پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر نفرولوژی در کرج【سال1402】❤️ + لیست 5 تایی

افراد بسياری در طول زندگی خود دچار بيماری های كليوی می شوند زيرا این بیماری، یک مشکل رايج بين مردم است، از اين رو 5 تا از بهترین دکتر نفرولوژی در کرج را به شما معرفی خواهيم كرد تا بتوانيد برای از بين بردن مشكلات كليوی خود به مطبشان مراجعه كنيد و از خدماتشان بهره ببريد؛ کلیه در بدن انسان عضو حیاتی محسوب می شود که باید در صورت بروز هر نوع علائم، به سرعت اقدام به درمان کرد و از روش های درمانی دکتر مورد نظر بهره برد.

بهترین دکتر نفرولوژی در کرج کیست؟

ممکن است هر فردی در طول زندگی خود دچار مشكلات كليوی شود كه بايد برای درمانشان به مطب دکتر متخصص بیماری های کلیوی، مراجعه كند؛ بيماری های كليوی متعددی وجود دارد كه تنها بهترين دكتر نفرولوژی در كرج می تواند در این زمینه به افراد بیمار كمک كند.

بهترين دكتر نفرولوژی در كرج بايد از خصوصيات و ويژگی های بسيار خوبی برخوردار باشد و در زمينه تخصصی كه دارد منحصر به فرد عمل کند؛ شما بايد برای يافتن دكتر مورد نظر خود به مرورگر اينترنت مراجعه كنيد و در صورت يافتن نام چندين دكتر، فردی كه از هر لحاظ گزینه بهتری می باشد را انتخاب كنيد.

بهترین دکتر نفرولوژی در کرج کیست؟

نفرولوژی چيست و به چه كسی نفرولوژيست می گويند؟

نفرولوژی يكی از شاخه های علم پزشکی می باشد که هدف آن پرداختن به بیماری های کلیه است و نفرولوژی مربوط به تشخیص دادن و درمان كردن بیماری های کلیوی مانند اختلالات الکترولیت و فشار خون بالا است.

در ضمن هدف دیگر این شاخه پزشکی، مراقبت از كسانيست که نیاز به درمان جایگزینی کلیه دارند که این افراد شامل بیماران دیالیزی ( دیالیز جایگزین عملکرد اصلی کلیه یعنی تصفیه‌ی خون می‌شود که در طول آن، سموم و آب مازاد را به وسيله خون جدا می‌کند و آن ها را به وسيله ادرار از بدن فرد خارج می‌کند) و بیماران مستلزم پیوند کلیه است.

افراد ساکن در کرج در صورت بروز بیماری های کلیوی باید به پزشکان که در ادامه مقاله معرفی می شوند مراجعه کنند اما کسانی که در تهران یا شهر های دیگر زندگی می کنند، می توانند با مراجعه به مقاله بهترین دکتر کلیه در ایران، پزشک شهر خود را بیابند.

نفرولوژيست چه بيماری هايی را برطرف می كند؟

نفرولوژیست می تواند بيماری های مختلفی كه مربوط به كليه و مجاری ادراری و غيره می باشند را برطرف كند كه در ادامه انواع آن را برای شما ذكر خواهيم كرد :

 • بیماری کلیه پلی کیستیک : در اين بيماری، کیست های بزرگ يا کیسه های پر از مایعات در کلیه ایجاد می شوند که كارکرد کلیه را مختل می کنند و یک بیماری مادرزادی و ارثی یا ژنتیکی محسوب می شود.
 • اختلالات گلومرولی : این اختلال بر روی سیستم های کوچک تصفیه خون در کلیه فرد ( گلومرول ) اثر می‌گذارد.
 • بيماری های ناهنجاری ادرار : این بیماری انواع مختلفی دارد که شامل دفع كردن بیش از اندازه پروتئین، قند و وجود داشتن خون یا کریستال هایی در ادرار و غیره می باشد.
 • بیماری های توبولو بینابینی : این بیماری اثر خود را بر روی توبول های کلیه می گذارد.
 • بیماری های عروقی کلیه : این بیماری بر روی شبکه های رگ های خونی در کلیه اثر می‌گذارد.
 • نارسایی کلیه : ممكن است كه این مشکل به طور ناگهانی یا حاد یا طولانی مدت یا مزمن رخ دهد.
 • بیماری های خود ایمنی مثل واسکولیت خود ایمنی، لوپوس و غیره
 • سرطان های کلیه، مثانه و مجرای ادرار
 • نبود تعادل در اسید یا باز بودن
 • وجود سنگ در کلیه و مثانه
 • سندرم نفروتیک و نفریت
 • دیالیزی بودن كليه ها
 • عفونت در کلیه
 • هیدرونفروز

نفرولوژيست چه بيماری هايی را برطرف می كند؟

نفرولوژيست از چه طريق می تواند بيماری های كليوی را تشخيص دهد؟

نفرولوژيست در ابتدا بيمار را معاينه بدنی می كند و از طريق معاينه ممكن است كه مشكل كليه را تشخيص دهد و در ادامه برای اطمينان و تشخيص بهتر، برخی آزمايشات را انجام می دهند كه اين روش ها را برای شما ذكر خواهيم کرد :

جمع آوری کردن ادرار : باید شما ادرار خود را در ظرفی که مخصوص این کار می باشد جمع آوری کنید؛ گاهی اوقات این امکان وجود دارد که شما مجبور شوید بیشتر از ۲۴ ساعت ادرارتان را در یک ظرف مخصوص جمع آوری نمایید؛ پس از آن، آزمایشگاه مود نظر سطح مواد زائد، پروتئین، هورمون ها، مواد معدنی و موارد دیگر را در ادرارتان بررسی می‌ نماید؛ در ضمن پرسنل آزمایشگاه در ادرارتان به دنبال یافتن خون یا علائم التهاب نیز می باشند.

سونوگرافی : در این روش از تصویربرداری، دکتر با استفاده کردن از امواج صوتی، برخی تصاویر را از کلیه هایتان به شما خواهد داد.

سی تی اسکن : در نتیجه با این روش از طریق اشعه ایکس، دسته ای از تصاویر بسیار دقیق که از زاویه های متفاوت از کلیه‌تان گرفته شده است را در اختیارتان قرار خواهند داد؛ در حقیقت کامپیوتر با مجموع این تصاویر یک تصویر سه بعدی می‌سازد.

نمونه برداری : نمونه برداری، روشی در جهت برداشتن و بررسی کردن یک الی چند قطعه کوچک از کلیه تان است؛ نفرولوژیست مورد نظرتان ممکن است که نمونه برداری را به وسیله سوزن یا در حین جراحی انجام دهد؛ ایشان این نمونه ها را در زیر میکروسکوپ بررسی می‌نمایند.

5 تا از بهترین دکتر نفرولوژی در کرج را بشناسید!

دکتر عفت طاهر خانیدکتر عفت طاهر خانی

دکتر عفت طاهر خانی فوق تخصص بیماری های کلیه بزرگسالان (نفرولوژی بزرگسالان) و متخصص بیماری های داخلی می باشند که ایشان در شهر کرج مشغول به فعالیت هستند و وی را یکی از بهترین دکتر نفرولوژی در کرج می نامند؛ ایشان دارای شماره نظام پزشکی 101352 هستند؛ دکتر طاهر خانی در انجمن نفرولوژی ایران عضو هستند که همین مسئله موجب شهرت بسیار زیاد ایشان شده است.

دکتر عفت طاهر خانی در زمینه انجام انواع خدمات نفرولوژی دارای سابقه 18 ساله ای هستند؛ ایشان در ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت کرده اند و در ادامه در زمینه بیماری های کلیوی به تخصص خود ادامه داده اند.

خدمات :

 • درمان مشکلات کلیه از جمله سنگ کلیه، عفونت کلیه و …
 • درمان عفونت ادراری
 • درمان کیست کلیه
 • درمان دفع پروتئین
 • درمان نارسائی کلیه

آدرس : کرج، فردیس، فلکه دوم خیابان پانزدهم

تلفن تماس : 02636544065

دکتر منصوره راشدی

دکتر منصوره راشدی

دکتر منصوره راشدی فوق تخصص بیماری های کلیه بالغین می باشند و ایشان دارای سابقه 18 ساله در زمینه انجام انواع خدمات نفرولوژی می باشند و می توان گفت که دکتر راشدی در این زمینه سابقه و تجربه درخشانی دارند و همین موضوع موجب شده که ایشان را به عنوان بهترین دکتر نفرولوژی در کرج بشناسند.

دکتر راشدی با هر یک از بیماران خود برخورد و رفتار بسیار محترمانه ای دارند و اطلاعات بسیار کاملی را در اختیار بیماران خود قرار می دهند.

خدمات :

 • درمان بیماری های کلیوی بزرگسالان
 • درمان بیماری های ادراری و تناسلی
 • درمان بیماری های داخلی

آدرس : عظیمیه، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش، طبقه سوم

تلفن تماس : 02632513028

دکتر رامین تاج بخشدکتر رامین تاج بخش

دکتر رامین تاج بخش دارای بورد تخصصی در زمینه بیماری های کلیه بزگسالان و مجاری ادراری هستند و ایشان فوق تخصص نفرولوژی می باشند و خدمات بسیاری را در این زمینه به مردم ارائه می دهند؛ می توان گفت که دکتر رامین تاج بخش یکی از بهترین دکتر نفرولوژی در کرج هستند.

دکتر رامین تاج بخش متخصص بیماری های داخلی نیز هستند و این بدان معناست که می توانند علاوه بر درمان بیماری های کلیوی، برخی از بیماری های دیگر را درمان کنند.

خدمات :

 • درمان سنگ کلیه، عفونت کلیه، پیوند کلیه
 • درمان بیماری های مجاری ادراری
 • درمان کلیه پلی کیستیک
 • درمان سرطان کلیه

آدرس : کرج، شهدای دانش آموز، جنب بیمارستان قائم، ساختمان امین، طبقه چهارم

تلفن تماس : 02632718670

دکتر خدیجه اسلامیدکتر خدیجه اسلامی

دکتر خدیجه اسلامی بهترین دکتر نفرولوژی در کرج هستند و ایشان دارای مدرک فوق تخصص کلیه بزرگسالان و مجاری ادراری می باشند؛ در ضمن دکتر اسلامی در زمینه تغذیه و رژیم درمانی نیز فعالیت می کنند و به مردم شهر کرج خدمات بسیاری را ارائه می دهند؛ ایشان سابقه 29 ساله در زمینه نفرولوژی دارند که همین موضوع موجب شهرت و محبوبیت ایشان بین مردم این شهر شده است

خدمات :

 • درمان بیماری های کلیوی
 • درمان بیماری های گلومرولی
 • درمان بیماری های ناهنجاری ادراری

آدرس : کرج، جهانشهر، خیابان استانداری، روبروی مسجد حضرت رسول اکرم، نبش کوچه رازقی، ساختمان آترین

تلفن تماس : 34482459

دکتر سهیلا نصیری

دکتر سهیلا نصیری

دکتر سهیلا نصیری یکی از بهترین دکتر نفرولوژی در کرج هستند و ایشان دارای مدرک فوق تخصصی کلیه و مجاری ادراری هستند؛ دکتر نصیری در ضمن متخصص بیماری های داخلی در شهر کرج می باشند که می توانند خدمات بسیاری را در رابطه با بیماری های کلیوی در اختیار مردم قرار دهند؛ کیفیت درمان در مطب ایشان بسیار بالا است و تمام بیماران رضایت بسیار زیادی دارند.

خدمات :

 • درمان بیماری های کلیوی و فشار خون
 • سنگ کلیه
 • پیوند کلیه
 • دیالیز

آدرس : کرج، میدان شهدا، خیابان مظاهری، کوچه نورالمهدی، جنب مهدیه کرج، مرکز درمانگاه خیریه مهدیه، طبقه چهارم

تلفن تماس : 09104975726

دلایل بروز بیماری های مزمن کلیوی چیست؟

همان گونه که گفته شد کلیه نیز مانند هر عضو دیگر بدن دچار بیماری و مشکلات مختلفی می شود و البته لازم به ذکر است که علل بروز بیماری های کلیوی متعدد اند که هر یک به نوعی در به وجود آمدن این بیماری ها دخیل هستند؛ در ادامه مقاله قصد داریم که شما را با این علل بیشتر آشنا کنیم :

فشار خون بالا : همان گونه که می دانید فشار خون یکی از بیماری های خطرناک محسوب می شود و می تواند علاوه بر اعضای دیگر بدن، بر روی کلیه نیز اثر بگذارد و فشار خون بالا برای کلیه ها فاکتوری بسیار خطرناک می باشد چون ممکن است موجب افزایش یافتن فشار به گلومرول ها شود؛ گلومرول ها به رگ های خونی ریز موجود در کلیه ها گفته می شود که خون در آن ها تمیز می شود.

در صورت بالا بودن فشارخون، با گذر زمان این مسئله موجب آسیب دیدن این عروق و مختل شدن عملکرد کلیه می شود؛ در نتیجه به مرور زمان عملکرد کلیه بدتر می شود و تا حدی ادامه می یابد که کلیه ها دیگر نمی توانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند؛ در این گونه مواقع فرد نیاز به انجام دادن دیالیز دارد و در فرایند دیالیز، مایعاتی که مازاد هستند تصفیه می شوند و از خون خارج می شوند.

دیالیز می تواند کمک بزرگی به درمان بیماری کلیوی کند ولی نمی تواند آن را به طور قطعی درمان کند؛ در برخی موارد می توان از پیوند کلیه کمک گرفت زیرا در برخی شرایط، می تواند گزینه درمانی مناسبی باشد.

دیابت : در ضمن دیابت می تواند یکی از عوامل اصلی بیماری مزمن کلیه باشد؛ دیابت به مجموعه ای از بیماری ها گفته می شود که قند خون بسیار زیادی را ایجاد می کند؛ با گذر زمان، در صورت افزایش یافتن سطح قند خون، آسیب های بسیاری به رگ های خونی کلیه وارد می شود و این موضوع بدان معنا می باشد که کلیه ها نمی توانند خون را به خوبی پاک و تمیز کنند و با اضافه شدن سموم به بدن، نارسایی کلیه به وجود می آید.

بیماری های کلیوی را چگونه می توان درمان کرد؟

بیماری های کلیوی از طریق روش های مختلفی قابل درمان هستند و در ابتدا باید پزشک شرایط و سوابق پزشکی بیمار را بررسی کند و در نهایت روشی که برای درمان مناسب می باشد را انتخاب کند؛ روش های درمان بیماری های کلیوی در ادامه ذکر می شوند :

1 . داروها

دکتر داروهای مختلفی را برای بیمار ممکن است تجویز کند که هر یک به نوعی در روند درمان مشکلات کلیوی اثر می گذارند؛ این دارو ها شامل بازدارنده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) مانند لیسینوپریل و رامی پریل یا مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین (ARBs) مانند ایربسارتان و اولسمارتان می باشند.

دارو های تجویز شده می توانند فشار خون شما را کنترل کنند زیرا داروی فشار خون می تواند از پیشرفت بیماری کلیوی جلوگیری کند؛ حتی در صورتی که شما فشار خون بالا نداشته باشید، دکتر این دارو را برایتان تجویز می کند زیرا می تواند تاثیر بسزایی بر روی حفظ عملکرد کلیه شما بگذارد.

گاهی اوقات ممکن است که شما با مصرف داروهای کلسترول (مانند سیمواستاتین) نیز درمان شوید؛ زیرا استفاده از این گونه داروها می تواند موجب کاهش سطح کلسترول خون شود و کمک بزرگی به حفظ سلامت کلیه کند.

در ضمن دکتر با توجه کردن به علائم بدنی تان، می تواند داروهایی را برای شما تجویز کند که برای از بین بردن تورم و درمان کم خونی (کاهش تعداد گلبول های قرمز) تاثیر گذاراند.

2 . تغییر رژیم و سبک زندگی

به وجود آوردن تغییراتی در رژیم غذایی می تواند تاثیر بسزایی بر روی عملکرد کلیه ها بگذارد و این عامل مهم، می تواند به اندازه مصرف دارو مهم باشد؛ در صورتی که شما یک شیوه زندگی سالم را دنبال کنید، می تواند کمک بزرگی به جلوگیری از دلایل اصلی بیماری کلیوی کند؛ بهترین دکتر کلیه در کرج می تواند موارد زیر را به شما توصیه کند:

 • کاهش وزن
 • ترک کردن سیگار
 • اجتناب از مصرف الکل
 • قطع کردن مصرف نمک
 • افزایش یافتن میزان فعالیت بدنی
 • قطع کردن مصرف غذاهای حاوی کلسترول
 • کنترل کردن دیابت به وسیله تزریق انسولین
 • آغاز رژیم قلب سالم که مربوط به مصرف کردن میوه های تازه، سبزیجات، غلات سبوس دار و لبنیات کم چرب می باشد.

بیماری های کلیوی را چگونه می توان درمان کرد؟

3 . دیالیز و بیماری کلیوی

دیالیز نیز روشی موثر در درمان بسیاری از بیماری های کلیوی در نظر گرفته می شود و دیالیز روشی مصنوعی برای تصفیه خون می باشد؛ در صورتی می توان از دیالیز استفاده کرد که کلیه های فرد از کار افتاده یا در حال از کار افتادن باشند؛ بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری کلیوی مهلک، باید دائما یا تا زمانی که کلیه اهدا کننده پیدا کنند، به انجام دیالیز ادامه دهند.

به طور کلی دو نوع دیالیز وجود دارد که شامل همودیالیز و دیالیز صفاقی می باشد :

همودیالیز : می توان در روش همودیالیز، خون را از طریق دستگاه مخصوص تصفیه کردن مواد زائد و مایعات، به بدن تزریق کرد؛ همودیالیز را می توان در مکان های مختلفی از جمله خانه، بیمارستان یا مراکز دیالیز انجام داد؛ بیشتر افرادی که به همودیالیز نیاز دارند، باید سه بار در هفته این عمل را انجام دهند که هر یک از جلسات به مدت سه الی پنج ساعت زمان می برد.

بیشتر کسانی که قصد انجام همودیالیز برای ایجاد فیستول شریانی دارند، باید پیش از آن عمل جراحی نیز انجام دهند؛ فیستول AV به وسیله پیوند شریان و یک رگ دقیقا در زیر پوست و به طور معمول در ساعد ایجاد می شود؛ رگ خونی بزرگ تر موجب می شود که در طول درمان کردن همودیالیز، مقدار بسیار بیشتری خون در بدن انسان به طور دائم جریان یابد؛ این موضوع بدان معناست که می توان خون بیشتری را تصفیه کرد.

در صورتی که شریان به رگ ها پیوند زده نشود، می توان به صورت مشابه از پیوند شریانی (لوله حلقه ای پلاستیکی) استفاده کرد؛ از جمله عوارض بسیار شایع همودیالیز، افت فشار خون ، گرفتگی عضلات و خارش است.

دیالیز صفاقی : در این نوع از دیالیز، دکتر صفاق را (غشایی که دیواره شکم را تشکیل می دهد) به عنوان کلیه ها قرار می دهد که در این روش، لوله ای به منظور پر کردن شکم با مایعی به نام دیالیزیت کاشته می شود و مواد زائدی که در خون موجود است، از داخل صفاق به داخل دیالیزیت جریان می یابد؛ پس از انجام دادن این کار، مایع دیالیزیت از شکم فرد تخلیه خواهد شد.

دیالیز صفاقی نیز خود دو نوع دارد که در دیالیز صفاقی سرپایی مداوم، در تمام طول روز چندین مرتبه شکم پر و تخلیه می شود و در دیالیز صفاقی مداوم در گردش، از دستگاهی در جهت چرخیدن مایعات داخل و خارج از شکم در شب و زمان خواب استفاده می شود.

از جمله عوارض جانبی که دیالیز صفاقی دارد، عفونت در حفره شکمی یا در ناحیه کاشت لوله می باشد؛ عوارض جانبی دیگری که دیالیز صفاقی دارد شامل افزایش وزن و فتق می باشد و فتق زمانی به وجود می آید که روده به وسیله یک بخش ضعیف یا پارگی در دیواره پایینی شکم فشار وارد کند.بیماری های کلیوی را چگونه می توان درمان کرد؟

بهترین دکتر نفرولوژی در کرج از چه خصوصیاتی بر خوردار است؟

برای این که بخواهید برای درمان بیماری ها و مشکلات کلیوی خود به دنبال بهترین دکتر نفرولوژی در کرج بروید، باید در ابتدا به خصوصیات و ویژگی های دکتر مورد نظر خود توجه کنید زیرا این خصوصیات نشان دهنده نتیجه کار دکتر است؛ این ویژگی ها به شرح زیر هستند :

 • بايد ايشان در زمينه درمان بيماری های كليوی تجربه و سابقه بسيار درخشانی داشته باشند.
 • دكتر بايد بتواند تسلط كافی بر روی انواع روش های درمانی داشته باشند تا نتيجه حاصل شده موفقيت آميز باشد.
 • دكتر مطب خود را بايد در مکانی از شهر كرج احداث كنند که دسترسی برای همه افراد مراجعه كننده راحت باشد.
 • دكتر بايد تمام نكات بهداشتی را زمان درمان بيماری های كليوی رعايت كنند.
 • دكتر بايد مدرک معتبر و تخصص كافی در زمينه درمان بيماری های کلیوی داشته باشند.
 • هزينه ای كه دكتر در جهت درمان بيماری های كليوی از بيماران اخذ می كنند، بايد برای آن ها كاملا مقرون به صرفه و مناسب باشد تا به فردی فشار مالی وارد نشود.
 • دكتر بايد با افرادی كه به مطب مراجعه می كنند رفتار و برخوردی محترمانه داشته باشند و پاسخ هر يک از سوالات آن ها را با حوصله بدهند.

هزینه درمان بیماری های کلیوی در کرج چه مقدار است ؟

شما باید برای درمان بیماری های کلیوی خود هزینه هایی را به چزشک مورد نظر خود بپردازید تا روند درمانی شما به خوبی طی شود؛ البته مقدار مبلغی که باید پرداخت شود ثابت نیست و این مبلغ به موارد مختلفی از جمله نوع بیماری بستگی دارد؛ در صورتی که شما می خواهید از هزینه درمان بیماری های کلیوی در شهر کرج مطلع شوید، می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را در این باره بیابید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش خود را کردیم تا شما را با موضوع نفرولوژی و روش های درمانی هر یک از مشکلات کلیوی آشنا کنیم و در ضمن 5 تا از بهترین دکتر نفرولوژی در کرج را به شما معرفی کردیم تا بتوانید به راحتی برای درمان اقدام کنید.

از این که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید از شما بی نهایت ممنونیم و در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد یا انتقاد در این باره، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا