پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران ❤️ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم به شما بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران را معرفی کنیم. همان طور که شما دچار بیماری های جسمی می‌شوید روح و روان شما هم در مراحلی از زندگی دچار آسیب می‌شود و بیماری‌هایی مثل: اسکیزوفرنی، اضطراب و وسواس زندگی شما را مختل می‌کند. گاهی اوقات این بیماری‌ها جنبه ژنتیکی داشته مانند: اوتیسم، اختلالات دوقطبی، افسردگی شدید و بیش فعالی که نیاز به درمان تخصصی توسط دکتر اعصاب و روان دارد.

دکتر اعصاب و روان کیست؟

دکتر اعصاب و روان، پزشکی متخصص است که در زمینه تشخیص و درمان اختلالات عصبی و روانی فعالیت می‌کند. این پزشکان به طور کامل به درک ساختار و عملکرد سیستم عصبی و تاثیر آن بر روان انسان آگاهی دارند و تشخیص و درمان آن‌ها در دو حوزه علمی انجام می‌شود، بخش عصبی که شامل: بررسی و درمان اختلالاتی است که در سیستم عصبی اتفاق می‌افتد مانند: صرع، سکته مغزی، آسیب‌های عصبی و اختلالات حرکتی و بخش روانپزشکی که به تشخیص و درمان بیماری‌هایی مانند: افسردگی، اضطراب، اختلالات خواب، اختلالات خوردن و… می‌پردازد.

دکتر اعصاب و روان برای تشخیص این اختلالات از مجموعه‌ای از روش‌ها و ابزارهای تشخیصی استفاده می‌کند که شامل: مصاحبه با بیمار، ارزیابی روان‌شناختی، آزمون‌های عصب روانشناختی و انجام اسکن‌های مغزی و MRI می‌باشد. بنابراین، او به عنوان متخصص در تشخیص و درمان اختلالات عصبی و روانی بیماران، نقش مهمی در حفظ و بهبود سلامت روانی و عصبی آن‌ها دارد.

بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران در بیمارستان‌ها، مراکز بهداشت روانی، کلینیک‌ها یا مطب خصوصی فعالیت می‌کند هم‌چنین او می‌تواند در تیم‌های چندتخصصی شرکت کند تا بهترین مراقبت‌های ممکن را برای بیماران ارائه دهد و نقش مهمی را در تشخیص، درمان و مراقبت از بیماران با اختلالات عصبی و روانی دارد. او کیفیت زندگی بیماران خود را ارتقا می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی به زندگی عادی بازگردند.

دکتر اعصاب و روان کیست؟

ویژگی دکتر اعصاب و روان در غرب تهران

 • حفظ اسرار بیمار: حفظ حریم خصوصی بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است. باید از انتشار و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی مراجعان جلوگیری شود. فقط بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران نیازمند دسترسی به این اطلاعات می‌باشد و برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و سوء استفاده از اطلاعات مراجعان، باید از تکنولوژی و سیستم‌های امنیتی مناسب استفاده کرد.
 • توانایی شنیدن حرف‌های بیمار: توانایی شنیدن صحبت‌های بیمار از جمله مهارت‌های اساسی دکتر اعصاب و روان است این توانایی به رابطه پزشک و بیمار کمک می‌کند و تشخیص دقیق‌تر و ارائه درمان موثرتر را تسهیل می‌کند. توانایی شنیدن بیمار شامل توجه به کلام بیمار و انتقالات غیر کلامی او مانند: حرکات صورت و بدن بیمار در حین شرح مشکلات خود است. بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران باید به عناصر غیرکلامی هم توجه کند و آن‌ها را در مراحل تفسیر و درک به کار گیرد.
 • توجه به عوامل تاثیر گذار بر بیماری: بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران قبل از تشخیص به بررسی و ارزیابی جامع عوامل مختلف می‌پردازد که شامل: چرخه و کیفیت خواب، فعالیت بدنی، عادات غذایی و عوامل استرس‌زا در زندگی فرد می‌باشد و با انجام آزمایش‌های مختلف مانند: آزمایش خون می‌تواند مجموعه‌ای از اختلالات جسمانی مانند: کمبود ویتامین D و کم‌کاری تیروئید را که می‌تواند علائم مشابه افسردگی را به وجود آورد، بررسی کند هم‌چنین او باید به دنبال اطلاعاتی درباره روابط اجتماعی و عاطفی زندگی فرد باشد و بر اساس عوامل مختلف در زندگی شخصی فرد، برنامه‌های درمانی متنوعی مانند روان‌درمانی، مدیتیشن و… تجویز کند.

هزینه درمان بیماران اعصاب و روان

هزینه درمان بیماران اعصاب و روان می‌تواند بسیار متنوع باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر می‌باشد:

 • هزینه‌ها بسته به نوع بیماری عصبی یا روانی متفاوت است. بیماری‌های مختلفی مانند افسردگی، اضطراب، اختلالات طیف اوتیسم، اختلالات بیش‌فعالی، صرع، میگرن، پارکینسون و اسکیزوفرنی وجود دارند که هر کدام هزینه‌های مختص به خود را دارند.
 • روش‌های مختلف درمان بیماری‌ها اعم از مشاوره روانشناختی، درمان دارویی، درمان‌های رفتاری و فیزیوتراپی ممکن است برای هر بیماری یا حتی هر بیمار متفاوت باشند و موجب متفاوت شدن هزینه درمان شود.
 • مدت زمانی که بیمار نیاز به درمان دارد، نقش مهمی در هزینه‌ها دارد. درمان‌های طولانی‌مدت می‌تواند هزینه‌های بیماری را افزایش دهد.
 • هزینه‌ درمان بستگی به محل درمان دارد بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مراکز تخصصی و … هزینه درمان متفاوتی دارند به طور مثال هزینه درمان در بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان دولتی است.
 • هزینه‌های بستری در شهر و استان‌های مختلف یکسان نیست معمولا شهر‌های کوچک تر برای درمان بیماری اعصاب و روان هزینه‌های کمتری را دریافت می‌کنند.
 • بعضی از مراکز درمانی تحت پوشش انواع بیمه‌ها مانند: بیمه تامین اجتماعی، نیروی مسلح و… می‌باشد که باعث کاهش هزینه‌ها برای آن‌ها می‌شود.
 • تخصص روانپزشک و تجهیزات و تکنولوژی‌های بیمارستان نیز در میزان هزینه‌های درمانی موثر است.
هزینه درمان بیماران اعصاب و روان

5 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران را بشناسید!

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش

دکتر شیرزاد خیراندیش، بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران هستند و به عنوان عضوی فعال در سازمان نظام پزشکی ایران و انجمن روانپزشکان ایران فعالیت می‌کنند. ایشان در حال حاضر عضو فعال هیات مدیره بزرگترین و بهترین بیمارستان اعصاب و روان خصوصی ایران می‌باشند و با تجربه‌ای طولانی در درمان اختلالات روانپزشکی و روانشناسی بهترین خدمات را به بیماران ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • درمان اختلالات افسردگی
 • درمان اختلالات خواب
 • درمان اختلال وسواس فکری و عملی
 • درمان اختلال اضطراب جدایی در کودکان
 • درمان اختلالات شخصیت

آدرس: تهران، بلوار دهکده المپیک، چهار راه زیبا دشت، روبروی مسجد امام رضا، پلاک 16، طبقات 1و 2

شماره تماس:44744641-021

دکتر علی رفیعی  

دکتر علی رفیعی  

دکتر علی رفیعی، یکی از برترین و مجرب‌ترین روانپزشکان و متخصصان اعصاب و روانپزشکی هستند. ایشان سابقه طولانی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های اعصاب و روانپزشکی دارند و با استفاده از دانش و تخصص خود در زمینه علوم پزشکی، توانایی بالقوه‌ای در تشخیص اختلالات روانپزشکی و عصبی داشته و با تجربه و شناخت عمیق از علم عصب‌شناسی و روان‌شناسی بهترین درمان را برای بیماران خود انجام می‌دهند.

خدمات:

 • درمان پیش فعالی و کم توجهی در کودکان
 • مشاوره خانواده پیش از ازدواج
 • درمان افسردگی
 • درمان بی خوابی
 • انجام نوار مغز

آدرس: تهران، پونک، بلوار میرزابابایی، روبروی درب پارکینگ شهروند، پلاک 58، جنب داروخانه دکتر وطن خواه، طبقه هم‌کف، مطب دکتر علی رفیعی

شماره تماس: 44627311-021

دکتر مجید محمدپور

دکتر مجید محمدپور

دکتر مجید محمدپور، بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران می‌باشند و با بیش از 20 سال سابقه کاری در زمینه تشخیص و درمان اختلالات روانپزشکی و عصبی، انواع بیماری‌ها را که شامل: افسردگی، اضطراب و پانیک، وسواس شدید، اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی، خودزنی و میل به خودکشی، مشکلات شخصیتی و… می‌باشد، درمان کرده‌اند.

خدمات:

 • درمان اختلال وسواس فکری
 • درمان اضطراب
 • درمان اختلالات دوقطبی
 • درمان مشکلات حافظه و آلزلیمر
 • درمان بیش فعالی در کودکان

آدرس: تهران، آریاشهر، بین فلکه 1 و 2 صادقیه، بعد از بلوار شهدای صادقیه، پلاک 1154، طبقه 2

شماره تماس: 44213629-021

دکتر حمید یوسفی شیویاری

دکتر حمید یوسفی شیویاری

دکتر حمید یوسفی شیویاری، یکی از برترین متخصصان اعصاب و روانپزشکی هستند. ایشان با تحصیلات و تجربه خود به عنوان یک متخصص اعصاب و روانپزشکی، بهترین خدمات تشخیصی و درمانی را ارائه می‌دهند و با تخصص در زمینه روانپزشکی به طور کامل در درمان اختلالات عصبی و روانی تبحر دارند و بهترین خدمات درمانی را برای مراجعه کنندگان گرامی ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • اختلالات خواب
 • درمان افسردگی
 • درمان اختلال وسواس فکری
 • درمان اضطراب حاد
 • درمان اختلال شخصیت

آدرس: تهران، ستارخان، خیابان ستارخان، ابتدای خیابان نیایش، ساختمان داروخانه دکتر هاشم زاده، واحد 7

شماره تماس: 66514447-021

دکتر فیروزه رئیسی

دکتر فیروزه رئیسی

دکتر فیروزه رئیسی، بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران هستند. ایشان دکترا تخصصی روانپزشکی را از دانشکده علوم پزشکی تهران و پزشکی عمومی را از دانشگاه قزوین اخذ نمودند و با تحصیلات و تخصص در روانپزشکی، توانایی کاملی در تشخیص و درمان اختلالات روانپزشکی دارند. دکتر رئیسی با عضویت در شورای پژوهشی بیمارستان روزبه از جدیدترین پیشرفت‌ها و روش‌های درمانی آگاهی دارند.

خدمات:

 • درمان افسردگی
 • درمان اختلالات اضطرابی
 • گفتاردرمانی
 • زوج درمانی
 • مشاوره پیش از ازدواج

آدرس: تهران، جنت آباد، بزرگراه کاشانی، نرسیده به جنت آباد، جنب داروخانه شبانه روزی بیدار، طبقه2

شماره تماس: 44078860-021

علت بیماری اعصاب و روان

ژنتیک: ژنتیک به عنوان یک عامل مهم در بروز صرع مطرح می‌شود تغییرات در ژنتیک می‌تواند باعث نقص در کانال‌های یونی عصبی و تحریک بیش از حد سلول‌های عصبی شده و حملات صرعی شروع شود هم‌چنین در بروز اختلال طیف اوتیسم نقش دارد برخی از اختلالات اضطرابی مانند: اختلال اضطراب عمومی، اختلال هراس اجتماعی و… احتمالا به عوامل ژنتیکی برمی‌گردد و ‌هم‌چنین اسکیزوفرنی یک اختلال روانی جدی است که به علت ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی رخ می‌دهد.

اتفاقات زندگی: تجربه استرس مداوم و شدید می‌تواند به بروز اختلالات اضطرابی، افسردگی و سایر بیماری‌های عصبی و روانی منجر شود. استرس می‌تواند تعادل شیمیایی در سیستم عصبی را مختل کند و تاثیرات منفی بر عملکرد مغز و روان داشته باشد. تجربه آسیب‌های روانی مانند: ضرب و شتم، فوت ناگهانی عزیزان، بدرفتاری یا تحقیر و آزار می‌تواند عوامل بروز اختلالات عصبی و روانی باشد. 

آسیب‌‌های کودکی: فشارهای خانوادگی، عدم تامین نیازهای اساسی و نقص توانایی والدین در مدیریت رفتار کودک می‌تواند به شکل‌گیری آسیب‌های روانی منجر شود. تجربه سوء استفاده جنسی در دوران کودکی می‌تواند به سلامت روانی کودک آسیب برساند و منجر به اختلالات اضطرابی، افسردگی، خودکشی، اختلالات رفتاری و روابط نامناسب با دیگران شود.

مصرف مواد مخدر: اعتیاد به مواد مخدر باعث تغییرات شیمیایی و ساختاری در مغز می‌شود و نیاز بیشتر به مصرف مواد را ایجاد می‌کند و منجر به مشکلات عمده در زندگی روزمره، تغییرات شخصیت، اختلالات خلقی و رفتاری می‌شود در طول مصرف مواد، اضطراب فرد کاهش یافته و با از بین رفتن اثر مواد مخدر او دوباره دچار اضطراب می‌شود. مصرف مواد عوارضی مانند: احساس ناراحتی، بی‌اشتهایی، کاهش لذت، افکار منفی و افسردگی عمیق را ایجاد می‌کند، اختلال شخصیت مرزی، احساس خودشیفتگی و عدم انتقادپذیری می‌تواند از نشانه‌های مصرف مواد مخدر باشد.

علت بیماری اعصاب و روان

مضرات بیماری اعصاب و روان

 • بیماری‌های عصبی و روانی ممکن است هزینه‌های مالی قابل توجهی را برای فرد و خانواده به همراه داشته باشند که شامل: هزینه‌های مربوط به درمان‌ها، مشاوره، داروها و محدودیت‌های کاری و تحصیلی می‌شود.
 • جدا شدن از واقعیت که به عنوان اختلال واقعیت در اصطلاحات پزشکی شناخته می‌شود در برخی بیماری‌های روانی مانند اسکیزوفرنی وجود دارد و فرد، مبتلا به توهم می‌شود و به دنیای خیالی و موقعیت‌های غیرواقعی توجه می‌کند.
 • افراد مبتلا به اختلال افسردگی در مقابله با مشکلات روزانه و استرس‌ها دچار ناتوانی می‌شوند و از انگیزه و انرژی کمی برخوردار هستند و معمولا دچار تغییرات در اشتها و عادات غذایی می‌شوند.
 • بیماری‌های عصبی و روانی می‌تواند ترس و نگرانی بیش از حد را به همراه داشته باشد که شامل: اختلال اضطراب عمومی، اختلال وسواسی اجباری(OCD)، اختلال ترس اجتماعی و اختلال پانیک می‌باشد و فرد ممکن است بدون دلیل مشخص ترس و نگرانی بیش از حدی را تجربه کند.

کلام آخر

بیماری‌های اعصاب و روان، تاثیر قابل توجهی بر زندگی روزمره، روابط اجتماعی، عملکرد شغلی و کیفیت زندگی شما دارد و انجام مراقبت‌های مناسب و درمان صحیح توسط بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران می‌تواند به بهبود روانشناختی و عملکرد عصبی شما کمک کند. درمان‌های موثر شامل: درمان‌های روان‌شناختی، درمان دارویی، مشاوره و روش‌های تغذیه و سبک زندگی سالم می‌باشد هم‌چنین، مراقبت از سلامت روانی شما نیازمند همکاری با دکتر اعصاب و روان می‌باشد.

از شما عزیزان بسیار سپاس‌گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما سعی کردیم به شما بهترین دکتر اعصاب و روان در غرب تهران را معرفی کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد، می‌توانید از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (18 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا