپوزیت
 • سفید کردن دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • کشیدن دندان عقل
 • جرم گیری دندان
 • ترمیم دندان

آدرس : تهران، شريعتی، ضلع شمال شرقی پل سيدخندان، ساختمان٢٤، طبقه اول غربی، واحد٥

تلفن تماس : ۲۶۷۰۲۷۸۷

دکتر محمدرضا سهرابی

دکتر محمدرضا سهرابی

دکتر محمدرضا سهرابی یکی از بهترین دندانپزشک در تهران اند و دندانپزشک زیبایی و ترمیمی فارغ التحصیل سال ۱۳۷۸ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می باشند؛ پس از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی و با توجه به علاقه شخصی به دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی، در دوره های زیبایی اساتید بزرگ ایران به کسب دانش و تجربه پرداختند؛ استفاده مستمر از محضر استاد معظم، دکتر علی یزدانی و حضور در دوره دکتر علی امام قلی پور و دریافت گواهینامه  از دانشگاه شیکاگو، از این نمونه ها می باشد.

دکتر سهرابی هم اکنون عضو انجمن دندانپزشکان زیبایی آمریکا بوده و آلبوم های شناسنامه دار و معتبر موجود در پایگاه اینترنتی ایشان، این سایت را در سایت سنجش گر الکسا به معتبرترین سایت ایرانی در زمینه دندانپزشکی زیبایی در بسیاری از کلمات کلیدی در گوگل تبدیل نموده است که از شما دعوت می کنیم از آن ها دیدن کنید؛ دکتر سهرابی در حال حاضر در مطب شخصی خود واقع در منطقه قیطریه تهران و همچنین در کلینیک دندانپزشکی پرستیژ در منطقه نیاوران در خدمت مراجعین محترم می باشند.

خدمات:

 • فیشور سیلانت
 • بلیچینگ
 • آنالیز لبخند زیبا
 • طراحی خط لبخند
 • نگین های دندانی
 • ونیر کامپوزیت
 • مشاوره زیبایی

آدرس : بلوار اندرزگو، خیابان شهید کریمی (بوعلی)، نرسیده به چهار راه اسدی، پلاک ۲ ساختمان یاس، بلوک B، واحد ۵۰۴

تلفن تماس : ۰۲۱۲۶۷۶۸۷۱۹

دکتر غزال آرش راد

دکتر غزال ارش راد

دکتر غزال آرش راد تحصیلات راهنمایی و دبیرستان خود را در مدرسه فرزانگان ( سمپاد ) به پایان رساند؛ ایشان در سال ۸۲ با مدرک دکترای دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شد و تحصیلات تخصصیش را در رشته پروتزهای دندانی و ایمپلنت در دانشگاه شهید بهشتی در سال ۸۹ به پایان رساند و موفق به کسب بورد تخصصی این رشته شد.

همچنین در کارنامه حرفه ای خود سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، سخنرانی های متعدد در کنگره های علمی دندانپزشکی و مقالات علمی تحقیقی در مجله های معتبر دندانپزشکی را نیز دارا می باشد؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک در تهران می باشند.

خدمات:

 • دندانپزشکی زیبایی شامل لمینت کامپوزیتی و سرامیکی و روکش زیرکونیایی یا تمام سرامیک
 • انواع پروتزهای ثابت متکی بر دندان (روکش ها)
 • انجام ایمپلنت دندان از مرحله کاشت (جراحی) تا پروتز (روکش) از یک‌ دندان تا بازسازی کامل تمام دندان ها
 • ترمیم یا پر کردن دندان ها
 • جرم گیری با دستگاه اولتراسونیک و ایرفلو (پرفی میت)

آدرس : سعادت آباد، خیابان سرو غربى، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی، روبه روی بیمارستان عرفان، ساختمان پزشکان سینام، طبقه سوم، واحد یازده

تلفن تماس : ۰۲۱۲۶۷۶۰۵۸۰

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی یکی از بهترین دندانپزشک در تهران اند؛ ایشان جراح، دندانپزشک و ایمپلنتولوژیست و دندانپزشک اختصاصی خانه هنرمندان می باشند؛ دکتر عشقی فلوشیپ لیزر دندانپزشکی و عضو انجمن دندان پزشکان زیبایی آمریکا AACD و دارای درجه مستر ایمپلنت های دندانی از دانشگاه کالیفرنیاUCLA و درجه مستر دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه کالیفرنیاUCLA و درجه مستر لیزر دندانپزشکی دانشگاه آخن آلمان هستند.

خدمات:

 • بلیچینگ دندان
 • لمینت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • ایمپلنت دندان
 • کامپوزیت ونیر
 • لومینیرز دندان

آدرس :  خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، ساختمان ۱۳۶۵، پلاک ۱۴۳۷، طبقه سوم، واحد ۲۰

تلفن تماس :  ۲۶۲۰۵۱۲۷

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور یکی از بهترین دندانپزشک در تهران دارای درجه دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند؛ این افتخار را داشته اند که در بالاترین آزمون تخصصی ارتودنسی ایران که توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد رتبه اول بورد تخصصی را کسب نمایم و مورد تقدیر توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران قرار گیرند؛ امیدوارند که با همکاری سایر کارکنان کلینیک بتوانند خدمات ارتودنسی شایسته و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورند.

خدمات:

 • لمینیت دندان
 • بلیچینگ
 • کامپوزیت
 • ارتودنسی
 • درمان ریشه دندان
 • روکش سرامیکی دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس : تهران، دهکده المپیک، میدان المپیک، ضلع جنوب غربی، کوچه ۲۷، پلاک ۱۷

تلفن تماس : ۰۲۱۴۴۱۶۱۱۲۳

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی

آقای دکتر سعید قریشی متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت متولد ۱۳۵۴ در شهر تهران است؛ وی در سال ۱۳۷۲ تحصیلات دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه شهید بهشتی آغاز و در سال ۱۳۷۷ با معدل ممتاز و کسب رتبه سوم از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند.

آقای دکتر سعید قریشی در سال ۱۳۷۹ برای تحصیل در رشته ارتودنسی در دانشگاه دندانپزشکی مشهد پذیرفته شده و در سال ۱۳۸۲ از دانشگاه فارغ ااتحصیل شدند و در همان سال در امتحانات بورد کشوری موفق به اخذ رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۱۳۸۲ شدند و لوح تقدیر از وزیر بهداشت دریافت نموده اند.

آقای دکتر سعید قریشی از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۹۳ علاوه بر انجام فعالیتهای علمی، آموزشی و آشنایی با جدیدترین متدهای ارتودنسی در داخل و خارج کشور به صورت خصوصی در درمان بیماران فعالیت می نمودند؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک در تهران اند.

خدمات:

 • بلچینگ دندان
 • کاشت دندان
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • جراحی فک
 • اصلاح طرح لبخند لثه
 • کامپوزیت ونیر

آدرس : تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار ۲۴ متری، پلاک ۱۱، واحد ۲

تلفن تماس : ۰۲۱-۲۲۰۷۳۷۸۵

دکتر ساسان ترابیان

دکتر ساسان ترابیان

دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک زیبایی اولین فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۱۳۸۱ هستند؛ ایشان از سال ۱۳۸۱ مشغول به درمان بیماران بوده اند. مطب ایشان در شهرهای ماهشهر، کرج و از سال ۱۳۹۷ در تهران قرار داشته است؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک در تهران اند.

برخی از مدارک و دوره های تخصصی دکتر ساسان ترابیان :

 • عضو انجمن تحقیقات دندانپزشکی آمریکا
 • فلوشیپ و مسترشیپ ایمپلنت از Icoi
 • دارای مدرک دوره های تخصصی لیزر از دانشگاه آخن آلمان
 • مدرک دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه Rochester نیویورک
 • مولف کتاب آموزش عملی ارتودنسی ثابت از ابتدا تا انتها
 • عضو انجمن تحقیقات دندانپزشکی آمریکا از سال۲۰۰۴
 • مدرک دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه Rochester نیویورک
 • دارای مدارک بین المللی در ایمپلنت همچون Dentium, Dentsply, Straumann, Intra Lock

خدمات:

 • لمینیت
 • ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • پروتز
 • کشیدن دندان
 • کشیدن دندان عقل

آدرس : شریعتی، بین ظفر و میرداماد، خیابان شهید منظرنژاد، ساختمان منظر نژاد، طبقه سوم، واحد ۱۱، کلینیک سیمادنت

تلفن تماس : ۲۶۷۱۰۷۶۰

دکتر سعید کریمی

دکتر سعید کریمی

دکتر سعید کریمی دندانپزشک Master ایمپلنت و زیبایی می باشد، ایشان بعد از اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه سراسری تبریز و شرکت در دوره های پیشرفته و تخصصی از جمله : Paragon سوئیس، BioHorizons آمریکا،Bego آلمان، Noble Biocare سوئد در شهر یوتوبری ( در سال ۲۰۰۵) اقدام نموده و همچنین دوره های اتچمنت پروتزهای دندانی و ایمپلنت و پیوندهای استخوانی فک و دوره های پیشرفته کاشت دندان را در کشورهای اروپایی همچون: هلند، کرواسی و یونان گذرانده است.

ایشان دوره­ های Sinus Lift Open و Bone Management (که شامل باز کردن استخوان می­ باشد) را زیر نظر پروفسور والاس از آمریکا به اتمام رسانده و موفق به اخذ مدرک دوره Master ایمپلنت از دانشگاه UCLA آمریکا (دانشگاه ایالتی کالیفرنیا-لس آنجلس) گردیده ­است؛ ایشان در سال ۲۰۰۸ موفق به اخذ مدرک دوره Master ایمپلنت و در سال ۲۰۱۰ Master زیبایی از دانشگاه UCLA آمریکا گردیده است. همچنین ایشان در سال ۲۰۱۹ موفق به اخذ مدرک Master of Scince لیزر از دانشگاه آخن (Aachen) آلمان گردیده است.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • طراحی لبخند
 • ارتودنسی
 • سفید کردن دندان
 • کامپوزیت

آدرس : تهران، بلوار افریقا (جردن)، بالاتر از پمب بنزین، کوچه تندیس، پلاک ۴ (جنب بیمارستان تندیس)، واحدهای ۱و ۲

تلفن تماس : ۰۲۱ – ۸۸۸۸۸

پيش از جراحی دندان بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

پيش از آن كه بخواهيد دندان خود را جراحی كنيد، بايد به برخی نكات و توصيه ها توجه كنيد تا در طول درمان مشكلی رخ ندهد؛ اين نكات به شرح زير می باشند :

 • در صورتی كه شما به بيماری خاص و زمينه ای مبتلا باشيد، بايد آن را پيش از جراحی با جراح خود در ميان بگذاريد تا ايشان در صورت نياز از دكتر معالج شما نامه ای درخواست كنند.
 • اگر كه شما از داروهای مرتبط با رقيق كننده خون استفاده می كنيد، بايد دست كم يک روز قبل از جراحی دندان زير نظر دكتر خود، مصرف آن را قطع كنيد.
 • بهترين كار اين است كه شما قبل از جراحی، غذايی سرد را به طور پوره يا مايع تهيه كنيد تا پس از جراحی آن را ميل كنيد.
 • نيازی نيست كه پيش از جراحی، همراهی را با خود بياوريد زيرا اين جراحی سنگين و سخت نيست.

اگر ساکن شهرهای دیگر هستید، می توانید به مقاله بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ایران مراجعه نمایید تا دندانپزشک مورد نظر خود را بیابید.

پيش از جراحی دندان بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

پس از جراحی دندان بايد به چه توصيه هايی توجه كرد؟

پس از اين كه جراحی دندان شما به پايان رسيد، بايد تا چند روز برخی نكات و توصيه ها را مهم تلقی كنيد تا مشكلی برای شما رخ ندهد؛ اين نكات در ادامه ذكر خواهند شد :

 • گازی كه جراح بر روی دندان شما قرار داده اند تا سی دقيقه پس از جراحی بر روی دندان خود قرار دهيد و آن را با فشار ملايم نگهداريد.
 • آب دهان خود را به طور پی در پی خالی نكنيد زيرا به دندان شما فشار وارد می شود.
 • غذاهايی كه سفت اند و نوشيدنی هايی كه داغ هستند را مصرف نكنيد.
 • استعمال دخانيات پس از جراحی اكيدا ممنوع می باشد.
 • برای نوشيدن مايعات بايد تا ٤ الی ٨ ساعت از نی استفاده نكنيد زيرا مكش موجب بروز خونريزی می شود.
 • ناحيه ای را كه دندان كشيده شده است تا يک روز پس از جراحی مسواک نزنيد.
 • از دو روز پس از جراحی، از دهان شويه يا محلول رقيق كننده استفاده نماييد.
 • اگر كه دندان شما خونريزی كرد، با يک تكه گاز استريل شده، خون آن را می توانيد بند بياوريد و در ضمن كمپرس سرد را روی صورت خود بگذاريد.
 • اگر كه خونريزی دندان شما بيش از اندازه بود با بهترین کلینیک دندانپزشکی در ایران تماس بگيريد و خود سر دارويی استفاده نكنيد.

هزینه جراحی دندان در تهران چه مقدار می باشد؟

شما بايد برای جراحی دندان خود هزينه هايی را بپردازيد تا جراح بتواند مشكل دندان شما را به خوبی به پايان برسانند؛ اما مقدار مبلغی كه بايد پرداخت شود، به موارد مختلفی از جمله نوع مشكل دندان و نوع جراحی بستگی دارد زيرا هر چه مشكل دندان پيچيده تر باشد، بايد شما هزينه بيشتری را به جراح خود بپردازيد.

به طور كلی موارد مختلف بسياری هستند كه بر روی هزينه جراحی تاثير می گذارند و بايد پيش از جراحی توسط جراح در نظر گرفته شوند؛ در صورتی كه شما می خواهيد از هزينه جراحی دندان توسط بهترین جراح دندانپزشک در ایران مطلع شويد، می توانيد به سايت ما مراجعه كنيد و پاسخ سوال خود را بيابيد.

هزينه جراحی دندان در تهران چه مقدار می باشد؟

كلام آخر

در ما مقاله مطالب مفيدی در رابطه با جراحی دندان در اختيار شما قرار داديم و در ضمن ۱۰ تا از بهترين دندانپزشک در تهران را به شما معرفی كرديم تا بتوانيد با خيالی آسوده برای جراحی اقدام كنيد؛ از اين كه پايان مقاله با ما همراه بوديد از شما ممنونيم و در صورتی كه هر گونه انتقاد يا پيشنهاد در رابطه با جراحی دندان داريد می توانيد از طريق سايت تاپتنا با ما در ميان بگذاريد.

دندان شیری اطفال را باید کشید یا پر کرد؟

مانی که دندان شیری می پوسد باید برای ترمیم به دندانپزشک مراجعه شود چون اگر این پوسیدگی برطرف نشود احتمال دارد این پوسیدگی دامنگیر دندان دائمی گردد.

جراحی دندان عقل در چه سن و شرایطی باید انجام گردد؟

 بهترین سن برای جراحی دندان عقل زیر 20 سال است چون درد و عوارض آن کمتر است.

نخ دندان باید چند بار در روز استفاده شود؟ 

حداقل یکبار در روز قبل از مسواک زدن

4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا