پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

داشتن دندان های زیبا و مرتب تاثیر بسیار زیادی در جذابیت چهره انسان دارد؛ از اين رو 10 تا از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران را به شما معرفی خواهيم كرد تا بتوانيد به راحتی برای درمان اقدام كنيد؛ در صورت مراجعه به مطب پزشک متخصص می توان هر گونه ایرادات و اشکالات ظاهری دندان ها را به خوبی برطرف کرد و ظاهری زیباتر داشت؛ در صورتی که قصد ترمیم دندان ها و استفاده از روش های مختلف زیبایی دندانپزشکی را دارید، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید و اطلاعات کافی در این زمینه بیابید.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی برای ترمیم کردن دندان‌هایی می باشد که دچار ترک خوردگی، شکستگی، تغییر رنگ و… شده‌اند که به آن نوع دندان پزشکی، زیبایی و ترمیمی گفته می شود؛ به همه اموری که برای زیبایی دندان ها در زمان لبخند زدن انجام می شود، طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند گفته می شود.

در صورتی که در شهر تهران ساکن هستید، با مراجعه به مقاله بهترین جراح دندانپزشک در تهران، می توانید جراحان برتر شهر تهران را بیابید و برای رفع مشکلات دندان خود به مطب شان مراجعه کنید و نتیجه موفقیت آمیزی بگیرید.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی شامل چه شاخه هایی می شوند؟

در واقع علم دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی انواع مختلفی دارد که هر یک به نوعی در زیبا کردن دندان ها و ترمیم مشکلاتشان تاثیر می گذارند؛ این انواع به شرح زیر می باشد :

کامپوزیت : در طول روش کامپوزیت دندان، به ناحیه جلوی دندان ها موادی که همرنگ دندان ها می باشند، با استفاده از چسب های مخصوصی وصل می شوند یا این که پیوند می خورند؛ در صورتی که دندان ها به طور جزئی کج شوند و با کمک کامپوزیت ظاهر نامناسبشان را پنهان کنند، به آن روش زیبایی دندان بدون کمک گرفتن از ارتودنسی گفته می شود که توسط بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ایران نیز انجام می گیرد.

کامپوزیت ها همانند روکش های دندانی می باشند با این تفاوت که زیباتر می باشند، آن ها بسیار مستحکم تر اند و هیچ گونه آسیبی به بافت دندان ها وارد نمی کنند و حقیقتا انواع جدید کامپوزیت ویژگی های مثبتی دارد؛ اخیرا این علم دندانپزشکی زیبایی بسیار رواج یافته است و افراد بسیاری از آن ها استقبال کرده اند.

ویژگی ای که ساختار و ظاهر کامپوزیت های نسل جدید دارند به طوری حیرت آور می باشد که افراد بسیاری توانسته اند به درستی لزوم استفاده کردن از آن ها را درک کنند و رضایت کافی از آن داشته باشند.

لمینت : دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند یا دارای عیوب ظاهری هستند؛ در طول استفاده از این روش با کمک لایه هایی از سرامیک پوشانده می شوند و بسیار زیبایی به دندان می بخشند؛ استفاده کردن از لمینت ها نیاز به تراش خوردن قسمتی از ضخامت مینا دارد.

روکش دندان : دندان هایی که به آن ها آسیب بسیار زیادی وارد شده باشد را می توان با استفاده کردن از روکش دندان ترمیم کرد و موجب زیبایی آن ها شد؛ درست است که ونیرها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دندان دارند ولی چون روکش ها می توانند سطح بیشتری را بپوشانند و هزینه کمتری دارند، با استقبال بیشتری مواجه هستند.

خصوصیات بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران:

❤️تجربه بالابهترین دندانپزشک زیبایی باید در زمینه تخصصی خود از مهارت و سابقه بالایی برخوردار باشد.
❤️مجوزهای رسمیکلیه فعالیت های دندانپزشک زیبایی و ترمیمی باید تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان باشد.
✅به روز بودنبهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی همواره باید به روز باشد و طبق متد روز دنیا خدمترسانی نماید.
⭐امکانات ویژهبرخورداری از امکانات و تجهیزات ویژه از اساس کار هر دندانپزشکی به روز است و بهترین دندانپزشک زیبایی باید برای درمان از بهترین دستگاه ها و مواد استفاده کند.

بریج : بریج ها نیز یکی از انواع تکنیک های زیبایی و ترمیم دندان به شمار می روند که در این روش با استفاده از دو دندان اطراف، به نصب کردن روکشی به فرم پل اقدام می کنند تا خلاء ای که ایجاد شده، در پیوستگی دندان ها جبران شود.

ایمپلنت : زمانی كه به هر دليلی بين دندان های شما خالی باشد و شما بخواهيد اين مشكل را جبران كنيد، می توانيد از ایمپلنت استفاده كنيد؛ ايمپلنت گزینه بسیار خوبی می باشد كه علاوه بر پر کردن فضای خالی، می تواند ظاهر بسيار خوبی به طرح لبخند شما ببخشد؛ اگر که ایمپلنت دندان در بيشتر مواقع برای بهبود يافتن و اصطلاح كردن است اما نمی توان تاثیر آن را در مفهوم زیبایی در نظر نگرفت.

جراحی زيبايی لثه : همان گونه كه می دانيد، هيچ زمانی نمی توان تاثير لثه ها را در زيبايی دندان ها در نظر نگرفت؛ ساختار آن ها بیشتر مشابه به ساختارهای دراز و بلندی اند که آن ها از استخوان بیرون زده اند اما به طور كلی می توان دندان هايی زيبا با وجود لثه ها داشت؛ برخی اوقات برای ایجاد كردن یا اصلاح كردن طرح لبخند، در بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران اقدام به انجام دادن جراحی لثه برای بيمار می شود تا با تنظیم كردن ارتفاع آن ها لبخند شما بهتر شود.

بليچينگ :‌ یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در زیبایی ظاهر دندان ها دخیل می باشد، سفید بودن آن هاست که با روش بلیچینگ می توان این کار را انجام داد؛ بلیچینگ در مقایسه با روش های دیگر بسیار پرکاربردتر است و کمترین صدمه را به دندان ها وارد می کند.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی شامل چه شاخه هایی می شوند؟

انواع ارتودنسی برای زیبایی دندان

ارتودنسی ثابت: در این مدل براکت‌ها به طور ثابت بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و درمان حدود 2 سال طول می‌کشد در ارتودنسی ثابت رعایت بهداشت دهان به علت تجمع باکتری‌ها در اطراف بریس‌ها بسیار مهم است در غیر این صورت دندان‌ها ممکن است دچار پوسیدگی شوند. ارتودنسی ثابت انواع مختلفی مانند: لینگوال، دیمون، فلزی و سرامیکی دارد.

ارتودنسی نامرئی: در این مدل براکت و سیم‌ها در پشت دندان‌ها قرار داده می‌شود و مزیت آن دیده نشدن دستگاه ارتودنسی است و برای برطرف کردن ناهنجاری‌های شدید دندانی به کار می‌رود ولی هزینه بالایی دارد و احتیاج به رعایت نکات بهداشتی داشته و ممکن است در تکلم و غذا خوردن کمی مشکل ایجاد کند.

ارتودنسی دیمون: نوعی ارتودنسی ثابت است در این روش در کمترین زمان درمان انجام می‌گیرد و از مکانیزم کشویی استفاده شده به این ترتیب که براکت‌ها که به سیم‌ها متصل هستند قابلیت لغزش دارند و به علت حرکت براکت‌ها تمیز کردن آن راحت‌تر است. هزینه این نوع ارتودنسی کمی گران‌تر است.

ارتودنسی سرامیکی: بعضی از افراد تمایلی به استفاده از بریس‌های فلزی ندارند در این مدل براکت‌ها از جنس سرامیک و هم رنگ دندان انتخاب می‌شوند و مزایای آن شفاف بودن و ایجاد آلرژی و حساسیت کمتر است.

ارتودنسی متحرک: این روش برای اطفال و کسانی که دندان‌هایشان نامنظمی کمی دارد به کار می‌رود که از صفحات پلاستیکی تشکیل شده که زیر سقف دهان قرار می‌گیرد و سیم‌های متصل به آن روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و به راحتی می‌توان آن را از دهان خارج کرد و بیشتر برای کودکان در سنین 7 تا 9 به کار می‌‌رود زیرا استخوان‌های آن‌ها در حال شکل گرفتن است.

انواع ارتودنسی برای زیبایی دندان

10 تا از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران را بشناسید!

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی

دکتر مهدی کریمی جراح دندانپزشک به شماره نظام پزشکی 127938 می باشند؛ ایشان بعد از فارغ التحصیلی در سال 1389 به منظور افزایش دانش و تخصص خود در اکثر دوره های زیبایی و ایمپلنت دندانی شرکت نموده اند؛ ایشان دارای مدرک فلوشیپ زیبایی از دانشگاه Genova ایتالیا می باشند و همچنین در حال حاضر دوره فلوشیپ لیزر (Laser) دندانپزشکی از دانشگاه Aachen آلمان را می گذراند. درمان های دندانپزشکی در محیط آرام و بدون درد و با رعایت اصول استریلیزاسیون انجام می شود.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان(اشترومن سوئیس) با روکش تمام سرامیک ( CAD-CAM)
 • طراحی لبخند (Smile design)
 •  لمینیت های (veneers) سرامیکی
 •  لمینیت های (veneers)کامپوزیتی
 • روکش های تمام سرامیک (زیرکونیا و
  Emax)
 • درمان زیبایی لثه(اصلاح تیرگی ها و فرم لثه)
 • ترمیم های سرامیکی ساخته شده با تکنولوژی CAD-CAM (اینله وآنله)
 •  ترمیم های کامپوزیتی(هم رنگ دندان)
 • دندانپزشکی پیشگیرانه

آدرس: سعادت آباد، خ سرو غربی، خ بخشایش، پایین تر از بیمارستان عرفان ،ساختمان افتخار، پ56، ط4، واحد 402

شماره تماس : 02122080090 – 09120330650

اینستاگرام: doctor_mehdikarimi@

دکتر علیرضا افراشی

دکتر علیرضا افراشی فوق تخصص جراح دندانپزشک، فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی و دارنده فلوشیپ زیبایی و ایمپلنت از دانشگاه تهران و icoi امریکا اند؛ در فاصله سال های 2004 تا 2006 در مونیخ واقع در کشور آلمان و از آن تاریخ به بعد در تهران مشغول به کار هستند. کلینیک دندانپزشکی دکتر علیرضا افراشی همواره خواهد کوشید تا با طبیعی ترین لمینیت دندان و فراهم آوردن امکانات بهتر و به روز تر در کنار استفاده از دانش روز دنیا، سطح کیفی خدمات خود را ارتقا دهد؛ ایشان دارای فلوشیپ تخصصی زیبایی از آمریکا و آلمان می باشند.

خدمات:

 • لمینیت دندان
 • ایمپلنت
 • جراحی لثه
 • طرح لبخند
 •  کامپوزیت ونیر
 • ترمیم
 • عصب کشی
 • پروتز (روکش)
 • بلیچینگ (سفید کردن دندان)

ساعت کاری کلینیک :

روز های زوج از ساعت 12 ظهر الی 19 عصر

روز های فرد از ساعت 9 صبح الی 14 ظهر

پنجشنبه ها ساعت 9 صبح الی 12 ظهر

و جمعه ها تعطیل میباشد.

آدرس: تهران، تقاطع خیابان شیراز شمالی و ونک، ساختمان ایران سکنا، طبقه فوقانی بانک ملت، انتهای بالکن، پلاک 66

شماره تماس: 02188216673

اینستاگرام: drafrashi@

وب سایت: www.drafrashi.com

دکتر ندا هادی

دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران اند و ایشان جراح و دندانپزشک زیبایی در سال 1386 فارغ التحصيل شده اند و در طول دوره تحصيل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى كردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زيادى گواهينامه ( سرتيفيكت) از معتبرترين مراكز دانشگاهى داخل و خارج كشور در زمينه هاى مختلف دندانپزشكى شده اند.

خدمات :

 • زيبايى
 • پروتز
 • ايمپلنت
 • جراحى لثه
 • کامپوزیت
 • سفید کردن دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • کشیدن دندان عقل
 • جرم گیری دندان
 • ترمیم دندان

آدرس : تهران، شريعتی، ضلع شمال شرقی پل سيدخندان، ساختمان24، طبقه اول غربی، واحد5

تلفن تماس : 26702787

دکتر محمدرضا سهرابی

دکتر محمدرضا سهرابی

دکتر محمدرضا سهرابی یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران اند و دندانپزشک زیبایی و ترمیمی فارغ التحصیل سال ۱۳۷۸ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می باشند؛ پس از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی و با توجه به علاقه شخصی به دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ، در دوره های زیبایی اساتید بزرگ ایران به کسب دانش و تجربه پرداختند؛ استفاده مستمر از محضر استاد معظم ، دکتر علی یزدانی و حضور در دوره دکتر علی امام قلی پور و دریافت گواهینامه  از دانشگاه شیکاگو ، از این نمونه ها می باشد.

دکتر سهرابی هم اکنون عضو انجمن دندانپزشکان زیبایی آمریکا بوده و آلبوم های شناسنامه دار و معتبر موجود در پایگاه اینترنتی ایشان ، این سایت را در سایت سنجش گر الکسا به معتبرترین سایت ایرانی در زمینه دندانپزشکی زیبایی در بسیاری از کلمات کلیدی در گوگل تبدیل نموده است که از شما دعوت می کنیم از آن ها دیدن کنید؛ دکتر سهرابی در حال حاضر در مطب شخصی خود واقع در منطقه قیطریه تهران و همچنین در کلینیک دندانپزشکی پرستیژ در منطقه نیاوران در خدمت مراجعین محترم می باشند.

خدمات :

 • فیشور سیلانت
 • بلیچینگ
 • آنالیز لبخند زیبا
 • طراحی خط لبخند
 • نگین های دندانی
 • ونیر کامپوزیت
 • مشاوره زیبایی

آدرس : بلوار اندرزگو، خیابان شهید کریمی (بوعلی) ، نرسیده به چهار راه اسدی ، پلاک2 ساختمان یاس ، بلوک B ، واحد 504

تلفن تماس : 02126768719

دکتر غزال آرش راد

دکتر غزال ارش راد

دکتر غزال آرش راد تحصیلات راهنمایی و دبیرستان خود را در مدرسه فرزانگان ( سمپاد ) به پایان رساند؛ ایشان در سال 82 با مدرک دکترای دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شد و تحصیلات تخصصیش را در رشته پروتزهای دندانی و ایمپلنت در دانشگاه شهید بهشتی در سال 89 به پایان رساند و موفق به کسب بورد تخصصی این رشته شد.

همچنین در کارنامه حرفه ای خود سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، سخنرانی های متعدد در کنگره های علمی دندانپزشکی و مقالات علمی تحقیقی در مجله های معتبر دندانپزشکی را نیز دارا می باشد؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران می باشند.

خدمات :

 • دندانپزشکی زیبایی شامل لمینت کامپوزیتی و سرامیکی و روکش زیرکونیایی یا تمام سرامیک
 • انواع پروتزهای ثابت متکی بر دندان (روکش ها)
 • انجام ایمپلنت دندان از مرحله کاشت (جراحی) تا پروتز (روکش) از یک‌ دندان تا بازسازی کامل تمام دندا نها
 • ترمیم یا پر کردن دندان ها
 • جرم گیری با دستگاه اولتراسونیک و ایرفلو (پرفی میت)

آدرس : سعادت آباد، خیابان سرو غربى، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی، روبه روی بیمارستان عرفان، ساختمان پزشکان سینام، طبقه سوم، واحد یازده

تلفن تماس : 02126760580

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی

دکتر هومن عشقی یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران اند؛ ایشان جراح، دندانپزشک و ایمپلنتولوژیست و دندانپزشک اختصاصی خانه هنرمندان می باشند؛ دکتر عشقی فلوشیپ لیزر دندانپزشکی و عضو انجمن دندان پزشکان زیبایی آمریکا AACD و دارای درجه مستر ایمپلنت های دندانی از دانشگاه کالیفرنیا UCLA و درجه مستر دندانپزشکی زیبایی از دانشگاه کالیفرنیا UCLA و درجه مستر لیزر دندانپزشکی دانشگاه آخن آلمان هستند.

خدمات :

 • بلیچینگ دندان
 • لمینت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • ایمپلنت دندان
 • کامپوزیت ونیر
 • لومینیرز دندان

آدرس : خیابان شریعتی، بالاتر از دوراهی قلهک، ساختمان 1365، پلاک 1437، طبقه سوم، واحد 20

تلفن تماس : 26205127

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران اند که دارای درجه دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند؛ این افتخار را داشته اند که در بالاترین آزمون تخصصی ارتودنسی ایران که توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد رتبه اول بورد تخصصی را کسب نمایم و مورد تقدیر توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران قرار گیرند؛ امیدوارند که با همکاری سایر کارکنان کلینیک بتوانند خدمات ارتودنسی شایسته و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورند.

خدمات :

 • لمینیت دندان
 • بلیچینگ
 • کامپوزیت
 • ارتودنسی
 • درمان ریشه دندان
 • روکش سرامیکی دندان
 • جراحی دندان عقل

آدرس : تهران، دهکده المپیک، میدان المپیک، ضلع جنوب غربی، کوچه 27، پلاک17

تلفن تماس : 02144161123

دکتر سعید قریشی

دکتر سعید قریشی

آقای دکتر سعید قریشی متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت متولد ۱۳۵۴ در شهر تهران است؛ وی در سال 1372تحصیلات دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه شهید بهشتی آغاز و در سال ۱۳۷۷ با معدل ممتاز و کسب رتبه سوم از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند.

آقای دکتر سعید قریشی در سال1379 برای تحصیل در رشته ارتودنسی در دانشگاه دندانپزشکی مشهد پذیرفته شده و در سال 1382 از دانشگاه فارغ ااتحصیل شدند؛ ایشان در همان سال در امتحانات بورد کشوری موفق به اخذ رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۱۳۸۲ شدند و لوح تقدیر از وزیر بهداشت دریافت نمودند.

آقای دکتر سعید قریشی از سال 1382 تا سال1393 علاوه بر انجام فعالیت های علمی، آموزشی و آشنایی با جدیدترین متدهای ارتودنسی در داخل و خارج کشور به صورت خصوصی در درمان بیماران فعالیت می کرده اند؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران اند.

خدمات :

 • بلچینگ دندان
 • کاشت دندان
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • جراحی فک
 • اصلاح طرح لبخند لثه
 • کامپوزیت ونیر

آدرس : تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار 24 متری، پلاک 11، واحد 2

تلفن تماس : 021-22073785

دکتر ساسان ترابیان

دکتر ساسان ترابیان

دکتر ساسان ترابیان دندانپزشک زیبایی اولین فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 1381 هستند؛ ایشان از سال 1381 مشغول به درمان بیماران بوده اند. مطب ایشان در شهرهای ماهشهر، کرج و از سال 1397 در تهران قرار داشته است؛ ایشان یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران اند.

خدمات:

 • لمینیت
 • ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • پروتز
 • کشیدن دندان
 • کشیدن دندان عقل

آدرس : شریعتی، بین ظفر و میرداماد، خیابان شهید منظرنژاد، ساختمان منظر نژاد، طبقه سوم، واحد 11، کلینیک سیمادنت

تلفن تماس : 26710760

دکتر سعید کریمی

دکتر سعید کریمی

دکتر سعید کریمی بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران می باشند، ایشان بعد از اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی در سال2001 از دانشگاه سراسری تبریز و شرکت در دوره های پیشرفته و تخصصی از جمله : Paragon سوئیس، BioHorizons آمریکا، Bego آلمان، Noble Biocare سوئد در شهر یوتوبری ( در سال 2005) اقدام نموده و همچنین دوره های اتچمنت پروتزهای دندانی و ایمپلنت و پیوندهای استخوانی فک و دوره های پیشرفته کاشت دندان را در کشورهای اروپایی همچون: هلند، کرواسی و یونان گذرانده است.

ایشان دوره­ های Sinus Lift Open و Bone Management (که شامل باز کردن استخوان می­ باشد) را زیر نظر پروفسور والاس از آمریکا به اتمام رسانده و موفق به اخذ مدرک دوره Master ایمپلنت از دانشگاه UCLA آمریکا (دانشگاه ایالتی کالیفرنیا-لس آنجلس) گردیده ­است؛ ایشان در سال 2008 موفق به اخذ مدرک دوره Master ایمپلنت و در سال 2010 Master زیبایی از دانشگاه UCLA آمریکا گردیده است. همچنین ایشان در سال 2019 موفق به اخذ مدرک Master of Scince لیزر از دانشگاه آخن (Aachen) آلمان گردیده است.

خدمات:

 • ایمپلنت دندان
 • طراحی لبخند
 • ارتودنسی
 • سفید کردن دندان
 • کامپوزیت

آدرس : تهران، بلوار افریقا (جردن)، بالاتر از پمب بنزین، کوچه تندیس، پلاک ۴ (جنب بیمارستان تندیس)، واحدهای1 و 2

تلفن تماس : 02188888

چند نوع لمینت برای دندان مورد استفاده قرار می گیرد؟

لمينتی كه برای زيباترشدن دندان ها مورد استفاده قرار می گيرد، انواع مختلفی دارد كه هر يک به نوعی تاثير خود را در زيبايی و ترميم دندان ها می گذارد؛ انواع لمينت که بهترین دندانپزشک در تهران آن ها را شرح می دهد را در ادامه بیان می کنیم:

لمينت كامپوزيتی : در واقع لمينتی كه از نوع كامپوزيت است، لایه هایی از مواد يک رنگ با دندان یا کامپوزیت هستند که بر روی دندان فرد مراجعه كننده برای اصلاح كردن رنگ، بدشکلی و بستن فاصله در بين دندان ها گذاشته می شوند؛ لمینتی كه برای درمان مشكلات دندان مورد استفاده قرار می گيرد موجب افزايش يافتن اعتماد به نفس در افراد بسياری در زمان صحبت کردن با دیگران می شود.

اين نوع از لمينت جنسش پلیمر می باشد، از اين رو در بسیاری از کشورهای دنیا، نوع لمینت براق ترمیم کننده پلاستیکی مورد استفاده قرار می گيرد؛ برای استفاده كردن از این نوع پوسته به قالب گيری و لابراتور، هيچ گونه نيازی نيست و ممكن است كه به تراشیدن دندان نیاز نباشد و بايد در اين روش، به طور كاملا مستقیم کامپوزیت را با كمک گرفتن از اشعه بر روی دندان فرد چسباند تا به حالت لایه ای محافظ بر روی مینای دندان فرد قرار بگیرد.

لمینت سرامیکی : در بسياری از موارد، تراش اين نوع از لمينت بر روی سطح دندان انجام می شود؛ اما در صورتی كه مشكل دندان بسيار سخت نباشد، اين امكان وجود دارد كه به تراش دندان نيازی نباشد؛ اين تراش به اندازه مینای دندان است؛ پس از آن از دندان مورد نظر قالب گیری مي شود و نمونه مورد نظر برای ساختن به لابراتوار ارسال می شود؛ پس از گذشت مراحل مربوط به ساخت و امتحان در داخل دهان، اين لمينت ها از با استفاده كردن از مواد مخصوص بر روی دندان ها چسبانده می شوند.

لمينت بدون تراش : این دسته از لمینت ها به حدی نازک می باشند که برای نصب كردنشان بر روی دندان، به تراشیده شدن مینای دندان هيچ گونه نيازی نيست؛ در حقيقت پیوند زدن این نوع از لمینت ها به دندان در طول فرایندی غیر تهاجمی انجام می شود.

اين گونه لمینت هایی كه نازک هستند در ایران ساخته نمی شوند، از اين رو رنگ و قالبی كه مورد انتخاب فرد است باید توسط لابراتور به نمایندگی هايی كه در ساير کشور ها هستند منتقل شود که ساختن آن تقريبا 3 الی 4 هفته طول می كشد؛ در این نوع لمينت فرد هيچ گونه نیازی به استفاده كردن از لمینت موقت ندارد چون كه مینای دندان تراشیده نمی شود؛ در نهايت در دومين جلسه که تقريبا یک ماه پس از قالب گرفتن از دندان است، لمینت بر روی دندان ها نصب می شود.

چند نوع لمینت برای دندان مورد استفاده قرار می گیرد؟

هزينه استفاده از خدمات دندانپزشكی زيبايی و ترميمی در تهران چه مقدار می باشد؟

شما برای استفاده كردن از خدماتی كه مرتبط با جراحی و زيبايی، ترميم دندان های شماست، بايد هزينه هايی را بپزدازيد كه اولين مورد موثر در افزايش يا كاهش يافتن هزينه ها مربوط به نوع خدمات دندان است‌.

موارد مختلف بسیاری هستند که در هزینه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی موثرند که باید قبل از استفاده از خدمات در نظر گرفته شوند؛ در صورتی که می خواهید از هزینه این موارد مطلع شوید، می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوال خود را بیابید.

کلام آخر

در مقاله امروز در رابطه با دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مطالبی را بررسی کردیم و در ضمن 10 تا از بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در تهران را به شما معرفی کرده ایم تا بتوانید با خیالی آسوده برای آن ها اقدام کنید؛ از این که تا پایان مقاله در سایت تاپتنا با ما همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این باره دارید، با ما در میان بگذارید. لازم به ذکر است، مشخصات متخصصین ارائه شده، کاملا دقیق می باشد.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

با نگهداری درست و رعایت بهداشت اصولی توسط فرد، ایمپلنت مادام العمر است.

آیا سفید شدن لثه ها نشان بیماریست؟

اگر تغییر رنگ و متمایل شدن لثه به رنگ سفید را مشاهده کردید و این تغییرات بیشتر از 2 روز طول کشید باید هرچه زودتر به متخصص بیماری های دهان مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و یا حتی افراد بی دندان کامل گزینه مناسبی است.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا