پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر ریه در ایران【سال 1402】❤️+ لیست10تایی

در این مقاله ما قصد داریم بهترین دکتر ریه در ایران را به شما معرفی کنیم، پس تا پایان این مطلب همراه با ما باشید. ریه یک عضو بسیار حساس است؛ مهم ترین اندام دستگاه تنفسی در بدن انسان به شمار می رود. ریه محل ذخیره هوا جهت تنفس ارگان های حیات است. بخش اصلی دستگاه تنفسی انسان و سایر جانداران مانند ماهی را، ریه تشکیل می دهد.

ریه و آناتومی ریه

ریه اندام اصلی و مرکز سیستم تنفسی در بدن انسان است. ریه ها شبیه به یک بافت اسفنجی هستند و در قفسه سینه، دو طرف قلب و پشت دنده ها قرار دارد. ریه سمت چپ کوچک تر و ریه سمت راست بزرگ تر است. 12 دنده تشکیل دهنده قفسه سینه که به ستون فقرات پشت کمر و دور ریه ها به هم متصل است، از ریه ها محافظت می کنند.

ریه راست شامل سه لوب و ریه چپ دو لوب دارد. پرده ای به نام پرده جنب جایگاه هر ریه است که باعث می شود بین لوب ها اصطکاک به وجود نیاید. لوله ای به ریه متصل است که نای نام دارد. نای، خود به دو لوله که یک لوله به سمت راست و یک لوله به سمت چپ کشیده می شود، تقسیم می شود. این لوله های کوچک تر از نای نایژه نام دارند. نایژه به قسمت های کوچک تر تقسیم می شود که نایچه نامیده می شود.

هر نایچه با یک کیسه پر از هوا به نام آلوئول به پایان می رسد که مانند خوشه انگور به شاخه متصل است. حدود 600 میلیون آلوئول در ریه ها وجود دارد که اکسیژن را به اندام های بدن منتقل می کند. تصویر این اندام از دور شبیه به یک درخت با شاخه های ریز است. ریه ها برای تبادل گاز ها در هنگام تنفس (دم و بازدم) ساخته شده اند. سلول های بدن برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن دارند. باید دی اکسید کربن تولیدی خود را که یک ماده دفعی است و در نتیجه واکنش های درون سلولی ایجاد می شود، از سلول ها خارج کنند.

هر خطایی که در این فرآیند پیش بیاید می تواند منجر به آسیب شدید ریه شود. در ادامه ما لیست 10 تایی بهترین دکتر ریه در ایران را به شما معرفی می کنیم، پس تا پایان همراه ما باشید.

ریه و آناتومی ریه

مشکلات و بیماری های ریوی و علائم آن

 • سرفه شدید و مزمن:

سرفه طولانی مدت می تواند نشانه ای باشد بر اینکه در سیستم تنفسی مشکل به وجود آمده است.

 • آسم:

آسم بیماری است که درمانی ندارد ولی می شود با دارو فرد را زنده نگه داشت. آسم تنفس را بسیار سخت می کند و ریه پر از مخاط می شود و ورم می کند. زمانی که ریه ها فشرده شوند کوچک می شوند و هوا به خوبی جریان پیدا نمی کند.

 • اتساع نایژه:

عواملی که منجر به این بیماری می شوند عفونت های موجود در هوا، کیست های فیبرومی، بیماری های مربوط به پرز ریه، مسدود شدن راه هوا و تنفس است. در بیماری اتساع نایژه پرز های روی ریه آسیب می بینند و گردو غبار را به خود جذب می کنند؛ مسیر هوا کش می آید و آلودگی ها در آن جمع می شوند. درمانی برای این بیماری وجود ندارد ولی پزشکان تأکید دارند با زندگی سالم بهبود پیدا می کند.

 • فشار خون ریه:

فشار خون بالا در رگ های ریه باعث به وجود آوردن مشکل در تنفس و درد قفسه سینه می شود.

 • بیماری مزمن انسدادی ریه:

این بیماری دو نوع دارد. بیماری مزمن  انسدادی روده و برونشیت های مزمن. بیماری مزمن انسدادی روده در طول زمان بدتر می شود و قابل درمان نیست. عوامل این بیماری اختلالات ژنتیکی، آسم شدید، سیگار کشیدن، آلودگی هوا، عفونت های ریوی پر تکرار است.

 • خروسک:

عفونت ویروسی است که دلیل التهاب گلو و تارهای صوتی محسوب می شود. در کودکان زیر 5 سال بیشتر رخ می دهد. علائم آن سرفه هایی بلند و خش دار است و شب ها زیاد تر می شود.

 • سرما خوردگی:

100 ویروس سرماخوردگی در هوا وجود دارد که به راحتی منتقل می شوند و گلو و بینی را درگیر می کنند. ویروس سرماخوردگی در کل ماه های سال است ولی در زمستان بیشتر می شود؛ به دلیل این که در زمستان بیشتر در معرض آلودگی ها هستیم و زمان بیشتری در خانه سپری می شود.

مشکلات و بیماری های ریوی و علائم آن

 • آنفولانزا:

ویروس آنفولانزا شیوع بسیار بالایی دارد و باعث عفونت هایی در بینی و گلو می شود. واکسن آنفولانزا هر سال تزریق می شود ولی شیوع در کودکان، پرستاران کودک، کارمندان بیمارستان، افراد سالمند، افرادی با سیستم ایمنی ضعیف، افراد با بیماری های مزمن و خانم های باردار بیشتر است. برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس دست های خود را مرتب بشویید.

 • آمبولی ریه:

این بیماری در یک یا چند عدد از رگ ها اتفاق می افتد باعث مسدود سازی جریان خون می شود. نوع رایج آمبولی بر اثر لخته شدن خون است، به دلیل این که خون از قلب به ریه ها نمی رسد. آمبولی می تواند عاملی برای تجمع چربی یا تومور باشد.

 • سیاه سرفه:

یک بیماری عفونی است که به دلیل اختلال در لوله های تنفسی اتفاق می افتد. مبتلایان سرفه های بلندی دارند و با واکسن از این بیماری جلوگیری می کنند و می توانند سلامتی خود را به دست بیاورند.

 • سرطان ریه:

این سرطان باعث درگیری ریه ها می شود که سلول های سرطانی رشد غیر قابل کنترل پیدا می کنند و در ارگان های بدن پخش می شوند. دو نوع سرطان ریه وجود دارد: سلول های بزرگ سرطان ریه و سلول های کوچک سرطان ریه.

 • ذات الریه:

ذات الریه به دلیل عفونت رخ می دهد و التهاب در یکی از ریه ها یا هر دوی آن ها است. جرم هایی مثل باکتری، قارچ و ویروس دلیلی برای این بیماری هستند. سرفه، تب و درد ر قفسه سینه علائم ذات الریه هستند.

 • چاقی:

اختلالات عصبی و عضلانی که در آن اعصاب، ماهیچه های تنفسی را کنترل می کند، باعث مشکل در تنفس می شود. کاهش حجم هوای تنفسی در اثر افزایش وزن رخ می دهد و باعث بیماری مشکلات حاد تنفسی می شود.

 • برونشیت:

به معنای ورم جریان هوا است که معمولا به مری متصل می شود و مشکلات را ایجاد می کند. کیسه ریه اکسیژن کافی را جذب می کند و التهاب به وجود می آورد. این التهاب در دیواره جریان هوا رخ می دهد و باعث سرفه می شود.

10 تا از بهترین دکتر ریه در ایران را بشناسید!

دکتر مریم السادات تهرانی

دکتر مریم السادات تهرانی

یکی از بهترین دکتر ریه در ایران، دکتر مریم السادات تهرانی است. ایشان فارغ التحصیل رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران هستند. استادیار و هیئت علمی همین دانشگاه بوده اند و بورد دوره فوق تخصصی بیماری های ریه را از دانشگاه تهران گرفته اند. وی سی سال سابقه هیئت علمی دانشگاه و درمان بیماری های داخلی و تنفسی دارد.

خدمات:

 • درمان بیماری های ریه
 • درمان بیماری های داخلی
 • درمان بیماری های تنفسی

آدرس: تهران، خیابان جلال آل احمد، اول شهر آرا، خیابان آرش مهر، انتهای خیابان بلوار غربی، میدان کوشک (تره بار شهر آرا)، پلاک 26، طبقه 2، زنگ 4

شماره تماس: 88485747، 88485776

دکتر عباس رضایی

دکتر عباس رضایی

 

دکتر عباس رضایی فارغ التحصیل رشته فوق تخصصی ریه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی دیگر از بهترین دکتر ریه در ایران است. وی عضو انجمن ریه ایران و اروپا می باشد. دارای مدرک تاییدیه انجمن ریه اروپا می باشد و همچنین دوره پیشرفته بازتوانی ریه را در کشور بلژیک گذرانده است. نویسنده کتاب تست ورزش ریوی قلبی و استفاده از امواج صوتی در اندازه گیری عملکرد ریه است. دارنده مدرک سونوگرافی ریه و سخنران در کنگره های سالانه ریه ایران است.

خدمات:

 • تخصص بیماری های ریه
 • تخصص آسم و آلرژی
 • تخصص داخلی

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع البرز، طبقه اول (روبروی کوچه مطب قبلی)

شماره تماس: 09135421030

دکتر بهروز مومنی

دکتر بهروز مومنی

دکتر بهروز مومنی با شماره نظام پزشکی 65559 متخصص بیماری های داخلی یکی از بهترین دکتر ریه در ایران شناخته می شود. وی استاد دانشگاه علوم پزشکی در شیراز است. همچنین نفر اول بورد فوق تخصصی ریه کشور است. ویزیت برای بیماران بالای 8 سال انجام می شود.

خدمات:

 • بیماری های ریه
 • آسم و آلرژی
 • اختلالات تنفسی در خواب

آدرس: شیراز، خیابان صورتگر، نبش معدل، ساختمان تابش، طبقه سوم، واحد 14، کلینیک فوق تخصصی بیماری های ریه، آسم و آلرژی

شماره تماس: 07132312030، 09394835331

دکتر سید مهدی طالب زاده

دکتر سید مهدی طالب زاده

دکتر مهدی طالب زاده با شماره نظام پزشکی 66847 متخصص بیماری های داخلی از دانشگاه جندی شاپور اهواز در سال 1390 و فوق تخصص ریه از دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 1396 یکی دیگر از بهترین دکتر ریه در ایران است. وی در دانشکده علوم پزشکی آبادان به عنوان فوق هیأت علمی و 3 سال کار و طبابت فعالیت داشته اند. ایشان از سال 1396 تا 1399 رئیس دانشکده پزشکی بوده اند.

خدمات:

 • درمان بیماری های ریه
 • درمان بیماری های داخلی

آدرس: تهران، فلکه دوم آریا شهر، ابتدای آیت الله کاشانی، خیابان اعتمادیان، پلاک 36، طبقه 4، واحد 9

شماره تماس: 02144034124، 09381252750

دکتر سمیه صادقی

دکتر سمیه صادقی

دکتر سمیه صادقی با شماره نظام پزشکی 117917 یکی از بهترین دکتر ریه در ایران است. ایشان پس از اتمام دور تخصص با کسب رتبه برتر کشوری در رشته ریه و مراقبت های ویژه پذیرفته شد. وی دوره فوق تخصص خود را در بیمارستان مسیح دانشوری تهران گذرانده است و رتبه اول بورد فوق تخصصی کشور را کسب کرده است. از سال 1393 تا کنون مشغول طبابت، تدریس و پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان هیأت علمی است. همچنین عضو انجمن ریه ایران و اروپا هستند.

خدمات:

 • درمان بیماری های ریه
 • درمان آسم و آلرژی

آدرس: اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای هزار جریب، ساختمان سپهر، طبقه سوم

شماره تماس: 0955099533

دکتر سید محمدرضا میر کریمی

دکتر سید محمدرضا میر کریمی

دکتر میرکریمی با شماره نظام پزشکی 100469 متولد 1356 در شهر مشهد است. دارای مدرک دکترای عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکترای تخصصی کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی . مدرک دکترای فوق تخصصی ریه کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. وی استادیار و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز است. همچنین عضو بورد فوق تخصصی ریه کودکان در ایران، عضو هیأت مدیره انجمن ریه کودکان ایران، عضو انجمن بین المللی تنفس اروپا (ERS) است. ایشان یکی از بهترین دکتر ریه در ایران است.

خدمات:

 • فوق تخصص ریه کودک
 • تخصص اطفال

آدرس: اهواز، کیان پارس، مرداد شرقی، پلاک 10

شماره تماس: 06133335113، 09389329260

دکتر سید علی اصغر فخر موسوی

دکتر سید علی اصغر فخر موسوی

دکتر سید علی اصغر فخر موسوی با شماره نظام پزشکی 52386 یکی دیگر از بهترین دکتر ریه در ایران است. ایشان فوق تخصص بیماری های ریه و مراقبت های ویژه هستند. همچنین دارای بورد تخصصی است و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشد.

خدمات:

 • آسم، آلرژی
 • عفونت های تنفسی (کرونا)
 • اسپرومتری
 • برونکوسکوپی
 • بیماری های ریه
 • متخصص داخلی

آدرس: رشت، خیابان استقامت، خیابان شهید بلال زاده، پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی رازی

شماره تماس: 0134401

دکتر علیرضا نعمتی

دکتر علیرضا نعمتی

دکتر علیرضا نعمتی با شماره نظام پزشکی 34354 یکی از بهترین دکتر ریه در ایران شناخته می شود. ایشان متخصص داخلی و فوق تخصص ریه و بیماری های تنفسی هستند. سابقه علمی و تجربه کاری ایشان باعث شده تا مراجعین رضایت کامل داشته باشند.

خدمات:

 • بیماری های ریه
 • آسم و آلرژی
 • بیماری های تنفسی

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به سینما آزادی، جنب رستوران هانی پارسه، پلاک 442، طبقه 3، واحد 20

شماره تماس: 02188719292

دکتر فرید عزیزی

دکتر فرید عزیزی

دکتر فرید عزیزی با شماره نظام پزشکی 82413 یکی از بهترین دکتر ریه در ایران است. فعالیت ایشان در شهرک غرب تهران است و جو پزشکان با تجربه و سابقه کاری درخشان به شمار می روند. تشخیص ها و درمان ایشان با دقت بسیار بالایی انجام می شود. مراجعین نسبت به ایشان نظرشان کاملا مثبت است.

خدمات:

 • متخصص ریه
 • متخصص بیماری های داخلی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، تقاطع شهید دادمان، بیمارستان آتیه، طبقه منفی 1، درمانگاه دکتر سود بخش

شماره تماس: 02188580049، 02188580048

دکتر قاسم عظیمی

دکتر قاسم عظیمی

دکتر قاسم عظیمی فوق تخصص ریه با شماره نظام پزشکی 28531 یکی دیگر از بهترین دکتر ریه در ایران است. مهارت علمی بسیار و تجربه زیاد کاری باعث شده که مطب ایشان بسیار شلوغ باشد ولی با این وجود یکی از بهترین ها در تشخیص و طبابت بیماری های ریوی هستند. همچنین نویسنده کتاب های تفسیر رادیوگرافی قفسه سینه در بخش مراقبت های ویژه، روش تفسیری اسپیرومتری و… هستند.

خدمات:

 • متخصص بیماری های ریه
 • متخصص بیماری های داخلی

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، خیابان ایتالیا، بیمارستان مصطفی خمینی

شماره تماس: 02188966130، 02188966131

اگر شما ساکن شهر کرج هستید با مراجعه به مقاله بهترین دکتر ریه در کرج می توانید پزشک خود را انتخاب کنید و از خدمات ایشان بهره مند شوید.

روش های پاکسازی ریه

پاکسازی ریه یکی از روش های طبیعی برای سم زدایی و تمیز کردن این دستگاه تنفسی حساس است. افراد سیگاری، افرادی که بیماری های ریوی دارند و افرادی که حیوانات خانگی دارند به پاکسازی احتیاج پیدا می کنند. از جمله روش های پاکسازی ریه شامل موارد زیر است:

 • ورزش:

ورزش کردن به خصوص پیاده روی سریع باعث می شود شما نفس های عمیق بکشید، این امر موجب افزایش ظرفیت ریه و تقویت کلی سیستم قلبی عروقی، قلب و رگ های خونی می شود. عدم فعالیت فیزیکی بدن را ضعیف و موجب بیماری می شود.

 • غذاهای پاک کننده ریه:

غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان، با تولید مخاط، مایعات و خلط در بدن که تمایل دارند در ریه ها تجمع یابند، مقابله می کند. میوه های و سبزیجات خام مانند:

 • عسل
 • توت
 • زنجبیل
 • سبزیجات کریستالی (کلم، کلم بروکسل، کلم بروکلی، گل کلم)
 • گیاهان دارویی
 • آلوئه ورا
 • تمرینات تنفس عمیق:

با تمرین تنفسی عمیق، میزان اکسیژنی که به ریه ها می رسد افزایش پیدا می کند. نفس عمیق باعث اکسیژن رسانی به خون می شود و در سراسر بدن انتشار می یابد.

 • روغن های ضروری:

چند قطره از روغن های ضروری را به مرطوب کننده در خانه اضافه کنید. از این بخار خنک تنفس عمیق کنید. این روغن ها خواص آروماتراپی دارند.

 • روغن درخت چای
 • پونه کوهی
 • نعنا
 • اکالیپتوس

روش های پاکسازی ریه

 • روغن کرچک:

یک پارچه نخی را در روغن کرجکی که کمی گرم کرده اید بگذارید؛ دراز بکشید و قفسه سینه خود را آن بپوشانید. روغن کرچک به پاکسازی خلط و سموم از ریه ها کمک می کند.

 • غذاهای تولید کننده موکوس را نخورید:

افرادی که بیماری مزمن انسداد ریه، گرفتگی قفسه سینه و آسم دارند از این غذاها اجتناب کنند:

 1. محصولات لبنی (ماست، شیر، پنیر، بستنی)
 2. شکلات
 3. فست فود
 4. گوشت های فرآوری شده
 • گیاه بخرید:

گیاه در خانه باعث تولید اکسیژن می شود . اطمینان حاصل کنید که گیاه را در معرض نور خورشید بگذارید، اگر به گیاه نور کافی نرسد بیشتر اکسیژن را مصرف می کند.

آسم آلرژیک از نظر بهترین دکتر ریه در ایران چیست؟

آلرژی واکنش سیستم ایمنی بدن به محیط است. بدن در زمان قرار گرفتن در معرض عوامل حساسیت زا، سیستم ایمنی آنتی بادی تولید می کند که پاسخ بدن به آن، علائم خارش، آبریزش بینی و عطسه است. هنگامی که فرد مبتلا به آسم آلرژیک در معرض عوامل حساسیت زا قرار گیرد، عضلات دیواره مجاری تنفسی تنگ و ملتهب شده است و ترشحات مخاطی در آن افزایش پیدا می کند.

علائم در بیماری آسم آلرژیک

 • نفس تنگی
 • سرفه
 • احساس فشار و تنگی قفسه سینه
 • خس خس سینه

آسم آلرژیک از نظر بهترین دکتر ریه در ایران چیست؟

عوامل حساسیت زا آسم آلرژیک

 • گرده درختان و گیاهان
 • حشرات
 • گرد و غبار
 • مو، پر، پوست یا بزاق حیوانات
 • تماس با مواد حساسیت زا
 • خوردن و آشامیدن مواد حساسیت زا

عوامل تشدید کننده آسم

 • آلودگی هوا
 • سیگار و تنباکو
 • هوای سرد
 • عطر
 • محصولات معطر
 • بوی مواد شیمیایی

آزمایش های عملکرد ریه

 • آزمایش خون:

این آزمایش در بیماران ریوی عفونت های باکتریایی را بررسی می کند. تعداد بالای گلبول های سفید که شمارش آن در این تست انجام می شود به معنای ابتلا به عفونت است.

 • تصویر برداری با اشعه ایکس از قفسه سینه:

اشعه ایکس مناطقی که دچار عفونت یا التهاب شده است، نشان می دهد.

 • آزمایش گاز خون شریانی:

در آزمایش گاز خون با گرفتن خون بیمار میزان اکسیژن و دی اکسید کربن موجود در آن اندازه گیری می شود.

 • نمونه مخاط ریه:

در این آزمایش از دهان یا گلو بیمار نمونه برداری می شود تا بررسی شود.

آزمایش های عملکرد ریه

 • پالس اکسی متری:

میزان اکسیژن موجود در خون را اندازه می گیرد و چگونگی عملکرد ریه ها را نشان می دهد.

 • ظرفیت انتشار ریه:

بررسی انتقال اکسیژن از ریه ها به خون در این آزمایش انجام می شود.

 • اسپیرومتری (SPIROMETRY):

با چندین بار تنفس در لوله میزان جریان هوا به درون ریه ها در این آزمایش بررسی می شود.

 • آزمایش نیتریک اکسید بازدم:

برای این آزمایش باید بیمار در یک لوله نفس بکشد. اکسید نیتریک با بازگشت به حالت استراحت در عروق خونی و مجاری هوایی کمک می کند که باعث افزایش جریان خون به ریه می شود و سطح اکسیژن خون را بهبود می بخشد.

عوامل آسیب ریه در کرونا ویروس

این سه عامل بر احتمال بهبودی و بازیابی عملکرد ریه فرد تأثیر گذار است:

 • شرایط سلامتی:

افراد مسن به دلیل بیماری های مانند انسداد ریوی مزمن یا بیماری قلبی آسیب پذیر تر هستند و خطر ابتلا به این ویروس در آن ها بیشتر است. به دلیل این که بافت ریه توانایی کمتری دارد و به دلیل کهولت سن، ایمنی بدن ضعیف تر عمل می کند.

 • شدت بیماری:

موارد خفیف بیماری کرونا ویروس، کمتر باعث ایجاد مشکلات جدی در بافت ریه می شوند.

 • درمان:

نوع مراقبت از بیمار در طول بیماری و زمان شروع درمان باعث بهبودی بیمار و سلامتی طولانی مدت ریه ها می شود. اقدامات به موقع و سریع در بیمارستان می تواند میزان آسیب ریه را کمتر کند.

عوامل آسیب ریه در کرونا ویروس

آیا آسیب ریه در ویروس کرونا قابل بازگشت است؟

با مراقبت های جدید بهداشتی پس از ابتلا به ویروس کرونا ریه ها بهبود پیدا می کنند. این بهبودی زمان بر است. با گذشت زمان بافت ریه بهبود پیدا کرده و روند درمان ممکن است سه ماه تا یک سال طول بکشد تا ریه پاکسازی کامل شده و عملکرد آن به سطح اولیه برگردد. در روند بهبود ممکن است بیمار حس ناخوشایندی داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله برای شما عزیزان 10 تا از بهترین دکتر ریه در ایران را به شما معرفی کردیم و درباره بیماری های ریوی صحبت کردیم. در صورتی که علائم را در خود یا اطرافیانتان دیدید، آن را جدی بگیرید و با پزشکان حاذق در این حوزه در میان بگذارید. هر چیزی که در محیط اطراف ما اتفاق می افتد مستقیم از طریق تنفس به ریه های ما منتقل می شود. ریه ما در تعامل با محیط است و هر چیزی که در اطراف ما وجود دارد را تنفس می کنیم. تنفس مهم ترین کار ریه برای انسان است. با جدی نگرفتن مشکلات تنفسی پیشرفت بیماری بیشتر می شود و ریه ها آسیب بیشتری می بینند.

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ریه در ایران آشنا کند. در صورت هرگونه انتقاد یا پیشنهاد می توانید آن را از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا