پزشکان

بهترین جراح عمومی در ایران【سال1402】💎 + لیست 10 تایی

ما در این مقاله سعی داریم که شما را با بهترین جراح عمومی در ایران آشنا کنیم تا در صورت نیاز، شناخت کافی در رابطه با آن ها را داشته باشید. شاید برخی از مردم جراح عمومی را با پزشک عمومی اشتباه بگیرند و یا بر این باور باشند که یک جراح عمومی قادر است تمامی جراحی ها را انجام دهد. یک جراح عمومی در واقع بیشتر روی جراحی های ناحیه شکم تمرکز دارد و معمولا جراحی هایی مثل روده، لوزالمعده، کیسه صفرا و معده را انجام می دهد. در ادامه برای دریافت اطلاعات بیشتر، با ما همراه باشید.

جراح عمومی کیست؟

جراحی عمومی بر خلاف نامی که دارد، یک تخصص جراحی است که بر روی اندام های شکمی مانند روده تمرکز دارد که شامل مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، پانکراس، کیسه صفرا و غده تیروئید می شود. جراحان عمومی همچنین با بیماری های پوستی، بیماری های پستان و فتق سروکار دارند. آن ها عمدتاً از تنه مراقبت می کنند.

از آنجایی که متخصصان جراحی عمومی در بسیاری از مراکز دنیا اولین سطح خدمات رسانی به بیماران تصادفی و اورژانس های تهدید کننده حیات هستند، دامنه فعالیت و مهارت آنها بسیار گسترده است و در صورت لزوم قادر به انجام عمل می باشند. اختیارات آن ها زمینه هایی مانند جراحی های ارتوپدی، جراحی های زنان، جراحی های اورولوژی و در برخی موارد جراحی مغز و اعصاب را شامل می شود.

مراقبت های بعد از عمل

وظایف بهترین جراح عمومی در ایران

در واقع یک جراح عمومی عمدتا با دانش بالای خود، جراحی اندام های شکمی مثل مری، روده، کیسه صفرا و معده را به عهده دارد. به طور کلی فعالیت یک جراح عمومی روی بخش های ذکر شده است و در مواقع اورژانسی نیز می تواند جراحی هایی مثل ارتوپد و زنان را انجام دهد. فعالیت و توانایی جراحان عمومی بسیار زیاد بوده و حتی در مواقع ضروری قادرند که جراحی اورژانسی مثل جراحی های اورولوژی، جراحی زنان و همین طور به جراحی های مغز و اعصاب نیز بپردازند.

تمام جراحان ابتدا آموزش خود را از جراحی عمومی شروع می کنند و بسیاری از آن ها پس از گذراندن دوره جراحی عمومی، به طی کردن دوره های جراحی تخصصی می پردازند. جراحان عمومی به درمان بیماری هایی چون فتق، پوست و پستان نیز می پردازند. رسیدگی به بیماران اورژانسی و تصادفی برای جراحان عمومی در اولویت می باشد. وظایف کلی یک جراح عمومی، انجام عمل های جراحی قسمت های شکم و همچنین مدیریت و درمان بیماری هایی مثل گواتر، هموروئید، یبوست، آپاندیسیت، هموروئید، چاقی، سرطان کبد و سایر بیماری ها می باشد.

ویژگی های جراح عمومی:

💎 تجربه و مهارت جراح عمومیاز موثرترین عوامل در نتیجه درمان جراحی، میزان تخصص، تجربه و مهارت جراح عمومی خوب است.
✅ بیمار محور بودن جراحجراح عمومی خوب باید بتواند به درستی با بیمار ارتباط برقرار کند و صحبت های بیمار را به خوبی گوش کند.
❤️ به روز بودن جراح عمومیجراح عمومی خوب روز به روز بر علم و دانش خود می افزاید و از تکنیک های روز دنیا آگاه می شود.
⭐سابقه جراحی عمومیسابقه بهترین جراح عمومی تاثیر بسیار زیادی در رضایت مندی بیماران دارد .

زیر شاخه های جراحی عمومی

از جمله جراحی هایی که توسط یک جراح عمومی انجام می شود عبارت اند از:

 • لاپاراسکوپی: در این روش با استفاده از دوربین ها و ابزار ها، درمان فتق و چاقی، کیسه صفرا و زائده ها و روده بزرگ صورت می گیرد.
 • جراحی های اورژانسی: خونریزی، عفونت، انسداد روده و سوراخ شدن اعضای بدن از مهم ترین مواقعی است که به یک جراح عمومی نیاز است.
 • آنکولوژی: این جراحی مربوط به سرطان است و برای درمان سرطان انجام می شود.
 • جراحی پیوند: مسئول کل جنبه های مراقبتی در عمل های پیوندی، جراح عمومی است.
 • جراحی عروق: یکی دیگر از عمل هایی که به عهده جراحان عمومی می باشد، جراحی عروق است. جراح مسئول درمان اختلالات کوچک عروق می باشد.
 • جراحی پستان: اکثر اقدامات جراحی غیر زیبایی پستان، از لامپکتومی تا ماستکتومی خصوصا در مورد سرطان سینه، به عهده جراح عمومی می باشد.
 • جراحی روده بزرگ: بیشترین تمرکز جراحان عمومی روی بیماری های بزرگ و جزئی روده بزرگ از جمله بیماری های التهابی روده، سرطان روده بزرگ و راست روده، خونریزی دستگاه گوارش و بواسیر می باشد.
 • جراحی غدد درون ریز: جراحان عمومی برای حذف و رفع تمام یا بخشی از غده های تیروئید و پاراتیروئید در گردن و غدد فوق کلیوی دوره دیده اند.

لازم است بدانید که بهترین جراح عمومی در تهران، با به کار گیری از تجهیزات به روز و استاندارد و همین طور ارائه خدمات با کیفیت، می تواند جراحی های ذکر شده را انجام دهد. پس چنان چه ساکن تهران هستید و قصد جراحی هایی چون بواسیر، روده، صفرا و جراحی های ناحیه شکم را دارید، می توانید به آن ها مراجعه کنید.

اقدامات لازم قبل از جراحی عمومی

به طور کلی بهترین جراح عمومی در ایران بعد از تشخیص انجام جراحی، آزمایشاتی را برای بیمار تجویز می نماید که ارائه نتیجه آزمایشات توسط بیمار به جراح الزامی است. آزمایشات تجویز شده طبق وضعیت جسمانی هر فرد و همچنین نوع عمل متفاوت است. این آزمایشات تنها بر اساس ضرورت توسط جراح باید انجام شود و ارائه نتایج آزمایش به جراح کاملاً لازم است. در ادامه به اقدامات لازم قبل از جراحی عمومی اشاره خواهیم نمود:

 • اگر فرد از سلامت فیزیولوژیکی خوبی برخوردار باشد باید این آزمایشات قبل از جراحی را انجام دهد به دلیل این که آزمایشات می تواند متخصص بیهوشی را در نوع داروهای مورد استفاده جهت بیهوشی راهنمایی کرده و عوارض داروها را به حداقل برساند. آزمایشات در بیمارستان و قبل از عمل انجام می شود.
 • بیماران بالای ۴۰ سال لازم است قبل از بیهوشی توسط پزشک معاینه شده و اجازه عمل بگیرند و در صورت مشکلات داخلی از جمله دیابت و فشار خون باید به مشاور داخلی مراجعه کنند.
 • انجام رادیوگرافی و سونوگرافی برای بیماران سن بالا، می تواند ضریب ایمنی را بالا ببرد.
 • به افراد سیگاری توصیه می‌ شود که دو هفته قبل از استعمال سیگار پرهیز نمایند به دلیل این که به کاهش عوارض بیهوشی و بهبود زخم کمک می نماید.
 • یکی از مهم ترین آمادگی قبل از جراحی عمومی، پوشیدن لباس مخصوص اتاق عمل است که اصطلاحا به آن گان گفته می شود.
 • هرگونه زیور آلات، ساعت مچی، دندان مصنوعی و هر جسم فلزی باید از بدن بیمار قبل از جراحی عمومی خارج شود، زیرا خطر سوختگی پوست در هنگام عمل با جسم فلزی وجود دارد.
اقدامات لازم قبل از جراحی عمومی

مراقبت های بعد از جراحی

مهم ترین دقایق برای بیماری که تحت عمل جراحی قرار گرفته، یک ساعت بعد از بیهوشی است و کادر درمان موظف اند که در قسمت ریکاوری، مراقبت‎ های بعد از عمل جراحی را انجام دهند. بعد ار عمل جراحی، کنترل علایم حیاتی توسط پرستار و کادر درمان صورت می گیرد و اگر هیچ عارضه ای مشاهده نشد، بیمار در طول چهار تا هشت ساعت بعد، از بیمارستان ترخیص می شود. ممکن است تا چند روز مقداری درد و ناراحتی در قسمت برش احساس شود.

این احتمال وجود دارد که تا چند روز گاز تزریقی در حفره شکم مقداری درد و یا احساسی ناخوشایند در زیر دنده ها و یا شانه ایجاد کند. این عمل بستگی به نوع لاپاراسکوپی انجام شده دارد، ممکن است اتفاقات خاصی مثل خونریزی واژینال در جراحی زنان رخ دهد. بسیاری از بیماران بعد از جراحی های عمومی در طول یک تا دو هفته به سر کار خود و زندگی عادی بر می گردند و عارضه خاصی مشاهده نمی شود.

به طور کلی مراقبت های بعد از جراحی، در ساعات و روز های اولیه به عهده پزشکان و پرستار است. اما پس از مشاهده علائم مثبت در بیمار و ترخیص آن، مسئولیت بر عهده خود بیمار می باشد؛ بنابراین بهتر است که بیمار تا چند روزی استراحت داشته باشد.

10 تا از بهترین جراح عمومی در ایران را بشناسید!

دکتر محسن اندیشه

دکتر محسن اندیشه

دکتر محسن اندیشه متخصص جراحی عمومی و لاپاراسکوپی و همین طور یکی از بهترین جراح عمومی در ایران می باشند. ایشان عضو انجمن جراحان درون بین (لاپاراسکوپی) ایران و همچنین عضو جامعه جراحان ایران هستند. دکتر اندیشه پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی، دوره تخصصی جراحی عمومی را آغاز کردند.

ایشان در سال 1398 موفق به کسب رتبه برتر بورد تخصصی کشوری شدند. وی همچنین در حرفه خود کاملا دقیق و خبره هستند و همین طور با ارائه خدمات با کیفیت توانسته اند رضایت بیماران زیادی را نسبت به خود جلب کنند.

خدمات:

 • جراحی سرطان و پستان
 • لاپاراسکوپی
 • جراحی دستگاه گوارش، کبد و کیسه صفرا، غدد و تیروئید، پوست و ترمیمی، زخم های مزمن و دیابتی و عروقی
 • درمان های پیشرفته واریس شامل جراحی، اسکلروتراپی و لیزر
 • جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)
 • جراحی های پیشرفته عروقی، دسترسی عروقی دیالیز
 • جراحی زیبایی سینه

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی، مجتمع پزشکی جام جم، طبقه سیزده

شماره تماس: 09160728532

دکتر سولماز هاشمی

دکتر سولماز هاشمی

دکتر سولماز هاشمی متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ فوق تخصصی پستان هستند. ایشان متولد 1358 در شهر تبریز می باشند. دکتر هاشمی دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گذرانده است و در سال 1383 فارغ التحصیل شده اند. وی دوره طرح پزشک عمومی را به مدت یک سال و نیم در منطقه شبستر سپری کردند. ایشان در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دوره تخصصی جراحی عمومی را گذرانده و در شهر سراب به مدت 7 سال خدمت رسانی کردند.

دکتر سولماز هاشمی دوره فلوشیپ جراحی پستان را در سال 1397 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران را آغاز کردند. وی عضو هیئت علمی جراحی دانشگاه تبریز و همچنین یکی از بهترین جراح عمومی در ایران می باشند.

خدمات:

 • انجام انواع جراحی های عمومی
 • جراحی زیبایی سینه و غربالگری بیماری های پستان
 • جراحی سرطان و بازسازی سینه
 • جراحی زیبایی بدن و تخلیه آبسه و کیست ها
 • نمونه برداری توده های پستان و درمان بیماری های پستان

آدرس: تبریز، بیمارستان الزهرا

شماره تماس: 09928076409

دکتر حسین ابدالی

دکتر حسین ابدالی

دکتر حسین ابدالی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، متخصص جراحی عمومی و همین طور یکی از بهترین جراح عمومی در ایران محسوب می شوند. ایشان متولد سال 1342 در اصفهان هستند و در سال 1368 موفق به اخذ مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شدند. دکتر ابدالی در سال 1372 بورد تخصصی جراحی را از آن خود کردند و موفق به اخذ مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند.

دکتر ابدالی به مدت یک سال عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان بودند. ایشان در طول این مدت موفق به کسب تجربه های مختلفی شدند. دکتر ابدالی استادیار گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند و می توان گفت در حرفه خود دارای مهارت بالایی می باشند.

خدمات:

 • ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم 
 • ماموپلاستی یا جراحی زیبایی سینه
 • عمل جراحی بینی اعم از بینی گوشتی، بینی استخوانی و بینی طبیعی
 • پیکر تراشی

آدرس: اصفهان، چهارباغ، روبروی هتل پل، مجتمع کوثر، طبقه چهار، واحد 617

شماره تماس: 03136204040

دکتر عبدالعلی رازقیان

دکتر عبدالعلی رازقیان

دکتر عبدالعلی رازقیان متخصص جراحی عمومی و لاپاروسکوپی و همین طور یکی از بهترین جراح عمومی در ایران می باشند. ایشان در سال 1366 موفق به اخذ مدرک دکتری عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز شدند. دکتر رازقیان در سال 1372 مدرک دکتری تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کردند.

ایشان در زمینه جراحی های لاپاروسکوپی، چاقی و دیگر جراحی ها سابقه زیادی داشته و سال های زیادی در این حوزه فعالیت دارند. وی همچنین عضو انجمن جراحان ایران و انجمن جراحان درون بین ایران نیز هستند و می توان گفت که در حرفه خود بسیار متبحر و ماهر می باشند.

خدمات:

 • جراحی معده
 • جراحی هموروئید
 • جراحی آپاندیست
 • برداشتن رحم و تخمدان
 • جراحی کیسه صفرا

آدرس: تهران، چهار راه فرمانیه، جنب بیمارستان فرمانیه، ساختمان پالادزو، طبقه 3، واحد11

شماره تماس: 09131092004

دکتر وهاب آستارکی

دکتر وهاب آستارکی

دکتر وهاب آسترکی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و جراحی عمومی می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح عمومی در ایران محسوب می شوند و بعد از طی نمودن دوره پزشکی عمومی ( 7 سال )، یک دوره 4 ساله در زمینه تخصص جراحی عمومی نیز گذرانده اند. دکتر آسترکی به مدت 3 سال در یکی از مراکز دانشگاهی معتبر جهت کسب تجربه در دوره فوق تخصص پلاستیک مشغول شدند و در نهایت موفق به دریافت فلوشیپ جراحی پلاستیک و زیبایی شدند.

خدمات:

 • انواع جراحی های عمومی
 • پیکرتراشی، لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی
 • جراحی های سینه، پروتز سینه، لیفت سینه و ماموپلاستی
 • جراحی های زیبایی بدن مثل لیفت صورت، جراحی بینی، جراحی پلک، پروتز چانه

آدرس: تهران، خیابان لواسانی (فرمانیه شرقی)، جنب باشگاه فرمانیه، پلاک 12، طبقه چهارم، واحد 12، ساختمان 241

شماره تماس: 09129645884

دکتر محسن اسدی

دکتر محسن اسدی

دکتر محسن اسدی فوق تخصص پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و متخصص جراحی عمومی می باشند. ایشان سال 1366برای تحصیل در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی ایران شده و در سال 1373 فارغ التحصیل شدند. دکتر اسدی عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، از سال 2016 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) و جامعه جراحان ایران و همین طور یکی از بهترین جراح عمومی در ایران می باشند.

ایشان همچنین دوره تکمیلی لیزر را در دبی (امارت متحده عربی) و دوره پیشرفته پروتز سینه و باسن را در کشور برزیل گذرانده اند و در سال 1390 موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی (رتبه چهارم کشور) شدند. وی همچنین از سال 1384 رئیس ‌‌‌‌‌‌و عضو هیئت مدیره مرکز جراحی شقایق و مدرس ارشد مباحث زیبایی در آموزشگاه و کلینیک پاریز (گاندی ) و کلینیک آلما لیزر (پالادیوم) هستند.

خدمات:

 • جراحی ابدومینوپلاستی
 • جراحی زیبایی گوش
 • جراحی زیبایی پلک
 • جراحی زیبایی بینی
 • لیپوماتیک

آدرس: تهران، قیطریه، پايين تر از اتوبان صدر، بلوار كاوه، نبش كوچه مطلبی نژاد، پلاک 21

شماره تماس: 02122617680

دکتر فرهاد موسی زاده

دکتر فرهاد موسی زاده

دکتر فرهاد موسی زاده متولد سال 1348 در تهران می باشند. ایشان متخصص جراحی عمومی و جراحی پستان هستند و همین طور یکی از بهترین جراح عمومی ایران محسوب می شوند. دکتر موسی زاده در سال 1366در رشته پزشکی عمومی، وارد دانشگاه علوم پزشکی کرمان شده و در سال 1373 فارغ التحصیل شدند. ایشان پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، تحصیلات تخصصی را در رشته جراحی عمومی از سال 1380 تا 1384 در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری کردند.

دکتر موسی زاده دوره های پیشرفته لاپاراسکوپی را در مرکز جراحی لاپاروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران گذراندند و 20 سال تجربه فعالیت در بیمارستان دی را دارند. وی از سال 1386 تاکنون، سابقه جراحی سرطان و پستان را دارند و در حرفه خود بسیار ماهر و توانمند هستند.

خدمات:

 • جراحی های زیبایی پستان و ماموپلاستی (کوچک کردن پستان)
 • پروتز پستان، جراحی های درمانی و سرطان پستان، عمل پروتز پستان بدون برش جراحی (TABA)
 • جراحی کیست پستان، جراحی فیبروآدنوما
 • ماستکتومی رادیکال مدیفیه و ماستکتومی ساب کوتانه
 • انکوپلاستی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، سه راه توانیر، رو به روی اورژانس بیمارستان دی، کوچه دوم گاندی، ساختمان پزشکان دی، پلاک 12، طبقه 8، واحد C

شماره تماس: 02188870913

دکتر روناک تمدن

دکتر روناک تمدن

دکتر روناک تمدن متخصص جراحی عمومی و یکی از بهترین جراح عمومی در ایران هستند. ایشان سال 1385 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران طی کرده اند و پس از آن، موفق به اخذ مدرک تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین شدند. دکتر روناک تمدن دارای بورد تخصصی جراحی عمومی بوده و همین طور در حوزه فعالیت خود فردی بسیار پرتلاش و با دقت می باشند.

دکتر تمدن مقالات متعددی را به چاپ و انتشار کرده اند و دوره تکمیلی بیماری های پستان را در مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران طی کرده اند. ایشان جزء پزشکان متعهد و با مسئولیت هستند و همواره در تلاش اند که دانش و مهارت خود را بالا ببرند.

خدمات:

 • انجام جراحی های دستگاه گوارش
 • انجام جراحی های زیبایی مانند جراحی های کوچک کردن سینه و‌ شکم
 • جراحی زیبایی سینه، پروتز سینه، لیفت سینه، جراحی های ترمیمی، ترمیم جای زخم، اسکار
 • جراحی های مرتبط با پستان، تزریق چربی و فیلر، تزریق بوتاکس، لیپوساکشن و لیزر لیپولیز بدن، لیپوماتیک
 • تشخیص و درمان مشکلات تیروئید و کیسه صفرا و فتق و هموروئید
 • نمونه برداری سرپایی از توده های پستان جهت تشخیص توده های خوش خیم و بدخیم

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد، طبقه دوم، واحد شش

شماره تماس: 02632517579

دکتر کوشا پور ریاحی

دکتر کوشا پور ریاحی

دکتر کوشا پور ریاحی متخصص جراحی عمومی، لاپاراسکوپی، جراحی سرطان و پروستات هستند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی عمومی، برای دریافت مدرک تخصصی اقدام کردند. دکتر پور ریاحی در زمینه درمان های پیشرفته واریس، بیماری های غدد و تیروئید، درمان تنگی های عروقی در شکم و درمان ناهنجاری های مادرزادی عروقی دارای مهارت و تجربه بالایی هستند.

برخی از فعالیت های علمی و پژوهشی ایشان شامل: عضویت در انجمن جراحان عروق اروپا، عضویت در جامعه جراحان، عضو انجمن پزشکان قانونی ایران و همچنین عضو کمیته علمی و بازرس علی البدل هیئت مدیره انجمن علمی جراحان عمومی ایران نیز می باشند. دکتر پور ریاحی جزء بهترین جراح عمومی ایران محسوب می شوند و می توان گفت در حوزه فعالیت خود بسیار متبحر و توانمند هستند.

خدمات:

 • درمان تنگی های عروقی در شکم، قفسه صدری و اندام ها و گردن
 • درمان پوست و ترمیم آن، زخم های مزمن و دیابت و عروق
 • تشخیص و درمان واریس از قبیل: جراحی، اسکلروتراپی و لیزر
 • درمان بیماری های مرتبط با کبد و کیسه صفرا
 • تشخیص و درمان آسیب های عروقی ناشی از تصادفات و ضربات
 • انجام جراحی رفع تنگی عروق کاروتید گردن
 • بیماری های غدد و تیروئید، انجام جراحی های پیشرفته عروقی

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان دوم شرقی، مجتمع پزشکان تشریفات، طبقه هشتم، واحد 806

شماره تماس: 06133920450

دکتر فرهاد دلیر

دکتر فرهاد دلیر

دکتر فرهاد دلیر فوق تخصص جراحی عمومی و جراحی تروماتولوژی (تصادفات) هستند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه زوریخ سوئیس گذرانده اند و مدرک بورد تخصصی جراحی عمومی را نیز از سوئیس دریافت کرده اند. دکتر دلیر با وجود فعایت و خدمات درخشانی که دارند، یکی از بهترین جراح عمومی در ایران محسوب می شوند.

ایشان عضو جامعه جراحان سوئیس SGC، جامعه پزشکان متخصص جوان سوئیس VSAO، سازمان نظام پزشکی سوئیس FHM، جامعه جراحان عمومی و تروماتولوژی سوئیس SGACT و همچنین عضو سازمان نظام پزشکی ایران نیز هستند. دکتر دلیر بیش از 16 سال سابقه کاری در بیمارستان های مختلف کشور سوئیس و بیمارستان های ایران را دارد.

خدمات:

 • انجام تمامی جراحی های کیسه صفرا و مجاری صفراوی
 • درمان بیماری های روده تحریک پذیر، انجام جراحی تومور های روده
 • جراحی سرطان معده، جراحی پارگی معده، جراحی واریس
 • جراحی طحال، درمان بیماری های مقعد و انجام جراحی چسبندگی روده
 • جراحی روده بزرگ، تشخیص و درمان بیماری های مربوط به دستگاه گوارش
 • جراحی آپاندیس، جراحی روده کوچک و جراحی سرطان کولون

آدرس: ارومیه، خیابان حسنی، ساختمان پزشکان هلال، طبقه سوم، واحد چهار

شماره تماس: 04433432903

ویژگی های بهترین جراح عمومی در ایران

برخی از ویژگی های بهترین جراح عمومی در ایران عبارت اند از:

 • از مهارت های مدیریتی به خصوص هنگام نظارت بر کار پرسنل برخوردار بوده و کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.
 • در حوزه آناتومی و فیزیولوژی از دانش کافی برخوردار است و در به روز کردن اطلاعات پزشکی و مهارت های خود، تلاش می کند.
 • توانایی نظارت بر کار پرسنل و دستیاران و همین طور هماهنگی بین آن ها را دارد.
 • هماهنگی زیاد بین تمام اعضای بدن به خصوص چشم و دست برقرار می کند و دارای مهارت و دانش بالایی در حرفه خود است.
 • تحمل فشار کاری را دارد و در این شرایط، از توانایی تصمیم گیری درست نیز برخوردار است.
 • به خدمت و کمک به سلامت مردم علاقه وافری داشته و در آرامش دادن به بیماران و همین طور جلب اعتماد آن ها تلاش زیادی می کند.
 • دارای مهارت ارتباطی خوبی است و در انجام کارهای تیمی به صورت حرفه ای عمل می کند.

بهتر است بدانید که یک جراح عمومی خوب قادر است بهترین جراح پلاستیک در ایران نیز باشد چرا که اکثر جراحان عمومی ای که معرفی کردیم علاوه بر جراحی عمومی، در جراحی های پوست و زیبایی فعالیت و تمرکز بیشتری دارند.

ویژگی های بهترین جراح عمومی در ایران

انواع جراحی های عمومی

چند مورد از جراحی های عمومی به شرح زیر می باشد:

جراحی های تیروئید: شامل جراحی ندول تیروئید(رشد غیر عادی سلول‌ های تیروئید و تبدیل شدن آن‌ ها به یک توده در غده تیروئید را می گویند) و جراحی سرطان تیروئید، می شود.

جراحی فتق: مشکل فتق زمانی اتفاق می افتد که لایه های درونی عضله شکمی ضعیف شده و باعث تورم و یا پارگی می شود.

جراحی کیسه صفرا: وظیفه کیسه صفرا ذخیره سازی، غلیظ کردن و ترشح صفراوی تولید شده توسط کبد است. رایج ترین نوع بیماری صفرا مربوط به ایجاد سنگ کیسه صفرا می باشد که در آن سنگ‌ های کوچک از تجمع نمک صفرا و کلسترول تشکیل می شود؛ و یکی از بیماری‌ های دیگر این قسمت از بدن، سرطان کیسه صفرا است و برای درمان آن از جراحی استفاده می شود.

جراحی بواسیر: عمل جراحی بواسیر با درد و خونریزی زیادی همراه است. بیمار بعد از انجام عمل جراحی، دوره نقاهت بسیار دردناکی را پشت سر خواهد گذاشت.

جراحی سرطان های دستگاه گوارش: این اعمال شامل جراحی هایی مثل معده، روده، لوزالمعده و روده باریک و روده بزرگ است.

جراحی های کبد: کبد، یکی از مهم‌ ترین اعضای بدن به شمار می رود که اگر دچار هر گونه مشکلی شود، سیستم کل بدن را دچار اختلال می شود. اختلالات مختلفی مثل: التهاب سلول‌ ها مانند هپاتیت، انسداد در جریان صفرا مانند کُلستاسیس، اختلال در جریان خون به کبد، تجمع کلسترول یا تری‌ گلیسرید مانند تغییر چرب یا استئاتوز و آسیب به بافت کبد به‌ وسیله‌ مواد شیمیایی و مواد معدنی یا توسط سلول‌ های غیرطبیعی مانند سلول‌ های سرطانی، ایجاد می شود.

انواع جراحی های عمومی

تمرکز یک جراح عمومی بر چیست؟

یک جراح عمومی بیشترین تمرکز خود را روی موارد زیر قرار می دهد:

 • دستگاه گوارش (معده، مری، کیسه صفرا، روده کوچک، روده بزرگ)
 • شکم و محتویات آن
 • پستان، پوست و بافت های بافت
 • غدد درون ریز

کلام آخر

ما در این مقاله لیستی از بهترین جراح عمومی در ایران را در اختیار شما قرار داده ایم تا در صورت نیاز، شناخت کافی در رابطه با آن ها را داشته باشید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. امید است که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. همچنین می توانید در صورت ثبت هر گونه پیشنهاد و یا انتقادی با ما در سایت تاپتنا در ارتباط باشید.

آیا فردی که جراحی شکم انجام داده می تواند جراحی لاپاراسکوپی انجام دهد؟

زمانی که فرد در گذشته جراحی باز انجام داده باشد، جراح لاپاراسکوپی انجام نمی دهد.

آیا جراح عمومی می تواند چاقی را درمان کند؟

بله جراح عمومی می تواند چاقی را با کمک جراحی ها و روش های خاص درمان کند.

بیهوشی ناشی از جراحی، چه عوارضی دارد؟

خونریزی، التهاب جدار شک، آبسه

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا