پزشکان

بهترین مرکز تصویر برداری در ایران【سال 1402】❤️ + لیست 10 تایی

امروز قصد داریم شما را با بهترین مرکز تصویر برداری در ایران آشنا کنیم. بسیاری از افراد تا کنون به تصویر برداری در ایران مراجعه کرده و از خدمات این مرکز استفاده کرده اند. برای افراد سوال  پیش می آید که انواع تصویر برداری پزشکی چه تفاوت هایی دارد و باید به کدام یک از مراکز تصویربرداری مراجعه نمایند. به دلیل اینکه پزشک ممکن است؛ انواع تصویر برداری از قبیل: ام ار ای و سی تی اسکن را برای بیمار تجویز کند به همین دلیل باید اطلاعات خود را درباره تصویر برداری پزشکی و همچنین بهترین مرکز تصویر برداری افزایش دهید. در ادامه با  بهترین مرکز تصویر برداری در ایران بیشتر آشنا خواهید شد پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین مرکز تصویر برداری در ایران

زمانی که فرد به بهترین مرکز تصویر برداری در ایران برای تهیه تصویر از بدن خود مراجعه می نماید، باید بداند که مرکز ویژگی های منحصر به فردی دارد به طور مثال: موقعیت مکانی مرکز باید مناسب و در دسترس باشد تا بیمار به راحتی به مرکز مراجعه نمایند. نکته بعدی این است که باید به نحوه عملکرد پرسنل مرکز تصویربرداری دقت شود یعنی باید مشکل بیمار به درستی تشخیص داده شود. فرد باید بهترین مرکز تصویربرداری را در نظر بگیرد.

نکات بهداشتی در مرکز از اهمیت بالایی برخوردار است تا سلامت بیماران به خطر نیفتد و همچنین پرسنلی که در مرکز تصویر برداری فعالیت می‌ کنند باید بسیار با تجربه و مجرب باشند تا تصویربرداری را به درستی انجام دهند. در صورتی که ساکن شهر تهران هستید می توانید به مقاله بهترین مرکز تصویربرداری در تهران مراجعه کنید و بهترین مرکز  تصویر برداری را انتخاب نمایید و از خدمات مرکز تصویر برداری بهره مند شوید.

بهترین مرکز تصویر برداری در ایران

انواع تصویربرداری پزشکی

تصویربرداری پزشکی شامل چندین تکنولوژی مختلف پزشکی می باشد که به منظور مشاهده بدن انسان برای تشخیص و درمان بیماری به کار می رود. هر کدام از انواع تصویربرداری اطلاعات متفاوتی را درباره بدن انسان می دهد و به همین دلیل پاسخی که پزشک از تصاویر سی تی اسکن اخذ می کند با پاسخ سونوگرافی، متفاوت است و این به همان دلیلی است که لازم است تا پزشک انواع تصویر برداری از بدن را برای تشخیص بیماری تجویز کند. در ادامه به انواع تصویربرداری پزشکی اشاره خواهیم کرد:

سونوگرافی

در سونوگرافی از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود و تصویری از درون بدن انسان برداشته می شود. این نوع تصویر برداری به دلیل این که تصویر بدن را در زمان واقعی نشان می‌ دهد و می‌ تواند برای مواردی مانند: حرکت اعضای بدن مورد استفاده واقع شود.

در تصویربرداری، اشعه وارد بدن می شود و مشکلی برای بیماران ایجاد نمی‌ شود. برای انجام سونوگرافی یک مبدل بر روی پوست قرار می گیرد و در نواحی مختلف بدن حرکت داده می‌ شود و همچنین بیمار هیچ دردی را متوجه نخواهد شد.

MRI

این روش برای گرفتن تصاویر از داخل بدن است. ام آر آی از امواج رادیویی و مغناطیسی برای تهیه تصاویر از بدن استفاده می شود. تصویری که در ام آر آی به دست می‌ آید، آب و چربی بدن است. این تصاویر به دلیل تفاوت در میزان آب در مناطق مختلف بدن و اینکه روند آسیب رسانی در بیماری ها می تواند تاثیری داشته باشد، تصاویر مختلفی را ایجاد می نماید.

فرد بیمار باید به آرامی روی تخت مخصوص بخوابد و وارد دستگاه شود. در این حالت بیمار نمی تواند در زمان اسکن حرکت کند. بعد از اسکن، بیمار از دستگاه خارج می شود. بسیاری از بیماری‌ ها و ضایعات بدن مانند: سرطان توسط ام ار آی قابل تشخیص است. در این نوع تصویربرداری فرد دردی را احساس نمی‌ کند و اگر نیاز به تزریق وجود داشته باشد، پزشک به روش وریدی، اقدام به تزریق می کند و سپس شروع به تصویر برداری می نماید.

تصویربرداری با اشعه ایکس

تصویربرداری با اشعه ایکس، پرتو نگاری است. یکی از روش‌های تصویربرداری از اعضای بدن، تصویربرداری با اشعه ایکس است که به وسیله تابش اشعه ایکس انجام می شود. این روش به دلیل میزان جذب اشعه ایکس در قسمت های مختلف بدن تصاویر را به شکل سیاه، سفید و خاکستری نشان می‌ دهد. تصویربرداری از استخوان ها به دلیل بالاترین میزان جذب به رنگ سفید دیده خواهد شد و قسمت هایی مانند عضلات که میزان جذب پایین تری دارند به رنگ خاکستری دیده می‌ شوند. این روش شکستگی استخوان‌ها را نشان می دهد.

بهترین مرکز تصویر برداری در ایران

کاربرد تصویر برداری در پزشکی

رادیوگرافی در واقع یک واژه گسترده برای تصویربرداری از ناحیه مختلف بدن می باشد. در تصویر برداری از تکنیک‌ های گاما استفاده می شود. رادیوگرافی ممکن است در مراحل تصویر برداری مورد استفاده قرار گیرد ولی رادیو گرافی غیر تهاجمی و بدون درد است. در ادامه به انواع کاربرد رادیوگرافی در پزشکی اشاره خواهیم کرد:

سی تی اسکن

این روش در پزشکی، کاربردهای فراوانی دارد. در تصاویر سی تی اسکن، اعضای داخل بدن قابل مشاهده می باشد. در این روش، دستگاه به طور چرخشی در اطراف بیمار حرکت می کند و تصاویر به صورت مقطعی ایجاد می‌ شود.

فلوروسکوپی

فلوروسکوپی روشی می باشد که امکان دیدن ارگان ها در حال حرکت را میسر می سازد. از این روش برای موقعیت‌ های حرکت مواد غذایی، استفاده می شود.

آنژیوگرافی

آنژیوگرافی، برای بررسی سیستم عروقی در قسمت های مختلف بدن از جمله قلب، کبد، ریه و رحم است. این روش برای تشخیص پروستات مورد استفاده قرار می‌ گیرد و مواد کنتراست به داخل ورید تزریق می شود. در این روش، از طریق یک لوله بسیار باریک به کمک بی حسی موضعی از درون رگ ران پا وارد و به این ترتیب، مسیر خون رسانی به قلب و مغز بررسی خواهد شد.

سونوگرافی

سونوگرافی امروزه، اطلاعات بیش تری را به پزشک ارائه می دهد تا قدرت پزشک برای تشخیص و درمان بالا ببرد. این روش نیز هر روز در حال تغییر و به روز رسانی می باشد و با کاربرد بیش تر در خدمت بیماران قرار می گیرد. به طور کلی آنژیوگرافی که می‌ تواند در درمان بیماری های قلبی و مغزی به کار رود و سیستم‌ های سونوگرافی برای درمان روده ها و انواع سرطان به کار می رود.

تصویربرداری تیراد

انجام انواع خدمات تصویربرداری تخصصی در زمینه بیماری تیروئیداز طریق این روش تشخیصی میسر است.

۱۰ تا از بهترین مراکز تصویر برداری در ایران را بشناسید!

مرکز تصویربرداری خیریه امام رضا

مرکز تصویربرداری خیریه امام رضا

در مرکز تصویربرداری خیریه امام رضا، تجهیزات و سیستم های تصویربرداری پزشکی در حال خدمات رسانی به مراجعه کنندگان می باشد و در حال حاضر با داشتن تجهیزات حرفه ای در زمینه تصویربرداری خدمات منحصر به فرد و اختصاصی را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد. مرکز تصویر برداری خیریه امام رضا با بهره مندی از کادر درمانی حرفه ای خدمات خوبی را در زمینه تصویربرداری ارائه می دهند. مرکز خیریه امام رضا یکی از بهترین مرکز تصویر برداری در ایران شناخته شده است.

خدمات

 • سونوگرافی
 • ماموگرافی
 • سی تی اسکن
 • سنجش تراکم استخوان
 • رادیولوژی
 • سونوگرافی

آدرس: تهران، اسلامشهر، انتهای خیابان آیت الله کاشانی، کوچه ۳۲

شماره تماس: 02156124791

مرکز تصویر برداری تهران

مرکز تصویربرداری تهران یکی از بهترین مرکز تصویربرداری در ایران شناخته شده است که فعالیت خود را با دستگاه های مورد نیاز آغاز کرد و مجموعه مرکز تصویر برداری تهران، همگی دارای مهارت لازم برای تصویربرداری می باشند. امروزه مجموعه مرکز تصویر برداری تهران با تعویض دستگاه های سی تی اسکن و ام آر آی فعالیت خود را به صورت تخصصی آغاز نموده است و هم اکنون از دستگاه پیشرفته ساخت کمپانی آلمان استفاده می نماید. این مرکز به صورت شبانه روزی برای جلب رضایت بیماران، خدمات گسترده ای را در زمینه تصویربرداری ارائه می دهد.

خدمات

 • سونوگرافی
 • ماموگرافی
 • سنجش
 • تراکم استخوان
 • پزشکی هسته ای
 • رادیولوژی

آدرس: تهران، منطقه ۶، میدان جهاد، خیابان جویبار، کوچه میلادی غربی، پلاک ۲۷

شماره تماس: 02188985586

مرکز تصویربرداری دکتر طوسی

مرکز تصویربرداری دکتر طوسی

یکی از بهترین مرکز تصویربرداری در ایران مرکز تصویربرداری دکتر طوسی می باشد. این مرکز فعالیت خود را به طور جدی آغاز نمود که به عنوان یکی از بهترین مرکز پزشکی در خصوص آزمون های تشخیصی شناخته شده است.

این مرکز با تمام بیمه های مختلف مانند: بیمه های تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی قرارداد دارد تا بیماران بابت استفاده از خدمات با خیال آسوده تصویر برداری خود را انجام دهند. بیماران می‌ توانند برای دریافت نتیجه خدمات به صورت آنلاین اقدام کنند. تصویربرداری دکتر طوسی یکی از مجهزترین مرکز تصویربرداری در سطح شهر می باشد.

خدمات

 • سی تی اسکن
 • سنجش تراکم استخوان
 • رادیولوژی
 • سونوگرافی پزشکی هسته‌ ای
 • سونوگرافی دیجیتال

آدرس: مشهد، خیابان محتشمی یک، ساختمان حافظ

شماره تماس: 05138417980

مرکز تصویربرداری دکتر بازرگان

مرکز تصویربرداری دکتر بازرگان

مرکز تصویر برداری دکتر بازرگان، جهت رفاه مراجعین با اکثر بیمه ها از جمله نیروهای مسلح، تامین اجتماعی، بیمه روستایی و بیمه تکمیلی دارای قرارداد است. مرکز تصویر برداری دکتر بازرگان با بهره مندی از جدیدترین امکانات تصویربرداری فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه در حال حاضر خدمات مناسب در زمینه تصویربرداری به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

مرکز تصویر برداری دکتر بازرگان با داشتن پزشکان مجرب و حرفه ای توانسته خدمات خود را در بالاترین سطح کیفیت قرار دهد. این مرکز  مراجعین در ایران را توسط شبکه اجتماعی خود پذیرش می نماید.

آدرس: مشهد، خیابان رازی ۴، پلاک ۲۶

شماره تماس: 05138541444

مرکز تصویربرداری سپاهان

مرکز تصویربرداری سپاهان

تصویر برداری سپاهان واقع در شهر اصفهان می باشد. این مجموعه برای رفاه بیماران با بیمه های درمانی از جمله بیمه تامین اجتماعی، خدمات روستایی و بیمه های تکمیلی قرارداد دارد. این مجموعه از پرسنل مجرب بهره مند است. این مرکز از سیستم نوبت دهی آنلاین جهت پذیرش بیماران، استفاده می نماید.

مرکز تصویر برداری سپاهان با تهیه دستگاه های مورد نیاز فعالیت خود را آغاز نموده است. متخصصان این مجموعه همگی دارای مهارت لازم می باشند. مرکز سپاهان برای آسودگی بیماران به صورت شبانه روز در حال خدمات رسانی می باشد.

خدمات

 • سونوگرافی
 • ماموگرافی دیجیتال
 • ام ار ای، جهت بررسی میزان آسیب به بافت هایی که دچار کاهش خونرسانی شده اند.
 •  بررسی مفصل ها

آدرس: اصفهان، خیابان حکیم، نظامی چهارراه شریعتی، ابتدای خیابان، محتشم کاشانی

شماره تماس: 03136273030

مرکز تصویربرداری مداخله ای فراپرتو

مرکز تصویربرداری مداخله ای فراپرتو

مرکز تصویربرداری مداخله ای فراپرتو یکی از بهترین مرکز تصویربرداری در ایران می باشد که با بهره مندی از جدیدترین تجهیزات تصویربرداری در شیراز فعالیت خود را آغاز نموده است. این مجموعه در حال حاضر خدمات منحصر به فردی را در زمینه تصویربرداری به بیماران خود ارائه می دهد. خدمات این مرکز بالاترین سطح کیفیت را دارد.

خدمات

 • سنجش تراکم استخوان
 • رادیولوژی دیجیتالی
 • سی تی اسکن مولتی اسلایس
 • اقدامات نیمه تهاجمی

آدرس: شیراز، بلوار کریم خان زند، مرکز تصویربرداری مداخله ای فراپرتو

شماره تماس 07132342873

مرکز تصویربرداری تابا پرتو

مرکز تصویربرداری تابا پرتو

مرکز تصویربرداری تابا پرتو بهترین مرکز تصویربرداری در ایران شناخته شده است. این مرکز از مجهزترین دستگاه های تصویربرداری برای بیماران استفاده می نمایند. این مرکز تصویربرداری مرکزی در شهر شیراز که با تمام بیمه ها قرارداد دارد. بی شک یکی از بهترین انتخاب های شما می تواند مرکز تصویر برداری تابا پرتو باشد. شما می توانید برای تصویر برداری به بهترین مرکز تصویر برداری در ایران مراجعه کنید.

خدمات

 • رادیولوژی دیجیتالی
 • سی تی اسکن مولتی اسلایس
 • اقدامات نیمه تهاجمی
 • سنجش تراکم استخوان
 • رادیولوژی

آدرس: شیراز، ارم، خیابان ملاصدرا، خیابان معدل غربی

شماره تماس: 09176925166

مرکز تصویربرداری مهدیه

مرکز تصویربرداری مهدیه

مرکز تصویربرداری مهدیه به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی در زمینه تصویربرداری می باشد. این مجموعه با تمام تجهیزات لازم افتتاح شده است و مراجعه کنندگان، رضایت کافی از این مجموعه را دارند. بخش های تصویربرداری مرکز تصویربرداری مهدیه شامل واحدهای سونوگرافی، ماموگرافی و ام آر آی است. مرکز تصویربرداری مهدیه یکی از بهترین مرکز تصویربرداری در ایران شناخته شده است.

خدمات

 • سونوگرافی
 • ام آر آی
 • بررسی مفاصل
 • آنژیوگرافی

آدرس: اصفهان، خیابان احمد آباد، ایستگاه سرلت

شماره تماس: 03132255756

مرکز تصویربرداری پرتو قائم

مرکز تصویربرداری پرتو قائم

مرکز تصویربرداری پرتو قائم یکی از بهترین مرکز تصویر برداری در ایران است که به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی گسترده ای در زمینه تصویربرداری می باشند. این مجموعه با تجهیزات به روز افتتاح شده است. یکی از مهمترین خدمات این مجموعه انجام ام آر آی دینامیک کف لگن جهت بررسی بی اختیاری ادرار و مدفوع می باشد.

پزشکان برای تشخیص این دست بیماری برای تصویربرداری این مرکز را پیشنهاد می‌ دهند. شما می توانید برای تصویر برداری به بهترین مرکز تصویر برداری در ایران مراجعه کنید.

خدمات

 • سونوگرافی دیجیتال
 • بررسی نحوه عملکرد مغز
 • تصویربرداری
 • ام آر آی از ناحیه پروستات، جهت تعیین ضایعات پروستات
 • سی تی اسکن سه بعدی

آدرس: مازندران، قائم شهر، خیابان مدرس، ساختمان پزشکان آمین

شماره تماس: 01142216501

مرکز تصویربرداری ابن سینا

مرکز تصویربرداری ابن سینا

نام مالک مرکز تصویربرداری ابن سینا دکتر احمدی می باشد. این مرکز در استان مازندران در شهر بهشهر احداث شده است. مرکز تصویربرداری ابن سینا روزهای اداری از ساعت ۸ تا ساعت ۲۰ آماده خدمات رسانی به مردم می باشد.

خدمات

 • سنجش تراکم استخوان
 • بررسی نحوه عملکرد مغز
 • تصویربرداری
 • ام آر آی از ناحیه پروستات
 • رادیولوژی دیجیتالی

آدرس: مازندران، خیابان امام، جنب پاساژ لاله، ساختمان پزشکان بوستان، واحد 1

شماره تماس تماس: 01134532094

اقدامات قبل از تصویربرداری

افرادی که قصد تصویر برداری دارند به طور کلی هیچ گونه آمادگی خاصی برای تصویربرداری نیاز ندارند. در ابتدا باید قبل از سی تی اسکن؛ ماده کنتراست خوراکی مصرف کنند. به مدت ۴ ساعت قبل از سی تی اسکن چیزی از طریق دهان نباید وارد بدن بیمار شود.

برخی از افراد که برای انجام تصویر برداری به ماده خوراکی نیاز دارند باید حدود یک ساعت قبل از جلسه سی تی اسکن مصرف کنند و اجازه دهند تا به معده شان برسد. در برخی مواقع بیماران تمایل دارند که قبل از تاریخ ویزیت به مرکز مراجعه کنند و ماده خوراکی را در خانه مصرف کنند. شما می توانید برای تصویر برداری به بهترین مرکز تصویر برداری در ایران مراجعه کنید.

اقدامات قبل از تصویربرداری

انتخاب بهترین مرکز تصویربرداری در ایران

برای انتخاب مرکز تصویربرداری در ایران لازم است به ویژگی های مرکز تصویر برداری توجه کنید و با توجه به آن، انتخاب خوبی داشته باشید. ویژگی مهم یک مرکز تصویربرداری داشتن تجهیزات حرفه‌ ای و به روز می باشد. در واقع بهترین مرکز تصویر برداری باید از بهترین تجهیزات استفاده کند و بهترین خدمات خود را ارائه دهد در غیر این صورت ممکن است شما نتیجه ای که از مرکز تصویربرداری در ذهن خود دارید، نباشد. در ادامه به ویژگی‌ های مهم، بهترین مرکز تصویر برداری در ایران اشاره خواهیم کرد:

پرسنل و پزشکان متخصص

بهترین مرکز رادیولوژی در ایران مرکزی است که در کنار داشتن تجهیزات به روز و دستگاه های پیشرفته از متخصصین مجرب در این زمینه استفاده نماید. در واقع این ویژگی مکمل یکدیگر می باشد و در صورت نبود هر کدام، بهترین نتیجه هرگز اتفاق نخواهد افتاد و مراکزی که خدمات منحصر به فردی را ارائه می دهند از پرسنل با تجربه در زمینه تصویر برداری استفاده می نماید تا رضایت مراجعین را کسب کنند.

ارائه خدمات گسترده حرفه ای

یک مرکز تصویربرداری زمانی می تواند به عنوان بهترین مرکز تصویربرداری در ایران معرفی شود که تمام خدمات مربوط به تصویربرداری در مجموعه خود بگنجاند. خدماتی مانند ام آر آی، سونوگرافی  و ماموگرافی.

تصویربرداری با کمترین عوارض

بهترین مرکز تصویر برداری در ایران، خدمات خود را در امنیت بالا ارائه می دهد و هیچ خطری در تصویر برداری، سلامت بیماران را تهدید نمی کند. در صورتی که بیمار؛ پلاتین در قسمتی از بدن خود دارد، برای انجام دادن تصویر برداری باید کاملاً ثابت باشد و کوچک ترین حرکتی نداشته باشد.

رعایت بهداشت

در بهترین مرکز تصویر برداری در ایران باید نکات بهداشتی رعایت  شود. دستگاه های مورد استفاده برای مراجعه کنندگان باید به خوبی ضدعفونی شود تا از انتقال ویروس به بیمار جلوگیری شود. شما می توانید برای تصویر برداری به بهترین مرکز تصویر برداری در ایران مراجعه کنید.

مزایای مراجعه به بهترین مرکز تصویر برداری در ایران

بهترین مرکز تصویربرداری در ایران مرکزی است که همیشه در تلاش باشد تا خدمات خود را در بالاترین سطح کیفیت ارائه دهد تا در تشخیص درست به پزشکان کمک کند. یک مرکز تصویر برداری برای تصاویر با کیفیت در روند پیشگیری تشخیص و درمان بیمار بسیار تاثیر گذار خواهد بود که موجب می‌ شود پزشک تصمیماتی دقیق تر در روند درمان بیمار بگیرد.

مزایای مراجعه به بهترین مرکز تصویر برداری در ایران

کلام آخر

به طور کلی رادیولوژی برای تشخیص بیماری های زیادی مناسب است از این رو بیش تر پزشکان با تجربه و ماهر در دنیا از این روش تشخیصی استفاده می نمایند. رادیولوژی باید در اسرع وقت انجام شود و بیمار باید نتیجه رادیولوژی را به پزشک ارائه دهد تا پزشک بتواند بهترین روش درمان را برای بیمار بعد از تعیین نوع بیماری، انتخاب کند. تصویربرداری می‌ تواند در این حوزه کمک شایانی به پزشکان کند.

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت تاپتنا همواره سعی بر این داشته تا شما را با  بهترین مرکز تصویر برداری در ایران آشنا کند. امیدواریم مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا