پزشکان

بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران + لیست 10 تایی

حالت شب

براي اين كه بتوان سلامت حيوانات را حفظ كرد بايد به دامپزشك مراجعه كرد؛ از این رو قصد داریم 10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با خیالی آسوده حیوانات خانگي خود را معالجه کنید.

دامپزشکی چیست؟

دامپزشكي چيست

دامپزشکی یکي از تخصص هاي علوم پزشکی مي باشد كه با پیشگیری و کنترل كردن، تشخیص دادن و درمان كردن بیماری هاي تاثير گذار بر روي سلامت حیوانات اهلی و وحشی و جلوگیری كردن از انتقال يافتن بیماری های دام به جمعیت انسانی در ارتباط مي باشد؛ دامپزشکان سلامت حیواناتي كه مواد غذایی توليد مي كنند را زير نظر مي گيرند و حفظ مي كنند و اطمينان كافي از غذای ایمن برای مردم كشور خود حاصل می کنند.

همچنين دامپزشکی هدف ديگري كه دارد، نظارت بر روی هر يك از مراحل تولید كردن و تضمین کردن سلامت با منشأ حیوانی مورد استفادهٔ انسان (شامل محصولات لبنی، گوشتی، پوششی و…)، دامپروری، رفاه حیوانات مي باشد كه هر يك از اين امور با علم دامپزشکی مرتبط می باشند.

در هر کلینیک دامپزشکی چه خدماتی مي تواند ارائه شود؟

زماني كه شما قصد رفتن به يك كلينيك دامپزشكي را داريد، به اين موضوع فكر مي كنيد كه در كلينيك خدماتي ارائه شود كه بتوان هر گونه مشكل حيوانات را برطرف كرد؛ از اين رو در ادامه مقاله خدمات مرتبط با حيوانات كه بايد ارائه شوند را برايتان ذكر خواهيم كرد :

1 . دندانپزشکی حیوانات : در هر یک از کلینیک های دامپزشکی باید خدماتی که با دندانپزشکی مرتبط اند وجود داشته باشد که در این بخش، هدف کلینیک ترمیم کردن دندان و ریشه دندان، عصب کشی کردن و انجام دادن تمام پروتز های دندانی ، جرم گیری کردن و همچنین رفع کردن بیماری های مربوط به لثه، بر طرف کردن بوی بد دهان حیوانات خانگی در زیر نظر متخصصین مربوطه می باشد؛ در بخش دندانپزشکی موارد مختلف دندانپزشکی و دستگاه های جرم گیری، اولتراسونیک و کلیه وسایل تخصصی برای جراحی های فک وجود دارند که موجب مجهز بودن کلینیک می شود.

2 . عقيم سازي : یکی از متداول ترین خدماتی که در هر کلینیک دامپزشکی باید ارائه شود عقیم سازی است که به معنی نابارور کردن حیوانات می باشد و عبارت است از حذف کردن اندام جنسی که امکان دارد حذف این اندتم شامل قسمتی یا تمام از آن شود؛ به طور معمول برای حیواناتی که نر هستند از عبارت اخته کردن و برای حیواناتی که ماده هستند از عبارت عقیم کردن استفاده می شود، در صورتی که هر دوی این عبارات به طور تقریبی یک معنا دارند و برخی اوقات به جای یکدیگر قابل استفاده می باشند.

3. واکسیناسیون : واکسن زدن به حیوانات اهلی موجب می شود که از بیماری‌ های بسیاری جلوگیری شود که می توان این عملکرد را روشی بسیار ساده برای کمک کردن به بقای هر چه طولانی تر و سلامت هر چه بیشتر حیوانات به حساب آورد؛ برای هر گونه بیماری باید از واکسن  متفاوتی استفاده کرد که از مهمترین آن ها می توان به واکسن سه گانه گربه و واکسن هشت گانه سگ اشاره کرد.

در هر كلينيك دامپزشكي چه خدماتي مي تواند ارائه شود

4. اصلاح موی حیوانات : پیرایش کردن و اصلاح گردن موی حیوانات خانگی از جمله مواردی محسوب می شود که اهمیت بسیار زیادی در نگهداری از حیوانات خانگی دارد؛ در صورتی که موی سگ و گربه و حیوانات خانگی دیگر اصلاح می شود، نه تنها که موجب کم تر شدن ریزش شدید موی حیوانات و مشکلات نظافت محیط می شود بلکه موجب زیباتر به نظر سیدن و پاکیزه شدن حیوان نیز می‌شود؛ همچنین این کار از گرمازده شدن سگ در فصل تابستان جلوگیری می کند و سلامت پوست و موی حیوانات را بهتر می کند و گره خوردگی موهای سگ را کم تر می کند.

10 تا از بهترین کلینیک دامپزشکی در تهران را بشناسید!

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شش =

دکمه بازگشت به بالا