پزشکان

بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران【سال 1402】⭐+ لیست 10 تایی

در این مقاله ما تلاش داریم تا بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران را به شما معرفی کنیم پس تا پایان این مبحث با ما همراه باشید. جراحی سنگ کلیه یک روش موثر جهت درمان سنگ‌ های کلیه است. این روش شامل برداشتن یا شکستن سنگ‌ ها با استفاده از ابزار و تکنیک‌ های جراحی است، این عمل جراحی می‌ تواند به بهبود علائمی مانند درد و عملکرد کلیه ها کمک کند.

علائم سنگ کلیه

سنگ کلیه یکی از بیماری‌ های شایع است که با درد شدیدی همراه است. این درد عموما در ناحیه پایین شکم، لگن و کشاله ران است و به صورت ناگهانی شروع می‌شود. این درد معمولا شدید است و ممکن است با خونریزی ادرار، تب و علائم دیگر همراه باشد. در کل، سنگ کلیه یک بیماری جدی است که نیاز به تشخیص و درمان دارد پس باید به بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران مراجعه کنید.

چه زمانی به عمل سنگ کلیه نیاز است؟

زمانی که سنگ کلیه بیش از اندازه بزرگ شده باشد و باعث مشکلات جدی در زندگی شما شود باید به جراح سنگ کلیه مراجعه کنید. اگر سنگ کلیه باعث درد شدید، خونریزی ادرار، عفونت مزمن، تشکیل سایر سنگ‌ ها یا آسیب به کلیه شده باشد نیاز به جراحی دارید، با این حال تصمیم نهایی برای جراحی باید توسط بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران گرفته شود.

چه زمانی به عمل سنگ کلیه نیاز است؟

ویژگی بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران

 • تجربه و مهارت کافی در زمینه جراحی سنگ کلیه
 • داشتن تجهیزات پیشرفته برای انجام عمل جراحی
 • داشتن تخصص در زمینه جراحی سنگ کلیه
 • دارای مدارک و مجوز های لازم برای انجام عمل جراحی
 • قابل اعتماد و داشتن سابقه در این زمینه
 • فعالیت زیر نظر وزارت بهداشت و داشتن پروانه طبابت

بهترین دکتر کلیه در تهران نیز از این ویژگی ها برخوردار است.

5 تا از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران را بشناسید!

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری و فوق تخصص جراحی اندوسکوپی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان دارای فلوشیپ اندویورولوژی (جراحی های بسته و لیزری) و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند و همچنین دارای بورد تخصصی اورولوژی می باشند. ایشان عضو انجمن اورولوژی امریکا(AUA) و اروپا(EUA ) می باشند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران می باشند.

خدمات:

 • جراحی سنگ کلیه
 • درمان ناباروری مردان
 • درمان جراحی واریکوسل
 • جراحی های ترمیمی مجرا و دستگاه تناسلی

آدرس: خیابان ولیعصر، توانیر، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه اول، واحد ۱۱

شماره تماس: 09126590455

دکتر محمد رنجبری

دکتر محمد رنجبری

دکتر محمد رنجبری جراح و متخصص بیماری های کلیه ، مجاری ادراری و تناسلی ( اورولوژی ) می باشند. ایشان دارای بورد تخصصی اورولوژی بزرگسالان و اطفال هستند و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشند. ایشان عضو انجمن اورولوژی اروپا (EAU member) و همچنین انجمن بین المللی جراحان کلیه(SIU member) می باشند و دارای 28 سال سابقه موفق در درمان بیماری های مختلف در تخصص خود هستند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران می باشند.

خدمات:

 • سنگ کلیه
 • بی اختیاری ادرار
 • زگیل تناسلی

آدرس: سعادت آباد، بلوار دریا، نبش چهارراه مطهری جنوبی، پلاک ۱۴۰، ساختمان آدرین، واحد۴

شماره تماس: 09903838298

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی دارای فلوشیپ اندواورولوژی و متخصص اورولوژی ( جراح کلیه و مجاری ادراری ) هستند و همچنین دارای بورد تخصصی می باشند. ایشان مقالات بسیاری در کنگره ها و کنفرانس های بین المللی در زمینه رشته تخصصی ارائه نموده اند و عضو انجمن اندواورولوژی جهانی و انجمن اورولوژی ایران می باشند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران می باشند.

خدمات:

 • سنگ کلیه
 • بی اختیاری ادرار
 • زگیل تناسلی

آدرس: میدان ونک، چهار راه جهان کودک، ابتدای جردن، کوچه صانعی ، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم

شماره تماس: 09054399504

دکتر امیر ملک احمدی

دکتر امیر ملک احمدی

دکتر امیر ملک احمدی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری و تناسلی (اورولوژی) هستند و همچنین دارای بورد تخصصی از اروپا می باشند. ایشان عضو انجمن ارولوژی ایران و انجمن ارولوژی اروپا هستند و پزشکی ماهر و با تجربه هستند و در زمینه‌ ی تخصص خود همیشه در تلاش هستند تا بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران می باشند.

خدمات:

 • سنگ کلیه
 • عفونت ادراری
 • جراحی برداشتن پروستات
 • عمل واریکوسل

آدرس: تقاطع میر داماد و شریعتی، جنب داروخانه میر داماد، پلاک 2، نیم طبقه سوم، واحد 16

شماره تماس: 09303196019

دکتر امیر ایجادی

دکتر امیر ایجادی

دکتر امیر ایجادی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری و تناسلی (اورولوژی) می باشند و همچنین دارای فلوشیپ اندویورولوژی و لاپاراسکوپی می باشند. ایشان دارای 34 سال سابقه جراحی موفق در زمینه‌ ی تخصص خود می باشند و همیشه در تلاش هستند تا بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران می باشند.

خدمات:

 • عفونت ادراری
 • جراحی برداشتن پروستات
 • عمل واریکوسل
 • وازکتومی

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهر، پلاک 133، طبقه اول، واحد 3

شماره تماس: 02122771558

روش های جراحی سنگ کلیه

روش‌های جراحی برای درمان سنگ کلیه عبارتند از:

لیتوتریپسی (Lithotripsy): در این روش، از امواج صوتی با فشار بالا یا امواج ترکیبی استفاده می‌ شود تا سنگ کلیه را شکسته و تبدیل به قطعات کوچکتر کند. سپس این قطعات کوچکتر به صورت طبیعی از طریق ادرار از بدن خارج می‌شوند.

جراحی باز (Open Surgery): در مواردی که سنگ‌ ها بزرگ و قابل شکستن نیستند یا وقتی که روش‌ های دیگر نتیجه مطلوب را نمی‌ دهند، جراحی باز انجام می شود. در این روش، برش بزرگی در ناحیه شکم انجام می‌ شود و سنگ‌ ها به طور مستقیم از کلیه برداشته می‌ شوند.

لاپاروسکوپی (Laparoscopic Surgery) : در عمل جراحی لاپاروسکوپی، چندین سوراخ کوچک در شکم ایجاد می‌ شود، از طریق این سوراخ های تشکیل شده و با استفاده از ابزارهای مخصوص سنگ‌ ها را خورد می کنند.

توصیه های قبل از عمل سنگ کلیه

مشاوره با پزشک: مراجعه به پزشک متخصص کلیه یا اورولوژیست برای مشاوره، ارزیابی و توضیحات مورد نیاز لازم است. پزشک شما با بررسی شرایط شما، بهترین نوع عمل را برای شما تشخیص می‌ دهد و در مورد مناسب ترین روش درمان و مزایا و معایب آن صحبت می‌کند.

تهیه تاریخچه پزشکی: ارائه تاریخچه پزشکی کامل خود به پزشک متخصص بسیار مهم است. اطلاعاتی مانند داروهایی که مصرف می‌کنید، بیماری‌ های مزمن، آلرژی‌ ها و سابقه‌ جراحی های قبلی خود را باید حتما به پزشک اطلاع دهید.

آزمایش‌ های قبل از عمل: پزشک ممکن است برخی آزمایش‌ های خون و ادرار را برای ارزیابی وضعیت شما بخواهد تا آمادگی شما را برای عمل ارزیابی کند.

تحقیق کردن در مورد عمل جراحی: قبل از جراحی، با پزشک خود در مورد جزئیات عمل، روش‌ ها، مدت زمانی که ممکن است لازم باشد در بیمارستان بمانید و فرآیند بهبودی صحبت کنید.

دستورات قبل از جراحی: پزشک شما ممکن است دستورات خاصی را قبل از جراحی به شما بدهد، این شامل رژیم غذایی خاص، قطع از برخی داروها و … می باشد و باید گفت استراحت کافی قبل از جراحی نیز بسیار مهم می باشد.

همچنین، حتما دستورات و راهنمایی‌ های خاص پزشک خود را برای آمادگی قبل از جراحی دنبال کنید. تمامی اطلاعات و راهنمایی‌ ها باید براساس مشاوره و دستور پزشک انجام شود.

توصیه های قبل از عمل سنگ کلیه

مراقبت ها و توصیه های بعد از عمل سنگ کلیه

 • داشتن استراحت کافی و اجتناب از فعالیت‌ های سنگین
 • مصرف مایعات بیشتر برای جلوگیری از تشکیل سنگ جدید
 • مصرف داروها و محدودیت‌ های غذایی مشخص شده توسط پزشک
 • پیروی از دستورات بعد از عمل پزشک
 • بررسی علائم غیرطبیعی مانند درد شدید، عفونت، خونریزی یا مشکلات ادراری و اطلاع رسانی به پزشک

کلام آخر

جراحی سنگ کلیه یک روش درمانی است که برای از بین بردن سنگ‌ های کلیه استفاده می‌شود، این روش عموما زمانی انجام می‌ شود که سنگ‌ ها به حدی بزرگ شده باشند که باعث تنگ شدن مجرای ادرار و عوارض دیگری شوند. به طور کلی، جراحی سنگ کلیه یک روش موثر برای درمان سنگ‌ های کلیه است، با این حال همواره توصیه می‌ شود قبل از تصمیم‌ گیری درباره جراحی، با بهترین جراح سنگ کلیه مشورت کنید و در مورد گزینه‌ های دیگر نظیر درمان دارویی و تغذیه مناسب نیز اطلاعات کافی را به دست آورید.

در این مقاله سایت تاپتنا تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا 10 تا از بهترین جراح سنگ کلیه در شمال تهران را به شما معرفی کند و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان قرار دهد.توصیه می شود قبل از مراجعه به پزشکان معرفی شده در این مقاله درباره آنها تحقیق کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید، از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت تاپتنا با ما در ارتباط باشید. همچنین برای دریافت اطلاعات درباره بهترین جراح عمومی در تهران کلیک کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا