کسب و کار

بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی【سال1402】✅ + لیست 10تایی

منظور از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی، آموزش مجازی یا غیر حضوری، کلاس هایی است که شما از طریق اینترنت حضور پیدا می کنید. اساس کار ارسال مواد آموزشی و ارتباط آنلاین اینترنتی است. به جای این که به صورت حضوری در کلاس ها شرکت کنید از طریق اسکایپ یا نرم افزارهای دیگر به صورت تصویری ولی مجازی در کلاس حضور پیدا می کنید. در این مطلب با کمک تجربه چندین ساله و نظرات کاربران و اساتید، بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی برای افراد مبتدی، برای آیلتس و تافل را معرفی می کنیم.

ویژگی های بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

یادگیری فعال

کلاس های درس مجازی، مکانی برای بحث و گفت و گو های آزاد و یادگیری فعال هستند. ویژگی هایی مانند یک تخته سفید دیجیتال، اتاق های برک آوت، به اشتراک گذاری صفحه های آموزشی مختلف، حاشیه نویسی پرونده ها، پخش فیلم و گرفتن آزمون ها همه در فعال شدن دانش آموزان و افزایش یادگیری آن ها نقش دارند.

در یک کلاس حضوری احتمال دارد بسیاری از افراد به مباحث درسی گفته شده گوش ندهند که در این حالت موجب ناکامی در امتحانات، از بین رفتن تعامل جمعی و از دست رفتن زمان و هزینه ها شود، اما ویژگی های موجود در یک کلاس آنلاین موجب می شود افراد در مباحث و گفت و گو ها درگیر شده و با یکدیگر تعامل داشته باشند و یک یادگیری فعال شکل گیرد.

امکان ذخیره و ضبط کلاس های درس

ضبط کلاس های درس روش مناسبی برای تقویت یادگیری دانش آموزان، بعد از کلاس می باشد. شما می توانید از طریق قابلیت ها و گزینه های موجود در برنامه های درسی آنلاین، کلاس های درسی زنده و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده را ضبط کنید.

شما با استفاده از این قابلیت می توانید بعدا و در هر زمانی که امکان مطالعه و یادگیری دارید با بازپخش این ویدیوها، چندین بار مطالب درسی گفته شده را مرور کرده و کاملا بر آن تسلط پیدا کنید که این امر یک مزیت بزرگ برای دانش آموزان کلاس های آنلاین فراهم کرده است.

این روش به خصوص برای افراد شاغل بسیار مفید می باشد زیرا به راحتی می توانید ضبط شده کلاس را در اوقات فراغت خود مشاهده کنند.

استفاده از نرم افزارهای نگارش به جای تخته سیاه یا وایت بورد

یکی از موضوعاتی که به بی نظم شدن کلاس های حضوری و ایجاد وقفه در آن می انجامد کار ساده ی پاک کردن تخته است. کافی است سر یک کلاس محاسباتی شرکت کنید که اهمیت این موضوع را بیشتر حس کنید. این کار زمان مفید کلاس را می کشد. در بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی این کار حذف می شود و مدرس روی نرم افزار مطالب را یادداشت می کند.

مدرس به راحتی با استفاده از چند رنگ مطالب را تدریس می کند که این امر علاوه بر این که به درک بهتر مطالب می انجامد، سرعت کار را بالاتر می برد و به مدرس کمک می کند به مطالب بیشتری بپردازد و تعداد تست بیشتری را برای دانشجویان و دانش پژوهان حل کند.

ارتباط مستمر و موثر با مدرس در فضای مجازی

بهترین کلاس های مجازی زبان باید این امکان را ایجاد کند که مدرس بتواند به صورت مستمر با دانشجوهایش در ارتباط باشد. این کانال ها راه های ارتباطی دانشجو و مدرس است و مزیتی بزرگ برای فضای مجازی در مقایسه با آموزش حضوری محسوب می شود.

در این کانال های ویژه نکات کلاس، دست نوشته های استاد، صدای استاد و… قرار می گیرد. همچنین در گروه کلاس نیز می تواند برای رفع اشکال و گپ و گفت و گو های میان دانشجوها انجام شود.

این روش تمرکز و تعامل بیشتری میان استاد و شاگردان به وجود می آورد. همچنین به این ترتیب سرعت مطالعه دست دانشجو است و می تواند راحت تر از اطلاعات به روز دنیا استفاده کند. استفاده از این روش در آموزش های الکترونیکی و بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری برای برقراری ارتباط داشته باشند و در مباحث کلاس می توانند تعامل بیشتری با استاد داشته باشند.

داشتن سیستم آموزشی ارزشمند زبان 

متاسفانه امروزه هرکسی چهار کلمه زبان صحبت می کند خود را به واسطه قدرت شبکه های اجتماعی معلم معرفی می کند و گاهی جمعی از افراد، یک آموزشگاه نیز تاسیس می کنند. از آن جا که این تیم بار علمی این کار را ندارند، سیستم آموزشی جایی در مجموعه شان نداشته و آموزش ها سلیقه ای و بدون نظم، با توجه به صلاحدید افراد هر کلاس انجام می شود.

در این آموزشگاه های سلیقه محور، زبان آموزان در بعضی ترم ها بسیار خوشحال و در بعضی ترم ها بسیار ناراضی اند. یک سیستم یک دست وجود ندارد. بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی باید امکان ارزشیابی اساتید و سیستم آموزشی را داشته باشد.

دسترسی رایگان به منابع آموزشی 

منابع و محتواهای آموزشی باید با کیفیت مناسب در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد. برای مثال امکان مشاهده ی با کیفیت تصویر و صدای استاد و محتوای آموزشی وجود داشته باشد.

بهترین کلاس آنلاین زبان باید به شما امکان دسترسی به فایل PDF کتاب و مطالب آموزشی لازم برای شرکت در دوره مورد نظر به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان قرار دهد و شما را مجبور به خرید منابع آموزشی نکنند. همچنین باید امکان به اشتراک گذاری و نمایش اسلایدهای آموزشی و فایل های PDF، ویدیوهای آموزشی به صورت هم زمان با تدریس برای زبان آموز وجود داشته باشد.

ویژگی های بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی

تفاوت یادگیری زبان در کلاس آنلاین و حضوری

اگر به هر دلیلی امکان شرکت در کلاس های حضوری زبان در موسسات را ندارید، نگران نباشید! زیرا یادگیری زبان به صورت آنلاین دقیقا مشابه یادگیری در کلاس های حضوری و موسسات است و هیچ تفاوتی باهم ندارند، در آموزش آنلاین زبان همانند کلاس های حضوری از یک روش تدریس، کتب، منابع و سرفصل های آموزشی استفاده می شود. تنها تفاوت کلاس آنلاین زبان با کلاس های حضوری این است که شما به صورت فیزیکی در کلاس درس حاضر نمی شوید. در واقع شما بر بستر نرم افزاری تحت وب و با یک ارتباط زنده ویدیویی با مدرس و هم کلاسی های خود در کلاس حاضر می شوید و با یکدیگر به تبادل نظر و یادگیری زبان می پردازید. در کلاس های آنلاین زبان کافیست که بدانید بر خلاف تصور عموم مردم، این دوره ها به صورت ویدیوهای از پیش ضبط شده و یا اپلیکیشن موبایل نیست.

ما در ادامه به بررسی 10 تا از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی می پردازیم پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

موسسه زبان آفاق

موسسه زبان آفاق

آکادمی نام آشنای زبان آفاق با دو دهه سابقه موفق، تنها موسسه ای در ایران است که سیستم آموزشی خود را هم راستا با “آکسفورد آکادمی” و انتشارات یورک (ناشر تخصصی کتب آموزش زبان) هماهنگ و شبیه­سازی کرده است. در حال حاضر آفاق برترین و بزرگترین مرکز آموزش زبان انگلیسی آنلاین ایران است که زبان آموزان آن از سراسر دنیا در دوره های این موسسه شرکت می کنند.

برخی مزایای اختصاصی کلاس های آنلاین آفاق:

 • مشاوره تخصصی رایگان جهت انتخاب منابع و مسیر آموزشی صحیح.
 • اعطای گواهینامه و مدارک معتبر بین المللی.
 • امکان مشاهده فایل ضبط شده کلاس ها در صورت غیبت.
 • پلتفرم آموزشی اختصاصی با کاربری آسان.
 • سرور اختصاصی و پر قدرت بر روی اینترنت ملی و بدون فیلتر.
 • امنیت حضور زبان آموزان خردسال در فضای مجازی.
 • Golden support یا برگزاری جلسات روزانه رفع اشکال رایگان علمی با سوپروایزر برای هر گروه سنی.
 • پشتیبانی یکپارچه امور زبان آموزان؛ از طریق تماس با خط چهار رقمی (0215148).
 • پیگیری روند آموزشی زبان­آموزان توسط منتورهای علمی
 • دسترسی به کلاس با بالاترین سرعت و کم ترین پهنای باند مورد نیاز در سراسر کشور و با بهترین کیفیت.
 • برگزاری دوره­های تربیت مدرس TTC.
 • آماده­سازی بیش از 10000 صفحه محتوای علمی توسط دپارتمان آموزش مؤسسه جهت استفاده اساتید در طول ترم.
 • برگزاری جلسه دیدار با اولیا (Coach).
 • فروش کتاب بصورت آنلاین و ارسال به سراسر ایران در هر ساعت از شبانه­روز.
 • امکان پرداخت شهریه و ثبت نام آنلاین.
 • ارزیابی نهایی عملکرد شما در طول ترم با برگزاری آزمون کتبی و شفاهی.
 • صدور کارنامه آنلاین چند ساعت پس از آزمون.

آدرس سایت: afaq-lc.com

موسسه زبان گاما

موسسه زبان گاما

آموزشگاه زبان گاما به عنوان یکی از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی می تواند در طی مدت بسیار اندکی در حدود 6 تا 9 ماه شرایط قبولی و اخذ نمره آزمون آیلتس را برای متقاضیان فراهم کند. بنابراین می توان گفت که تمرکز این موسسه بر برگزاری دوره ها و آزمون های مرتبط با آزمون آیلتس است که فعالیت های گسترده دیگری نیز در زمینه آموزش زبان انگلیسی و تدریس زبان های معتبر جهان دارد. این موسسه آزمون آیلتس را با بهره گیری از توان اساتید داخلی که در این زمینه از تجارب بالایی برخوردار هستند انجام می دهد.

دوره های مطرح موسسه زبان گاما عبارتند از:

 • زبان آلمانی
 • ترکی استانبولی و کنکور یوس ترکیه
 • آیلتس

آدرس: تهران، میرداماد جنب پمپ بنزین، طبقه فوقانی خدمات ارتباطی پلاک 177

تلفن: 02191002349

موسسه زبان اسپیکان

موسسه زبان اسپیکان

این آموزشگاه بی شک یکی از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی و آیلتس است. این موسسه با بهره گیری از قدرتمندترین پلتفرم آموزش آنلاین دنیا، کتاب های جدید دانشگاه آکسفورد انگلستان، آزمون های سنجش پیشرفت و همکاری با برترین اساتید تهران شناخته شده است و توانسته است با استقبال فراوانی در ایران و سایر کشورها روبرو شود.

تمایز دوره های آنلاین این موسسه با سایر موسسات در برگزاری کلاس آنلاین به صورت زنده و کاملا تعاملی با قابلیت پرسش و پاسخ، پخش فایل های صوتی و تصویری و نیز ضبط و بازبینی مجدد کلاس است.

از مزایای دیگر این موسسه:

 • سیستم تعیین سطح آنلاین و تلفنی
 • کلاس پشتیبانی و رفع اشکال
 • آزمون سنجش پیشرفت پایان ترم
 • شهریه قابل قبول نسبت به کیفیت

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان فتحی شقاقی، بین خیابان بیستون و میدان سلماس، پلاک100

تلفن: 02188017039

موسسه زبان نگار

موسسه زبان نگار

یکی دیگر از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی می باشد. آموزشگاه زبان نگار برای شما در هر جای ایران و دنیا که باشید با استفاده از جدیدترین دستاوردهای آموزش آنلاین، شرایط برگزاری کلاس های آنلاین را فراهم کرده است. اگر شما متقاضی آموزش آنلاین زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی، اسپانیایی و… هستید ما در مرکز همه شرایط را برای آموزش کاملا حرفه ای و منحصر به فرد برای شما فراهم کرده ایم.

ویژگی های آموزش مجازی آنلاین:

 • برگزاری دوره های آنلاین مکالمه کلیه زبان ها
 • امکان انتخاب روز و ساعت توسط زبان آموزان
 • امکان شرکت در کلاس های آنلاین بر روی تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر
 • دسترسی رایگان به فیلم جلسات آموزشی برگزار شده

آدرس: تهران، کارگر شمالی، بعد از چهار راه نصرت، نبش کوچه عبدی نژاد

تلفن: 02143942000

موسسه زبان ماهان

موسسه زبان ماهان

از موسسات دیگری که در زمینه آموزش آنلاین زبان بعد از کرونا تمرکز خود را بر روش آنلاین تغییر داد همین موسسه ماهان می باشد. به طور کاملا تخصصی در زمینه آموزش مجازی زبان انگلیسی کار می کند و کلاس های این موسسه نیاز به هیچ کتاب یا حضور در موسسه نمی باشد.

ویژگی های این آموزشگاه عبارتند از:

 • این موسسه تازه کار است ولی کاملا با کیفیت آموزش می دهد.
 • هزینه کلاس ها عالی است.
 • پشتیبانی و تست های برگزاری فوق العاده منظم است.
 • همه مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه را داراست.
 • این موسسه را فقط برای زبان عمومی پیشنهاد می کنیم.

آدرس: مشهد، هاشمیه18، نبش صارمی19

تلفن: 05138812640

موسسه زبان هیراد

موسسه زبان هیراد

این موسسه نیز جزء یکی از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی است. هیراد کلاس های آموزش آنلاین را برای همه سنین برگزار می کند. با همکاری دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران دوره های مجازی آموزش زبان انگلیسی را تقریبا به صورت کامل آموزش می دهد. اگر دانشجو یا نوجوان هستید پیشنهاد می کنیم از این کلاس ها استفاده نمایید. همچنین برای سنین کودکان یا برای آزمون های تافل و آیلتس پیشنهاد نمی شود.

ویژگی های این آموزشگاه عبارتند از:

 • هزینه کلاس ها عالی است.
 • پشتیبانی و آزمون ها در حد متوسط و قابل قبول است.
 • این موسسه را فقط برای زبان عمومی پیشنهاد می کنیم.

آدرس: تهران، میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، میدان مینا، پلاک2

تلفن: 02126420225

موسسه زبان ایران

موسسه زبان ایران

یکی دیگر از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی که در سطوح مقدماتی و پیشرفته فعالیت درخور توجهی را از خود نشان داده است، کانون زبان ایران است. این موسسه نیز مانند اغلب موسسات آموزش زبان انگلیسی از قدیمی ترین کانون ها و آموزشگاه های مرتبط با فراگیری و آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان ها است و نامش در بین بهترین آموزشگاه های زبان تهران و ایران می درخشد.

کانون زبان ایران به عنوان یکی از گزینه های قابل توجه زبان آموزان به شمار می رود که از پشتیبانی مناسبی در محیط مجازی و سایت معتبر اینترنتی بهره مند است. نحوه ارائه دوره ها و نیز در اختیار نهادن منابع از طریق اینترنت و حتی پرداخت شهریه نیز به صورت آنلاین از طریق درگاه های موجود در سایت این کانون انجام می گیرد که به مکانیزه کردن آموزش در این موسسه یاری رسانده است.

آدرس: تهران، خیابان استاد مطهری، خیابان فجر، شماره33

تلفن: 02188308032

موسسه زبان اکسیر

موسسه زبان اکسیر

آکادمی زبان اکسیر که یکی دیگر از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی می باشد هم در فرمت ارائه آموزش هایش و هم در متدی که مورد استفاده می دهد، در ایران نظیر ندارد. کلاس های اکسیر هم گروهی و هم خصوصی برگزار می شود و دارای متد اختصاصی خود اکسیر است که به دست اساتید بزرگ زبان طراحی شده است.

هرچند که اکسیر بیشتر برای کلاس های آیلتس و دوره های مربوط به آزمون های بین المللی معروف است، اما شما می توانید با متد اکسیر خود را در سریع ترین زمان به بالاترین سطح آگاهی برسانید. هزینه کلاس های اکسیر به نسبت محتوایی که در اختیار شما قرار می دهند به شدت مقرون به صرفه است. همچنین در طول دوره ها شما می توانید از خدماتی که پشتیبان به شما می دهد نیز استفاده کنید.

آدرس: تهران، میدان انقلاب، ابتدای خیابان آزادی، کوچه خالقی، پلاک4

تلفن: 02166925701

موسسه زبان گات

موسسه زبان گات

موسسه زبان گات یکی دیگر از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی می باشد. به دلیل استقبال از دوره های حضوری آموزشگاه زبان گات و همچنین عدم امکان شرکت در کلاس برای برخی از زبان آموزان در خارج از تهران و خارج از ایران، آموزشگاه زبان گات به عنوان بهترین آموزشگاه زبان در تهران اقدام به برگزاری دوره های آموزش آنلاین و غیر حضوری زبان های خارجی کرد.

دوره های آموزش آنلاین این امکان را به زبان آموزان گرامی می دهد تا از سراسر دنیا امکان بهره گیری از دوره های مختلف آموزشگاه زبان گات را داشته باشند. سهولت در شرکت و رفت و آمد، صرفه جویی در وقت و هزینه از خصوصیات اولیه دوره های آموزش آنلاین آموزشگاه زبان گات محسوب می شود.

آدرس: تهران، خیابان آیت الله کاشانی، بین شقایق و ستاری، رو به روی فرهنگسرای نور، پلاک466

تلفن: 02144154950

موسسه زبان ایران کمبریج

موسسه زبان ایران کمبریج

آموزشگاه زبان ایران کمبریج به عنوان یکی از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی با بهره مندی از سخت افزار و پلتفرم بسیار جذابی در حال ارائه دوره های آموزش آنلاین زبان می باشد. این مرکز با بهره مندی از امکانات بسیار ایده آل و همکاری با کادری بسیار حرفه ای و آشنا بر تکنیک های آموزش آنلاین و همچنین دارا بودن سابقه بیش از 4 سال ارائه دوره های آنلاین، بهترین کلاس آنلاین را برای تمامی زبان های خارجی ارائه می نماید.

ویژگی های این آموزشگاه عبارتند از:

 • این موسسه کاملا باسابقه است و کاملا با کیفیت آموزش می دهد.
 • هزینه کلاس ها عالی است.
 • پشتیبانی و تست های برگزاری فوق العاده منظم است.
 • همه مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه را داراست.
 • این موسسه را برای هر نوع کلاس زبان پیشنهاد می کنیم.

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ولیعصر، بعد از تقاطع زرتشت، کوچه نوربخش، پلاک27

تلفن: 02188854048

مزایای شرکت در کلاس آنلاین زبان

 • برگزاری کلاس بدون محدودیت زمان و در ساعت دلخواه زبان آموزان.
 • دسترسی و برگزاری کلاس بدون محدودیت مکانی حتی در مسافرت و ایام تعطیل.
 • صرفه جویی در وقت (اعم از زمان صرف شده برای رفت و آمد و اتلاف وقت در ترافیک)
 • صرفه جویی در هزینه (اعم از هزینه های رفت و آمد، خرید کتاب های درسی و…)
 • پرداخت شهریه کمتر نسبت به کلاس های حضوری اما با همان کیفیت آموزشی.
 • عدم مشکل انتظار برای شروع ترم در دوره های حضوری آموزشگاه.
 • عدم لغو کلاس به دلیل وابستگی به شرایط آب و هوا.
 • آرامش ذهنی، راحتی و آسایش بیشتر و عدم خستگی ناشی از رفت و آمد.
 • داشتن بالاترین حد تمرکز و اعتماد به نفس برای یادگیری بیشتر.
 • نظارت خانواده ها بر روند برگزاری کلاس و تدریس مدرسین.

معایب شرکت در کلاس آنلاین زبان

امکان پرسش و پاسخ و تعامل حضوری بین استاد و دانشجو وجود ندارد و در آموزش های آنلاین دانشجو تمرکز دقیق بر روی درس ندارد و مخاطبان باید فقط به این گونه آموزش های غیرحضوری علاقه داشته باشند و بتوانند طبق آن عمل کنند. کنترل کمتر معلمان روی دانش آموزان و از بین رفتن ارتباط چهره به چهره و غیرکلامی. ناآشنایی برخی از معلمان و اساتید با سیستم آموزش آنلاین. برای کسانی که در کلاس های حضوری با تعامل با هم کلاسی ها لذت بیشتری می برند آموزش های حضوری مناسب است.

کلام آخر

از شما سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت تاپتنا در این مقاله همواره سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی آشنا کند. شما می توانید با توجه به مطالب گفته شده یکی از بهترین کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی را برای آموزش خود انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا