مادر و کودک

بهترین اسباب بازی های کودک در بازار【سال1402】⭐ + لیست 10 تایی

انواع بازی و بهترین اسباب بازی کودک در سنین طلایی کودک نقش بسیار مهمی ایفا می‌ کنند. در سنی که کودکان بیشترین نیاز به بازی را دارند، درصد زیادی از شخصیت آن‌ ها در حال شکل‌ گیری است؛ در نتیجه نوع اسباب بازی برای آن‌ ها باید هوشمندانه انتخاب شود تا در روند شکل‌ گیری شخصیت آن‌ ها تاثیر مثبت بگذارد.

والدین برای انتخاب درست بهترین اسباب بازی کودک برای فرزندان دلبند خود در سنین مختلف باید از راهنمای خرید اسباب بازی برای کودک و نوزاد استفاده کنند و مطالعات خود را بالا ببرند. بهتر است که هیچ‌ گاه اهمیت اسباب بازی در تربیت کودک خود را دست‌ کم نگرفته و نکات مختلفی را که برای یک خرید خوب وجود دارد، همواره در نظر داشته باشید. در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.

راهنمای خرید

دقت داشته باشید اسباب بازی ای که انتخاب می کنید متناسب با استعداد و علاقه کودک باشد. روانشناسان معتقدند که اگر انواع استعداد های شخصی در سنین کودکی پیدا شده و پرورش داده شوند، در آینده او تاثیر به سزایی خواهند گذاشت.

یکی از روش‌ های مختلفی که می‌ توان به کمک آن به استعداد های کودک پی برد، بازی است. دنیای بازی ها امروزه بسیار متنوع و بی‌ کران است و در پشت هر بازی علوم روانشناسی مختلفی نهفته است و به همین دلیل برای یک انتخاب صحیح به یک راهنمای درست نیاز است. خرید بهترین اسباب بازی کودک یا نوزاد که مناسب سن و هم چنین استعداد ها و علایقشان باشد در گرو داشتن یک راهنمای مناسب برای خرید اسباب بازی است.

پس اگر می‌ خواهید برای کودک خود یا اقوامتان اسباب بازی بخرید توجه داشته باشید که مجموعه روانشناسان کودک که در زمینه خرید اسباب بازی برای کودک کار می‌کنند، بر این عقیده هستند که ابتدا باید شناخت کلی نسبت به او پیدا کنید تا استعدادها و سلیقه او را بدانید، در این صورت اسباب بازی شما کاملا مطابق میل کودک بوده و توجه او را جلب خواهد کرد.

راهنمای خرید

اسباب بازی ها می‌ توانند کودکان را برای زندگی اجتماعی آینده آماده سازند. بازی ها انواع مختلفی داشته و هرکدام قادر به پرورش بعدهای مختلف شخصیت کودک هستند. برخی از بهترین اسباب بازی کودک شور و شوق و نشاط کودک را بر می‌ انگیزند، برخی دیگر باعث پرورش قوای جسمی او می‌ شوند و در طول روز به تخلیه انرژی صحیح کودک کمک می‌ کنند.

بعضی دیگر کنجکاوی کودک را برانگیخته کرده و برای پرورش قوای ذهنی و روانی او کمک می‌ کنند. برخی از بهترین اسباب بازی کودک، هدفشان آموزش مهارت‌ های زندگی به کودک است و او را با مسئولیت‌ های آینده خود آشنا می‌ کنند.

بسیاری از کودکان دوست ندارند که در بازی تنها تماشاچی باشند و نیاز دارند که حین بازی تحرک زیادی داشته باشند. علوم روانشناسی و رفتار شناسی نیز این نیاز را تایید می‌ کند؛ در نتیجه در سنین 4 سال به بالا، انتخاب دوچرخه یا اسکیت یا از این‌ دست لوازم برای کودک، انتخاب درست و به‌ جایی به عنوان بهترین اسباب بازی کودک است.

این بازی ها هیجانات کودک را بر می‌ انگیزد و هم چنین قوای جسمی او را پرورش می‌ دهد و باعث می‌ شوند تا انرژی کودک تخلیه شده و مهارت‌ های فیزیکی او نیز بالا رود.

نکته دیگر این که کودکان امروز به بازی های کامپیوتری و موبایلی عادت کرده‌ اند و این بی‌ تحرکی در سنین بالاتر حتما برای آن‌ ها خطر آفرین خواهد بود. به همین دلیل خرید اسباب بازی هایی که بتواند آن‌ ها را به تحرک بیشتر و انجام فعالیت‌ های جسمی وادار کند، بسیار مفید خواهد بود.

برای این کار لازم نیست که مقدار زیادی هزینه کنید. یک توپ ساده یا ماشین‌ اسباب بازی کوچک بازی وسایلی هستند که کودک شما را به تحرک وا می‌ دارند.

در دریای متنوع اسباب بازی ها، انواع مختلفی وجود دارد که ذهن کودک را به بازی گرفته و باعث باز شدن آن می‌ شود. کودک در سنین مختلف باید از ذهن خود کار بکشد. یکی از انواع این بازی ها، بازی هایی هستند که کودک را تشویق به حل معما می‌کنند مانند انواع پازل‌ها و جورچین‌ ها که کودک را به فکر کردن و پیدا کردن راه‌ حل وادار می‌ کنند؛ این نوع بازی ها از بهترین اسباب بازی کودک می باشند.

هم چنین اسباب بازی های مختلف فکری و مهارتی نیز می‌ تواند به تقویت مهارت های ذهنی کودک کمک کرده و او را برای حل مسائل بزرگ‌ تر آماده کنند.

راهنمای خرید

بهترین اسباب بازی کودک چه ویژگی ای دارد؟

اهمیت بازی کردن در کودکی برای رشد شخصیت، روح و هوش نوزاد به اندازه اهمیت غذا برای جسم ضروری است. تمامی کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه کودک بارها و بارها بر بازی کردن کودک تاکید کرده‌ اند.

بازی کردن فواید زیادی دارد که در ادامه به آن می‌ پردازیم. شما باید در خرید بهترین اسباب بازی کودک برای فرزندان خود محتاط باشید و اسباب بازی متناسب با سن، جنسیت، و … کودکتان خریداری کنید. یکی از بهترین اسباب بازی کودک و بزرگسالان، اسباب بازی فکری است. پس خرید بهترین بازی فکری کودک می تواند گزینه مناسبی باشد.

شاید مهم‌ ترین دلیل خرید اسباب‌ بازی برای کودکان توسط والدین سرگرم کردن کودک باشد، اما بازی کردن و نوع اسباب بازی مستقیم بر ذهن کودک شما تاثیر می‌ گذارد. کودکان در هنگام بازی کردن از لحاظ تخیلی، جسمانی، شخصیتی و هوشی فرصت رشد پیدا می‌کنند و استعداد های کودک در حین بازی شکوفا می‌ شود. پس چه بهتر برای رشد بهتر ذهن کودک از انواع مدل‌ های اسباب بازی فکری آموزشی استفاده کنیم.

سرسره و پارک بازی کودک

سرسره و پارک بازی کودک

بهترین اسباب بازی کودک، برای کودکان ۳ ساله این محصول است زیرا بازی و تحرک را به خانه شما آورده از این طریق حس بینایی، شنوایی و لامسه خود را پرورش می‌ دهند. این سرسره خرس با وزن ۱۶ کیلوگرم از جنس پلی‌ اتیلن ساخته شده است هم چنین این مدل اسباب بازی مناسب سیسمونی و مهد کودک ها می باشد.

می توان داخل این اسباب بازی ایرانی که یکی از بهترین اسباب بازی کودک است، یک سرسره قرار داد تا کودکان با استفاده از سرسره وارد استخر توپ شوند. این استخر توپ قابلیت جابه جایی دارد.

 • جنس پلی اتیلن با کیفیت
 • مناسب برای گروه سنی ۲۴ ماه و بالاتر
 • ابعاد ۱۹۰x۱۱۵x۱۱۵ سانتی متر
 • ظرفیت وزنی قابل تحمل ۵۰ کیلوگرم

ابعاد بالا مربوط به سرسره خرس می باشد.ابعاد استخر توپ بسته به نوع قراردادن روی زمین قابل تغییر می باشد. دیواره سبز این سرسره به رنگ سبز چمنی (سبز پررنگ) می باشد.

سرسره آبشار کودک

سرسره آبشار کودک

بهترین اسباب بازی کودک مناسب یک سال و نیم تا هشت سال می باشد، زیرا در حین انجام بازی‌ ها از سر و بدن، دست و پای خود استفاده کرده و از طریق بازی حس بینایی، شنوایی و لامسه خود را پرورش می‌ دهند.

جنس این سرسره از پلاستیک مرغوب بوده و به فضایی در حدود ۲ متر در ۱ متر با ارتفاع حدودا ۱.۳ متر نیاز دارید. این سرسره با امکانات کمتر نسبت به مدل قبلی ارزان تر بوده و گزینه مناسبی برای اسباب بازی پسرانه برای سیسمونی می باشد.

 • جنس پلاستیک مرغوب
 • مناسب برای گروه سنی ۱.۵ تا ۸ سال
 • ابعاد ۲۱۰x۸۰x۱۳۰ سانتی متر
 • ظرفیت وزنی قابل تحمل ۳۰ کیلوگرم
 • طول سرسره ۲۱۰ متر

خانه عروسک کودک

خانه عروسک کودک

بهترین اسباب بازی کودک در دنیا برای دختران این محصول پیشرفته و جدید است که یک خانه شیک تمام و کمال می باشد. بیشتر دختر خانم ها علاقه زیادی به خاله بازی دارند و دنیای دخترانه خود را با این اسباب بازی دخترانه شیک ترسیم می کنند. تنوع رنگ محصول فقط شامل دیواره های خارجی بوده و رنگ اسباب بازی ها و دیوار های داخلی ثابت می باشد.
این خانه عروسک ساخته شده از pvc 16mil و اسباب بازی ها ساخته شده از plywood می باشد.

 • ابعاد ۹۰۰x۲۵۰x۸۵۰ میلی‌متر
 • دارای وسایل آشپزخانه , وسایل اتاق خواب , وسایل خاله‌ بازی
 • قابلیت شستشو ندارد

بازی فکری دورهمی شب مافیا

بازی فکری دورهمی شب مافیا

بهترین اسباب بازی کودک و بزرگسال بازی فکری است که انتخاب مناسبی برای تفریحات سالم خانوادگی یا دوستانه هستند. زیرا برخلاف کنسول های بازی قیمت بسیار کمی دارند و افراد بیشتری را سرگرم می کنند.

هر چه قدر تعداد نفرات شرکت کننده بیشتر باشد جذابیت این بازی فکری بیشتری می شود. این بازی فکری در دو فضا روز و شب انجام می شود و هر کدام قوانین خاص خود را دارند. اگر به دنبال بهترین بازی فکری مهیج، کار آگاهی و جذاب هستید در خرید بازی فکری شب مافیا شک نکنید!

 • سبک بازی: بازی کارتی
 • مناسب برای گروه سنی بزرگسال , نوجوان
 • تعداد بازیکن بیشتر از ۴ نفر
 • مدت زمان بازی بیش از ۱ ساعت
 • دارای ۴۰ عدد کارت شخصیت

تاب مانلی تویز کودک

تاب مانلی تویز کودک

بهترین اسباب بازی کودک در جهان برای کودکان تاب است زیرا تاب بازی یکی از لذت بخش ترین بازی های کودکی است. این تاب به شکل یک زرافه بوده که پایه های ایمنی داشته و گارد تسمه ای جلو تاب از پرتاب شدن فرزندتان جلوگیری می کند. می توانید به راحتی این تاب را در خانه، حیاط و پیک نیک سرهم کنید و کودک تان را ساعت ها سرگرم نمایید.

همچنین تاب بازی بهترین اسباب بازی کودک برای کودکان یک تا چهار سال می باشد. قابل استفاده در فضای بیرون و داخل، دارای تسمه‌ های ثابت نگهدارنده‌ ی پایه‌های فلزی نشیمن، دارای پشتی پلاستیکی به‌ همراه گارد تسمه‌ ای جلو

 • مناسب برای گروه سنی ۱ تا ۴ سال
 • ابعاد ۱۲۷ × ۱۲۷ × ۷۷ سانتی متر
 • ظرفیت وزنی قابل تحمل ۲۵ کیلوگرم
 • دارای جا پایی ثابت

موتور کنترلی کودک

موتور کنترلی کودک

بهترین اسباب بازی کودک در دنیا برای پسران، موتور کنترلی است. زیرا پسر بچه ها عاشق مسابقه، هیجان هستند و داشتن بهترین موتور کنترلی یکی از آرزو های کودکانه آن ها می باشد. این اسباب بازی پسرانه برای سیسمونی بسیار مناسب می باشد. همچنین دارای بسته بندی جعبه ای زیبا برای هدیه است.

 • ابعاد ۴۳۰x۲۲۰x۹۰ میلی‌ متر
 • مناسب برای گروه سنی نوجوان , بزرگسال
 • تعداد قطعات ۱۰۳۷ تکه
 • برای سنین ۸ سال به بالا
 • قابلیت پرتاب تیر
 • دارای شش عدد مینی فیگور

لگو بتمن کودک

لگو بتمن کودک

بهترین اسباب بازی کودک برای کودکان ۱۰ ساله بازی لگو است که تاثیر بسزایی در شکل‌ گیری مهارت‌ های محیطی افراد دارند و کودکانی که با لگو سر و کار داشتند هوش فضایی-تجسمی و هوش ریاضی و منطقی شان به شدت افزایش می یابد. هر چند لگو محدودیت سنی ندارد و از کودک ۳ ساله تا بزرگسالان می توانند این بازی جذاب را انجام دهند.

 • ابعاد ۴۳۰x۲۲۰x۹۰ میلی‌متر
 • مناسب برای گروه سنی نوجوان , بزرگسال
 • تعداد قطعات ۱۰۳۷ تکه
 • سایر توضیحات برای سنین ۸ سال به بالا
 • قابلیت پرتاب تیر
 • دارای شش عدد مینی فیگور

ماشین شارژی کودک

ماشین شارژی کودک

پیشرفته ترین و بهترین اسباب بازی کودک در دنیا برای پسر بچه ها اسباب بازی ماشین شارژی است زیرا آن ها علاقه زیادی به رانندگی دارند و با خرید بهترین ماشین شارژی به آرزوی کودکی خود می رسند. این ماشین دارای صندلی مبله چرم با کمر بند ایمنی است که از افتادن فرزندتان جلوگیری می کند. این اسباب بازی پسرانه برای سیسمونی مناسب می باشد.

این ماشین شارژی۲ موتوره می باشد و دارای در های باز شو. هم چنین فلش مموری خور با قابلیت کابل AUX از ویژگی های این ماشین شارژی است. صندلی های این وسیله چرم و دارای کمربند ایمنی می باشد. دارای حالت گهواره ای و دسته دنده و دستگیره و چرخ جهت جا به جایی است.

 • وزن ۱۹ کیلوگرم
 • ابعاد ۱۲۲x۷۰x۵۰ سانتی‌متر
 • کمک فنر دارد
 • سیستم موزیکال دارد
 • چراغ دارد

میله و مهره کودک

میله و مهره کودک

بازی میله و مهره کودک جزء مدرن ترین و بهترین اسباب بازی کودک برای کودکان یک ساله به شمار می رود. این اسباب بازی از پیچ و خم مهره های رنگارنگ، قطعه هایی با چند شکل هندسی ساخته شده از چوب می باشد و مخصوص کودکان یک ساله طراحی شده است.

مهره و میله، یک اسباب بازی چوبی است که با هدف تقویت مهارت ‌های حرکتی و دست ورزی کودکان و خردسالان طراحی شده است. این اسباب بازی چرخ دار، دارای تعدادی میله پیچ در پیچ است که تعدادی مهره ی هندسی در آن ها قرار گرفته است.

کودکان باید مهره های این محصول را در مسیر میله ها به حرکت در آورد. این بازی ساده و ابتدایی کمک می کند مهارت های بنیادین فرد که در سنین خردسالی و کودکی شکل می گیرد مثل دست ورزی و هماهنگی بین چشم و دست تقویت شود. هم چنین این محصول یک نخ دارد که کودکان می توانند با کشیدن آن، این اسباب بازی چرخ دار را روی زمین به حرکت درآورند و با خود حمل کنند.

پیانو کودک

پیانو کودک

پیانوی کوچکی که مخصوص کودکان یک ساله تولید شده است و جزو بهترین اسباب بازی کودک به شمار می رود، می تواند کودک را نوازنده ای کوچک و حتی یک پیانیست معروف کند. برای شنیدن صداهای هیجان انگیز زنگ ها، سوت ها، خنده ها و غیره، بر روی کلید ضربه بزنید. خواهید دید که ستاره های بزرگ و رنگارنگ از طریق هوا پرواز می کنند و سپس به درون لوله ها می افتند و دوباره با هر ضربه بر روی کلید ها، ستاره ها به هوا پرتاب می شوند.

با ضربه بر سوئیچ زیر صفحه کلید، می توانید سبک صداها را از موسیقی عادی به پیانو کلاسیک یا دیگر انواع موجود، تغییر دهید. این اسباب بازی با میزان صدای مناسب برای کودکان یک ساله طراحی شده است. این وسیله برای الهام بخشیدن به یادگیری علت و معلول و جلب کردن حواس کودکان با صداهای سرگرم کننده و رنگ های درخشان مناسب است.

نکات قبل از خرید

قبل از خرید بهترین اسباب بازی کودک به چند ویژگی باید توجه کرد. انتخاب اسباب بازی خوب از میان اقلام مختلفی که در یک فروشگاه وجود دارد، کار ساده ای نیست. والدین اغلب گیج می شوند و نمی دانند که باید چه کار کنند. قبل از خرید بهترین اسباب بازی کودک این موارد را در نظر داشته باشید:

 • چند منظوره بودن اسباب بازی
 • قابل استفاده در سنین مختلف
 • دارای مهارت حل مسئله و اکتشاف بازی
 • به چالش کشاندن تخیل کودک
 • وادار کردن کودک به تحرک
 • مناسب همه سنین

مراقب زمانی باشید که کودک صرف  بازی با گوشی، تلویزیون و رایانه می کند. یکی از بزرگ ترین خطراتی که به عنوان بازی کودک را تهدید می کند، مدت زمانی است که صرف تماشای تلویزیون، بازی های رایانه ای، تبلت و تلفن های هوشمند می شود، این زمان را از کودک خود بگیرید. باید زمان بازی های دیجیتالی و رسانه ای را در کودک به حداقل ممکن برسانید و شرایط را به گونه ای مهیا کنید که حتما زمانی برای بازی های فعال وجود داشته باشد.

نکات قبل از خرید

کلام آخر

از شما دوستان عزیز نهایت تشکر را داریم که تا پایان مقاله بهترین اسباب بازی کودک با ما همراه بودید. سایت تاپتنا همواره سعی بر این داشته که شما را با بهترین اسباب بازی کودک و نکات مربوط به آن آشنا کند. نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا