پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران 【سال1402】❤️ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران را به شما معرفی کنیم. شما هم حتما در طول زندگی با مشکلاتی در دستگاه ادراری و تناسلی مواجه شده‌اید، دیدن خون در ادرار، درد کلیه، مشکلات پروستات در آقایان، بی‌اختیار ادرار در کودکان و مشکلات ادراری بعد از زایمان در خانم همه ناشی از بیماری‌های دستگاه ادراری و تناسلی می‌باشد که برای درمان این مشکلات باید تحت نظر دکتر اورولوژی باشید تا قبل از بروز مشکلات جدی‌تر درمان شوید.

اورولوژی چیست؟

اورولوژی شاخه‌ای از پزشکی است که به بررسی و درمان بیماری‌های دستگاه ادراری خانم و آقایان و مشکلات تناسلی در آقایان می‌پردازد. بیماری‌های دستگاه تناسلی آقایان مانند: بیماری پروستات، بیضه‌ها و آلت تناسلی آقایان و بیماری‌های دستگاه ادراری مثل: بیماری‌های کلیه، حالب (میزنای)، مثانه،بیماری‌های غده آدرنال(فوق کلیه) و… می‌باشد.

امروزه بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران با روش جراحی لاپاراسکوپی به کمک یک لوله کوچکی که دارای منبع نورانی و دوربین قوی است، مشکلات مثانه و سیستم ادراری را بررسی کرده در صورت لزوم، نمونه‌برداری یا بیوپسی انجام می‌دهد و به کمک این دستگاه می‌تواند تومور های خوش خیم را بردارد هم‌چنین با امواج صوتی در لیتوتریپسی سنگ‌های موجود در کلیه را شکسته و درمانی کم تهاجمی با کمترین اسکار و زخم انجام دهد.

بعضی از آسیب‌های دستگاه ادراری و تناسلی نیازمند درمان‌های اورژانسی زیر 24 ساعت هستند مانند: آسیب کلیه، مثانه، حالب و آسیب‌های بیضه مانند پارگی بیضه که باید زیر 24 ساعت عمل شود تا جان بیمار در خطر نباشد یکی از جراحی اورژانسی بیماری واریکوسل است که همان واریس کیسه بیضه است که 25% از پسران 15 تا 25 سال دچار این بیماری می‌شوند و از هر 10 نفر یک نفر نیاز به جراحی دارد. این بیماری در صورت درمان نشدن، باعث کاهش اسپرم و کاهش سایز بیضه می‌شود.

اورولوژی چیست؟

روش‌های تشخیصی بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران

معاینه بالینی: بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران ابتدا به معاینه سیستم ادراری و تناسلی بیمار می‌پردازد و ناحیه شکمی و کلیه‌های بیمار را معاینه می‌کند تا در صورت وجود تورم یا درد به مشکل بیمار پی ببرد. دکتر اورولوژی می‌تواند با استفاده سیستوسکوپ به بررسی وضعیت مثانه بپردازد و بعد از بررسی‌های لازم برای تشخیص دقیق بیماری، برای بیمار آزمایش ادرار نوشته تا بتواند عفونت یا مشکلات دیگر را تشخیص دهد.

آزمایش ادرار: این آزمایش شامل: بررسی خصوصیات ادرار مثل رنگ، شفافیت، PH ادرار و سنجش میزان پروتئین، قند، اوره و تعداد گلبول های سفید و قرمز موجود در ادرار می‌باشد که اطلاعات مفیدی به بهترین دکتر اورولوژی در ایران در مورد وضعیت سیستم ادراری می دهد به طور مثال زیاد بودن لوکوسیت (نوعی گلبول سفید) در ادرار نشانه عفونت در مجاری ادراری است و وجود کریستال‌ها در ادرار به تشخیص سنگ‌های کلیوی کمک می‌کند.

سیستوسکوپ و بیوپسی: سیستوسکوپ یک لوله نازک و انعطاف پذیر است که یک دوربین در انتهای خود دارد این دوربین از طریق مجرای ادراری به داخل مثانه وارد می‌شود و تصاویر ویدیویی را از داخل مثانه و مجاری ادراری ثبت می‌کند و به کمک آن می‌توان جراحی‌های کوچک را انجام داد مانند نمونه‌برداری از بافت مثانه (بیوپسی) و یا برای از بین بردن سنگ‌های بسیار کوچک در مثانه از آن استفاده کرد. این دستگاه به پزشکان در مورد تغییرات پیش سرطانی بافت‌های مثانه یا وجود سرطان در مثانه یا مجاری ادراری آگاهی‌های لازم را می‌دهد.

تقسیم‌بندی بیماری‌های سیستم ادراری و تناسلی

عفونت مجاری ادراری: باکتری‌ها،ویروس‌ها و قارچ‌ها از طریق مجاری ادراری وارد سیستم ادراری شده و باعث عفونت مثانه، مجرای ادراری، حالب و کلیه می‌شوند، علائم آن به صورت سوزش در هنگام ادرار کردن، تکرر ادرار و کاهش حجم ادرار، درد در ناحیه زیر شکم و کمر و تب می‌باشد که برای تشخیص و درمان به بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران مراجعه کنید.

التهاب پروستات: این بیماری با ورود باکتری از راه جنسی یا ادراری ایجاد می‌شود و علائم آن درد و احساس فشار در هنگام ادرار کردن، تکرر ادرار در شب و درد در ناحیه کمر می‌باشد. لازم به ذکر است که پروستات در ایجاد سنگ مثانه تاثیر دارد با مراجعه به بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران این عفونت کاملا برطرف می‌شود.

بی‌اختیاری ادرار: عدم توانایی در نگه داشتن و کنترل ادرار است و علت آن ضعف عضلات مثانه و بیضه، التهاب مثانه، بزرگ شدن پروستات، دیابت، بیماری‌های عصبی می‌باشد و در زمان بارداری و زایمان به علت آسیب به عضلات کف لگن و تغییرات هورمونی ایجاد می‌شود که با تغذیه مناسب، مصرف مایعات کافی و در صورت لزوم تزریق بوتاکس و درمان‌های جراحی توسط بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران برطرف می‌شود.

انواع سرطان‌های ادراری و تناسلی: سرطان مثانه یکی از شایع‌ترین سرطان های ادراری است و علائم ان شامل: خونریزی و تکرر و سوزش در ادرار است و هم‌چنین سرطان کلیه باعث ایجاد درد در پشت کمر، تورم در ناحیه کمر و شکم، خونریزی در ادرار و افزایش وزن می‌شود. رایج‌ترین سرطان‌ها برای مردان بیش از 50 سال، سرطان پروستات است که علائمی مانند: درد در مثانه، تکرر ادرار، ناتوانی جنسی دارد.

5 تا از بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران را بشناسید!

دکتر مهری مهراد

دکتر مهری مهراد

دکتر مهری مهراد، یکی از برترین متخصصان اورولوژی ایران با تجربه و تخصص بین‌المللی هستند. ایشان به عنوان جراح و فوق تخصص مثانه در بیمارستان‌های پارس و جم فعالیت حرفه‌ای دارند و در این بخش‌ها با تجربه‌های گسترده خود، خدمات ارزنده‌ای را به بیماران ارائه می‌دهند. قابلیت‌ها و تخصص‌های ایشان در حوزه اورولوژی و جراحی کف لگن نیز برجسته است.

خدمات:

 • تشخیص و درمان مشکلات ادراری
 • چکاب مشکلات اورولوژی کودکان
 • چکاب خانم‌ها بعد از یائسگی
 • تشخیص و درمان مشکلات بیضه
 • درمان سرطان مثانه

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 100، واحد 102

شماره تماس: 22023225-021

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری

دکتر محمدرضا جعفری از متخصصان برجسته ایرانی در حوزه اورولوژی و جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری می‌باشند و با تمرکز بر توانمندی‌ها و تخصص‌های فراوان خود، یکی از برترین پزشکان و متخصصان ایرانی در این عرصه به شمار می‌آیند. ایشان، دوره‌های تکمیلی سکشوال و ترمیمی تناسلی از ژنو سوئیس را با موفقیت گذرانده‌اند که این نشان‌دهنده تعهد دکتر جعفری در بروزرسانی دائمی در زمینه تخصص خود است.

خدمات:

 • درمان و جراحی پروستات
 • جراحی سنگ‌های سیستم ادراری
 • درمان ناباروری مردان و زنان
 • درمان سرطان کلیه
 • درمان سرطان پروستات

آدرس: تهران، نیاوران، سه راه مژده، خیابان مقدسی، نبش امیر احمدی زمانی، طبقه فوقانی هایپر میوه، پلاک 2، واحد 2

شماره تماس: 88196551-021

دکتر محمدجعفر کیانی

دکتر محمدجعفر کیانی

دکتر محمد جعفر کیانی، جراح و متخصص حرفه‌ای در حوزه کلیه و مجاری ادراری و عقیمی مردان می‌باشند. ایشان با تجربه و تخصص خود، یکی از برترین پزشکان این رشته در ایران هستند و در زمینه بهداشتی و درمانی در معاونت بهداشتی درمانی گرگان فعالیت داشته و در بخش‌های مختلف و مهم در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها فعالیت نموده‌اند و به بهبودی و رفاه بیماران کمک کرده‌اند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان ناباروری
 • جراحی کیسه صفرا
 • جراحی معده
 • درمان سیستم ادراری در زنان و مردان

آدرس: تهران، تجریش، قیطریه، نرسیده به بزرگراه صدر، پلاک 30، کلینیک نسیم قیطریه، طبقه 3

شماره تماس: 22692963-021

دکتر محمدعلی عسکری

دکتر محمدعلی عسکری

دکتر محمدعلی عسکری، جراح برجسته اورولوژی با تخصص در جراحی کلیه می‌باشند. ایشان عضو انجمن‌های برجسته آمریکا، اروپا و انجمن بین‌المللی اورولوژی هستند و با دقت و حوصله به مشکلات بیماران پرداخته و بهترین درمان را ارائه می‌دهند. دکتر عسکری با تجربه‌های خود در جراحی کلیه و اورولوژی به بهبود و درمان موثر بیماران کمک می‌کنند.

خدمات:

 • درمان عفونت ادراری
 • درمان سنگ کلیه
 • درمان عفونت مثانه
 • درمان ناباروری در مردان
 • عمل پیوند کلیه

آدرس: تهران، پاسداران، بالاتر از برج سفید، مرکز خرید پاسداران، طبقه 3، واحد 18

شماره تماس: 22558614-021

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی، بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران هستند. ایشان تخصص‌های پیشرفته اندویورولوژی و لاپاراسکوپی را از دانشگاه علوم پزشکی ایران اخذ نمودند و هم‌چنین دارای فلوشیپ در ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان می‌باشند. دکتر رفعتی از نخبه‌های برجسته اورولوژی ایران به شمار می‌آیند و شهرت بین‌المللی خود را به دلیل تخصص و مهارت‌های برتر در جراحی‌های کلیه، پروستات و ناباروری کسب کرده‌اند.

خدمات:

 • لاپاراسکوپی کلیه و حالب
 • درمان ناباروری مردان
 • جراحی سرطان کلیه
 • جراحی سرطان مثانه
 • درمان آندوسکوپی و لیزر بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پروستات

آدرس: تهران، ونک، خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه 1، واحد 11

شماره تماس: 88203868-021

نحوه درمان سنگ کلیه توسط بهترین دکتر اورولوژی

سنگ کلیه به تجمع املاح معدنی در کلیه‌ها یا در مجاری ادراری گفته می‌شود اگر اندازه آن 4 تا 5 میلی متر باشد از طریق ادرار دفع شده اما گاهی اوقات کریستال‌ها در هم تجمع کرده و سنگ‌های بزرگ‌تر ایجاد می‌کند که باعث انسداد مجاری ادراری شده و موجب درد شدید و التهاب در سیستم ادراری می‌شود. علائم آن درد شدید ناگهانی در پشت و کمر و ناحیه شکم و مجاری ادراری، سوزش و تحریک هنگام ادرار کردن و وجود خون در ادرار می‌باشد.

روش‌های درمانی سنگ کلیه شامل: مصرف آب به میزان کافی، رژیم کم نمک، عدم مصرف دوغ و کشک و در صورت درمان نشدن تجویز دارو‎‌ها برای کاهش درد یا شکستن سنگ‌ها با امواج صوتی (لیتوتریپسی) و در صورت بزرگ بودن سنگ‌ها از جراحی باز استفاده می‌شود. موثرترین راه برای درمان، مراجعه به بهترین دکتر کلیه در تهران می‌باشد.

را‌ه‌های پیشگیری از بیماری‌های اورولوژی

درمان بیماری های زمینه‌ای: دیابت و فشار خون بالا در ایجاد مشکلات ادراری و تناسلی بسیار موثر هستند. دیابت به کلیه‌ها آسیب می‌رساند و نفروپاتی دیابتی ایجاد کرده که علائم آن به صورت تکرر ادرار و سرگیجه است. این بیماری‌ها با مشکلات هورمونی، عصبی و عروقی و خود ایمنی همراه است که خود باعث ابتلا به بیماری‌های ادراری و تناسلی در بدن می‌شود.

عدم مصرف دخانیات: دخانیات دارای مواد نیکوتینی و سایر مواد شیمیایی مضر است که باعث افزایش فشار خون، اختلال در عملکرد کلیه و التهاب مجاری ادراری می‌شود هم‌چنین یک عامل مهم در ایجاد سرطان‌های مثانه و پروستات است.

عدم نگه داشتن ادرار: نگه داشتن ادرار باعث تجمع باکتری‌ها در مجاری ادراری و عفونت مجاری ادراری می‌شود هم‌چنین در تشکیل کریستال‌ها و نهایتا ایجاد سنگ کلیه نقش دارد، نگه داشتن طولانی مدت ادرار باعث افزایش فشار به کلیه و مجاری ادراری شده که این عامل، باعث افزایش فشار خون می‌شود.

را‌ه‌های پیشگیری از بیماری‌های اورولوژی

پیامد ابتلا به بیماری‌های ادراری و تناسلی

 • التهاب مجاری ادراری، مثانه و کلیه باعث درد و سوزش هنگام ادرار کردن و تکرر ادرار و خونریزی در ادرار می‌شود.
 • آلودگی با باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌‌ها و انگل‌ها باعث التهاب ناحیه تناسلی و ادراری، التهاب پروستات و تخمدان‌ها می‌شود.
 • بعضی از بیماری‌های ادراری و تناسلی باعث ناباروری در مردان و زنان می‌شود.
 • ناتوانی جنسی ،تکرر ادرار و اختلالات ادراری منجر به اختلال در انجام زندگی روزمره می‌شود.
 • ابتلا به عفونت‌های مقاربتی مانند: زگیل تناسلی، سوزاک، سیفلیس و تبخال تناسلی که باعث عللائمی مانند: خارش و درد در ناحیه تناسلی می‌شود.

کلام آخر

حفظ سلامتی دستگاه ادراری و تناسلی اهمیت زیادی دارد و اختلال در عملکرد آن به طور مستقیم و غیر مستقیم بر کیفیت زندگی افراد تاثیرگذار است با مصرف آب به مقدار کافی و مشاوره با بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران و عدم مصرف دخانیات و رعایت بهداشت جنسی می‌توانید از بروز بیماری ‌های ادراری و تناسلی جلوگیری کنید.

از شما عزیزان بسیار سپاس‌گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما سعی کردیم به شما 5 تا از بهترین دکتر اورولوژی در شمال تهران را معرفی کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد، می‌توانید از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

5/5 - (21 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا