سلامتی و درمانی

بهترین مرکز ماساژ در تهران【سال1401】❤️+ لیست 10 تایی

ماساژ تاثیر بسزایی بر روی سلامت روح و جسم دارد از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین مرکز ماساژ در تهران را به شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به مرکز مورد نظر خود بروید.

ماساژ چیست؟ماساژ چيست

در حقیقت ماساژ تنها به معنای فشردن عضلات فرد نمی باشد بلکه هدف ماساژ تحریک کردن نقاط به خصوصی از خطوط اصلی انرژی بدن است و در صورتی که این نقاط فشرده می شوند، موجب برطرف شدن گره های موجود می شوند که این گره ها سدّ راه جریان انرژی حیاتی بدن شده اند؛ ماساژ به طور صحیح، کمک بزرگی به حرکت روان انرژی در خطوط اصلی بدن می کند؛ در حقیقت ماساژ مزایای بسیاری دارد که در ادامه آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد.

انواع ماساژ به چه صورت اند؟

ماساژ انواع مختلفي دارد كه هر يك به نوعي قابل انجام مي باشد و نياز به تبحر و مهارت دارد؛ انواع ماساژ به شرح زير مي باشد :

1 . ماساژ سوئدی و ماسلای : اين نوع از ماساژ يكي از مشهور ترين و متداول ترین انواع ماساژ مي باشد که در آن براي ماساژ دادان بايد از روغن استفاده كرد؛ این نوع ماساژ داراي تكنيك هايي مطابق با فیزیولوژی و آناتومی طب غربی مي باشد که در آن روش پنج متد دست ورزی بافت هاي نرم بدن انسان مورد استفاده قرار مي گيرد.

از كاربردهاي اين نوع از ماساژ می توان به رفع كردن اسپاسم های عضلانی و تنش های عصبی اشاره كرد؛ در ضمن در ماساژ سوئدي با هدایت كردن خون به سوي قلب، عضلات و اندام ها پرورش می يابند و این مسئله موجب خارج شدن اسید لاکتیک و سموم ديگر از بدن انسان می شود؛ ماساژ سوئدی در درمان كردن بیماری های اعصاب مفید می باشد.

2 . ماساژ تای : ماساژ تای به معناي توان بخشی حرکات منظم پرفشار از طريق انگشتان دست بدون استفاده كردن از روغن روشی است که با جریان يافتن انرژی در بدن انسان آزادانه‌تر حرکت می‌کند؛ ماساژ تای ‌موجب افزايش يافتن انعطاف‌پذیری در بدن مي شود و تنش‌های ماهیچه‌ای را آرام تر مي كند و در نهايت باعث دفع شدن مواد سمی از مفاصل و ماهیچه‌ها مي شود.انواع ماساژ به چه صورت است

این نوع ماساژ انرژیي كه در بافت‌های بدن انسان حبس شده اند را شناسایی مي كند و پس از آن آزاد می‌کند و در نهايت باعث حاصل شدن احساسي سبک و آرامش می‌شود؛ در ماساژ تای، بر عكس ماساژ سوئدی که قابل اجرا با وارد كردن ضربه‌های پی‌درپی روی بدن مي باشد، اين نوع ماساژ از روی لباس فرد با وارد كردن فشارهای ملایم و کشش‌های ماهیچه‌ای مي باشد كه بايد آن را به طور آرام و ریتمیک بر روی پوست فرد زد به‌ گونه اي که همه گرفتگی هاي عضلانی برطرف شود.

3 . ماساژ ورزشی : اين نوع ماساژ يكي از بخش هاي مهم از روند تمرینی ورزشکاران فعال در باشگاه و جزو برنامه های اصلي در باشگاه های ورزشی مي باشد؛ این ماساژ موجب غني تر شدن برنامه های آماده سازی ورزشکاران مي شود و آن ها را برای شرکت كردن در مبارزات و مسابقه ها آماده مي كند و بازگشت به حالت ابتدايي بعد از فعالیت كردن آن ها را بهتر مي كند و همچنين ميزان آسیب دیدگي را کمتر مي كند و به توان بخشی آنها کمک می کند .

4 . رفلکسولوژی : اين روش درمان تکمیلی مي باشد که با استفاده كردن از ماساژ در جهت پيدا كردن بخش هاي حساس بدن که با وارد ضربه، عکس العمل نشان می دهند، در دست ها و پاها انجام می شود؛ در واقع بيشتر اوقات پاها به عنوان مناطق تحت درمان مورد استفاده قرار می گيرند.

5 . آیروودا : یکی از مهم ترين دستاوردهای زیبایی پوست، ماساژ صورت است؛ ماساژ صورت مي تواند خون و لنف پوست را به جريان بيندازد كه اين امور موجب بهبود يافتن قوام پوست و کشش عضلانی صورت، آرام شدن عضلات صورت و اطراف چشم، درمان كردن سردرد، کاهش يافتن ميزان استرس و نگرانی شود: یکی از اصلي ترين مزاياي ماساژ صورت، پیشگیـری كردن از پیر شدن پوست و حفظ كردن شادابي و جوانی آن است.

انواع ماساژ به چه صورت است

6 . ماساژ سنگ داغ : اخيرا ماساژ سنگ داغ يكي از محبوب ترين انواع ماساژهای شناخته شده است كه که بر روی بافت های عمیق، سیستم عصبی، غدد درون ریز و برون ریز تاثير بسزايي مي گذارد؛ این نوع ماساژ با استفاده از روغن، سنگ، گرما قابل انجام است كه در صورت افزایش يافتن گردش خون، باعث دفع شدن سموم بدن مي شود كه البته اين سموم از طريق سطح پوست انسان دفع مي شوند؛ ماساژ سنگ ترکیبی از روش هاي اویل ماساژ(ماساژ با روغن) و رفلکسولوژی مي باشد که همراه با خواص درمانی سنگ، گرما و روغن موجب باز شدن مسیرهای انرژی بدن (مریدین ها) مي شود و باعث ارتقاء يافتن آرامش فرد می شود.

7 : ماساژ صندلي : اين ماساژ به گونه اي است که بر روي افراد روی صندلی اعمال می شود كه همچنين نام های ديگري از جمله ماساژ همراه و ماساژ آغوش نیز دارد؛ به طور معمول صندلی های ماساژ در محیط هایی كه فضـایشان کم است كاربرد دارند و وزنشان سبک است كه قابلیت حمل  آن ها كاملا آسان می باشد؛ این نوع ماساژ متناسب با هزینه و زمان کمي كه دارد موجب جلب نظر افراد بسياري شده است؛ چون كه در ماساژ روی صندلی، فرد وضعیت بدنی بسيار مطلوبي دارد، احساس رضایت بیشتری وجود دارد.

8 . ماساژ کودک : همان مقدار كه ماساژ برای افراد بزرگسالان بسيار مفید و لذت بخش مي باشد، برای کودکان نیز لذت بخش و خوشايند مي باشد؛ ماساژ كودك موجبافزایش يافتن گردش خون و همچنين افزایش يافتن سطح سلامت بدن کودك مي شود؛ ماساژ مي تواند به هضم هر چه راحت تر غذاي كودك كمك كند و مهم تر این که پیوند عاطفی میان کودک و ماساژور برقرار می شود

10 تا از بهترین مرکز ماساژ در تهران را بشناسید!

مركز ماساژ هانامركز ماساژ هانا

مرکز تن آسایی و سلامت هانا با الهام از فرهنگ اسپا در کشور ژاپن به منظور توسعه سلامت جسم و روان مشتریان تاسیس گردیده است. چشمه های آب گرم معدنی یا اونسن (Onsen) شاخصه اصلی این فرهنگ هستند که در سرتاسر کشور ژاپن برپا شده و به همراه مراکز اقامتی متنوع، از جاذبه های توریستی داخل این کشور محسوب می شوند.

بر این اساس مرکز تن آسایی و سلامت هانا با هدف اشاعه فرهنگ سلامت و تندرستی و همچنین ایجاد بستری مناسب جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی در منطقه شمال شرق تهران افتتاح گردیده است . این مرکز به عنوان اولین و تنها مرکز اسپای تخصصی ریلکسی کشور با بهره گیری ومشاوره شرکت ژاپنی Akebono Boeki Co. اقدام به پیاده سازی فرهنگ onsen ( حمام های ژاپنی ) در ایران نموده است.

شما می توانید برای استفاده از خدمات مجموعه، کارت هدیه و پکیج های عضویت را تهیه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا