پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دکتر بیش فعالی در تهران【سال1402】⭐ + لیست10تایی

در این مقاله قصد داریم ده مورد از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها مراجعه کرده و به درمان مشکل خود بپردازید. بیش فعالی نقصی می باشد که طی آن فرد بیش از حد معمول دارای فعالیت می باشد و نمی تواند در مدت کوتاهی مشغول یک کار ثابت باشد. این نقص می تواند افراد را به شدت اذیت کرده و موجب وارد شدن آسیب های فراوانی به آن ها شود. پس اگر شما نیز به فکر آینده کودک خود می باشید و یا به دنبال راه درمانی برای این عارضه هستید، می‌توانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با ده مورد از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران آشنا شوید.

بیش فعالی چیست؟

اختلال بیش فعالی عارضه ای می باشد که در اثر مشکلات موجود در کودکی برای افراد به وجود می آید. یکی از اصلی ترین وظایف والدین و معلم ها نیز تشخیص این عارضه در کودکان می باشد که معمولاً با علائم زیر خود را نشان می دهد:

 • تمرکز کردن و فکر کردن برای کودک سخت و دشوار می شود.
 • کودک بدون فکر و به صورت ناگهانی دست به کاری می زند و کمی پرخاشگر می شود.
 • کودک نسبت به کودک های دیگر، بیش از حد معمول دارای فعالیت و تحرک می باشد و آرام و قرار ندارد.
 • کودک دارای حواس پرت بوده و نمی تواند برای مدت طولانی مشغول به یک کار باشد و مدام در حال جابجایی است.

تمامی موارد ذکر شده در حالت معمولی طبیعی بوده و به سن کودک شما باز می گردد اما زمانی می‌ توان گفت فرد به بیش فعالی مبتلا است که علائم ذکر شده ارتباط کودک را با هم سن و سالان خود قطع کرده و او را در ارتباط با دیگران و در وضعیت تحصیلی اش دچار مشکل کند. بیش فعالی با گذشت سن بهبود می یابد اما در مواردی نادر امکان دارد که این عارضه در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند و رفتارهایی مانند ضعف در تمرکز و ریسک پذیری را در افراد تشدید بخشد.

این اختلال در بزرگسالی می تواند منجر به عدم یادگیری افراد و ایجاد مشکل در نحوه ارتباط او با دیگران شود و اختلالاتی مانند افسردگی، اضطراب و اعتماد به نفس پایین و سوء مصرف مواد را برای آن ها به وجود آورد و زندگی آن ها را دچار تنش کند و در نهایت در بزرگسالی مجبور به مراجعه به بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران شود.

پس بهتر می باشد که تمامی والدین به رفتارهای کودک خود توجه نمایند و در صورت مشاهده این عارضه به بهترین پزشکان بیش فعالی در ایران مراجعه کرده و به درمان این اختلال بپردازند تا از آسیب های جدی در آینده کودک جلوگیری نمایند.

روش های شناسایی بهترین دکتر بیش فعالی در تهران:

❤️ جستجو در  گوگلبرای یافتن بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می توان به گوگل مراجعه کرد.
⭐توجه به میزان سابقهالزامی است که دارای مجوز فعالیت باشد و زیر نظر وزارت بهداشت خدمت رسانی نماید.
✅تحقیق از پزشکان همکاریکی دیگر از روش های شناسایی معتبر، تحقیق از پزشکان همکار برای یافتن متخصص مربوطه می باشد.
❤️ تحقیقات محلیاز دوستان، آشنایان و هم چنین مراجعه کنندگان قبلی پزشک متخصص درباره تخصص ایشان سوال بپرسید.

ویژگی بهترین دکتر بیش فعالی در تهران

در سراسر شهر تهران دکتر های بسیاری وجود دارند که به عنوان متخصص درمان بیش فعالی در حال ارائه خدمات می باشند. اما بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می بایست دارای ویژگی هایی باشد که او را از تمامی پزشکان متخصص در این زمینه متمایز ساخته و والدین را مجاب سازد که برای تشخیص و درمان بیش فعالی کودکان خود به او مراجعه نمایند. از مهم ترین ویژگی های بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می بایست مدارک علمی خود را در زمینه گفتار درمانی از معتبر ترین مراکز و دانشگاه ها کسب نموده باشد.
 • پزشک منتخب شما می‌ بایست تخصص بالایی در زمینه تشخیص و پیشگیری بیش فعالی کودکان دارا باشد تا از اثرات مخرب این اختلال در آینده کودک شما جلوگیری نماید.
 • بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می بایست در بهترین مراکز درمانی مشغول به ارائه خدمات مختلف در زمینه درمان بیش فعالی و سایر اختلالات شخصیتی باشد.
 • پزشک منتخب شما می بایست بتواند ارتباط خوبی را با کودک شما برقرار کند تا بتواند روش های درمانی خود را به راحتی روی کودک شما پیاده سازی کند.
 • بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می بایست انواع روش های درمان بیش فعالی مانند بازی درمانی و یا کاردرمانی را آموخته با باشد و جهت درمان اختلال کودک شما استفاده نماید.
 • پزشک منتخب شما می بایست دارای سابقه بالایی در زمینه تشخیص و درمان بیماری های شخصیتی مانند بیش فعالی باشد.
 • بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می بایست بتواند اطلاعات کاملی را از این اختلال شخصیتی در اختیار والدین قرار دهد.

بیش فعالی می بایست در زمان کودکی فرزند شما تشخیص و درمان شود تا در بزرگسالی از آسیب های جدی آن در امان باشند. پس برای یافتن بهترین دکتر بیش فعالی در تهران به ویژگی های ذکر شده دقت نمایید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

ویژگی بهترین دکتر بیش فعالی در تهران

انواع بیش فعالی

بیش فعالی انواع مختلفی دارد که در ادامه قصد داریم شما را با آن ها بیشتر آشنا کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید:

1 . اختلال بیش فعالی از نوع بیش‌فعالی-تکانشگری: این اختلال بیشتر بین کودکانی که دوره دبستان را طی می کنند، مشاهده می شود؛ این نوع از کودکان در مرکز توجه بقیه نیستند اما در رفتار و فعالیت های خود، نشانه های بیش فعالی نشان می دهند و می توان این نشانه ها را به وضوح در رفتار آن ها دید و متوجه شد؛ این دسته از افراد فعالیت بسیار زیادی دارند و نشانه های این مشکل در 6 ماه اخیر، بیشتر نشان دهنده کمبود توجه در این کودکان است؛ لازم به ذکر است که این اختلال فقط بیش فعالیتی یا رفتارهایی است، که نیاز به انگیزه آنی دارند و بدون فکر قبلی انجام می گیرند.

2 . اختلال بیش فعالی از نوع کم توجهی: این مشکل در بین انواع بیش فعالی، عادی نیست زیرا در این صورت، ممکن است فرد هیچ تمرکزی نداشته باشد ولی هیچ کار غیر منتظره ای نیز انجام ندهد؛ این دسته از کودکان در برابر بسیاری از کودکان بیش فعال دیگر، فعالیت بسیار کمتری دارند و اصلی ترین مشکل شان در توجه است؛ لازم به ذکر است که آن ها در جوامع حاضر می شوند ولی حواس و فکرشان جای دیگر است.

3 . اختلال بیش فعالی از نوع ترکیبی: این نوع از بیش فعالی را می توان در بسیاری از کودکان مشاهده کرد؛ این دسته از کودکان، علائم بیش فعالی را به طور ترکیبی دارند و ممکن است هر سه علائم در آن ها مشاهده شود؛ این دسته از کودکان، تحرک و جنبش بسیار زیادی دارند و در این صورت توجه و تمرکز بسیار کمی دارند؛ این کودکان بیشتر مشکلشان در توجه است و نمی توانند رفتارشان را کنترل کنند.

بیش فعالی چیست؟

بیش فعالی در بزرگسالان چگونه است؟

نشانه‌های بیش‌فعالی در بزرگسالان متفاوت از نشانه‌های آن در کودکان است و تاثیرات منفی بر عملکرد و زندگی روزمره افراد می‌گذارد این علائم شامل موارد زیر است:

عدم تمرکز: فردی که دچار بیش فعالی است معمولا دچار عدم تمرکز در انجام کارهایش می شود و وظایف و مسئولیت‌های خود را به طور کامل انجام نداده و میزان خطا در انجام وظایف در این افراد بسیار زیاد است به طوری که اغلب منجر به اخراج آن‌ها از کار می‌شود.

بی قراری: فردی که دچار بیش فعالی است بسیار اکتیو و فعال به نظر می‌رسد و دائما در حال حرکت و جنبش است و نمی‌تواند در جایی به طور آرام بنشیند و حس می‌کند باید به طور مداوم در حال انجام کاری باشد.

مشکل در مدیریت زمان: این افراد دشواری در تشخیص اولویت‌های وظایف خود دارند و نمی‌توانند تصمیم‌گیری مناسبی در مورد انجام وظایف بر اساس اهمیت آن‌ها داشته باشند به این ترتیب کار‌ها را به تعویق انداخته و وظایف خود را ناتمام رها می‌کنند و به تعهدات خود پایبند نیستند.

تنبلی شدید: اگرچه بیش‌فعالی معمولا با حرکات زیاد همراه است اما بعضی افراد به دلیل عدم تمرکز و عدم اشتیاق به انجام کامل کارها تنبل وبی مسئولیت به نظر می‌رسند.

مشکل در تنظیم مسائل مالی: این افراد معمولا در پرداخت به موقع قبوض دچار فراموشی می‌شوند و یا در پرداخت اجاره خانه و هزینه‌های زندگی به علت عدم تصمیم گیری درست دچار مشکل می‌شوند.

بیش فعالی در بزرگسالان چگونه است؟

علل بیش فعالی چیست؟

به علت شیوع این مشکل، علت بیش فعالی چندان قابل تشخیص نمی باشد. با این وجود، به طور گسترده این موضوع پذیرفته شده است که وقوع این بیماری به طور کلی ریشه های عصبی و ژنتیکی دارد. تحقیقات حاکی از آن است که کاهش دوپامین یکی از عوامل اصلی شروع ADHD است. دوپامین ماده ای شیمیایی می باشد که ترشح آن به مقدار زیاد بر فعالیت های مغز و بدن انسان تأثیر می گذارد و به انتقال سیگنال های عصبی کمک می کند. این ماده در ایجاد واکنش ها و واکنش های هیجانی موثر است.

نتایج نشان می دهد که حجم قشر خاکستری مغز افراد مبتلا به این بیماری کمتر از افراد دیگر است. ماده خاکستری شامل مناطق خاصی از مغز است که رفتارها و عملکردهای خاصی را کنترل می کند. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گفتار
 • خود کنترلی
 • تصمیم گیری
 • کنترل عضلات

محققان هنوز در تلاش برای درک علل این بیماری هستند. با این حال، موارد زیر احتمالاً علت اصلی بیش فعالی هستند:

 • وراثت
 • نوروتوکسین ها و قرار گرفتن در معرض آلاینده هایی مانند سرب یا آفت کش ها
 • مصرف الکل و دخانیات در دوران بارداری

10 تا از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران را بشناسید!

دکتر مهدی صابر

دکتر مهدی صابر

دکتر مهدی صابر دارای بیش از 13 سال سابقه ارزشمند در زمینه روانشناسی بالینی و توان بخشی می باشد که خدمات خود را در دو مرکز روانشناسی در تهران ارائه می دهد. دکتر صابر یکی از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می باشد که با انجام خدماتی مانند گفتار درمانی و یا بازی درمانی، این اختلال را در کودک شما تشخیص داده و به درمان آن می پردازد. دکتر صابر همواره خدمات باکیفیتی را در زمینه تشخیص و درمان بیماری بیش فعالی ارائه داده است و توانسته است بیش از 500 مورد را با موفقیت به سرانجام رسانده و آینده آن ها را حفظ نماید. اکنون شما عزیزان می توانید جهت تشخیص و درمان اختلال بیش فعالی در کودک خود، به او مراجعه کرده و از خدمات ارزشمندش در مرکز توانبخشی او بهره مند شوید.

خدمات:

 • کاردرمانی ذهنی
 • کاردرمانی جسمی
 • اتاق تعدیل حسی
 • بخش بهبود مهارت های شنیداری
 • ماساژ درمانی و آب درمانی
 • تست هوش و آزمون های توجه
 • اتاق آموزش مهارت های شنیداری
 • اتاق تاریک جهت توانبخشی مهارت های بینایی
 • گفتار درمانی و کاردرمانی

آدرس: سعادت آباد، بلوار پاکنژاد، پس از تقاطع سرو، خیابان سپیدار، خیابان شکوفه، کوچه نظری، پلاک 47

شماره تماس: 09029123536

دکتر بهار اشجعی

دکتر بهار اشجعی

دکتر بهار اشجعی دارای بورد تخصصی در زمینه جراحی کودکان و نوزادان می باشد و هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است. او تخصص ویژه ای را در زمینه جراحی کودکان و نوزادان دارا می باشد و می تواند بسیاری از اختلالات و بیماری ها را در آن ها درمان نماید.

دکتر اشجعی دوره پزشکی عمومی خود را دانشگاه شهید بهشتی گذرانده است و پس از اتمام آن به تحصیل در رشته جراحی عمومی در دانشگاه بهشتی پرداخته است. همچنین پس از فارغ التحصیلی در رشته جراحی عمومی توانست در بخش جراحی اطفال پذیرفته شود و دوره جراحی اطفال خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران بگذراند و با رتبه اول کشوری برد فوق تخصصی جراحی اطفال خود را به دست آورد. او هم اکنون از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران می باشد که شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده به او مراجعه کرده و به درمان این اختلال در کودک خود بپردازید.

خدمات:

 • جراحی فتق ناف در کودکان
 • درمان یبوست در کودکان
 • جراحی اختلالات کام و لب در کودکان
 • جراحی اختلال تکلم در کودکان
 • درمان اختلالات عروقی در کودکان
 • بی اختیاری ادرار در کودکان
 • درمان بیش فعالی در کودکان

آدرس: انتهای بلوار کشاورز، روبروی بیمارستان امام خمینی، ساختمان شیشه ای سبز، پلاک 370، شماره 416، طبقه 3، واحد 19

شماره تماس: 02144841862

دکتر سید حسین حسن پور اونجی

دکتر سید حسین حسن پور اونجی

دکتر سید حسین حسن پور اونجی فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و تخصص بیماری های کودکان را دارا می باشد و از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران محسوب می شود که قادر است با ارائه خدماتی مانند گفتاردرمانی و کاردرمانی به تشخیص و درمان این اختلال در کودک بپردازد. دکتر حسن پور همواره تاکید بسیاری بر ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت های مناسب به مراجعان خود داشته است که این مورد یکی از دلایل محبوبیت او در بین مراجعان می باشد. اگر شما نیز به دنبال تشخیص و درمان اختلال بیش فعالی در کودک خود می باشید، می توانید با خیالی آسوده به دکتر حسن پور اونجی مراجعه کرده و کودک خود را به او بسپارید.

خدمات:

 • گفتار درمانی و کاردرمانی
 • بازی درمانی جهت رفع بیش فعالی
 • درمان اختلالات عصبی در کودکان
 • درمان افسردگی و استرس و اضطراب
 • درمان کمبود توجه در کودکان
 • درمان اختلال دوقطبی و اضطراب

آدرس: تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم، پایین تر از مسجد الاقصی، مجاور شیرینی فروشی بلوط، طبقه 3، واحد8

شماره تماس: 02177742595

دکتر مرتضی حیدری

دکتر مرتضی حیدری

دکتر مرتضی حیدری دارای فوق تخصص بیماری های مغز و اعصاب کودکان و نورولوژی کودکان می باشد که از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران محسوب می‌ شود و همواره برترین خدمات را جهت تشخیص و درمان بیش فعالی به افراد ارائه داده است و توانسته است رضایت 92 درصدی مراجعان خود را کسب نماید. دکتر مرتضی حیدری نفر اول برد فوق تخصصی کشور می باشد و هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است. تمامی شما عزیزان می توانید جهت درمان اختلالات شخصیتی کودک خود، به دکتر حیدری مراجعه نمایید و آینده ای درخشان را برای کودک خود رقم بزنید.

خدمات:

 • درمان بیش فعالی در کودکان
 • درمان افسردگی و اضطراب در کودکان
 • درمان فلج از نواحی مختلف
 • کمبود دوپامین کودکان
 • درمان اختلال ترس و هراس
 • درمان بی اشتهایی عصبی و پرخوری

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بین بیمارستان دی و پل همت، خیابان نیلو، پلاک 4، طبقه7، واحد30

شماره تماس: 02188206606

دکتر علیرضا رضایی

دکتر علیرضا رضایی

دکتر علیرضا رضایی فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و اطفال بوده و دارای فلوشیپ تشنج و صرع و نوار مغز می باشد. او از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران محسوب می شود که از سال 1392 تا 1395 استادیار گروه نورولوژی اطفال در دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده است. همچنین دکتر علیرضا رضایی از سال 1393 تا کنون به عنوان معاون آموزشی بخش کودکان بیمارستان لقمان حکیم فعالیت می نماید و توانسته است خدمات ارزنده ای را در زمینه ی درمان بیش فعالی کودکان ارائه دهد.

وی بخشی از فعالیت خود را از سال 93 تا کنون به عنوان کمیته مرگ و میر کودکان بیمارستان لقمان حکیم گذرانده است و توانسته است به عنوان پزشک فوق تخصص اعصاب اطفال در مرکز جامع تکامل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تهران فعالیت نماید.

خدمات:

 • درمان بیش فعالی کودکان
 • درمان اوتیسم و صرع
 • درمان آلزایمر و پارکینسون
 • میکروسفالی و ماکرو سفالی
 • درمان اختلالات شخصیتی
 • درمان میگرن و آبسه مغزی
 • درمان سندروم لت و سندروم لش نیهان

آدرس: تهران، خیابان کارگر جنوبی، چهارراه لشکر، خیابان کمالی، روبروی داروخانه دکتر ابراهیمی، پلاک 39، واحد همکف

شماره تماس: 02155406074

دکتر محمد مهدی تقدیری

دکتر محمد مهدی تقدیری

دکتر محمد مهدی تقدیری متولد سال 1339 در شهر همدان می باشد که دارای فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و او یکی از با تجربه ترین پزشکان در زمینه درمان اختلالات شخصیتی کودکان می باشد که با ارائه خدمات باکیفیت خود توانسته است عنوان بهترین دکتر بیش فعالی در تهران را نصیب خود نماید. دکتر محمد مهدی تقدیری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بوده و از افتخارات دیگر او می توان به عضویت در کمیته کشوری تکامل، عضویت در انجمن علمی نورولوژی ژنتیک ایران و عضویت در انجمن اعصاب کودکان در آسیا اشاره نمود.

همچنین دکتر تقدیری مقاله های بسیاری را در زمینه ی بیماری های اعصاب کودکان مانند صرع و سندروم های صرع منتشر نموده است و مدرس کارگاه های تکامل جهت درمان کودکان می باشد. دکتر تقدیری تاکنون در بیش از 55 کنگره بین المللی به ارائه سخنرانی های مفید در زمینه ی بیماری کودکان پرداخته است و چندین طرح پژوهشی را به اتمام رسانده است.

خدمات:

 • بررسی روند تکاملی شیرخواران و نوزادان
 • انجمن تست های تکاملی
 • خدمات توانبخشی از جمله فیزیوتراپی و کاردرمانی
 • گفتار درمانی و شنوایی سنجی
 • درمان بیماری‌ هایی مانند صرع و تشنج
 • ارزیابی تکاملی کودکان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، کوچه فلسفی، پلاک 5، طبقه5

شماره تماس: 02126412698

دکتر لیدا زمانی عموقین

دکتر لیدا زمانی عموقین

دکتر لیدا زمانی دارای فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان می باشد که در سال‌ های اخیر با ارائه خدمات با کیفیت خود در زمینه های مختلف روانشناسی مانند گفتار درمانی، روانکاوی و روانشناسی بالینی توانسته است به محبوبیت بسیاری در بین مراجعان دست یافته و خود را به عنوان بهترین دکتر بیش فعالی در تهران معرفی نماید. دکتر زمانی دارای بیش از 5 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات روانپزشکی به کودکان و نوجوانان می باشد و شما می توانید با مشاوره های آنلاین نیز از خدمات او بهره مند شوید و به درمان اختلالات شخصیتی،بیش فعالی و افسردگی کودک و نوجوان خود بپردازید.

خدمات:

 • درمان اوتیسم و اختلال جسمانی
 • درمان خود بیمار انگاری
 • سوگ درمانی و درمان پرخوری عصبی
 • درمان بیش فعالی و سردرد خوشه ای
 • درمان اختلال تبدیلی و خود زشت انگاری
 • درمان بی اشتهایی عصبی و هذیان

آدرس: تهرانپارس، ابتدای بلوار دلاوران، نرسیده به خیابان سراج، جنب بانک قوامین، پلاک 11، واحد 2

شماره تماس: 02177229194

دکتر ناهید خسرو شاهلی

دکتر ناهید خسرو شاهلی

دکتر ناهید خسروشاهلی دارای فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و تخصص کودکان و اطفال می باشد که از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران محسوب می شود. دکتر خسروشاهلی قادر به ارائه خدمات ارزنده‌ ای در زمینه درمان بیماری تشنج بوده است و می تواند انواع صرع و خونریزی مغزی را درمان نماید.

برخورد شایسته او با مراجعانش یکی از مهمترین دلایل محبوبیت دکتر خسروشاهلی در بین افراد می باشد که توانسته است رضایت 95 درصدی از مراجعان خود کسب نماید و به بهترین دکتر بیش فعالی در تهران تبدیل شود. تمامی شما عزیزان هم اکنون می توانید جهت برخورداری از خدمات مختلف در زمینه اختلالات مغزی و اعصاب کودکان، به دکتر خسروشاهلی مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان بیماری صرع و تشنج
 • درمان اختلالات شخصیتی مانند بیش فعالی
 • درمان وسواس و افسردگی
 • درمان خونریزی مغزی
 • درمان کم اشتهایی عصبی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نزدیک پل سید خندان، کوچه موزه، پلاک 8، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 02188507730

دکتر فرامرز ذاکری

دکتر فرامرز ذاکری

دکتر فرامرز ذاکری متخصص و روانپزشک کودک می باشد که با درمان اختلالاتی مانند افسردگی، اضطراب و بیش فعالی در کودکان توانسته است عنوان بهترین دکتر بیش فعالی در تهران را به خود اختصاص دهد. تمامی شما عزیزان هم اکنون می توانید جهت بهره مندی از خدمات مختلف در زمینه روان درمانی کودک و نوجوان، به دکتر ذاکری مراجعه نمایید و به درمان اختلالات شخصیتی کودک خود بپردازید.

خدمات:

 • درمان اختلال دوقطبی
 • درمان اختلال خوردن
 • درمان اختلال ترس و اضطراب
 • درمان هراس اجتماعی

آدرس: تهران، نرسیده به مترو شریعتی، کوچه فلسفی، ساختمان پزشکان پرشین، طبقه1، واحد1

شماره تماس: 02122260067

دکتر آمنه دقیقی

دکتر آمنه دقیقی

دکتر دقیقی روانشناس و متخصص درمان بیماران مبتلا به اختلالات دوقطبی و یا بیش فعالی می باشد که توانسته است با گفتار درمانی بسیاری از بیماری های عاطفی را درمان کرده و خود را به عنوان بهترین دکتر بیش فعالی در تهران محبوب سازد. تمامی شما مراجعان هم اکنون می توانید با خیالی آسوده به او مراجعه نمایید و از خدمات وی بهره مند شوید.

خدمات:

 • درمان افسردگی و اضطراب
 • درمان بیش فعالی و دوقطبی
 • درمان هراس اجتماعی
 • درمان اختلالات شخصیتی کودکان

آدرس: تهران، خیابان دماوند، خیابان شهید کیایی

شماره تماس: 09920990926

علائم ابتلا به بیش فعالی

همان گونه که ذکر کردیم بیش فعالی در دوران کودکی افراد ظاهر می شود و می تواند تا بزرگسالی آن ها ادامه پیدا کند. از مهم ترین علائمی که فرد مبتلا به اختلال بیش فعالی و نقص توجه از خود بروز می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد مبتلا به بیش فعالی بسیار بی دقت می باشد و به جزئیات توجهی نمی کند.
 • فرد مبتلا به بیش فعالی در بسیاری از موارد احساس کسل بودن دارد و حواسش به راحتی پرت می شود.
 • او برایش سخت می باشد که برای مدتی به صحبت افراد گوش دهد و مرتب حرف های آن ها را قطع می کند یا جمله های آن ها را برایشان تمام می کند که به این معنی می باشد که نباید چیزی بگویند یا حرف بزنند.
 • فراموشکار می باشد و مدام یادش می رود که وسایلش را کجا قرار داده است.
 • فرد مبتلا به بیش فعالی به آسانی تحریک پذیر می شود و کنترل خود را از دست داده و از کوره در می رود.
 • او در بسیاری از اوقات به سختی می تواند استرسش را کنترل کند و افکارش بر او غلبه می یابند.
 • فرد کارهای خود را بدون فکر و در لحظه انجام می دهد و در دردسرهای فراوانی می‌ افتد.
 • فرد مبتلا به بیش فعالی دارای نظم در زندگی خود نمی باشد و برایش سخت است که از یک دستورالعمل ثابت پیروی کند و یا کاری را به طور ثابت و مداوم انجام دهد.
 • او به سختی می تواند به زندگی و کارهایش نظم دهد و یا کارهایی را به طور همزمان شروع می کند و نمی تواند همه آن ها را به پایان برساند.
 • فرد مبتلا به بیش فعالی از انتظار کشیدن متنفر می باشد و احساس بی حوصلگی مداوم در طول روز دارد و نمی تواند آرام باشد.
علائم ابتلا به بیش فعالی

نحوه تشخیص اختلال توسط بهترین دکتر بیش فعالی در تهران

به طور معمول بهترین دکتر بیش فعالی در تهران جلسه ای 2 ساعته را برای تشخیص اختلال با افراد برگزار می کند و طی آن درباره کودکی و مشکلات فعلی خانواده و یا مدرسه از آن ها اطلاعات کسب می کند. سپس با توجه به گفته های فرد از وجود این اختلال در اون فرد اطمینان حاصل می نمایند و با توجه به سن او روش های درمانی را برای او در نظر می گیرند.

اگر فرد در سن بزرگسالی، برای اولین بار جهت درمان این اختلال به بهترین دکتر بیش فعالی در تهران مراجعه کرده باشد، توسط روانپزشک ارزیابی می شود و طی جلسات روانکاوی به درمان او می پردازند. اما در صورتی که سن فرد مراجعه کننده پایین بوده و کودک باشد، با روش هایی مانند بازی درمانی، گفتار درمانی و کاردرمانی به درمان بیش فعالی کودک شما خواهند پرداخت و آینده او را نجات خواهند داد. پس بهتر می باشد که در سنین پایین به رفتار های کودک خود دقت بفرمایید و در صورت مشاهده هرگونه علائم به بهترین دکتر بیش فعالی در ایران مراجعه کنید و به درمان این نقص پزشکی بپردازید.

کلام آخر

در این مقاله سعی داشتیم که ده مورد از بهترین دکتر بیش فعالی در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید. امیدوار هستیم که این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و انتقادات تان را از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

بیش فعالی عارضه ای می باشد که در سنین کودکی برای افراد رخ می دهد و می تواند تا بزرگسالی ادامه پیدا کند. این اختلال با علائمی مانند بی حوصلگی، بی دقتی و جنب و جوش بالا خود را نشان می دهد و می بایست هر چه سریع تر به بهترین دکتر بیش فعالی در تهران ارجاع داده شود تا به درمان آن بپردازند و از وارد شدن آسیب های جدی در در بزرگسالی جلوگیری نمایند.

اختلال بیش فعالی همراه با نقص توجه (ADHD) چه علایمی دارد؟

این اختلال با انجام فعالیت های حرکتی زیاد نسبت به سن ، وجود حالت تکانه ای ( Impulsive ) و حالت کم توجهی یا حواس پرتی همراه است.

اختلال بیش فعالی در پسران بیشتر است یا دختران؟

میزان شیوع بیش فعالی در پسران 2 تا 9 برابر بیشتر دخترها می باشد.

بیش فعالی تا چه سنی ادامه دارد؟

بیش فعالی یک اختلال همیشگی است و تا زمان مرگ ادامه پیدا می کند.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا