پزشکان

انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی【سال1402】❤️

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی آشنا می کنیم تا در صورت نیاز از آن استفاده کرده و زیبایی خود را کامل کنید. زیبایی ابروها جزئی از زیبایی چهره و ظاهر کلی انسان است. ظاهر ابروها در نشان دادن چهره و شادابی آن موثر است و در روابط اجتماعی افراد تاثیر بسزایی دارد. وقتی ابروها متقارن نباشند، صورت هم تقارن و زیبایی خود را از دست می دهد و از طرفی پایین آمدن ابروها و افتادگی آنها چهره را خسته و غمگین نشان می دهد که در این صورت لیفت ابرو می تواند بهترین انتخاب برای این کار باشد. مردم به خصوص برای زنان. ممنون می شویم ما را تا پایان این مقاله حمایت کنید.

لیفت ابرو چیست؟

همه خانم ها و آقایان به دنبال راه هایی برای افزایش زیبایی چهره خود هستند یکی از موثرترین مولفه های زیبایی صورت، قوس ابرو به سمت بالا است. ابروها نه تنها کل صورت را زیبا می کنند، بلکه چشم ها را نیز زیباتر می کنند. امروزه لیفت ابرو یکی از روش های متداول خانم ها و آقایان برای افزایش زیبایی ابرو است که به معنای بالا بردن ابرو است.

لیفت ابروها ابروها را زیباتر می کند، صورت را باز می کند، چین و چروک زیر ابرو را از بین می برد و چشم ها را بزرگ می کند، روش های مختلفی برای بالا بردن ابرو وجود دارد. تغییر فرم ابروها برای ایجاد تعادل در صورت، تغییر فرم صورت و همچنین تغییر فرم چشم ها مانند بلندتر یا پهن تر نشان دادن آنها را لیفت ابرو می گویند. لیفت ابرو با تکنیک های پزشکی در کلینیک های زیبایی به روش های ساده تر در آرایشگاه یا در منزل انجام می شود.

لازم است بدانید که نتایج لیفت ابرو بدون جراحی، همراه با تزریق ژل یا بوتاکس، ماندگاری موقت چند ماهه دارد که در این صورت نتایج لیفت ابرو بدون جراحی به طور متوسط ​​18 ماه دوام می‌آورد، اما در این روش سرمایه‌گذاری شما به سرعت جواب می‌دهد. و سرمایه شما هزینه خود را پرداخت خواهد کرد.

انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس: لیفت ابرو با تزریق بوتاکس روشی برای لیفت ابرو بدون توسل به جراحی است. در این روش قسمت های مورد نظر برای تزریق بوتاکس شناسایی شده و سپس با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی، نواحی شناسایی شده بی حس می شوند. سپس بوتاکس از نواحی بیهوش تزریق می شود. تزریق فیلر به ماهیچه ها باعث فلج شدن آنها و رفع چین و چروک این ناحیه می شود.

لیفت ابرو با نخ: لیفت ابرو روشی کم تهاجمی برای لیفت ابرو است که در آن نخ های پلی پروپیلن به طول 25 سانتی متر با دندان های یک طرفه با نخ بخیه وارد پوست شده و دستگاه را در وسط صورت و در ناحیه ای قرار می دهند. روی پوست سر محکم بسته می شود و وقتی بخیه ها کشیده می شوند قلاب ها از بخیه ها رها می شوند و بافت ها درگیر و کشیده می شوند. معمولا این عمل در 45 دقیقه و با بی حسی موضعی انجام می شود و بهبودی سریع حاصل می شود.

لیفت ابرو با هایفوتراپی: لیفت ابرو به روش هایفوتراپی یکی از جدیدترین روش های لیفت ابرو برای لیفت ابرو و رفع چین و چروک دور ابرو می باشد. در این روش انرژی امواج اولتراسوند با شدت بالا و فرکانس بالا به صورت موضعی به لایه های عمقی پوست نفوذ می کند که در این صورت انعقاد حرارتی ایجاد می شود و باعث کشیدگی و سفت شدن پوست پیشانی و بلند شدن ابروها می شود.

لیفت ابرو با اولتراتراپی: اولتراپی روشی برای سفت کردن پوست است که با استفاده از انرژی اولتراسوند و ایجاد گرما در لایه های عمیق پوست انجام می شود که باعث تحریک حرارتی برای افزایش تولید کلاژن در پوست می شود. افزایش کلاژن سازی نیز در رفع چین و چروک و سفت شدن پوست نقش دارد و پس از انجام این درمان احساس سفت شدن پوست می شود و باید بدانید که این روش موقتی است.

لیفت ابرو با تزریق چربی: تزریق چربی یکی دیگر از روش های لیفت ابرو است. چربی با چربی اضافی از ناحیه خارج می شود و پس از آماده سازی به ناحیه ای که بیشتر نیاز به زیبایی و جوان سازی دارد تزریق می شود و سلول های بنیادی چربی ماندگار و موثر خواهند بود.

انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی

کاندیدای مناسب لیفت ابرو

 • فرد مناسب برای انجام این روش باید از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشد، در حال حاضر بیماری فعال نداشته باشد یا سابقه بیماری جدی در گذشته داشته باشد.
 • کسانی که ابروهای پایین تر از حد معمولی یا خطوط اخم بالای بینی به ارث برده اند، باید ظاهری سرزنده و هوشیارتر ایجاد کنند.
 • در فردی که دارای چین و چروک های عرضی عمیق در پیشانی است.
 • در فردی که دارای خط اخم تیز بین ابروها یا بالای بینی است.
 • عموماً برای اصلاح عوارض پیری در افراد بین 40 تا 60 سال انجام می شود اما برای افرادی که به دلیل استرس و استرس دارای خطوط اخم واضح یا چین های عرضی پیشانی هستند می توان از آن استفاده کرد.فعالیت بیش از حد عضله فرونتالیس.
 • آنهایی که ابروهای پایینی دارند، به خصوص در قسمت بیرونی، ظاهری خسته و غمگین ایجاد می کنند.
 • اگر به آرامی پوست بالای ابروهای خود را بلند می کنید و این کار بیشتر پوست اضافی پلک بالایی شما را از بین می برد، به نظر می رسد لیفت ابرو می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
 • کسانی که انتظارات عملی واقع بینانه و درستی دارند.
 • در فردی که ریزش ابروی او با ایجاد پوست اضافه و آویزان در بالای چشم همراه است که از استفاده آسان مواد آرایشی بر روی پلک بالایی جلوگیری می کند.
 • اگر در حال حاضر سیگاری هستید یا اخیراً سیگار را ترک کرده اید، فرد مناسبی برای انجام این روش نیستید، زیرا سیگار کشیدن به وضوح احتمال عوارض بعد از عمل را افزایش می دهد.

انواع روش های جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو به روش آندوسکوپیک: این روش نسبت به سایر تکنیک ها تهاجمی کمتری دارد.در تکنیک لیفت ابرو به روش اندوسکوپی، جراح تعدادی برش بسیار ظریف دقیقا پشت ناحیه رویش مو ایجاد می کند. سپس با استفاده از دوربین مخصوص و ابزار مخصوص، ماهیچه ها را حرکت داده و بافت زیرین را از پیشانی بلند می کند، سپس با برداشتن چربی و بافت اضافی، افتادگی ابروها را ترمیم کرده و ابروی جوان تری ایجاد می کند.

لیفت ابرو به روش کلاسیک: امروزه جراحان با استفاده از روش ها و تکنیک های کم تهاجمی به نتایج قابل توجهی در زمینه لیفت ابرو دست یافته اند. در این تکنیک یک برش طولانی پشت مو از گوش تا گوش ایجاد می شود، سپس پوست، چربی و بافت اضافی برداشته می شود و پوست و ماهیچه های باقی مانده ابرو به محل مورد نظر متصل می شوند و ابرو بالا می رود.

لیفت ابرو با ایجاد یک برش موقت یا محدود: لیفت ابرو با ایجاد یک برش موقت شامل برش طولانی تری نسبت به روش لیفت ابرو آندوسکوپی است و اغلب همزمان با جراحی پلک انجام می شود. جراح از طریق این برش ها، بافت برجسته یا بیرون زده در ناحیه ابرو را برمی دارد یا حرکت می دهد و در نتیجه افتادگی ابرو را از بین می برد.

انواع روش های جراحی لیفت ابرو

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

بعد از لیفت ابرو باید مراقبت های متفاوت و متفاوتی انجام شود که در این قسمت از مقاله به مراقبت های بعد از لیفت ابرو می پردازیم:

از لمس کردن ابرو خودداری کنید: لیفت ابرو با هر روش جراحی یا غیر جراحی بسیار حساس خواهد بود و در هر صورت فرد نباید ناحیه لیفت شده را لمس یا ماساژ دهد زیرا برخی افراد ناآگاهانه پیشانی خود را لمس می کنند، چنین افرادی باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند.

آرایش کردن را متوقف کنید: استفاده از هر نوع ماده آرایشی بر روی پوست پیشانی و ابرو تا 2 هفته پس از لیفت ابرو ممنوع است زیرا پوست پیشانی پس از لیفت نیاز به استراحت و بهبودی دارد و در این صورت با قطع استفاده از آن. لوازم آرایشی، دوره را می توان کاهش داد. بهبودی و استراحت بهتری برای پوست پیشانی فراهم می کند. لوازم آرایشی چسبناک هستند و برای از بین بردن آنها به آب و مواد شوینده مناسب نیاز دارند که عوارض و نتیجه ای در عکس به دنبال دارد.

نحوه استراه و خواب: در هنگام استراحت یا خواب بهتر است از بالش های بزرگ استفاده شود تا سر بالاتر از بدن قرار گیرد و از ورم بیش از حد صورت جلوگیری شود و همچنین پس از لیفت ابرو توصیه می شود از خوابیدن به پهلو و تا آخر خودداری شود. بهبودی یا حداقل 2 شب اول، به پشت بخوابید. در این صورت از تماس ابرو و صورت با بالش جلوگیری می شود.

از کمپرس سرد استفاده کنید: پس از لیفت ابرو خطر کبودی و تورم پوست پیشانی وجود دارد که برای کاهش و از بین بردن هر چه سریعتر این ورم ها و کبودی ها بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید و سه بار کیسه یخ را روی محل متورم قرار دهید. یک روز. به مدت 20 دقیقه سرعت بازیابی را افزایش می دهد.

از استفاده از کرم های لایه بردار خودداری کنید: برای بلند کردن ابروها از مواد شیمیایی استفاده می شود. این مواد اغلب باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می شوند و افرادی که با این مشکل مواجه هستند نباید از کرم های لایه بردار حاوی آلفا هیدروکسی اسید یا بتا هیدروکسی اسید استفاده کنند زیرا این مواد باعث کاهش طول عمر پوست می شوند.لیفت ابرو.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

فواید لیفت ابرو

 • بالا بردن ابروها باعث می شود صورت شما خنک تر و هوشیارتر به نظر برسد. در عین حال می توان از این طریق از افتادگی پلک ها نیز کم کرد.
 • یکی از مزایای لیفت ابرو از بین بردن خطوط بین ابرو بین ابروها و چین های پیشانی است.
 • با بالا بردن ابروها و پیشانی، چین و چروک های عرضی پیشانی نیز به طور موثری صاف می شوند و چهره شما را مهربان تر و مثبت می کنند.
 • با سفت کردن قسمت بالایی صورت، ظاهر جوان خود را به دست می آورید و می توانید چین و چروک هایی را که با افزایش سن به طور طبیعی ظاهر می شوند را برطرف می کند.

کلام آخر

با افزایش سن، ابروها به طور کلی به سمت پایین حرکت می کنند و به دلیل کاهش تولید کلاژن، توانایی بازگشت به جای خود را از دست می دهند که باعث کاهش فاصله بین ابرو و مژه می شود و چهره افراد عصبانی به نظر می رسد. از روش لیفت ابرو استفاده کنید. لیفت ابرو یکی از روش های زیبایی صورت است که تغییرات بزرگی را به همراه دارد. البته جراحی تنها راه برای بالا بردن ابروهای شما نیست. روش های غیر جراحی و کم تهاجمی یا حتی غیرتهاجمی زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با انواع روش لیفت ابرو بدون جراحی آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا