جراحی و زیبایی

هزینه کوچک کردن شکم با لیزر لیپولیز【سال1402】✅

امروزه افراد زیادی در گیر چربی های موضعی خود شده اند و از هر روشی برای از بین بردن آن استفاده می کنند. برای مثال ورزش کردن و رژیم غذایی، اما متاسفانه در بعضی مواقع که مدت زمان، ماندگاری چربی در قسمتی طولانی می شود، دیگر با ورزش و رژیم چربی ها از بین نمی روند. در این شرایط می توان از لیزر لیپولیز که یکی از شایع ترین انواع جراحی زیبایی می باشد استفاده کرد. برای اینکه در شکل و ظاهر بدن تغییر ایجاد شود از نیروی لیزر لیپولیز استفاده می شود. انواع دیگری از لیپولیز هستند که شامل تزریق یا موج درمانی می شود. اگر در قسمت شکم، ران ها، پاها و یا باسن دارای چربی می باشید، لیزر لیپولیز ذخایر کوچک چربی را در قسمت های مورد نظر از بدن را هدف قرار می دهد و چربی هارا از بین می برد و در ضمن لیپولیز برای افراد چاق مناسب نیست. اگر تمایل به انجام لیزر لیپولیز دارید قبل از هر کاری باید درباره اهدافتان با یک جراح زیبایی صبحت کنید. در این مقاله در رابطه با هزینه کوچک کردن شکم با لیزر لیپولیز مطالبی را بیان خواهیم کرد.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز روشی برای کاهش وزن نیست و برای افرادی که وزن بسیار بالایی دارند مورد استفاده قرار نمی گیرد. بلکه برای کسانی مناسب است که در قسمت هایی از بدن خود تجمع کوچکی از چربی‌های سرسخت و سمج دارند. با لیپولیز بدون کبودی و ورم به راحتی می توانید به اندامی مناسب و خوش فرم دست یابید.

لیزر لیپولیز یک جراحی کم تهاجم است. برای آب کردن چربی شکم به کمک گرمای لیزر با درجه حرارت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای جذب مشتری و در تبلیغات می گویند: لیزر لیپولیز یک درمان سرپایی می باشد و فرد هیچ دوران نقاهتی را سپری نمی کند. ولی در واقعیت لیزر لیپولیز یک روش های جراحی‌ بوده که پزشک و یا جراح شکاف کوچکی در ناحیه تحت درمان به وجود می آورد و ناحیه مورد نظر را به وسیله بی حسی بی حس می کند. چون در هنگام عمل هوشیار هستید، ریسک این روش کمتر از لیپوساکشن است که شما را به طور کامل بیهوش می‌کنند.

این فرآیند با لیپوساکشن متفاوت است چون در لیپوساکشن چربی با استفاده از دستگاه مکنده کشیده می شود. لیپو لیزر می تواند سلول چربی را تحریک کند تا قسمت زیادی از محتوای سلولی آن (آب، اسیدهای چرب و گلیسرول) را به سمت فضای بینابینی آزاد کند تا در نتیجه تخلیه شود و به طور طبیعی توسط بدن متابولیزه شود. از این طریق، سلول چربی به طور قابل توجهی اندازه خود را کاهش می دهد، که به معنی کاهش سانتی متر برای بیماران است. این روش در بهترین کلینیک لاغری در تهران انجام می گیرد.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیپولیزر در چه مواردی مورد اسفاده قرار می گیرد:

 • یک خط فک شل.
 • گونه های افتاده.
 • شل شدن پوست گردن.
 • افتادگی بازوها.
 • چربی روی شکم و کمر.
 • آویزان شدن پوست در پشت کمر.
 • چربی در قسمت خارجی ران.
 • آویزان شدن پوست در قسمت داخلی ران ها.
 • تجمع چربی یا افتادگی پوست روی زانوها.

لیپولیزر یک روش درمان زیبایی است که بدون به خطر انداختن بافتهای دیگر مانند اعصاب، پوست یا رگهای خونی، باعث از بین رفتن چربی اضافه و سلولیت ها می شود.

مزایای لیزر لیپولیز

 • در قسمت های درمان شده احتمال بروز عفونت بسیار کم رخ می می دهد.
 • خطر ایجاد زخم بسیار کم است.
 • مدت زمان ریکاوری در این روش نسبت به دیگر روش ها کوتاه تر است.
 • معمولا می توانید یک هفته پس از انجام لیزر لیپولیز فعالیت های عادی خود را شروع کنید.
 • لیپولیز از لیزر استفاده می کند تا سلول های چربی را بشکند و حجم بافت چربی را کم کند.
 • همچنین گفته می شود در این روش پوست قسمتی که مورد درمان قرار می گیرد جمع می شود. ممکن است حس کنید نسبت به گذشته پوستتان جمع تر و نرمتر شده است.
 • لیپولیز مزایایی شبیه به دیگر روش های حذف چربی را ارائه می دهد. لیزری که برای انجام این روش استفاده می شود برای استفاده پزشکی بی خطر است و نمی تواند پوست را در خطر سوختگی شدید قرار دهد. تنها ممکن است در محل درمان شده عفونت یا زخم اتفاق بیفتد که احتمالش بسیار پایین است.
 • لیپولیز را می توانید در مطب پزشکتان نیز انجام دهید

لیپولیز یا لیپوساکشن؟

لیپولیز روش مناسبی برای دفع چربی می باشد، ولی توان از بین بردن چربی های بزرگ را ندارد. درست است که از لیپوساکشن می توان برای از بین بردم چربی های بزرگ استفاده کرد ولی چون لیپوساکشن نیز موجب شل شدن پوست می شود افراد از این روش هم به تنهایی برای از بین بردن چربی استفاده نمی کنند، به همین دلیل برخی متخصصان پیشنهاد می کنند که هم از روش جدید لیپولیز و هم روش سنتی لیپوساکشن باهم استفاده شود، تا لیپوساکشن چربی های بزرگ را بشکند و از بین ببرد و چون باعث شلی پوست می شود لیپولیز به سفت شدن پوست کمک کند. با این حال عوارض جانبی استفاده این دو عمل برداشتن چربی با یکدیگر هنوز کشف نشده است و باید مراقب بود.

نحوه آماده شدن جهت لیزر لیپولیز

قبل از انجام لیزر لیپولیز پزشک متخصص اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه آماده شوید در اختیارتان قرار می دهد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد:

 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد التهابی از دو هفته قبل از انجام لیزر لیپولیز خود داری کنید. زیرا این داروها امکان تداخل با فرآیند ریکاوری بدن را دارد.
 • یک هفته مانده به انجام لیزر لیپولیز از انجام کاری که منطقه مورد درمان را تحریک کند جلوگیری کنید. مانند، برنزه کردن و اصلاح مو و…
 • از اینکه پزشک مربوطه تمام مشکلات و بیماری های شما را بطور کامل می داند مطمعن شوید تا تداخلی با درمان های دیگر یا داروها نداشته باشد.
 • بعد از انجام این روش پزشک توصیه هایی در اختیارتان قرار می دهد که با رعایت آنها مدت زمان ریکاوری تان سریع تر می شود. این توصیه ها را رعایت کنید و حواستان به قسمتی که لیپولیز شده باشد تا پوستتان به خوبی التیام پیدا کند.
نحوه آماده شدن جهت لیزر لیپولیز

عوارض جانبی و خطرهای احتمالی لیزر لیپولیز

 • امکان دارد تا مدتی بعد از انجام عمل لیزر لیپولیز در قسمت درمان شده کبودی و ناراحتی احساس کنید.
 • اگر ناحیه ای که لیزر شده بعد از انجام درمان به خوبی ریکاوری نشود ممکن است در خطر عفونت یا زخم قرار بگیرید. در بدترین موارد ممکن است لخته های خون ایجاد شوند.
 • اگر ورم، درد یا ترشح غیر عادی مشاهده کردید باید به پزشکتان مراجعه کنید.
 • این نوع جراحی حذف چربی بسیار جدید است بنابراین اطلاعات کمی درباره عوارض بالقوه آن در طولانی مدت وجود دارد.

چه کسانی می‌توانند از لیزر لیپولیز استفاده کنند؟

همه ی افراد که از چربی های اضافه و مزاحم نقاط مختلف بدن خود خسته شده اند می توانند از لیزر لیولیز استفاده کنند. لیپولیز برای افرادی که وزن معقول و سالمی دارند قابل درک است نتیجه به همراه دارد، اما افرادی که اضافه وزن چشم گیری دارند و به چاقی مفرط دچار هستند، نمی توانند از این روش استفاده کنند، چون این عمل برای پیکرتراشی، لاغری موضعی و اصلاح فرم بدن شما عزیزان طراحی شده نه برای کاهش وزن شما. در نتیجه بهترین کار برای آن که دریابید لیزر لیپولیز برای شما روش مناسبی است یا خیر، این است که با یک جراح مجرب و زبده مشورت کنید.

انجام لیپولیز به چه افرادی توصیه نمی‌شود؟

مانند هر عمل زیبایی که ممکن است برای بعضی افراد توصیه نشود، لیپولیز هم برای افرادی که bmi بدن آن ها زیر 30 باشد فقط توصیه می شود. لیپولیز برای بعضی افراد توصیه نمی شود که به شرح زیر می باشد:

 • تا تمام شدن دوره شیردهی زنان باردار بهتر است که لیپولیز را به عقب موکول کنند.
 • کسانی که دچار بیماری های قلبی می باشند نیز باید به پزشک خود پرونده پزشکی ارائه دهند.
 • افرادی که دچار بیماری کبد، بیماری های کلیوی و دیابت نوع اول هستند، نیز بهتر است قبل انجام لیپولیز با پزشک معالج مشورت کنند و تا در صورت عدم صلاح دید آنها این عمل را انجام ندهند.
 • افرادی که bmi بدنشان بالای ۳۰ است بهتر است از روش های درمانی دیگر برای از بین بردن چربی ها استفاده کنند.
 • نسبت به لیپولیز باید واقع گرایانه نگاه کنید. در لیپولیز معجزه اتفاق نخواهد افتاد بهتر است قبل از انجام لیپولیز این را قبول کنید که بدن شما در صورت رعایت نکردن رژیم و ورزش کردن مجددا به حالت اول باز خواهد گشت.
 • در ضمن افرادی که در اثر چاقی پوست آنها شل شده است نیز باید بدانند که در لیپولیز امکان برداشتن پوست شل شده وجود ندارد.

نتایج لیزر لیپولیز

اینکه پزشک شما همراه با لیزر لیپولیز از ساکشن هم استفاده می کند یا نه تاثیر زیادی در لیپولیز می گذارد ولی در هر دو حالت شما کم شدن چربی در نواحی تحت درمان خود را به وضوح می بینید و قطعا به سایز دلخواهتان خواید رسید. ناگفته نماند که طی یک روند طبیعی باید ٣ تا ۶ ماه به بدنتان زمان دهید، تا چربی‌ها را بسوزاند یا به صورت مایع دفع کند. البته بعد از یکی دو ماه شما تغییرات را در اندام خود به وضوح حس می کنید و می بینید. در مواردی که تلفیقی از لیزر لیپولیز و ساکشن بر روی بیمار پیاده می‌شود، نتایج عمل چشمگیرتر بوده و سریع‌تر جلوه گر می‌شوند. گرمای لیزر کمک می‌کند تا پوست شما سفت و محکم شود و بلافاصله متوجه جمع و جور شدن هیکلتان خواهید شد

نتایج لیزر لیپولیز

هزینه کوچک کردن شکم با لیزر لیپولیز

هزینه لیپولیز مقدار ثابتی نیست و بسته به شرایط و نواحی مورد انتخاب قیمت متفاوتی دارد. از آنجا که لیزر عضو جراحی های زیبایی به حساب می آید هیچ بیمه ای نیز شامل آن نمی شود در نتیجه همه هزینه بر عهده زیبا جوی محترم می باشد. همچنین پزشکان نیز به دلایل خاص خودشان قیمت گذاری متفاوتی را انجام می دهند و قیمت گذاری برای این عمل کار بسیار دشواری می باشد چون هزینه لیزر برای قسمت ها مختلف بدن متفاوت است. نواحی مختلف بدن برای لیپولیز بر اساس سطح کرایو دسته بندی می‌شود و هر سطحی به صورت جداگانه در درون دستگاه وکیوم و فریزر قرار می‌گیرد به همین جهت برای هر قسمت هزینه ی جداگانه ای تعیین می شود. در نتیجه اول از همه باید محل دقیق لیپولیز و مقدار چربی های جمع شده در آن ناحیه مشخص شود و بعد پزشک با تشخیص پزشکی خود هزینه دقیق لیزر لیپولیز آن ناحیه را مشخص کند. در تعیین هزینه لیزر لیپولیز موارد زیر مهم هستند.

 • وضعیت بیمار؛
 • ناحیه لیپولیز مثل ران، صورت، باسن و شکم قیمت متفاوتی دارند؛
 • مقدار چربی های اضافی که قرار است بیرون آورده شود؛
 • وسعت ناحیه درمان؛
 • تعداد جلسات درمانی؛
 • دستمزد جراح؛
 • هزینه های بیمارستان یا کلینیک.

ناگفته نماند که هر پزشک و یا مطبی که قیمت بالاتری برای انجام لیزر بیان کند دلیل بر بهتر بودن آن نیست و معیار مناسبی برای انتخاب آن ها نمی باشد. شما باید در انتخاب پزشک، تخصص و تاییدیه های حرفه ای و میزان موفقیت آمیز بودن عمل های قبلی او را بسنجید.

لیزر لیپولیز صورت و شکم چگونه است؟

از لیرز لیپولیز بخاطر دقت و ظرافت بسیار بالایی که دارد می توان برای از بین بردن چربی های موضعی صورت، مانند غبغب، چربی‌ ها و افتادگی‌ های کنار چانه‌ نیز استفاده کرد. اگر بعد از انجام لیپولیز برای بیشتر شدن زیبایی خود بخوایید از لیفت و یا سایر خدمات زیبایی هم استفاده کنید ایرادی ندار. ولی این به آن معنا نیست که لیزر لیپولیز به تنهایی برای از بین چربی های صورت کافی نیست و شما باید از خدمات زیبایی هم استفاده کنید. البته روش لیزر لیپولیز صورت را کمتر برای نواحی داخلی صورت استفاده می‌کنند. ناگفته نماند که لیپولیز فقط برای کاهش یا از بین بردن چربی صورت مورد استفاده قرار می گیرد و برای از بین بردن غضروف نمی توان از آن استفاده کرد. به همین دلیل برای زیبایی بینی و سایر محل‌های این چنینی مناسب نیست.

لیزر لیپولیز و جراحی زیبایی شکم با هم فرق های زیادی دارند. زیرا در جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی از برش در ناحیه شکم برای تخلیه چربی استفاده می شود و در آن جای زخم و بخیه باقی می ماند و دوره نقاهت خیلی بیشتری دارد. اما در لیپولیز هیچ جای برشی درون پوست ایجاد نمی‌شود و هیچ جای زخمی و بخیه ای روی پوست باقی نمی‌ماند، همچنین دوره نقاهت کمتری دارد. همین دلایل باعث شده تا لیزر لیپولیز از بهترین و رایج ترین روش های از بین بردن چربی در نواحی مختلف بدن مخصوصا شکم شده باشد و امروزه زیباجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. 

لیزر لیپولیز شکم

چه نکاتی را بعد از لیزر لیپولیز باید رعایت کرد؟

مانند هر عمل زیبایی که انجام داده اید لیپولیز هم نیاز به رعایت یکسری نکات دارد تا بعد از لیپولیز دچار عوارضی نشوید. با اینکه عوارضی لیزر لیپولیز کم می باشد اما در صورت رعایت نکردن نکات و توصیه های پزشک ممکن است احتمال بروز عوارض در بدن شما افزایش یابد. ما در اینجا بعضی از نکات مورد رعایت را برای شما بیان می کنیم :

 • تا چند هفته بعد از انجام لیپولیز سیگار کشیدن ممنوع می باشد
 • پاسمان هایی که انجام شده را مرتب تعویض کنید؛ این کار باعث می‌شود خطر عفونت کاهش یابد. خون آبه خارج شده چند روز اول زیاد است اما به مرور کاهش می‌یابد. میزان خون آبه به میزان چربی خارج شده نیز بستگی دارد.
 • در روزهای اول می‌توانید زیر دوش آب گرم به آرامی محل عمل شده ماساژ دهید تا خون آبه ها خارج شود.
 • بهتر است تا زمان بهبودی کامل در وان ننشینید و همچنین استخر نروید.
 • حتما پزشک برای شما داروهایی تجویز می‌کند که مهمترین آنها آنتی بیوتیک است. سعی کنید داروها را به موقع و سر ساعت مصرف کنید تا دچار عفونت و عوارض ناشی از عدم رعایت بهداشت نشوید.
 • پزشکان توصیه می‌کنند بعد از انجام لیپولیز تا یک ماه ۲۴ ساعته بعد از آن نیز در زمان خواب از گن استفاده کنید. سایز گن اهمیت زیادی دارد گن گشاد کارایی ندارد و گن تنگ نیز ممکن است زخم ها را اذیت کند.

 کلام آخر

همه ی افراد به دنبال راهی برای سریع نتیجه گرفتن می باشند. ولی قبل از هر کاری باید به نتیجه عمل بعد از مدت زمان طولانی نیز فکر کرد. اینکه کاری را انجام دهید و بعد از مدتی عوارض آن تازه مشخص شود راه درستی نیست و باید به نتبجه کاری که می خواهیم بکنیم به خوبی فکر کنیم. لیزر لیپولیز یک جراحی جدید و تازه است بنابراین اطلاعی درباره نتایج آن در بلند مدت و عوارضی که می تواند داشته باشد نیست. توصیه ما این است که تا جای ممکن خود را در معرض چنین جراحی هایی قرار ندهید و به جای آنها ورزش و رژیم غذایی مناسب را دنبال کنید.

با این وجود ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم تا اطلاعات دقیق و خوبی را در مورد لیزر لیپولیز و چگونگی از بین بردن چربی های شکم و قسمت های دیگر بدن در اختیار شما بگذاریم حال انتحاب با خود شماست که ازاین روش استفاده می کنید یا نه. ما امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مسمر ثمر واقع شده باشد. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما دوستان عزیز بسیار سپاس گزاریم. در صورت هر گونه انتقاد یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت تاپتنا با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا