پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر کلیه در ولیعصر【سال1402】❤️+ لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر کلیه در ولیعصر آشنا کنیم تا در صورت لزوم به آن ها مراجعه کنید. بدن انسان از اندام های مختلفی تشکیل شده است که باید وظایف خود را با دقت و منظم انجام دهند ولی اگر یکی از اندام ها مشکل داشته باشد، تمام بدن درگیر می شود و بیماری رخ می دهد. کلیه نیز یکی از اعضای مهم و ضروری بدن است که هر انسانی دو کلیه دارد که هر کدام در یک طرف ستون فقرات در پایین ترین سطح قفسه سینه قرار دارند و اگر دچار بیماری شوند، افراد باید به پزشک متخصص مراجعه کنند و درمان خود را آغاز کنند. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

کلیه چیست؟

هر انسانی دو کلیه دارد که هر کدام به اندازه یک مشت هستند که در یک طرف ستون فقرات در پایین ترین سطح قفسه سینه قرار دارند. هر کلیه حاوی حدود یک میلیون واحد عملکردی به نام نفرون است که نفرون از یک واحد فیلتر مویرگی به نام گلومرول تشکیل شده است و به لوله متصل است که پس از ورود به گلومرول، خون فیلتر شده و مایع باقی مانده از لوله عبور می کند و در لوله بر حسب نیاز بدن، آب و مواد شیمیایی از این مایع تصفیه شده اضافه یا خارج می شود و در نهایت محصولی به نام ادرار به دست می آید که باید توسط بدن دفع شود.

وظیفه اصلی کلیه دفع مواد زائد و مایعات اضافی از بدن است که از طریق ادرار از بدن دفع می شوند که تولید ادرار شامل مراحل بسیار پیچیده دفع و بازجذب است، این فرآیند برای حفظ تعادل پایدار مواد شیمیایی در بدن ضروری است و زمانی که دچار مشکل شود باید به بهترین دکتر کلیه در ولیعصر مراجعه کرد. جالب است بدانید که وزن هر کلیه در مردان 125-170 گرم و در زنان 115-155 گرم است و یک کپسول فیبری سخت اطراف هر کلیه را احاطه کرده است.

کلیه چیست؟

عملکرد کلیه ها

عملکرد و کار کلیه ها بسیار مهم است. اکثر مردم دو کلیه دارند، اما افراد می توانند تنها با یک کلیه نیز زندگی کنند و مشکل خاصی وجود ندارد. ما در این بخش به بررسی عملکرد کلیه ها می پردازیم:

دفع مواد زائد: مواد زائد متابولیک که بدن به آن نیاز ندارد عمدتاً بر عهده کلیه ها است که اوره، کراتینین، اسید اوریک، محصولات نهایی تجزیه هموگلوبین و متابولیت های هورمون های مختلف از این دسته هستند.

تنظیم فشار خون: با دفع مقادیر مختلف سدیم و آب، کلیه ها نقش مهمی در تنظیم طولانی مدت فشار خون دارند که علاوه بر آن ها، با ترشح هورمون ها یا موادی که بر رگ های خونی مانند رنین تأثیر می گذارد، در تنظیم کوتاه مدت فشار خون نیز نقش دارند.

تنظیم تولید گلبول های قرمز: کلیه ها اریتروپویتین ترشح می کنند که باعث تحریک تولید گلبول های قرمز خون از سلول های بنیادی خون ساز در مغز استخوان می شود. تقریباً تمام اریتروپویتین ترشح شده در خون در افراد سالم از کلیه ها می آید.

تنظیم تعادل آب و الکترولیت: لازمه برقراری هموستاز این است که دفع آب و الکترولیت ها دقیقاً مطابق با مصرف آن ها باشد تا کلیه ها دچار مشکل نشوند و در صورت بروز بیماری، افراد می توانند به بهترین دکتر کلیه در ولیعصر مراجعه کنند.

تنظیم تعادل اسید و باز: کلیه ها با دفع اسیدها و تنظیم ذخایر مایعات بدن، تعادل اسید و باز را با همکاری ریه ها تنظیم می کنند.

5 تا از بهترین دکتر کلیه در ولیعصر را بشناسید!

دکتـر فـرشاد نامداری

دکتـر فـرشاد نامداری

دکتر فرشاد نامداری جراح، متخصص کلیه و مجاری ادراری است. ایشان عضو هیأت علمی دانشگاه و همچنین دارای رتبه دوم هیئت مدیره اورولوژی نیز هستند که امروزه به عنوان یکی از بهترین دکتر کلیه در ولیعصر شناخته شده اند.

خدمات:

 • درمان بیماری های مثانه
 • پروستات
 • درمان بی اختیاری ادراری
 • درمان مشکلات جنسی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از ونک، بالاتر از پل همت، بن بست سید الشهدا، ساختمان رهام

شماره تماس: 09107585358

دکتر مریم امامی

دکتر مریم امامی

دکتر مریم امامی یکی از بهترین دکتر کلیه در ولیعصر محسوب می شوند. ایشان متخصص و جراح کلیه، مجاری ادراری و تناسلی هستند. دکتر امامی با حوصله و طبابت صادقانه خود همواره در جهت جلب رضایت بیماران خود تلاش کرده که تا حد زیادی موفق بوده است و بیماران نیز از او راضی هستند و تحت نظر ایشان به درمان خود ادامه می دهند.

خدمات:

 • درمان بیماری مجاری ادراری و تناسلی
 • درمان پروستات
 • درمان بیماری های مرتبط با کلیه
 • جراحی سنگ کلیه

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، بعد از بیمارستان مهرگان، نرسیده به بیمارستان دی

شماره تماس: 02188786410

دکتر سید جلیل حسینی

دکتر سید جلیل حسینی

دکتر سید جلیل حسینی متخصص اورولوژی و فلوشیپ ترمیم از انگلستان است. وی رئیس مرکز تحقیقات ناباروری و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز هستند. باید بدانید که دکتر حسینی دبیر کمیسیون انجمن های گروه های پزشکی و اولین رئیس انجمن اورولوژی آسیایی ایران هستند که به عنوان یکی از بهترین دکتر کلیه در ولیعصر، می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • درمان بیماری های مثانه
 • پروستات
 • درمان بیماری های کلیوی
 • جراحی تنگی مجرا

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، رو به روی مسجد بلال، جنب گلستان، ساختمان شماره 2761

شماره تماس: 02122045777

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و همچنین فوق تخصص لاپاراسکوپی و اندورولوژی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند. ایشان در سال 1381 با رتبه ممتاز در رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شدند و امروزه به عنوان یکی دیگر از بهترین دکتر کلیه در ولیعصر شناخته شده اند.

خدمات:

 • درمان بیماری های کلیه
 • پروستات
 • انجام جراحی کلیه
 • درمان سنگ کلیه

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه اول

شماره تماس: 09126590455

دکتر نادیا کریمی

دکتر نادیا کریمی

دکتر نادیا کریمی یکی دیگر از بهترین دکتر کلیه در ولیعصر محسوب می شوند. ایشان متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری هستند که بیماران در صورت تمایل می توانند به مطب وی مراجعه کرده و پس از معاینه و آزمایشات لازم درمان خود را آغاز کنند.

خدمات:

 • درمان بیماری های مثانه
 • پروستات
 • جراحی کلیه
 • درمان مشکلات جنسی

آدرس: تهران، ولیعصر، خیابان ولدی، نبش خیابان به آفرین

شماره تماس: 02188942661

دلایل ایجاد بیماری مزمن کلیه

هر بیماری و نقصی که در بدن انسان ایجاد می شود دلایلی دارد. در این قسمت از مقاله بهترین دکتر کلیه در ولیعصر به بررسی علل بیماری کلیوی می پردازیم:

عفونت مجاری ادراری: این بیماری زمانی رخ می دهد که میکروب ها وارد مجاری ادراری شوند و علائمی مانند درد یا سوزش در هنگام ادرار و نیاز مکرر به ادرار ایجاد کنند. این عفونت ها اغلب مثانه را تحت تاثیر قرار می دهند اما گاهی اوقات به کلیه ها سرایت می کنند و باعث تب و کمردرد می شوند.

بیماری های مادرزادی: بیماری های مادرزادی نیز می توانند بر کلیه ها تأثیر بگذارند که این موارد معمولاً با رشد نوزاد در داخل رحم مادر مشکلاتی را در سیستم ادراری ایجاد می کنند ولی با مراجعه به بهترین دکتر کلیه در تهران قابل درمان است.

دیابت: دیابت بیماری است که در آن بدن انسان انسولین کافی تولید نمی کند. بنابراین، او نمی تواند به درستی از مقادیر طبیعی انسولین استفاده کند که این وضعیت منجر به قند خون بالا می شود و دیابت عامل اصلی بیماری کلیوی است.

فشار خون بالا: این بیماری به عنوان هایپرتنشن نیز شناخته می شود که یکی دیگر از علل بیماری های کلیوی و سایر مشکلات مانند حملات قلبی و سکته مغزی است.

داروها و سموم: آن ها می توانند باعث مشکلات کلیوی شوند و استفاده طولانی مدت از مسکن های بدون نسخه می تواند برای کلیه ها ضرر داشته باشد.

راه های تشخیص بیماری کلیه توسط بهترین دکتر کلیه در ولیعصر

تشخیص زود هنگام و درمان بیماری مزمن کلیوی، کلیدی برای جلوگیری از تبدیل بیماری کلیوی به نارسایی کلیه است. برای تشخیص زودهنگام بیماری کلیوی می توان چند آزمایش ساده انجام داد که شامل موارد زیر می شود:

آزمایش کراتینین خون: بهترین دکتر کلیه در ولیعصر باید از سن، نژاد، جنسیت و سایر عوامل برای محاسبه میزان فیلتراسیون گلومرولی افراد استفاده کند. GFR انسان نشان دهنده آن است که کلیه های افراد چقدر خوب کار می کنند و برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری مزمن کلیوی هستند انجام این آزمایش ها مهم است.

آزمایش ادرار به نام ACR: آلبومین نوعی پروتئین است و بدن انسان به پروتئین نیاز دارد اما آلبومین باید در خون باشد نه در ادرار زیرا وجود پروتئین در ادرار انسان ممکن است به این معنی باشد که کلیه های فرد به اندازه کافی خون را فیلتر نمی کنند و این مورد ممکن است نشانه ای از بیماری اولیه کلیه باشد که با مراجعه به بهترین دکتر کلیه در ایران قابل درمان است.

راه های تشخیص بیماری کلیه توسط بهترین دکتر کلیه در ولیعصر

کلام آخر

کلیه ها در کنار تصفیه خون و حفظ تعادل مایعات بدن در هر ثانیه از روز دائماً مشغول پاسخ دادن به هورمون هایی هستند که مغز به آن ها ارسال می کند و حتی خود کلیه ها هم هورمون می سازند پس اگر کلیه ها دچار مشکل شوند، افراد باید به بهترین دکتر کلیه در ولیعصر مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر کلیه در ولیعصر آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می تواند از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا