کسب و کار

بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران 【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

دکوراسیون داخلی چیست؟ بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران کدام اند؟ بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران چه ویژگی هایی دارند؟ انواع سبک طراحی دکوراسیون چه نام دارند؟ اگر شما عزیزان به دنبال بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران هستید تا محیطی زیبا و دلنشین، در خانه، محل کار، هتل، ویلا و .. خود خلق کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

دکوراسیون داخلی به چه معناست؟

دکوراسیون داخلی یا طراحی داخلی به معنی هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیا در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه می باشد. دکوراسیون داخلی مانند هنر های دیگر، دارای اصولی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های هر دوره، دچار تغییر می شود.

هر شخصی که خانه یا محل کار خود را دکور کرده است، به نوعی در دکوراسیون داخلی شرکت کرده است. این هنر برای بسیاری از مردم سرگرمی محسوب می شود زیرا بدون نیاز به هیچ گونه مدرک دانشگاهی می توانند خانه یا محل کار خود را طراحی کنند.

دکوراسیون داخلی هنر و علمی است که با ایجاد یک فضای مناسب از لحاظ زیبایی و همین طور از لحاظ کاربری، از سبک ها و گرایش های متنوع پیروی می کند. بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران، فضایی در عین زیبایی و اثر گذار بودن که معرف هویت، نیاز و درک و خواسته های طرف مقابل باشد، ایجاد می کنند.

هم چنین در طراحی دکوراسیون داخلی باید به موارد زیر توجه کرد:

 • نقشه داخلی
 • نور محیط
 • پوشش دیوارها، سقف و کف
 • مبلمان
 • وسایل جانبی
 • تفکیک پلان ها

ویژگی های بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران چیست؟

دانش و تخصص مجموعه طراحی

برای تشخیص میزان دانش و تخصص یک مجموعه باید به تحصیلات، رزومه، سوابق و نمونه کارهای قبلی آن ها توجه کرد. هم چنین یک مجموعه طراح باید با استاندارد های بین المللی آشنایی کامل داشته باشد.

یک طراح داخلی وظایفی به شرح زیر دارد:

 • یک طراح دکوراسیون داخلی باید نیاز مشتریان را درک کرده و با توجه به سلیقه ی آن ها کار خود را انجام دهد.
 • یک طراح دکوراسیون داخلی باید با توجه به بودجه مشتریان، همه ی هزینه هارا برآورد کرده و قبل از شروع کار مذاکره ای با آن ها داشته باشد.
 • یک طراح دکوراسیون داخلی ابتدا باید مطالعاتی در زمینه امکان سازی پروژه انجام دهد و سپس به تحقیق و جمع آوری اطلاعات و عکس های مربوط به پروژه بپردازد. در مرحله بعدی باید ایده اولیه را به صورت نمونه یا حالت به مشتری ارائه دهد.
 • یک طراح دکوراسیون داخلی باید با توجه به نقشه ساختمان و محیط، نقشه ای دقیق از طرح ها و مدل ها با استفاده از نرم افزار ها طراحی کامپیوتر (CAD) تهیه کند.
 • یک طراح باید در برنامه کاری با نقشه برداران و همین طور در پروژه های بزرگتر، با معماران و سایر متخصصان طراحی همکاری داشته باشد.
 • یک طراح دکوراسیون داخلی باید نظارت مرحله ای در محل کار داشته باشد.
 • یک طراح دکوراسیون داخلی باید با پیشرفت های جدید مد و طراحی آشنا باشد و دائما خود را به روز کند.

رعایت اصول حرفه ای توسط مجموعه طراحی

برای انتخاب یک شرکت حرفه ای باید ابتدا به رزومه و سابقه کاری آن ها توجه کرد.

یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب یک شرکت طراحی، شفافیت مالی آنها است. شرکت های حرفه ای یک فاکتور رسمی فروش دارند و طبق آن عمل می کنند اما برخی شرکت ها برای جذب مشتری، در ابتدای کار هزینه پایینی را بیان می کنند و سپس در حین کار، هزینه های جانبی متعددی دریافت می کنند.

نکته دیگر این است که در ابتدا باید توجه کنیم هر شرکت در چه خصوص فعالیت می کند. بعضی از شرکت ها در انجام طراحی های بزرگ فعالیت حرفه ای دارند اما بر خی در طراحی های کوچک، پس باید طبق نیاز خود از بین بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران، شرکتی را انتخاب کنیم.

ویژگی های بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران چیست؟

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

تاکید: تاکید در دنیای طراحی داخلی همان نقطه کانونی می باشد که می تواند کل طراحی شما را تحت شعاع قرار دهد.
برای مثال زمانی که شومینه و تلویزیون خود را در مرکز و مبلمان خود را حول آن می چینید، شومینه و تلویزیون همان نقطه کانونی می شوند.

تضاد یا کنتراست: تضاد در نوع فرم، رنگ، متریال، بافت و اندازه اجسام با یکدیگر خلاصه می شود. تضاد باعث می شود از یکنواختی بیش از حد یک طراحی کاسته شود و در فضای داخلی تفاوت های جالب و جذابی ایجاد شود و شادی و نشاط فضا را در برگیرد.

تعادل: تعادل وزن بصری اجسام در یک اتاق است. برای دستیابی به تعادل می توانید از خط، فرم، بافت، الگو، رنگ و نور پردازی استفاده کنید. سه نوع تعادل وجود دارد: متقارن( قراردادن اجسام در سمت چپ محور عمودی یک تصویر آینه ای از سمت راست است) – نا متقارن(اجسام در سمت چپ با سمت راست محور عمودی متفاوت اند) – شعاعی(چیدمان اجسام در اطراف یک نقطه کانونی مرکزی)

مقیاس و تناسب: مقیاس به معنی اندازه اجسام با یکدیگر است و تناسب اندازه نسبی و ارتباط اجسامی است که در کنار یک دیگر قرار می گیرند.

ریتم: ریتم عبارت است از تکرار عناصر خاصی در اتاق مانند الگوها، رنگ ها، خطوط، فرم ها و حتی بافت ها.

جزئیات: بعد از رعایت 5 اصل بالا، نوبت به توجه به جزئیات و نکات ریز است.

وحدت: هدف هر معمار یا طراحی، ایجاد فضایی هماهنگ است که در آن همه عناصر و اصول انتخاب شده با یکدیگر انسجام داشته باشند. باید بین عناصری که باهم ادغام شدند، جریان و رابطه ای (هارمونی) وجود داشته باشد. این وحدت باید در همه جای خانه باشد تا وقتی از خانه به اتاق دیگر می روید احساس نظم و هماهنگی کنید.

در ادامه به معرفی بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران می پردازیم:

Emer arc (ایمر آرک)

Emer ark

گروه ایمر آرک یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران با سابقه درخشان است که به صورت حرفه ای در زمینه‌های طراحی، نظارت و اجرای پروژه های: دکوراسیون داخلی مسکونی، نقشه کشی معماری ، نما، ویلا، اداری، تجاری، مطب و کلینیک، پنت هاوس و روف گاردن براساس اصول معماری و با رویکردی نوین فعالیت می‌کند.

سوابق کاری:

 • طراح فاز 1 معماری
 • طراح و مجری دکوراسیون داخلی و طراح تخصصی آینه های دکوراتیو
 • طراح چندین پروژه داخلی و اجرای ساختمان های مسكونی، اداری، تجاری و … در سر تا سر کشور
 • بازسازی و نوسازی با حداقل ترین بودجه و مشاوره رایگان

آدرس: تهران، نیاوران، سه راه یاسر، ساختمان نیاوران پارک، طبقه 8، واحد109

شماره تماس: 09125072713

آدرس اینستاگرام: arc.pouyakari

روبينا حسيني

گروه معماري و طراحي داخلي روبينا حسيني فعاليت حرفه اي خود را از سال ١٣٩٤ در زمينه معماري، معماري داخلي و بازسازي آغاز نموده و تا امروز با همراهي كادري متخصص و مجرب مفتخر به خلق فضاهايي بوده كه بيانگر نياز و خواسته هاي مخاطبانش بوده است.ما با بهره گيري از توان بالاي هنري، علمي و فني تيم مجرب خود متشكل از طراحان و مجريان متخصص در اين حوزه مجموعه اي از خدمات گسترده طراحي معماري، طراحي و اجراي دكوراسيون داخلي و بازسازي را در اختيار شما قرار مي دهيم.

 خدمات:

 • طراحي داخلي و اجراي ساختمان هاي مسكوني، اداري، تجاري و…
 • طراحي صفر تا صد شامل: پلان، نما، داخلي، محوطه و…
 • بازسازي و نوسازي
 • مشاوره و ارائه بهترين متدهاي روز دنيا

آدرس: فرمانيه، مجتمع تجاري اداري آرتميس، طبقه سوم

شماره تماس: 09122126514

اینستاگرام: robina.hoseini@

استودیو معماری نکستا دیزاین

استودیو معماری نکستا دیزاین

استودیو معماری نکستا دیزاین یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران با سابقه درخشان است که به صورت حرفه ای در زمینه‌های طراحی، نظارت و اجرای پروژه های: دکوراسیون داخلی مسکونی، نقشه کشی معماری و سازه ساختمان، بازسازی ساختمان، نما، ویلا، اداری، تجاری، مطب و کلینیک، پنت هاوس و روف گاردن براساس اصول معماری و با رویکردی نوین فعالیت می‌کند.

در این راستا تیمی خلاق و جوان اعم از مهندسین ارشد تیم طراحی و تیم اجرایی گرد آمدند تا معماری نوین و کارامد را متناسب با هر بودجه و سلیقه ای به کارفرمایان خود ارائه ‌دهند و آثار مجللی خلق می‌کنند.

مزیت نکستا دیزاین: کاهش هزینه ها + طراحی بر اساس اصول معماری + شناخت دقیق سلیقه کارفرما + تیم طراحی و اجرایی قوی + برخورداری از اخلاق حرفه ای کاری

فعالیت های اصلی استدیو معماری نکستا دیزاین در زمینه های معماری داخلی، نظارت و اجرای پروژه های :

دکوراسیون داخلی مسکونی: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی اعم از پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و…

دکوراسیون داخلی اداری: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضاهای اداری اعم از شرکت، دفتر مدیریت، اتاق کارمندان و..

دکوراسیون داخلی تجاری: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری اعم از فروشگاه، مغازه و…

طراحی مطب و کلینیک: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک پزشکی اعم از مطب، اتاق پزشک، کلینیک های زیبایی، دندانپزشکی و…

نقشه کشی معماری و سازه ساختمان: طراحی نقشه‌های معماری، محاسبات سازه‌های فلزی و بتنی، تاسیسات برق و مکانیک

بازسازی ساختمان: صفر تا صد بازسازی از تخریب خانه های قدیمی و ساخت و محوطه سازی تا تحویل واحد

طراحی و اجرای نما: طراحی و اجرای نمای ساختمان های کلاسیک، مدرن، پارامتریک اعم از مجتمع مسکونی، اداری، صنعتی، خانه های ویلایی و…

طراحی و اجرای ویلا: کلیه خدمات مهندسی مربوط به ویلا از دریافت مجوزها، طراحی تا ساخت و محوطه سازی اعم از انواع سبک های ویلا و باغ ویلا و…

طراحی و اجرای پنت هاوس و روف گاردن: طراحی و اجرای پروژه های پنت هاوس و روف گاردن با مشاوره های کارشناسی شده متناسب با شرایط محیطی و کارفرما

اصل مهم برای گروه نکستا دیزاین علاوه بر زیبایی، اصول معماری و زمان تحویل، صداقت و ایجاد دوستی پایدار با کارفرمایان گرامی است.

دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد – نبش میدان کاج

شعبه شهرستان: قم – عطاران

تلفن تماس : 021-28429849

شرکت مهندسی آرین پاراکس

شرکت مهندسی آرین پاراکس

شرکت مهندسی معماری آرین پاراکس یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که با هدف ارتقا سطح طراحی و اجرا بر اساس اصول معماری و شهرسازی فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه برای کاربری های مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی، تفریحی، اقامتی، درمانی و … از مهندسین و متخصصین مجرب، بهره گرفته است.

خدمات شرکت دکوراسیون آرین پاراکس:

 • نقشه کشی ساختمان: طراحی نقشه های معماری، محاسبات سازه های فلزی و بتنی، تاسیسات برق و مکانیک
 • دکوراسیون داخلی: طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری، اداری، مسکونی و درمانی
 • طراحی نما: طراحی و اجرای نمای ساختمان های کلاسیک، مدرن و خانه های ویلایی
 • لمسه کاری: طراحی تولید و اجرای لمسه و دیوارپوش های پارچه ای و چرمی با ابعاد سفارشی
 • بازسازی ساختمان: صفر تا صد بازسازی از تخریب خانه های قدیمی تا ساخت و محوطه سازی
 • طراحی ویلا: کلیه خدمات مهندسی مربوط به ویلا از طراحی تا ساخت و محوطه سازی

از ویژگی های شرکت آرین پاراکس می توان به خدمات متنوع، قیمت مناسب، تضمین کیفیت، سابقه فعالیت(بیش از 12 سال)، تیم اجرایی قوی، آتلیه طراحی، اشاره کرد.

آدرس: تهران– هروی خیابان وفا منش نبش خیابان آزادی ساختمان ایلیا (پلاک 62 ) – واحد 8

شماره تماس: 26375718

گروه معماری و طراحی داخلی شاه توت

گروه معماری و طراحی داخلی شاه توت

گروه معماری و طراحی شاه توت، یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که از سال 1382 فعالیت خود را در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های معماری و دکوراسیون داخلی آغاز کرد.

هم چنین شرکت معماری و طراحی داخلی شاه توت، آموزش های علمی و هنری دکوراسیون داخلی و همین طور آموزش نرم افزار های معماری مثل آموزش اتوکد، آموزش 3D max و Vray به صورت حرفه ای و کاربردی توسط اساتید گروه معماری شاه توت ، ارائه می دهد.

گروه طراحی شاه توت فعالیت خود را با تسلط بر علم فنگ شویی و روان شناسی رنگ و ادراک محیط و فضا و رعایت اصول معماری داخلی آغاز کرد و همواره تلاش برای اجرای طراحی هایی با انرژی مثبت بوده و همین طور در پایان پروژه رضایت کارفرما، توسط گروه شاه توت نظر سنجی می شود.

خدمات:

 • خدمات معماری و د دکوراسیون داخلی
 • طراجی و اجرای انواع پلان، نما و دکوراسیون داخلی جع پروژه های مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی، ویلا، دکوراسیون منزل، دکوراسیون فروشگاه و مغازه
 • بازسازی و نوسازی ساختمان
 • طراحی و اجرای فضای سبز و روف گاردن (بام سبز)
 • طراحی و اجرای مبلمان اداری و خانگی
 • انواع سقف کاذب و عناصر دکوراتیو
 • ویترین مراکز تجاری
 • دکوراسیون رستوران، فست فود، کافی شاپ، مهدکودک، کتاب خانه، بانک، موسسات گوناگون
 • نورپردازی متنوع و کامل
 • طراحی و اجرای به روز ترین تجهیزات و کابینت آشپزخانه

آدرس: تهران، منطقه 4، میدان هروی، خیابان موسوی، جنب پاساژ گلستان، برج اداری تجاری جلیل وند، طبقه سوم، واحد 310

شماره تماس: 09125382403

دکوراسیون داخلی دارکوب

دکوراسیون داخلی دارکوب

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دارکوب، جز بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که در طراحی های خود از طرح های متنوعی استفاده می کند.

این شرکت پروژه های زیادی از قبیل موارد زیر ارائه می دهد:

 • پروژه مسکونی: خدمات حرفه ای معماری و دکوراسیون داخلی  مسکونی در سبک های متعدد
 • پروژه ویلایی: طراحی و اجرای ویلاهای دوبلکس و تریپلکس با کمک تیم حرفه ای
 • پروژه اداری: فعالیت در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در پروژه های اداری
 • پروژه تجاری: فعالیت در زمینه طراحی و اجرای پروژه های تجاری مثل رستوران ها، آرایشگاه ها و مراکز خرید
 • پروژه هتل: خدمات معماری و دکوراسیون داخلی هتل ها به صورت حرفه ای
 • پروژه محوطه سازی: محوطه سازی فضای سبز شامل روف گاردن، لند اسکیپ، محوطه سازی ویلا و استخر

آدرس: تهران، جردن، خیابان سعیدی، پلاک33، واحد8

شماره تماس: 02122016627

دکوراسیون داخلی نما سبز

دکوراسیون داخلی نما سبز

شرکت دکوراسیون داخلی نما سبز، یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که در سال 1388 در تهران تاسیس شده و در این چند سال فعالیت های زیادی مثل طراحی و اجرای صدها پروژه لوکس در زمینه دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی ادارات و دکوراسیون تجاری و فروشگاهی داشته است.

این مجموعه خدماتی در زمینه های زیر ارائه می دهد:

 • دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون منزل
 • دکوراسیون مدرن
 • دکوراسیون کلاسیک
 • دکوراسیون اداری و تجاری

آدرس: تهران، قیطریه، بلوار اندرزگو، روبروی بلوار کاوه، نبش کوچه احمدی، ساختمان کیمیا

شماره تماس: 02122217989

شرکت دکوراسیون هیرادانا

شرکت دکوراسیون هیرادانا

شرکت معماری و طراحی هیرادانا جز بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران است که با حدود ده سال سابقه، بیش از 180 پروژه با کاربری های مسکونی، اداری، تجاری ویلایی و … در مقیاس های کوچک و بزرگ در تهران و سایر نقاط کشور، طراحی کرده است.

این گروه معماری با هدف توسعه ایده های به روز و نوآوری هایی، محیط های دلنشینی با بهره گیری از اکیپ های اجرایی قدرتمند و کار آزموده و رعایت اصول و استاندارد های معماری و مدیریت بهینه هزینه، اقدام به پیاده سازی کامل پروژه ها می نماید.

این شرکت خدمات خود را به شرح زیر ارائه می دهد:

 • طراحی و اجرای تخصصی پروژه های لوکس معماری و معماری داخلی با کاربری های مختلف مسکونی، اداری و تجاری .
 • طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی از صفر تا صد
 • طراحی و مطالعات نقشه های معماری سازه برق و مکانیک
 • طراحی و اجرای تخصصی پروژه های نمای ساختمان، محوطه سازی، روف گاردن

آدرس دفتر مرکزی: تهران – ولنجک – انتهای خیابان یمن – پلاک 19 – طبقه دوم

آدرس شعبه البرز: کرج – مهر ویلا – بلوار دانش آموز – ساختمان البرز – طبقه 4 – واحد 4c

شماره تماس: 22172069

انواع سبک های دکوراسیون داخلی کدام اند؟

دکوراسیون مدرن: یکی از اصول دکوراسیون مدرن، هرچه کمتر، بهتر می باشد که در واقع همان اهمیت به سادگی است. البته سادگی باید به گونه ایی باشد که فضای داخلی محیط را خسنه کننده نکند. در این سبک هیچ گونه آشفتگی ای وجود ندارد و این موضوع باعث شده فضای داخلی خانه هایی با این سبک، راحت به نظر برسند.

در اتاق های مدرن امروزی اغلب از رنگ های تیره یا مشکی استفاده می شود زیرا رنگ های تیره، اتاق را کلاسیک و مدرن نشان می دهند. در این نوع دکوراسیون، معمولا وسایل محدود به میز، کاناپه و اشیا می شوند.

دکوراسیون مینیمال: این سبک یکی از پر طرفدار ترین سبک های داخلی است. این سبک تقریبا مانند سبک مدرن است ولی ساده تر. در این سبک از پالت های رنگی خنثی استفاده شده و هیچ یک از لوازم استفاده شده زرق و برق ندارند و در این سبک بیشتر از رنگ سفید استفاده می شود.

دکوراسیون صنعتی: این سبک الهام گرفته از سبک های دوره انقلاب صنعتی اروپا می باشد. در این سبک از عناصری استفاده می شود که حس نا تمام بودن طرح را به ما القا می کنند، برای مثال از آجر یا چوب در ظاهر دکوراسیون استفاده می شود.

دکوراسیون قرون وسطی: این سبک در واقع بازگشتی به طراحی های اواسط دهه 1900 میلادی است که حس نوستالژی را به مخاطب القا می کند. در این سبک از برخی عناصر مینیمال هم استفاده می شود.

دکوراسیون سنتی خاور میانه: در این سبک منحصر به فرد از فرش و گلیم ایرانی استفاده می شود. پالت رنگ های گرم و تند، همراه با نقش های سنتی و اسلامی، اجزای مهم این سبک دکوراسیون هستند.

دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال: یکی از حبوب ترین سبک ها، سبک انتقالی می باشد. چرا که این سبک را پلی میان دو سبک سنتی و مدرن می توان به حساب آورد. در این سبک پالتی نسبتا خنثی برای ایجاد حس آرامش استفاده می شود.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی کدام اند؟

چگونه یک دکوراسیون زیبا داشته باشیم؟

هر چند سبک های دکوراسیون داخلی شباهت های زیادی دارند که بعضی ها باهم ترکیب شده اند، اما تفاوت هایی در آن ها خلق شده که اغلب با نگاهی سطحی دیده می شوند.

هدف نهایی هر کدام از سبک های دکوراسیون داخلی، تنها رسیدن به زیبایی نیست بلکه جداسازی فضا و ایجاد رهایی و آرامش را به ارمغان می آورند. شما عزیزان با انتخاب یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران می توانید زیبایی و آرامش را در محیط اطراف خود داشته باشید.

کلام آخر

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاس گزاریم. سایت تاپتنا همواره سعی داشته شما عزیزان را با بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تهران آشنا کند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا