پزشکانسلامتی و درمانی

معرفی 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران【سال1402】✔️

ارتودنسی به صاف شدن و زیبایی دندان ها کمک می کند و از این رو 10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با داشتن دندان هایی زیبا، چهره ای جذاب داشته باشید. درمان ارتودنسی زمانی ضروری است که دندان ها در موقعیت نامناسبی قرار گیرند یا فک بالا و پایین در موقعیت نامناسبی (نسبت به یکدیگر) قرار گیرند. متخصص ارتودنسی با استفاده از تکنیک ها و وسایل مختلف، نامرتبی دندان ها و ناهماهنگی بین فک ها را اصلاح می کند. با این کار نه تنها زیبایی بهتری به لبخند می بخشد بلکه به بهبود عملکرد دهان و دندان ها نیز کمک می کند. این مقاله را بخوانید تا همه چیز را در مورد این تخصص دندانپزشکی بدانید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی علم، دانش و مهارت اصلاح دو مشکل نامرتبی یا نامرتبی دندان و روابط نادرست و غیر طبیعی بین فک ها است. به عبارت دیگر، هر زمان که دندان ها و فک ها هماهنگی، نظم و تعادل طبیعی خود را از دست بدهند، متخصص ارتودنسی مداخله کرده و با استفاده از روش های مختلف آنها را اصلاح، منظم و هماهنگ می کند. در روش ارتودنسی دندان باید وسیله ارتودنسی که به طور معمول در داخل دهان بیمار قرار می گیرد استفاده شود تا از طریق آن دندان ها یا فک ها در موقعیت مناسبی قرار بگیرند.

یکی از متداول ترین وسیله هایی که برای ارتودنسی استفاده می شود، براکت یا همان سیم گرفتن دندان ها می‌باشد که در آن، قطعه فلز کوچکی به هر دندان فرد چسبانده می شود و یک سیم فلزی به آن ها متصل می شود که در اصطلاح به آن، سیم کشی دندان ها گفته می شود اما براکتی که آن را براکت فلزی می نامیم تنها یکی از انواع گوناگون وسیله های ارتودنسی است.

انواع ارتودنسی:

❣ارتودنسی ثابتبا کمک این ارتودنسی ناهنجاری های دندان رفع می شوند و برای آن از کش های رنگی استفاده می گردد.
❤️ارتودنسی لینگوالدر این ارتودنسی، سیم ها و براکت ها پشت دندان قرار می گیرند.
⭐ارتودنسی دیموندر صورت جا به جا دندان، این ارتودنسی تنگ تر می شود و آن به صورت اتوماتیک تنظیم می شود.
✅ارتودنسی نامرئیاز دندان قالب گیری می شود و قالب های سرامیکی ساخته می شود.

ارتودنسی چه مراحلی دارد؟

برای ارتودنسی کردن دندان ها باید در ابتدا به نوع مشکل دندان و نیاز بیمار توجه کرد زیرا در هر فردی متفاوت می باشد اما به طور کلی مراحلی باید برای همه افراد طی شود که این مراحل به شرح زیر می باشند :

 1. در اولین جلسه در ابتدا باید بهترین پزشکان ارتودنسی در تهران، دندان های شما را معاینه کند و هر نوع مشکلی که دندان هایتان دارد و نوع درمان و هزینه ای که باید بپردازید را برای شما توضیح دهد.
 2. پس از این مرحله، دکتر برای این که بتواند به طور دقیق دندان هایتان را بررسی نماید، از آن ها عکس رادیولوژی می گیرد.
 3. پیش از آغاز شدن کار، دکتر ارتودنسی شرایط لثه ها و دندان هایتان را به خوبی بررسی می کند و در صورتی که لثه ها منجر به عفونت و یا تحلیل رفتگی شده باشند، موجب می شود ارتودنسی به خوبی انجام نشود یا اگر دندانتان پوسیده شده باشد یا این که به کشیدن نیاز داشته باشد، باعث مختل شدن روند کار می شود، پس باید در ابتدا آن ها را رفع کنید.
 4. باید اکنون متناسب با نوع ارتودنسی (متحرک، ثابت و یا نامرئی) که می خواهید، بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران کار را شروع کند.
ارتودنسی چه مراحلی دارد؟

چه مدت زمانی برای درمان ارتودنسی نیاز است؟

مدت زمان مورد نیاز برای درمان با براکت به طور معمول یک الی دو سال است اما در صورتی که مشکل ارتودنسی پیچیده تر یا شدیدتر باشد، به مدت زمان بیشتری برای دوره درمان نیاز است.

در ضمن اگر که درمان ارتودنسی به صورت پیشگیرانه یا مقدماتی در سنین کودکی انجام شده باشد، مدت زمان مورد نیاز برای درمان در بزرگسالی کوتاهتر می شود؛ علاوه بر آن اگر نیاز به جراحی فک نیز باشد طول درمان بیشتر می شود.

چه مدت زمانی برای درمان ارتودنسی نیاز است؟

توصیه های مهم قبل از انجام ارتودنسی

ارتودنسی به علم تصحیح روابط نامناسب فک و دندان گفته می شود که برای ردیف کردن دندان های نامنظم باید به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه نمود. استفاده از این روش به سال های ۴۰۰ تا ۵۰۰ قبل از میلادی به دوران بقراط باز می گردد. اقدامات قبل از انجام ارتودنسی باید با مشورت بهترین دکتر ارتودنسی در تهران و به تجویز وی انجام شود. برای به حداقل رساندن عوارض و مشکلات بعد از ارتودنسی دندان، لازم است که قبل از شروع درمان، اقداماتی را انجام دهید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 1. یکی از مهم ترین اقدامات قبل از انجام ارتودنسی دندان، جرم گیری کامل دندان ها است. به طور کلی جرم گیری دندان از مینای دندان حفاظت می نماید و از تحلیل رفتن لثه ها نیز جلوگیری می کند.
 2. یکی دیگر از مهم ترین اقدامات قبل از انجام ارتودنسی، پر کردن دندان ها برای جلوگیری از گسترش پوسیدگی های دندان ها است. به طور کلی عصب کشی دندان باید قبل از ارتودنسی انجام شود به دلیل این که فرایند انجام ارتودنسی طولانی است.
 3. فرد باید قبل از شروع درمان، وضعیت لثه و دندان را توسط بهترین دکتر ارتودنسی در تهران بررسی کند تا پزشک از وضعیت سلامت عمومی دهان و دندان بیمار، اطمینان حاصل نماید. اگر بیمار دچار پوسیدگی دندان باشد، باید این قبیل از مشکلات را رفع و درمان نماید.
 4. ارتودنسی باید قبل از جراحی بینی انجام شود زیرا ارتودنسی باعث تغییر موقعیت دندان ها در فک بالا می شود. اگر دندان های بیمار عقب یا جلو شود به طور کلی قاعده بینی از بین می رود.

10 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران را بشناسید !

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی متولد ۱۳۵۳ در تهران هستند؛ دکتر صفار هرندی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران هستند؛ ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال ۷۹ از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند؛ شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۸۳ در تهران، با راه اندازی ۲ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

بسیاری از مقالات و کار های پژوهشی ایشان در نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسیده است. لازم به ذکر  است دکتر هرندی پزشک امین صدا و سیمای کشور بوده و در بسیاری از برنامه ها در شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی به آموزش مردم کشور عزیزمان ایران پرداخته اند و قدم های بزرگی در فرهنگ سلامت بخصوص سلامت دهان و دندان برداشته اند.خدمات دکتر مجتبی صفار هرندی :

 • بلیچینگ دندان
 • لمینیت دندان
 • لمینیت سرامیکی
 • بیماری های لثه
 • پروتز دندان ثابت
 • عصب کشی
 • درمان ریشه دندان

آدرس : تهران، خیابان انقلاب، بین میدان فردوسی و پل حافظ، خیابان کندوان، پشت بانک ملت

تلفن تماس :  ۶۶۷۵۰۱۰۰-۰۲۱​

دکتر مهرداد فلاح

دکتر مهرداد فلاح

دکتر مهرداد فلاح یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران دانشگاه شهید بهشتی تهران موفق به اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی شد، در سال ۱۳۸۰ وارد دوره رزیدنتی دندانپزشکی ترمیمی شده و در سال ۱۳۸۲ دوره تخصصی دندانپزشکی را به اتمام رسانده و موفق به اخذ بورد تخصصی در رشته دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی گردیده است.

ایشان به طور مستمر در کنفرانسهای علمی و در چندین پژوهش شرکت نموده و موفق به اخذ گواهینامه های معتبر بین المللی گردیده. ایشان عضو انجمن دندانپزشکان ترمیمی و همچنین عضو آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا AACD می باشد.

خدمات دکتر مهرداد فلاح :

 • سفید کردن دندان‌ ها
 • کامپوزیت دندان
 • لمینت دندان
 • روکش کردن
 • شکل‌ دهی مینا و کانتورینگ
 • ارتودنسی
 • بریج و ایمپلنت

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، کوچه شواری، پلاک ٢٩، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ٢ واحد ٩

تلفن تماس : ٢٢٨٦٠٥٥٠-۰۲۱

دکتر ندا هادی

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران اند و ایشان جراح و دندانپزشک زیبایی در سال ۱۳۸۶ فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشور در زمينه هاى مختلف دندانپزشكى شده اند.

 خدمات دکتر ندا هادی :

 • زيبايى
 • پروتز
 • ايمپلنت
 • جراحى لثه
 • کامپوزیت
 • سفید کردن دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • کشیدن دندان عقل
 • جرم گیری دندان
 • ترمیم دندان

آدرس : تهران، شريعتی، ضلع شمال شرقی پل سيدخندان، ساختمان٢٤، طبقه اول غربی، واحد٥

تلفن تماس : ۲۶۷۰۲۷۸۷

دکتر محمدرضا سهرابی

دکتر محمدرضا سهرابی

دکتر محمدرضا سهرابی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران اند و دندانپزشک زیبایی و ترمیمی فارغ التحصیل سال ۱۳۷۸ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می باشند؛ پس از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی و با توجه به علاقه شخصی به دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ، در دوره های زیبایی اساتید بزرگ ایران به کسب دانش و تجربه پرداختند؛ استفاده مستمر از محضر استاد معظم ، دکتر علی یزدانی و حضور در دوره دکتر علی امام قلی پور و دریافت گواهینامه  از دانشگاه شیکاگو ، از این نمونه ها می باشد.

دکتر سهرابی هم اکنون عضو انجمن دندانپزشکان زیبایی آمریکا بوده و آلبوم های شناسنامه دار و معتبر موجود در پایگاه اینترنتی ایشان ، این سایت را در سایت سنجش گر الکسا به معتبرترین سایت ایرانی در زمینه دندانپزشکی زیبایی در بسیاری از کلمات کلیدی در گوگل تبدیل نموده است که از شما دعوت می کنیم از آن ها دیدن کنید؛ دکتر سهرابی در حال حاضر در مطب شخصی خود واقع در منطقه قیطریه تهران و همچنین در کلینیک دندانپزشکی پرستیژ در منطقه نیاوران در خدمت مراجعین محترم می باشند.

خدمات دکتر محمدرضا سهرابی :

 • فیشور سیلانت
 • بلیچینگ
 • آنالیز لبخند زیبا
 • طراحی خط لبخند
 • نگین های دندانی
 • ونیر کامپوزیت
 • مشاوره زیبایی

آدرس : بلوار اندرزگو ، خیابان شهید کریمی (بوعلی) ، نرسیده به چهار راه اسدی ، پلاک ۲ ساختمان یاس ، بلوک B ، واحد ۵۰۴

تلفن تماس : ۰۲۱۲۶۷۶۸۷۱۹

دکتر غزال آرش راد

دکتر غزال ارش راد

دکتر غزال آرش راد تحصیلات راهنمایی و دبیرستان خود را در مدرسه فرزانگان ( سمپاد ) به پایان رساند؛ ایشان در سال ۸۲ با مدرک دکترای دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شد و تحصیلات تخصصیش را در رشته پروتزهای دندانی و ایمپلنت در دانشگاه شهید بهشتی در سال ۸۹ به پایان رساند و موفق به کسب بورد تخصصی این رشته شد.

همچنین در کارنامه حرفه ای خود سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ، سخنرانی های متعدد در کنگره های علمی دندانپزشکی و مقالات علمی تحقیقی در مجله های معتبر دندانپزشکی را نیز دارا می باشد؛ ایشان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می باشند.

خدمات دکتر غزال آرش راد :

 • دندانپزشکی زیبایی شامل لمینت کامپوزیتی و سرامیکی و روکش زیرکونیایی یا تمام سرامیک
 • انواع پروتزهای ثابت متکی بر دندان (روکش ها)
 • انجام ایمپلنت دندان از مرحله کاشت (جراحی) تا پروتز (روکش) از یک‌ دندان تا بازسازی کامل تمام دندانها
 • ترمیم یا پر کردن دندان ها
 • جرم گیری با دستگاه اولتراسونیک و ایرفلو (پرفی میت)

آدرس : سعادت آباد، خیابان سرو غربى، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی، روبه روی بیمارستان عرفان، ساختمان پزشکان سینام، طبقه سوم، واحد یازده

تلفن تماس : ۰۲۱۲۶۷۶۰۵۸۰

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران اند؛ ایشان جراح، دندانپزشک و ایمپلنتولوژیست و دندانپزشک اختصاصی خانه هنرمندان می باشند؛ دکتر عشقی فلوشیپ لیزر دندانپزشکی و عضو انجمن داندان پزشکان زیبایی آمریکا AACD و دارای درجه مستر ایمپلنت های دندانی از دانشگاه کالیفرنیاUCLA و درجه مستر دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه کالیفرنیاUCLA و درجه مستر لیزر دندانپزشکی دانشگاه آخن آلمان هستند.

خدمات دکتر هومن عشقی :

 • بلیچینگ دندان
 • لمینت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • ایمپلنت دندان
 • کامپوزیت ونیر
 • لومینیرز دندان

آدرس : خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، ساختمان ۱۳۶۵، پلاک ۱۴۳۷، طبقه سوم، واحد ۲۰

تلفن تماس : ۲۶۲۰۵۱۲۷

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران دارای درجه دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند؛ این افتخار را داشته اند که در بالاترین آزمون تخصصی ارتودنسی ایران که توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد رتبه اول بورد تخصصی را کسب نمایم و مورد تقدیر توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران قرار گیرند؛ امیدوارند که با همکاری سایر کارکنان کلینیک بتوانند خدمات ارتودنسی شایسته و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورند.

خدمات دکتر هادی درویش پور :

 • لمینیت دندان
 • بلیچینگ
 • کامپوزیت
 • ارتودنسی
 • درمان ریشه دندان
 • روکش سرامیکی دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس : تهران، دهکده المپیک، میدان المپیک، ضلع جنوب غربی، کوچه ۲۷، پلاک ۱۷

تلفن تماس : ۰۲۱۴۴۱۶۱۱۲۳

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی

آقای دکتر سعید قریشی متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت متولد ۱۳۵۴ در شهر تهران است؛ وی در سال ۱۳۷۲ تحصیلات دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه شهید بهشتی آغاز و در سال ۱۳۷۷ با معدل ممتاز و کسب رتبه سوم از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند.

آقای دکتر سعید قریشی در سال ۱۳۷۹ برای تحصیل در رشته ارتودنسی در دانشگاه دندانپزشکی مشهد پذیرفته شده و در سال ۱۳۸۲ از دانشگاه فارغ ااتحصیل شدند؛ و در همان سال در امتحانات بورد کشوری موفق به اخذ رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۱۳۸۲ شدند و لوح تقدیر از وزیر بهداشت دریافت نموده اند.

آقای دکتر سعید قریشی از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۹۳ علاوه بر انجام فعالیتهای علمی، آموزشی و آشنایی با جدیدترین متدهای ارتودنسی در داخل و خارج کشور به صورت خصوصی در درمان بیماران فعالیت می نمودند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران اند.

خدمات دکتر سعید قریشی :

 • بلچینگ دندان
 • کاشت دندان
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • جراحی فک
 • اصلاح طرح لبخند لثه
 • کامپوزیت ونیر

آدرس : تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار ۲۴ متری، پلاک ۱۱، واحد ۲

تلفن تماس : ۰۲۱-۲۲۰۷۳۷۸۵

دکتر ساسان ترابیان

دکتر ساسان ترابیان

دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک زیبایی اولین فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۱۳۸۱ هستند.
از سال ۱۳۸۱ مشغول به درمان بیماران بوده اند. مطب ایشان در شهرهای ماهشهر، کرج و از سال ۱۳۹۷ در تهران قرار داشته است؛ ایشان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در تهران اند.

برخی از مدارک و دوره های تخصصی دکتر ساسان ترابیان :

 • عضو انجمن تحقیقات دندانپزشکی آمریکا
 • فلوشیپ و مسترشیپ ایمپلنت از Icoi
 • دارای مدرک دوره های تخصصی لیزر از دانشگاه آخن آلمان
 • مدرک دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه Rochester نیویورک
 • مولف کتاب آموزش عملی ارتودنسی ثابت از ابتدا تا انتها
 • عضو انجمن تحقیقات دندانپزشکی آمریکا از سال۲۰۰۴
 • مدرک دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه Rochester نیویورک
 • دارای مدارک بین المللی در ایمپلنت همچون Dentium, Dentsply, Straumann, Intra Lock

خدمات دکتر ساسان ترابی :

 • لمینیت
 • ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • پروتز
 • کسیدن دندان
 • کشیدن دندان عقل

آدرس : شریعتی، بین ظفر و میرداماد، خیابان شهید منظرنژاد، ساختمان منظر نژاد، طبقه سوم، واحد ۱۱، کلینیک سیمادنت

تلفن تماس : ۲۶۷۱۰۷۶۰

دکتر سعید کریمی

دکتر سعید کریمی

دکتر سعید کریمی دندانپزشک Master ایمپلنت و زیبایی می باشد، ایشان بعد از اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه سراسری تبریز و شرکت در دوره های پیشرفته و تخصصی از جمله : Paragon سوئیس، BioHorizons آمریکا،Bego آلمان، Noble Biocare سوئد در شهر یوتوبری ( در سال ۲۰۰۵) اقدام نموده و همچنین دوره های اتچمنت پروتزهای دندانی و ایمپلنت و پیوندهای استخوانی فک و دوره های پیشرفته کاشت دندان را در کشورهای اروپایی همچون: هلند، کرواسی و یونان گذرانده است.

ایشان دوره­ های Sinus Lift Open و Bone Management (که شامل باز کردن استخوان می­ باشد) را زیر نظر پروفسور والاس از آمریکا به اتمام رسانده و موفق به اخذ مدرک دوره Master ایمپلنت از دانشگاه UCLA آمریکا (دانشگاه ایالتی کالیفرنیا-لس آنجلس) گردیده ­است؛ ایشان در سال ۲۰۰۸ موفق به اخذ مدرک دوره Master ایمپلنت و در سال ۲۰۱۰ Master زیبایی از دانشگاه UCLA آمریکا گردیده است. همچنین ایشان در سال ۲۰۱۹ موفق به اخذ مدرک Master of Scince لیزر از دانشگاه آخن (Aachen) آلمان گردیده است.

خدمات دکتر سعید کریمی :

 • ایمپلنت دندان
 • طراحی لبخند
 • ارتودنسی
 • سفید کردن دندان
 • کامپوزیت

آدرس : تهران، بلوار افریقا (جردن)، بالاتر از پمب بنزین، کوچه تندیس، پلاک ۴ (جنب بیمارستان تندیس)، واحدهای ۱و ۲

تلفن تماس : ۰۲۱ – ۸۸۸۸۸

چند نوع ارتودنسی وجود دارد؟

ارتودنسی انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها ویژگی خاصی دارند و برای نوعی از دندان مناسب می باشند و در ضمن بیمار متناسب با سلیقه خود می تواند آن را انتخاب کند؛ انواع ارتودنسی به شرح زیر می باشد :

ارتودنسی ثابت : یکی از درمان هایی که با استقبال زیادی مواجه شده، ارتودنسی است که متخصص در این نوع از ارتودنسی ها با کمک گرفتن از سیم و نگین هایی که بر روی دندان های شما وصل می کند، با گذر زمان دندان هایتان را جا به جا می کند و در ضمن با کمک گرفتن از کش هایی که با نام کش های رنگی شناخته می شود، ناهنجاری که در فک وجود دارد و زاویه تماس دندان های بالا و پایین را درمان می کند.

ارتودنسی سرامیکی : ساختار و مراحلی که ارتودنسی سرامیکی دارد، به ارتودنسی ثابت شباهت دارد و زیر مجموعه ای از ارتودنسی ثابت محسوب می شود که با این تفاوت که در ارتودنسی سرامیکی، نگین هایی که بر روی دندان ها وجود دارند (براکت)، جنسشان سرامیک است.

براکت هایی که سرامیکی اند موجب زیبایی لبخند در طول درمان می شود چون این نوع از براکت ها، رنگی شبیه به دندان دارند و به سختی قابل تشخیص هستند؛ ارتودنسی سرامیکی از جمله پرطرفدارترین روش های ارتودنسی است.

ارتودنسی لینگوال : در ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی پشت دندانی، براکت ها و سیم ها، باید در پشت دندان های فرد چسبانده شوند، از این رو دیگر نمی توان سیم ها و براکت مشاهده کرد و به همین دلیل زیبایی لبخند و اعتماد به نفس فرد کاملا حفظ می شود؛ در ضمن می توان که این نوع ارتودنسی دندان را یکی از انواع ارتودنسی نامرئی دانست چون که دستگاه های ارتودنسی به طور نامرئی در پشت دندان ها وصل می شوند.

ارتودنسی دیمون : در ارتودنسی دیمون یا ارتودنسی های خودتنظیم، براکت هایی وجود دارند که در صورت جا به جا شدن دندان، تنگ تر می شوند و می توان كه آن را به صورت اتوماتیک تنظیم كرد؛ این نوع از براکت ها نسبت به براکت های ارتودنسی ثابت كوچک تر می باشند و از اين رو با زیبایی بهتر و با جمع شدن باكتری كمتری در اطراف براکت همراه می باشد.

ارتودنسی نامرئی : ارتودنسی نامرئی از روش های نوین ارتودنسی دندان می باشد که در آن با قالب گیری از دندان های شما، قالب های سرامیکی شفافی برای شما ساخته می شود، که به کمک آن ها درمان ارتودنسی خود را آغاز می کنید.

ارتودنسی متحرک : ارتودنسی متحرک هم كمک بزرگی به قالب گیری می كند تا آن ها برای دندان شما ساخته شوند و نامرتبی هايی كه در دندان هایتان وجود دارد را درمان کند؛ این نوع از ارتودنسی ها را متحرک می نامند زيرا هر وقت که بخواهید می توانید آن ها را از دهانتان خارج کنید.

ارتودنسی رنگی : در حقيقت ارتودنسی رنگی هم رنگ کش های رنگی یا بریس ها بر روی دستگاه ارتودنسی مي باشند که موجب مستحكم تر شدن و شکل دهی به ظاهر دندان هايتان می شوند و به طور معمول بر روی نگین های ارتودنسی ثابت استفاده می شود که ظاهر آن ها فانتزی و زیبا هستند.

زمانی كه شما صحبت می كنيد يا لبخند می زنيد، ظاهر سیم های ارتودنسی به طور رنگی و زیبا مشاهده می شوند؛ در بيشتر مواقع ارتودنسی رنگی به دليل فانتزی بودن به طور معمول برای کودکان و نوجوانان مورد استفاده قرار می گيرد؛  انتخاب كردن رنگ این بریس های جذاب رنگی می تواند برای آن ها بسيار سرگرم کننده باشد.

چند نوع ارتودنسی وجود دارد؟

بهترين سن برای ارتودنسی چه زمانی است؟

هنگامی ‌كه ساختمان‌های صورت انسان در حال رشد می باشند، می توان آسان تر و ساده تر ارتودنسی را انجام داد و همين مسئله موجب می شود كه در زمان كمتری موفقیت بيشتری كسب شود.

در بين دختر ها سن مناسب برای ارتودنسی قبل از ۱۳ سالگی و در پسرها قبل از ۱۵ سالگی می باشد؛ در صورتی كه این سن سپری شود درست كردن روابط به مدت زمان و انرژی بالاتری نیاز دارد؛ اما اگر كه سن بيمار بالا‌تر باشد، بیشترین هدف درمان كردن و مرتب كردن دندان های او می باشد و در صورتی كه سن بيمار كمتر باشد، بیشترین هدف درمان، از بين بردن اختلالات فكی و تغییر دادن چهره می باشد؛ به طور كل سن بیمار از این لحاظ اهمیت بسيار بالايی دارد كه بايد در ابتدا بررسی شود.

پس از ارتودنسی بايد به چه نكاتی توجه كرد؟

پس از اين كه شما ارتودنسی را انجام داديد بايد به برخی نكات و توصيه ها توجه نماييد تا مشكلی برای شما رخ ندهد؛ اين نكات به شرح زير می باشند :

 • غذاهای سخت مانند پيتزا و ته ديگ نخوريد.
 • اصلا شکلات، آبنبات و آدامس را در ميان وعده خود قرار ندهيد.
 • در صورت خوردن ساندویچ، سیب، هویج بايد در ابتدا آن ها را به قطعات کوچک تر تقسیم و پس از آن میل کنید.
 • غذا و مایعاتی مانند چای، نوشابه، زعفران، رب گوجه كه رنگدانه دارند را در روزهای ابتدايی درمان نخوريد.
 • دستگاهی که بر روی دندان شما قرار گرفته است را دست كاری نكنيد.

كلام آخر

در مقاله امروزمان قصد داريم در رابطه با ارتودنسی و انواع مختلف آن، مطالبی را در اختيارتان قرار داديم و در ضمن ۱۰ تا از بهترين دكتر ارتودنسی در تهران را به شما معرفی كرديم.

از اين كه تا پايان اين مقاله ما را همراهی كرديد از شما ممنونيم و در صورتی كه انتقاد يا پيشنهاد در رابطه با ارتودنسی در تهران داريد می توانيد با ما در ميان بگذاريد.

ارتودنسی دیمون پس از قرار گیری، قابل تنظیم است؟

بله زیرا نام دیگر این ارتودنسی خود تنظیم است و به صورت اتومات تنظیم می گردد.

بهترین سن برای دخترها برای ارتودنسی چه زمانی است؟

بهترین سن پیش از آغاز سن 13 سال است.

آیا پس از ارتودنسی می توان غذا خورد؟

بله باید آن را به قطعات کوچک تقسیم بندی کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا