پزشکان

بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 10 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد را به شما عزیزان معرفی کنیم. سنگ کلیه انواع مختلفی دارد و به دلیل بالا رفتن غلظت املاح در ادرار سنگ کلیه به وجود می آید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تری را در زمینه سنگ کلیه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سنگ کلیه چیست؟

وجود آمدن سنگ کلیه دلایل و علت های متعدد زیاد از زمان ممکن است در قسمت های مختلف دستگاه ادراری تا مثانه یک کلیه تشکیل شود و می توان گفت که در بیشتر مواقع دلیل ایجاد سنگ کلیه بالا رفتن غلظت املاح و نمک در ادرار فرد می باشد. سنگ کلیه به طور معمول برای بیمار دردی را نیز به همراه دارد و توصیه می شود برای اینکه آسیب دائمی و بدن وارد نشود هر چه سریعتر به بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد مراجعه کنید.

انواع مختلف سنگ کلیه

سنگ کلسیم: جنس بیشتر سنگ های کلیه کلسیم است. اگزالات کلسیم ماده طبیعی می باشد که در برخی از غذاها وجود دارد و همچنین این ماده در کبد تولید می شود. می توان گفت که این ماده در سبزیجات، میوه ها، شکلات و … به مقدار زیادی وجود دارد. این ماده بر اثر استفاده زیاد ویتامین d و جراحی های روده بیشتر می شود.

اسید اوره: سنگ کلیه اسید اوره بیشتر در بین مردان اتفاق می افتد و امکان دارد افرادی که مبتلا به نقرس هستند، بیشتر از افراد دیگر دچار مشکل شود. زمانی این سنگ کلیه تشکیل می شود که ادرار بسیار اسیدی باشد.

استروویت: این مشکل کلیه بیشتر بانوانی را درگیر می کند که به عفونت مجاری ادراری دچار هستند. اندازه این سنگ ممکن است بزرگ باشد و باعث انسداد ادرار شود.

سنگ سیستینی: سنگ کلیه در افرادی وجود دارد که این افراد به یک اختلال ارثی مبتلا هستند.

سنگ ستراویتی: این سنگ کلیه به طور معمول به دلیل عفونت ایجاد می‌شود و می‌تواند به سرعت بزرگ شود همچنین این سنگ کلیه حرکت نمی‌کند و علائم زیادی را به همراه ندارد.

سنگ اسید اوریکی: سنگ کلیه اسید اوریکی در افراد ایجاد می شود که در طول شبانه‌روز مایعات کمی استفاده می کنند و بدنشان آب بسیاری را از دست می‌دهد و کم آب می شود. همچنین افرادی که از غذاهایی استفاده می‌کنند که سرشار از پروتئین است و اسید خون بسیار بالا است ممکن است دچار این سنگ کلیه دچار شوند.

انواع مختلف سنگ کلیه

علائم اولیه سنگ کلیه

حالت تهوع: سنگ کلیه می تواند باعث ایجاد ناراحتی معده در فرد شود و این معده درد به دلیل مسمومیت غذایی نمی باشد و درد آن به طور معمول متمرکز می باشد و با معده درد معمولی تفاوت دارد. درد معده درد معمولی پراکنده می باشد.

کم و زیاد شدن حجم ادرار: هر میزان که سنگ بیشتر به سمت قسمت تحتانی ادراری حرکت کند باعث می شود که دفع ادرار شدت بیشتری داشته باشد. اما ممکن است فرد در موقع ادرار احساس درد و سوزش داشته باشد.

تب و لرز: در برخی مواقع افرادی که دچار سنگ کلیه هستند علائمی شبیه به بیماری هایی همچون آنفولانزا دارند و در بیشتر مواقع تب و لرز نشانه های عفونت مجاری ادراری می باشد، که این مشکل فراتر از سنگ کلیه است و باید هرچه سریعتر به بهترین دکتر کلیه در تهران و مشهد مراجعه کنند.

خون در ادرار: زمانی که فرد در ادرار خود خون مشاهده کند و ادرار فرد صورتی رنگ باشد، باید هر چه سریعتر به بهترین دکتر مجاری ادراری در مشهد و یا بهترین دکتر سنگ کلیه  در مشهد مراجعه کنند، زیرا این علائم هشدار دهنده مشکلات سیستم ادراری مانند سنگ کلیه است.

بد بو بودن ادرار: زمانی که فرد دچار سنگ کلیه است علاوه بر تغییر رنگ پیدا کردن اعداد فرد علائم دیگری نیز ممکن است به وجود بیاید. سنگ های کلیه از کریستال شدن مواد معدنی در کلیه به وجود می آید زمانی که ادرار فرد بد بود تر و تیره تر شود این فرآیند بیشتر می شود و زمانی که بوی ادرار بد باشد و آزار دهنده باشد نشان دهنده این است که فرد دچار عفونت دستگاه ادراری سنگ کلیه است.

10 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد را بشناسید!

دکتر رضا علمی مهر

دکتر رضا علمی مهر

دکتر رضا علمی مهر مدرک دکتری عمومی خود را از دانشگاه مشهد دریافت کردند و سپس برد تخصصی ارولوژی خود را از تهران دریافت کردند. همچنین ایشان فلوشیپ فوق تخصصی خود را نیز از تهران دریافت کردند.

از سوابق دکتر رضا علمی مهر می توان به سابقه عضویت هیئت علمی، مدیر گروه جراحی، استادیار دانشگاه، دارای فلوشیپ جراحی کلیه و مجاری ادراری، ۱۹ سال سابقه طبابت، ۱۱ سال سابقه جراحی و … اشاره کرد. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • ختنه نوزاد
 • رمان ناباروری آقایان

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان عارف دوم، ساختمان پزشکان فارابی

شماره تماس: 05138442494

دکتر علی عماد زادهدکتر علی عماد زاده

دکتر علی عماد زاده جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشد و از سوابق دکتر علی عماد زاده می‌توان به عضو انجمن جهانی نفرولوژی، عضو هیئت علمی دانشگاه، فوق تخصص کلیه و فشار خون، متخصص بیماری های داخلی و … اشاره کرد.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان مشکلات فشار خون
 • درمان بیماری های مرتبط با کلیه

آدرس: مشهد، خیابان شهید چمران، خیابان گلستان شرقی، بیمارستان آریا

شماره تماس: 05132229098

دکتر محمد مهدی ایمانی

دکتر محمد مهدی ایمانی

دکتر محمد مهدی ایمانی فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری می باشد و در این زمینه دارای فلوشیپ فوق تخصصی هستند. ایشان دوره تکمیلی لاپاراسکوپی جراحی لیزری و … را گذراندند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه بدهند.

از سوابق دکتر محمد مهدی ایمانی میتوان به عضو انجمن ارولوژی اروپا، عضو انجمن لاپاراسکوپی آمریکا و … اشاره کرد. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • سنگ کلیه
 • جراحی برداشتن غده فوق کلیه
 • جراحی سنگ حالب
 • درمان بی اختیاری ادراری

آدرس: مشهد، میدان احمدآباد، نبش ملاصدرا دوم، ساختمان سپهر صدرا، طبقه فوقانی بانک صادرات

شماره تماس: 05138464174

دکتر نیما ترجمان

دکتر نیما ترجمان

دکتر نیما ترجمان مدرک عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۱۳۸۴ دریافت کردند و پس از آن در سال ۱۳۹۲ مدرک دکترای تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند.

دکتر نیما ترجمان یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند و در مطب شخصی خود خدمات متعددی را در زمینه تخضصص خود به مراجعه کنندگان ارائه می دهند.

خدمات:

 • سنگ شکنی
 • درمان عفونت کلیه و مثانه
 • پیوند کلیه
 • سنگ کلیه
 • جراحی پروستات
 • کیست کلیه

آدرس: مشهد، خیابان احمدآباد، حد فاصل عارف و پرستار، ساختمان سپید، طبقه اول

شماره تماس: 05138409693

دکتر آرش آذری پور

دکتر آرش آذری پور

دکتر آرش آذری پور متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری می باشند و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند و مدرک تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز دریافت کردند.

از جمله سوابق دکتر آرش آذری پور می توان به عضو انجمن اورولوژی اروپا، انتشار مقالات متعدد در مجله های اروپا و آمریکا دارای مدرک ناباروری آقایان و … اشاره کرد. همچنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند.

خدمات: 

 • جراحی سنگ حالب
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان عفونت مثانه
 • درمان مشکل سنگ کلیه

آدرس: مشهد، ابتدای خیابان چمران، بیمارستان امام رضا، ساختمان پزشکان آفتاب

شماره تماس: 05138525844

دکتر جملیه مرشدی

دکتر جملیه مرشدی

دکتر جمیله مرشدی متخصص داخلی و فوق تخصصی نفرولوژی می باشند. دکتر جمیله مرشدی پس از این که مدرک تخصصی داخلی خود را دریافت کردند موفق شدند تا مدرک فوق تخصصی نفرولوژی و کلیه را دریافت کنند. همچنین می‌توان گفت دکتر جمیله مرشدی جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • عفونت کلیه
 • نارسایی کلیه
 • کیست کلیه

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان پرستار یکم، کنار بیمارستان قائم، ساختمان نگین، طبقه دوم

شماره تماس: 05137686172

دکتر محمود دولتی

دکتر محمود دولتی

دکتر محمود دولتی متخصص کلیه می باشند و جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد هستند. دکتر محمود دولتی موفق شدند که مدرک پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۰ دریافت کنند و سپس مدرک تخصص خود را در سال ۱۳۹۲ دریافت کردند. دکتر محمود دولتی در زمینه تخصص خود سابقه ۱۸ ساله دارند و خدمات متعددی را به مراجعه کنندگان ارائه می دهند.

خدمات:

 • درمان مشکل ناباروری مردان
 • درمان عفونت کلیه
 • سنگ کلیه
 • جراحی کلیه

آدرس: مشهد، بلوار احمدآباد، خیابان عارف، نبش عارف یکم، ساختمان پزشکان آزاده

شماره تماس: 05138472989

دکتر سامان علیزاده

دکتر سامان علیزاده

دکتر سامان علیزاده متخصص کلیه و مجاری ادراری می باشند و از سوابق ایشان می‌توان به عضو انجمن متخصصین ارولوژی اروپا، عضو انجمن پیوند کلیه و … اشاره کرد. دکتر سامان علیزاده مدرک دکترای پزشکی خود را از  دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند و سپس تخصص خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند. همچنین دکتر سامان علیزاده جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • اوروزلوژی زنان
 • درمان بی اختیاری ادراری
 • جراحی کلیه، سنگ کلیه
 • تنگی مجاری ادراری
 • عفونت ادراری

آدرس: مشهد، بلوار احمدآباد، خیابان پرستار، کوچه پرستار اول، ساختمان سروش

شماره تماس: 05138456779

دکتر مهدی نخعی

دکتر مهدی نخعی

دکتر مهدی نخعی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند و سابقه ده ساله در زمینه طبابت دارند. همچنین دکتر مهدی نخعی جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • ختنه
 • لیزر پروستات
 • لیزر زگیل تناسلی

آدرس: مشهد، نبش کوهسنگی هشتم، ساختمان افق، طبقه اول، واحد چهارم

شماره تماس: 05138595503

دکتر سعید رضا قنبری زاده

دکتر سعید رضا قنبری زاده

دکتر سعید رضا قنبری زاده متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری می باشند و جزء یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد می باشند.

از سوابق دکتر سعید رضا قنبری زاده میتوان به ۱۹ سال سابقه طبابت، ۱۶ سال سابقه فعالیت در حیطه جراحی کلیه و مجاری ادراری، سابقه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، سابقه عضویت هیئت علمی دانشگاه، مسئول فنی کلینیک سنگ شکن و …. اشاره کرد.

خدمات:

 • جراحی کلیه
 • عفونت کلیه
 • سنگ کلیه

آدرس: مشهد، احمدآباد، ابتدای عارف، ساختمان پزشکان عارف، پلاک ششم، طبقه اول

شماره تماس: 05138400110

دلایل ایجاد سنگ کلیه

سابقه خانوادگی: می توان گفت افرادی که خانواده آن ها دچار سنگ کلیه بوده اند و یا هستند بیشتر از افراد دیگر ممکن است دچار سنگ کلیه شوند.

چاقی: یکی دیگر از عارضه هایی که باعث می‌شود فرد دچار سنگ کلیه شود چاقی می باشد، زیرا چاقی باعث می شود که سطح اسیدی بودن ادرار تغییر کند و سنگ کلیه ایجاد شود.

کم بودن حجم ادرار: یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه شود، پایین بودن حجم ادرار است که دلیل آن کم آب بودن آب بدن است.

زمانی که فرد دچار کم آبی در بدن می شود که در طول شبانه روز ورزش و کارهای سنگین انجام داده باشد و مکان زندگی فرد با آب و هوای گرم داشته باشد و فرد به اندازه کافی مایعات استفاده نکند. زمانی که حجم ادرار کم باشد رنگ درار نیز پررنگ می شود و زمانی که ادرار غلیظ باشد، مایه نگه داشتن برای نمک ها در حالت محلول به اندازه کافی وجود ندارد

مصرف دارو: مصرف برخی داروها و ویتامین ها می تواند فرد را دچار سنگ کلیه کند و به همین دلیل توصیه می‌شود زمانی که از دارو استفاده می کنید، حتی ویتامین  با پزشک متخصص خود مشورت کنید، زیرا مصرف برخی از داروها باعث بروز بیماری هایی هم چون خطر تشکیل سنگ کلیه می شود و توصیه می شود بدون تجویز پزشک از هیچ گونه دارویی استفاده نکنید.

مشکلات و عارضه های روده ای: فردی که جراحی بای پس معده را باید انجام بدهد ممکن است دچار سنگ کلیه شود. بیماری های روده ای که باعث اسهال می شوند باعث می‌شوند که بدن فرد به مقدار زیادی از آب بدن را از دست بدهد و به این دلیل حجم ادرار کم می شود.

درمان خانگی سنگ کلیه

هندوانه: یکی از روش های درمانی خانگی برای سنگ کلیه استفاده از هندوانه می باشد، زیرا آب هندوانه باعث می شود که ادرار فرد روان تر شود و همچنین مصرف آب هندوانه می تواند از به وجود آمدن سنگ کلیه پیش گیری کند.

نوشیدن آب: نوشیدن مایعات هم چون آب، تاثیر بسزایی در دفع سنگ کلیه دارد و می توان گفت یکی از آسان ترین راه های پیشگیری از بروز درد سنگ کلیه است.

بهترین دکتر کلیه در مشهد توصیه می‌کند که افراد روزانه حداقل ۸ لیوان آب بخورند تا دچار مشکلاتی همچون سنگ کلیه نشود و زمانی که فرد می خواهد سنگ کلیه را دفع کند توصیه می‌شود روزانه حداقل ۱۲ لیوان آب مصرف کند.

سرکه سیب: سرکه سیب دارای اسید می باشد که این اسید می‌تواند رسوباتی که کلسیم دارند را در خود حل کند. زمانی که فرد میخواهد علائم سنگ کلیه را کاهش دهد می تواند مقداری سرکه سیب را به همراه آب ترکیب کند و استفاده کند و می توان گفت بهترین زمان مصرف این ترکیب قبل از غذا می باشد تا با این کار از علائم سنگ کلیه و بزرگتر شدن سنگ کلیه جلوگیری شود.

ریحان: ریحان باعث می شود که میزان اسید اوریک بدن تنظیم شود و از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند. اسیدی که در ریحان وجود دارد باعث می شود که سنگ ها را در خود حل کند و برای درمان توصیه می شود، در طول روز یک قاشق از عصاره ریحان را با مقداری آب مخلوط کنید و برای درمان می توانید از این ترکیب استفاده کنید.

آب لیمو: آبلیمو سیترات دارد و مصرف آب لیمو باعث می‌شود که رسوب های کلسیمی به مرور زمان شکسته شوند و تا حدودی می تواند از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کند.

همچنین توصیه می‌شود زمانی که میخواهید آبلیمو را خریداری کنید به برچسب های آن دقت کنید، زیرا برخی از آبلیمو ها عصاره لیمو و شیرین کننده دارند که باعث می شود فرد دچار سنگ کلیه شود. برای مصرف آبلیمو توصیه می شود روزانه دو مرتبه از آن استفاده کنید و بهتر است با آب ترکیب شود.

عصاره جوانه گندم: گندم ترکیباتی دارد که می تواند باعث شود که ادرار فرد افزایش پیدا کند و این افزایش ادرار باعث می شود که فرد اگر دچار سنگ کلیه باشد، سنگ را بتواند آسان تر دفع کند. توصیه می شود عصاره جوانه گندم را با مقداری آب ترکیب کنید و سپس بعد از آن می توانید این عصاره را مصرف کنید.

درمان خانگی سنگ کلیه

هزینه دفع سنگ کلیه در مشهد

زمانی که فرد دچار سنگ کلیه شود برای از بین بردن و دفع سنگ کلیه باید هزینه های مختلفی را به بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران و یا مشهد بپردازند تا پزشک روند درمان را آغاز کند. مبلغی که توسط بیمار پرداخت می شود به نوع سنگ و تعداد سنگ و سنگی که فرد دارد بستگی دارد و زمانی که نوع و تعداد سنگ کلیه بیشتر باشد، جراحی سخت تر می شود و باعث می شود که هزینه جراحی فرد بالاتر برود.

به طور کلی می‌توان گفت که هزینه دفع سنگ کلیه به عوامل زیادی بستگی دارد. توصیه می‌شود قبل از مراجعه به پزشکان متخصص درباره ایشان تحقیق کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.

چه زمانی باید به بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد مراجعه کنیم؟

سنگ کلیه علائم مختلفی دارد و برخی از این علائم بسیار خطرناک می باشند و در صورت بروز هر یک از علائم زیر :

 • مشکل در ادرار
 • وجود خون در ادرار
 • تهوع و استفراغ
 • تب و لرز

توصیه می شود هر چه سریع تر به بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد مراجعه کنید، تا روند درمان هر چه سریع تر آغاز شود، زیرا در صورت عدم درمان خطرات زیادی برای فرد دارد.

کلام آخر

امروزه امکان دارد برخی از افراد دچار مشکل سنگ کلیه شوند و از این رو در این مقاله ما تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم 10 تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورت بروز سنگ کلیه بتوانید به بهترین دکتر سنگ کلیه در مشهد مراجعه کنید.

توصیه می شود قبل از مراجعه به پزشکان معرفی شده در این مقاله درباره آن ها تحقیق کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت تاپتنا با ما در ارتباط باشید. هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بهترین دکتر کلیه در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

3/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا