پزشکان

بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران【سال1402】❤️ + لیست10تایی

در این مقاله قصد داریم ده مورد از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید در صورت نیاز به آن ها مراجعه کرده و به درمان بیماری های عصبی خود بپردازید. روانپزشکی شاخه‌ ای از علم پزشکی می‌ باشد که تمرکز آن بر روی تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات روانی و عاطفی می باشد. در کلینیک های روانپزشکی نیز متخصصان بسیاری وجود دارند که با علم بالای خود در حوزه روانپزشکی قادر می باشند، تمامی بیماری های اعصاب و روان مراجعان خود را درمان کرده و زندگی شاد را به آن ها هدیه بخشند.

روانپزشکی چیست؟

روانپزشکی یکی از مهم ترین شاخه های علم پزشکی می باشد که تمرکز بسیاری بر روی درمان اختلالات روانی دارد. افرادی که در رشته روانپزشکی تحصیل کردند، روانپزشک نامیده می شوند که می توانند تمامی جنبه‌ های روانی مراجعان خود را مورد بررسی قرار دهند و اختلالات روانی آن ها را شناسایی کرده و به درمان آن بپردازند. روانپزشک ها می توانند آزمایشات پزشکی گسترده ای را انجام دهند و توسط تست های روانشناختی گوناگون، وضعیت روانی و فیزیکی بیماران خود را مورد بررسی قرار دهند.

متخصصان روانپزشکی در کلینیک های روانپزشکی مشغول به ارائه خدمات می باشند و با روش های درمانی خود، سلامت روان را به بسیاری از بیماران باز می گردانند. روانپزشک ها مجاز به انجام انواع روان درمانی ها و تجویز داروها به بیماران خود می باشند و نقش مهمی را در سلامت روانی افراد ایفا می کنند. همچنین اگر شما عزیزان ساکن شهر تهران می باشید و به دنبال راهی برای باز گرداندن سلامت روان خود هستید، می توانید به بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران مراجعه کرده و از خدمات ارزشمند آن ها بهره مند شوید.

تمامی خدمات قابل ارائه در بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران برای سنین مختلف و افراد دارای بیماری های خاص و یا سالمندان و بیماران مبتلا به اختلالات پزشکی مناسب می باشد و آن ها می توانند با مراجعه به این کلینیک‌ ها، سلامت روان خود را به دست آورند.

ویژگی بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران

در سراسر کشور پهناور ایران، کلینیک های روانپزشکی بسیاری وجود دارند که با کادر پزشکی مجرب خود در زمینه روانپزشکی و درمان بیماری های مربوط به اعصاب و روان می توانند سلامت روان مراجعان خود را بهبود بخشیده و زندگی لذت بخش را برای آن ها به ارمغان آورند.

اما بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران می بایست دارای ویژگی های برتری باشد که آن را از تمامی کلینیک های موجود در کشور متمایز ساخته و به تمامی مراجعان اطمینان خاطر داده تا بتوانند با خیالی آسوده به آنجا مراجعه کرده و سلامت روان خود را به آن بسپارند. از مهم ترین ویژگی های مربوط به کلینیک برتر روانپزشکی در ایران می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران می بایست دارای متخصص های روانپزشکی مجرب و دارای صلاحیت علمی و کیفیت تحصیل در برترین دانشگاه ها کشور و یا خارج از کشور باشد.
 • بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران می بایست دارای روانپزشک هایی باشد که بتوانند با روش هایی همچون شوک درمانی و تجویز داروهای لازم، سلامت روان را به افراد بازگردانند.
 • کلینیک منتخب شما در حوزه روانپزشکی می بایست در برترین مناطق شهرهای مختلف ایران تاسیس شده باشد و تمامی مجوز های لازم از وزارت بهداشت را کسب نموده باشد.
 • بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران می بایست دارای روانشناس‌ ها و روانپزشک هایی با مهارت های فن بیان و ارتباطی بالا جهت برقراری ارتباط صحیح با بیماران و مراجعان باشد.
 • کلینیک منتخب شما عزیزان در حوزه ارائه خدمات روانپزشکی می بایست هزینه های کاملاً به صرفه در برابر ارائه خدمات خود در نظر بگیرد.
 • بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران می بایست دارای سابقه بسیاری در زمینه ارائه خدمات با کیفیت به مراجعان بوده و همواره برترین خدمات را به مراجعان خود ارائه دهد.
 • کلینیک روانپزشکی منتخب شما می بایست خدمات مختلفی را در زمینه‌ های گوناگون مانند مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی، مشاوره تحصیلی و یا مشاوره کودکان و با بالاترین کیفیت ارائه دهد.
 • بهترین کلینیک روانپزشکی می بایست قادر باشد تمامی علائم افسردگی و زوال عقل در بیماران ۶۵ سال به بالا را به خوبی تشخیص دهد و اقدام به درمان آن کند.
چه کسانی نیاز به روانپزشک دارند؟

چه کسانی نیاز به روانپزشک دارند؟

وقتی سلامت روحی افراد دچار چالش می‌شود، بهترین کار مراجعه به روانپزشک است. بیمارانی که افسردگی دارند، افراد مبتلا به اختلالات دوقطبی، کسانی که دچار بی اشتهایی های عصبی هستند، افرادی معتاد به مواد مخدر، کسانی که مبتلا به بیش فعالی یا اختلال طیف اوتیسم و… می‌باشند، نیاز به کمک روانپزشک دارند. اکنون به شرح سه مورد از این اختلالات می‌پردازیم.

اسکیزوفرنی: در این بیماری فرد حالت روان پریشی دارد و تفاوت بین واقعیت و تصورات خودش را تشخیص نمی‌دهد. این بیماری به طور کامل درمان نمی‌شود اما با کمک روانپزشک قابل کنترل است.

اختلالات دوقطبی: یکی از بیماری های اعصاب و روان است که به آن شیدایی افسردگی هم می‌گویند. چنین شخصی در یک دوره از زندگی حالت شیدایی و فرازهای احساسی را دارد و از خود رفتارهای پرانرژی نشان می‌دهد نسبت به مسائل اطراف اشتیاق بیش از اندازه نشان داده، کم خواب و پر حرف می‌شود و در دوره دیگر وارد فاز افسردگی و نشیب روانی (دپرسیون) می‌شود در این حالت احساس ناراحتی و ناامیدی می‌کند و علاقه ای به انجام فعالیت‌های روزمره و یا شروع فعالیت‌های جدید ندارد. معمولا این بیماران به درمان دارویی جواب می‌دهند و کیفیت زندگی آن‌ها بهتر می‌شوند.

اختلال افسردگی: افراد مبتلا به افسردگی معمولا به صورت دائمی و همیشگی احساس غم دارند و علاقه‌ای به انجام کارهای خود ندارند، علائم افسردگی: احساس غم عمیق، گریه کردن زیاد، خستگی و کمبود انرژی به طوری که کوچکترین کارها برایشان سخت است، کند شدن فرآیند تفکر و حرکات بدنی، فکر کردن به مرگ، داشتن افکار خودکشی و مشکلات جسمی مثل کمر درد و سر درد می‌باشد که با مراجعه به روانپزشک و جلسات روان درمانی می‌توانند بهبود یابند.

انواع حوزه های درمانی کلینیک روانپزشکی شامل موارد زیر می شود:

💎روانپزشکی بزرگسالانبه معنی روانپزشکی عمومی است که برای درمان انواع اختلالات روانی مناسب است.
❤️روانپزشکی نوجواناناختلالات برجسته افراد نوجوان در این صورت درمان می شود، بیش فعالی نیز درمان می گردد.
✅روانپزشکی قانونیکسانی که مشکلات قانونی و اختلالات روانی دارند، با این حوزه درمان می شوند.
⭐روانپزشکی سالمندانزوال عقل و آلزایمر با این نوع روانپزشکی قابل درمان می باشد.

10 تا از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران را بشناسید!

کلینیک روانپزشکی بزرگمهر

کلینیک روانپزشکی بزرگمهر

کلینیک روانپزشکی بزرگمهر یکی از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران می باشد که در شهر مشهد تاسیس شده است. این کلینیک دارای بیش از ۵ سال سابقه در زمینه ارائه خدمات روان درمانی به مراجعان خود می باشد و دارای متخصصان مجرب در زمینه روانپزشکی و روانشناسی می باشد. تمامی شما عزیزانی که به دنبال راهی جهت درمان اختلالاتی همچون افسردگی و اضطراب می باشید می توانید به کلینیک روانپزشکی بزرگمهر مراجعه کرده و از خدمات ارزشمند متخصصان آن بهره مند شوید.

خدمات:

 • درمان افسردگی و اضطراب
 • درمان اختلالات دو قطبی توسط مشاوره ثانویه
 • تست هوش و استعدادیابی کودکان و نوجوانان
 • درمان اختلالات روانی و اجتماعی و استرس بی دلیل
 • درمان وسواس فکری
 • مشاوره ازدواج و طلاق
 • مشاوره بالینی
 • درمان سوء مصرف مواد مخدر

آدرس: مشهد، بلوار سجاد، نبش کوچه سجاد ۳، کلینیک روانپزشکی بزرگمهر

شماره تماس: 05137613135

کلینیک روانپزشکی توحید

کلینیک روانپزشکی توحید

کلینیک روانشناسی و روانپزشکی توحید دارای قدمت بالایی در زمینه ارائه خدمات روانپزشکی در شهر اصفهان می باشد که توانسته است با برطرف نمودن بسیاری از مشکلات روانی افراد، عنوان بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران را به خود اختصاص دهد. این کلینیک در سال 1388 و با کسب مجوز های لازم از سوی سازمان نظام روانشناسی کشور تاسیس شد و هم اکنون دارای بیش از 100 نفر از روانپزشکان و روانشناسان برتر شهر اصفهان می باشد. هم اکنون شما عزیزان می توانید جهت انجام آزمایش های نوروفیدبک و بیوفیدبک خود به این کلینیک مراجعه فرمایید.

خدمات:

 • استعدادیابی و غربالگری کودکان
 • درمان چاقی و رژیم درمانی
 • نوروفیدبک و بیوفیدبک
 • مشاوره قبل از ازدواج و طلاق
 • مصاحبه بالینی و آزمون های روانشناختی

آدرس: اصفهان، توحید میانی، روبروی داروخانه قاسم پور، کوچه ۲۴، پلاک ۲۲

شماره تماس: 09133891867

کلینیک روانپزشکی شادزی

کلینیک روانپزشکی شادزی

کلینیک روانپزشکی شادزی یکی از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران می باشد که در سال‌ های اخیر و با درمان های بی نظیر خود در زمینه اختلالات عاطفی و بیماری های مربوط به اعصاب و روان توانسته است توجه بسیاری از مراجعان را به خود جلب نماید. این کلینیک با گرد هم آمدن روانپزشکان متخصص و مجرب در زمینه های مختلف روانپزشکی توانسته است اعتماد بسیاری از بیماران را به دست آورده و خدمات ارزنده ای را به آن ها ارائه دهد.

خدمات:

 • ارزیابی عصب روانشناختی
 • تحریک مغناطیسی و تحریک الکتریکی مغز
 • زوج درمانی و بازی درمانی
 • برگزاری کارگاه های آموزشی
 • درمان لکنت زبان

آدرس: کرمان، بلوار جمهوری، بعد از ۳ راه هوانیروز، مجتمع پزشکی تجاری برج اول، طبقه ششم، واحد ۶

شماره تماس: 32648290

کلینیک روانپزشکی آبان

کلینیک روانپزشکی آبان

این کلینیک دارای بیش از ۱۰ سال سابقه ارزشمند در زمینه ارائه خدمات درمانی مختلف جهت درمان اختلالان روانی همچون افسردگی و اضطراب می باشد که از برترین و متخصص ترین پزشکان در حوزه های مختلف روانشناسی برخوردار است. کلینیک روانپزشکی آبان همواره بر ارائه خدمات با کیفیت در زمینه سلامت روان تاکید داشته است و در همین راستا تلاش کرده است و موفق شده است که به یکی از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران تبدیل شود. هم اکنون شما عزیزان ساکن در شهر شیراز می توانید برای بهبود کیفیت زندگی خود به کلینیک روانپزشکی آبان مراجعه کرده و از مشاوره های اختصاصی مشاوران آن بهره مند شوید.

خدمات کلینیک روانپزشکی آبان:

 • درمانگر مشکلات و اختلالات جنسی
 • درمان اختلالات هیجانی و رفتاری
 • آزمون هوش و روان
 • درمان افسردگی و اضطراب
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • مشاوره فردی
 • مشاوره طلاق
 • مشاوره پیش از ازدواج

آدرس: شیراز، خیابان عفیف آباد، نبش کوچه ۷، ساختمان ال جی، طبقه ۲، واحد ۴

شماره تماس: 07136272850

کلینیک روانپزشکی آرامش گستر

کلینیک روانپزشکی آرامش گستر

مرکز روانپزشکی آرامش گستر در شهر یزد و با هدف بهبود سلامت روان شهروندان آن تاسیس شده است و تاکنون توانسته است با خدمات با کیفیت خود عنوان بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران را به خود اختصاص دهد. این مرکز همواره از جدیدترین و به روز ترین شیوه ها جهت درمان اختلالات مراجعان خود استفاده کرده است و از با تجربه ترین پزشکان در حوزه های روانشناسی و روانپزشکی برخوردار می باشد. هم اکنون شما عزیزان می توانید جهت باز گرداندن سلامت روان خود و برخورداری از زندگی شاد، به این مرکز مراجعه نمایید.

خدمات:

 • درمان استرس و اضطراب بی دلیل
 • درمان هذیان گویی هنگام خواب
 • مشاوره پیش از ازدواج و طلاق
 • زوج درمانی و خانواده درمانی
 • برگزاری کارگاه های آموزشی تربیت فرزندان
 • درمان اختلالات روانپزشکی در زنان باردار و افراد دارای بیماری های خاص

آدرس: یزد، خیابان کاشانی، کوچه حافظ، کوچه ۷ مصدق، کوچه شهید حاضری

شماره تماس: 03536283019

کلینیک روانپزشکی شاداب نو

کلینیک روانپزشکی شاداب نو

کلینیک روانپزشکی شاداب نو در شهر اراک تاسیس شده است و هم اکنون یکی از برترین کلینیک های روانپزشکی در ایران می باشد که آماده ارائه تمامی خدمات تخصصی در حوزه روانشناسی به صورت حضوری و آنلاین به شما عزیزان می باشد. این کلینیک در حوزه‌ های مختلف روان درمانی، گفتار درمانی و سنجش و ارزیابی دارای متخصصان مجرب بوده و شما عزیزان می توانید به منظور بهره مندی از مشاوره های آن ها، به صورت حضوری و یا تلفنی به آن ها مراجعه نمایید.

خدمات:

 • مشاوره پیش از ازدواج
 • درمان مشکلات جنسی و زناشویی
 • روانشناسی بالینی و انجام تست های شخصیت
 • روان درمانی چاقی، افسردگی و پرخاشگری
 • درمان اختلالات روانپزشکی مربوط به افسردگی پس از زایمان و یا ناباروری و مشکلات بارداری

آدرس: اراک، خیابان امام خمینی، روبروی پاساژ استیل، نبش کوچه علیخانی، طبقه سوم

شماره تماس: 08633848

کلینیک روانپزشکی بهین

کلینیک روانپزشکی بهین

کلینیک روانپزشکی بهین یکی از کلینیک های برتر روانپزشکی در ایران می باشد که در شهر لرستان و زیر نظر دکتر محمودرضا شرفی تاسیس شده است. در این کلینیک از برترین تکنیک ها و متخصص ترین روانشناسان استفاده شده است تا بتوانند برترین خدمات را به مراجعان ارائه دهند. تمامی شما عزیزان می توانید با مراجعه به این کلینیک، مشاوره های لازم را در زمینه های مختلف دریافت کرده و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

خدمات:

 • نقشه مغزی و ارزیابی پاسخ استرس
 • تصویربرداری و آنالیز عملکردی ساختار مغز
 • ارزیابی عصب روانشناختی
 • تحریک مغناطیسی و تحریک الکتریکی مغز
 • نوروفیدبک و بیوفیدبک
 • روان درمانی فردی و خانواده
 • بازی درمانی و روان درمانی کودک

آدرس: خرم آباد، خیابان علوی، کوچه شهید امیری، ساختمان نوری زاده، طبقه سوم، واحد 5

شماره تماس: 06633432180

کلینیک روانپزشکی آراد

کلینیک روانپزشکی آراد

مرکز روانشناسی و روانپزشکی آراد از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران محسوب می‌شود که فعالیت خود را از سال 1388 آغاز نموده است. این کلینیک در شهر البرز شروع به فعالیت نموده است و با خدمات با کیفیت خود توانسته است سلامت روان را به بسیاری از مراجعان خود باز گرداند. تمامی شما ساکنان البرز می توانید جهت برخورداری از خدمات روانشناسی و روانپزشکی با کیفیت به کلینیک روانپزشکی آراد مراجعه کرده و با خیالی آسوده تحت درمان قرار گیرید.

خدمات:

 • آموزش مدیریت رفتار با کودکان
 • درمان اعتیاد در نوجوانان و بزرگسالان
 • سنجش و ارزیابی های روانشناختی
 • گفتاردرمانی و کاردرمانی
 • خدمات نورولوژی و مشاوره و روان درمانی
 • تحریک مغناطیسی مغز و توانبخشی شناختی

آدرس: کرج، چهارراه طالقانی، به سمت میدان شهدا، ساختمان پزشکان آراد، طبقه هفتم، واحد ۷۰۱

شماره تماس: 02632274823

کلینیک روانپزشکی بهستان

کلینیک روانپزشکی بهستان

کلینیک روانپزشکی بهستان یکی از برترین کلینیک های روانپزشکی در شهر تهران می باشد که آماده ارائه انواع خدمات روانپزشکی در حوزه روانپزشکی کودکان و بزرگسالان به شما ساکنان تهران می باشد. کلینیک روانپزشکی بهستان دارای بیش از 5 سال سابقه ارزشمند در زمینه ارائه خدمات روانپزشکی و روان درمانی است و یکی از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران محسوب می شود که شما عزیزان می توانید با مراجعه به آن، از خدمات مختلف روانپزشکی بهره مند شده و آرامش اعصاب خود را بدست آورید.

خدمات:

 • درمان افسردگی
 • درمان اختلالات خلقی و اختلالات خواب
 • درمان وسواس و ترک اعتیاد
 • زوج درمانی و مشاوره پیش از ازدواج
 • گفتار درمانی و درمان انواع اختلالات جنسی
 • درمان اضطراب و هراس اجتماعی

آدرس: تهران، محله امیرآباد، جانبازان، بیست و هفتم، سازمان انرژی اتمی

شماره تماس: 02188954890

کلینیک روانپزشکی نشاط

کلینیک روانپزشکی نشاط

یکی از بهترین کلینیک های روانپزشکی واقع در شهر قم، کلینیک روانپزشکی نشاط می باشد که در سال 95 و با هدف بهبود سلامت روان مراجعان خود تاسیس شده است. این کلینیک هم اکنون آماده ارائه انواع خدمات روانشناسی و روانشناختی تحت نظر برترین متخصصان روانشناسی در قم می باشد. تمامی کسانی که به دلایل مختلفی دچار افسردگی و اختلالات شخصیتی شده‌ اند می توانند به کلینیک روانپزشکی نشاط مراجعه کرده و با بهره مندی از مشاوره های مختلف روانپزشکان آن، سلامت روان خود را بهبود بخشیده و حال خوب را به خود بازگردانند.

خدمات:

 • ارزیابی روانشناختی
 • آزمون های شخصیتی و تست هوش
 • درمان شناختی
 • آموزش تکنیک های فرزند پروری
 • مشاوره فارغ التحصیلی و آموزشی
 • درمان اختلالات خلقی

آدرس: قم، میدان رسالت، کوچه جنب زیرگذر عطاران، ساختمان برج سفید

شماره تماس: 02537400988

خدمات بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران

در کلینیک های روانپزشکی، افراد متخصص بسیاری در حوزه روانپزشکی مشغول به ارائه خدمات می باشند که با تخصص خود می توانند درمان های بسیاری را به مراجعان ارائه دهند. از مهم ترین خدمات و حوزه های درمانی کلینیک های روانپزشکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

روانپزشکی سالمندان: در کلینیک های روانپزشکی تمامی عملکرد های روانی سالمندان را بررسی می نمایند تا اختلالاتی مانند افسردگی و زوال عقل را شناسایی کرده و با روش های درمانی آن را کنترل کرده و یا به درمان آن بپردازند.

روان درمانی فردی: در کلینیک های روانپزشکی، برای بیمارانی که دارای مشکلات شخصی هستند روان درمانی طولانی مدت در نظر گرفته می شود و در موارد خاص که احتیاج به دارو می باشد، داروهایی متناسب با نوع اختلال آن ها تجویز می شود.

خانواده: در این کلینیک ها مشکلات و درگیری های زناشویی، طلاق و مشکلات بین والدین را ارزیابی می نمایند و روش هایی کارآمد برای رفع آن ها به افراد ارائه می دهند.

سو مصرف مواد: یکی مهم ترین مشکلاتی که در حال حاضر گریبان گیر بسیاری از افراد جامعه می باشد اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر می باشد که در کلینیک های روانپزشکی به درمان آن خواهند پرداخت. در این کلینیک ها تمامی عواقب مصرف مواد مخدر را به افراد گوشزد می نمایند و به آن ها کمک می‌ کنند تا در کوتاه ترین مدت ممکن به ترک اعتیاد خود پرداخته و به زندگی عادی خود بازگردند.

اختلالات هوشیاری: در این کلینیک ها بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی را شناسایی می نمایند و با مشاوره های کارآمد و تجویز داروهای لازم به درمان آن ها می پردازند.

افسردگی و وسواس: افسردگی و اضطراب یا ابتلا به اختلال وسواس مانند خرید اجباری و یا تمیز کردن بی دلیل از مهم ترین اختلالات روانی می باشند که در کلینیک های روانپزشکی به درمان آن خواهند پرداخت.

همچنین مشاوره های قابل ارائه در کلینیک های روانپزشکی می تواند موجب برقراری ارتباط هرچه بهتر بین زوجین در خانواده شود که نتیجه آن سلامت روان کودکان و بهبود رفتار آن ها در اجتماع خواهد بود. تمامی مشکلات رابطه، درگیری های زناشویی، طلاق، ازدواج مجدد و مشکلات موجود بین والدین با فرزندان را می توان در بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران رفع کرد و زندگی شاد را به افراد خانواده هدیه داد.

کلینیک های روانپزشکی خدمات روانپزشکی موثری را جهت معالجه بیمارانی که در اثر آسیب پزشکی مانند سرطان و یا سکته های مغزی دچار علائم رفتاری هستند ارائه خواهد داد و به درمان آن ها می پردازد.

خدمات بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران

انواع حوزه های روانپزشکی

روانپزشکی اضطراری: این هنگامی به کار خواهد آمد که فرد در موقعیت‌ های اضطراری مانند افسردگی، دست به خودکشی بزند.

روانپزشکی اعصاب و روان: روانپزشکی اعصاب و روان در زمینه بررسی اختلالات روانپزشکی فعالیت می‌ کند و تمامی مشکلات مربوط به سیستم عصبی را شناسایی خواهد کرد. این نوع روانپزشکی نیاز به دانش بالاتری نسبت به سایر حوزه های روانپزشکی دارا می باشد و با بیماری هایی مانند اختلالات روانی، زوال عقل و مشاوره سوء مصرف مواد سر و کار خواهد داشت.

روانپزشکی کودکان: بسیاری از کودکان به دلایلی مانند اختلافات خانوادگی دچار اختلالات روانی و عصبی گوناگونی می باشند که می بایست هر چه سریع تر به روانپزشک کودک و نوجوان اطلاع داده شود. این نوع از علم روانپزشکی به درمان اختلالاتی همچون بیش فعالی در کودکان خواهد پرداخت و نقش ویژه ای در آینده درخشان آن ها ایفا خواهد کرد.

روانپزشکی سالمندان: با افزایش سن، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر افزایش خواهد یافت و به همین دلیل افرادی که وارد دوره سالمندی شده اند می بایست تحت نظر روانپزشک سالمندان قرار گیرند تا اختلالات روانی شدید و اختلالات شناختی همچون زوال عقل را پیشگیری و یا درمان نمایند.

روانپزشکی اعتیاد: یکی از شایع ترین و جدی ترین بیماری ها و مشکلات در بین افراد جامعه، اعتیاد به مواد مخدر و یا مشروبات الکلی می باشد. تمامی افرادی که دارای اعتیاد به مواد مخدر و یا مشروبات الکلی هستند می بایست هر چه سریع تر به بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران مراجعه نمایند و تحت نظر پزشکان متخصص قرار گیرند تا درمان شده و به آغوش خانواده خود بازگردند. همچنین توسط روانپزشکی اعتیاد می توان از آمادگی ترک هرگونه ماده مخدر و الکل در آینده نیز برخوردار شد.

پس اگر شما عزیزان عضو هر یک از گروه های ذکر شده می باشید می توانید، با مراجعه به روانپزشک مورد نظر خود، به بهبود سلامت روان خود پرداخته و لذت دوباره از زندگی را تجربه نمایید.

کلام آخر

روانپزشکی یکی دیگر از حوزه های پزشکی می باشد که در آن، افراد متخصص در حوزه درمان اختلالات روانی، تمامی جنبه‌ های روانی مراجعان خود را مورد بررسی قرار می دهند تا در صورت وجود اختلالات گوناگون بتوانند، روش‌ های درمانی خود را بر روی آن ها پیاده سازی کرده و سلامت روان را به آن ها بازگردانند.

در این مقاله سعی داشتیم که ده مورد از بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید. امیدوار هستیم که این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و انتقادات تان را از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

روانپزشک کودکان چه خدماتی ارائه می دهد؟

روانپزشک به درمان اختلالاتی همچون بیش فعالی در کودکان خواهد پرداخت.

آیا در کلینیک روانپزشکی، اختلالات هوشیاری درمان می شود؟

در این کلینیک ها بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی را شناسایی می نمایند و با مشاوره های کارآمد و تجویز داروهای لازم به درمان آن ها می پردازند.

هدف علم روانپزشکی چیست؟

این علم تمرکز بسیاری بر روی درمان اختلالات روانی دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا