کسب و کار

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران【سال1402】❤️+ لیست 10 تایی

بسیاری از مردم جهان غرب انگلیسی صحبت می کنند و زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی شناخته شده است که طرفداران زیادی در سر تا سر جهان دارد. مردم در همه جای دنیا با فرهنگ های مختلف مشتاق یادگیری زبان جدید، به خصوص زبان انگلیسی هستند. ما در این مقاله قصد داریم بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران را به شما معرفی کنیم تا در صورت علاقه و نیاز به آن جا مراجعه کرده و پس از تعیین سطح، یادگیری خود را آغاز کنید. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

زبان انگلیسی چیست؟

انگلیسی زبان مادری نزدیک به 375 میلیون نفر در سراسر جهان است که پس از زبان چینی ماندارین و اسپانیایی، انگلیسی سومین زبان پرگفتار در جهان است اما اگر تعداد افرادی که زبان مادری آن ها انگلیسی است و کسانی که فقط به این زبان صحبت می کنند را باهم مقایسه کنیم، متوجه می شویم که انگلیسی پرکاربردترین زبان در دنیا محسوب می شود.

تسلط به زبان انگلیسی برای افرادی که قصد مهاجرت دارند و همچنین کسانی که به دنبال شغل حرفه ای هستند گزینه خوبی است، یادگیری زبان در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران می تواند شما را یک قدم جلوتر ببرد. زبان انگلیسی از قرن بیستم در سراسر جهان گسترش یافته و به عنوان زبان دوم در تمام نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

زبان انگلیسی چیست؟

مهارت های زبان در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران

زبان انگلیسی دارای چهار مهارت است که دو مورد از آن ها ورودی زبان است، یعنی افراد برای انجام آن ها نیازی به تولید ندارند و دو مهارت دیگر خروجی هستند، یعنی زبان آموزان برای انجام آن ها باید تولید کنند. 4 ورودی وجود دارد که عبارتند از:

مهارت خواندن: تصور زندگی بدون مطالعه و تحصیل غیرممکن است، این یکی از مهارت هایی است که در همه زبان ها از اهمیت بالایی برخوردار است و در زبان انگلیسی نیز چنین است. شاید بتوان دلیل این اهمیت را مراجعه به منابع علمی و ساختار کلی نظام آموزشی دانست. از مطالعه منابع علمی و تخصصی گرفته تا مطالعه رمان های مدرن، همه به این توانایی وابسته اند.

مهارت شنیداری: یکی از مهم ترین مهارت های زبان انگلیسی که در بهترین آموزشگاه زبان در غرب تهران تدریس می شود و نیاز به تمرین و تسلط زیادی دارد، مهارت شنیداری است. این مهارت ارتباط شما را تضمین می کند زیرا یادگیری آن به شما این توانایی را می دهد که با مخاطبان خود ارتباط مفید و صحیح برقرار کنید و بتوانید یکدیگر را درک کنید.

مهارت نوشتاری: مهارت نوشتاری مانند سایر مهارت ها، جزء جدایی ناپذیر ارتباطات انسانی و یکی از دشوارترین مهارت ها در هر زبانی است زیرا بسیاری از افراد توانایی نوشتن متن های متفاوت حتی به زبان مادری خود را ندارند. در زبان انگلیسی نیز مانند سایر زبان ها، مکاتبات در ارتباطات بسیار مهم است و از سوی دیگر قوانین نوشتاری و مکاتبات اداری و رسمی با قوانین مکاتباتی و غیررسمی کاملاً متفاوت است.

مهارت گفتاری: اهمیت مکالمه انگلیسی بسیار بالاست. اگر بتوانید انگلیسی را روان و زیبا و در عین حال صحیح و اصولی صحبت کنید، دامنه ارتباطات، تعداد دوستان، فرصت های شغلی و تحصیلات شما بیشتر خواهد شد. مهمترین مسئله در مهارت های گفتاری استفاده از لحن مناسب، مکث های مناسب، زبان بدن و لحن صدا است زیرا به درک بهتر آنچه می خواهیم بگویید کمک می کند.

مهارت های زبان در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران

منابع مختلف برای آموزش زبان انگلیسی

منابع زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی زیر نظر بهترین آموزشگاه زبان در شرق تهران وجود دارد که ما در این بخش از مقاله برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به چند مورد از آن ها می پردازیم:

منابع صوتی: منابع صوتی ممکن است شامل گوش دادن به پادکست های آموزشی، پخش زنده برنامه تلوزیونی، موسیقی انگلیسی یا سایر محتوای صوتی باشد که یکی از محبوب ترین منابع آموزشی با محتوای متنی است. منابع صوتی می تواند یکی از موثرترین منابع برای بهبود مهارت شنیداری و درک برای مخاطبان انگلیسی زبان باشد.

منابع متنی: منابع متنی می تواند شامل کتاب های آموزشی، مجلات، رمان به زبان انگلیسی باشد. این منابع می توانند مستقیماً بر توانایی خواندن شما تأثیر بگذارند و شما می توانید با خواندن این گونه متون و مطالب، مهارت های زبانی خود به خصوص مهارت خواندن خود را بهبود ببخشید و دایره لغات خود را افزایش دهید. اگر از مطالعه لذت می برید، حتما این دسته از منابع را بخوانید و مرور کنید.

منابع تصویری: منابع تصویری یا خیالی یکی دیگر از قالب های محتوایی است و بخشی از منابع بازی آموزشی زبان انگلیسی در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران است. این محتوای آموزشی می تواند به صورت بسته های آموزشی، سایت های پخش ویدئو و یا تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی باشد. یکی از مزایای استفاده از این قالب محتوا، افزایش قابل توجه توانایی در درک مطالب و دایره لغات زبان آموزان است که باعث ایجاد انگیزه در آن ها می شود.

10 تا از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران را بشناسید!

آموزشگاه ایران کانادا

آموزشگاه ایران کانادا

آموزشگاه زبان ایران کانادا دارای مجوز برگزاری دوره های آموزشی زبان های خارجی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین دارای سیستم آموزش زبان انحصاری مطابق با استانداردهای روز جهانی می باشد. این موسسه از مدرسین متخصص و آموزش دیده در مراکز تخصصی بین المللی با مدارک بالا دعوت به عمل آورده و همچنین از منابع آموزشی معتبر جهانی و کمک آموزشی مورد تایید کارشناسان متخصص در زمینه آموزش زبان استفاده می کند.

خدمات:

 • آموزش زبان انگلیسی
 • آموزش انواع زبان های خارجی
 • برگزاری آزمون های ماک
 • برگزاری دوره مکالمه پیشرفته

آدرس: ایران، تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، نبش کوچه ۲۲، پلاک ۱۹۶

شماره تماس: 02188558812

آموزشگاه سفیر گفتمان

آموزشگاه سفیر گفتمان

آموزشگاه زبان سفیر گفتمان یکی از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران محسوب می شود که دارای مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. موسسه زبان سفیر گفتمان همواره سعی داشته با استفاده از مقالات و تحقیقات جدید انجام شده در دانشگاه های معتبر ایران و جهان و از سوی دیگر با بررسی دقیق کیفیت نتایج تربیت معلم، مناسب ترین و کاربردی ترین بسته آموزشی را ایجاد کرده و ارائه کند.

خدمات:

 • برگزاری کارگاه ترجمه
 • تور تهران گردی به زبان انگلیسی
 • آموزش زبان انگلیسی
 • برگزاری وبینارهای تربیت مدرس

آدرس: ایران، تهران، خیابان ولیعصر، تقاطع فاطمی، نبش کوچه عبده، پلاک ۶۶

شماره تماس: 02188927040

آموزشگاه گاما

آموزشگاه گاما

آموزشگاه گاما یکی دیگر از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران است که در استان شیراز تاسیس شده است. آموزش های ارائه شده در گاما به گونه ای طراحی شده است که زبان آموز در صورت شرکت در هر دوره قطعا به هدف خود می رسد و اگر خود زبان آموز در این راه دچار مشکل شد همیشه راهی برای جبران وجود خواهد داشت. شما عزیزان در صورت لزوم می توانید این آموزشگاه را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید.

خدمات:

 • آمادگی برای آزمون آیلتس
 • آموزش زبان انگلیسی
 • آموزش زبان آلمانی
 • آموزش زبان روسی

آدرس: ایران، شیراز، معالی آباد، انتهای بهاران، رو به روی کوچه ۵ شهیدان گرامی

شماره تماس: ۰۷۱۹۱۰۰۲۳۴۸

آموزشگاه پارسا

آموزشگاه پارسا

آموزشگاه زبان پارسا در سال 1389 با رویکرد ارتقای سطح علمی جامعه در زمینه زبان های خارجی شروع به کار کرد و در زمینه آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی با جدیدترین متدهای رایج در هر زبان مهارت بالایی دارد. این موسسه به عنوان یکی دیگر از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران از افرادی که تمایل به تدریس دارند پس از گذراندن دوره ها و کسب امتیاز لازم در جلسات تدریس تجربی در پایان دوره دعوت به همکاری می نماید.

خدمات:

 • برگزاری دوره مکالمه پیشرفته
 • برگزاری دوره تربیت مدرس
 • آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته
 • آموزش زبان فرانسه

آدرس: ایران، شیراز، بلوار شهید بهشتی، حد فاصل چهار راه خلدبرین و چهار راه بنفشه

شماره تماس: 07132357641

آموزشگاه محقق تبریز

آموزشگاه محقق تبریز

آموزشگاه زبان محقق با سال ها تجربه در زمینه آموزش زبان در تبریز مشغول به فعالیت می باشد. آموزشگاه محقق بزرگترین و مجهزترین مرکز آموزش زبان های خارجی در تبریز می باشد که با بهره گیری از جدیدترین سیستم مدیریتی و آموزشی در سطح استانداردهای روز دنیا دارای آخرین متدهای آموزشی پیشرفته جهت برگزاری آزمون های ماک آیلتس می باشد که افراد در صورت تمایل می توانند در آن شرکت کرده و تمرینات خود را شروع کنند.

خدمات:

 • برگزاری کلاس های TTC
 • آموزش زبان انگلیسی
 • برگزاری کلاس آنلاین
 • برگزاری آزمون ماک آیلتس

آدرس: ایران، تبریز، خیابان ارتش جنوبی، رو به روی پست مرکزی، جنب ایما فیلم

شماره تماس: 04135431110

آموزشگاه ایران اروپا

آموزشگاه ایران اروپا

آموزشگاه زبان ایران اروپا در حال حاضر بزرگترین موسسه زبان در کشور با بیش از 14000 زبان آموز فعال است. شایان ذکر است که تعداد یاد شده زبان آموز تنها در دو شعبه در غرب تهران است که این تعداد از زبان آموز گواه ادعای این آموزشگاه در ارائه بالاترین استانداردهای آموزشی است. این موسسه به عنوان یکی دیگر از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران در این سال های فعالیت، موفق به دریافت تندیس برند ملی موسسات آموزشی و همچنین کسب عنوان بهترین برند موسسات زبانی شده است.

خدمات:

 • برگزاری کلاس های آنلاین
 • آموزش زبان انگلیسی
 • برگزاری ورک شاپ های یک روزه
 • برگزاری آزمون ماک آیلتس

آدرس: ایران، تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بین سازمان برنامه و لاله، رو به روی منطقه برق قدس

شماره تماس: 02149109000

آموزشگاه پاسارگاد

آموزشگاه پاسارگاد

آموزشگاه زبان پاسارگاد رشت با تایید رسمی وزارت آموزش و پرورش و با هدف ارتقا و توسعه آموزش زبان های خارجی مطابق با استانداردهای روز جهانی در فروردین 1391 در استان گیلان افتتاح شد. اولویت اول این موسسه آموزشی ارائه آموزش با کیفیت بالا با استفاده از معلمان مجرب و امکانات آموزشی مدرن برای یادگیری زبان بین المللی و عملی است. موفقیت های بیشمار دانش آموزان در زبان های مختلف گواه کادر مجرب این موسسه است و شما عزیزان در صورت علاقه مندی به زبان انگلیسی می توانید به این آموزشگاه مراجعه کرده و یادگیری خود را آغاز کنید.

خدمات:

 • آموزش زبان انگلیسی
 • آموزش زبان ایتالیایی
 • برگزاری تاک شوهای آزاد
 • برگزاری دوره مکالمه محض

آدرس: ایران، گیلان، رشت، خیابان بیستون، ابتدایی رشتیان، ساختمان 85، طبقه دوم

شماره تماس: 09037230834

آموزشگاه مهر سجاد

آموزشگاه مهر سجاد

آموزشگاه زبان انگلیسی مهر سجاد از سال 1380 در مشهد در زمینه آموزش زبان انگلیسی شروع به کار کرد. این موسسه تنها 3 زبان را به صورت حرفه ای و در تمامی سطوح آموزش می دهد چرا که کیفیت را مهمتر از کمیت می داند. آموزشگاه مهر سجاد به عنوان یکی دیگر از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران، در تمامی دپارتمان ها کلاس های بحث آزاد تشکیل داده که فقط یک جلسه در هفته است و به صورت منظم برگزار می شود که برای تقویت مکالمه بسیار ضروری و مناسب است.

خدمات:

 • برگزاری کلاس های آنلاین
 • آموزش زبان انگلیسی
 • برگزاری آزمون های ماک
 • برگزاری دوره مکالمه پیشرفته

آدرس: ایران، مشهد، خیابان سناباد، بعد از چهار راه راهنمایی سمت چپ، بین سناباد 53 و 55

شماره تماس: 05138410022

آموزشگاه ماهان

آموزشگاه ماهان

آموزشگاه زبان ماهان با هدف ایجاد تفاوت های اساسی در زمینه آموزش زبان های خارجی با تاکید بر زبان انگلیسی به تمامی گروه های سنی در سال 1387 در مشهد آغاز به کار کرد. تلاش مستمر مسئولان ماهان برای ایجاد تفاوت و نوآوری معنادار در حوزه مهم زبان آموزی منجر به ایجاد دوره های ویژه و منحصر به فرد شده است. این موسسه یکی از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران محسوب می شود که موفق به دریافت مجوز رسمی برگزاری آزمون های بین المللی آیلتس از سازمان سنجش آموزش کشور و IDP در مشهد و تهران شده است.

خدمات:

 • آموزش زبان فرانسه
 • آموزش زبان انگلیسی
 • برگزاری آزمون ماک آیلتس
 • برگزاری دوره تربیت مدرس

آدرس: ایران، مشهد، هاشمیه ۱۸، نبش صارمی

شماره تماس: 05138812640

آموزشگاه کانون زبان ایران

آموزشگاه کانون زبان ایران

آموزشگاه کانون زبان ایران به عنوان معتبرترین، قدیمی ترین و بزرگترین مؤسسه آموزش زبان های خارجی در ایران، از سال 1304 به عنوان انجمن ایرانیان آمریکایی در تهران فعالیت می کند. هم اکنون کانون زبان ایران به عنوان یکی دیگر از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران در 31 استان و 135 شهر با بیش از 300 مرکز آموزشی به آموزش زبان های خارجی می پردازد.

خدمات:

 • آموزش زبان انگلیسی
 • آموزش زبان اسپانیایی
 • برگزاری تاک شوهای آزاد
 • برگزاری کلاس های آنلاین

آدرس: ایران، تهران، خیابان استاد مطهری، خیابان فجر، شماره 33

شماره تماس: 02188308032

نکات کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی نیازمند انگیزه، تلاش، تمرین و پشتکار است. در این مقاله به چند نکته مفید و ضروری پرداخته ایم که به شما در یادگیری سریع زبان انگلیسی در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران کمک می کند:

زبان گوشی خود را به انگلیسی تغییر دهید: همانطور که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، بهتر است از منوی انگلیسی تلفن همراه خود استفاده کنید زیرا افرادی که عادت به استفاده از منوهای انگلیسی گوشی دارند اصلا نمی توانند با منوی فارسی کار کنند و در این صورت دستور زبان انگلیسی نیز تقویت خواهد شد.

با افراد انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید: یکی از راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی به توصیه بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران، برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان است و برای برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان یا باید در خارج از کشور زندگی کنید یا این افراد به شما نزدیک هستند و یا باید به صورت آنلاین با آن ها ارتباط برقرار کنید که در هر صورت مفید خواهد بود.

به دنبال تبادل اطلاعات باشید: اگر در کلاس های حضوری زبان شرکت می کنید، حتما با همکلاسی های خود یک گروه تشکیل دهید و ساعت ها در هفته با هم مطالعه کنید و یا اگر در کلاس های آنلاین شرکت کرده اید، می توانید از تبادل اطلاعات استفاده کرده و انگلیسی را از طریق اینترنت بیاموزید.

معانی و کاربردهای مختلف کلمات را بیاموزید: اکثر کلمات انگلیسی معانی متعددی دارند که در موقعیت های مختلف استفاده می شوند. بهتر است چندین معنا و کاربرد هر کلمه را یاد بگیرید و سعی کنید کاربردها و معانی مختلف را در جملات و مثال های مختلف بیاموزید و استفاده کنید.

نکات کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی

فواید یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی دارای فواید بسیاری است که ما در این بخش از مقاله برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به چند مورد از آن ها می پردازیم:

امکان دسترسی به بهترین دانشگاه های جهان: از آن جایی که در بسیاری از کشورهای جهان به زبان انگلیسی صحبت می شود، هزاران دانشگاه در سراسر جهان وجود دارند که برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگر به زبان انگلیسی مسلط شوید و صحبت کنید، فرصت های زیادی در اختیار شما قرار می گیرد.

انگلیسی اجازه می دهد تا فرهنگ عمومی را عمیق تر درک کنید: می‌توانید آثار نویسنده مورد علاقه‌تان را به زبان اصلی بخوانید، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی را بدون زیرنویس تماشا کنید و آهنگ مورد علاقه‌تان را همراهی کنید.

گرامر زبان انگلیسی ساده است: اگرچه یادگیری و تلفظ کلمات انگلیسی ممکن است کمی دشوار باشد اما دستور زبان انگلیسی ساده تر از سایر زبان های اروپایی است. گرامر انگلیسی برای بهبود دانش شما بسیار آسان است، بنابراین مهم این است که دایره لغات خود را گسترش دهید و تلفظ خود را بهبود ببخشید.

انگلیسی دنیای شما را به سمت دانش حرکت می دهد: بیشتر مطالب موجود در اینترنت به زبان انگلیسی است. بسیاری از سایت‌ها به زبان انگلیسی نوشته شده و به زبان‌های دیگر ترجمه شده‌اند و بسیاری از شرکت‌ها زحمت ترجمه متن انگلیسی به زبان‌های دیگر را ندارند زیرا بسیاری از مردم انگلیسی صحبت می‌کنند. بنابراین، زبان انگلیسی به شما امکان می دهد به اطلاعاتی دسترسی داشته باشید که ممکن است به زبان مادری شما در دسترس نباشد.

زبان انگلیسی برای تقویت حافظه شما مفید است: ثابت شده است که دو زبانه بودن، می تواند مغز شما را از پیری محافظت کند. برخی از انواع فراموشی ها در مقایسه با افراد مبتلا به زوال عقل که فقط به یک زبان صحبت می کنند، پنج سال بعد در افرادی که بیش از یک زبان می دانند تشخیص داده می شود.

چه مدت زمانی طول می کشد تا آیلتس بگیرید؟

پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد در آزمون آیلتس شرکت کنید، ابتدا در بهترین آموزشگاه آیلتس در ایران ثبت نام کنید و سپس شروع به یادگیری تکنیک ها و روش های آن کنید.

لازم است بدانید که سطح اولیه زبان یک فرد تاثیر زیادی بر زمان قبولی در آزمون آیلتس دارد و از سوی دیگر، نمرات مختلف در این آزمون به سطوح مختلف دانش زبان نیاز دارد. برای مثال، فردی که در این آزمون به نمره پنج یا شش نیاز دارد پس نیازی به داشتن سطوح پیشرفته زبان انگلیسی ندارد و باید وقت کمتری صرف کند، او حتی با تراز متوسط ​​هم می تواند در این آزمون شرکت کند و نمره دلخواه را کسب کند بنابراین نمی توان زمان مشخصی برای آن تعیین کرد و بیشتر به خود افراد بستگی دارد.

چه سنی برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است؟

بهترین زمان برای یادگیری، همیشه دوران کودکی است و از این نظر سنین 5 تا 7 سالگی دوران طلایی یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود زیرا در این سن کودکان زبان مادری خود را تا حد قابل قبولی یاد گرفته اند و به همین دلیل آن ها برای یادگیری زبان جدید مشکلی نخواهند داشت و همچنین به آن ها کمک می کند تا سریعتر زبان را بیاموزند و یادگیری زبان انگلیسی را برای کودکان جالب تر می کند.

لازم است بدانید که یادگیری زبان انگلیسی در سنین دیگر با توجه به شرایط هر فرد، مزایای خاص خود را دارد که در این صورت بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران، یادگیری زبان انگلیسی را در بازه زمانی مناسب با توجه به شرایط هر فرد تعیین می کند و این مسئله به تلاش خود زبان آموز نیز بستگی دارد.

کلام آخر

بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که پشتکار داشته باشید و زبان را دائما مرور کنید. فقط به منابع و درس های ارائه شده در کلاس تکیه نکنید. شما باید به دنبال یادگیری زبان باشید و منابع مختلف را مطالعه کنید، اطلاعات جدید را از هر روشی جستجو کنید و در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران ثبت نام کنید تا پس از گذراندن دوره های مختلف، موفقیت کسب کرده و به زبان انگلیسی مسلط شوید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در ایران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
دکمه بازگشت به بالا