سرگرمی و ورزش

بهترین پارک های تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

:evergreen_tree:

تا به حال شده است احساس بی حوصلگی کنید و بخواهید به گردش بروید تا حال و هوای خود را عوض کنید؟ با ما همراه باشید تا بهترین پارک های تهران که مناسب گردش و گذراندن اوقات مفرحی در آنها هستند را به شما همراهان عزیز معرفی کنیم.

به طور کلی کلمه پارک در یک تعریف کلی، به منطقه ای نسبتا بزرگ که با درخت، درختچه، گل، چمن یا سایر گونه های گیاهی پوشیده شده باشد یا به عبارتی بخشی از فضای سبز عمومی که در مناطق شهری و مسکونی احداث شده باشد تخصیص می یابد.

انواع پارک

طبقه بندی پارک ها بر اساس هویت :

پارک ها براساس هویت به دو دسته جنگلی و پارک های شهری تقسیم می شوند.

پارک های جنگلی:

پارکی است که درختان نقش مهم تری نسبت به دیگر عناصر به کار گرفته شده در طراحی آن دارندو هویت کلی آن ها طبیعی است.

پارک های انسان ساخت:

پارک هایی که با به کار گیری روش های مهندسی و تحت مدیریت انسان  ایجاد می شوند.

طبقه بندی پارک ها براساس اهمیت،مقیاس و حوزه نفوذ:

به سه دسته بین المللی،ملی و شهری تقسیم بنده می شوند که به شرح زیر است.

پارک بین المللی:

این گونه پارک ها دارای عناصر داخلی ویژه ای هستند که حفاظت از آنها از اهمیت و ارزش بین المللی برخوردار است. به طوری که از مرز های یک کشور فراتر می رود.

پارک ملی:

این گونه پارک ها بخشی از سرزمین و ثروت ملی حساب می شوند و نگه داری و حفظ جنبه های متفاوت آنها(جانور شناسی ،گیاه شناسی ،آثار تاریخی و…) توجه زیاد و مهمی می طلبد.

پارک های شهری:

پارک هایی که در حوزه یک شهر واقع شده اند پارک شهری نامیده می شوند.پارک های شهری نیز خود براساس مقیاس به پارک همسایگی ،پارک محله ای،پارک ناحیه ای ، پارک منطقه ای و پارک شهری تقسیم بندی می شوند.

در سال های اخیر بازاریابی شهری و سرمایه داران نیز خود را در گسترش و ساخت فضاهای سبز سهیم کرده اند و در تلاشند در این حوزه از رقبای خود پیشی بگیرند. خصوصی سازی فضاهای سبز در میان معماران و سرمایه داران غیر دولتی رایج و باعث ایجاد فضاهای سبز با زیبایی خاص اما ارزش اجتماعی کمتری به نسبت بقیه شده است.

بهترین پارک های تهران

 

ویژگی های بهترین پارک های تهران

  • دسترسی راحت

یکی از ابتدایی و اصولی ترین اولویت هایی که باید برای طراحی پارک در نظر گرفته شود،منطقه احداث پارک و دسترسی راحت افراد به این مناطق است.

  • چشم انداز زیبا

هر چقدر چشم انداز و طراحی پارک زیباتر باشد علاقه مندان و شهروندان بیشتری را برای گذراندن وقت به انجا جذب می کند.

  • مساحت و مقیاس مناسب

هر چقدر مساحت پارک بیشتر باشد ، قادر به جذب جمعیت بیشتری برای گذراندن وقت، بدون آنکه شلوغی بیش از حد معمول ایجاد کند می شود.

  • امکانات آسایشی و تفریحی

این ویژگی حائز اهمیت بسیاریست زیرا هم باعث جذابیت و راحتی برای بزرگسالان می شود و هم برای کودکان لزوم بسیاری دارد.

شهر تهران و اهمیت پارک ها و فضای سبز در آن

تهران شهری شلوغ با رتبه بالا در میزان آلودگی هوا و آلاینده،به عنوان پایتخت تجاری و صنعتی و قطب کشور شناخته می شود.اگر موفق به شناختن بهترین پارک های تهران شوید،متوجه می شوید این شهر خاکستری برخلاف این نظریات می تواند زیبا هم باشد.

تراکم جمعیت در مناطق مسکونی تهران بسیار بالاست ،با این حال حدود 40 هکتار از مساحت تهران شامل فضاهای سبز ،پارک ها و بوستان ها می شود.

بهترین پارک های تهران مجموعه ای از فضاهای سبز و بوستان هایی است که عمدتا توسط شهرداری ایجاد شده اند و در کنار این پارک ها،می توان شاهد پارک های جنگلی با مساحت بیشتری هم بود.

پارک های جنگلی دست کاشت اغلب پر از درختان زالزالک،گوجه وحشی، زرش، انجیر، بادام کوهی، سنجد و سماق هستند. این پارک های جنگلی در اغلب فصول سال سرسبز هستند و جزئی از بهترین پارک های تهران به شمار می روند.

تهران آنقدر پارک های مختلف دارد که گاهی شمارش آن ها از دستتان در می رود و نمی دانید کدام برای گردش شما مناسب ترین است! این جمله برخلاف تصور، اغراق آمیز نیست.

حال اگر فکر می کنید که مایلید بهترین پارک های تهران را  بشناسید با ما همراه باشید تا 10 تا از بهترین پارک های تهران که مناسب گذراندن اوقات فراغت شما هستند را معرفی کنیم.

پارک ساعی

پارک ساعی

جایی میان طولانی ترین خیابان خاورمیانه، یکی از تاریخی و زیبا ترین  پارک های تهران را خواهید یافت که بیش از نیم قرن از عمرش می گذرد.

تاریخچه پارک

تاریخچه تاسیس پارک به سال 1329 شمسی باز می گردد اما ایده و تصمیم اصلی شکل گیری آن به سال1324 باز می گردد.

کریم ساعی محل فعلی پارک را با هدف ریه های تنفسی شهر، درختکاری کرد و در اختیار وزارت کشاورزی گذاشت.

در سالهای بعد از مرگ او در سال 1336 هم زمان با طرح نوسازی تهران سازه هایی به این پارک اضافه شد و به عنوان بوستانی با امکانات رفاهی و تفریحی در اختیار مردم قرار گرفت. طرح اصلی و نهایی پارک در دهه چهل به استاد حسین محجوبی سپرده شده و در سال 1352به اتمام رسید.

نام این پارک به یاد زنده یاد کریم ساعی، پارک ساعی نام گذاری شد.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

باغ ژاپنی،زمین بازی،زمین اسکیت،فضای سبز،زمین تنیس روی میز ،آلاچیق، حیات وحش پارک و شهربازی کودکان از امکانات این پارک محسوب می شود.

مکان پارک

پارک ساعی از بهترین پارک های تهران در منطقه 6 شهرداری واقع است و در خیابان ولی عصر کمی پایین تر از میدان ونک واقع شده است.

آدرس: تهران،خیابان ولی عصر،پایین تر از میدان ونک

راههای دسترسی به پارک

اگر قصد دارید از مترو استفاده کنید، باید در ایستگاه میرزای شیرازی از قطار پیاده شده و سپس از خیابان های بهشتی و وزرا وارد پارک ساعی شوید.

چنان چه با وسیله نقلیه می خواهید به پارک ساعی بروید، از طریق سه اتوبان رسالت، مدرس و کردستان،می توانید به پارک دسترسی داشته باشید.

بهترین راه برای رفتن به پارک ساعی،استفاده از اتوبوس های بی آر تی است. دو خط راه آهن-پارک و راه آهن-تجریش در نزدیکی پارک دارای ایستگاه هستند و باید در ایستگاه آبشار یا پله سوم که مقابل پارک قرار دارند پیاده شده و خود را به پارک برسانید.

پارک ملت

پارک ملت

یکی از قدیمی ترین و بهترین پارک های تهران پارک ملت است که یکی از تفرجگاه های زیبای اهالی پایتخت محسوب می شود.

تاریخچه پارک

در زمان حکومت محمد رضا شاه پهلوی همسر وی فرح تصمیم به احداث پارکی در نزدیکی خیابان پهلوی یا ولیعصر گرفت.به دستور فرح پهلوی و محمدرضا آقا جانی طراحی پارک به معمار برجسته ایرانی معاصر یعنی ایرج اعتصام سپرده شد.

در سال1347 فاز اول پارک ملت به بهره برداری رسید.فاز دوم آن نیز درسال1353 افتتاح گردید.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

از ویژگی ها و امکانات این پارک می توان به مجسمه ها،دریاچه مصنوعی،آب نمای پله ای،سینمای چهار بعدی،قطار دودی،فضای بازی کودکان،باغ وحش کوچک،امکانات ورزشی،پردیس سینمایی ملت و رستورانهای مختلف اشاره کرد.

مکان پارک

پارک ملت واقع در شمال پایتخت است و در منطقه سه قرار دارد.

آدرس:تهران،منطقه3،خیابان ولی عصر

راه های دسترسی به پارک

اگر قصد دارید با مترو به پارک ملت بروید ، می توانید به نزدیک ترین ایستگاه به آن  که میرداماد است بروید و از آنجا ادامه مسیر را با بی آر تی طی کنید.

اگر قصد دارید با ماشین شخصی سفر کنید(که به علت شلوغی بیش از حد خیابان ولی عصر توصیه نمی شود) باید خود را به خیابان ولی عصر ابتدای بزرگراه نیایش برسانید سپس به پارکینگ بروید. پارک ملت در ضلع غربی پارکینگ واقع شده است.

بهترین راه برای رفتن به این پارک استفاده از اتوبوس های بی آر تی است. بهترین مسیر جهت دسترسی راحت استفاده از خط7 است. و اگر از آن ها استفاده کنید باید در ایستگاه نیایش یا پارک ملت پیاده شوید و به سمت پارک حرکت کنید.

همچنین می توان از میدان ونک سوار تاکسی های تجریش شده و روبروی پارک پیاده شد.

آب و آتش

پارک آب و آتش

پارک آب وآتش یکی از بهترین پارک های تهران است که با فضایی زیبا و مدرن و با داشتن جاذبه های متنوع به یکی از محبوب ترین و بهترین پارک های تهران بدل شده است.

تاریخچه پارک

این پارک نسبت به دیگر بوستان ها، تازه ساخت است و در سال 1388 ساخته شده است.

پارک آب و آتش مساحتی 24هزار متری دارد و با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای ساخته شده است.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

از امکانات این پارک می توان به سالن آمفی تئاتر،برج های آتش،فواره های آب،پرده های فولادین،فانوس دریایی،پل طبیعت،دریاچه مصنوعی خزر و اطراف آن،میدان مشاهیر و گذر گردشگری نام برد.

مکان پارک

پارک آب و آتش یا همان پارک حضرت ابراهیم در شمال تهران واقع در منطقه سه و اراضی عباس آباد است.

آدرس:تهران،خیابان آفریقا،نرسیده به چهار راه جهان کودک،انتهای کوچه ژوبین

راه های دسترسی به پارک

برای رفتن به پارک آب و آتش از طریق مترو باید به وسیله خط یک مترو در ایستگاه حقانی پیاده شده.

اگر قصد استفاده از خودرو شخصی دارید باید از بزرگراه حقانی و در مسیر غرب به شرق با گذر از چهارراه جهان کودک وارد خیابان علامه شهیدی شده و از پارکینگ عمومی آن استفاده کنید.

همچنین اگر با اتوبوس قصد رسیدن به مقصد خود را دارید، اتوبوس های خطی بزرگراه رسالت و یا اتوبوس هایی که ایستگاه پایانی آنها حقانی است را سوار شوید و بعد از پیاده شدن باقی مسیر را تا پارک پیاده روی کنید.

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه با مساحتی حدود10 هکتار در شمال تهران قرار دارد. این تفرجگاه دل نشین و فرح بخش با امکانات مناسبی که دارد، با وجود درختان کهنسال توانسته این بوستان را به یکی از ریه های شهر تبدیل کند.

پارک جمشیدیه یکی از قدیمی ترین و بهترین پارک های تهران است.

تاریخچه پارک

پارکی که امروزه با نام پارک جمشیدیه می شناسیم متعلق به فردی به نام جمشید دولو قاجار بوده است که در نهایت آن را به فرح پهلوی بخشید.

در سال1356 این منطقه شمایل یک پارک عمومی را پیدا کرد و به یکی از بهترین پارک های تهران تبدیل شد.

البته این بوستان در طی سالها دچار تغییرات زیادی شد اما طراحی اصلی آن توسط کامران طباطبایی دیبا انجام شد.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

از امکانات این پارک می توان به سالن آمفی تئاتر،دریاچه،بوستان سنگی و نمایشگاه های موقت اشاره کرد.

مکان پارک

پارک جمشیدیه در منطقه یک و ناحیه چهار تهران و در بخشی از اراضی باغ های دولو ساخته شده است که روزگاری متعلق به خاندن دولو در دوران قاجار بود.

آدرس:تهران،انتهای خیابان شهید باهنر(نیاوران)، انتهای خیابان فیضیه و امیدوار

راه های دسترسی به پارک

برای رسیدن به پارک جمشیدیه باید ابتدا خود را به میدان تجریش برسانید که می توان با استفاده از مترو یا بی آر تی یا تاکسی های سراسر شهر به این میان برسید و سپس با استفاده از تاکسی هایی که از سمت میدان قدس به پارک می رسند، به مقصد خود برسید.

همچنین می توان در خیابان نیاوران از سمت خیابان فیضیه و امیدوار به پارک رسید.

پارک قیطریه

پارک قیطریه

پارک قیطریه یکی از بهترین پارک های تهران برای گذراندن اوقات فراغت و داشتن ساعاتی مفرح به حساب می رود.

تاریخچه پارک

این پارک بازمانده یکی از باغ های سرسبز دوره قاجار است که به میرزا علی اصغر خان اتابک تعلق داشت. درسال1356 بخش هایی از باغ توسط وارثان آن در اختیار شهرداری گذاشته شد.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

از امکانات جذاب این پارک می توان فرهنگسرای ملل،نگارخانه،سینما 6 بعدی،زمین بازی کودکان،پیست اسکیت و کافی شاپ را نام برد.

مکان پارک

این پارک در محله قیطریه و منطقه یک پایتخت واقع است.

آدرس: تهران،خیابان قیطریه، نرسیده به میدان پیروز، جنب خیابان روشنگر

راه های دسترسی به پارک

برای دسترسی به این پارک با مترو باید در ایستگاه قیطریه پیاده شوید و حدود نیم ساعت از این ایستگاه تا پارک فاصله است که می توان با پیاده روی یا تاکسی آن را پیمود.

اگر با استفاده از خودرو شخصی قصد رسیدن به این پارک را دارید باید از خیابان شریعتی، خیابان اندرزگو یا اتوبان صدر به این بوستان برسید.

اگر قصد استفاده از بی آر تی دارید باید در ایستگاه قیطریه پیاده شوید.

با استفاده از تاکسی های چیذر یا میدان تجریش نیز می توانیدمستقیم به پارک برسید.

پارک نیاوران

پارک نیاوران

در استان تهران پارک های متعدد و زیبایی وجود دارند که پارک نیاوران نیز یکی از بهترین پارک های تهران به شمار می رود.

تاریخچه پارک

این پارک در دوران پهلوی دوم و درسال1348 احداث شده است. همچنین لازم به ذکر است یکی از قدیمی ترین درختان چنار با قدمت150 سال در این پارک قرار دارد.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

از امکانات جذاب این پارک می توان به کتابخانه، آمفی تئاتر، مجموعه ورزشی، باشگاه تیراندازی، زمین بازی کودکان، چهار استخر بزرگ، میز های تنیس روی میز و شطرنج اشاره کرد.

مکان پارک

پارک نیاوران در شمال شرقی پایتخت در منطقه نیاوران قرار دارد. این بوستان در جنوب کاخ نیاوران قرار دارد.

آدرس:میدان باهنر یا نیاوران،انتهای شمالی خیابان پاسداران(سلطنت آباد پیشین)

راه های دسترسی به پارک

دسترسی به پارک نیاوران از طریق مترو به وسیله ایستگاه تجریش میسر است. سپس با کمی پیاده روی در حدود پنج دقیقه به میدان قدس رسیده و با تاکسی به پارک برسید.

ایستگاه مترو نوبنیاد نیز یکی دیگر از ایستگاه هاییست که دسترسی به پارک را آسان می کند.

اگر با اتوبوس قصد دارید خود ا به پارک برسانید می توانید سوار خط های تجریش-دارآباد،بلوارصبا-ازگل،میدان رسالت-میدان قدس شوید.

از طریق اتوبوس های بی آر تی راه آهن-تجریش نیز می توان به میدان تجریش رسیده و سپس با تاکسی به پارک رسید.

پارک جنگلی لویزان

پارک لویزان

پارک جنگی لویزان یکی از بزرگترین فضاهای سبز شهری تهران محسوب می شود و در دسته ی زیباترین و بهترین پارک های تهران قراردارد.

تاریخچه پارک

پارک جنگلی لویزان در سال 1346 به منظور جلوگیری از وسعت یافتن بافت شهری به صورت مصنوعی ایجاد گردید.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

از امکانات فوق العاده این پارک می توان به استخر،سونا،سالن بیلیارد و بولینگ ،کافی شاپ ،سفره خانه،هتل اشاره کرد.

مکان پارک

این پارک جنگلی در محدوده شمیرانات قرار دارد.

آدرس:بزرگراه صدر،بزرگراه شهید بابایی شرق،خروجی هنگام

راه های دسترسی به پارک

یکی از راه دسترسی از طریق اتوبان امام علی و رفتن از خروجی اتوبان زین الدین است.

از طریق مترو نیز می توان به ایستگاه نوبنیاد رفت که نزدیک ترین ایستگاه به این پارک محسوب می شود.

پارک لاله

پارک لاله

پارک لاله یکی از خاطره انگیزترین و بهترین پارک های تهران است و کمتر کسی است که اسم آن را نشنیده باشد.

تاریخچه پارک

اراضی پارک لاله در اختیار ارتش بوده است و برای رژه استفاده میشده.ارتش در ازای مطالبات وزارت دارایی آن را به این وزارت خانه بخشید . طرح این پارک به وسیله ی طراح فرانسوی ژوفه تهیه گردید و در سال1345 تاسیس گردید.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک

امکانات این پارک شامل تئاتر عروسکی، میز شطرنج، کتاب خانه، مسیر دوچرخه سواری، باشگاه، زمین بازی کودکان، انواع آب نما و بازارچه می شود.

مکان پارک

این پارک در ناحیه دو منطقه 6 و در محله امیرآباد قرار دارد.

آدرس:تهران،خیابان حجاب

راه های دسترسی به پارک

اگر از طریق مترو به این پارک می روید، باید در ایستگاه میدان انقلاب پیاده شوید و سپس با تاکسی در خیابان کارگر شمالی به مقصد برسید.

اگر با اتوبوس مسیر خود را طی می کنید، مسیر های میدان آزادی-میدان هفت تیر و میدان آزادی-میدان ولی عصر در ضلع جنوبی پارک ایستگاه دارند.

پارک هنرمندان

پارک هنرمندان

پارک هنرمندان که با نام پارک ایرانشهر نیز شناخته میشود، یکی از بهترین پارک های تهران و مقاصد گردشگری است و امروزه میزبان خانه هنرمندان است.

تاریخچه پارک

قدمت پارک هنرمندان به دوران قاجار باز می گردد. این پارک در آن زمان باغ و عمارت یکی از شاهزاده ها بود. قبل از انقلاب سفارت آمریکا در کنار این پارک قرار داشت. درسال1375 شهرداری تهران این پارک را به تملک خود درآورد و با تخریب بناهای اضافی این  پارک زیبا را ساخت.

امکانات تفریحی و رفاهی

از امکانات این پارک می توان به زمین ورزشی، زمین بسکتبال، وسایل ورزشی، تماشاخانه ایرانشهر و گالری ها و سالن های متعدد اشاره کرد.

مکان پارک

پارک هنرمندان در نزدیکی میدان هفت تیر و خیابان ایرانشهر قرار دارد.

آدرس:خیابان طالقانی،خیابان فرصت شمالی ،ضلع جنوبی پارک هنرمندان

راه های دسترسی به پارک

برای  دسترسی به باغ هنرمندان می توان با استفاده از خط یک مترو، در ایستگاه طالقانی پیاده شده و با پیاده روی به سمت غرب خیابان طالقانی به پارک هنرمندان رسید.

در نظر داشته باشید که این پارک در محدوده ترافیک قرار دارد.

پارک جنگلی چیتگر

پارک چیتگر

یکی از وسیع ترین و بهترین پارک های تهران در دسته پارک های جنگلی محسوب می شود که هم از شهر تهران و هم از استان البرز بازدید کننده های فراوانی دارد.

تاریخچه پارک

پارک جنگلی چیتگر با مساحت 10میلیون متر در سال1342احداث شد و توسعه فضای سبز آن تا 6 سال به طول انجامید.

امکانات تفریحی و رفاهی

از امکانات این پارک می توان به پیست دوچرخه سواری، باشگاه سوار کاری، پینتبال، کتابخانه و رستوران اشاره کرد.

مکان پارک

پارک جنگلی چیتگر با وسعتی در حدود950هکتار در حاشیه غربی شهر تهران واقع شده .

آدرس: همت غرب،شهید خرازی،خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس

راه های دسترسی به پارک

اگر قصد دارید با مترو به این پارک بروید، باید به ایستگاه چیتگر رفته و سپس به وسیله تاکسی یا اتوبوس خودتان را به این پارک برسانید.

اگر با ماشین شخصی قصد عزیمت دارید، باید وارد بزرگراه همت غرب شد و سپس به خروجی شهید خرازی رفته که از این خروجی دریاچه مشخص است.

اگر به وسیله اتوبوس قصد عزیمت دارید، باید به پایانه اتوبوس صادقیه رفته و با اتوبوس شهرک دریا خود را به دریاچه چیتگر برسانید.

چرا به پارک و فضای سبز نیاز داریم؟

پارک ها محیط شهری را ارزشمند تر می کنند ،باعث بهبود سلامت جسمی شهروندان می شود همچنین روابط اجتماعی بین ساکنان یک محله را بالا می برد و باعث کاهش آثار مخرب ناشی از تغییرات آب و هوایی می شود. فضاهای سبز موجود درشهر باعث زیست پذیرترشدن محیط زندگی می شوند. اما چه کسی بیشترین بهره را از این مکان ها می برد؟

به طور کلی، تمایل ذاتی انسان به طبیعت و ایجاد فضای سبز اغلب اجتماعات را به سمت افزایش و گسترش این فضا ها در مکان های مسکونی جذب می کند.

فضای سبز نیاز جدی شهرنشینان امروزی است.

امروزه شهر های کوچک و بزرگ کشور، به دلیل رشد صنایع و مناطق مسکونی و به دنباله آن افزایش جمعیت، با مشکلات عظیم محیطی روبرو هستند و فضاهای سبز شهری و توسعه پوشش گیاهی می تواند علاوه بر برطرف کردن نیاز های زیست محیطی، باعث آرامش خاطر شهروندان شود و مطالبات اجتماعی، تفریحی و رفاهی آنان را مهیا کند.

اهمیت فضای سبز در یک منطقه به حدی است که جزو شاخص های توسعه یافتگی محسوب می شود و این ارزیابی نشان دهنده نیاز انسان به وجود چنین فضایی در زندگی شهری است.

از مهم ترین اثرات اکولوژیک پارک هادر کلان شهر ها میتوان به کاهش آلودگی هوا،کاهش آلودگی صوتی، تعدیل دما وافزایش رطوبت نسبی اشاره کرد.

این فضا علاوه بر اینکه هوایی پاکیزه به شهروندان هدیه می دهد، شادابی و نشاط برای آنها به ارمغان می آورد و آنها را از افسردی و انزوا دور می کند. که این نکات نشان دهنده اثرات اکولوژیکی پارک ها و فضای سبز است.
بر اساس آمار هایی که توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری استخراج شده، طی سالیان اخیر نسبت مراجعین به پارک ها و فضاهای سبز شهری و بوستان ها رشد چشمگیری داشته و این مطلب نشان دهنده گرایش انسان ها و شهروندان به استفاده بیشتر از این محیط و گذراندن ساعاتی از اوقات فراغت و زمان آزاد خود در محیط خارج از منزل است.

اگر به تهران سفر کرده ایدو قصد دارید برای مدت کوتاهی در این شهر اقامت کنید به بهترین هتل های تهران هم سری بزنید.

کلام آخر

سایت تاپتنا در این مقاله سعی داشته که شما را با بهترین پارک های موجود در تهران آشنا کند و برای اطلاعات کافی برای گذراندن اوقات فراغت خود در یک پارک زیبا می توانید به این مقاله رجوع کنید.از شما همراهان عزیز ممنونیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید.در صورت داشتن هرگونه انتقادات یا پیشنهادات نظرات خود را برای ما بنویسید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا