پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

برخی پزشکان در کنار تجویز دارو، فیزیوتراپی را نیز تجویز می نمایند، به این سبب که برای درمان برخی بيماری ها فيزيوتراپی بسیار کمک کننده است، البته نکته ای که حائز اهمیت است مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی و تحت درمان قرار گرفتن در چنین مرکزی می باشد؛ از اين رو قصد داريم 10 تا از بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران را به شما معرفی می كنيم تا برای كمک به حركت عضلات و نقاط مختلف بدن از اين روش استفاده كرد.

فیزیوتراپی چیست؟

به فیزیوتراپی، فیزیک درمانی نيز گفته می شود كه اين روش شیوه‌ای برای درمان كردن بیماری‌ها و اختلالات عصبی، ماهیچه‌ای، اسکلتی می باشد و در اين روش از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر استفاده می شود؛ در بهترین مرکز فیزیوتراپی در ایران روش‌های مختلفی همچون نور، ورزش، پرتوهای فروسرخ و فرابنفش، گرما و جریان برق مورد استفاده قرار می گيرند.

فیزیوتراپی يكی از حیطه‌های پزشکی می باشد که هدفش پیشگیری كردن از بیماری‌ها، درمان كردن، توان‌بخشی، بالا بردن سطح سلامت و بهبود يافتن کیفیت زندگی افراد است.

فیزیوتراپی چیست؟

فيزيوتراپيست كيست؟

فیزیوتراپیست به فردی گفته می شود که با شناخت كافی در رابطه با علم‌های موجود آناتومی، فیزیولوژی، کینزیولوژی (حرکت شناسی) و شناختن انواع بیماری‌ها و عوارض حاصل از اين گونه بيماری، می‌تواند به طور كاملا تخصصی از حرکات مختلف درمانی برای بدن فرد بيمار در نظر بگیرد تا فرد به اهداف زیر برسد:

 1. افزايش يافتن قدرت عضلانی
 2. افزايش يافتن تحمل عضلانی
 3. افزايش يافتن انعطاف بدنی
 4. عملکرد بهتر
 5. سطح بهتری از فعالیت

فيزيوتراپی در درمان چه بيماری هايی كاربرد دارد؟

همان گونه كه گفته شد علم فیزیوتراپی می تواند همه بیماری‌های مرتبط با حرکت را درمان كند و تمام مواردی که برای حرکت كردن نیاز اند را در نظر می‌گیرد، از اين رو كاربردهای مختلف آن شامل چند دسته از بیماری‌ها می‌شود، که عبارتند از:

 1. درمان بيماری های ارتوپدی
 2. درمان بيماری های نورولوژیک
 3. درمان بیماری‌های تنفسی و قلبی
 4. درمان بیماری‌های روماتیسمی و پوستی
 5. درمان مشکلات مربوط به کف لگن
 6. درمان بيمارانی كه نیازمند بستری (پس از بارداری، جراحی و زیبایی و …) هستند
 7. درمان بیماران سوختگی
 8. درمان کودکان

برخی از مزایای فیزیوتراپی عبارتند از:

❤️ حفظ تعادلفیزیوتراپی سعی می کند تا تعادل فرد را در برابر زمین خوردن حفظ کند.
⭐ کاهش دردبا کمک فیزیوتراپی و حرکت مفاصل می توان به بهبود درد و بازسازی عملکرد عضلات کمک نمود.
❤️بدون نیاز به جراحیدر اکثر مواقع فیزیوتراپی سبب می شود تا فرد نیازی به انجام جراحی نداشته باشد.
 ✅بهبود مشکلات حرکتییکی دیگر از مزایای فیزیوتراپی؛ حل کلیه مشکلات حرکتی اعم از: ایستادن و راه رفتن است.

فيزيوتراپی چه فوايدی دارد؟

مهمترین فایده ای كه فیزیوتراپی دارد این می باشد كه بتواند کیفیت زندگی فرد را بالاتر ببرد، فيزيوتراپی می تواند عملکرد فرد را تا جايی که ممكن است به حد رضايت برساند (لزوما نه حد مطلوبی که برای همه آدم‌ها هست) و بتواند موجب بهبود يافتن عملکرد فرد شود و حرکات او و در نتيجه کیفیت زندگی فرد به مرور زمان بهتر شود.

از اين رو افراد سالم نيز از فواید فیزیوتراپی می‌توانند بهره كافی ببرند (در جهت پیشگیری كردن از آسیب ها و نگه داشتن فرد در بالاترین ميزان عملکری) و در ضمن افرادی که به گونه ای دچار آسیب شده اند نيز از فيزيوتراپی می توانند استفاده كنند. (برای برگشتن به بالاترین سطح عملکرد و فعالیت خودشان)

فیزیوتراپی می تواند كمک كننده بسيار خوبی در درمان و در پیشگیری كردن از آسیب ها باشد؛ همچنين اين روش می تواند در پیشگیری كردن از آسیب دوباره، برای كسانی که دچار عارضه و مشکلات خاصی شده‌اند مفید و كاربردی باشد.

فيزيوتراپی چه فوايدی دارد؟

در ادامه لیستی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران را ارائه داده ایم تا در صورتی که نیازمند به خدمات فیزیوتراپی داشتید، به راحتی با مراجعه به مقاله ما، بهترین مراکز را بیابید و به آن ها رجوع کنید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و جویای بهترین مرکز فیزیوتراپی می باشید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین مرکز فیزیوتراپی در کرج مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

فیزیوتراپی گردن

همانطور که گفته شد فیزیوتراپی می تواند تاثیر بسیار خوب و مثبتی بر روی تقویت و استحکام عضلات بگذارد و همچنین بر روی تاندون‌ها و رباط‌های محافظ کننده مهره‌ها متمرکز می شود؛ فیزیوتراپی گردن نیز اهداف بسیار زیادی دارد؛ در صورتی که در این نوع فیزیوتراپی از تمرینات خاصی که برای استحکام و کشش عضلات استفاده شود، فرایند درمان سرعت می گیرد و میزان درد و تورم در گردن کاهش می یابد؛ در ضمن عضلات گردن انعطاف پذیر و قدرتمند می شوند.

در این نوع فیزیوتراپی به فرد آموزش داده می شود که چگونه بایستد یا راه برود یا بنشیند زیرا در این صورت از گردن و ستون فقرات محافظت می شود و از درد های گردن درد جلوگیری می شود؛ همچنین به بیماران آموز داده می شود که اگر درد ناگهانی در ناحیه گردن تجربه کردند یا آسیب دیدگی بسیار شدید داشتند، به چه صورت از خود مراقبت کنند.

در روش فیزیوتراپی گردن از لیزر درمانی نیز استفاده می شود؛ لیزری که در این روش استفاده می گردد، انرژی سطح پایینی دارد و می تواند دردهای گردن را تا حد 70 درصد درمان کند؛ لیزر سرد کمک بزرگی به درمان دردهای حاد و مزمن در ناحیه گردن می کند.

مگنت درمانی نیز نوع دیگری از فیزیوتراپی گردن است که می توان روش درمانی جایگزین آن را در نظر گرفت؛ در این روش جهت درمان کردن گردن درد، از تاثیرات میدان مغناطیسی بر بدن استفاده می‌شود؛ استفاده کردن از گردن بند‌ها و مهره‌های مغناطیسی می تواند بر روی کاهش درد گردن اثر بگذارد؛ از بین این 2 روش ذکر شده در مگنت‌تراپی، گردن بند مغناطیسی تاثیر بسیار زیادی بر روی این نوع دردها می گذارد.

به طور کلی این روش می تواند تاثیر بسزایی بر روی درمان گردن درد بگذارد و این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند؛ از این رو اکثرا، پزشکان فیزیوتراپی را به بیمارانی که گردن دارند، توصیه می کنند.

گاهی اوقات پزشکان به بیماران توصیه می کنند که وزنشان را کم کنند تا از درد مفاصل شان کاشته شود، از این رو می توانید به بهترین کلینیک لاغری در دهکده المپیک مراجعه نمایید.

فيزيوتراپی در درمان چه بيماری هايی كاربرد دارد؟

10 تا از بهترين مركز فيزيوتراپی در تهران را بشناسيد !

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

فیزیوتراپی صبای سلامت (دکتر غزال هاشمی زنوز)

کلینیک فیزیوتراپی صبای سلامت یکی از بهترین مر‌کز فیزیوتراپی در تهران در غرب در بلوار مرزداران، با دارا بودن فیزیوتراپیست های متخصص و با دانش، خدمات فیزیوتراپی تخصصی مبتنی بر روش های علمی به روز و دستگاه های مدرن شامل الکتروتراپی، لیزر پرتوان، شاک ویو، تکار، بیوفیدبک، CPM و کمپرشن تراپی را به شما مراجعین گرامی ارائه می نماید.

همچنین برای بیماران خاص امکان ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل با بهترین شرایط توسط فیزیوتراپیست های مجرب قابل انجام می باشد. در ایام کرونا، ما با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به شما عزیزان خدمات رسانی می کنیم.

خدمات :

 • درمان دردهای تیرکشنده سر و گردن، دیسک گردن و دیسک کمر
 • اصلاح انحرافات ستون فقرات (اسکولیوز)، گوژپشتی و گودی کمر
 • ارزیابی و درمان اختلالات ساختاری
 • درمان آرتروز زانو، پارگی های مینیسک و زانو دردهای مزمن
 • فیزیوتراپی بیماری های روماتیسمی، MS،  پارکینسون،سکته مغزی
 • درمان ضایعات شانه و التهابات تاندونی (تاندونیتها)
 • درمان تنیس البو و ضایعات ورزشی
 • روش اسپاسم و گرفتگی عضلات سر و گردن با تکنیک سوزن خشک
 • درمان اختلالات جنسی و مشکلات بی اختیاری با دستگاه بیوفیدبک

آدرس : بلوار مرزداران، خیابان البرز، کوچه البرز یکم، پلاک 34/1، طبقه دوم، واحد دوم جنوبی

تلفن تماس : 02144801802

کلینیک فوق تخصصی سینوهه

کلینیک فوق تخصصی سینوهه

تخصصان ما در کلینیک تخصصی فیزیوتراپی از بهترین روش درمان غیر جراحی دیسک کمر و گردن استفاده می کنند. بهترین درمان دیسک کمر درمانی است که در عین اثربخشی و مفید بودن کمترین عوارض و ناتوانی را برای بیمار در پی داشته باشد. در کلینیک فیزیوتراپی سینوهه درمان دیسک کمر و گردن با روش ها و تکنیک های منوال تراپی و کایروپراکتیک، سوزن خشک ، لیزر پرتوان ، تخت تراکشن و ازون تراپی به بیماران عزیز ارائه می شود. درمان دیسک کمر و دیسک گردن با روش های غیر جراحی بدون داشتن عوارض اعمال جراحی سلامتی را برای بیماران به ارمغان می آورد.درمان دیسک کمر و گردن با لیزر ، درمان آرتروز با تزریق اوزون ، درمان دیسک کمر بدون جراحی و درمان دیسک کمر و گردن با تزریق اوزون از جمله خدماتی هستند که در این مرکز ارائه می شوند.

خدمات:

 • لیزر درمانی
 • منوال تراپی
 • طب سوزنی
 • درمان دیسک کمر و گردن
 • تزریق اوزون
 • درمان آرتروز زانو بدون جراحی

آدرس: تهران ، خیابان شریعتی ، بالاتر از ظفر (جنب مجتمع نگین ظفر و پارکینگ طبقاتی ظفر) کوچه صادقیان ، پلاک ۶ ، واحد ۷ ، کلینیک سینوهه

برای مشاوره درمان تلفنی هر روز از ساعت 9 الی 23 شب با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02126701272

09127370271

02126722418

وب سایت: dr-jamaly.com

مرکز فیزیوتراپی شفامهر

مرکز فیزیوتراپی شفامهر

فیزیوتراپی تخصصی شانه و دیسک کمر و فیزیوتراپی پارکینسون، کلینیک فیزیوتراپی شفامهر بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران با داشتن پرسنل مجرب و متخصص و بکارگیری شیوه های جدید درمانی فعالیت موثری برای سلامت جسم و روح بیماران انجام می دهد. تمام خدمات این مجموعه در محیطی کاملا آرام و پاکیزه ارائه می‌شود.

فيزيوتراپی روشی ایمن، کم هزینه و بسیار موثر در درمان بیماری ها و اختلالات سیستم اسکلتی و عضلانی و همچنین مشکلات ناشی از بیماری های مغز و اعصاب است؛ هدف از فیزیوتراپی پیشگیری، توانبخشی، درمان و در نهایت ارتقای سطح سلامت جامعه است؛ متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی شفامهر ( فیزیوتراپی در ونک ) خدمات تخصصی فیزیوتراپی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بروزترین متدهای فیزیوتراپی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهند.

خدمات :

 • لیزر تراپی
 • مگنت تراپی
 • کشش الکتریکی کمر و گردن
 • فیزیوتراپی تخصصی آسیب های ورزشی
 • فیزیوتراپی تخصصی شانه ، کمر ، گردن و زانو
 • فیزیوتراپی تخصصی آرتروپلاستی ( تعویض مفصل )

آدرس : تهران، ميدان ونک، خيابان حقانى، بين چهارراه جهان كودک و گاندى، جنب بیمه البرز، پلاک ٦٧، واحد ١٧

تلفن تماس : 09193092839

مرکز فیزیوتراپی جاوری

مرکز فیزیوتراپی جاوری

مرکز فیزیوتراپی جاوری یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران شناخته می شود که از سوی سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت و دیگر کلینیک های تخصصی فیزیوتراپی در کشور به ‌عنوان مرکز درمانی نمونه برگزیده شده است. این کلینیک با بهره مندی از نیروهای متخصص و کارآزموده با مدیریت دکتر نسرین جاوری به عنوان یک مرکز تخصصی فیزیوتراپی مورد اطمینان مشغول به کار است.

این مجموعه با بهره‌مندی از متخصصین طب فیزیکی و جراحان ارتوپدی و جراحان مغز و اعصاب به صورت حرفه ای خدمات موثری ارائه می دهد و مجهز به تجهیزات بسیار پیشرفته شامل الکتروتراپی، مگنت تراپی، شاک ویو تراپی، لیزر تراپی می باشد و همیشه در تلاش است فعالیت خود را بر اساس دانش به روز فیزیوتراپی دنیا ارائه دهد .

خدمات :

 • دیسک کمر و آرتزوز
 • فلج اندام های صورت
 • محدودیت های حرکتی و اختلالات پوسچرال
 • فیزیوتراپی در منزل
 • ضایعات نخاعی

آدرس : تهران، خیابان آزادی، خیابان آذربایجان، خیابان کارون، بین طوس و دامپزشکی، پلاک ٥٣٨همکف

تلفن تماس : 02166021777

کلینیک فیزیوتراپی سورنا(نوبنیاد)

کلینیک فیزیوتراپی سورنا(نوبنیاد)

فیزیوتراپی سورنا یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران است که انواع مشکلات عضلاتی و اسکتی، ارتوپدیک،نورولوژیک،سکته مغزی،قبل و بعد از جراحی ها را درمان می کند و در ضمن فیزیوتراپی تخصصی کف لگن را انجام می دهد؛ این مرکز مجهز به تجهیزات به روز فیزیوتراپی از جمله الکتروتراپی، مکانوتراپی، لیزر پر توان،لیزر کم توان، تکار است؛ در این فیزیزوتراپی درمان های تخصصی از جمله سوزن خشک، تیپینگ، درمان های دستی انجام می گیرد.

خدمات :

 • ارتوپدی مغز و اعصاب
 • روماتولوژی
 • فیزیوتراپی مچ دست
 • فیزیوتراپی گردن
 • فیزیوتراپی زانو
 • فیزیوتراپی کمر
 • دیاترامی
 • لیزر پرتوان
 • تمرین درمانی و حرکات اصلاحی

آدرس: تهران، میدان نوبنیاد، کوهستان پنجم، پلاک ۵، طبقه اول، واحد ۲

تلفن تماس :021-22828708

کلینیک فیزیوتراپی قرار

کلینیک فیزیوتراپی قرار

کلینیک فیزیوتراپی قرار یکی از بهترین مرکز‌ فیزیوتراپی در تهران است که دارای فیزیوتراپیست های مجرب، محیطی آرام ،تجهیزات به روز، تکنیک های نوین فیزیوتراپی می باشد. از آنجا که بهبود وضعیت روحی و فیزیکی بیماران نیاز به آرامش بسیاری دارد، خدمات تخصصی کلینیک قرار در مرکزی کاملا آرام و دلنشین ارائه می شود.

خدمات :

 • منوال تراپی
 • لیزر درمانی
 • الکتروتراپی
 • سوزن خشک
 • تمرین درمانی
 • ماساژ درمانی
 • فیزیوتراپی در منزل
 • مگنت تراپی

آدرس : پاسداران، بوستان هفتم، تقاطع پایدار فرد، پلاک 146، طبقه 4، واحد 401

تلفن تماس: 02122560720

کلینیک فیزیوتراپی رسا

کلینیک فیزیوتراپی رسا

کلینیک فیزیوتراپی رسا بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران است که با داشتن پرسنل مجرب و متخصص و بکارگیری شیوه های جدید درمانی فعالیت موثری برای سلامت جسم و روح بیماران انجام می دهد. تمام خدمات این مجموعه در محیطی کاملا آرام و پاکیزه ارائه می‌شود.

تجهیزات :

 • دستگاه دیاترمی SWD
 • دستگاه کامبینیشن چاتانوگا
 • مگنت تراپی
 • دستگاه لیزر بیوفیدبک
 • لیزر پرتوان
 • دستگاه الکتروتراپی
 • دستگاه شاک ویو
 • مکانوتراپی
 • تکارتراپی
 • دستگاه CPM

خدمات :

 • طب سوزنی
 • ماساژ تراپی
 • منوال تراپی
 • فیزیوتراپی زنان
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • اصلاح انحراف ستون فقرات
 • روش کینزیوتیپینگ
 • درمان آسیب های ورزشی
 • فیزیوتراپی قبل و بعد از جراحی ها

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پل صدر، بالاتر از مترو، پلاک ۱۷۳۰، ساختمان رسا، واحد ۱۸

تلفن تماس: 02122638962

کلینیک فیزیوتراپی ظفر

کلینیک فیزیوتراپی ظفر

کلینیک فیزیوتراپی ظفر بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران است که با داشتن ۱۸ سال سابقه فعالیت، در شمال تهران قرار دارد. این مجموعه به مدیریت دکتر خانم شهین اسدی می باشد و با بهره مندی از کادر مجرب و حرفه ای آماده خدمت رسانی به تمام مراجعین عزیز می باشد. دکتر شهین اسدی دارای دکترای حرفه ای از اسپانیا و بهره مند از متدهای به روز درمانی می باشد.

خدمات :

 • مشکلات ستون فقرات
 • آرتروز مفصلی
 • بیرون‌زدگی دیسک کمر و دردهای سیاتیکی
 • انحرافات ستون فقرات
 • اسپاسم عضلانی در گردن
 • فیزیوتراپی دررفتگی ها، پیچ خوردگی و شکستگی ها شامل پیچ خوردگی مچ پا، دررفتگی قدامی شانه
 • فیزیوتراپی در بیماران عضلانی و اسکلتی شامل پارگی تاندون و ضعف عضلانی و غیره
 • درمان سینوزیت مزمن و سردردهای تنشی و میگرنی با جدیدترین متدهای درمانی
 • درمان ادم و ورم اندام تحتانی به علت بی حرکتی، چاقی و غیره
 • طب سوزنی در درمان تریگر پوینت ها و مشکلات عصبی و غیره

آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای ظفر، ساختمان پزشکان سبز، طبقه سوم، واحد ۱۳

تلفن تماس: 02122250685

کلینیک فیزیوتراپی سبلان شرق

کلینیک فیزیوتراپی سبلان شرق

کلینیک فیزیوتراپی سبلان شرق بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز نموده و با بهره مندی از جدیدترین و مدرنترین تجهیزات فیزیوتراپی و با استفاده از متدهای جدید درمانی و پرسنل مجرب آماده خدمت رسانی می باشد. این مجموعه علاوه بر ارائه خدمات فیزیوتراپی جهت درمان بیماری های آرتروپاتی و نورولوژی در زمینه بازتوانی ریه و ادم لنفاوی فعالیت انجام می دهد.

خدمات :

 • فیزیوتراپی در منزل
 • فیزیوتراپی از راه دور
 • لیزر درمانی پرتوان
 • فیزیوتراپی تنفسی (تنفس لب تنفس دیافراگمی افزایش انعطاف پذیری افزایش استقامت افزایش قدرت)

آدرس: تهران، سبلان شمالی، بالاتر از ایستگاه مترو سبلان، نبش کوچه بی غم، ساختمان پزشکان سینا، پلاک ۳۸۲، طبقه اول، واحد ۲۰

 تلفن تماس: 02186011270

فیزیوتراپی شریعتی( خندان )

کلینیک فیزیوتراپی مرکزی شریعتی ( خندان ) بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران است که در سال 1389 توسط دکتر اکبر رضایی تاسیس گردید همزمان با آن و بهره گیری از تجارب و اندوخته ایشان در تیم های ملی و باشگاهی در زمینه ورزش حرفه ای رویکرد ورزشی در کلینیک شکل گرفت به طوری که به یاری خداوند متعال و اعتماد بیماران عزیز مجموعه کاملی در دو طبقه مجزا شامل بیش از ۳۰ تخت درمانی جهت درمان انواع آسیب های ورزشی، بیماری های اعصاب و ارتوپدی فراهم آمده است.

خدمات :

 • دیسک و سیاتیک از طریق درمان های دستی
 • رهاسازی اعصاب اختلالات مفصلی مانند آرتروز و آرتریت روماتوئید از طریق دستگاه های مجهز و پیشرفته فیزیوتراپی
 • دردهای کمر و گردن از طریق کشش traction تراکشن دیاترمی رادیوفرکوئنسی RF
 • اختلالات کف لگن از طریق بیوفیدبک
 • بهبود سریعتر شکستگی ها از طریق میدان های مغناطیسی
 • رفع دردهای انتشاری از طریق نیدلینگ بهبودی خشکی مفصلی از طریق multi CPM
 • کاهش دردهای مزمن از طریق لیزرهای پرتوان شاک ویو
 • بهبود عملکرد لنفاوی و کاهش ادم در بیماران سرطانی کلیوی و قلبی از طریق Vasotrain یا کمپرشن تراپی
 • بهبود اختلالات ساختاری و قامتی از طریق ارزیابی های دقیق ستون فقرات اندام ها و اسکن پا
 • ارزیابی های فانکشنال برای استاندارد سازی بازگشت به میادین ورزشی

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، ضلع شمال غرب پل سید خندان ساختمان فوق تخصصی پزشکان 1006 همکف فیزیوتراپی مرکزی شریعتی ( خندان )

تلفن تماس : 02122892689

در فيزيوتراپی از چه روش ها و تكنيک هايی استفاده می شود؟

فيزيوتراپيست مانند پزشكان ديگر ابزاری با خود به همراه دارد كه اين ابزار ها در جعبه ای می باشند؛ فيزيوتراپيست متناسب با شرایطی كه فرد بیمار دارد می‌تواند از جعبه ابزاری که در اختیار خود دارد، آن وسيله هايی که مورد نیاز می باشد را بردارد تا بتواند در درمان افراد كمک کند.

چيزی كه در این جعبه ابزار مهم است، تصمیم‌ گرفتن آن فرد می باشد که بداند چگونه برنامه ای را برای درمان طراحی کند و این که برای هر فرد بيماری چه برنامه درمانی در نظر گرفته شود؛ اين موارد وابسته به این می باشد که از چه تکنیک‌هایی استفاده شود؛ اين تكنیک ها به شرح زير مي باشند :

1 . تمرين درمانی : يكی از مهم ترین و تاثيرگذارترين تکنیک ‎ها مربوط به تمرین درمانی می باشد که اين موضوع بدین معناست، فیزیوتراپیست با توجه كردن به شرایط هر فردی، تمریناتی را در نظر می گيرد که در جهت بهبود يافتن حرکت، دامنه حرکتی، قدرت عضلات، وضعیت مفاصل و آن بخش هايی از بدن اند؛ ايشان اين تمرينات را طراحی می‌کند و به فرد آموزش می دهد و این تمرینات را به عنوان درمان ارائه می‌دهد.

2 . منوال تراپی : روش ديگری که در جعبه ابزار فیزیوتراپی قرار دارد، منوال تراپی می باشد؛ بدين معناست فیزیوتراپیست نياز دارد که از دستانش و یک سری روش های دستی، ماساژ و موبیلیزیشن و … استفاده نمايد تا بتواند كمكی به حرکت، قدرت و دامنه حرکتی فرد کند تا سریع تر برای او رخ دهد؛ از اين رو نیز قسمت مهمی از درمان است.

3 . الكتروتراپی : ابزارهای ديگر جزو الکتروتراپی می باشد كه الکتروتراپی مربوط به استفاده كردن از دستگاه‌هایی می باشد که كمک فراوانی به فرآیند درمان می‌کنند و موجب تسريع بهبودی می شوند؛ در ضمن درد را کاهش می دهد و التهاب را بهبود می بخشد و موجب افزايش ترمیم می شود که شامل یک سری دستگاه هست.

4 . تكنيک ها و ابزارهايی ديگر : برخی ابزار دیگر نيز در اين روش مورد استفاده قرار می گيرند؛ ابزارهای دستی مانند درای نیدلینگ، تیپینگ یا برخی از تکنیک‌های دیگر که فیزیوتراپیست تصمیمش را می گيرد تا با توجه به مشکلات هر فرد از آن استفاده بکند یا خیر.

در فيزيوتراپی از چه روش ها و تكنيک هايی استفاده می شود؟

تعداد جلسات فيزيوتراپی به چه صورت است؟

تعداد جلسات مورد نياز برای انجام فیزیوتراپی در بهترین درمانگاه در ایران كاملا وابسته به نوع و ميزان مشکل فرد و چگونگی تشخيص دكتر دارد؛ به صورت معمول دكتر تعداد جلسات فیزیوتراپی را به اندازه 10 جلسه تجويز می كند و در مواردی كه نیاز به درمان فرد باشد و فرد بهبود نيافته باشد، تعداد جلسات نيز بيشتر هم خواهد شد.

ممكن است كه برخی از پزشکان، تعداد جلسات را برای بيمار 5 جلسه اعلام كنند، به طور مثال برای فردی که شاک ویو دارد یا اين كه دارای مشکل بسيار شديدی نيست که راحت قابل حل می باشد، 5 جلسه تجویز می‌شود.

بیشترین حالتی که شایع می‌باشد 10 جلسه است. در خیلی مواقع هم دیده شده 15 جلسه، 20 جلسه یا نهایتا 30 جلسه در یک نسخه نوشته می‌شود.

اما به طور کلی فیزیوتراپی برای همه افراد بیمار 10 جلسه در نظر گرفته می شود اما در صورتی كه نیاز به تمدید شدن جلسات داشته باشند، با تشخیص دادن دكتر این تعداد جلسات می‌تواند تمدید هم شود.

به طور مثال در افرادی که دارای مشکلات شکستگی هستند یا اين كه محدوده دامنه حرکتی دارند، تعداد اين جلسات ممكن است به 20 الی 30 نيز برسد یا در كسانی که دچار مشکلات کمر هستند، ممکن است تعداد اين جلسات فیزیوتراپی به 15 الی 20 نيز برسد.

اما در افرادی که دارای مشکلات نورولوژیک مثل سکته مغزی هستند، تعداد این جلسات متناسب با شرایط بیمار و مشکلی که فرد دارد دست كم 20 و 30 جلسه و حتی تا 50 و 60 جلسه می باشد.

اگر به دنبال انجام لیزر موهای زائد هستید، می توانید به مقاله بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در ایران مراجعه نمایید.

تعداد جلسات فيزيوتراپی به چه صورت است؟

كلام آخر

در مقاله امروز تمام تلاش خود را به كار گرفتيم تا اطلاعات كافی در رابطه با فيزيوتراپی و تعداد جلسات آن در اختيارتان قرار دهيم و در ضمن 10 تا از بهترين مركز فيزيوتراپی در تهران را به شما معرفی كرديم.

از اين كه تا پايان مقاله با ما همراه بوديد از شما بی نهايت ممنونيم و در صورتی كه هر گونه انتقاد يا پيشنهاد در رابطه با فيزيوتراپی داريد می توانيد از طريق سايت تاپتنا با ما در ميان بگذاريد.

آیا فیزیوتراپی می تواند به صورت همزمان چند عضو را درمان کند؟

بله ،می توان به صورت همزمان با کمک فیزیوتراپی چند عضو را درمان کرد.

قیمت فیزيوتراپى در هر جلسه چقدر است؟

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی با توجه به وضعیت بیمار ،دستگاه هایی که استفاده می شود و نوع بيمه و… متغیر است.

آیا فیزیوتراپی عوارض دارد؟

به صورت کلی فیزیوتراپی برای عموم افراد عوارضی ندارد، مگر تعدادی از دستگاه های خاص که ممکن است برای افراد باردار و دارای بیماری های خاص ممنوع باشد.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا