پزشکان

بهترین متخصص زانو در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله ما تلاش داریم 10 تا از بهترین متخصص زانو در مشهد را به شما عزیزان معرفی کنیم. امروزه امکان دارد برخی از افراد در ناحیه زانو خود دچار مشکل شوند که به طور معمول دردی را نیز به همراه دارد و باید برای تشخیص و درمان به بهترین متخصص زانو در مشهد مراجعه کنند تا هرچه سریع تر روند درمان آغاز شود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین متخصص زانو در مشهد کیست؟

پزشکان ارتوپد پس از اینکه دوره تخصص خود را می گذراند فقط در زمینه بخش های خاصی از بدن فعالیت می‌کنند، به طور مثال بهترین متخصص زانو در مشهد به صورت تخصصی تنها مشکلات زانو و جراحی های مربوط به زانو را انجام می دهند. متخصص و جراحان زانو به عواملی که به سیستم اسکلتی و عضلانی زانو تاثیر می گذارد آشنایی کامل دارند و درمان را به صورت تخصصی انجام می دهند.

دلایل مختلف درد زانو

پارگی غضروف زانو: استخوان های زانو توسط بافتی به نام غضروف زانو پوشانده می شود و وظیفه غضروف می باشد که وزن را در زانو متعادل کند و از لرزش زانو جلوگیری کند. یکی از مشکلات شایع در زانو که جدی می باشد پارگی منیسک می باشد، که این آسیب زمانی اتفاق می افتد که پیچ خوردگی خیلی سریع ایجاد شود و برای درمان این مشکل در برخی مواقع نیاز به جراحی می باشد.

سبک زندگی فعال: زندگی فعال مزایای زیادی دارد اما این نوع زندگی معایبی را نیز به همراه دارد، که یکی از این معایب احتمال ابتلا به آرتروز زانو می باشد. آرتروز زانو بیشتر در افرادی که سن آنها بالای ۵۰ سال است دیده می شود و به طور معمول افرادی که فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، کوهنوردی و… انجام می دهند بیشتر دچار آرتروز زانو می شوند.

آسیب دیدن کشکک زانو: کشکک زانو استخوان گرد و کوچکی است که در قسمت جلویی مفصل زانو وجود دارد و زمانی که ضربه مستقیم به زانو وارد شود می تواند باعث آسیب دیدن و یا شکستن استخوان شود.

آسیب های رباط زانو: به طور معمول افرادی که ورزش های رقابتی انجام می دهند بیشتر دچار آسیب های رباط زانو می شوند. که این سه رباط زانو، رباط صلیبی قدامی، رباط صلیبی خلفی، رباط جانبی میانی، می باشند.

ربات های گفته شده استخوان ران را به ساق پا متصل می کنند و زمانی که دچار پارگی شوند، باید سریع تر درمان آغاز شود و به بهترین متخصص زانو در مشهد مراجعه کنید، تا مشکلات شدیدی  به وجود نیاید. به طور معمول در بیشتر مواقع برای درمان جراحی انجام می شود.

دلایل مختلف درد زانو

آرتریت هایی که تاثیر زیادی بر زانو می گذارند؟

استئوآرتریت: استئو آرتریت یا همان آرتروز ، یکی از متداول ترین  آرتریت ها است که مخرب می باشد. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که غضروف زانو فرد به دلیل بالا رفتن سن و یا استفاده بیش از حد از آن دچار مشکلات شود. همچنین می توان گفت یکی دیگر از دلایل آن صدمات قدیمی باشد که به غضروف زانو وارد شده است.

سندروم درد جلوی زانو: سندروم درد جلوی زانو به معنی این است که فرد در جلوی زانو خود درد را احساس می کند و با حرکت دادن زانو این درد بیشتر می شود. این مشکل بیشتر در بین ورزشکاران دیده می شود.

آرتریت روماتوئید: این بیماری یک مشکل خود ایمنی می باشد و می توان گفت ناتوان کننده ترین نوع آرتریت است، که می تواند بر قسمت های مختلف بدن افراد تاثیر بگذارد.

نقرس: این مشکل زمانی اتفاق می افتد که کریستال های اسید در مفصل جمع شوند. نقرس می تواند مفصل زانو را درگیر کند اما به طور معمول این مشکل انگشتان شست پا را نیز درگیر می کند.

آرتریت عفونی: در برخی از مواقع امکان دارد که زانو افراد متورم شود. این نوع آرتریت که عفونی می باشد به همراه تب به سراغ افراد می آید و افراد هر چه سریع‌تر باید به بهترین دکتر ارتوپد در مشهد و یا بهترین متخصص زانو در مشهد به صورت اورژانسی مراجعه کنند تا عفونت ایجاد شده را با جراحی تخلیه کنند.

نقرس کاذب: به طور معمول افراد نقرس کاذب را با نقرس اشتباه می گیرند. می‌توان گفت که نقرس کاذب به این دلیل اتفاق می‌افتد که کریستال های حاوی کلسیم در مایع مفصل به وجود آمده باشد.

10 تا از بهترین متخصص زانو در مشهد را بشناسید!

دکتر مصطفی خلیلی پور

دکتر مصطفی خلیلی پور

دکتر مصطفی خلیلی پور مدرک تحصیلی پزشکی عمومی خود را دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند و مدرک تخصصی جراحی ارتوپد را از همان دانشگاه در سال ۱۳۹۱ دریافت کردند. ایشان عضو انجمن ترومای ارتوپدی و ستون فقرات ایران می باشند.

از جمله سوابق دکتر مصطفی خلیلی پور می توان به انجمن جراحان زانو، گذراندن دوره تکمیلی جراحی های تخصصی آسیب های ورزشی شانه و زانو و تعویض مفصل زانو در ایتالیا، عضو انجمن ارتوپدی ایران، پزشک نمونه در سال ۹۶، عضو انجمن بین المللی و … اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات:

 • ترمیم رباط صلیبی
 • تعویض مفصل زانو و لگن
 • درمان پارگی تاندون
 • ترمیم عصب
 • درمان انحراف و ناهنجاری های اندام

آدرس: مشهد، عارف۶، ساختمان پزشکان پردیس، واحد ۱۶

شماره تماس: 05138457302

دکتر جعفر رضازاده

دکتر جعفر رضازاده

دکتر جعفر رضازاده متخصص جراحی زانو می باشند. ایشان مدرک فوق تخصصی زانو را از ایران اتریش و آلمان دریافت کرده اند و سابقه ۴ ساله ارتوپدی در شهر فردوس را دارند. دکتر رضا جعفرزاده دوره جدید تعویض مجدد مفصل زانو را گذرانده‌اند و تاکنون تقدیرنامه های متعددی را از بیمارستان‌ها و فرمانداری دریافت کرده‌اند.

ایشان در مطب شخصی خود خدمات متعددی را در زمینه ارتوپد و جراحی زانو به مراجعه کنندگان ارائه می دهند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات:

 • تعویض مفصل زانو
 • جراحی زانو
 • درمان پارگی تاندون

آدرس: مشهد، خیابان احمدآباد، عارف دوم، قطعه سوم سمت راست، ساختمان یونس، طبقه سوم

شماره تماس: 05138406633

دکتر رضا بهادر

دکتر رضا بهادر

دکتر رضا بهادر تخصص خود را در رشته ارتوپد از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده اند و موفق شدند تا فارغ التحصیل شوند. ایشان دارای فلوشیپ تکمیلی هیپ و زانو از اتریش و سوئیس هستند و تنها دارنده مدرک معتبر تکمیلی ازن تراپی سن دیگو آمریکا می باشند.

از سوابق دکتر رضا بهادر میتوان به استادیار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، دانشنامه تخصصی ارتوپدی دانشگاه تهران، عضو کمیته تجهیزات پزشکی، عضو کمیته اورژانس بیمارستان، ثبت ۶۰۰۰ جراحی، دارای دوره تکمیلی زانو و لگن و… اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات:

 • ازن تراپی
 • تعویض مفصل
 • تزریق لومبوساکرال

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان عارف دوم، ساختمان مهر

شماره تماس: 05138472011

دکتر علی پارسا

دکتر علی پارسا

دکتر علی پارسا مدرک پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ دریافت کردند و دوره جراحی ارتوپدی خود را در سال ۱۳۹۰ به پایان رساندند و فارغ التحصیل شدند. ایشان دارای برد ناسیونال هستند و اولین فلوشیپ فوق تخصصی رسمی جراحی فلوشیپ و لگن را از استان خراسان دریافت کردند.

از سوابق دکتر علی پارسا میتوان به گذراندن دوره فوق تخصص در آمریکا، جراحی آرتروسکوپی هیپ، بازسازی مفصل دانشگاه هاروارد، فلوشیپ جراحی کودکان و آسیب های ورزشی، عضو هیئت علمی دانشگاه و … اشاره کرد. هم چنین دکتر علی پارسا جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات:

 • تعویض مفصل
 • بازسازی مفصل
 • آرتروپلاستی
 • در رفتگی مادرزادی لگن
 • درمان آسیب های ورزشی

آدرس: مشهد، کلینیک ویژه بیمارستان امام رضا

شماره تماس: 09365802965

دکتر رشید گنجی

دکتر رشید گنجی

دکتر رشیدی تخصص ارتوپد خود را در سال ۱۳۷۶ دریافت کرده‌اند. ایشان تحصیلات خود را در کشورهای آلمان، بلژیک، ایتالیا و آمریکا گذرانده اند و عضو سازمان جراحان ارتوپدی ایران می باشند.

از سوابق دکتر رشید گنجی می توان به عضو انجمن ارتوپدی ایران، انجمن جراحان زانو آمریکا، عضو انجمن جراحی زانو ایران و … اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات:

 • روماتیسم
 • تعویض مفصل زانو
 • جراحی زانو
 • درمان ساییدگی زانو

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان ملاصدرا، ملاصدرا هشتم، پلاک سوم

شماره تماس: 05138427305

دکتر بهزاد باغبان حقیقی

دکتر بهزاد باغبان حقیقی

دکتر بهزاد باغبان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذرانده است و سپس موفق شدن تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به پایان برسانند.

از سوابق دکتر بهزاد باغبان حقیقی می توان به دوره تکمیلی جراحی زانو و شانه از گروه تروما اتریش و بلژیک، فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی مشهد و علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و… اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات:

 • اصلاح دفورمیتی
 • درمان آسیب های ورزشی
 • تعویض مفصل زانو
 • درمان ناهنجاری کودکان و نوزادان
 • دیسک کمر

آدرس: مشهد، کوهسنگی، فلکه الندشت، خیابان محتشمی، جنب بیمارستان مهر، ساختمان پزشکی فراز، طبقه سوم، واحد 304

شماره تماس: 05138402236

دکتر حمید قاضی

دکتر حمید قاضی

دکتر حمید قاضی جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند. از سوابق ایشان می‌توان به داشتن ۲۳ سال سابقه طبابت، سابقه ۱۶ ساله به عنوان متخصص ارتوپد، پزشک معتمد کمیسیون نظام وظیفه، ۳ سال سابقه تدریس در دانشکده پزشکی شاهرود، پزشک متخصص بیمارستان رضوی در مشهد،

پزشک معتمد کمیسیون مادران باردار بیمارستان رضوی مشهد، ده سال سابقه همکاری با بیمارستان ثامن ائمه، پنج سال سابقه در بیمارستان هاشمی نژاد مشهد، ده سال سابقه در بیمارستان بنت الهدی مشهد، پزشک نمونه از سوی بیمه تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۴ و … اشاره کرد.

خدمات:

 • آسیب های مچ پا
 • بیماری های آرنج و مچ دست
 • بیماری های شانه
 • درد و آرتروز لگن و زانو
 • آسیب های ورزشی و پارگی منیسک
 • آسیب های مچ پا

آدرس: مشهد، آزاد شهر، چهار راه میلاد، طبقه فوقانی بانک رفاه

شماره تماس: 05136097105

دکتر محمد خیاط زاده

دکتر محمد خیاط زاده مدرک پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۷۵ از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دریافت کردند و سپس موفق شدند تا تخصص خود را در رشته جراحی استخوان در سال ۱۳۸۳ دریافت کنند و فارغ التحصیل شوند‌.

از سوابق دکتر محمد خیاط زاده می توان به عضو کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی مشهد، گذراندن دوره تکمیلی تروما، عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران و … اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات :

 • بیماری های استخوان و مفاصل
 • کج بودن اندام ها
 • شکستگی ها
 • ناهنجاری های مادر زادی

آدرس: مشهد، چهار راه دکتر به طرف بیمارستان امام رضا، نبش ابن سینا اول، ساختمان پزشکان حکیم، طبقه چهارم، واحد 11

شماره تماس: 05138592316

دکتر محمد عارف محمدی

دکتر محمد عارف محمدی

دکتر محمد عارف محمدی در سال ۱۳۸۷ تخصص خود را دریافت کردند و موفق شدند که فارغ التحصیل شوند. از سوابق دکتر محمد عارف محمدی می توان به سابقه ده ساله در جراحی ارتوپد، دریافت بورد تخصصی ناسیونال،

فلوشیپ فوق تخصصی ارتوپد کودکان، گذراندن دوره های تکمیلی تخصصی در خارج از کشور، گذراندن دکترای پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و … اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات :

 • آرتروپلاستی
 • شکستگی های تروما
 • آسیب های ورزشی جراحی
 • ناهنجاری های مادر زادی

آدرس: مشهد، خیابان احمدآباد، پرستار یکم، عارف دوم، ساختمان نیکان؛ طبقه اول

شماره تماس: 05138330994

دکتر عباس طالبیان خراسانی

دکتر عباس طالبیان خراسانی

دکتر عباس طالبیان خراسانی، مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند و سپس موفق شدن تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کند و فارغ التحصیل شوند.

دکتر عباس طالبیان خراسانی دارای فلوشیپ فوق تخصصی از دانشگاه انگلستان می باشند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین متخصص زانو در مشهد می باشند.

خدمات:

 • آرتروپلاستی
 • ناهنجاری های مادر زادی
 • جراحی زانو
 • تعویض مفصل زانو

آدرس: مشهد، خیابان احمدآباد، خیابان عارف، نبش عارف پنجم، ساختمان پزشکان ۱۷، طبقه همکف

شماره تماس: 05138414433

ساختمان زانو

غضروف: غضروف دارای سطح لغزنده ای است که باعث می شود تا هنگام خم کردن پا، استخوان های زانو به راحتی به روی یکدیگر سر بخورند.

مینیسک: مینیسک غضروفی می باشد که بین استخوان های ران قرار دارد و با استخوان های غضروف مفصلی کاملاً متفاوت است و باعث می شود تا مفصل ثبات داشته باشد. یکی از مشکلات رایجی که امروزه برای زانو اتفاق می افتد پارگی مینیسک می باشد.

رباط ها: رباط ها وظیفه دارند که استخوان ها را به استخوان های دیگر متصل کند. چهار رباط اصلی در زانو وجود دارد که به گونه ای عمل می کنند که بتوانند زانو را ثابت نگه دارند.

تاندون: تاندون ها باعث می شوند تا عضلات به استخوان وصل شوند. تاندون ران باعث می شود که عضلات جلوی ران به کشکک متصل شوند و تاندون کشکک که در زیر استخوان قرار دارد، به قسمت های بالایی متصل می شود.

زمان مراجعه به بهترین متخصص زانو در مشهد

 • احساس درد در زانو
 • نداشتن تحمل وزن خود بر روی زانو
 • متورم شدن زانو
 • تغییر شکل در پا و زانو
 • داشتن تب علاوه بر درد و تورم زانو
 • ناپایدار بودن زانو

زمان مراجعه به بهترین متخصص زانو در مشهد

نحوه تشخیص پارگی تاندون زانو

معاینه: زمانی که افراد به پزشک متخصص مراجعه می کنند علائم و نشانه های بیماری خود را برای پزشک توضیح می دهند و پزشک متخصص مفصل زانو را معاینه می کند و درخواست می کند تا بیمار راه برود تا دامنه حرکت افراد را بررسی کند.

ام آر آی: در بیشتر مواقع تصاویر اشعه ایکس می توان آسیب دیدگی های تاندون زانو را نشان بدهد. در برخی از مواقع پزشکان به دلیل اینکه تصاویر واضح تر داشته باشند از روش آم ار آی استفاده می کنند.

رادیوگرافی: پس از اینکه پزشک متخصص تمامی اطلاعات کافی درباره علائم بیماری را از بیمار گرفته اند، برای اینکه آسیب دیدگی را به صورت کامل و دقیق بررسی کنند و تشخیص بدهند درخواست عکس رادیوگرافی را دارند تا بتوانند پارگی و آسیب دیدگی تاندون پا و زانو را به طور کامل تشخیص دهند.

عمل تعویض مفصل زانو

در انتهای استخوان ها، بافت انعطاف پذیری وجود دارد که باعث می شود حرکت دادن زانو و پا آسان شود. اما زمانی که غضروف به صورت تدریجی دچار آسیب شود باعث می شود که استخوان ها دچار ساییدگی شود و فرد در ناحیه زانو خود دچار درد شود. در این مواقع باید هرچه سریع تر به بهترین متخصص زانو در ایران و دکتر ارتوپد در مشهد مراجعه کرد، تا روند درمان هر چه سریع تر آغاز شود.

مزایا تعویض مفصل زانو:

بهبود کیفیت زندگی: بعد از جراحی تعویض مفصل زانو افراد دیگر درد شدیدی که قبل از جراحی داشته اند را ندارند و درد خفیفی در مفصل زانو خود دارند، و در فعالیت‌های روزمره آنها مشکلی ایجاد نمی شود.

از بین بردن درد زانو: یکی از اصلی ترین دلیل های انجام جراحی تعویض مفصل زانو درد می باشد. افراد بعد از جراحی مفصل دیگر درد زیادی را تحمل نمی‌کنند و شاهد کاهش درد هستند و می توانند به راحتی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند.

تغییر شکل مفصل: افرادی که زانوهای آن ها پرانتزی است می‌توانند به سراغ جراحی تعویض مفصل زانو بروند که در این جراحی مفصل مصنوعی زانو باعث می شود که حالت پرانتزی زانوها اصلاح شود و حرکت مفصل های پا بهبود پیدا کنند. افرادی که برای تغییر شکل مفصل زانو به سراغ جراحی تعویض مفصل زانو می روند نیاز دارند تا حداقل یک ماه بعد از جراحی از اعصا هنگام راه رفتن استفاده کنند.

استقلال در زندگی: افرادی که در ناحیه پا و زانو خود درد را تجربه می‌کند ممکن است در فعالیت های روزمره خود دچار مشکل شوند. از این رو به سراغ جراحی تعویض مفصل زانو می رود تا درد خود را کاهش بدهند و بتوانند به راحتی به فعالیت های روزانه خود ادامه بدهند و دچار هیچ گونه مشکلی نشوند.

مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل زانو:

 • بیمار روز دوم بعد از جراحی می تواند با استفاده از واکر شروع به راه رفتن کند.
 • با تجویز پزشک متخصص می توانید داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید، تا از ایجاد لخته خون جلوگیری شود.
 • در یک ماه اولیه بعد از جراحی تعویض مفصل زانو فعالیت های سنگین و شدید انجام ندهید.
 • توصیه می شود برای دوچرخه سواری و شنا حدود ۳ الی ۶ ماه صبر کنید تا روند بهبودی به درستی انجام شود و دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.
 • برای شروع ورزش باید حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • در ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی ممکن است بیمار دچار سرگیجه شود که طبیعی می باشد.
 • بعد از عمل جراحی حرکت انگشتان پا باید به صورت مرتب بررسی و چک شود.
 • در ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی بیمار باید استراحت کند و از تخت پایین نیاید.
 • بعد از جراحی در برخی مواقع پزشک متخصص برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کند تا از عفونت جلوگیری شود. توصیه می شود آنتی بیوتیک های تجویز شده را در زمان مناسب و سر وقت استفاده کنید.
 • بعد از جراحی یک لوله ساکشن را در اطراف زانو بیمار قرار می دهند و در برخی مواقع یک لوله برای تزریق درون بازوی فرد قرار می دهند، تا با این کار آب از دست رفته بدن بیمار را بازگردانند.
 • توصیه می‌شود زمانی که بعد از جراحی زانو ناحیه زخم شده دچار قرمزی شد فوراً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

عمل تعویض مفصل زانو

کلام آخر

زمانی که فرد در ناحیه زانو خود دچار مشکل شود نمی تواند به راحتی به فعالیت های روزانه خود ادامه بدهد و در برخی مواقع درد زانو به اندازه ای می باشد که افراد قادر به راه رفتن نمی باشند. از این رو ما تمام تلاش خود را بکار گرفتیم 10 تا از بهترین  متخصص زانو در مشهد را به شما معرفی کنیم، تا در صورت ایجاد مشکل بتوانید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در صورت مراجعه به پزشکان معرفی شده در مقاله بهترین متخصص زانو در مشهد توصیه می شود درباره آن ها تحقیق کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت تاپتنا با ما در ارتباط باشید. هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات درباره بهترین دکتر ارتوپد در ایران به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

3.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا