پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین روانشناس کودک در تهران【سال1402】✔️ + لیست 10 تایی

در این مقاله قصد داریم 10مورد از بهترین روانشناس کودک در تهران را به شما عزیزان و والدین گرامی معرفی نماییم تا بتوانید در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و به درمان اختلالات شخصیتی و یا تربیت صحیح فرزند خود بپردازید. یکی از مهم ترین عوامل موفقیت فرد در آینده، تربیت صحیح او در دوران کودکی می باشد. عدم تربیت صحیح فرزندان در کودکی می تواند موجب بروز مشکلاتی مانند روابط اجتماعی ضعیف، اعتیاد، بی بند و باری و اختلالات شخصیتی همچون افسردگی شود که زندگی فرد را دچار اختلال کرده و آرامش او را بر هم می زند. پس اگر شما نیز جهت بهبود وضعیت روحی و یا آگاهی از تربیت صحیح فرزند خود به دنبال بهترین روانشناس کودک در ایران می باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

روانشناس کودک کیست؟

روانشناسان کودک افرادی هستند که در رشته روانشناسی تحصیل نموده اند و در این حوزه تبحر دارند. این افراد قادر هستند که اختلالات شخصیتی مختلف مانند بیش فعالی و اختلالات موجود در یادگیری کودک شما را تشخیص دهند و با روش هایی نوین مانند هنر درمانی و یا بازی درمانی، به درمان آن در کوتاه ترین زمان ممکن بپردازند. شما والدین هنگام مراجعه به بهترین روانشناس کودک در تهران، مواردی مانند نحوه صحیح فرزند پروری، بالا بردن اعتماد به نفس و خلاقیت در کودکان و تشخیص و پرورش دادن استعداد کودک خود را آموزش خواهید دید و موجب رقم زدن آینده ای درخشان برای کودک خود خواهید شد.

در واقع روانشناسان کودک به والدین می آموزند که در برخورد با رویداد های مختلف، سنجیده و عقلانی عمل نمایند و با رفتار های احساسی، به تربیت فرزند خود لطمه ای وارد نکنند. اگر شما نیز تصمیم به فرزند آوری دارید می بایست در گام نخست، نحوه صحیح تربیت او را بیاموزید تا بتوانید شخصیتی موفق و پیروز از او ساخته و آینده ای درخشان برایش رقم زنید. شما والدین با مراجعه به بهترین روانشناس کودک در تهران می توانید چگونگی ابراز علاقه و عشق یا محبت به صورت اصولی به فرزند خود را بیاموزید و از به وجود آمدن اختلالاتی مانند کمبود محبت و در نتیجه آن بیش فعالی، جلوگیری نمایید.

مشکلاتی که روانشناس کودک درمان می کند، عبارتنداز:

❤️ اختلالات خوابخواب نامنظم و بی قراری های بی مورد کودک
⭐عصبی بودن کودکرفتارهای تند خو و عصبی بودن کودک
✅ اختلالات غذاییپرخوری و یا کم خوری های مکرر در کودک
⭐ اختلالات بیش فعالینا آرامی و نداشتن تمرکز کافی در مسائل مختلف

ویژگی های بهترین روانشناس کودک در تهران

شهر تهران یکی از بزرگ ترین شهرهای ایران می باشد که در سراسر آن، پزشکان روانشناس بسیاری وجود دارند که در رشته روانشناسی کودک تحصیل نموده اند و در حال فعالیت در این حوزه می باشند. اما بهترین روانشناس کودک می بایست دارای ویژگی هایی باشد که او را از تمامی پزشکان متخصص در این زمینه متمایز ساخته و والدین را مجاب سازد که برای تربیت صحیح و به موقع کودکان خود، به او مراجعه نمایند. از مهم ترین ویژگی های بهترین روانشناس کودک در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشک منتخب شما می بایست قادر به برقراری ارتباطی قوی با فرزند شما باشد و به وسیله این ارتباط بتواند روش های درمانی خود را به راحتی روی کودک شما پیاده سازی کند.
 • بهترین روانشناس کودک در تهران می بایست قادر باشد که برترین و جدید ترین روش های درمان اختلالات شخصیتی کودکان را، جهت درمان آن ها برای کودک شما استفاده نماید.
 • بهترین روانشناس کودک در تهران می بایست مدارک تحصیلی خود در حوزه روانشناسی و درجات علمی زمینه ی روانشناسی کودک را، از معتبر ترین مراکز و دانشگاه ها کسب نموده باشد.
 • پزشک منتخب شما می‌ بایست دارای تجربه و تخصص بالایی در زمینه تشخیص و درمان زود هنگام اختلالات گوناگون روانی و شخصیتی کودکان باشد و آینده فرزند شما را تضمین نماید.
 • بهترین روانشناس کودک می بایست در برترین و امن ترین مرکز های روانشناسی کشور مشغول به ارائه خدمات مختلف در زمینه تربیت صحیح کودکان باشد و قیمت های مناسبی را برای ارائه خدمات خود در نظر بگیرد.
 • بهترین روانشناس کودک در تهران می بایست آموزش های مفیدی را در زمینه تربیت صحیح فرزندان از بدو تولد تا سن 6 سالگی در اختیار والدین قرار دهد.
ویژگی های بهترین روانشناس کودک در تهران

همچنین اگر فرزند شما دارای علائم مانند عدم تمرکز و سایر علائم ابتلا به بیش فعالی می باشد می توانید به بهترین دکتر بیش فعالی در تهران مراجعه کنید و در هر نقطه ای از شهر تهران که ساکن هستید، به درمان این اختلال در کودک خود بپردازید.

شیوه کار روانشناس کودک

روانشناس کودک بر اساس 4 مرحله ارزیابی و تشخیص، مداخله، پیشگیری و مشاوره فعالیت خود را انجام می دهد؛ البته در هر یک از این مراحل ذکر شده، متناسب با شرایط فرزند شما روش های خاصی را نیز در پیش می گیرد؛ حرفه روانشناسی کودک یکی از جذاب ترین مشاغل برای فردی است که قصد دارد با بچه هایی آرام ارتباط بهتری برقرار کند و از شغلش لذت می برد.

تشخیص ماهیت مشکلات کودک: از همان ابتدای کار روانشناسی کودک، باید روانشناس بداند کودک در چه زمینه ای نیاز به کمک روانشناس دارد؛ همچنین باید به ماهیت مشکلاتی که کودک دارد نیز پی ببرد و متوجه شد که کودک چه مدت با این مشکل دست و پنجه نرم کرده است.

در این مرحله از شیوه کار یک روانپزشک، او باید درخواست کمک از والدین، معلمان، روانشناسان مدرسه و … کند تا بتواند به یک درک درست و صحیح برسد؛ اندازه گیری و شناسایی این نوع از اختلالات کودکان به وسیله مصاحبه، مشاهده و بررسی کردن رفتار کودک و تست های روانشناختی انجام می گیرد.

مداخله و ارائه راه حل جهت حل کردن مشکلات کودک: یک روانشناس کودک بعد از شناسایی کردن هر یک از مشکلات کودک، روش هایی را جهت بهبود یافتن مشکل کودک ارائه می کند؛ این راهکارهای گذشته در حیطه بازی درمانی، رفتار درمانی، آموزش و مدیریت آموزشی، خانواده درمانی، دارودرمانی و … صورت می گیرند.

پیشگیری از بروز مشکلات شدیدتر: روانشناسان کودک علاقه مند به پیشگیری از مشکلات بزرگتر و شناسایی و درمان این اختلالات قبل از خارج شدن از کنترل هستند؛ در این حیطه روانشناس می تواند برنامه های اصلی جهت اطلاع رسانی و درمان آن ها تدوین نماید.

روانشناس کودک کیست؟

10 تا از بهترین روانشناس کودک در تهران را بشناسید!

دکتر رویا دیده ور

دکتر رویا دیده ور

_عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره

_ دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی
_ عضو انجمن روانشناسی ایران

_ عضو انجمن روانشناسی آمریکا(APA)

_ عضو دپارتمان تخصصی طرحواره درمانی

_ سهام دار و عضو هیئت مدیره موسسه روانشناسی سلامت آفرین

_ مولف :کتاب طرحواره های مثبت و کتاب پرسشنامه طرحواره مثبت

_مترجم کتاب : درمان اختلال اضطراب فراگیر

_ گذراندن دوره های متعدد تخصصی روانشناسی از جمله:
_ طرحواره درمانی
_ روان درمانی
_فرزندپروری مبتنی بر طرحواره
_ درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد
_ درمان شناختی رفتاری اضطراب امتحان
_ درمان شناختی رفتاری پنیک و آگورافوبیا
_ درمان شناختی رفتاری افسردگی
_ درمان شناختی رفتاری وسواسی جبری
_ درمان شناختی رفتاری اضطراب اجتماعی
_ درمان شناختی رفتاری استرس پس از سانحه
_ درمان شناختی رفتاری استرس پس از سانحه
_ درمان شناختی رفتاری اضطراب فرگیر
_ مشاوره ازدواج
_ مشاوره و درمان شکست عاطفی
_ زوج درمانی شناختی رفتاری
_ مشاوره و درمان خیانت و پیمان شکنی زناشویی
_آموزش مدیریت والدینی (PMT) : شیوه های فرزند پروری
_خانواده درمانی ساختاری
_روان درمانی شخصیت مرزی
_ تنظیم هیجان
_ روان درمانی نوجوان
_ آسیب شناسی شخصیت
_ مهارت آموزی

_ مدرس کارگاههای روانشناختی
_ پژوهشگر / محقق روانشناسی
رویکرد درمانی:
_ طرحواره درمانی (ST)
_ شناختی – رفتاری (CBT)
_ درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT)

آدرس: تهران – سعادت آباد – بالاتر از میدان کتاب – خیابان ایثارگران شمالی – خیابان امامزاده داوود – پارک سمیه – ساختمان کوثر – طبقه ۲ – مرکز روانشناسی سلامت آفرین

شماره تماس:

۰۲۱-۲۲۱۱۶۳۶۵

۰۹۲۲۳۱۲۷۹۷۳

دکتر آمنه دقیقی

دکتر آمنه دقیقی

دکتر آمنه دقیقی کارشناس ارشد در رشته روانشناسی کودک و نوجوان می باشد که با ارائه مشاوره های ارزشمند خود در زمینه تربیت کودکان، توانسته است عمان بهترین روانشناس کودک در تهران را به خود اختصاص دهد. دکتر دقیقی مدرس دانشگاه در تهران می باشد و همچنین پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان و درمانگر اختلالات شخصیتی در کودکان است.

دکتر آمنه دقیقی همواره با تشخیص های به موقع خود در زمینه اختلالات کودکان توانسته است کمک به سزایی را در زمینه درمان آن‌ ها نماید و آینده آن ها را زیباتر سازد. تمامی شما عزیزانی که به دنبال بهترین روانشناس کودک در تهران برای فرزند خود می باشید می توانید به دکتر دقیقی مراجعه نمایید و فرزند خود را با خیالی آسوده به او بسپارید.

خدمات :

 • پیشگیری و تشخیص یا درمان اختلالات کودک و نوجوان
 • هنر درمانی
 • رفتار درمانی
 • آگاهی‌ بخشی نوجوانان
 • آگاهی‌ دهی بلوغ

آدرس: تهران، ضلع شمالی مترو صادقیه، نبش کوچه هفتم، ساختمان آریا، طبقه ۱، واحد ۳

شماره تماس: 02144076379

دکتر شکیبا قدس

دکتر شکیبا قدس

دکتر شکیبا قدس کارشناسی خود را در رشته روانشناسی بالینی و از دانشگاه پزشکی تهران کسب نموده است. وی پس از اخذ مدرک کارشناسی خود اقدام به دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته روانشناسی تربیتی از دانشگاه علوم تحقیقات نموده است و هم اکنون به عنوان روانشناس کودک مشغول به ارائه خدمات می باشد. دکتر شکیبا قدس اولین فعالیت رسمی خود را در زمینه مشاوره کودک در سال ۱۳۹۶ و در خانه مشاوره تهران آغاز نمود و توانست با خدمات با کیفیت و ارزشمند خود عنوان بهترین روانشناس کودک در تهران را به خود اختصاص دهد.

دکتر قدس مجلات بسیاری را در زمینه تربیت کودکان تالیف نموده است که شما عزیزان می توانید جهت آگاهی از تربیت صحیح فرزند خود به مطالعه آن ها بپردازید. وی هم اکنون به عنوان روان درمانگر مشغول به ارائه خدمات به کودکان می باشد که شما والدین می توانید به صورت مجازی نیز از خدمات ارزشمند او بهره مند شوید.

خدمات :

 • درمان انواع اختلالات کودکان
 • درمان افسردگی و پرخاشگری
 • رفع اضطراب در کودکان و نوجوانان
 • درمان بیش فعالی
 • درمان هراس بی دلیل

آدرس: سعادت آباد، علامه شمالی، کوچه ۱۶ غربی، پلاک ۲۴

شماره تماس: 09376687226

دکتر زهره اسماعیل زاده

دکتر زهره اسماعیل زاده

دکتر زهره اسماعیل زاده در سال ۱۳۷۲ اقدام به دریافت مدرک کارشناسی خود را در رشته روانشناسی بالینی نمود. وی پس از آن، کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۳۸۰ و در رشته روانشناسی تربیتی گذراند و با انتخاب رشته تربیت کودک و نوجوان توانست درجه دکترای خود را از دانشگاه علوم تحقیقات کسب نماید. دکتر اسماعیل زاده پس از اتمام تحصیلات خود، به عنوان استادیار دانشگاه آزاد، مشغول به ارائه خدمات شد و هم اکنون عضو نظام روانشناسی و مشاوره کشور نیز می باشد.

او سمینار های مختلفی را در زمینه ارائه خدمات آموزشی خود را برگزار نموده است و سابقه شرکت در برنامه رادیویی، رادیو سلامت را در سال ۱۳۸۴ نیز دارا می باشد. دکتر اسماعیل زاده از سال ۱۳۷۹ تا کنون توانسته است بیش از پنج هزار پرونده مشاوره کودک را با موفقیت به اتمام رساند و خود را به عنوان بهترین روانشناس کودک در تهران محبوب سازد. هم اکنون شما عزیزان می توانید جهت برخورداری از خدمات با ارزشمند او به مطب وی مراجعه نمایید.

خدمات :

 • درمان اختلالات رفتاری کودکان
 • رفع مشکلات رفتاری نوجوانان
 • برقراری ارتباط نوجوان و والدین
 • کمک فکری به نوجوانان
 • نحوه تربیت صحیح کودک از زمان تولد
 • درمان اضطراب و افسردگی
 • درمان وسواس
 • درمان اختلالات یادگیری

آدرس: تهران، شمیرانات، خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه حافظی، پلاک ۱۹، واحد ۱

شماره تماس: 02122697510

دکتر کاوه مقدم

دکتر کاوه مقدم

دکتر کاوه مقدم متخصص روانشناسی کودک و نوجوان می باشد که با ارائه خدمات روانشناسی خود در حوزه تربیت کودک و درمان اختلالات نوجوانی توانسته است عنوان بهترین روانشناس کودک در تهران را به خود اختصاص دهد. وی هم اکنون قادر به تشخیص و درمان انواع اختلالات مانند اوتیسم و بیش فعالی در کودکان می باشد و با ارائه راه حل هایی مانند هنر درمانی قادر به درمان هرچه بهتر این اختلالات است. هم اکنون می توانید با مراجعه به دکتر کاوه مقدم، آینده درخشان را برای کودک خود به ارمغان آورده و اختلالات شخصیتی او را درمان نمایید.

خدمات :

 • تشخیص و درمان مشکلات رفتاری در کودک
 • تشخیص و درمان مشکلات گفتاری در کودک
 • درمان مشکلات اعتماد به نفس کودکان
 • درمان اختلال اوتیسم و بیش فعالی
 • درمان فلج مغزی و عقب ماندگی ذهنی
 • هنر درمانی و موسیقی درمانی

آدرس: تهران، شریعتی، خیابان زیبا، پلاک ۱۳۴

شماره تماس: 02144225566

دکتر لیلا جبلی

دکتر لیلا جبلی

دکتر لیلا جبلی روانشناس و مشاور کودک می باشد که توانسته با مشاوره‌ های ارزشمند خود بسیاری از اختلالات شخصیتی را در کودکان درمان کرده و آینده ای زیبا تر را برایشان رقم زند. دکتر جبلی دارای علم روانشناسی بالایی در حوزه تربیت کودک می باشد و انواع مشکلات روحی و روانی کودک شما را با جدید ترین شیوه های روانشناسی روز دنیا درمان خواهد کرد. هم اکنون شما عزیزان می توانید با مراجعه به او، تمامی اختلالات کودک خود را شناسایی کرده و به درمان آن ها بپردازید.

خدمات :

 • روانشناسی کودک و نوجوان
 • مشاوره ازدواج و خانواده
 • زوج درمانی و مشاوره فردی
 • استعدادیابی کودکان
 • درمان اضطراب و افسردگی کودکان
 • مشاوره طلاق و خیانت همسر

آدرس: تهران، ونک، جردن جنوبی، خیابان نوزدهم، پلاک ۱۲، طبقه پنجم، واحد ۱۷

شماره تماس: 02188881984

دکتر مونا اسبقی

دکتر مونا اسبقی

دکتر مونا اسبقی نیز یکی دیگر از بهترین روانشناس کودک در تهران می باشد که فارغ التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه تهران است. وی مهارت های بالایی در درمان های فردی بزرگسالان، مشاوره تخصصی نوجوانان و مشاوره تخصصی کودکان را دارا می باشد و قادر است با تبحر خود در علم روانپزشکی و روانشناسی، بسیاری از اختلالات کودک شما مانند لجبازی و یا اضطراب و افسردگی را شناسایی کرده و با روش هایی کارآمد به درمان آن ها بپردازد. هم اکنون می توانید با مراجعه به دکتر اسبقی و استفاده از فنون درمانی نوین او در روانشناسی کودک، به تشخیص و درمان اختلالات کودک خود بپردازید.

خدمات :

 • مشاوره فرزند پروری
 • برگزاری کلاس های آشنایی والدین با الزامات سن بلوغ
 • پیشگیری از رفتار پرخطر نوجوانان و کودکان
 • کلاس های والد و کودک مخصوص کودکان ۳ تا ۶ سال
 • درمان بیش فعالی و عدم تمرکز
 • درمان اختلال یادگیری و لجبازی

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز، کوچه حسینیه، ساختمان پزشکان نرگس، طبقه چهارم، واحد ۲۴

شماره تماس: 02122795703

دکتر رامین علوی نژاد

دکتر رامین علوی نژاد

دکتر رامین علوی نژاد دکترای تخصصی خود را در رشته روانشناسی کسب کرده است و هم اکنون عضو انجمن روانشناسی آمریکا نیز می باشد و از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را در حوزه روانشناسی کودک آغاز نموده است. او با مشاوره های کاربردی خود توانسته است بسیاری از اختلالات شخصیتی کودکان مانند اوتیسم و یا بیش فعالی را شناسایی کرده و به درمان آن ها بپردازد. دکتر علوی نژاد دوره های تخصصی خود را نیز در اروپا گذرانده است و عضو سازمان نظام روانشناسی نیز می باشد.

خدمات :

 • روان درمانی اختلالات روانشناختی
 • درمان وسواس و افسردگی
 • درمان اضطراب
 • مشاور خانواده
 • زوج درمانی
 • مشاوره کودک و نوجوان

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک ۱۲۹، طبقه دوم، واحد ۲۰۵

شماره تماس: 02126746143

دکتر بهروز جلیلی فرشی

دکتر بهروز جلیلی فرشی

دکتر بهروز جلیلی فرشی متخصص کودک و فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان می باشد که در زمینه درمان انواع اختلالات شخصیتی کودکان فعالیت نموده است. او جزء بهترین روانشناس کودک در تهران محسوب می شود که می توانید با مراجعه به او، تمامی مشکلات و اختلالات کودک و نوجوان خود را شناسایی کرده و به درمان آن بپردازید.

خدمات :

 • روانشناسی کودک و نوجوان
 • درمان استرس و اضطراب
 • بازی درمانی و گفتار درمانی
 • درمان بیش فعالی و اوتیسم
 • درمان عقب ماندگی ذهنی

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، کوی شهید شکر آبی، روبروی پمپ بنزین، شماره ۱۶

شماره تماس: 02188419858

دکتر سعیده فرید

دکتر سعیده فرید

دکتر سعیده فرید مدرک دکترای خود را در زمینه روانشناسی دریافت نموده است و از بهترین روانشناس کودک در تهران محسوب می شود. دکتر فرید جهت ارائه خدمات روانشناسی خود همواره بهترین قیمت ها را برای مراجعین خود در نظر گرفته است که این مورد از دلایل محبوبیت دکتر سعیده فرید در بین مراجعان خود می باشد. کیفیت بالای مشاوره های دکتر فرید نیز از دلایل رضایت بالای مراجعانش می باشد. تمامی شما عزیزان هم اکنون می توانید با مراجعه به مطب روانشناسی دکتر فرید، اختلالات کودک خود را شناسایی کرده و از آسیب هایی که در بزرگسالی برای او پیش خواهد آورد جلوگیری نمایید.

خدمات :

 • روانشناسی بالینی و فردی
 • مشاور خانواده و ازدواج
 • روانشناسی کودک و نوجوان
 • درمان بیش فعالی و اوتیسم کودکان
 • درمان اضطراب و افسردگی
 • درمان وسواس

آدرس: تهران، بالاتر از میدان پونک، نبش بلوار امام حسن، ساختمان پاسارگاد، پلاک ۳۳۳، واحد ۱۶

شماره تماس: 02191022040

موارد آموزشی توسط بهترین روانشناس کودک در تهران

یکی از اصلی ترین وظایف والدین پیش از فرزند آوری، آگاهی از نحوه تربیت فرزندان می باشد. در واقع تمامی شما والدین می بایست جهت آگاهی از نحوه صحیح تربیت فرزند خود و یا پیشگیری و تشخیص اختلالات مهم شخصیتی مانند بیش فعالی و یا اوتیسم، به بهترین روانشناس کودک در تهران مراجعه نمایید و با بهره مندی از مشاوره های کاربردی او، آینده ای درخشان را برای کودک خود به ارمغان آورید.

روانشناسان کودک می توانند با علم بالای خود در زمینه روانشناسی کودک، مسیر فرزند آوری تا فرزند پروری را برای والدین آسان و هموار سازند و کودکی با آینده درخشان برای آن ها به ارمغان آورند. از مهم ترین مواردی که پس از مراجعه به بهترین روانشناس کودک در تهران خواهید آموخت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما والدین گرامی خواهید آموخت که کودک خود را پس از انجام کارهای ناپسند و یا شیطنت های کودکانه، چگونه جریمه کنید و برای او محدودیت ایجاد نمایید که منجر به لجبازی کودکتان نشود و موجب ترک عادت های بد کودک شود.
 • پس از مراجعه به بهترین روانشناس کودک در تهران، والدین خواهند آموخت که چگونه به صحبت ها و درد و دل های کودک خود گوش دهند و با او مانند دوستی نزدیک رفتار نمایند تا کودکشان را از دوستی با افراد ناباب بی نیاز سازند.
 • شما والدین با مراجعه به افراد متخصص در زمینه تربیت کودکتان، نحوه برخورد با مسائل روزمره زندگی خود مانند صبحانه نخوردن کودک و یا بی نظمی او را خواهید آموخت.
 • شما عزیزان می توانید با مراجعه به این افراد، روش هایی کارآمد و صحیح را جهت آرام کردن فرزند خود هنگام گریه و یا پرتاب کردن اشیا به سمت دیوار و افراد را بیاموزید و آن ها را در موقعیت های مناسب پیاده سازی نمایید.
 •  تمامی والدین می توانند جهت رفع اختلالات شخصیتی مانند دروغ گفتن کودک، پرخاشگری بی دلیل و اختلالات یادگیری او، به بهترین روانشناس کودک در تهران مراجعه نمایید و از خدمات ارزشمند او بهره مند شوید.
موارد آموزشی توسط بهترین روانشناس کودک در تهران

حوزه های اصلی روانشناسی کودک

علم روانشناسی کودک دارای حوزه هایی می باشد که از مهم ترین شاخصه های رشد جسمی و عاطفی در کودک می باشند. از مهم ترین حوزه های اصلی روانشناسی کودک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

رشد عاطفی و اجتماعی: آغاز رشد عاطفی در کودکان با ماسائلی مانند تغییر در نحوه بروز احساسات اصلی فرد همچون شادی، تنفر، غم و یا خوشحالی می باشد. کودکان در سنسن مختلف و پس از طی کردن رشد عاطفی خود می تواند احساسات عمیق تر و اصلی مانند احساس اعتماد به نفس و یا پشمانی و کمبود محبت را درک نمایند.

در طرف دیگر، رشد اجتماعی ریشه در برخورد کودک با اطرافیان و توانایی او در برقراری ارتباط با اطرافیان خود دارد که می تواند منجر به بهبود رشد ارزش ها در کودک شود. رشد عاطفی از اصلی ترین نیاز های کودک است که در واقع با رشد اجتماعی او ارتباطی مستقیم داشته به یکدیگر وابسته می باشند. با توجه به تحقیقاتی که در حوزه روانشناسی کودک انجام شده است، کودکانی که از نظر عاطفی تامین شوند، می توانند روابط اجتماعی بهتری با اطرافیان و هم سن و سالان خود برقرار نمایند.

رشد جسمی: رشد جسمی کودکان در سن خاصی از تولد تا بزرگسالی ادامه خواهد یافت و روند معمولی را طی خواهد کرد. کودکان در سنین تعیین شده ای شروع به راه رفتن و یا رشد قدی می نمایند که ممکن است در برخی از آن ها به اندازه چند ماه دیر تر و یا زودتر این اتفاقات رخ دهد. اما مواردی خاص نیز وجود دارد که در آن، رشد کودکان نسبت به سایر هم سن و سالان خود کند تر می باشد و نرمال نخواهد بود. در این موارد والدین می بایست هر چه سریع تر به متخصصان اطفال مراجعه نمایند. در این میان نیز روانشناس کودک وظیفه دارد که ناهنجاری های مربوط به رشد جسمی کودک شما را تشخیص دهد و شما را به سوی پزشکانی متخصص جهت درمان آن سوق دهد.

توسعه شناختی: رشد شناختی کودکان از تغییر در فرآیند یادگیری فکری و فرآیند فکری کودکان از بدو تولد تا ۶ سالگی آغاز خواهد شد و نقش مهمی را در آینده او ایفا خواهد کرد. کودکان پس از طی نمودن رشد خود در حوزه شناختی می توانند برخی از فرآیند ها مانند حل مسائل مختلف، درک اتفاق های اطراف خود و یادگیری زبان مادرزادی خود را بهتر از پیش انجام دهند. تمامی موارد قید شده به تربیت صحیح بستگی دارد و  با مراجعه به بهترین روانشناس کودک در تهران می توانید فرآیند طی شدن آن را در مسیری هموار تر انداخته و موجب رشد شناختی هرچه بیشتر فرزند خود شوید.

کلام آخر

آگاهی لازم در خصوص تربیت صحیح فرزند یکی از مسائل مهمی می باشد که می بایست حتی پیش از فرزند آوری به آن توجه شود. بهترین روانشناس کودک در تهران نیز می تواند نحوه صحیح تربیت فرزند را به صوت کامل به والدین آموزش دهد. در این مقاله سعی داشتیم که ده مورد از بهترین روانشناس کودک در تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید. امیدوار هستیم که این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و انتقادات تان را از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

لازم به ذکر است، در صورتی که شما کاربران عزیز، قصد انجام خدمات زیبایی را دارید، می توانید به بخش جراحی و زیبایی در سایت ما مراجعه نمایید و از طریق لیست پزشکان ارائه شده به اهداف زیبایی خود دست یابید.

 آیا ممکن است ترتیب تولد کودکان بر سرعت یا تاخیر در صحبت تاثیر بگذارد؟

هیچ مدرکی دال بر تاخیر گویش در بچه های کوچکتر خانواده وجود ندارد. هر چند ترتیب تولد، احتمالاً محیط های مختلف و متفاوتی را برای یادگیری زبان برای هر کودک ایجاد می کند.

معمولاً از چه سنی کودکان از گفتن یک کلمه به دو کلمه می رسند؟

اکثر کودکان بین ۱۸ تا ۲۴ ماهگی شروع به ترکیب کلمات می کنند. 

اختلال بیش فعالی در پسران بیشتر است یا دختران؟

به توجه به تحقیقات صورت گرفته، میزان شیوع بیش فعالی در پسران ۲ تا ۹ برابر بیشتر دخترها می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا