کسب و کار

بهترین کافی شاپ های تهران【سال1402】❤️ + لیست۱۰تایی

ما در این مطلب می خواهیم بهترین کافی شاپ های تهران را به شما معرفی کنیم و راجع به ویژگی های آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم‌. کافه های تهران یکی از بهترین نقاط پایتخت برای قرارهای دونفره، دوستانه و خانوادگی محسوب می شوند که در فضای روباز و روف گاردن یا فضاهای سرپوشیده پذیرای مشتریان هستند.

تهران به عنوان پایتخت کشور رستوران ها و کافه های متعدد و متنوعی دارد که شامل کافه های کلاسیک و رو باز می شود. در حقیقت، کافه گردی و یافتن جای دنج برای استراحت قرارهای دوستانه یا کاری، برگزاری جشن تولد و سالگردها یکی از جذاب ترین کارها در میان نسل جوان است. به همین دلیل محیط کافه، تنوع منو، کیفیت غذا و نوشیدنی اهمیت بالایی برای مخاطبان کافه گرد دارد.

کافه های روباز علاقه مندان خود را پیدا کرده است؛ چرا که به واسطه زندگی آپارتمان نشینی، پایتخت‌نشینان هر از گاهی ترجیح می‌دهند که برای لحظاتی از فضای بسته فاصله بگیرند و در فضای باز و قدیمی برخی کافه ها خوش بگذرانند. در هوای گرم یا سرد سال کافه های کلاسیک اولویت پیدا می‌کنند و جذابیت شان دو چندان می‌شود. ما برای شما لیست بهترین کافی شاپ های تهران در مناطق گوناگون را آماده کردیم تا اگر شما هم مثل ما به کافه گردی علاقه دارید راحت تر بتوانید یک کافه دنج برای خودتان پیدا کنید. بنابراین با ما و لیست معرفی بهترین کافی شاپ های تهران، همراه با آدرس بهترین کافی شاپ های تهران که شاید نام چند تا از آن ها هم برایتان جدید باشد، همراه باشید.

بهترین کافی شاپ های تهران

ویژگی های بهترین کافی شاپ در تهران

پاکیزگی در کافی شاپ

مطمئناً اکثر ما تمیز بودن را به عنوان یک معیار ضروری در انتخاب یک کافی شاپ می‌دانیم و این قابل درک است که چرا پاکیزگی در انتخاب یک فضای مرتبط با خوردن و آشامیدن و ضروری است. بنابراین، یک دلیل خوب وجود دارد که چرا الزامات قانونی سخت گیرانه برای استانداردهای بهداشتی در این نوع مکان‌ها وجود دارد. استفاده از ابزار و موادی با قابلیت تمیز کردن آسان و موادی که به طور موثر می توانند لکه های اجتناب ناپذیر و تصادفی را به راحتی بزدایند و برای استفاده مکرر طراحی به خصوص شده‌اند. در طراحی فضای کافی شاپ علاوه بر مراقبت مداوم مدیریت و پرسنل برای پاکیزگی به شما کمک می کند تا کافی شاپ تمیز و پاکیزه داشته باشید.

عطر و رایحه در کافی شاپ

تقریباً یک واقعیت مهم زمانی که ما در مورد یک کافی شاپ صحبت می کنیم، این است که اولین ارتباط طبیعی یک کافی شاپ با آنچه که ما انتظار داریم با آن مواجه شویم، عطر قهوه است. بنابراین تعبیه یک سیستم تهویه که به طور خاص برای استفاده از این عطر در فضای کافی شاپ طراحی شده است مطمئناً به شما کمک می کند تعداد سفارش های مشتریان خود را افزایش دهید و در صورتی که برخی از جریان هوای خوش عطر به سمت خارج هدایت شود، مشتریان بیشتری را نیز دریافت می کنید.

نورپردازی در کافی شاپ

به نظر می رسد سیستم روشنایی مهم‌ترین مورد در لیست مواردی است که افراد در مورد ویژگی های یک کافی شاپ خوب به ذهنشان می رسد و از آن جالب تر این است که کافی شاپ های امروزی مکانی محبوب برای مطالعه و کار هستند و این به این دلیل است که این نوع کسب و کار تبدیل به نوع خاصی است فضای اجتماعی شده است که به همین خاطر ارائه نورپردازی مناسب به مشتریان، استفاده از منابع نور طبیعی، ایجاد فضای دوستانه و همچنین استفاده از اشیا و نورپردازی تکمیلی که دارای ویژگی‌های بازتابی مناسب هستند، بسیار مهم است.

قابلیت دسترسی به اینترنت با سرعت بالا

بسیاری از افراد علاقه‌مندند که زمانی از روز را در مکانی دنج و آرام دور از خانه و محیط کار بگذرانند. امروزه با گسترش روز افزون دنیای آنلاین بسیاری از تجارت ها و امور روزانه از طریق آنلاین و حتی گوشی های تلفن صورت می پذیرد. مشاهدات نشان می‌دهد که افراد تمایل دارند زمان خود را در مکانی بگذرانند که در آن راحت هستند و می توانند در کنار صرف قهوه و یا وعده غذایی به پیگیری امور روزانه خود بپردازند. هنوز هم مشاهده می‌شود که کافه های بسیار زیادی قابلیت دسترسی به اینترنت را ندارند و آن دسته‌ای هم که این قابلیت را دارند اکثراً از سرعت اتصال بالایی برای همه مشتریان برخوردار نیستند.

قهوه عالی

قهوه طعم و مزه فوق‌العاده‌ای دارد و از تنوع بالایی برخوردار است. بنابراین قهوه‌ای که برخی از کافی شاپ ها ارائه می دهند می توانند طعم به یادماندنی داشته باشد و باعث می شود که مشتریان دائمی زیادی به آنجا رجوع پیدا کنند. همچنین نوع دانه های قهوه در تعیین نتیجه نهایی بسیار کمک می کند. تولید قهوه خوب نیز احتیاج به تفت و آسیاب شدن دارد.

دید خوب در کافی شاپ

آخرین مسئله مهم طراحی در پنج نکته گفته شده ما وجود دید کافی و منظره خوب در کافی شاپ است. در حالت ایده آل بهتر است که حداقل برخی از مشتریان به نمای خارجی اشراف داشته باشند و بتوانند به فضای بیرون از کافی‌شاپ نگاه کنند و به آنچه در اطراف کافی‌شاپ اتفاق می افتد، آگاهی داشته باشند و ترجیحاً بهتر است که این فضا بخشی از طبیعت یا محیطی با نور طبیعی باشد.

کافه جریان دکترحسابی

کافه جریان دکترحسابی

کافه جریان دکتر حسابی که جزء بهترین کافی شاپ های تهران است، داخل باغ موزه هنر ایرانی واقع در خیابان فرشته تهران قرار دارد. وقتی وارد باغ می شوید فضای سرسبز و مطبوع با انرژی مثبتش به شما خوش آمد می گوید. اندکی که در باغ قدم می زنید می توانید کافه جریان را مشاهده کنید. ابتدا که وارد قسمت سرپوشیده کافه می‌شوید، دکوراسیون و تابلوهای عجیبی را می بینید که فضای آنجا را برای عکاسی بسیار جالب کرده است. سپس کمی جلوتر، وارد حیاط بزرگی می شوید که عمارتی زیبا در انتها همانند تابلوی نقاشی آن را مزین کرده است.

ویژگی های کافه

 • کافه جریان محیط بسیار شیک و در عین حال دوستانه و دنجی برای ملاقات های شما دارد، نوشیدنی های سرد و گرم و منوی لذیذ آن باعث شده که نام کافه جریان جزء اسامی بهترین کافی شاپ های تهران به شمار می رود.
 • این کافی شاپ پارکینگ اختصاصی ندارد اما اطراف باغ موزه می توانید جای پارک مناسبی برای خود پیدا کنید.
 • این کافی شاپ در نزدیکی باغ فردوس و میدان تجریش قرار دارد بنابراین از متروی تجریش تا آنجا فاصله زیادی نیست.
 • برای رفتن به این کافه نیاز به رزرو نیست اما می توانید در روزهای تعطیل برای راحتی خود میز مد نظرتان را رزرو کنید.
 • این کافه غذای بیرون بر و اینترنت نیز دارد.

آدرس: تهران، خیابان فرشته، خیابان بوسنی هرزگوین، خیابان دکتر حسابی، باغ موزه هنر ایرانی

تلفن: ۰۲۱۲۲۲۱۳۷۰۵

کافه خانه یرما

کافه خانه یرما

کافه خانه یرما از آن دسته کافه هاست که محیط متفاوت و دکوراسیون زیبایش در عکس ها مشتریان را به خود جذب می‌کند. ولی مشتریان پس از رفتن به آنجا با مکانی فراتر از یک کافه روبرو می شوند. شاید به همین دلیل است که نام این کافه خانه یرما است چون رفتار پرسنل و محیط گرم و صمیمی کافه دقیقاً حس خانه را به آدم می‌دهد‌. به همین دلیل این کافه یکی از بهترین کافی شاپ های تهران محسوب می‌شود.

ویژگی های کافه

 • کافه خانه یرما در مرکز شهر و در دل یک خانه قدیمی در یک کوچه باریک قرار دارد این کافه پارکینگ اختصاصی ندارد و شما می توانید از متروی شهدا هفت تیر برای رفتن به آنجا استفاده کنید.
 • تنوع غذا در منوی این کافه زیاد نیست ولی خب قیمت ها نسبتا متعادل است. در این کافه صبحانه از ساعت ۸ صبح سرو می شود.
 • سرویس دهی در حیاط کافه هم صورت می پذیرد برای همین این کافه برای افرادی که تمایل به استعمال دخانیات دارند مناسب است.

آدرس: خیابان کریم خان، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک ۱۵

تلفن: ۰۲۱۸۸۹۰۶۵۹۵

کافه دربار

کافه دربار

در همان حوالی خانه یرما، خانه قدیمی دیگری هست که آن هم به کافه تبدیل شده است. کافه دربار، با آن ورودی جذابش  که شما را به یاد تونل زمان می‌اندازد، جزو کافه هایی است که آنقدری که سزاوارش است به آن توجه نشده است. کافه دربار و محیط دنج و جذابش در لیست بهترین کافی شاپ های تهران قرار دارد.

این کافه همه روزه از ساعت ۲ ظهر تا ۱۰:۳ شب آماده پذیرایی از مهمانان است. آخر هفته ها نیز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۱ شب سرویس دهی دارند. فضای این کافه هم شامل حیاط می‌شود و هم داخل خانه، برای همین فضای بازش مناسب افرادی است که تمایل به استعمال دخانیات دارند.

بلاگر ها و اینفلوئنسرها اخیراً زیاد به این کافه سر می زنند تا در آن عکاسی و فیلم برداری کنند. شما هم اگر برنامه‌ای خاص دارید می توانید از قبل با مدیریت کافه هماهنگ کنید و یا میزی برای خودتان رزرو کنید.

آدرس: خیابان سپهبد قرنی، قبل از پل کریم خان، کوچه امانی، پلاک ۵

تلفن: ۰۲۱۸۸۸۰۲۵۷۶

کافه آولی

کافه آولی

یکی دیگر از بهترین کافی شاپ های تهران، کافه آولی می باشد که در شمال تهران واقع شده و با این که به تازگی تاسیس شده، اما سر و صدای زیادی در همان روزهای اول به پاکرد. دلیلش سبک خاص و محیط فوق العاده زیبای این کافه و فضای باز دل انگیزی است که به قدری زیبا طراحی شده که هم در روز و هم در شب از شما دلبری می کند. اکثر غذاهای این کافه به سبک بوهمی سرو می شوند. شاید باب میل همه افراد نباشد، اما آیتم هایی هم دارند که به مذاق همه خوش بیاید.

به طور کل آیتم های کافی شاپ و به خصوص کیک مخصوص گلدانیه معروفش خیلی بیشتر است غذاهای این کافه پیشنهاد می شود در این کافه روزهای پنجشنبه و جمعه صبحانه های لذیذ ای هم سرو می شود باقی روزها ساعت۱۲:۴۵ الی ۲۲ کافه در خدمت مشتریان است.

ویژگی های کافه

 • این کافه پارکینگ اختصاصی ندارد ولی بسیار نزدیک به مرکز خرید سانا است که پارکینگ اختصاصی دارد و شما می توانید از آن جا استفاده کنید.
 • برای رفتن به این کافه بهتر است از قبل رزرواسیون انجام دهید وگرنه معمولاً حداقل یک ربع باید در انتظار بایستید.
 • فضای این کافه باز و نیمه باز است و به همین خاطر امکان استعمال دخانیات در این کافه وجود دارد.

آدرس: اندرزگو، نبش خیابان علوی، پلاک ۲

تلفن: ۰۲۱۲۲۳۱۰۰۷

کافه گودو یاس

کافه گودو یاس

کافه گودو از بهترین کافی شاپ های تهران است که با ورود به آن شاهد دکوری جالب خواهید بود. علاوه بر فضای بیرونی کافه که حال و هوای دلچسب و دنجی دارد، فضای داخلی آن با دکوراسیون قدیمی حس نوستالژی روزهای خوب گذشته را برایتان زنده می‌کند.

در کافه گودو یاس نه تنها ناهار و شام، بلکه صبحانه سرو می‌شود و اگر در روز تعطیل گذرتان به این محل بیفتد، با محیط بسیار شلوغی مواجه می شوید که گاهی اوقات برای خالی شدن میز باید منتظر بمانید. در منوی کافه از نوشیدنی های سرد و گرم تا غذاهای ایرانی جذاب مثل کباب تابه ای، خورشت هویج، آش رشته، لوبیا پلو و… به چشم می خورد. انواع دمنوش، عرقیجات، قهوه و نان لقمه ها در منوی کافه گودو وجود دارد و به گفته اکثر کسانی که در این کافه رفته‌اند قیمت ها قدری گران تر از حد معمول است. منوی غذا ها ثابت نیست و به صورت روزانه ارائه می شود.

آدرس: تهران، خیابان محمدی، بن بست گل یاس

تلفن: ۰۲۱۸۸۹۴۲۵۷۳

کافه چای بار

کافه چای بار

کافه چای بار، کافه ای سرسبز و دلنشین در ساختمان کلاه فرنگی باغ انجمن خوشنویسان است که یکی دیگر از بهترین کافی شاپ های تهران می باشد. در این کافه می توانید ازمیز و صندلی‌های فضای باز استفاده کنید یا در صورت تمایل به فضای داخل بروید. سایه بان های فضای باز در فصل گرم مانع از تابش مستقیم آفتاب می شوند و در فصل سرد سال نیز با تعبیه ی وسایل گرمایشی امکان استفاده از این فضا وجود دارد.

محیط با صفا و دنج کافه شما را از زندگی شهری و روزمرگی ها دور می کند و به لطف جوی آب کوچکی که از وسط حیاط می گذرد حس و حال خوبی پیدا می کنید. خوراکی ها و نوشیدنی های متنوعی در منوی کافه وجود دارد که خاص ترین بخش آن را می توان انواع چای و دمنوش، قهوه، نوشیدنی های سنتی دانست. یکی از ویژگی های برجسته این کافه صبحانه های آن است که انواع صبحانه ایرانی، انگلیسی، فرانسوی، آمریکایی، املت، پنکیک و… را دربر می‌گیرد. میان وعده های کافه چای بار شامل انواع ساندویچ نظیر ساندویچ مرغ، ساندویچ بادمجان کبابی، رول های فلافل یا کباب می شود. بشقاب هایی نظیر بشقاب مزه، بشقاب نون و پنیر، حمص با چیپس پیتا مانند کرامبل کیک پای سیب براونی و… را نیز از دست ندهید.

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵

تلفن: ۰۲۱۲۲۲۱۰۳۱۱

کافه عمارت روشنان

کافه عمارت روشنان

این کافه نیز یکی دیگر از بهترین کافی شاپ های تهران می باشد. کافه عمارت روشنان در ساختمان قدیمی قرار دارد که با توجه به شواهد معماری باقی مانده می توان قدمت آن را به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی نسبت داد. حیاط زیبای این کافه به نام های حیاط سایه و حیاط آفتاب محل ایده آل برای استراحت هستند. به خصوص حیاط آفتاب که سه حوض قدیمی با محیطی چشم نواز دارد. اگر در طول زمستان گذرتان به این کافه بیفتد به دلیل وجود وسایل سرمایشی مناسب امکان استفاده از آن فراهم است. هر چند در فصل بهار و پاییز بهتر می توانید از فضای دلنشین آن بهره مند شوید. در داخل عمارت نیز کتاب فروشی وجود دارد که عاشقان کتاب را به خود جذب می کند.

منوی کافه شامل میان وعده، صبحانه، نوشیدنی گرم و سرد و بستنی می شود که از آن جمله می توان به لاته، دمنوش پرتقال رزماری، چای ماسالا، چیز کیک با سیب و دارچین و گردو اشاره کرد که قیمت های آن نسبتاً بالا است برپایی کارگاه های ادبی، فلسفی و تربیتی هنری و نشست های مختلف از جمله رویدادهای جالب در این کافه هستند.

آدرس: تهران، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، خیابان نوری

تلفن: ۰۲۱۲۲۲۰۶۷۱۵

کافه ژوان

کافه ژوان

کافه ژوان حیاط دل بازی دارد که در صورت تمایل می توانید در آنجا بنشینید این بخش مورد علاقه افراد سیگاری است ضمن اینکه کارکنان حرفه ای کافه در فضای داخل با دکوراسیون مدرن نیز پذیرای مشتریان هستند. این کافه یکی از بهترین کافی شاپ های تهران محسوب می شود.

صبحانه بخش پرطرفدار کافه ژوان است که شامل صبحانه سنتی، پیتزا، تخم مرغ با اسفناج، صبحانه مکزیکی، میکس پیکس، پنکیک موز و نوتلا، املت بیکن و قارچ می شود. از منوی غذا می توانید پیش غذا( سوپ، ژولین اسفناج، سیب زمینی مخصوص با پنیر ویژه)، بشقاب اصلی ( بشقاب میکس، گریل چیکن پارمزان، شنیسل مرغ، استیک با سس فلفل)، پیتزا ( پیتزا مخصوص، پیتزا استیک، پیتزا سبزیجات) و ساندویچ و برگر (استیک پستو، رست بیف و گرندبرگر ژا) سفارش دهید. نوشیدنی های گرم و سرد اعم از زبرا موکا، کافه لاته، اسپرسو، لیموناد، چای و دمنوش ها، کوکتل ها و شیک ها نیز ارزش امتحان دارند.

آدرس: تهران، سعادت آباد، ابتدای بلوار دریا، نرسیده به خیابان صراف جنوبی، پلاک ۷۵

تلفن: ۰۲۱۸۶۱۲۸۶۴۰

کافه رنسانس

کافه رنسانس

کافه رستوران ایتالیایی رنسانس دارای سه فضا برای پذیرایی است که شامل حیاط و طبقه همکف و اول می شود. این کافه یکی دیگر از بهترین کافی شاپ های تهران محسوب می شود. در منوی کافه می توانید شاهد انواع سالاد و پیش غذا (بروسکتا بادمجان، سزار سوخاری، سالاد یونانی)، اسموتی (سامبا، فلورانس، استوایی)، غذای اصلی (استیک مخصوص، چیکن تندوری، میکس گریل)، پیتزا، پاستا، میلک شیک، کیک و دسر، نوشیدنی گرم و سرد، چای و دمنوش و آبمیوه طبیعی باشید. صبحانه نیز از بخش های پر طرفدار است که از املت ایرانی تا املت قارچ و سبزیجات، پنکیک آمریکایی، بشقاب سرد و وافل در آن پیدا می‌شود.

از امکانات این کافه می‌توان به تحویل رایگان در محل، کارت خوان و رزرو تلفنی اشاره کرد. امکان سیگار در فضای باز وجود دارد، ضمن این که در اغلب موارد به راحتی می توانید خودروی خود را در اطراف کافه پارک کنید.

آدرس: تهران شهرک غرب بلوار دادمان بعد از بیمارستان آتیه نرسیده به فلامک پلاک ۴۱

تلفن: ۰۲۱۸۸۵۶۵۶۰۰

کافه شمرون

کافه شمرون

کافه شمرون یکی از بهترین کافی شاپ های تهران است که شعبه های زیادی در پایتخت دارد و یکی از آن ها در بام لند فعالیت می کند. این کافه که بزرگترین کافه بام لند محسوب می شود در دو فضای سرپوشیده و روباز پذیرای مشتریان است. بسیاری از افراد محیط بیرونی کافه را انتخاب می کنند زیرا طراحی زیبایی دارد و می توانید از چشم انداز جذاب دریاچه و اطراف آن لذت ببرید.

از صبحانه و میان وعده تا نوشیدنی سرد و بستنی، صبحانه، پیتزا و نوشیدنی گرم در منوی این کافه به چشم می‌خورد. ساندویچ مرغ و بادمجان، ساندویچ مرغ پستو و پیتزا پپرونی جزء پرطرفدارترین ها هستند و برای صبحانه می توانید اسکرامبل با بیکن، بشقاب ایرانی املت قارچ و اسفناج و پنکیک سفارش دهید. از غذاهای فرنگی نیز می توان به پاستا، پنه آلفردو با مرغ، اسپاگتی. کربونارا با بیکن و استیک مرغ اشاره کرد.

آدرس: تهران، همت غرب، خروجی کاشان جنوب، میدان موج، بلوار موج، بلوار صدف، مجموعه بام لند، بلوک b، طبقه دوم

تلفن: ۰۲۱۴۰۴۴۷۳۴۲

چه اصولی در طراحی بهترین کافی شاپ های تهران باید رعایت شود ؟

ابتدایی ترین موضوع برای راه اندازی کافی شاپ مکان و طراحی کافی شاپ است زیرا همین موارد اگر رعایت شوند، باعث می شود که کافی شاپ در لیست بهترین کافی شاپ های تهران قرار گیرد. کافی شاپی واقع در خیابان ها یا مکان های پرتردد مسلماً میزبان میهمانان بیشتری به نسبت کافی شاپی در خیابان های فرعی و خلوت است. بعد از مکان باید به اصول طراحی آن دقت شود تا علاوه بر کاربردی بودن فضای آرام و دنج را برای افرادی که از شلوغی و هرج و مرج خیابان به کافی شاپ پناه آورده‌اند، به ارمغان آورد.

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذاریم که ما را تا پایان مقاله بهترین کافی شاپ های تهران همراهی کردید. سایت تاپتنا هموراه سعی بر آن داشته شما را با بهترین کافی شاپ های تهران آشنا کند. در مقاله های قبل نیز اطلاعاتی راجع به بهترین رستوران های تهران در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد و با توجه به توضیحات داده شده بتوانید یکی از بهترین کافی شاپ های تهران را انتخاب کنید و لحظات خوشی را در کنار دوستان خود در آن جا سپری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا