پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر تغذیه در مشهد【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

در این مقاله ما تلاش داریم 10 تا از بهترین دکتر تغذیه در مشهد را به شما عزیزان معرفی کنیم. یکی از مهم ترین  نکات سلامتی تغذیه مناسب می باشد و افراد برای داشتن سلامتی باید به تغذیه خود اهمیت بدهند. می توانید برای داشتن برنامه غذایی مناسب به بهترین دکتر تغذیه در مشهد مراجعه کنید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل تر و مفیدتری را در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین دکتر تغذیه در مشهد کیست؟

بهترین دکتر تغذیه در مشهد، پزشکی می باشد که در زمینه تغذیه و رژیم غذایی مناسب علم و دانش داشته باشند و در این زمینه تحصیل کرده باشند تا بتواند بهترین رژیم غذایی را به مراجعه کنندگان ارائه دهند. انسان در طول شبانه روز به غذا خوردن نیاز دارد و می توان گفت که خوراک و تغذیه یکی از اصلی ترین نیاز های افراد می باشد و افراد برای داشتن رژیم غذایی مناسب می توانند به بهترین دکتر تغذیه در مشهد مراجعه کنند.

ویژگی های بهترین دکتر تغذیه در مشهد

سابقه: بهتر است قبل از مراجعه به پزشک تغذیه درباره ایشان تحقیق کنید و به میزان سابقه و تجربه پزشک دقت کنید، زیرا داشتن سابقه بیشتر باعث می شود که پزشک بهتر بتواند مشکل مراجعه کنندگان را برطرف کند.

دانش و اطلاعات به روز: توصیه می شود به پزشکی مراجعه کنید که در تلاش است دانش خود را به روز کند و در کنگره های علمی مختلفی شرکت کند و جدیدترین روش های درمان را یاد بگیرد تا بتواند به مراجعه کنندگان بهترین خدمات را ارائه بدهند. زمانی که می خواهید به پزشک برای درمان مراجعه کنید می توانید رزومه ایشان را بررسی کنید تا از میزان مهارت و شرکت در کنگره های علمی ایشان با خبر شوید و اطلاعات  داشته باشید.

جلسه مشاوره: این را در نظر داشته باشید که بهترین دکتر تغذیه در مشهد برای بیماران خود احترام قائل می باشد و برای مراجعه کنندگان خود جلسه مشاوره برگزار می کند، زیرا یکی از روش های اصلی برای حل مشکلات مراجعه کنندگان جلسه مشاوره می باشد و در این جلسه تمامی سوالاتی که پزشک متخصص از مراجعه کنندگان می پرسد باید به درستی جواب بدهید تا پزشک بتواند بهترین رژیم غذایی را برای فرد در نظر بگیرد.

معرفی و میزان رضایت دوستان و آشنایان: توصیه می شود برای انتخاب بهترین دکتر تغذیه در مشهد از دوستان و آشنایان سوال کنید تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار بدهند و شما از ویژگی های پزشک با خبر شوید. زمانی که اطرافیان از پزشک مورد نظر رضایت دارند می توانید با خیال راحت به پزشک مراجعه کنید و نگرانی نداشته باشید.

ویژگی های بهترین دکتر تغذیه در مشهد

رژیم غذایی سالم چیست؟

رژیم غذایی سالم به این معنی است که فرد سلامتی، انرژی بالا و … داشته باشد و رژیم غذایی مناسب در تقویت روحیه افراد تاثیر دارد. در برخی از مواقع افراد رژیم غذایی مناسب را در محدودیت ها، سختگیری ها، لاغر ماندن و … تعریف می کنند که اشتباه می باشد. برای داشتن رژیم غذایی مناسب بهتر است به بهترین دکتر تغذیه در مشهد مراجعه کنید، زیرا ایشان اطلاعات کاملی از مواد غذایی و مغذی دارند که این مواد بر الگوی غذایی و روحیه افراد تاثیر می گذارد.

10 تا از بهترین دکتر تغذیه در مشهد را بشناسید!

دکتر عطیه مهدیزاده

دکتر عطیه مهدیزاده

دکتر عطیه مهدیزاده متولد تیر ماه سال 1361 می باشند و  مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کرده اند و سپس تخصص خود را در رشته تغذیه بالینی و رژیم غذایی در سال 1397 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند.

از سوابق ایشان می توان به تدریس برنامه باز آموزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدرس تغذیه و سلامت دهان، بیش از 20 سخنرانی در کنگره های بین المللی و … اشاره کرد. هم چین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • مزوتراپی لاغری
 • رژیم غذایی
 • اندازه گیری متابولیسم
 • کنترل وزن

آدرس: مشهد، چهار راه خیام، پشت بازار تک، بیستون دوم، پلاک نهم، ساختمان پزشکان بیستون، طبقه سوم

شماره تماس: 05137667677

دکتر پریسا زارعی شرق

دکتر پریسا زارعی شرق

دکتر پریسا زارعی شرق از سال 1396 عضو هیات علمی علوم تغذیه می باشند و در مرکز آموزش عالی  علوم پزشکی مشغول فعالیت می باشند. تحصیلات ایشان در مقطع کارشناسی ارشد می باشد و به مراجعه کنندگان بهترین مشاوره را در زمینه رژیم غذایی ارائه می دهند. از سوابق ایشان می توان به مسئول کارورزی تغذیه، مشاور سمینار های دانشجویی و … اشاره کرد.

خدمات:

 • لاغری موضعی با استفاده از دستگاه مخصوص
 • رژیم غذایی لاغری
 • رژیم غذایی چاقی
 • رژیم غذایی گیاهخواران و ورزشکاران

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان محتشمی، بین محتشمی 4 و 6، ساختمان ثامن، طبقه اول

شماره تماس: 05138448716

دکتر مینا صفری

دکتر مینا صفری

دکتر مینا صفری بنیان گذار ریجستری چاقی و لاغری برای اولین بار در کشور می باشند که تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. ایشان کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کرده اند و در مقطع کاردانی رتبه اول علوم تغذیه را دریافت کردند. دکتر مینا صفری عضو رسمی انجمن تغذیه ایران و عضو انجمن تغذیه بالینی متابولیسم اروپا می باشند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • رژیم غذایی
 • مشاوره تخصصی تغذیه ورزشکاران
 • مراقبت تغذیه ای بعد از بیماری کرونا
 • مدیریت تغذیه در مشکلات و بیماری های گوارشی

آدرس: مشهد، پرستار یکم، عارف دوم، ساختمان مهر، طبقه اول

شماره تماس: 05138472176

دکتر حمید کرمی مقدم

دکتر حمید کرمی مقدم

دکتر حمید کرمی مقدم مدرس واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد مشهد می باشند و سابقه 10 ساله در زمینه تغذیه و رژیم درمانی دارند. از سوابق ایشان می توان به عضو انجمن تغذیه ایران، همکاری با آکادمی ورزش اصفهان، چاپ مقاله در کنگره تغذیه تهران و .. اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • رژیم غذایی
 • مشاور تغذیه
 • ارائه برنامه غذایی به ورزشکاران
 • لاغری موضعی با استفاده از بهترین دستگاه

آدرس: مشهد، بلوار امام، ابتدای امامت 11، ساختمان پزشکان هامون، طبقه دوم

شماره تماس: 05136027107

دکتر رضا افتخار

دکتر رضا افتخار

دکتر رضا افتخار دارای مدرک کارشناسی علوم تغذیه می باشند و کارشناسی ارشد علوم تغذیه خود را از دانشگاه علوم پزشکی یزد دریافت کردند. از سوابق ایشان می توان به شرکت در همایش ها، عضو انجمن علمی غذا و تغذیه، ارائه مقالات و … اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • لاغری موضعی با استفاده از بهترین دستگاه ها
 • رژیم درمانی
 • دارو درمانی
 • ارائه رژیم مناسب ورزشکاران

آدرس: مشهد، بلوار شهید صیاد شیرازی، حاشیه صیاد 28 و 30، پلاک 107، طبقه همکف

شماره تماس: 05138683786

دکتر محسن نعمتی

دکتر محسن نعمتی

دکتر محسن نعمتی فارغ التحصیل دکترای عمومی در سال 1347 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند. ایشان موفق شده اند دوره تخصص خود را در کالج سلطنتی لندن بگذرانند. دکتر محسن نعمتی هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند.

هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند. از سوابق ایشان می توان به مدیر گروه تغذیه، دبیر شورای دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیر شبکه بهداشت شهرستان تربت جام و .. اشاره کرد.

خدمات:

 • درمان اضافه وزن و کمبود وزن
 • درمان کوتاهی قد تغذیه ای
 • اختلالات چربی خون
 • اصلاح سبک زندگی
 • بلوغ زود رس

آدرس: مشهد، نبش خیابان پرستار، احمدآباد دوم، پلاک اول، طبقه چهارم

شماره تماس: 05138460320

دکتر مجید غیور مبرهن

دکتر مجید غیور مبرهن

دکتر مجید غیور مبرهن از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل شده اند و سپس موفق شدند که دوره کارشناسی ارشد تغذیه پزشکی خود را از دانشگاه گیلفورد در کشور انگلستان دریافت کنند.

از سوابق ایشان می توان به دبیر کل همایش های تغذیه، کسب مقام برتر در رشته مقاله پژوهشی، عضو کمیته تغذیه و درمان بیمارستان رضوی، ریاست جهاد دانشگاهی، مدیر گروه علوم و فنون  دانشگاه علوم پزشکی مشهد  و … اشاره کرد. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند.

خدمات: 

 • خدمات تغذیه
 • لاغری موضعی با استفاده از بهترین دستگاه ها
 • رژیم غذایی

آدرس: مشهد، احمدآباد، خیابان پرستار، پرستار 2/1

شماره تماس: 05138458772

دکتر نادیا حاجی زاده

دکتر نادیا حاجی زاده

دکتر نادیا حاجی زاده متخصص تغذیه می باشند و سابقه 5 ساله فعالیت در مطب و مراکز بهداشتی را دارند. ایشان عضو رسمی انجمن تغذیه ایران و آمریکا می باشند. هم چنین ایشان جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • رژیم غذایی ورزشکاران
 • رژیم گیاهخواری
 • رژیم برای بیماران قلبی، کلیوی و …
 • رژیم بارداری و شیر دهی

آدرس: مشهد، پرستار یکم، عرف دوم، ساختمان مهر، طبقه اول

شماره تماس: 05138472176

دکتر ساجده فیاض

دکتر ساجده فیاض

دکتر ساجده فیاض مشاوره تخصصی ارشد تغذیه و بالینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کرده اند. ایشان عضو انجمن تغذیه بالینی اروپا و عضو انجمن تغذیه بالینی ایران می باشند. هم چنین دکتر ساجده فیاض جزء یکی از بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند.

خدمات:

 • رژیم غذایی لاغری و چاقی
 • سنجش چربی بدن با دستگاه
 • رژیم تخصص برای پوست و مو
 • رژیم درمانی برای بیماران قلبی، کبدی، کلیوی و …

آدرس: مشهد، احمدآباد، بین عارف و محتشمی، ساختمان پزشکان فرید، طبقه دوم، واحد 202

شماره تماس: 05138416712

دکتر سید امیر طباطبایی زاده

دکتر سید امیر طباطبایی زاده

دکتر سید امیر طباطبایی زاده بهترین دکتر تغذیه در مشهد می باشند و بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می دهند. هم چنین ایشان عضو هیات علمی دانشگاه هستند و عضو انجمن تغذیه آمریکا می باشند. ایشان تالیفات زیادی را انجام داده اند که در مجلات معتبر منتشر شده است.

خدمات:

 • رژیم لاغری و چاقی
 • رژیم ورزشکاران
 • رژیم کودکان
 • رژیم بیماران کلیوی، دیابت، قلبی و …

آدرس: مشهد، دانشگاه 31 کفایی، نبش کفایی اول، ساختمان صدرا، طبقه اول

شماره تماس: 05138480308

مواد غذایی که در رژیم غذایی سالم وجود دارند

فیبر: در مواد غذایی مانند غلات، آجیل، میوه و … فیبر وجود دارد و فیبر موجود در این مواد غذایی باعث می شود که از بیماری های احتمالی در افراد هم چون بیماری قلبی، سکته و … جلوگیری شود. استفاده از مواد غذایی که دارای فیبر می باشند می توانند در سلامتی پوست شما تاثیر بگذارند و هم چنین باعث لاغری شود.

پروتئین: مواد غذایی که دارای پروتئین هستند می توانند باعث انرژی در افراد بشوند. پروتئین تنها در محصولات حیوانی وجود ندارد بلکه در منابع گیاهی پروتئین وجود دارد و با مصرف این مواد پروتئین های مورد نیاز بدن تامین می شود.

با افزایش سن بدن افراد به پروتئین های بیشتری نیاز دارد و باید در رژیم غذایی خود از پروتئین استفاده شود. هم چنین نکته قابل اهمیت این می باشد که افرادی که دچار مشکل کلیه هستند حتما به پزشک خود اطلاع بدهند زیرا پروتئین زیاد برای کلیه افراد ضرر دارد.

کربوهیدرات: یکی از مواد غذایی که باعث انرژی در بدن افراد می شود کربوهیدرات می باشد. توصیه می شود به جای کربوهیدرات های تصفیه شده از غلات کامل، میوه و … استفاده کنید. استفاده بیش از اندازه از شیرینی، شکر و … باعث می شود در ناحیه شکم و اطراف کمر چربی تجمع کند.

کلسیم: توصیه می شود در مواد غذایی خود به اندازه کافی از کلسیم استفاده کنید زیرا عدم دریافت کلسیم می تواند باعث ایجاد بی خوابی، اضطراب و … شود. توصیه می شود در رژیم غذایی خود از مواد غذایی که کلسیم جذب نمی کنند کم تر استفاده کنید، تا دچار مشکلاتی مانند پوکی استخوان نشوید.

چربی: در برخی از مواقع امکان دارد که چربی ها احتمال ابتلا به بیماری های خاص را افزایش بدهد. اما چربی های خوب در سلامت عاطفی و جسمی شما تاثیر دارد و از مغز و قلب شما حفاظت می کند.

راهکار هایی برای داشتن رژیم غذایی سالم

خوردن تخم مرغ در صبحانه: می توان گفت که یکی از غذاهای سالم تخم مرغ می باشد که این غذا سرشار از پروتئین می باشد و اگر برای صبحانه از تخم مرغ استفاده کنید، احساس سیری خواهید داشت و باعث می شود تا وزن شما کاهش پیدا کند زیرا شما سیر هستید و در وعده های بعد کالری کم تری را استفاده می کنید.

مصرف بشقاب غذای سالم: زمانی که خارج از منزل هستید و برای خوردن غذا به رستوران می روید می توانید به جای خوردن فست فود از بشقاب غذای سالم استفاده کنید. بشقاب غذای سالم در سلامتی افراد تاثیر بسزایی دارد هم چنین می تواند در کاهش وزن افراد تاثیر بگذارد.

آرام غذا خوردن: زمانی که به سرعت غذا می خورید دچار افزایش وزن می شوید، زیرا افرادی که تند غذا می خوردند، غذا زیادی می خورند و میزان شاخص توده بدنی آن ها نسبت به افرادی که آرام غذا می خورند بیشتر است. توصیه می شود آرام غذا بخورید تا کالری مصرفی شما پایین بیایید.

مصرف سیب زمینی آب پز به جای سرخ شده: یکی از ماده های غذایی که سیر کنندگی بالایی دارد سیب زمینی می باشد و کالری این ماده غذایی به نوع پخت آن بستگی دارد. سیب زمینی که سرخ می شود دارای چربی می باشد و می توان گفت که مصرف این نوع سیب زمینی سه برابر کالری بالاتری دارد.

مصرف آب به اندازه کافی: یکی از نکاتی که در سلامتی افراد تاثیر بسزایی دارد مصرف به اندازه آب در طول شبانه روز می باشد. می توان گفت که مصرف آب در تعداد کالری های سوزانده شما تاثیر دارد و باعث افزایش آن ها می شود و در نتیجه به کاهش وزن افراد کمک می کند. می توانید برای این که اشتها شما کاهش پیدا کند قبل از غذا آب بنوشید تا غذا کم تری مصرف کنید و وزن شما کاهش پیدا کند.

استفاده از نان سبوس دارد: توصیه می شود برای داشتن رژیم غذایی سالم به جای نان تصفیه شده از نان سبوس دار استفاده کنید. جایگزین کردن نان سبوس دار در سلامتی افراد نیز نقش بسزایی دارد و احتمال بیماری های قلبی، سرطانی و .. را کاهش می دهد. می توان گفت که برخی از نان های سبوس دارد از نان های تصفیه شده خوشمزه تر می باشند و می توانید به راحتی این نان را جایگزین کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید.

راهکار هایی برای داشتن رژیم غذایی سالم

مزایا رژیم غذایی سالم

کنترل وزن: تناسب اندام و کنترل کردن وزن یکی از موضوعات مهمی است که ذهن افراد را درگیر کرده است و برایشان مهم می باشد. توصیه می شود برای این که وزن مناسبی داشته باشید و دچار اضافه وزن نشوید، رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.

توصیه می شود رژیم غذایی سالم داشته باشید و تمامی نکات مهم در رژیم غذایی را رعایت کنید تا دچار اضافه وزن نشوید، زیرا اضافه وزن باعث ایجاد انواع بیماری ها می شود. در رژیم غذایی سالم تمامی خوراکی ها وجود دارد و تنها مواد غذایی که برای بدن ضرر دارد حذف می شود که می توانید این خوراکی های حذف شده را ماهی یک بار به میزان کم استفاده کنید.

قلب سالم: قلب یکی از اعضای بدن می باشد که نقش حیاتی دارد و اهمیت بالایی دارد بنابراین توصیه می شود برای این که قلب شما دچار هیچ گونه نشود رژیم غذایی سالمی داشته باشید. بهترین دکتر قلب در مشهد نیز توصیه می کند برای سلامتی قلب از مواد غذایی سالم استفاده کنید.

برای این که قلب شما وضعیت و عملکرد مناسبی داشته باشد از خوراکی هایی که چربی و سدیم کم تری دارند استفاده کنید، زیرا چربی ها برای قلب ضرر دارند و ممکن است باعث آسیب رساندن به قلب شوند. توصیه می شود برای داشتن قلب سالم رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از مواد غذایی مانند محصولات لبنی، میوه، سبزی و .. استفاده کنید.

مغز سالم: تغذیه سالم بر روی عملکرد مغز تاثیر می گذارد، به همین دلیل توصیه می شود رژیم غذایی سالم داشته باشید، زیرا کل بدن انسان توسط مغز کنترل می شود. زمانی که افراد رژیم غذایی سالمی داشته باشند مغز سلامتی بدن را کنترل می کند و باعث می شود از سلول های مغز  به دلیل کنترل جریان خون محافظت شود. توصیه می شود برای داشتن زندگی و مغز سالم از مواد غذایی استفاده کنید که انرژی مغز را به خوبی تامین کند. هم چنین برای دریافت رژیم غذایی مناسب با بدنتان می توانید به سراغ بهترین دکتر تغذیه بروید.

سلامتی دندان ها و استخوان ها: توصیه می شود در رژیم غذایی خود از کلسیم استفاده کنید، زیرا کلسیم باعث می شود که دندان ها و استخوان های شما تقویت شوند، به همین دلیل از کلسیم در رژیم غذایی خود استفاده کنید تا استخوان و بدنی محکم و قوی داشته باشید. می توانید از پزشک متخصص سوال کنید و یا تحقیق کنید تا بدانید در کدام مواد های غذایی کلسیم وجود دارد. هم چنین بهترین جراح دندان پزشکی در مشهد توصیه می کند که از محصولات لبنی و کلسیم برای استحکام و تقویت دندان ها استفاده کنید.

انرژی زیاد: مواد غذایی که در طول شبانه روز استفاده می کنیم یا به انرژی تبدیل می شود و یا تبدیل به چربی می شوند، به همین دلیل توصیه می شود از خوراکی های سالم و مفید استفاده کنید و از مواد غذایی که چربی زیادی دارند استفاده نکنید، تا بدنی سالم و انرژی زیاد داشته باشید.

عمر طولانی: برای این که عمر طولانی تری داشته باشید باید از مواد غذایی سالمی استفاده کنید تا بدنی سالم داشته باشید و دچار بیماری های مختلف نشوید. توصیه می شود اگر می خواهد عمر طولانی داشته باشید از مواد غذایی که چربی و مواد مضر دارند بیش از اندازه استفاده نکنید زیرا این مواد غذایی باعث پیری می شوند و به جای مواد غذایی مضر از مواد غذایی سالم استفاده کنید، تا سلامتی و عمر طولانی داشته باشید.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی داشتیم 10 تا از بهترین دکتر تغذیه در مشهد را به شما عزیزان معرفی کنیم. توصیه می شود برای داشتن سلامتی و زیبایی اندام و پیشگیری از برخی از بیماری ها از مواد غذایی سالم استفاده کنید و می توانید برای کاهش وزن، افزایش وزن و … به سراغ بهترین دکتر تغذیه بروید و رژیم غذایی مناسب با بدنتان را دریافت کنید.

توصیه می شود در صورت مراجعه به پزشکان معرفی شده در این مقاله درباره آن ها تحقیق کنید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما ممنونیم. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت تاپتنا با ما در ارتباط باشید. هم چنین می توانید برای دریافت اطلاعات درباره بهترین بیمارستان دولتی در مشهد به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا