پزشکان

بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران 【سال۱۴۰۲】⭐ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران را به شما معرفی کنیم با افزایش سن، خطوط و چین و چروک‌هایی در ناحیه پیشانی و خط لبخند ایجاد می‌شود. نگاه کردن به این چین و چروک‌ها، احساس ناخوشایندی را برای شما ایجاد می‌کند و گاهی اوقات سردرد‌های میگرنی مانع انجام فعالیت‌های روزمره شما می‌شود اما نگران نباشید، چاره کار انجام بوتاکس توسط متخصصین مجرب می‌باشد. شما بعد از انجام بوتاکس از چین و چروک صورت و بسیاری از بیماری‌های قابل درمان با بوتاکس رهایی می‌یابید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک نوع درمان غیرجراحی و در واقع سم بوتولینوم از باکتری کلستریدیوم است. این سم توسط پزشکان تغییر کاربری داده شده تا آسیبی به پوست وارد نشود و وقتی آن را به ماهیچه‌ها تزریق می‌کنند از آزاد شدن یک انتقال دهنده عصبی به نام استیل کولین که موجب حرکت ماهیچه‌ها می‌شود، جلوگیری می‌کند و به این ترتیب مانع انقباض عضلات شده و در نتیجه چین و چروک پوست از بین می‌رود و معمولا بعد از یک هفته از تزریق بوتاکس، اثرات درمانی آن مشاهده می‌شود.

سم بوتولینوم برای اولین بار در درمان انحراف چشم استفاده می‌شد و بعدها در درمان اسپاسم صورت و گردن و بسیار موارد دیگر استفاده شد. اولین بار این سم باعث مرگ ده‌ها آلمانی شده بود که با خوردن سوسیس‌های آلوده به سم بوتولینوم مسموم شده بودند بعدها یک باکتری شناس بلژیکی متوجه شد که این سم باعث شل شدن موقتی عضلات می‌شود و به تدریج از آن در موارد پزشکی استفاده شد.

بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران با رقیق کردن سم بوتولینوم در پودر سالین آن را در مکان‌های مناسب از بافت عصبی و عضلانی تزریق می‌کند و بسته به نوع درمان بوتاکس حدود 3 تا 12 ماه ماندگاری دارد هم‌چنین میزان و محل تزریق آن بسیار مهم است تا ظاهر شما طبیعی به نظر برسد لازم به ذکر است بوتاکس بی خطر بوده و تزریق آن باید توسط جراح پلاستیک و متخصص پوست انجام شود در مواردی که به صورت غیر اصولی توسط افراد که به آناتومی دقیق صورت و محل عصب‌ها آشنا نیستند انجام شود، ممکن است باعث ایجاد کبودی و واکنش‌های آلرژیک شود.

ویژگی بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران

تجربه و تخصص: متخصصین پوست و جراحان پلاستیک بهترین گزینه برای انجام بوتاکس هستند آن‌ها باید دارای مجوز برای انجام بوتاکس بوده و آموزش‌های لازم در زمینه تکنیک‌های زیبایی مانند: تزریق بوتاکس، فیلر و لیزر را گذرانده باشند و مهارت و نمونه کارهای قوی در زمینه تزریق بوتاکس داشته باشند برای انتخاب یک دکتر بوتاکس، بهتر است از رزومه‌ و تجربه پزشک، مجوزها و معتبر بودن مرکز زیبایی یا کلینیک و هم‌چنین نظرات و تجربیات بیماران قبلی استفاده کنید.

تسلط کامل بر آناتومی صورت: بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران باید شناخت کامل از آناتومی صورت و شناخت ساختارهای مختلف صورت از جمله: استخوان‌ها، عضلات، عروق و اعصاب داشته باشد، تسلط بر این آناتومی به تنظیم و تعیین مناطق مناسب برای تزریق‌ها کمک می‌کند تا نتایج بهتری حاصل شود و هم‌چنین مخاطرات و عوارض ناخواسته را کاهش می‌دهد پیشنهاد می‌شود که برای انجام بوتاکس به بهترین دکتر بوتاکس در تهران مراجعه کنید.

استفاده از مواد با کیفیت: بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران برای دستیابی به نتایج مطلوب و ایمن در انجام روش‌های زیبایی نظیر بوتاکس، باید از مواد با کیفیت و معتبر استفاده کند به کار بردن مواد با کیفیت، نه تنها به نتایج مطلوب‌تر و طبیعی‌تر منجر می‌شود بلکه به کاهش ریسک عوارض جانبی ناخواسته مانند: کبودی، ورم و… کمک می‌کند.

انجام مشاوره قبل و بعد درمان: در مرحله مشاوره قبل از درمان، پزشک بوتاکس یا پزشک زیبایی باید به صورت دقیق نیازها و تمایلات مراجعه‌کنندگان را مورد ارزیابی قرار دهد که شامل: شناخت مشکلات احتمالی، نواقص پوست، چین و چروک‌ها، خطوط اضافی در صورت است پس از ارزیابی نیازها، پزشک باید روش‌های درمانی مناسب را برای مراجعه‌کنندگان توضیح دهد و باید راهنمایی‌های لازم برای مراقبت‌ها و نکات مهم پس از درمان را ارائه دهد.

 ویژگی بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران

کاربرد بوتاکس در درمان بیماری‌ها

جوان‌سازی و کاهش چین و چروک: با تزریق مقداری از بوتاکس به محل چین و چروک‌‌ها، انقباض عضلات در این ناحیه به میزان بسیار زیادی کاهش یافته و در نتیجه چین و چروک‌ها کاهش می‌یابند یا حتی از بین می‌روند. این تزریق‌ها نیاز به مهارت و دقت پزشک متخصص دارد و معمولا ماندگاری درمان حدودا به مدت 6 ماه می‌باشد و بهترین دکتر پوست در تهران در این زمینه شما را راهنمایی می‌کند.

کاهش تعریق: بسیاری از افراد تعریق زیادی را تجربه می‌کنند. بوتاکس مانع فعالیت غدد عرقی بدن می‌شود و به این ترتیب میزان تعریق را کاهش می‌دهد.

درمان ناراحتی گوارشی: در مواردی که دریچه معده دچار اسپاسم می‌شود برای رفع آن به وسیله آندوسکوپ، بوتاکس به این دریچه تزریق می‌شود و باعث شل شدن دریچه معده شده و ناراحتی گوارشی برطرف می‌شود.

لاغری با بوتاکس: بوتاکس معده ساده‌ترین و بی خطر‌ترین روش لاغری است که به کاهش 10 تا 15 درصدی وزن کمک می‌کند. این روش سرپایی بوده و بعد از 1 ساعت بیمار می‌تواند شروع به غذا خوردن کند در این روش بوتاکس از طریق آندوسکوپی به عضلات معده تزریق می‌شود که باعث کاهش انقباض عضلات شده و این کار زمان تخلیه غذا از معده را طولانی‌تر کرده در نتیجه بیمار احساس سیری می‌کند و کمتر غذا می‌خورد.

کاهش میگرن: ابتدا به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید و درمان‌های لازم را انجام دهید. اگر نمی‌توانید به طور مداوم از دارو استفاده کنید و سردرد‌های شما بسیار شدید شده است بوتاکس بهترین درمان برای شما است. محل دقیق تزریق بوتاکس معمولا در پیشانی، 4 نقطه در نواحی شقیقه و عضلات پس سری می‌باشد.

5 تا از بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران را بشناسید!

دکتر مسعود جعفری

دکتر مسعود جعفری

دکتر مسعود جعفری، بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران می‌باشند. ایشان متخصص پوست، مو و زیبایی بوده و از تکنیک و تخصص ویژه‌ای در زمینه لیفت با نخ و فرم دهی بینی استفاده می‌کنند. دکتر جعفری متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر می‌باشند و تجربیات گسترده‌ای در درمان بیماری‌های پوست و مو و هم‌چنین در زمینه زیبایی و لیزر دارند.

خدمات:

 • بوتاکس
 • فیشیال صورت
 • میکرونیداینگ
 • لیزر موهای زائد
 • مزوتراپی

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان آصف (اعجازی)، جنب بانک ملت، طبقه 2، پلاک 37

شماره تماس: 22439095-021

دکتر مصطفی مهدوی نیا

دکتر مصطفی مهدوی نیا

دکتر مصطفی مهدوی نیا بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران هستند و متخصص پوست و مو وزیبایی می‌باشند. ایشان دوره جراحی زیبایی را در فرانسه گذرانده‌اند و عضو هیئت علمی دانشگاه، انجمن لیزر و زیبایی اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران می‌باشند و هم‌چنین خدمات ارزنده‌ای به بیماران در زمینه زیبایی ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • لیفت صورت
 • بوتاکس
 • لیزرموهای زائد
 • تزریق ژل
 • هایفو

آدرس: تهران، الهیه، خیابان خیام، قبل از تقاطع نصیبی، سمت راست، پلاک 1/30

شماره تماس: 22654580-021

دکتر لیلا فرد

دکتر لیلا فرد

دکتر لیلا فرد، یکی از برترین متخصصین پوست و مو زیبایی هستند. ایشان عضو انجمن لیزر و زیبایی بوده و با بیش از 15 سال تجربه در این زمینه توانسته‌اند در هیئت‌های علمی طب زیبایی شرکت کنند و با داشتن دانش و مهارت کافی به عنوان یک پزشک با تجربه در زمینه زیبایی شناخته می‌شوند و به بهترین شکل ممکن، همه خدمات زیبایی و لیزر را برای شما انجام می‌دهند.

خدمات:

 • بوتاکس
 • جوان‌سازی پوست
 • تزریق فیلر
 • مزونیدلینگ مو
 • پروفایلو

آدرس: تهران، تجریش، بلوار اندرزگو، بعد از سلیمی جنوبی، ساختمان بانک آینده، پلاک 1/50، طبقه 5

شماره تماس: 22235035-021

دکتر حامد منادی

دکتر حامد منادی

دکتر حامد منادی یکی از بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران هستند. ایشان عضو انجمن متخصصین پوست و مو ایران می‌باشند و به عنوان متخصص در زمینه پیوند مو از سوی این انجمن معرفی شدند و در طی 2 سال تحصیل و تلاش در زمینه طب مکمل هومیوپاتی موفق به اتمام این دوره در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران شدند.

خدمات:

 • بوتاکس
 • جوان‌سازی صورت
 • لیفت صورت
 • تزریق ژل لب
 • پلاسماجت

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار اندرزگو، بین لوار کاوه و قیطریه، پلاک 134، طبقه 3، واحد 4

شماره تماس: 22204001-021

دکتر ایمان روغنی

دکتر ایمان روغنی

دکتر ایمان روغنی متخصص پوست و مو زیبایی لیزر هستند. ایشان عضو آکادمی متخصصین پوست آمریکا و اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران می‌باشند و همیشه در تلاش برای کسب فناوری‌های جدید و بروزرسانی اطلاعات خود می‌باشند و سفر‌های زیادی به کشورهای دیگر داشته و در سمینارها و کنگره‌های تخصصی پوست و مو از جمله EADV و IMCAS و… شرکت کرده‌اند.

خدمات:

 • کاشت مو
 • بوتاکس
 • تزریق ژل لب
 • بلفاروپلاستی
 • پاک کردن تتو

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، روبروی بیمارستان هاشمی نژاد، پلاک 54، ساختمان پزشکان سینا، طبقه 5

شماره تماس: 88655683-021

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

 • قبل از انجام بوتاکس باید هیچگونه آرایشی بر روی صورت خود نداشته باشید.
 • در صورتی که دارو‌های خاصی را مصرف می‌کنید قبل از تزریق بوتاکس به پزشکان مربوطه اطلاع دهید.
 • دو هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون و ضد التهابی خودداری کنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس تا چند روز از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • به مدت 2 ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز نکشید تا بوتاکس در پوستتان پخش نشود و تا چند روز در زمان استراحت سر خود را بالاتر از شانه نگه دارید.
 • از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و ورزش تا 24 ساعت خودداری کنید.
 • محل تزریق را لمس نکنید معمولا بعد از 15 تا 20 دقیقه جای تزریق خود به خود از بین می‌رود و در صورت داشتن تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • بعد از بوتاکس در پیشانی، از هد یا کلاه استفاده نکنید زیرا به عضله پیشانی فشار آورده و آن را به سمت پایین می‌کشد.
 • از انجام هر گونه عمل‌های زیبایی و هم‌چنین ماساژ، آرایش کردن تا مدتی خودداری کنید تا در محل تزریق بوتاکس عفونتی ایجاد نشود.

مخاطرات بوتاکس

عارضه در محل تزریق: ممکن است در محل تزریق بوتاکس در صورتی که توسط افراد غیر متخصص انجام شود عوارضی مانند: درد، کبودی و تورم در محل تزریق مشاهده شود و هم‌چنین واکنش آلرژیک به صورت ریزش اشک با تاری دید و دوبینی به صورت نادر اتفاق می‌افتد اما اکثر این عوارض موقتی است و بعد از چند روز رفع می‌شود.

خشکی چشم: وقتی بوتاکس را اطراف عضله‌های چشم تزریق می‌کنند در صورتی که نکات تخصصی در نظر گرفته نشود می‌تواند به عضلاتی که مسئول باز و بسته شدن پلک‌ها هستند، آسیب رسانده و چون فرد نمی تواند پلک‌های خود را کامل ببندد دچار خشکی چشم می‌شود که برای رفع آن می‌تواند از قطره‌ها و پمادهای چشمی استفاده کند.

افتادگی ابرو: برای تزریق بوتاکس باید از سوزن‌های نازک استفاده کرد تا به عمق پوست نفوذ نکند و اگر برای از بین رفتن چین و چروک بین دو ابرو از بوتاکس استفاده نادرست شود خطوط این بخش محو شده و به جای آن خطوط عمیقی روی پیشانی ایجاد می‌شود.

دو بینی: این عارضه بسیار نادر بوده و کمتر اتفاق می‌افتد با تزریق غیر اصولی بوتاکس چون ماهیچه اطراف چشم نمی‌توانند به طور یکنواخت کشیده شوند ممکن است چشم‌ها دچار دوبینی شود این عوارض بعد از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.

 مخاطرات بوتاکس

کاندیدای نامناسب تزریق بوتاکس

 • مصرف بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود، زیرا اثرات آن بر روی جنین یا نوزاد نامعلوم است.
 • افرادی که حساسیت شدیدی به دارو دارند نسبت به بوتاکس ممکن است حساسیت نشان دهند.
 • مبتلایان به ضعف سیستم ایمنی در معرض خطر عفونت‌های مرتبط با تزریق بوتاکس هستند.
 • بیماران قلبی و کلیوی و کسانی که اختلالات انعقاد خون دارند نمی‌توانند از بوتاکس استفاده کنند.
 • افراد مبتلا به ام‌اس نمی‌توانند از بوتاکس استفاده کنند. دلیل این محدودیت این است که بوتاکس معمولا حرکت عضلات را کنترل می‌کند و باعث مسدود کردن عملکرد اعصاب حرکتی می‌شود.

کلام آخر

بوتاکس یک درمان غیرجراحی می‌باشد که به دلیل توانایی آن در کاهش چین و چروک صورت محبوبیت قابل توجهی به دست آورده است و هم‌چنین می‌تواند برای درمان بیماری‌هایی مانند: میگرن مزمن، تعریق بیش از حد و اسپاسم عضلانی، لرزش دست و… استفاده شود. توجه داشته باشید مانند هر روش درمانی دیگر، قبل از انجام بوتاکس، مشورت با بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران امری ضروری است.

از شما عزیزان بسیار قدردانیم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین دکتر بوتاکس در شمال تهران را به شما معرفی کنیم و شما را با بوتاکس و نحوه انجام آن آشنا سازیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشم در صورت هر گونه نظر، انتقاد و پیشنهادی می‌توانید از طریق سایت تاپتنا آن را با ما درمیان بگذارید.

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا