پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر【سال1402】❤️+ لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر آشنا کنیم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنید. در صورت بروز هر گونه مشکل یا بیماری، جای نگرانی نیست زیرا علم پزشکی پیشرفت کرده است و بیماران بدون توجه به شرایط شان قابل درمان هستند. سنگ کلیه یکی از مشکلاتی است که انسان با آن مواجه است و تا زمانی که سنگ کلیه تکان نخورد و ثابت شده باشد، هیچ علامتی ندارد، مشکلات زمانی شروع می شوند که سنگ در کلیه حرکت می کند یا به مثانه می رود و در این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه شود. ممنون می شویم ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

سنگ کلیه چیست؟

سنگ کلیه یک جسم سخت است که از مواد معدنی موجود در ادرار تشکیل می شود. سنگ های کلیه معمولا در کلیه ها تشکیل می شوند و از طریق جریان ادرار از بدن خارج می شوند. یک سنگ کوچک می تواند بدون ایجاد علائم عبور کند اما اگر یک سنگ بزرگتر از 5 میلی متر باشد، می تواند مجرای ادرار را مسدود کند و باعث درد در ناحیه پشت و شکم شود که به این درد قولنج یا قولنج کلیوی می گویند و با مراجعه به بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر قابل درمان است.

اوج شیوع بیماری سنگ کلیه در حدود 28 سالگی است. به طور کلی تعداد سنگ کلیه در مردان 4 برابر زنان است. بهترین درمان برای بیماری سنگ کلیه استفاده از سنگ شکن است، در این روش سنگ کلیه بدون درمان تهاجمی شکسته می شود و پس از سه الی چهار جلسه سنگ های 12 تا 15 میلی متر شکسته می شوند که بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر می تواند آن ها را خارج کند.

سنگ کلیه چیست؟

علائم و نشانه های سنگ کلیه

هنگامی که سنگ در کلیه ها تشکیل می شود، افراد دارای علائم و نشانه هایی هستند که برای همه یکسان نیست. در این بخش به علائم سنگ کلیه می پردازیم:

درد پشت، شکم یا پهلو: یکی از علائم سنگ کلیه وجود درد شدید در پشت، شکم و پهلوها است. درد معمولاً زمانی شروع می شود که سنگ از طریق حالب باریک عبور می کند و باعث انسداد و فشار در کلیه می شود که این فشار رشته های عصبی را فعال کرده و سیگنال های درد را به مغز منتقل می کند.

خون در ادرار: وجود خون در ادرار یکی از رایج ترین علائم سنگ کلیه در افراد مبتلا به سنگ ادراری است و خون ممکن است قرمز، صورتی یا قهوه ای باشد که با مراجعه به بهترین دکتر سنگ کلیه در ایران قابل درمان است.

حجم کم ادرار: گاهی اوقات سنگ های بزرگ کلیه در حالب گیر می کنند که این انسداد می تواند جریان ادرار را کند یا متوقف کند و با وجود انسداد، ممکن است کمتر از حد معمول ادرار کنید و جریان ادراری که به طور کامل متوقف می شود یک اورژانس پزشکی است.

تهوع و استفراغ: افرادی که از این بیماری رنج می برند دچار حالت تهوع و استفراغ می شوند که این علائم ناشی از ارتباط عصبی مشترک بین کلیه ها و دستگاه گوارش است. سنگ کلیه می تواند اعصاب دستگاه گوارش را مسدود کرده و باعث ناراحتی معده شود.

تب: تب و لرز از علائم عفونت در کلیه یا قسمت دیگری از دستگاه ادراری است که می تواند از عوارض جدی سنگ کلیه باشد و علاوه بر سنگ کلیه می تواند نشانه مشکلات جدی دیگری نیز باشد و هر تب همراه با درد نیاز به مراجعه و مراقبت فوری بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر دارد.

درد یا سوزش هنگام ادرار کردن: هنگامی که سنگ به محل اتصال مثانه و حالب می رسد، افراد هنگام ادرار احساس درد می کنند که یکی دیگر از علائم سنگ کلیه است و پزشکان به آن سوزش ادرار می گویند.

۵ تا از بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر را بشناسید!

دکتر عبدالرضا هنرمند

دکتر عبدالرضا هنرمند

دکتر عبدالرضا هنرمند متخصص اورولوژی، کلیه، مجاری ادراری و تناسلی است. ایشان با شماره نظام پزشکی 20762 یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر محسوب می شوند که افراد در صورت تمایل می توانند به مطب ایشان مراجعه کرده و درمان خود را آغاز می کنند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان پروستات
 • درمان بیماری های کلیه
 • درمان بیماری های اورولوژی

آدرس: تهران، بالاتر از میدان ولیعصر، خیابان زرتشت غربی

شماره تماس: 02182452190

دکتر یوسف البرز

دکتر یوسف البرز

دکتر یوسف البرز متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری (اورولوژی) هستند که با شماره نظام پزشکی ۱۱۸۹۹ به طبابت و مطب داری مشغول هستند. ایشان به عنوان یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر هستند که شما عزیزان در صورت لزوم می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

خدمات:

 • درمان بیماری های مثانه
 • درمان بیماری های اورولوژی
 • جراحی کلیه
 • درمان زگیل تناسلی

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه عباس آباد، نبش نادر، بالای داروخانه آذین نجفی

شماره تماس: 02188724471

دکتر سید جلیل حسینی

دکتر سید جلیل حسینی

دکتر سید جلیل حسینی یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر، فوق تخصص اورولوژی و فلوشیپ ترمیمی از دانشگاه انگلستان است. مرکز تحقیقات باروری و ناباروری در شهریور 1393 به ریاست دکتر سید جلیل حسینی افتتاح شد و با توجه به رسالت مراکز تحقیقاتی که نقش مهمی در کشف ناشناخته های علم باروری دارند، پروژه های تحقیقاتی زیادی انجام داده است.

خدمات:

 • درمان تبخال و زگیل تناسلی
 • پروستات
 • درمان بیماری های اورولوژی
 • جراحی تنگی مجرا

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، رو به روی مسجد بلال، جنب گلستان، ساختمان شماره 2761

شماره تماس: 02122045777

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی در سال 1380 با رتبه ممتاز در رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شدند. ایشان یکی از بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر هستند که با طبابت صادقانه همواره سعی در جلب رضایت بیماران خود داشته است که تا حد زیادی موفق بوده و بیماران نیز از وی راضی بوده و تحت نظر وی به درمان خود ادامه می دهند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • پروستات
 • انجام جراحی کلیه
 • درمان ناباروری آقایان

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه اول

شماره تماس: 09126590455

دکتر سهراب نقی زاده

دکتر سهراب نقی زاده

دکتر سهراب نقی زاده متخصص اورولوژی، کلیه، مجاری ادراری و تناسلی هستند. ایشان با شماره نظام پزشکی ۴۷۵۳۳ چندین سال است که به طبابت در زمینه بیماری های کلیه مشغول هستند و در منطقه ولیعصر خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • درمان بیماری مجاری ادراری و تناسلی
 • درمان پروستات
 • درمان بیماری های کلیه
 • درمان سنگ کلیه

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از دوراهی یوسف آباد، پلاک 19

شماره تماس: 02188704551

دلایل ایجاد سنگ کلیه

در این بخش از مقاله بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر به عواملی که خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهند، می پردازیم:

بیماری های دستگاه گوارش و جراحی: جراحی بای پس معده، بیماری التهابی روده یا اسهال مزمن می تواند منجر به تغییراتی در فرآیند گوارش شود که بر جذب کلسیم و آب تأثیر می گذارد و سطح مواد تشکیل دهنده سنگ در ادرار را افزایش می دهد.

سابقه خانوادگی یا شخصی: اگر یکی از اعضای خانواده شما سنگ کلیه داشته باشد، احتمال ابتلا به آن بیشتر است و اگر در گذشته یک یا چند سنگ کلیه داشته باشید، در خطر ابتلا به بیماری دیگری از کلیه هستید که با مراجعه به بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران قابل درمان است.

کم آبی بدن: نوشیدن آب به مقدار لازم در روز می تواند خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش دهد. افرادی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند در نتیجه زیاد عرق می کنند و ممکن است بیشتر از دیگران در معرض خطر باشند.

رژیم های غذایی خاص: رژیم غذایی سرشار از پروتئین، نمک و قند ممکن است خطر ابتلا به انواع خاصی از سنگ کلیه را افزایش دهد.

حجم کم ادرار: یکی از دلایلی که احتمال تشکیل سنگ کلیه را افزایش می دهد حجم کم ادرار است. حجم کم ادرار می تواند به دلیل کم آبی بدن در اثر ورزش، فعالیت بدنی، زندگی در آب و هوای گرم یا نوشیدن مایعات کمتر باشد و وقتی حجم ادرار کم باشد، ادرار غلیظ و تیره رنگ می شود.

درمان سنگ کلیه توسط بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر

درمان سنگ کلیه با توجه به نوع سنگ انجام می شود، برای تعیین نوع آن، سنگ استخراج شده از ادرار به آزمایشگاه ارسال می شود و در صورت لزوم با داروهای زیر قابل درمان خواهد بود:

 • محلول های فسفر برای جلوگیری از تشکیل سنگ های کلسیمی
 • ایبوپروفن
 • استامینوفن
 • ناپروکسن سدیم
 • سنگ شکن
 • نفرولیتوتومی از راه پوست آلوپورینول برای سنگ های اسیدی
 • اوریک دیورتیک های تیازیدی برای تشکیل و تولید سنگ های کلسیمی
 • بی‌کربنات سدیم یا سیترات سدیم برای کاهش اسیدی شدن ادرار
درمان سنگ کلیه توسط بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر

کلام آخر

سنگ کلیه معمولاً علت خاصی ندارد، اما عواملی وجود دارند که احتمال سنگ کلیه را افزایش می دهند. به طور کلی، سنگ کلیه زمانی تشکیل می شود که غلظت مواد خاصی که می توانند کریستال ایجاد کنند در ادرار افزایش یابد، در این صورت افراد بهتر است تا توسط بهترین دکتر کلیه در تهران معاینه و درمان شوند.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر سنگ کلیه در ولیعصر آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا