کسب و کار

بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

ممکن است یک متقاضی آیلتس، به دنبال بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران بگردد و نداند باید دنبال چه ویژگی هایی باشد. از همین رو، به عنوان مهم ترین فاکتوری که باید در نظر گرفته شود اکسیر آیلتس، تجربه شرکت در آزمون رسمی را توصیه می کند. سعی کنید استادی را انتخاب کنید که خودش در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره خوبی به دست آورده است. سپس، آن استاد باید توانایی و مهارت بالایی در تدریس آیلتس داشته باشد.

این با تدریس زبان انگلیسی متفاوت است. قطعا یک استاد آیلتس، باید اول انگلیسی را تمام و کمال بداند و بتواند آموزش دهد. سپس، آیلتس را کاملا بداند و همچنین بتواند آیلتس درس دهد، یعنی استاد آیلتس باشد. ما در این مطلب ویژگی های بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران را برای شما بیان می کنیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ویژگی های بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران

 • یک استاد خوب تجربه تدریس در تمامی سطوح آیلتس را دارد و به تمامی چالش ها اشراف دارد.
 • رزومه مشخص و معتبری از کار در موسسات مطرح برای آمادگی آیلتس را داشته باشد.
 • ترجیحا در آزمون آیتلس شرکت کرده باشد و نمرات معتبری در این آزمون داشته باشد.
 • به روز باشد و بر اساس تغییرات روز آزمون آیلتس روش تدریس خود را نیز آپدیت کند.
 • آمار مستند از کارنامه زبان آموزانش داشته باشد که موفق به کسب نمره بالا در آزمون آیتلس باشد.
 • بهترین مدرس زبان انگلیسی در تهران به صورت مستمر در دوره های آموزش TTC شرکت کند و نقاط ضعف خود را برطرف کند.
ویژگی های بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران

گام های انتخاب بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران

گام اول: سنجش سابقه کاری

در گام اول انتخاب یک استاد آیلتس خوب لازم است تا سابقه کاری استاد خود را پیدا کنید و یا از خود استاد بخواهید تا توضیحاتی درباره سابقه کاری خود ارائه دهد و نمرات زبان آموزان قبلی را در اختیار شما قرار دهد.

گام دوم: مدرک

لزوما مدرک آیلتس با نمره بالا نمی تواند معیار خوبی برای انتخاب باشد، برخی اساتید با نمره بالا نمی توانند تدریس خوبی داشته باشند و صرفا می توانند به شما در گرفتن نمره بالا مشاوره دهند. از سوی دیگر مدرک آیلتس با نمره کم نیز نمی تواند نشانه استاد خوب باشد، بنابراین توانایی استاد را تدریس با مدرک نسنجید.

گام سوم: تسلط

تسلط یک استاد را می توان با فیلم های کلاس و یا رضایت زبان آموزان قبلی بسنجید، یک استاد آیلتس باید به تمامی نکات آزمون تسلط داشته باشد و در کسب نمره بالا می تواند نقش مهمی ایفا کند.

گام چهارم: دانش به روز

منابع انتخابی و فایل های تدریس می توانند معیارهای خوبی در انتخاب استاد آیلتس باشد. یک استاد خوب دائما دانش خود را به روز می کند و از جدیدترین منابع استفاده می کند. مدرس آیلتس خوب، مدرسی است که به طور دائم در حال مطالعه و آنالیز سوالات و تاپیک های جدید آزمون آیلتس است.

گام پنجم: صداقت

یک مدرس آیلتس خوب شما را با قول آموزش کلک های موفقیت در آزمون آیلتس تشویق به شرکت کردن در کلاس ها نمی کند.

گام ششم: جلسه مشاوره با استاد

بهتر است با استاد آیلتس خود یک جلسه مشاوره داشته باشید. اگر شما با یک استاد  آیلتس یک جلسه مشاوره داشته باشید، این استاد اگر تجربه کافی داشته باشد، اول از همه باید برای خود شخص شما برنامه ریزی انجام دهد. زیرا سطح، نیازها، نقاط قوت و ضعف شما با افراد دیگر فرق دارد و با یک برنامه ریزی دقیق و شخصی خیلی راحت تر می توانید به هدف خود در آیلتس برسید.

گام هفتم: برنامه ریزی

دوره های آیلتس در موسسات با یک برنامه ریزی مشخص تدریس می شوند، استادی را انتخاب کنید که برنامه کلاسی منظمی داشته باشد توانایی مدیریت زمان، کلاس و منابع تدریس را داشته باشد.

گام هشتم: کلاس حضوری و آنلاین

استادی را انتخاب کنید که امکان برگزاری کلاس های آنلاین را نیز داشته باشد، اگر شما دانشجو یا شاغل هستید لازم است تا کلاستان را به صورت غیرحضوری برگزار کنید.

گام نهم: استاد زبان بومی یا غیر بومی

یکی از شاخصه هایی که استادی را در زمینه تدریس مهارت های امتحان آزمون آیلتس خبره می سازد، تعداد امتحانات واقعی است که شرکت کرده و تجربیاتی که در اثر هر بار شرکت در آزمون ها به دست می آورد.

برخی از کاربردهای مدرک آیلتس:

✅کاربرد مدرک آیلتس در تحصیلداشتن این مدرک به زبان آموزان کمک می کنند تا بتوانند در کشورهای دیگر در رشته مورد نظر خود به راحتی تحصیل کنند.
⭐کاربرد مدرک آیلتس در شغلدر صورت داشتن این مدرک می توان در شغل های خود در داخل یا خارج کشور استخدام شد.
❤️کاربرد مدرک آیلتس در مهاجرتبرای اقامت گرفتن در هر کشور خارجی باید مدرک آیلتس داشت.
💎کاربرد مدرک آیلتس در تدریس زبان انگلیسیبا داشتن مدرک آیلتس می توان این زبان را به راحتی به زبان آموزان تدریس کرد.

10 تا از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران را بشناسید!

دکتر علیرضا اکباتانی

دکتر علیرضا اکباتانی

فقط داشتن نمره عالی آیلتس برای این که یک استاد خوب آیلتس باشید کافی نیست. مدرس خوب باید بتواند به خوبی تدریس کند و دکتر اکباتانی یکی از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران و در تمام ایران می باشد. ایشان دارای دکترای آموزش از دانشگاه Exeter انگلستان هستند. در زمینه ی تجربه کاری، همکاری گسترده ای با دیکشنری Longman در نسخه پنجم این برنامه داشته است.

در دوره آیلتس استاد اکباتانی، نکات مربوط به تمام مهارت ها گفته می شود. اما بخش های رایتینگ و اسپیکینگ آن از همه درخشان تر است. در حال حاضر در موسسه آفرینش مشغول به تدریس است و کلاس های او به صورت حضوری در همه جای کشور برگزار می شود. تنها چیزی که نیاز دارید در کلاس های او شرکت کنید، گوشی یا لپ تاپ و اینترنت است:

 • تسلط کافی در زمینه آموزش آیلتس و انتقال ساده مفاهیم
 • نتایج کاملا قابل قبول نمره بالای آیلتس
 • قیمت کلاس های او در حد متوسط است و هم حضوری و هم آنلاین کلاس برگزار می کند.
 • رزومه کاملا قابل قبولی دارد.

استاد مریم فرجی ماهفروزی

استاد مریم فرجی ماهفروزی

در میان اساتیدی که موسسات معرفی می کنند استاد مریم فرجی در بین کاربران و از نظر اساتید یکی از اساتید خوب در میان خانم ها است. همچنین این جزء یکی از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران می باشد. در حال حاضر از طریق موسسه استاد بانک معرفی می شود. این کلاس ها بعد از یک تعیین سطح آنلاین کاملا منطبق با برنامه زمانی شما تنظیم می شوند. کلاس های ایشان فقط به صورت آنلاین برگزار می شود.

دکترى زبان شناسى دانشگاه پلى تکنیک والنسیا و بیش از ۱۴ سال سابقه موفق تدریس داشته اند. خیلی راحت از طریق سایت استاد بانک تقاضای تدریس ایشان را انجام دهید. دقت کنید در هر 4 مهارت آیلتس بخصوص رایتینگ و اسپیکینگ یکی از بهترین ها در تمام ایران هستند. از این بابت مطمئن باشید.

 • استادی کاملا با تجربه و با اخلاق
 • قیمت ها کاملا مناسب و عادلانه
 • با پشتیبانی کاملا موسسه استاد بانک در صورت نارضایتی
 • آزمون آمادگی فقط پیشنهاد می شوند ولی برگزار نمی شود.

استاد حامد رفیعی

استاد حامد رفیعی

اگر در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام فعال هستید، حتما نام این استاد آیلتس را شنیده اید. استاد رفیعی جزء بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران است که در تدریس بسیار با تجربه، با حوصله و با مهارت است. کارنامه زبان آموزان او در زمینه آیلتس بهترین نیست اما در زمینه نحوه تدریس یکی از بهترین ها در تمام ایران است. این مدرس در دوره های تربیت مدرس از قبیل TESOL ، DELTA، CELTA شرکت کرده است.

یادگیری آکادمیک زبان انگلیسی را تا مقطع دکتری ادامه داده و دارای مدرک آیلتس 8.5 می باشد. در حال حاضر کلاس های او به صورت آنلاین و از طریق سایت او قابل ثبت نام است. هزینه کلاس ها مناسب است. این استاد را برای یادگیری تکنیک های آیلتس پیشنهاد می کنیم.

 • مهارت بالا در تدریس
 • نمره زبان آموزان در آیلتس عالی نیست اما قابل قبول است.
 • هزینه کلاس های آنلاین او کمی بالاتر از متوسط است.
 • رزومه علمی او تقریبا قابل قبول است.

مریم سالاری

مریم سالاری

یکی از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران است که رزومه بسیار قوی هم دارند. خانم سالاری به خصوص در زمینه تقویت رایتینگ و شنیداری جزء بهترین مدرسان در تمام ایران هستند. زبان آموزانی که در این دو زمینه ضعف داشته اند پس از طی دوره های ایشان پیشرفت قابل توجهی داشته اند. ایشان نه تنها دارای مدرک CELTA و مدارک معتبری هستند بلکه در موسسات معتبری تدریس داشته اند و زبان آموزان از ایشان رضایت قابل قبولی داشته اند:

 • بهترین در زمینه رایتینگ و شنیداری
 • قیمت کلاس ها کاملا عالی
 • کلاس های سرگرم کننده و روش تدریس عالی
 • دارای سابقه علمی

دکتر وحید طائب نیا

دکتر وحید طائب نیا

دکتر طائب نیا که یکی از بهترین مدرس زبان آیتلس در تهران است، بهترین رزومه های علمی را در میان سایر اساتید دارد و جزء بهترین ها در تمام ایران است. مدرس آزمون های بین المللی زبان انگلیسی و مترجم هم زمان کنفرانس ها و رویدادهای بین المللی و دارای مدرک رسمی TESOL از استرالیا و با تجربه بیش از 17 سال کار بر روی آزمون های بین المللی می باشد.

میزان موفقیت زبان آموزان پس از کلاس هایی که ایشان برگزار می کنند بسیار قابل قبول است و تقریبا همه زبان آموزان از کلاس های ایشان و نحوه تدریس او در هر 4 مهارت آیلتس راضی بوده اند. برگزاری Workshop تخصصی در زمینه ترجمه هم زمان و مترجم تالیفات بسیاری در سطح کشور بوده است:

 • میزان موفقیت بالای زبان آموزان در آیلتس پس از گذراندن دوره های ایشان
 • رزومه علمی عالی و سابقه تدریس زیاد
 • روش تدریس او کمی خشک است ولی موثر می باشد.
 • قیمت کلاس های او مناسب است.

محسن دهقان فارسی

محسن دهقان فارسی

استاد محسن دهقان فارسی جزء یکی از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران است. این استاد دارای 20 سال سابقه کاری می باش. زبان آموزان بی شماری آوازه و شهرت استاد محسن دهقان فارسی را در شهرها و کشورهای مختلف شنیده اند و تجربه آموزش مکالمه زبان انگلیسی را به عنوان شیرین ترین و حرفه ای ترین تجربه آموزشی خود یاد کرده اند.

تخصص ایشان نه تنها در حوزه تدریس مکالمه زبان انگلیسی زبان زد خاص و عام است بلکه یکی از برترین اساتید دوره های روش تدریس براساس CELTA و DELTA دوره های تخصصی TOFEL، IELTS و دوره های CAE، FCE و CPE  دانشگاه کمبریج نیز هستند. استاد دهقان فارسی بعد از تجربه اندوزی، مدیریت و تدریس حضوری و آنلاین در آموزشگاه های زبان انگلیسی بی شماری، چندین سال است یکی از حرفه ای ترین موسسه تهران را برگزیده و تجارب حرفه ای خود را با این موسسه تخصصی حرفه ای زبان انگلیسی به اشتراک گذاشته است.

سید آیدین قرشی

سید آیدین قرشی

سید آیدین قرشی که جزء یکی دیگر از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران است و دارای 20 سال سابقه کار می باشد. استاد قرشی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان از دانشگاه علامه طباطبایی می باشد و می توان از وی به عنوان یکی از نخبه های عرصه تدریس زبان انگلیسی نام برد. وی از معدود اساتید مجرب دوره های تربیت مدرس و دوره های CELTA ، DELTA و TKT می باشد و صدها نفر از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران نزد ایشان دوره های تربیت مدرس را گذرانده اند.

اکنون هزاران زبان آموز تحت نظر ایشان و با اساتیدی تعلیم دیده توسط او مشغول به فراگیری زبان هستند که رضایت بالای زبان آموزان به علاوه ی پیشرفت چشم گیرشان نشانه ای قاطع از توانمندی و نخبه بودن آیدین قرشی دارد که توانسته این چنین مدرسین مجربی آموزش داده و رهبری کند.

حسین موثق

حسین موثق

حسین موثق جزء یکی از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران با سابقه کاری 15 می باشد. حسین موثق دانش آموخته در رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع دکتری از بهترین دانشگاه های ایران می باشد. در سال 86 زمانی که دانشجوی کارشناسی بود موفق شد مدرک تدریس بین المللی TKT را در تمام بخش ها با نمره عالی به دست آورد. او از سال 84 تدریس زبان انگلیسی را شروع کرد و تجربه تدریس از سطوح مقدماتی تا سطوح فوق پیشرفته در ایران و کشورهای مختلف غیرانگلیسی زبان را دارا می باشد.

به منظور حرفه ای شدن در دنیای تدریس علاوه بر مدارک دانشگاهی، دوره های بین المللی تدریس از جمله CELTA و DELTA را با موفقیت سپری نمود و اکنون با افتخار برگزارکننده دوره های بین المللی CELTA می باشند و در طول این سال ها اساتید زبان انگلیسی بسیاری را نیز تربیت کرده است. دکتر موثق، علاوه بر برگزاری دوره های تربیت مدرس، از حرفه ای ترین اساتید مکالمه زبان انگلیسی، دوره های بین المللی CAE، FCE و CPE نیز می باشند.

آرش نعمتی فر

آرش نعمتی فر

استاد آرش نعمتی فر که یکی از بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران است و دارنده نمره 9 اسپیکینگ آیلتس، با برگزاری کلاس های تخصصی آمادگی آزمون محبوبیت ویژه ای در میان CPE، CAE، FCE، IELTS و PTE های داوطلبین این آزمون های بین المللی در ایران و کشورهای کانادا، استرالیا و آلمان کسب کرده است.

فعالیت های استاد نعمتی فقط به حوزه آزمون های بین المللی ختم نمی شود، وی با برگزاری کلاس های مکالمه محور با استفاده از شیوه های نوین به صورت حضوری و آنلاین و همچنین کلاس های تربیت مدرس بر اساس CELTA و DELTA توانسته است گام های بلندی در راستای ارتقای کیفیت زبان انگلیسی کشور بردارد.

بیش از 14 سال فعالیت وی عنوان مدرس و مدیر در حوزه آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه ها و آموزشگاه های معتبر کشور و دریافت تقدیرنامه های متعدد از ارگان های خصوصی و دولتی از جمله شورای شهر تهران وی را به یک چهره فراموش نشدنی در عرصه تدریس بدل نموده است.

مژده هرسینی سرابی

مژده هرسینی سرابی

استاد هرسینی از جمله بهترین مدرس زبان آیتلس در تهران و در سطح کشور می باشد. وی به عنوان استاد زبان انگلیسی برگزیده توانسته است طیف وسیعی از زبان آموزان را در مقاصد آموزشی و یادگیری زبان انگلیسی یاری دهد. این استاد زبان انگلیسی در اغلب شرکت های معتبر که نیازمند استفاده از ظرفیت های زبان آموزی به ویژه زبان انگلیسی هستند از قبیل شرکت نفت و نیز ستاد اجرایی فرمان امام و معاونت راهبردی و برنامه ریزی ریاست جمهوری به عنوان مدرس حضور داشته است.

استاد هرسینی، استاد زبان انگلیسی معتبر در زمینه برگزاری دوره های مرتبط با آزمون آیلتس نیز می باشد. خروجی های قابل توجهی در این زمینه داشته است که از هر نظر توانایی ها و قابلیت های این استاد زبان انگلیسی را به اثبات می رساند. ایشان یکی از نامی ترین مدرسین در حوزه تدریس زبان انگلیسی علی الخصوص در رده های پایه تا متوسطه می باشد که آشنایی و تسلط بسیار کاملی بر تمامی اصول و روش های نوین آموزشی دنیا دارد و همواره بهترین خود را در کلاس ها ارائه می دهد.

TTC چیست و TTC مخفف چیست؟

TTC مخفف کلمات Teacher Training Course و به معنای آموزش و پرورش افراد برای تبدیل شدن به یک مدرس حرفه ای در زمینه ی زبان انگلیسی و ورود به دنیای جذاب تدریس است. در این دوره به طور کاربردی و عملی با چگونگی آغاز کلاس، نحوه ی تدریس خلاقانه، برقراری ارتباط موثر با زبان آموزان خود، نحوی ی مدیریت کلاس، تفاوت های آموزش برای رده های مختلف سنی و به طور کلی هرآنچه را به عنوان یک مدرس زبان نیاز دارید بدانید خواهید آموخت.

در واقع دوره TTC برای افرادی طراحی شده است که علاوه بر داشتن دانش لازم در زمینه زبان انگلیس، علاقه مند به تدریس اصولی آن نیز می باشند.

ملزومات یک مدرس آیلتس

برای مدرس آیتلس شدن فرد می بایست مهارت های فردی به خصوص و مدارک لازم را دارا باشد:

 • حس مسئولیت بالا
 • صبر و حوصله
 • مهارت های ارتباطی قوی
 • اشتیاق برای یادگیری مداوم

مدرک آیلتس در ایران چه کاربردی دارد؟

آزمون آیلتس از دو بخش آکادمیک و جنرال تشکیل شده است. آزمون آکادمیک برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در موسسات و دانشگاه های عالی یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند مفید است. برخلاف آزمون آکادمیک، آزمون جنرال آیلتس برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت یا کار را در یکی از کشورها دارند. دارا بودن مدرک آیتلس در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

کاربرد مدرک آیلتس در تحصیل: افراد برای این که بتوانند در دانشگاه های مختلف در کشورهای انگلیسی زبان مشغول به تحصیل شوند نیازمند گرفتن مدرک آیلتس با نمره مورد پذیرش دانشگاه هستند و برای این کار باید زبان انگلیسی را فرا بگیرند تا سریع تر و راحت تر بتوانند دوره های تحصیلی خود را در دانشگاه کشور مقصد شروع کنند.

کاربرد مدرک آیلتس در اشتغال: اگر قصد دارید ویزای کاری دریافت کنید و در یکی از کشورهای خارجی مشغول به کار شوید، باید مدرک آیلتس خود را دریافت کنید زیرا بسیاری از کشورها و شرکت ها مدرک آیلتس را به عنوان یکی از پیش شرط های اصلی در کسب و کار در نظر می گیرند. میزان نمره قبولی در آزمون آیلتس در موسسات و شرکت های مختلف متفاوت می باشد.

کاربرد مدرک آیلتس در مهاجرت: بیشترین کاربرد مدرک آیلتس برای مهاجرت است. برای اخذ اقامت در هر کشور انگلیسی زبان دارا بودن مدرک آیلتس از شرط های اصلی و الزامی به شمار می آید. از جمله این کشورها می توان به انگلستان، کانادا، نیوزیلند و استرالیا اشاره کرد. آزمون آیلتس توسط سازمان مهاجرتی به رسمیت شناخته شده است زیرا در سنجش مهارت زبانی برای کنترل تعداد مهاجرین نقش مهمی را دارد.

کاربرد مدرک آیلتس در تدریس زبان انگلیسی: از دیگر کاربردهای مدرک آیلتس در ایران تدریس زبان انگلیسی است. در صورتی که فرد دارای مدرک آیلتس باشد می تواند در یکی از موسسات و آموزشگاه های زبان به تدریس زبان انگلیسی بپردازد. در بسیاری از کشورها مدرک آیلتس را به عنوان گواهی در توانایی تدریس زبان انگلیسی در نظر گرفته می شود.

مدرک آیلتس در ایران چه کاربردی دارد؟

چند نوع مدرک آیلتس وجود دارد؟

مدرک آیلتس انواع مختلفی دارد که در ادامه آن ها را برای شما نام خواهیم برد :

آیلتس آکادمیک: در واقع در زبان انگلیسی نام آکادمیک را با عنوان دانشگاهی معنی می کنند؛ از این رو این نوع مدرک برای کسانی مناسب است که قصد دارند در برنامه های مختلف آموزشی شرکت کنند یا این که هدفشان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات مختلف است؛ در صورتی که رشته شما هر چه باشد، نیاز است آیلتس آکادمیک اخذ کنید.

آیلتس جنرال: آن دسته از افرادی که قصد دارند تنها از مدرک آیلتس برای زندگی روزمره خود استفاده کنند، می توانند این مدرک را اخذ کنند؛ با کمک این مدرک می توان از زبان انگلیسی در محیط های کاری معمولی استفاده کرد؛ در ضمن افرادی که می خواهند به مدارس مختلف انگلیسی وارد شوند، نیازی به اخذ مدرک آکادمیک ندارند و تنها با مدرک جنرال می توانند نیاز خود را برطرف کنند.

آیلتس لایف اسکیلز: این نوع از آیلتس بین افراد زبان آموز از کاربرد بسیار کمتری برخوردار است؛ کسانی که می خواهند به انگلستان مهاجرت کنند یا قصد اخذ ویزا دارند می توانند از این مدرک استفاده کنند؛ در این نوع از آیلتس تنها می توان دو بخش گفتگو (Speaking) و گوش کردن (Listening) را یاد گرفت.

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذاریم که ما را تا پایان مقاله بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران همراهی کردید. بعد از انتخاب بهترین موسسه، انتخاب بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران بسیار حائز اهمیت است. سایت تاپتنا در این مقاله همواره سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین مدرس زبان آیلتس در تهران آشنا کند. امیدواریم از مطالب گفته شده نهایت استفاده را برده باشید و برای شما مفید واقع شده باشد.

لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهرهای دیگر ایران هستید و قصد یادگیری آزمون آیلتس را در آموزشگاه های نزدیک محل سکونت خود را دارید؛ می توانید به مقاله ما با عنوان بهترین آموزشگاه آیلتس در ایران مراجعه کنید.

کدام لهجه ها در این آزمون استفاده می شوند؟

تمامی لهجه ها در این آزمون مورد استفاده قرار می گیرند.

در صورت غیبت در آزمون، هزینه آن پس داده می شود؟

خیر کسر می شود.

آیا هزینه آزمون آیلتس و آکادمیک متفاوت است؟

هزینه هر دو یکسان است.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا