پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

سنگ كليه از جمله مشكلات متداول كليوی می باشد كه ممكن است برای هر فردی به وجود آيد؛ از اين رو 10 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران را قصد داريم به شما معرفی كنيم تا بتوانيد اين بيماری كليوی خود را درمان كنيد.

سنگ كليه چيست؟

در حقيقت سنگ کلیه به رسوبات سختی گفته می شود که بيشتر مواقع به دليل افزايش يافتن غلظت املاح و نمک در ادرار به وجود می آيند؛ دلايل متنوعی برای ايجاد این سنگ‌ها وجود دارد و امكان دارد كه آن ها در هر جای دستگاه ادراری از کلیه تا مثانه مشاهده شوند. با توجه به این که سنگ کلیه و درمان آن در حیطه سلامتی و درمانی قرار دارد، از این رو نباید نسبت به علائم و دردهای ناشی از آن بی توجه بود و آن را پشت گوش انداخت؛ بنابراین مراجعه به بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران بسیار توصیه می شود.

با اين كه حرکت كردن سنگ‌های کلیوی دردناک اند، ولی در صورتی كه به‌ موقع تشخيص داده شوند، موجب آسیب رسيدن دائمی به بدن نمی‌شود؛ اگر كه فردی در معرض خطر تولید شدن سنگ‌های کلیوی باشد، بهترين دكتر سنگ كليه در تهران می‌تواند راه‌هایی را برای پیشگیری كردن از سنگ کلیه را به او توصیه کند.

اگر به دنبال انجام جراحی های مختلف در حوزه زیبایی و غیره هستید، می توانید به بخش جراحی و زیبایی مراجعه نمایید.

سنگ كليه چيست؟

انواع سنگ کلیه

جنس کریستال همه سنگ های کلیه یکسان نیست و اگر تشخیص دقیق نوع یا جنس سنگ کلیه را تحلیل کرده و بدانیم، علت تشکیل سنگ کلیه را بهتر می توان درک کرد و دکتر اورولوژی بهتر می‌تواند برای پیشگیری از تشکیل دوباره آن شما را راهنمایی کند. در صورت امکان بهتر است سنگ را برای تعیین جنس به آزمایشگاه تحویل بدهیم و آزمایش خود را با بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر در میان بگذارید.

 • سنگ‌های کلسیمی: سنگ کلسیمی شایع‌ترین نوع سنگ کلیه است. حتی خوردن غذاهای غنی از اگزالات، مانند ریواس یا زیاده‌روی در مصرف ویتامین دی خطر تشکیل سنگ کلیه کلسیمی را افزایش می‌دهد. اگر آب کافی نمی‌نوشید یا به شدت عرق می‌کنید و مایعات از دست رفته بدن را جایگزین نمی‌کنید، مستعد ابتلا به سنگ کلیه کلسیمی هستید.
 • سنگ سیستینی: سنگ سیستینی نادرترین نوع سنگ کلیه است. اگر یک بار سنگ سیستینی ایجاد شود، احتمال تشکیل مجدد سنگ وجود دارد. وراثت یکی از عامل‌های خطر تشکیل سنگ کلیه سیستینی از والدینی است که هر دو به نوع یکسانی از اختلال ژنتیک مبتلا هستند.
 • سنگ استوویت: عفونت، به ویژه عفونت مجاری ادراری علت ایجاد سنگ کلیه استوویتی است.
 • سنگ اوریک اسید: اگر در طول روز به اندازه کافی مایعات ننوشید یا بعد از یک تمرین ورزشی سنگین یا کار سخت به شدت عرق کنید، مستعد ابتلا به سنگ کلیه اوریک اسیدی خواهید بود. هرچند بسیاری به سودمندی رژیم‌های لاغری سرشار از پروتئین باور دارند، اما مصرف مقادیر زیاد پروتئین به تشکیل سنگ کلیه دامن می‌زند.
انواع سنگ کلیه

ویژگی های بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران:

✅تخصص ویژهمتخصص سنگ کلیه باید از تخصص ویژه ای برخوردار باشد و طبق دانش بالای خود به درمان بیماری ها بپردازد.
❤️به روز بودن
بهترین دکتر سنگ کلیه باید طبق متد روز دنیا خدمترسانی کند و از روش های جدید در درمان بیماری ها استفاده کند.
❤️تجربه بالاضروری است، دکتر کلیه از تجربه و سابقه درخشانی در درمان مشکلات سنگ کلیه داشته باشد.
⭐برخورد صمیمی
 یکی از مهم ترین ویژگی های متخصص سنگ کلیه، رفتار و برخورد صمیمی و صبورانه وی با بیماران خویش می باشد.

سنگ كليه چه علائمی دارد؟

در واقع سنگ كليه زمانی از خود علايم نشان می دهد كه تكان بخورد و در صورت ساكن بودن، فرد هيچ درد و علايمی را حس نمی كند؛ به طور كلی علايمی كه سنگ كليه می تواند داشته باشد شامل موارد زير است :

 • وجود درد بسيار شدید و پی در پی در پهلو و پشت، پایین‌تر از سطح دنده‌ها که امكان دارد، پایین شکم تیر بکشد.
 • احساس سوزش ادرار
 • رنگ ادرار متمايل به صورتی، قرمز یا قهوه‌ای مي شود
 • ادرار فرد بدبو یا تیره می شود
 • داشتن احساس تهوع و استفراغ
 • احساس نیاز مكرر به دفع كردن ادرار
 • افزایش يافتن تعداد دفعات دفع ادرار بیش از حد نرمال
 • تب و لرز در صورت وجود عفونت
 • کاهش يافتن حجم ادرار

سنگ كليه به چه علت به وجود می آيد؟

به طور معمول سنگ کلیه دارای یک علت واحد و مشخص نيست ولی عواملی وجود دارند که موجب افزايش يافتن احتمال بروز سنگ کلیه می شود؛ در کل، زمانی غلظت بعضی مواد که می‌توانند بلور را تشکیل دهند (مانند کلسیم، اسید اوریک و اُگزالات) در ادرار افزایش یابد، سنگ کلیه به وجود می آيد.

در حالت نرمال؛ موادی در ادرار هستند که موجب جلوگيری كردن از چسبیدن مولکول‌ها به هم و تشکیل بلور می شود؛ در صورتی كه این مواد در ادرار کاهش يابند، روند تولید شدن سنگ را تسریع می‌نمایند.

آيا وجود سنگ در كليه خطرناک است؟

همیشه سنگ در کلیه انسان باقی نمی ماند و در برخی موارد از کلیه وارد اورتر می شود؛ اورتر کوچک و حساس می باشد و امكان دارد كه سنگ به قدری بزرگ باشد که به راحتی از اورتر وارد مثانه نشود؛ رد شدن سنگ از اورتر باعث اسپاسم و سوزش آن می شود؛ در نهايت، خون در ادرار ظاهر می شود.

گاهی اوقات سنگ از جریان ادرار جلوگيری می كند كه به این حالت انسداد ادرار گفته می شود که عفونت و آسیب کلیوی را در پی دارد؛ برای حل این مشکل از بهترین دکتر سنگ کلیه در مرزداران کمک بگیرید.

بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران کیست؟

افرادی که به بیماری سنگ کلیه مبتلا هستند باید برای درمان و از بین بردن این سنگ کلیه، از یک پزشک متخصص و متبحر کمک بگیرند؛ بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران می تواند هر یک از بیماری های مربوط به کلیه را درمان کند و برای درمان از روش های خاص و منحصر به فرد استفاده می کند.

بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران فردیست که می تواند بیماران را به خوبی معاینه کند و نوع مشکل کلیه شان را تشخیص دهد؛ دکتر متخصص تجربه و مهارت بسیار زیادی در زمینه بیماری های کلیوی دارد و تا به امروز مشکلات بسیاری را درمان کرده باشد.

بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران به کسی گفته می شود که بتواند با هر یک از بیماران به خوبی برخورد کند و پاسخ هر یک از سوالات آن ها در رابطه با مشکلات کلیوی را به آن ها بدهد؛ دکتر متخصص مدرک معتبر از یک دانشگاه معروف اخذ کرده است و با این مدرک در حوزه بیماری سنگ کلیه خدمات ارائه می دهد.

دکتر سنگ کلیه می تواند علاوه بر درمان سنگ کلیه، بیماری های دیگر مربوط به کلیه و مجاری ادرار را درمان کند؛ بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران حال بیماران را در اولویت کارش قرار می دهد و سعی می کند هزینه مقرون به صرفه از بیماران اخذ کند.

اگر ساکن سایر شهرهای ایران هستید، می توانید به مقاله بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران مراجعه نمایید.

10 تا از بهترين دكتر سنگ كليه در تهران را بشناسيد!

دکتر سید امین میرصادقی

دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی ( کلیه مجاری ادراری و تناسلی ، ناباروری ) که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی ایرانی که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
جزو نفرات برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که به صورت استریت ( بدون گذراندن طرح پزشکی عمومی) با رتبه ی برتر وارد رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند.از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا و انجمن نخبگان ایران میباشند .

دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شده اند و به جهت فرهنگ سازی در مورد بیماری های مردان پرمخاطب ترین ارولوژیست ایران در اینستاگرام و یوتیوب میباشند.
انجام بیشترین جراحی های فوق تخصصی تعبیه پروتز آلت به جهت درمان مشکلات عدم نعوظ در ایران باعث شده که ایشان جزو برترین پزشکان ارولوژیست در خاورمیانه قرار گیرد و از این رو دکتر کریستوف لورنز مالک و موسس کمپانی مشهور تجهیزات پزشکی ZSI سوییس به جهت دیدار با ایشان در بهمن 99 به ایران آمده و در یکی از جراحی های پروتز آلت توسط دکتر میرصادقی در بیمارستان کسری تهران دستیار ایشان بوده اند.
بر اساس نظر سنجی های انجام شده ٬ ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و کلیه و مجاری ادراری و تناسلی در ایران شناخته می شوند.

خدمات :

 • جراحی های تومورهای مثانه ، کلیه ، مجرار ادراری
 • جراحی و درمان مشکلات ، تومور ها و سرطان پروستات ( جراحی بدون برش )
 • جراحی پروتز آلت تناسلی و درمان عدم نعوظ در آقایان
 • جراحی و درمان مشکلات تکرار و بی اختیاری و اختلالات ادراری در بانوان و آقایان
 • جراحی اسفنکتر مثانه به جهت درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی ، درمان و پیشگیری از سنگ های کلیه و مجاری ادراری ( جراحی بدون برش )
 • درمان شب ادراری اطفال
 • جراحی درمان کجی و انحراف آلت تناسلی در اقایان
 • جراحی و درمان مشکلات و ناهنجاری ها و جابجایی مجراری ادرار ( هایپوسپادیاس )
 • درمان ناتوانی جنسی آقایان
 • درمان زگیل و تبخال و بیماریهای تناسلی و جنسی مردان و زنان
 • درمان و جراحی بیماری ها و توده های بیضه ، واریکوسل ، هرنی ، فتق
 • جراحی وازکتومی و برگشت وازکتومی اقایان
 • درمان مشکلات ناباروری اقایان ( جراحی آزو اسپرم )

آدرس:

تهران، میدان آرژانتین، خیابان بیهقی، کوچه دهم بیهقی، پلاک ۱۱، طبقه اول، واحد ۳

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۸۴۲۱۴۴۱

اینستاگرام: dr.mirsadeghi

وب سایت: drmirsadeghi.com

دکتر رزیتا حسینی

دکتر رزیتا حسینی

دکتر رزیتا حسینی فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادرار در کودکان و نوجوان می باشند که ایشان یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران می باشند؛ ایشان در بورد تخصصی رشته کودکان نفر اول شده اند و در بورد فوق تخصصی نفرولوژی و دانشیار مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان حضرت علی اصغر نفر برتر می باشند؛ ایشان تخصص های بسیاری در این زمینه دارند که شامل موارد زیر می باشد :

 • دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • عضو انجمن نفرولوژی کودکان و نوجوانان بین المللی IPNA
 • عضو انجمن پیوند کودکان بین المللی IPTA
 • عضو انجمن پیوند آسیای جنوب غربی MESOT
 • عضو انجمن نفرولوژی کودکان و نوجوانان ایران

خدمات دکتر رزیتا حسینی :

 • پیوند کلیه
 • سیستینوزیس
 • اورولوژی کودکان
 • درمان سنگ های کلیه و مجاری ادرار

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بین ظفر و میرداماد، خیابان مینا، پلاک ۱، ساختمان سپهر، طبقه هفتم

تلفن تماس : ۰۲۱۲۲۹۰۳۰۴۷

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری

دکتر کوروش علیزاده علمداری در سال ۱۳۷۱ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را با موفقیت اخذ کرده اند و پس از آن در سال ۱۳۷۸ دوره تخصصی کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به پایان رساندند. ایشان در سال ۱۳۸۹ با مدرک فوق تخصص نفرولوژی اطفال یا فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر کورش علیزاده موفق به کسب رتبه اول بورد فوق تخصصی بیماری های کلیه کودکان در سال ۱۳۸۹ گردیدند؛ دکتر کوروش علیزاده علمداری فوق تخصص کلیه کودکان و متخصص کودکان و نوزادان در با بیش از ۱۰ سال سابقه تخصصی پزشکی در تخصص اطفال به فعالیت پزشکی مشغول می باشند و ایشان یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران می باشند.

خدمات دکتر کوروش علیزاده :

 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و حساسیتی و عفونی در نوزادان
 • درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و عفونی و کلیه، مجاری ادراری و تناسلی در کودکان

آدرس : تهران، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، ساختمان پزشکان نیلوفر، طبقه ۱، واحد ۲

تلفن تماس : ۳۲۴۰۰۸۴۲

دکتر مصطفی شریفیان

دکتر مصطفی شریفیان

دکتر مصطفی شریفیان در سال ۱۳۶۰ موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس در سال ۱۳۶۴ دوره تخصص کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در سال ۱۳۷۴ با مدرک فوق تخصص کلیه، مثانه و مجاری ادراری کودکان از دانشگاه لندن فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر شریفیان همچنین بیش از ۱۰۰ مقاله تخصصی را در کنگره های خارجی و داخلی ارائه نموده اند و به عنوان پژوهشگر نمونه انتخاب گردیدند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران می باشند.

خدمات دکتر مصطفی شریفیان :

 • درمان بیماری های کلیه، مجاری ادراری و تناسلی

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، جنب ایستگاه مترو شریعتی، کوچه یاس، ساختمان پزشکان سینا

تلفن تماس : 02122251692

دکتر داریوش فهیمی

دکتر داریوش فهیمی

دکتر داریوش فهیمی در سال 1367 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس در سال 1370 دوره تخصص کودکان و نوزادان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسانده و در سال 1374 با مدرک فوق تخصص نفرولوژی کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند.

دکتر داریوش فهیمی دارای بیش از 22 سال سابقه در تخصص نفرولوژی کودکان و از جمله پزشکان باسابقه در این حوزه می باشند همچنین دکتر فهیمی عضو انجمن نفرولوژی کودکان ایران نیز هستند و ایشان یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران هستند.

خدمات دکتر داریوش فهیمی :

 • مراقبت های عمومی نوزادان و کودکان
 • درمان بیماری کلیوی کودکان

آدرس : تهران، یوسف آباد، بالاتر از میدان کلانتری، نبش کوچه 47، پلاک 429، طبقه دوم، آپارتمان 6

تلفن تماس : 02188064774

دکتر اکبر عابدی

دکتر اکبر عابدی

دكتر اكبر عابدى داراى بورد تخصصى جراحى كليه و مجارى ادرارى، نابارورى و اختلالات عملكرد جنسى مردان از دانشگاه علوم پزشكى تهران مى باشند.

دكتر عابدى با بهره مندى از دانش جراحى مجارى ادرارى و آشنايى كامل به آناتومى و عملكرد آلت تناسلى داراى تجربه انجام بيش از دوازده هزار ختنه به روش هاى مختلف تحت بى حسى موضعى از نوزادى تا بزرگسالى مى باشد.

انجام ختنه نوزادى بدون حلقه، بدون بخيه، بدون استفاده از ليزر، كوتر و …و بدون خونريزى با ظرافت، حوصله و دقت، در كنار حفظ عملكرد و زيبايى ظاهرى نتيجه همين دانش و تجربه مى باشد.
تسلط كامل بر تكنيک هاى بى حسى و بى دردى باعث ايجاد فضاى آرام براى كودک، والدين و پزشک در جهت انجام بهينه ختنه خواهد شد.
آشنايى با جديدترين تجهيزات تخصصى مورد استفاده در جراحى ختنه و فراهم آورى آن، در كنار تاكيد بر ايمنى و بهداشت و استريليزاسيون وسايل و محل انجام عمل باعث بهبود سريع و بدون عارضه كودک بعد از ختنه مى شود.

 • انجام ختنه به روش هاى مختلف و در سنين مختلف
 • اصلاح و ترميم عوارض ختنه هاى قبلى
 • جراحى هاى ترميمى نقايص مادرزادى آلت و هيپوسپاديازيس
 • بررسى و پايش رشد و نمو جنسى و بلوغ

آدرس: تهران ، پاسداران ، خيابان گل نبى ، پلاک ٣٤ ، واحد ١٤ ، طبقه چهارم

تلفن تماس: 02122895495

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نیز دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان است از نخبه‌ های ارولوژی ایران که دارای شهرت بین المللی است و بیماران زیادی از کشور های دیگر برای درمان بیماری‌ های کلیوی سنگ ، پروستات و ناباروری نزد ایشان مراجعه می کنند.

مقطع پزشکی عمومی خود را در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه ممتاز به پایان رساند و پس از موفقیت آزمون دستیاری در رشته ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد ، پس از موفقیت در آزمونهای ارتقا به عنوان رتبه اول بورد تخصصی ارولوژی از این دانشگاه فارغ تحصیل شد.

پس از دوران طرح تخصصی با رتبه یک و رشته فوق تخصصی اندو یورولوزی و لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد و پس از فارغ التحصیلی دوره فلوشیپ ناباروری مردان را در پژوهشگاه رویان گذراند؛ از فعالیت های پژوهشی ایشان ارائه سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی ‌و کم تهاجمی در سنگ ها سیستم ادراری و نیز نقش تومور مارکرها در تشخیص سرطان های دستگاه ادراری است .

آدرس: خیابان ولیعصر ، توانیر ، میدان توانیر ، ساختمان طلا ، طبقه اول

تلفن تماس :  88203868-021 و 09126590455

دکتر سلمان اسلامی

دکتر سلمان اسلامی بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران اند که دارای بورد تخصصی ارولوژی و عضو انجمن ارولوژی ایران و اروپا می باشد. وی فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و دوره تخصصی ارولوژی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با موفقیت گذرانده است.

خدمات دکتر سلمان اسلامی :

 • درمان سنگ کلیه و نارسایی کلیه
 • برداشتن کلیه
 • پیوند کلیه
 • درمان عفونت و درد مثانه
 • رفع افتادگی مثانه
 • سندروم مثانه درد ناک
 • آسیب بیضه

آدرس : تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم کوچه شهید نظری، روبروی ام آر آی دکتر اطهری، ساختمان زهره، پلاک ۵۰، طبقه ۵، واحد ۱۶

روزهای حضور : روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۸

تلفن تماس : 02188343444

دکتر نعمت اله عطایی

دکتر نعمت الله عطایی

دکتر نعمت اله عطایی استاد تمام و متخصص بیماری های کودکان و نوزادان و فوق تخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری کودکان و نوجوانان و بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران می باشند؛ ایشان سال 1332 در شهر خرم دره ( استان زنجان) متولد شدند و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در دبستان کوشش خرم دره، تحصیلات متوسطه در دبیرستان سعدی خرم دره، شرکت در کنکور سراسری در سال 1352 و قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران، وارد دانشکده پزشکی شد؛ پس از 7 سال تلاش مداوم در نهایت در سال 1359  موفق به اخذ درجه دکترای پزشکی از دانشگاه تهران گردید.

آثار علمی دکتر نعمت اله عطایی :

 • به چاپ رساندنبیش از 58 مقاله تحقیقی در نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی به زبان انگلیسی
 • به چاپ رساندن 19 مقاله تحقیقی در طب نفرولوژی کودکان در نشریات معتبر داخلی و به زبان فارسی همراه با خلاصه مقاله  به زبان انگلیسی
 • مجری بیش از32 طرح تحقیقاتی در طب نفرولوژی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • مشارکت در تالیف حداقل 3 کتابدررابطه با طب اطفال و بیماری های کلیه در کودکان

آدرس : خیابان آزادی، خیابان دامپزشکی، بین کارون و جیحون، پلاک 383

تلفن تماس : 66019821

دکتر اسفندیار بداغی

اسفندیار بداغی فرزند احمد علی بداغی در روز سیزدهم اسفند ۱۳۱۳ خورشیدی در شهر بیرجند به دنیا آمد. سال‌های نخست زندگی وی در نقاط مرزی و شهر های استان‌های خراسان، سیستان و بلوچستان سرانجام شیراز به تندی گذشتند و در هفت سالگی در فردوس به دبستان رفت؛

ایشان در سال ۱۳۴۳ پس از یک سال خدمت در بخش کودکان، زمینه استفاده از بورس فرانسه به تشویق محمد قریب برایش فراهم گردید؛ در پاریس در بیمارستان Enfents Malades در کلینیک پروفسور روبرت دوباره به کار مشغول شد؛ به زودی بنا به توصیه استادش که سفارش به فراگیری در یکی از شاخه‌های طب اطفال مانند کلیه نموده بودند خود را به بخش پروفسور پی یر روایه نزدیک و کوشش در به عهده گرفتن پروژه‌ای در بیماران کلیوی بخش ایشان نمود.

خدمات دکتر اسفندیار بداغی :

 • تشخیص و درمان بیماری مزمن کلیه CKD، نارسایی کلیه، نارسایی حاد کلیه، سنگ کلیه،
 • فشارخون بالا
 • پیوند کلیه
 • دیالیز
 • کیست ساده کلیه
 • درمان عفونت مجاری ادراری و عفونت کلیه (پیلونفریت)
 • درمان بیماری کلیوی دیابتی

آدرس : تهران، منطقه ۶، مطهری (تخت طاووس)، خیابان عبادی، بیمارستان طوس

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۷۱۴۸۹۱

سنگ كليه را با چه روش هايی می توان تشخيص داد؟

تشخيص دادن سنگ كليه به معاينات فيزيكی نيز نيازمند است؛ علاوه بر آن، از طريق آزمايشات مختلف می توان به وجود سنگ در كليه پی برد كه شامل موارد زير اند

 • آزمایش خون برای تشخيص دادن وجود و ميزان کلسیم، فسفر، اسید اوره و الکترولیت
 • آزمایش نیتروژن اوره خون و کراتینین برای معاینه كردن كاركرد کلیه
 • پیشاب سنجی برای بررسی كردن کریستال، باکتری، خون و گلبول سفید
 • معاینه كردن سنگ هایی كه دفع شده اند برای تشخیص نوع آن

در صورتی كه آزمایشات زیر انجام داده شوند، احتمال بند آمدن ادرار از بين می رود:

 • عکس برداری كردن با استفاده از اشعه ی ایکس از ناحيه شکم فرد
 • پیلوگرافی داخل وریدی (IVP)
 • سونوگرافی كردن کلیه (آزمایش ارجح)
 • ام آرآی از ناحيه هاي شکم و کلیه
 • سی تی اسکن از ناحيه شکم

در سی تی اسکن و IVP رنگی وجود دارد كه ممكن است روی عملکرد کلیه ها تاثیر خود را بگذارد؛ از اين رو، در رابطه با افرادی که کلیه یشان سالم است جای هيچ گونه نگرانی نیست.

در صورتی كه برخی از داروها با این رنگ همراه باشند، احتمال بروز آسیب به کلیه را افزايش می دهد؛ مطمئن شوید رادیولوژیست از داروهای مصرفی تان اطلاع دارد.

سنگ كليه را با چه روش هايی می توان تشخيص داد؟

سنگ كليه را چگونه می توان درمان كرد؟

روشی كه دكتر برای درمان كردن سنگ كليه در نظر می گيرد، براساس نوع سنگ می باشد؛ پس از پالودن ادرار، سنگ را برای ارزیابی كردن می گيرند؛ بهترين روشی كه برای درمان و از بين بردن سنگ كليه استفاده می شود، نوشیدن شش الی هشت لیوان آب در طول روز است كه جریان ادرار را افزايش می دهد؛ افرادی که ميزان آب بدنشان پایین آمده باشد یا اين كه دچار استفراغ شدید شده باشند، به تزریق وریدی مایعات نیاز دارند.

روش های دیگری نيز برای درمان كردن سنگ كليه وجود دارد كه شامل موارد زیر است :

1 . دارو : برای تسکین يافتن درد حاصل از سنگ كليه به مسکن احتیاج است؛ درصورتی كه سنگ كليه عفونت كند، باید به فرد آنتی بیوتیک تجویز شود؛ داروهای دیگر شامل موارد زیر است:

 • آلوپورینول (زیلوپریم) برای سنگ های اسید اوره
 • دیورتیک های تیازید برای جلوگیری كردن از تشکیل شدن سنگ کلسیم
 • بی کربنات سدیم یا سیترات سدیم برای كاهش يافتن مقدار اسیدی بودن ادرار
 • محلول فسفر برای جلوگیری كردن از تشکیل شدن سنگ کلسیم
 • ایبوپروفن (ادویل) برای تسکین يافتن درد
 • استامینوفن (تایلنول) برای تسکین يافتن درد
 • سدیم ناپروکسن (Aleve) برای تسکین يافتن درد

2 . ليتوتريپسی : در روش درمانی لیتوتریپسی، خارج از بدن انسان با استفاده كردن از امواج ناگهانی، از امواج صدا برای تجزیه كردن سنگ هایی كه بزرگ اند استفاده می شود تا اين كه آن ها بتوانند به راحتی از اورتر وارد مثانه فرد شود.

اين امكان وجود دارد كه این فرایند ناخوشایند نيازمند بیهوشی ملایم باشد و همچنين ممکن است كه کبودی هایی بر روی شکم و کمر و خون مردگی در اطراف کلیه و اندام های مجاور ایجاد شود.

3 . جراحی تونل ( نفروليتوتومی از راه پوست ) : جراح با به وجود آوردن برشی کوچک بر روی کمر، سنگ ها را برمی دارد و در صورت وجود مشكلات زیر، فرد به این جراحی احتیاج پیدا می کند:

 • سنگ موجب مسدود شدن یا عفونت یا شده است كه اين امر به کلیه آسیب مي رساند.
 • سنگ به قدر بزرگ شده باشد که خود به خود دفع نشود.
 • وجود دردي كه غیر قابل کنترل است.

4 . اورتروسكوپی : هنگامی كه سنگ كليه در ناحيه اورتر يا مثانه گير كرده باشد، بايد بهترین دکتر سنگ کلیه در تجریش با استفاده از ابزاری به نام اورتروسكوپ برای برداشتن سنگ استفاه كند.

چگونه می توان از تشكيل سنگ كليه جلوگيری كرد؟

کلید پیشگیری كردن از تشكيل سنگ كليه، خوردن آب است؛ مصرف كردن آب کافی در طول روز موجب دفع شدن حدود 2.6 کوارت ادرار در طول روز می شود؛ افزایش يافتن دفع ادرار به تصفیه کلیه کمک می کند.

شما می توانید به جای نوشيدن آب، آبجو زنجبیلی و لیموناد و آبمیوه بنوشید تا ميزان مصرف مایعاتتان افزايش يابد؛ در صورتی كه دليل تشكيل شدن سنگ كليه، پایین بودن میزان سیترات است، نوشيدن آبمیوه سیترات به پیشگیری كردن از تشکیل سنگ کمک می کند.

مصرف كردن به اندازه از غذاهای سرشار از اگزالات و همچنين کاهش يافتن مصرف نمک و پروتئین حیوانی خطر به وجود آمدن سنگ کلیه را پایین می آورد؛ برای جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه، می توانید از بهترین دکتر کلیه در تهران کمک بگیرید.

چگونه می توان از تشكيل سنگ كليه جلوگيری كرد؟

كلام آخر

در مقاله امروز تمام تلاش خود را به كار گرفتيم تا اطلاعات كافی در رابطه با تشكيل سنگ كليه و روند درمان آن در اختيار شما قرار دهيم و در ضمن 10 تا از بهترين دكتر سنگ كليه در تهران را به شما معرفی كرديم تا بتوانيد با خيالی آسوده مشكل كليه خود را برطرف كنيد.

از اين كه تا پايان مقاله با ما همراه بوديد از شما ممنونيم و در صورتی كه هر گونه انتقاد يا پيشنهاد در رابطه با تشكيل سنگ كليه داريد می توانيد با ما در سایت تاپتنا در ميان بگذاريد.

 آیا بیماری کلیه ارثی است؟

حدود ۱۰ درصد از نارسایی‌های کلیوی تحت تاثیر عوامل ژنتیکی و وراثت قرار دارند.

آیا کلیه درد می‌تواند باعث بروز درد کمر شود؟

وجود عفونت کلیه و انسداد کلیه می‌تواند باعث بروز شود با این حال در اکثر موارد درد کمر ارتباطی به مشکل کلیوی ندارد.

هر چند وقت یک بار باید بیمار دیالیز شود؟

در اکثر موارد بیماران باید سه بار در هفته دیالیز شوند.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا